DUINSTREEK VANDAAG KOMEN DE „FOETEN" „Modespektakel" van textielindustrie AANVOER AUGURKEN SLECHTS 20% VAN EEN NORMAAL JAAR Been verbrijzeld Prijzen voor geslaagde foto's van 3 oktober DINSDAG 11 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Teelt dit jaar een mislukking Wie maar enigszins geïnteresseerd is bij de tuinbouw in Ter Aar en om geving, zal dit jaar al herhaalde ma len hebben vernomen „met de au gurken is het niets gedaan". Dat de tuinbouw de geschiedenis door een erg wisselvallig bedrijf is geweest, mag wel bekend heten, met name geldt dit voor de teelt op de koude grond, die zo sterk afhankelijk is van de weersgesteldheid. Hierdoor geeft zo'n bedrijf jaar voor jaar zeer verschillende uitkomsten, zowel wat betreft de oogst als de financiële uit komst. Maar zo erg als het dit jaar is met de augurken, is het wellicht nimmer geweest. Tenminste de ou dere tuinders kunnen niet zo ver in hun geheugen teruggaan, dat ze een vergelijking kunnen vinden. Dat we een zeer abnormale zomer hebben gehad, daar kan iedereen, agrariër of niet, wel over meepraten. De mens kan zich echter tegen nade lige weersinvloeden beschermen. De planten kunnen dit niet. Hoogstens kan de tuinder enige natuurlijke be scherming verlenen door voorgewas sen uit de combinatieteelt na de oogst wat langer op het veld te laten staan. Daarom heeft men dan ook de ge wassen van peulen, doperwten en tuinbonen niet zo vlug als gewoon lijk opgeruimd. Maar ook dit heeft niet veel mogen baten. NAT EN KOUD De normale planttijd van de augur ken was als gevolg van het weer later dan anders, het was nat en koud en de tuinders durfden de on der glas gekweekte plantjes niet :n het open veld uit te poten. Maar uit eindelijk moest dit toch gebeuren en de jonge planten moesten al spoe dig regen, storm en koude doorstaan. Van normaal opgroeien was geen sprake, want daarvoor is in de eer ste plaats zon en warmte nodig. Dit was er dit jaar helaas niet bij. Door de stilstand in de groei kwamen er weldra verschillende ziekten voor. Om deze te bestrijden heeft men de planten bespoten, voornamelijk tegen het zo gevreesde „wit". Waarschijn lijk hebben cte toch al zwakke ge wassen dit ook niet kunnen door staan. Er kwamen veel sterfplanten voor en gewassen, die er nog wel be hoorlijk uitzagen, kon men in enkele dagen zien wegkwijnen, zodat nu reeds veel stukken voorkomen, waar men de augurken heeft opgeruimd. Als men er zijn brood mee moet verdienen, is dit een harde zaak. Want deze gang van zaken heeft voor verschillende tuinders onaangename consequenties. Er zijn een aantal kwekers, al is hun aantal dan niet meer zo groot als enige jaren gele den, voor wie de opbrengst van de augurken een flink deel van het jaar inkomen uitmaakt. Wie geen kas of maar een kleine kas heeft, zal dit jaar dan ook geen dikke boterham kunnen verdienen. Onder hen zijn er dan ook al zijn het enkele die op een andere manier, b.v. door wer ken op een plaatselijke conservenfa- briek, wat bijverdienen; Dit is voor hen natuurlijk geen gemakkelijke stap. MAAR 20% Om een bepaald beeld te verkrij gen over de mislukking van de au gurkenteelt kan men de cijfers van aanvoeren en opbrengsten aan de veiling zien. Dan blijkt dat tot nu toe in totaal rond 200 ton augurken is aangevoerd. In het jaar 1961, ook al geen best jaar, was de aanvoer 1114 ton en in 1959, een bijzonder best jaar zelfs 2450 ton. Hieruit blijkt, dat de aanvoer dit jaar op circa 20 pro cent gesteld kan worden, wat wel zeer slecht is. De geldelijke opbrengst geeft na tuurlijk ook geen opwekkend beeld. Vergelijkend met dezelfde jaren was de omzet in 1959 (best) 900.000.