$lwügat; ÜoyMimsrAD SCHOOLBOEKEN fiVÖROL tandpasta Prima en niet duur1? LIEFDEWERK OUD PAPIER TE LEIDEN Ondernemingsraad WORDT OPGEHEVEN van de HCW-Leiden Husqvarna Agenda van de Leidse raad Burgerlijke Stand VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 a p itofi de, BIJ DE BUREN De bordjes „verboden te zwemmen", die bij onze rivieren staan komen daar niet op de eerste plaats, omdat wij zo onhygiënisch baden, maar omdat de industrie het water verontreinigt, ten gevolge waarvan er een eind komt aan de zuivering in het water, door de flora en fauna. Ook Rijnlands boezem wat een gezellige naam voor een zo welig groen polderland heeft ernstig aan verontreiniging te lijden. De proeven, die voortdurend wor den genomen door de Leidsche Duin water Maatschappij aan de Wijde Aa bewijzen dat het vooral de industrie is die meewerkt aan de verslechte ring van de kwaliteit. De teruggang van de visstand is al zo'n kwalijk symptoon. Zo gauw er iets scheef gaat, pleegt men te zoeken naar een schuldige. De geleerden zijn het er sinds lang over eens, dat het vooral de Duitse indus trie is, die meewerkt aan de veront reiniging van het water. De wagon ladingen giftige, chemische stoffen, die de fabrieken op het water lozen, zyn voldoende om er gehele volkeren mee uit te roeien, laat staan de vaste bewoners van onze kanalen, sloten en rivieren. Daarom mogen we bly zijn ook „bij bns in Rijnland", dat de geleerden er eigenlijk iets aan gaan doen. Een staf van mannen van de we tenschap, gaat, zo kunt u elders lezen, een reis maken per boot van Bazel naar Rotterdam, Men zal eens een kijkje nemen bij de verschillen de industrieën en men streeft naar een oplossing. We hopen dat deze sa neerders van ons, voorlopig nog „kot- selijke" water voorspoedig zullen wer ken. De rozenkrans is een ketting, die steker is dan polsdikke kabels, die bij de grofsmederij gesmeed wor den. Wie niet de kracht van dit een voudige kralensnoer kent, mist iets daarom is het, dat we het stre ven van de Rozenkranskruistocht (elke woensdagavond zevrn uur) zo kunnen waarderen en daarom ook bevelen we van harte de speciale kruistocht, die zondagmiddag in de St. Petruskerk wordt gehouden van harte aan. De intentie is: de bekering van Rusland, dit in tegenstelling tot de woensdagavond, waarop ook voor vele persoonlijke intenties wordt ge beden. Deze intenties worden gaarne ingewacht aan het adres Lammen- schansweg 48. voor H.B.S. M.M.S. LYCEUM GYMNASIUM AMBACHTSSCHOOL, enz. ZANDVLIET'S BOEK- EN KANTOORHANDEL Haarlemmerstraat 117a Leiden Telef. 20421 (Advertentie) LEIDSE AGENDA VRIJDAG 21 SEPTEMBER K. O. Leidse Schouwburg, 8 uur. Toneelvoorstelling „Pas op de Verf" door de Haagse Comedie. Dutch Swing College Band 8 u. nam. Jazz-concert, Stadsgehoorzaal. ZONDAG 23 SEPTEMBER Rijksmuseum voor Volkenkunde, 14.30 uur: Film „Land of the long day" (over het leven der Eskimo's). De film wordt ingeleid door de heer Gan Tjiang-tek, conservator van de afdeling China van het museum. LEIDSE APOTHEEK Apotheek: Zuider apotheek, Lam- menschansweg 7, tel. 24553 (ook voor Leiderdorp). Tentoonstelling in het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwe tenschappen, Steenstraat IA: 1-30 sept.: „Some Dutch Contributions to the Development of Physiology". BIOSCOPEN TE LEIDEN De films in de week van 21—28 sep tember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Trianon: „De Mongolen", 14 jaar; dgl 2.30, 7 uur, 9.15; znd. 2.15, 4.30, 7 uur, 9.15. Casino: „My geisha", alle leeftijden dgl. 2.30, 7 uur, 9.15; znd. 2.30, 4.45, 7 ur, 9.15. Lido: „Vrouwen vechten voor hun vrijheid", 18 jaar; dgl. 2.30, 7 uur, 9.15 znd. 