Drie maanden celstraf geëist MAN SCHOOT - PER ONGELUK - JONGEN MET WINDBUKS DOOD Vervanger van Burger Indonesië en Nederland gingen ieder een eigen weg Alleen maar aan het schrikken maken" Artiesten naar Nieuw-Guinea Kiel gelegd voor marineschip Dode en gewonden bij slippartij De ambtenaren in N. Guinea GEEN WIJDE ROKKEN MEER OP MODESHOW VAN V.&D. W'\ KARREWIEL WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 De 65-jarige landbouwer K. Vos- kes uit Raalte is gisteren door een auto aangereden. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse» overleed. De heer Voskes wilde met zijn bromfiets de weg oversteken. Prinsjesdag in Den Haag begon op deze derde dinsdag in september maar dreigend en nat. Reeds uren van te voren zaten vele belangstellenden - verstoken van het traditionele zonnetje - onder paraplu's en stukken plastic op het passeren van de gouden koets te wachten. Mr. Jonkman in Eerste Kamer: SCHEEPSBERICHTEN De officier van Justitie bij de Rechtbank te Arnhem heeft giste ren tegen de 34-jarige fruitkoopman W. van Dam uit Eist (U.) die met een schot uit zijn windbuks op 30 maart voor zijn woning de vijfjarige Bertje Klomp aan het hoofd zodanig heeft getroffen, dat het knaapje ter plaat se overleed, wegens grove onvoor zichtigheid en roekeloosheid drie maanden gevangenisstraf geëist, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. Verdachte, zeer onder de indruk van het gebeurde, bekende dat het schot was afgegaan zonder dat hij had aangelegd. Hij wilde op vogels schieten. Uit een deskundig onder zoek bleek, dat de buks op de ge ringste druk op de trekker onmiddel lijk reageerde. De officier beoordeelde in zijn re quisitoir verschillende factoren, die hadden meegewerkt aan de tragische afloop. Verdachte had geen vergun ning voor het in bezit hebben van een vuurwapen en hij had ook geen enkele ervaring met wapens. Hij is niet in militaire dienst geweest en hij nam te weinig voorzorgsmaatre gelen. Toch zag de officier geen aanlei ding tot een geheel voorwaardelijke straf. Mr. J. Deen, de raadsman, be schreef de gemoedstoestand van zijn cliënt, die na het ongeluk een shock kreeg en daarvan nog steeds niet is hersteld. Het schuldbesef drukt hem zwaar. Pleiter vroeg een zo laag mo gelijke vrijheidsstraf. Uitspraak 2 ok tober. in Tweede Kamer In de vacature van mr. J. A. W. Berger die met ingang van dinsdag ontslag heeft genomen als lid van de Tweede Kamer, is al heel vlug voor zien. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de plaats van mr. Burger benoemd verklaard de heer H. B. Engelsman te Schiedam, die ambtenaar was bij Economische Zaken. Amstelkroon 18 v. Los Angeles, 19 te San Francisco; Amstelland 18 v. Bremen n. Hamburg; Andijk pass. 19 Landsend n. Port Everglades; Blitar 19 v. Antwerpen n. Rotterdam; Bo venkerk 19 te Beira; Dalerdijk 20 te San Francisco verw.; Gaasterland 18 v. Penang n. Port Swettenham; Isis 19 te Port of Spain; Medon 19 te Oranjestad; Oldekerk 19 v. Genua n. Mr. J. Jonkman, voor de twaalfde In het akkoord met Indonesië zag Seü^oyd 19 Le Havre; maal voorzitter, zei tijdens de ope- mr. Jonkman vooruitgang in de in- Tpbantjet 18 v. Singapore n. Penang; ning van het 108ste zittingsjaar van ternationale samenleving en tevens ^ïvipara (t.) 18 v. Bandar Mashur n. de eerste kamer sinds 1848, dat de een bewijs van de grote bereidheid Voco 18 v. Antwerpen n. komende periode politiek gezien be- van ons volk om nieuwe ontwikke- Rotterdam, langrijk belooft te worden. Hij wees lingen te dienen, op het verkiezingsjaar 1963 en de Onze landen, zo zeide hij, hebben aanstaande wijziging van de grond- na de Japanse capitulatie verschil- wet. Op grond daarvan zullen ook lende wegen gekozen. Nederland verkiezingen voor de Eerste Kamer ging de weg van Benelux en EEG moeten worden gehouden. Het ziet terwijl Indonesië zich bewoog in de er naar uit, zo zeide hij, dat dan zo- richting van de afro-aziatische be- wel Wijzigingen als verjongingen in trekkingen met een geneigdheid naar de fracties zullen ontstaan. De kans de groep niet-verbonden landen, bestaat, dat de Staatkundig Gerefor- De kamer heeft vervolgens de le- meerde Partij en de Passifistischc den van een aantal commissies her- Socialistische Partij dan vertegen- benoemd, woordigers in de senaat zullen krij gen. „Bijzonder laf en gemeen om