- en in 1960 (normaal) doch met lagere prijzen f 350.000.-, in 1961 500.000.- te zien een resultaat van plus minus 30% in vergelijking met een normale oogst. De prijzen van de augurken waren in het begin van de campagne niet hoog, de laatste weken zijn deze pas omhoog gegaan, maar ook de hoge prijzen kunnen de schade door de misoogst niet meer goed maken Dat deze gang van zaken in de tuinders- gezinnen, die voor een belangrijk deel van deze opbrengsten moeten leven, een teleurstelling geeft is dui delijk. Gelukkig heeft het grootste Doktersassistente mondelinge opleiding onder toe zicht van de Kon. Ned. Maat schappij t.b.d. Geneeskunst. ANALJST(E) mondelinge opleiding voor het erkende diploma van de Kon. Ned. Chem. Vereniging. Middag- en avondcursussen. CHEMISCHE SCHOOL Uitsluitend: OOSTERKERKSTRAAT 11, LEIDEN, TEL. (01710) 31844. Inlichtingen: dagelijks van 912 en van 25 uur en woensdag avond van 78 uur aan de school Maandag- en vrijdagavond van 78 uur: Oude Singel 142, Lei den. Een prospectus nr. 88 wordt U op aanvraag gratis toegezonden. T7ANDAAG is de groen- tijd begonnen van de mannelijke eerste-jaarsstu- denten der Leidse universi teit, in het studentenjar gon aangeduid met de voor gewone burgers weinig be grijpelijke naam „foeten", uit te spreken als „feuten". Het Leidse publiek zal van deze ontgroening wei nig bemerken, zij het dan dat weer vele schuchters- schuwe, kaalhoofdige jon gemannen met soms ietwat buitenissige kledingonder delen in 1 et Leidse stads beeld zullen verschijnen. De eigenlijke ontgroening zal geheel geschieden bin nen de muren van de so ciëteit, die - zoals bekend - gedurende de tijd, dat het aloude Minerva niet meer dienst kan doen, is onder gebracht in het voormalige Gulden Vlies aan de Bree- straat. Wèl is er minder ruimte in deze tijdelijke behuizing dan in „Minerva", maar voor het „groene doel" is in de tuin een tent gebouwd waar dan de verschillende „ceremoniën" kunnen plaatsvinden. alle Nederlandse univer siteiten, het aantal nieuw ingeschreven eerste jaars vrijwel constant is geble ven, is over het algemeen het aantal inschrijvingen bij de offici »le corpora kleiner, ook in Leiden. Het DIT JAAR MINDER CORPSLEDEN IN LEIDEN Rond 250 foeten zullen de incubatietijd moeten ondergaan, maar 29 sep tember zal het leed voor hen zijn geleden. MINDER CORPSLEDEN Hoewel, gerekend over is moeilijk de oorzaak (of een complex van oorza ken) daarvan na te gaan, maar het feit ligt er en daardoor is „het nihilisme" enigszins vergroot. In Lei den zijn er bij Catena als het Corps ongeveer veertig minder dan verleden jaar. Alleen Groningen en Utrecht boekten in dit op zicht enige -ooruitgang. De noordelijke universiteit tel de vorig jaar 260 nieuwe corpsleden, dit jaar 290, Utrecht vorig jaar 180, dit jaar ruim 200. Eindhoven vertoont een aanzienlijke toename, hier bedraagt het aantal voor dit jaar 216. Constant bleef het getal aan de Stedelijke Universi teit van Amsterdam, n.l. 185. Wageningen daalde van 85 naar 55, Rotterdam van 95 naar 80 en Delft van 220 naar rond 200. De cijfers van Nijmegen en de V.U. te Amsterdam kon men ons (nog) niet meedelen. Men verwacht echter dat de dalingen slechts van tij delijke aard zijn, over en kele jaren komt n.l. de ge boortegolf 1946 aan bod. (Advertentie) deel der kwekers een areaal glas, maar er is een klein deel voor wie de mislukking der augurkenoogst finan cieel zwaar drukt. WASSENAAR Zoontje van huisarts dodelijk verongelukt Gistermiddag is in de St. Ursula- kliniek het 5Vi-jarig zoontje van de Wassenaarse huisarts E. M. N. Oos- terbaan overleden