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15. Luxor: afgekeurd. Studio: „Dieven hebben het wéér moeilijk", 14 jaar; dgl. 2.30, 7 uur, 9.15; znd. 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15. Rex: „De nacht van de adelaar", 18 jaar; dgl. 2.30, 7.15, 9.15; znd. 2.30, 4.45 7.15, 9.15. Greenway (Voorschoten): „Tarzan en de meerminnen", 14 jaar; „King of kings", 14 jaar. Verantwoording Een spontane bijdrage van de do centen en leerlingen van het R.K. St. Agnes-lyceum, Oude Vest 120,-; V. 5.-. Het totaal is momenteel 549.-. Giften kunnen alsnog bij de heer Coster, Haarlemmerstraat 204 worden afgedragen, of overgemaakt worden op gironummer 510453 t.n.v. de heer v. Brussel, Haarlemmerstr. 267. JUBILEUM P. SEL1ER Op donderdag 20 september was het 25 jaar geleden dat de heer P. Selier als leerling drukker in dienst trad van de Rotogravure Mij. te Lei den. Om dit feit te herdenken waren de directie, de staf van het bedrijf en vele collega's in de kantine bij een gekomen. Directeur J. C. Stafleu roemde de jubilaris om z'n grote vakmanschap en z'n prettige karak ter bij het verrichten van zijn werk zaamheden. Namens de directie gelukwenste en overhandigde hij een envelop met inhoud. N:unens de Mij. voor Nijver heid en Handel overhandigde de heer Stafleu tevens het vererend getuig schrift. Namens het personeel sprak de heer J. W. Smit als lid van de jubileum-commissie. Als geschenk overhandigde hij een enveloppe met inhoud. Namens de collega's van de rotatie- drukkerij overhandigde de heer Zaal een fraaie werphengel. DE ZEE IN UW HUISKAMER Bovenstaand onderwerp was woens dagavond 't onderwerp op de bijeen komst van de Leidse aquarianen. Het bestuur van „De Natuurvriend" had voor deze avond de heer J. W. Roter- mundt uit Den Haag uitgenodigd om een tip van de sluier op te lichten, welke nog steeds als een geheimzin nige waas over het zee-aquarium rust. Na het welkomstwoord deed voor zitter C. Borghart, nadere medede ling over de voorgenomen excursie naar het Artis-aquarium in de maand december a.s. Uit de reeds vele aan meldingen blijkt, dat voor deze ex cursie grote belangstelling bestaat. Hierna werd de leiding voor het verdere deel van de avond in han den gegeven van de heer Rotermundt die de aanwezigen direct attendeerde op de schoonheid van een goed zee aquarium. Voordat men echter van de bizarre aanblik kan genieten, dient men echter wel met verschil lende punten van belang rekening te houden, o.a. het isoleren van metalen delen van het aquarium om aantas- ZAAK RENDEERT NIET MEER ting door het zoute water tegen te gaan. Vervolgens schonk spreker veel aandacht aan de samenstelling van het zeewater, die men op ver schillende manieren kan verkrijgen nl. door het zelf te halen aan de kust, gebruik te maken van ingedampte zoutkristallen of door het bestellen van de benodigde kouten bij een apo theek. De heer Rotermundt wees de leden op de voor- en nadelen van de verschillende methodes. Na het wa ter volgde een glasheldere uiteenzet ting over het te bezigen filtersysteem en brak spr. een lans voor het ge bruik van de bodemfilter. Dit sys teem wordt sinds enkele jaren met goed succes toegepast. Tot slot van zijn lezing behandeldede heer Ro termundt vele dieren, die het privé- zeetje in de huiskamer moeten gaan bevolken. Van de grote verscheiden heid van dieren raadde hij de aan wezigen aan diverse zeeanemonen, heremietkreeftjes, kokerwormen en dergelijke eens nauwkeurig te gaan observeren. Na de pauze werd een en ander nog verduidelijkt met prachtige kleu rendia's, waarvan de opnamen van de Cerianthus met haar ragfijne ten takels en de purperroos ons wel bij zonder bekoorden. WASSENAAR Geen bromfietsen meer in de Langstraat Zweedse naaimachines vormgeving. 