Grote Franse warenhuizen hebben winkelgastvrouw Mevr. Veneziani zegt het met in Milaan bloemen Binnenkort jurken, hoeden en jassen van papier? Oncler onó c/ezecfd Zij adviseert toeristen bij kopen geschenken „Lekker uithuilen" - een emotionele uitlaatklep Zwart-bruin favoriete kleur in herfstcollecties Tips voor de huisvrouw Verwaand of alleen vol zelfvertrouwen? Vraagbaak in het grote Parijs Als U nog eens in Parys mocht komen en U weet niet, wat U voor thuis zult meenemen, vraag het dan aan mej. Robin. Zy is de hoofd-winkelgastvrouw van een van de grootste Paryse warenhuizen, „Au Printemps". Tijdens drukke dagen ontvangt zij dagelijks zo'n 150 mensen meestal Amerikanen en zij treedt dan op als adviseuse voor het kopen van allerlei geschenken. Mej. Robin, die getrouwd is met een Fransman en in het dagelijkse leven mevr. Jean Antoine Glenet heet, is een charmante levendige vrouw van ongeveer dertig jaar en Australische van geboorte. Daarom draagt zij altijd een kleine gonden kangoeroe op haar revers. Zij kwam naar Parijs via Engeland na een korte onproductieve carrière als filmster. Toen zy nu vijf jaar geleden naar Parys kwam creëerde het grote Parijse warenhuis de functie van hoofd gastvrouw voor haar. Soms moet zij de toeristen advise ren bepaalde dingen niet te kopen. Lu cifers bijvoorbeeld, die te krijgen zijn in grote aantrekkelijk beschilderde dozen en die leuk zijn oïn ten ge- „Haven van rust" Haar kantoor op de begane grond van het warenhuis is een haven van ru3t voor toeristen met pijnlijke voe ten. Terwijl zij uitrusten in leren arm stoelen, lost mej. Robih de winkel problemen voor hen op. Zij zal de juiste soort parfum aanwijzen voor echtgenotes en de goede keus strop dassen voor manlief. Wat dit laatste betreft, houdt zij er zelfs een spe ciaal systeem op na. „Ik vraag de vrouwen altijd mij een foto van hun man te laten zien", zegt zij. „Dan vraag ik wat voor werk hg doet, wat voor soort pakken hij het liefst draagt hoe oud hij is jn wat de kleur is van zijn haar en zijn ogen. Tot nu toe heb ik nog nooit klachten gekregen". Zij heeft voorts ontdekt, dat de meeste toeristen graag kleine ina-ar typisch Franse geschenken willen kopen en geliefde suggesties van haar zijn bijv. theedoeken, bedrukt met Franse vers jes. VELE PROBLEMEN Keukengerei wordt ook goed ver kocht en dan vooral de nieuwe „bo- terkruller", waarmee men bloempjes op de boter kar. maken. Hoewel zij zei! nooit toeristen rondleidt, stuurt zij op verzoek een van haar speciaal opgeleide personeelsleden, gastvrou wen genaamd, mee. Zij kennen vaak drie talen en zij brengen de klanten or de gewenste afdelingen. Mej. Ro bin krijgt ook allerlei problemen op te lossen, die niets met winkelen te maken hebben. Zo moest zij eens drie Japanse zakenlieden, die hun hotel- adres kwijtgeraakt waren, Uit de nood helpen. Voor haar functie moet men geduld, gevoel voor humor en een uit gebreide kennis van de artikelen, die in het warenhuis verkocht worden, hi bben alsmede alles weten over de diverse verzendingsmogelykheden, kortingen e.d. schenke te geven, kunnen niet per vliegtuig worden verzonden. Eens moest zy enige auto-toeristen afraden om een aantal Camembert-kazen mee te nemen op een reis van een maand door Europa, „zy waren zo teleurge steld", zegt zy. „Ze dachten juist, dat Camamberts zulke byzonder aar dige cadeautjes waren Schoonheidsverzorging weer „ontdekt" Nadat vele jaren lang het woord „schoonheidsverzorging" taboe was, schynt het