aan de gevolgen van een aanrijding, die zaterdagmid dag j.l. plaats had. De dokter en zijn vrouw verbleven in het buitenland met vakantie en de jongen logeerde bij grootouders op de Prinsenweg. Hij speelde zaterdagmiddag om streeks 4 uur op de vroegere tram baan in het midden van de weg. Toen bij de plaats, waar de jongen speelde een vrachtauto werd uitgeladen, riep de grootvader het kind voorzichtig heidshalve terug. Juist op dat ogen blik naderde van de richting Backers- hagenlaan met matige snelheid een personenauto, bestuurd voor A. uit Wassenaar. De bestuurder remde krachtig, maar kon het overstekende kind niet ontwijken. Het werd enke le meters meegesleurd en kwam daar na op het wegdek terecht. Dokter K. de Wit, die de eerste hulp verleende, liet het jongetje, dat ernstig aan het hoofd was gewond en ook inwendige letsel had opgelopen naar de St. Ur- sulakliniek overbrengen. Dokter Oosterbaan werd via een radio-SOS-bericht teruggeroepen en was zondagmiddag weer thuis. LISSE WINNAARS PLOEGENKLASS. „TOUR DE LISSE" FEESTELIJK ONTHAALD Het is niet bij de feestavond ter uitreiking van de prijzen van de „Tour de Lisse" gebleven. Voor de winnaars van het ploegenklassement, de „Bronkhorstploeg", is er nóg een feestje op gevolgd! De heer J. Bronk- horst heeft de hele ploeg onthaald op een uitstapje. Samen met tourlei- der J. van Kesteren en ploegleider Ko Oele ging men zaterdagmiddag op stap in een busje onder leiding van de firma Bronkhorst. Eerste doel van de reis was Schiphol met een rondlei ding en tractaties. Verder ging het naar Amsterdam, waar men het Aals- meerse Corso bezichtigde en de jon gelui werden onthaald op een boot tocht met de „Prinses Beatrix" door de grachten en een bezoek aan de havens, waar juist de grote, zware kruiser van de Amerikaanse marine gemeerd lag. Voorts lagen in de ha vens verschillende oceaanstomers, zo dat het voor de jongelui de moeite waard was, dit alles te zien! Intussen begonnen de magen van de jongelui te knorren en de firma Bronkhorst nam ze mee naar een restaurant op het Leidsche Plein, waar de jongens na een koele dronk een heerlijk diner aangeboden kre gen. Maar toen was het ook wel tijd geworden om de terugtocht weer te aanvaarden en in opperbeste stem ming kwam men in de avond weer te Lisse terug, zeer voldaan over dit mooie sluitstuk van de „Tour de Lisse". Niet opgelet: auto in de prak! Maandagmiddag heeft de chauffeur van een bestelauto, zekere R. v. d. Z. uit Harlingen niet gezien dat een Daf-auto op de Oranjelaan gepar keerd stond. Hij reed pardoes óp het Dafje en beschadigde dat zeer zwaar. Ook de bestelauto kreeg schade. Po- lietie nam notitie van alles! NOORDWUKERHOUT Alleenwonende dame dood in haar woning aangetroffen De 67-jarige, alleenwonende wedu we M. van Oort-Lau is zondagavond omstreeks half elf dood op de vloer van de keuken in haar flat aan de Vlaductweg aangetroffen. Volgens de onmiddellijk gewaarschuwde arts moet zij reeds vrijdag, terwijl zij in haar keuken haar maaltijd bereidde, door een hartverlamming zijn getrof fen. Het was voor de buren niets onge woons, dat zij de altijd zeer aktieve dame enkele dagen niet zagen, daar zij wel vaker geruime tijd afwezig was. Men kreeg echter argwaan, toen zondagavond de temperatuur in een aan de keuken van Mevr. Oort gren zend kamertje ongewoon hoog werd en bij onderzoek de scheidingsmuur zeer warm bleek te zijn. De buur vrouw, mevr. R., toog op onderzoek uit en zag van buitenaf dat in de keuken gascomfoors brandden. Alle deuren waren echter afgesloten en op het bellen kreeg men geen reactie. Onmiddellijk toog men naar de werk