7 Typen vanaf 285.-. Vraag demonstratie - het verplicht U tot niets. MEERPOEL BREESTRAAT 171 LEIDEN (Advertentie) BEURSOVERZICHT VAN VRIJDAG Internationals licht verdeeld. Aan het leven van de sinds 1875 bestaande Leidse afdeling van Lief dewerk Oud Papier, een katholieke organisatie, komt deze week nog een eind. Aan enige geinteresseerde par ticulieren zijn wat grotere klanten overgedaan. De organisatie wordt ge liquideerd omdat men, naar ons de huidige penningmeester de heer Grnbbens meedeelde, er niet meer in slaagde de zaken renderend te houden. Op de eerste plaats is het zeer moeilijk aan werkkrachten te komen. Was vroeger het eerste doel werk te verschaffen aan onvolwaar dige arbeidskrachten, in de huidige tijd van een krappe arbeidsmarkt, zijn er geen arbeiders meer voor dit werk te vinden. De opbrengst van het liefdewerk kwam te nutte aan sociale organisa ties die het geld nodig hebben, maar ook aan dit doel kon niet meer be antwoord worden omdat L.O.P. de laatste tijd er niet meer in slaagde, aldus onze zegsman, de eindjes aan elkaar te knopen. Het oude materiaal bracht niet voldoende op om daarmee Tonend te kunnen werken. Al in meer gemeen ten van ons land is men tot liqui datie van Liefdewerk Oud Papier overgegaan om dezelfde redenen. Elders echter kijkt men nog de kat uit de boom en zelfs zijn er nog afdelingen waar een batig saldo ge kweekt kan worden. De liquidatie van de afdeling Lei den geschiedt met instemming van het hoofdbestuur van de L.O.P. Het bericht van de opheffing is des te teleurstellender nu in de af gelopen anderhalf jaar restauratie van het pand en verbetering van de transport-mogelijkheden tot stand kwamen, zoals ook uif berichten in deze courant is gebleken. De organisatie heeft in haar ruim vijf en tachtig-jarige bestaan ups en downs gekend, die meestal gelyk op- Meer geld voor rioolwaterzuivering De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 24 september '62, te 14 uur. Te behandelen onderwer pen zyn o.m.: benoeming van een tweetal leden van de raad van bestuur van het In dustrieschap de Grote Polder: K. F. de Byee en ir J. J. G. van Hoek; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van speel-, ontwikkelings- en buitenmateriaal en het maken van een bergruimte ten behoeve van de r.k. school voor buitengewoon lager onderwijs aan geestelijk gehandicap te kinderen, uitgaande van het Lief dewerk van de H. Cunera (ƒ2.022.-); voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaf fen van afzethekken en voor het transport en onderhoud van deze hekken; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de aanschaffing van een drukmachi- ne en bijbehorende apparatuur (ƒ25.000.-); voorstel inzake het verlenen van een bijdrage aan de Waalse gemeente ten behoeve van de restauratie van de Waalse kerk, gelegen aan de Bree- straat 64. voorstel inzake verhoging van de beschikbaar gestelde kredieten voor uitbreiding van de rioolwaterzuive ringsinrichting Noord c.a. 667.000) voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Herengracht; voorstel inzake het verkopen van een gedeelte van de Jan Bannen- steeg; voorstel tot wijziging van de over eenkomsten met de gemeenten Ha- zerswoude en Wassenaar inzake de uitvoering van de Keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in die gemeenten. gingen met de waarde van het ge bruikte materiaal. Het bestuur, zo wordt voorts mee gedeeld, is er zich van bewust, dat het aan de veste medewerkers en klanten van het Liefdewerk