thans in de Sovjet Unie toegestaan te zijn hier aandacht aan te schenken. Het party- en regerings orgaan „Iswestya" publiceert thans regelmatig pagina's voor de vrouw, waarin praktische adviezen meege deeld worden voor het verzorgen van de huid, lichamelyke oefeningen ene. Britse artsen hebben eens nagegaan veel meer dan vrouwen lijden aai. hartkwalen, maag zweren, nierklachten en te hoge bloeddruk. De ze zgn. „beschavings- ziekten" bleken in En geland by mannen vier maal zoveel voor te komen als bij vrouwen. De arteriosclerose, aderverkalking, kwam by mannen driemaal zoveel voor als by vrouwen. Als een van de voor naamste oorzaken van dit Verschijnsel noem den de artsen de nerveuze spanningen, waaraan de man veel meer dan de vrouw in het huidige leven on derhevig is. Of beter gezegd, de onmogeiyk- heid of onwil by de man deze spanningen een uitweg te geven. „Als mannen af en toe eens heerlyk konden uithuilen net als vrou wen, zouden zy vermoe delijk heel wat minder last hebben van al die genoemde kwaaltjes", aldus de artsen. De emotioneel veel hefti ger levende vrouw kan haar opgekropte span ningen veel gemakke- ïyker een uitweg geven. Voorts heeft de man, vooral hg, die veel zit tende arbeid moet ver richte^ over het alge meen te weinig li- WAT DE DOKTER ER VAN ZEGT chaamsbeweging en als hij deze neemt in de vorm van een paar uur tjes sport spant hy zich gedurende korte tyd veel te veel in. By een Londense busonderne ming is gebleken dat veel meer gevallen van hartaanvallen voorkwa men bij de chauffeurs dan bij de conducteurs, die voortdurend in be weging zyn. By de posterijen hadden de bestellers veel minder hartklachten dan bij voorbeeld de telefonis ten. De meeste man nen zitten thuis, zitten op kantoor, zitten in een auto en trappenlo pen is er meestal ook niet by Want de meeste kantoren hebben een lift. Dit gebrek aan lichaamsbeweging ver stoort het natuuriyk evenwicht van de func ties van het lichaam van de man. De vrouw is licha- melgk veel actiever, zy loopt dageiyks heel wat rond in haar huis, zy doet boodschappen, speelt met de kinderen enz., kortom zij zit niet zo vaak stil in een stoel. Kortom het veel snel ler ventileren van op gekropte psychische spanningen Zowel als de veel betere li chaamsbeweging is voor een belangrqk deel oorzaak van het feit, dat de vrouw in het algemeen veel min der klachten heeft over hartkwalen, maagzwe ren, nieraandoeningen enz. Het ultra-moderne Milaan is het industriële centrum van Italië en daarom wil niemand geloven, dat er in deze 6tad een belangwekkende mode floreert. Maar toch heeft deze Assepoester-stad van de mode een van de beste japon- ontwerpers van Italië onder de ingezetenen, mevr. Jole Veneziani, een kleine ronde vrouw met wit haar en zeer elegant. Mevrouw Veneziani is vooral gespecialiseerd in avondjaponnen. Voor het komende herfstseizoen heeft zy de zgn. „lang van achteren en kort van voren"-lijn gelanceerd. Haar rokken zijn ovaalvormig, uitwaaiend naar achteren en zacht golvend om de benen van voren. Voorts heeft zy eenvoudige losse japonnetjes van satynen organdie gecreëerd, rijkelyk geborduurd in oosteiyke dessins en met een taille en zoom afgezet met brede parelgarneringen. zwart-bruin een belangrijke kleuren combinatie voor de Italiaanse herfst collecties wordt. Byvoorbeeld een zwart linnen bolero-combinatie met soires is bloemen en "haar "ideetjes eer brede bruin suède ceintuur. De kunnen gemakkelijk nagemaakt wor- loshangende einden van