ster van de overledene, die over een huissleutel beschikte. In de keuken vond men toen het stoffelijk over schot van mevr. v. O, dat in de zeer warme keuken, terwijl het brandend gas alle zuurstof had verbruikt, reeds tot ontbinding was overgegaan. Nachtelijke brand in St. Bavostichting Omstreeks drie uur in de nacht van zondag op maandag is brand uitge broken in het kledingmagazijn van de St. Bavostichting. Aanvankelijk werd de brand door de eigen gestichts brandweer bestreden, doch ondanks het nachtelijk uur, was de gemeente lijke vrijwillige brandweer spoedig met beide spuiten ter plaatse. Onder leiding van commandant F. H. Stik- kelbroeck werd de brand, die een grote omvang dreigde aan te nemen krachtig aangepakt en om vijf uur was alle gevaar geweken. Gelukkig betrof het een enigszins afzonderlijk staand gebouw, zodat voor de paviljoens, waarin de patiën ten verbleven geen direct gevaar aan wezig was. Dit is de tweede brand in de St. Bavostichting in enkele weken tijds en wederom in een gebouw, waarin veel brandbaar materiaal aanwezig is. De oorzaak is nog onbekend. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Opbrengst Anjercollecte De op brengst van de Anjercollecte in het dorp in de buurtschap De Zilk was in totaal f 952.32. UITBREIDING MIDDENSTAND IN ST. VICTORWIJK Nu in het zuidelijk deel van het dorp en met name in de omgeving van de St. Victorkerk de woningbouw zo snel op gang komt en in steeds ho ger tempo de nieuw gebouwde wo ningen bewoond worden, gaat ook de middenstand zich in de nieuwe wijk en daar in de omgeving vestigen. In het complex St. Victorparochie I zijn langs de Kerktsraat door het aan nemersbedrijf M. G. van Parea een viertal winkelwoningen gebouwd, waarvan de eerste zaterdag j.l. door de eigenaar, de heer H. A. van Schaik is betrokken. Onder de naam „Schabo" heeft de heer Van Schaik een zaak geopend in rijwielen, naaimachines en electri- sche kleingoedartikelen. Het complex winkelwoningen is zo danig achter de rooilijn opgetrokken, dat vóór de winkels riet alleen een breed trottoir kon worden aangelegd maar daarenboven tuisen trottoir en straat een insteek-parkeerhaven voor een achtal auto's. Iets meer naar het dorp maar eveeneens langs de Kerkstraat heeft de heer P. van Nes een zaak gevestigd in haarden en kachel^ en daarnaast in de vroegere werkplaats van de smid Broekhof heeft hij een van de mo dernste apparaten voorziene sme derij ingericht. len: Petrus Th., z.v. T. J. Vink en E. T. M. Heemskerk; Wilhelmina G. M., d.v. P. H. Duivenvoorden en A. M. T. van der Zalm; Maria E .A., d.v. H. B. Heemskerk en A. M. Dorresteijn. Ondertrouwd: J. T. J. M. Broekhof en M. L. J. T. Augustinus; A. H. M. de Bakker en M. J. Berg; J. M. Haver kort en T. W. Edelaar. Getrouwd: J. H. Romijn en T. E. van der Togt; A. P. J. van den Berg en P. J. van der Lans; J. L. M. Kor- tekaas en A. C. V. M. Broekhof; P. J. Warmerdam en H. M. J. Bon. Overleden: A. T. Schoone, 79 jaar, wed. v. J. van der Drift. NOORDWIJK ANNEKE GRÖNLOH IN „DE BEURS" De grote zaal van restaurant „De Beurs" was zeker twee keer te klein om de vele jongelui te kunnen ber gen. Al dagen van te voren moesten velen de teleurstelling „uitverkocht" verwerken. De begrijpelijke oorzaak hiervan was, dat Anneke Grönloh, die mo menteel als no. 1 prijkt op de Neder landse Hitparade voor een optreden naar Noordwijk was gekomen. Bij haar eerste optreden te Noord- wijk zong zij succesliedjes als „Bran dend zand", en „Nina Bobo" (een Maleis liedje), waarvoor zij een spon taan applaus oogstte. De zangeres werd begeleid door The Fire String Brothers uit Wassenaar. Wegens