ie mand op deze wijze naar het leven te staan", zei gisteren verontwaar digd de president van de Rotterdam se strafkamer mr. P. J. C. Schipper in een zaak, die minnenijd tot achter grond had. Terecht stonden twee zwagers: de 23-jarige loswerkman W. de G., va der van twee kinderen, en de twee jaar oudere dakbedekker C. J. van L. „de man die horens droeg", zo als zijn verdediger de situatie schet ste op beschuldiging van het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel aan van L's rivaal, respectievelijk medeplichtigheid daaraan. De gebeurtenissen speelden zich op 1 juli af in de Rotterdamse Vlet- straat, waar de loswerkman na café bezoek de impuls kreeg om de zaken eens en voorgoed te regelen voor zijn minder agressief familielid, dat gela ten een reeks van vernederingen over Gistermorgen is op een van de hel lingen van de „Rotterdamse Droogdok Maatschappij" N.V. in Rotterdam de kiel gelegd voor het in opdracht van de Koninklijke Marine te bouwen be- Mieke Telkamp, Willeke Alberti, voorradingsschip, dat de naam „Pool- Willy Alberti, Jan Pruis en Tonny ster" zal krijgen. Dit schip is het eer- Bakkenes vertrokken vanmiddag van ste in zijn soort voor de koninklijke Schiphol naar Nieuw-Guinea. marine en zal volgeladen een water- In opdracht van het „Nationaal verplaatsing hebben van 17.000 ton. Thuisfront Nieuw-Guinea" zullen ze een aantal voorstellingen voor Ne derlandse militairen verzorgen. Het gezelschap wordt in de eerste helft van oktober weer in Nederland te rug verwacht. Te Eindhoven is gistermiddag een personenauto op de kruising van de Wolvendijk-Bochtenweg geslipt en tegen twee bomen gereden. Daarbij is een van de twee inzittenden, de 46-jarige mevrouw M. J. Bekkers uit Handel, zo ernstig gewond dat zij tijdens het vervoer naar het zieken- Koningin Fabiola van België heeft in - -> ----- huis is overleden. De bestuurder, de het ziekenhuis in Brussel de gewon- derlandse regering besloten om de 22-jarige A. C. Vroege uit Eindhoven, den opgezocht van de instorting van ambtenaren die uit Nieuw-Guinea werd zwaar gewond. het ministeriegebouw. (telefoto) terugkeren en nog zgn. proportioneel verlof te goed hadden, dit verlof na hun terugkeer niet meer toe te ken nen. Deze maatregel heeft onder de ambtenaren ernstige teleurstelling Naar het ANP in Hollandia van be voegde zijde verneemt, heeft de Ne- zich heen had laten gaan. Enkele uren daarvoor waren er al de inleidende moeilijkheden geweest. Van L. had namelijk zijn vrouw ont moet, toen deze met haar nieuwe liefde, een 25-jarige vloerenlegger, op bezoek ging bij haar ouders - schuin tegenover het café. Hij bleef voor de deur wachten, maar dat had als enig resultaat, dat de aanmerke lijk flinker gebouwde vloerenlegger weer de trap afdaalde en de wet tige echtgenoot een paar harde tik ken om de oren gaf. Van L. had de moed niet om terug te slaan. Dat voorval bleef in he* café uiter aard niet onbesproken en vooral de jongste zwager wond zich over het gepraat en de gebeurtenissen zo op dat hij zich effectief met de zaak ging bemoeien. Hij nam de „wacht" over en toen de man en vrouw ruim anderhalf uur later weer op straat verschenen riep hij de dakbedekker naar buiten en ging hij tot actie over. Logisch „Wist u dat de twee zwagers een hekel aan u hadden?", vroeg De G's verdediger aan de vloerenlegger, toen deze als getuige werd gehoord. „Geen wonder", was het laconieke antwoord, „logisch als je er met een vrouw vandoor gaat EIS NEGEN MAANDEN TEGEN BESTUURDER Maar wat daarna gebeurde had ook hij niet verwacht. Want terwyl hij op het trottoir over zijn bromfiets ge bogen stond om het achterlicht te repareren, stapten de beide mannen op hun huurwagen af, aanvankelijk nog met de bedoeling hem en de vrouw te volgen. Korte bocht. Van L. wilde zelf rijden, zo werd tijdens de behandeling duidelijk. Maar de jongere De G. „laat mij het maar opknappen" nam hem de sleutels af en haalde hem achter het stuur vandaan. De wagen maakte een korte bocht en vloog toen recht in op de bromfiets en het jonge paar. De vrouw sprong weg en de man werd door de wagen aan het been geraakt. Hij liep daarbij gelukkig betrekkelijk geringe verwondingen op. „Ik moet mijn hoofd zijn kwijt ge raakt, toen ik ze daar zag staan," had de jongste van het tweetal als enige verklaring toen hij scherp door de president