veel dank verschuldigd is. 40 JAAR ZIEKENHUIS Veertig jaar geleden besloten vier Leidse verenigingen t.w. „Eendracht zij ons doel", Leidse Werkliedenbond", „Door Eendracht Verbonden" en de „Leidse Koetsiersvereniging" een fu sie aan te gaan om zodoende op een efficientere wijze de leden een aan vullende ziektegeld-uitkering te kun nen verstrekken. De naam van deze nieuwe organisatie werd ..De Vereni ging Leidsche Ziekenkas. Het berei ken van dit 40-jarig bestaan zal niet ongemerkt voorbij gaan. Zaterdag 6 oktober wordt in het Karrewiel een receptie gehouden en op 12 oktober is er een feestavond in de Stadsge hoorzaal. Voor de ziekte wet in werking trad (1922) was de situatie in Leiden zo danig, dat degenen die door éiekte werden getroffen aangewezen waren op de steun van vier a vijf kleine verenigingen. De afkondiging van de Ziektewet bracht ook hierin veran dering. De verschillende verenigingen besloten één blok te vormen om op deze wijze uitkering aan de leden te kunnen waarborgen. Een besluit, waarvan de bestuurleden nooit spijt zullen heben gekregen, want de ver eniging die nu 450 leden telt, beschikt over een ruim kassaldo. Trots vertel den de bestuursleden dan ook, dat zij in al die jaren ondanks af en toe een. griepepidemie altijd aan hun verplichtingen hebben kunnen vol doen. Een reden te meer dus om 12 oktober op uitbundige wijze de ver jaardag te gaan vieren. Het bestuur bestaat uit: J. Rosse (voorzitter), S. de Graaf (secretaris), C. Paauw (penningmeester), G. J. van Klaveren (tweede voorzitter), A. Ie Mair (tweede secretaris), J. M. Hen- sing (tweede penningmeester). De controleurs zijn de heren J. Ginjaar en J. van Leeuwen. Geboren: Marten, z.v. H. Kruider en D. Imthorn; Johan Christiaan, z.v. G. Schipper en S. M. van Staden; He lena Maria, d.v. J. Bikkers en H. Mensert; Elisa Jacoba, d.v. L. F. J. Langerak en J. E. van Voorthuijzen; Hendrik, z.v. H. v. d. Bosch en M. van Beelen; Alida, d.v. H. Brandt en J. Guijt; Arnold, z.v. C. Ziegelaar en T. Rasser; Robbie, z.v. G. Evers en C. Bodaan; Margaretha Allegonde Ma ria, d.v. N. T. Overdevest en C. J. B. Klaassen; Ruben, z.v. N. van Groenin gen en J. J. Marks; Nicholas Jean Claude, z.v. N. Kien jet en A. M. O. Tierolf; Leonardus Franciscus, z.v. J. J. van Noord en S. E. Bodrij; Corne- lis, z.v. M. Ouwehand en C. van Rijn; Cornelis, z.v. J. Hoek en Z. Varke- visser. Gehuwd: P. M. Corveleijn en M. M. Paardekooper; M. IJ. J. Flapper en E. E. Goddijn; C.* Hak en E. van den Berg; A. J. P. van Stijn en C. M. Ouwendijk; P. N. M. Walenkamp en P. M. Zandbergen; L. W. Ouwerkerk en T. Huwaë; F. M. L. M. de Laen- der en M. C. M. van Hartevelt; W. J. van Rijn en C. S. den Hoedt; J. Wes- terhoff en J. Viele; A. Fielemon en A. du Prie; W. A. Hoogkamer en B. van den Berg. Overledeh: M. W. Beyleveld, 80 jr., wed. van S. J. Rutgers; C. Schulz, 47 jaar, man; G. Sénéchal, 72 jaar, man. Leidse universiteit Op 24 september a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde, mw. G. L. de Haas Lorentz, geboren te Leiden en thans wonende te Bilt- hoven. Op 26 september a.s. is het vijftig jaar geleden, dat aan dezelfde Uni versiteit promoveerde tot doctor in de Klassieke letterkunde: prof. dr. A. W. Bijvanck, geboren te Leiden en wonende te Bilthoven. De Commissie verkiezing Onder nemingsraad 1962 van de N.V. Hol- landsche Constructie Werkplaatsen te Leiden heeft op 19 september 1962 aan de hand van de door haar ge controleerde gegevens vastgesteld, dat als lid van de Ondernemingsraad 1962 zijn verkozen de onderstaande kandidaten. Zij heeft de Direktie van de N.V. Holl. Constr. Werkpl. ver zocht deze