tegenslag in het plaatsen van onze nieuwe oven zijn wij tot en met 15 september GESLOTEN Bakkerij D. v. EGMOND Voorstraat 41 Katwijk aan Zee (Advertentie) M. Berg; Ronaldus Petrus Johannes Joseph, zn van P. C. Weijers en J. M. A. Mens; Robertus Jacobus, zn van J. P. Burgmijer en A. M. A. de Feijter; Wilhelmina, dr van J. Dijk stra -n G. Gerritsma; Pieter Dirk, zn van C. P. van Nieuwkoop en C. J. Ra vensbergen Ondertrouwd: Reinier Johannes' Haver, 34 jr en Francisca Kortekaas, 31 jr; Joannes Joseph Jonkman, 26 jr en Geertruida Catharina Schenk, 24 jr; Cornelis Everardus Jacobus v. d. Wiel, 26 jr en Cornelia Maria Wij- nands, 25 jr. Getrouwd: H. L. Elferink en M. C. T. den Boer; G. C. ""ggaar en G. A. C. Timan; C. G. M. v. d. Geest en E. C. M. T. Salman; H. Hoogeboom en C. Dijkema. Overleden: Albertus Bernardus v. Kordelaar, 81 jr; Jan Hermanus Duijm, 69 jr. MORGEN KORTEBAANDRAVERIJ Morgen, woensdag 12 september, de eerste dag van de najaarsfeesten zal de harddraverij vereniging, alhier voor de tweede maal een kortebaan- draverij over 300 meter op de prach tig gelegen baan aan de Parklaan houden. Er zijn 21 paarden ingeschre ven, waaronder bekende dravers als: Truax Scott, Vuurgoudhaantje S, Wil liam Axkit, William Hannover K, Xita Hannover, en Y Kitty's zoon. Om half twee wordt gestart. Tota- lisator zal aanwezig zijn. In verband met de draverij zal mor gen de Parklaan tussen de Menne- weg en de Adelborst van Leeuwen- laan afgesloten zijn van 12 uur tot circa 18 uur. Het verkeer zal worden omgeleid via de route: Menneweg, Rusthoflaan, Lindenlaan, Berkenlaan Adelborst van Leeuwenlaan. Voor de bewoners van deze route, is het van belang, rekening te houden met een sterke toename van het ver keer in deze anders zo rustige lanen en goed op hun kinderen te letten. WARMOND Benoemingen Door burgemees ter en wethouders van Warmond is de heer J. J. M. Verhaar uit Lisse benoemd tot technisch ambtenaar op arbeidscontract bij de dienst van gemeentewerken. De heer B. G. J. ter Beek, alhier, is benoemd tot vak man bij de dienst van gemeentewer ken. Op de internationale tex- tieljaarbeurs in Utrecht is gistermiddag de première gegeven van het „mode spektakel", een voor Ne derland nieuwe vorm van presentatie van textielpro- dukten. Het spektakel is tot stand gekomen dank zij een sa menwerking tussen 't Ne derlands Economisch Ver bond van de Confectie In dustrie, de Nederlandse Dameskledingindustrie, de Nederlandse Katoen-rayon en linnenindustrie, de Ne derlandse Wollen Stoffen- industrie en de Algemene Kunstzijde Unie. De heer Thijs Chanowski heeft de regie. Het modespektakel wijkt De toeschouwers zien er de details op van de ja de traditionele modeshow. De presentatie door de mannequins worden afge wisseld of gecombineerd met filmbeelden, fragmen ten achtergrondmuziek, korte balletten en licht- effekten. Vooral de drie FILM, MUZIEK EN BALLETTEN filmdoeken op 't grote to neel, dat in de plaats is ge komen van het gebruike lijke planier spelen in het ppn belangrijke rol. ponnen en mantels, die door de mannequins wor den gedragen, terwijl de films ook een indruk ge ven van het ontwerpen en produceren van de iffen die worden getoond. De Nederlandse textiel industrie geeft in dit spek takel een voorproefje van de winter- en zomermode 1963. De secretaris van het Eco nomisch Verbond voor de Confectieindustrie, de heer F. Horsman, zei gistermid dag bij de première, dat het spektakel een experi ment is en zijn definitieve vorm dan ook nog niet heeft gevonden. Juist om dat bij deze vorm van pre sentatie gebruik wordt ge maakt van de modernste hulpmiddelen, zal