werd ondervraagd. „Eigen lijk wilde ik ze alleen maar aan het schrikken maken." De officier eiste negen maanden gevangenisstraf. De ambtenaren, die reeds besloten hadden na 1 oktober nog een maand onder de V.N. te blijven werken, ver klaarden nu alleen nog maar zo spoe dig mogelijk weg te willen. De kwes tie, die daarbij eveneens een rechte, want het is een prettige en modieuze dracht. De jumpers en spencers werden ge dragen met een losse col, de zoge- uua iicuucii vici man- naamde dolce-vita-col. De mantels - nequins driemaal achtereen gisteren het al eerder geconsta- MANTELS WEER IETS GETAILLEERD speelt, vormt volgens hen het feit, EEN UUR TIJD hebben vier man- dat de V.N. nog steeds niet met con- vm tTd^™ teerd 8aan langzamerhand weer wat tracten over de brug zijn gekomen. Jte taMhroonvwi VD de be taiUe vertoneIli OV/F KFIKFN wint dagriijfc» Steenstraat 55 - Tel. 22509 7 a al voor Uw receptie- /iken t»n huwelijksdiner. (Advertentie) Het is voor iedereen duidelijk dat langstellende dames weer een inzicht aan *r»npHicr vAT-tr^k- van maar Han gegeven in de iueuwe mode en in de We zagen ze ook getailleerd van vo- ongev^rtfchügTrocen? v^ de amb" keuze die de mode-afdeling van dit ren en ruim in de rug. tenaren, die zich reeds voor de te- warenhuis biedt. Weinig sportief maar wel romantisch rugreis in de eerste helft van okto- In het algemeen stelden we vast, dat Kh^fJLfe 111 ber hebben opgegeven, vele moeilijk- de helanca pantalon nog steeds een 3311 heden met zich zou kunnen brengen, veel gevraagd artikel is, niet ten on- Een flauwgevallen militair van het garderegiment Jagers wordt weg gedragen. tijd deden denken. Gering in dit getal waren de japon nen. Het accent lag in deze categorie meer op de deux-pièces of trois- pièces, de japonnen die getoond wer den waren voor het merendeel ge combineerd met een jasje. De garne ring a la Chanel troffen we dikwijls aan, zowel bij de japonnen en kos tuums als bij de regenmantels. DIOR kwam even om de hoek kijken bij enkele mantelkostuums, waarvan de jasjes zeer lang waren en voorzien van twee rijen knopen. Als materiaal wordt veel Shetland toegepast, een mooie, wollige stof. Wat somber naar onze smaak zagen veel middag- en cocktail japonnen eruit. Opvallend veel zwart, dat door de commenta- trice werd gepresenteerd als DE mo dekleur 1962. Van de rokken noteer den we de strakke of naar onder iets uitlopende lijn. Wijde rokken ziet men dit seizoen zeer wenig, hoogstens af «n toe een model met één of meer platte plooien. Over smaak valt niet te twisten maar bijzonder aardig vonden wij: de donker grijze suède combinatie van rok en spencer, waarbij een oker jumper. Grappig voor tieners waren de twee driedelige pied de poule combinaties, het materiaal hiervan was „doublé face" aan twee zijden draagbaar dus. De ene combinatie had een keerzijde van gifgroen en de andere hei-rood. Ook onder de cocktailjaponnen ver dienden verschillende modellen het predikaat geslaagd, zoals een otto man zijden deux-pièces met zwarte strikgarnering, een wit uitgaansjurk- je met satin duchesse garnering, en een japon van groen gebloemde crêpe georgette geheel op vlieseline. Het bruidje was in een korte japon van Engelse kant met batist stroken. E. M. B.-E. LEIDERDORP MEIJEPOLDER Hedenmorgen is door de dienst van gemeentewerken openbaar aanbe steed het uitvoeren van grond, rio- lerings- en bestratings werken en 't graven van waterpartijen in het uit breidingsplan Zijllaan en Meijepolder o.m.: het leggen van ca. 4.3 km rio lering, het maken van ca. 32000 nood- bestrating, de aanleg van ca. 7700 m2 gesloten wegdek. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: D. de Rooy, Bad hoevedorp 1.660.000; N.V. Gebrs. Schouls, Leiden 1.596.000; Deeren- berg en Gebr. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn 1.583.500; Bakker en v. d. Klok, Hoorn 1.490.000; A. Th. Stuifzand, Leiden 1.448.000; Joh. Visser, Lei derdorp 1 430.000; fa. H. Compeer, Oegstgeest f 1.402.750; M. Hoeke te Nieuwêndijk N.B. 1.392.751; J. Mens Lisse 1.378.000; fa. Castricum te Heemskerk 1.330.000; Kennemer Aannemings Maatschappij te IJmui- den 1.308.000. De raming is 1.211.000. De gun ning is nog aangehouden. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden in de gouden koets.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 11