kandidaten te installeren als lid van de nieuw te vormen On dernemingsraad 1962. Voor groep A de heren S. v. d. We tering (ANMB), C. Zandvliet (AN MB), C. Pouw (ANMB), H. Laman (ANMB), P. Oudshoorn (ANMB), A. Braamzeel (SMB), P. H. Stouten (St. Eloy). Voor groep B de heer J. v. Eek (ANMB). Voor groep C de heren C. J. de Joode (NTB), J. Flerig (St. Bernul- phus). Voor groep D de heer A. de Beer (NVV). Voor groep E de heer S. Rozema (NW). OEGSTGEEST Gedurende het komende weekein de viert het katholiek Vrouwengilde afd. Oegstgeest haar derde lustrum. In 1947 opgericht telt het gilde thans rond 300 leden. De vele Gildeavon- den, waarop altijd zeer actuele on derwerpen behandeld worden, trek ken veel belangstelling, evenals de studie en bijbelgroep. In 1955 werd de baby-handwerkgroep opgericht welke sinds die tijd reeds 152 nieuwe wereldburgers van Gildeleden met een geschenkje h~3ft verrast. In de gemeente is het Gilde ver tegenwoordigd in de Stichting Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting, 't Comité Bejaardensociëteit en de Fe deratie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Het programma voor de lustrumviering vrmeldt o.a.: Zondag 23 september 8.30 uur Hoogmis in de St. Willibrorduskerk, opgedrsgen tot intentie van de leden Na de Hoogmis is er in de grote zaal van het parochiehuis een feestelijk ontbijt. Maandag 24 september: Grote feest avond, eveneens in het parochiege bouw. Hieraan werken mede Kees Schilperoort en Leo Nelissen, aan vang 20.00 uur. Geboren: Helena Elizabeth Maria, d.v. H. J. van der Meer en J. H. M. Thijssen; Jan, z.v. J. Tij sen en E. C. Aalbregte. Ondertrouwd: M. P. den Hollander en J. Flippo. Getrouwd: G. Holkema en M. Ra- vensbergen; G. C. P. Stoel en F. A. Diephout. Overleden: J. J. Scholte; C. Visser. NOORD WIJK Twee jeugdige bromfietsers ge bruikten de Langevelderslag als ra cebaan en suisden met grote snelheid, knetterend over de asfaltbaan. Ha lend uit de brommertjes wat er uit te halen viel, naderden zij het rijwiel pad. Vol gas liep een der snelheids maniakken uit en dit deed de ander berustend - net echt! - de handen omhoog steken. Het werd nog échterwant door deze manoeuvre verloor hij de macht over het stuur, slipte in de zanderige berm, sloeg enkele malen over de kop en kwam toen met een geweldige sal to aan de overzijde van het fietspad in 't zand terecht waar hij kreunend en kermend bleef liggen. Een politiepatrouille was in de ver te getuige van het gebeurde en korte tijd later zat de oromracer, nog erg witjes, in de politiewagen om wat op verhaal te komen. De jongeman, een 18-jarige loodgieter uit Haarlem, bleek zich op tal van plaatsen bezeerd te hebben, maar had geen letsel van ernstige aard. Zijn brommer was flink toegetakeld. De winnaar van de kamprit verscheen niet op het „ere podium". Hij bleek ^r stilletjes tus senuit te zijn getrokken. Geen van beiden krijgt nu de „gouden plak" Wel wacht hun een stevige bon voor het in gevaar brengen van het ver keer. Het Damrak heeft vandaag deze beürsweek afgesloten mei een licht- B. en w. van Wassenaar hebben verdeelde stemming voor de interna- enkele nieuwe verkeersmaatregelen tionale waarden. Bepaald tegenval- afgekondigd voor de Langstraat. Een lend was de openingsprijs voor aan- van die maatregelen is, dat weldra delen Kon. Olie op f 146.50, tegen de gehele straat afgesloten zal zijn f 146.10 als slotprijs van de voor voor bromfietsers. Bovendien wordt gaande dag. Gisteren nabeurs liep de een „verbod wachten" langer dan 'n prijs van genoemde aandelen op van half uur ingevoerd en komt de uit- f 146 tot f 148.30 toen het hogere