men de ontwikkeling van de foto grafie, de cinematografie en de televisie op de voet blijven volgen. SASSENHEIM INBRAAK IN BOLLENKANTOOR In de nacht van zaterdag op zon dag hebben onbekenden ingebroken in het bloembollenbedrijf „Bulbhorst" aan de Wasbekerlaan. Door het vernielen van een ruit heeft men zich toegang tot de schuur verschaft en vervolgens een bezoek aan het aangrenzende kantoor ge bracht, waar alle laden en kasten werden doorzocht en leeggehaald. Met een ter plaatse aanwezige sleu tel werd de brandkast geopend, doch alle moeite was vergeefs. Uit een tas, die naast de brandkast stond, werd enig geld ontvreemd. In dezelfde nacht werd ook een bezoek gebracht aan de villa „Ber kenrode", waarvan de bewoners af wezig waren. Hier kwam men binnen na vernie ling van een ruit. De buit was hier nihil. Door de politie wordt een 'uit gebreid onderzoek ingesteld. Leidenaar met voet tussen fraismachine Maandagmiddag even half twee was de 24-jarig earbeider B. E. uit Leiden, op een perceel grond van de fa. Zonneveld en Philippo N.V., ge legen in de Vrouwenpolder, aan het fraisen, toen plots de machine stag neerde. E. tilde hierdoor de machine van achteren iets in de hoogte en plaatste zijn voet op de klep om dompen te voorkomen. Door onbe kende oorzaak gleed zijn voet van de klep af en kwam hierdoor tussen de draaiende messen terecht, waar door het been van E. van de voet tot aan de knie werd verbrijzeld. Dr. Van Raaij verleende eerste ge neeskundige hulp, waarna het slacht offer per ambulanceauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. Taptoe. Zaterdag 15 september a.s., des avonds om half acht, zal de Drumband en Harmonie van „Adest Musica" op het muziekpodium aan de Parklaan een taptoe ten bes te geven. Zijn de weersomstandigheden guns tig, dan zal hieraan door de drum band vooraf een mars door de ge meente gemaakt worden. Geboren: Stephanus Hendricus, zn van' A. J. H, Joosten en P. Spaajn; Ellen, da- van H. v. d. Wagt en J. L. Postma; René Hendricus Maria, zn van P. L. v. d. Voort en J. J. v. <L Eshof; Maria Johanna Alida Bernar- dina, dr van A. J. v. d. Geest en B. De Leidse Amateur-Fotografen vereniging opende gisteravond in de bovenzaal van restaurant „De Doe len" het nieuwe seizoen met een bij eenkomst, die de traditie-getrouw in het teken stond van het projecteren van de „nieuwe dia-oogst", welke de kleuren-amatenrs in de afgelopen zomermaanden wisten te vergaren. Het deed de voorzitter, de heer G. J. Gompelman zichtbaar genoegen, dat hij op deze eerste bijeenkomst weer zo'n groot aantal trouwe leden wel kom mocht heten *n dat hij hen na een lange periode van non-activiteit weer een actief seizoen met vele leerzame avonden in het vooruit zicht kon stellen. H t hoogtepunt in het winterprogramma vormt onge twijfeld de herdenking van het 40- jarig bestaan van de vereniging, wel ke op 24 november a.s. zal plaats vinden. In dit verband kon de voor zitter tot zijn niet geringe voldoe- VOORSCHOTEN Orgelconcert in de Dorpskerk van de St. Pauluskerk, Simon de Zee, geb. 1930 (staatsdiploma voor orgel) gisteravond in de dorpskerk te Voor schoten gaf kon men luisteren naar twaalf korte muziekstukken, gekozen uit de orgelliteratuur van 1532 af tot op heden. (Waarom achter de namen van de componisten hun nationaliteit genoemd werd inplaats van de tijd waarin zij leefden is ons onbegrijpe lijk). Dat de liefde van Simon de Zee uit gaat naar de nieuwe franse school heeft hij genoegzaam laten blijken. Liep alles tot en met Brahms wat stroef, was de klankkleur bij de oude Italiaan, Spanjaard, Fransman, en Duitsers nagenoeg onveranderd, (die oude orgels in Spanje, Italië en Frankrijk zullen toch wel anders ge klonken hebben dan de Duitse orgels) bij Albert de Klerk, Dupré, Langlais, Messiaan en Alain konden wij toch horen dat op dit, op de barok afge stemde, orgel de nieuwere muziek heel goed tot klinken kon worden gebracht. Ondoenlijk is het alle 12 nummers van het programma te bespreken. Het was jammer dat de trompet niet zuiver gestemd was en daardoor fei telijk niet was te gebruiken. Maar zonder dit register is het pedaal te zwak. De dialogue uit het Kyrie van Couperin werd geen tweespraak en de menuet j es van Hay dn hadden wij lichter gedacht. Het allegro ging te snel en liep soms uit de hand. Wat de nieuwere Franse muziek aan winst geboekt heeft bij Messiaan is nog niet aan het licht gekomen. Het is niet gemakkelijk deze muziek te vertolken. Flarden van muziek zijn het, die door de klankkleur pas tot leven komen en op een orgel met een beperkt kleurgamma dan ook niet volledig recht worden gedaan. Hoewel wij graag enige grote wer ken hadden gehoord om de organist in zijn volledig kunnen,te beoordelen, gaf al dit kleine goed een prettige af wisseling en heeft Simon de Zee er toch goed aan gedaan aan het begin van zijn concertpraktijk, een concert als dit te brengen. ning nog mede delen, dat hij inmid dels was benaderd doo het bestuur van de 2-oktobervereniging en wel met het voorstel tot het organiseren van een fotowedstrijd, die mede kon dienen als een zeer bijzonder en aantrekkelijk hoogtepunt in de eve nementen rond de viering van 8ste lustrum der LAFV. Voor deze wed strijd stelt de 3-oktobervereniging drie fraaie geldprijzen in de vorm van waardebonnen beschikbaar onder voorwaarde, dat alle foto's betrekking moeten hebben op de 3-okt.-viering 1962. Alle foto's zullen voor belangstel lenden van 3 t.m. 26 november a.s. in de Lakenhal worden geëxposeerd. De officiële opening van deze expositie zal gescheiden door de voorzitter van de 3-okt. vereniging, mr. P. J. de Ruy- ter de Wildt op vrijdag 2 november a.s. des avonds om 8 uur. Voorts kon de heer Gompelman nog mededelen, dat de beoordeling van de foto's zal geschieden door een deskundige jury bestaande uit de heren K. van Roem- bi'rg, directeur van een Reclamebu reau in Den Haag, mr. F. E. de Wilde, fotograaf te Oegstgeest en E. Wij- nans, bestuurslid van de 3-oktober vereniging. Het behoeft geen betoog, dat deze unieke wedstrijd door de LAFV-leden met de nodige bijval werd begroet. Bij voorbaat werd reeds besloten om alle gemaakte op namen aan het 3-oktober-bestuur aan te bieden als een blijvende her innering aan de 3-okt.-viering-1962. Hierna volgde de projectie van de „nieuwe oogst". Hoewel de medewer kers hieraan in verband met de ko mende competitie ongetwijfeld de beste resultaten „achter de hand heb ben gehouden", bleek deze nieuwe oogst 1962-1963 weer een groot aan tal fraaie kleurendia's te bevatten. BIOSCOPEN De films in de week van 7-14 sept. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Moord", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u. Casino: „Verboden zóne", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Lido: „El Cid", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: „Lemmy houdt van dames" 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: „Voetstappen zonder spoor" volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Rex: „Vlammen over Kansas", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Greenway (Voorschoten): „Mijnheer Hulot op vakantie", a.l. „Petrus de grote visser", 14 jaar.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 8