ih- zondering, die tot nn toe gold voor terimdividend over 1962 van f 2.60 fietsers, wat het eenrichtingverkeer (v. j. f 2.25) door het concern be- betreft te vervallen. kend werd gemaakt. Vanmorgen werd nog f 147.30 voor de stukken be- Op het ogenblik is de situatie zo, taald. Het buitenland hao belangstel dat de Langstraat tussen Plein en ling voor de olie-aandelen op ge- Molenstraat gesloten is verklaard in noemd tegenvallende niveau. De han- de richting noordoost-zuidwest (dus del in deze hoek was zeer kalm, me- in de richting van het Plein naar de de in verband met het naderende Kerkdam) voor alle verkeer, behal- weekeinde. Ook in dc overige hoeken ve voor fietsers en bromfietsen met van de hoofdfondsen viel weinig te uitgeschakelde hulpmotor. In de nieu- beleven. Philips op f 146.70 min f 1.40. we bepaling wordt dit eenrichting- Later op de middag werd f 147 voor verkeer gehandhaafd, komt de uit- de Philips aandelen betaald. Uni- zondering voor fietsers te vervallen lever kon zich op het voorgaande en zal het eenrichtingverkeer ook slotniveau handhaven. Aandelen gaan gelden voor het stukje tussen AKU lagen goed in de markt. De Molenstraat en Gravestraat, dus voor koers steeg van 365 tot 366)^. De de gehele straat, met uitzondering rayon-aandelen ondervonden goede van de enkele meters, die de ver- steun van de hogere nettowinst in de binding vormen tussen Achterweg en eerste 36 weken van 1962 van de Ame- Kerkstraat In de omgekeerde rich- rikaanse dochter de „American En ting is verkeer dus wel toegestaan, ka". De nettowinst komt neer op 4.40 met uitzondering echter van brom- dolar per aandeel, tegen 2.38 dollar fietsen met ingeschakelde hulpmo- over dezelfde periode van 1961. tor. Hoogovens circa drie punten, lager op Voor het gedeelte tussen Plein en 543. Molenstraat hebben b. en w. 'n wacht- Vergeleken met de slotkoefs van verbod voor langere perioden dan 'n de vorige beürsweek bleven de AKU- half uur ingesteld dat om de andere aandelen deze beürsweek praktisch week voor de oneven en voor de onveranderd. Hoogovens daalden even zijde van de straat zal gelden. tien punten. Philips f 3.40 lager. Voor het gedeelte tussen Molenstraat daarentegen boekten Unilever circa en Gravestraat is een algeheel wacht- f 5.50 en Kon. Olie circa twee gul verbod aangekondigd, met uitzonde- den koerswinst. ring slechts van de zich hier bevin- De teleurstellende slotkoersen van dende parkeerstrook. Wall Street, alsmede de onzekere m- De maatregelen worden van kracht ternationale politiex drukten de stern- zodra de verkeersborden zijn ge- ming op het Damrak. Als gevolg van plaatst. de koersdaling in Wall Street kwam gisteren het dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen er 5 pun ten lager te liggen op 601.65. Het ho gere interimdividend van de Kon./ Shellgroep werd op de New Yorkse In de feestzaal van de katholieke beurs gehonoreerd met een koers- Huishoudschool zijn gisteravond de stijging voor aandelen Kon. Olie van diploma's uitgereikt, die door leden een halve dollar, van de plaatselijke afdeling der Kat- j^e gcheepvaarthoek gaf koersver- holieke Nationale Bond voor EHBO hezen te zien van een tot twee pun- werden behaald. Een deputatie van ^en een zeer stille markt. Cultures het plaatselijke Rode Kruis-bestuur over het algemeen een weinig lager, was bij deze plechtigheid aanwezig, staatsfondsen vast. Er werden in totaal 48 diploma's uit- De iaatste verhandeldag van gereikt, maar 20 ervan waren de claims Levensverzekering Maat- „gewone eenheidsdiploma's. Nieuw schappij H.A.V. Bank bracht een ad- voor de R.K. EHBO in Wassenaar viesprijs van f 1200, neerkomende op was de uitreiking van een 14-tal ge- 190o procent per aandeel waarop 20 tuigschriften voor Malthezer help- pr0cent gestort. In de lokale afdelin- sters en van 8 jeugd-EHBO-diploma's. gen was handel zeer stil. Aandelen Na inleidende woorden door de t)Vulcaansoord" werden vijf punten voorzitter van de afdeling, de heer iager op 110 geadviseerd op het ver- M.G. ten Harkei, reikte dok- hes over 1962, tegen een geringe ter J, A. Romer de eenheidsdiploma s winst in 1961. Aandelen van de groot- ""v-l t t banken werden een paar punten ho- Dokter J. A. J. Paulides tenslotte ger geadviseerd. Deze aandelen lig- reikte aan 14 geslaagden, onder wie gen de laatste dagen aanhoudend vast 9 zusters Franciscanessen het getuig- }n de markt als gevolg van lokale- en schrift Malthezer helpster 3e klasse buitenlandse vraag, uit. De bedoeling van dat getuigschrift is niet, dat de geslaagden zich nu vol- leerde verpleegsters gaan voelen, al dus de arts. De bedoeling is, zoals ook (zeugen): 33, 225—300, stroef; schram by de helpsters van het Rode Kruis, men: 125, 75—100, stroef; geiten: 9; dat in tijden van nood de verpleeg- tota]e aanvoer: 4135. eassisteard kan worden door de Kaas Aangevoerd 13 partijen Malthezer helpster. Goudse kaars en 4 partijen Leidse Voorzitter ten Harkei bracht de do- haas. Noteringen: Goudse extra kwal. centen die in het afgelopen seizoen tot 2.41ie kwal. 2 322.38; Leidse: hun beste krachten gaven harteluk le kwal< tot 2.50. Handel matig. dank en bood hen een geschenk aan. In oktober a.s. zal weer een nieu- R.A.VEEN, 20 sept. Bloemen we cursus EHBO worden begonnen, Irissen 1.052.05; Freesia's 2246; waarvoor men zich kan aanmelden Ornithogalum 1856; Scabiosa 38—41 bij het secretariaat, Hyacinthstraat Asters 1642; Montbretia 1835; 42 LEDEN KATH. E.H.B.O. BEHAALDEN DIPLOMA Troschrysanthen: Marianne 5873; Chatsworth 60—1.01; Golden Orfé 90 —1.19; Delightfull 5899; Oldhand Sceptre 801.05; Shirley 791.19; p. bos; idem geplozen: Evelyn Bush 28 —32; White Joy 3036; Alfretton 23 —27; Pinksmoor 21—33; White Hope 48 of bij het Wit Gele Kruis. LETDSCHENDAM OVER DE KOP IN DE SLOOT Toen een Amsterdamse autobe- tti stuurder ter h<x>gte van Stompwijk Regaïia" 19^-2?"MedaillonH de macht over het stuur kwyt raak- _233; Westfield 26—34; Breitner 18 te tuimelde de auto van de hoge rijks- _3l; Judith Andrew ia27; Migolï weg 4a naar beneden. Na enige ma- 15_28; Am. Anjers: Sim Rose 12-23; len over de kop te zyn geslagen be- Sim Rood 10_22; Fanfare 13-15; Pink lande de auto in de sloot, maar de Dusty i3_i6; Tangerine 16-18; Bren- bestuurder had toch nog kans ge- rer n_16 Harvest Moon 18-21; Ro- zien de auto voor de plons m de 2(>n 7gg p sj. sloot, te verlaten. RIJNSBURG, 20 sept. Bloemen Dahlia's: Lipoma 5.10; Kochelsee 4.00 —4.80: Glory van Heemstede 5.00 5.60; Ornithogalum 2.102.70; Helian ten 3.805.00; Vuurpijlen 7.00, per 100. Geplozen chrysanthen: Migoli 19 LEIDEN, 21 sept., Vee Stieren: 22; Breitner 28—29; Medaillon 26; aanvoer 6; meikoeien: aanv. 35, prijs Regale 2426; White Hope 25; Eve- 8001050, handel rustig; vette koeien jyn Bush 2628; Milersdale 2425 p. 300, 240800, redelijk; vare koeien: stuk; Physostegia 3045; Eikenblad 45, 475900, lui; pinken: 5; vette kal- 142430; Troschrysanten: Grage veren: 59, 1.50—2.00, slecht; vette 1.35; Tilly 65—80; Reveil 75- 85; Whi- schapen: 120, 75—100, matig: fokscha- te Hope 1.251.30; Chatworth 80 pen: 550, 100125, rustig; vette lam- 1.05; Shirly wit 1.25; diverse Asters 36 meren: 2232, 90125, vlug; varkens 52; enkele Asters 2854 p. bos. Marktberichten

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2