de geknoopte den door de vele handige Italiaanse ceintuur fladderen losjes om de strak- thuisnaaisters. Zij neemt byvoorbeeld ke zwarte rok van het pakje, een organdi-roos. geverfd in precies Een ander herfst-modenieuwtje uit dezelfde kleur van de japon en be- Ml laan is tenslotte de terugkeer van vestigt deze op de schouder van een de ronde tenen aan de schoenen! zyden pakje. Het effect is eleganter dan met een contrasterende game- «;i i ri iiiiiiuiiiiiiiisi i iiiii 111111 rii iiiJi'iiJiii'iiiiiüUiiiijr ring. Byzonder aardig is mevr. Ve- neziani's rose linnen pakje met een Links: Gala-avondjapon van me- loshangend jasje en een brede saiy- vrouw Veneziani in helder vlam- nen ceintuur met een roos op deze mend rose zijde. Het lijfje is hoog ceintuur 'n dezelfde kleur als het van taille, hetgeen nog wordt be- pakje of wit, net als de blouse. Een- nadrukt met een rand van rozen in voudlge strooien hoedjes garneert dezelfde kleur. Nog meer rozen op mevr. Veneziani met een zyden roos de ovale lange rok. of gardenia op de rand. En zyden rozen in dezelfde kleur worden ge- Rechts: Pakje in zwart linnen. bruikt als garnering van de zomon De brede losjes geknoopte ceintuur van de avondjaponnen. van beverbruin suède geeft een Het ziet er voorts naar uit, dat modern tintje aan dit costuum. In Amerika reeds in de handel SAUCIJSJES. Indien u bij bloemkool saucijsjes wilt eten, doe ze dan tevoren in een schaaltje en giet er kokend water overheen. Laat de worstjes daar tot het water koud is. Men behoeft ze dan alleen nog maar bruin te maken want gaar zyn ze al. ORANJE KOUSEN. Verpakte nylons hebben vaak, uit gepakt, een andere kleur dan in het pakje. Er zyn dames, die een hekel hebben aan de oranje tint, die som mige kousen hebben. Om dit te voor komen kan men de kousen wassen -n warm zeepwater op de gebruikeiyke manier. In het laatste spoelwater doet men echter wat vloeibaar blauw sel. De oranjetint is nu veel minder! Elegant effect De Veneziani-opvatting De pryzen vallen overigens ook mee In Amerika betaalt men bijvoor beeld voor een hoedje Van papier slechts vyf dollar. In ons land, waar dergeiykc papleren bouwsels uit sluitend betrekt van de winkels in feestartikelen, ïykt dit veel. Wie de papieren creaties ziet, zal echter over tuigd worden van het feit, dat de pa- Kieren kleding onbeperkte mogelijk- eden heeft. De papleren hoed, Jas of jurk zal in de toekomst misschien even normaal zyn als de nu eenmaal onontbeeriyke accessoires zoals hand tassen en koffers, die momenteel ook van papier worden gefabriceerd zon der in ulteriyk te verschillen van de conventionele materialen. Binnenkort kan men een papieren jas van de kapstok halen, voor de spiegel een bijpassende hoed opzetten van hetzelfde materiaal en vervol- gens de straat op gaan zonder dat iemand vreemd zal opkyken. Papier gaat nameiyk een belang rijke rol spelen in de kledingindustrie. In de Verenigde Staten worden reeds jassen van papier gemaakt, die be halve flinke regenbuien ook nog der tig wasbeurten kunnen doorstaan, zon der dat dit nadelige gevolgen voor het materiaal heeft terwfll ook het model zyn oorspronkelijke vorm hand haaft. Datzelfde heeft men gepresteerd met gebreide jurken, die na veertien maal in het schuimende sop te zyn verdwenen, niets aan kwaliteit en mo del hadden ingeboet. Er zyn dus met de nieuwe papier soort nieuwe mogelykheden gescha pen. Misschien zal dit nog wel eens tot de Paryse modehuizen doordringen INMMWllMMMIMlNimnlaniiiintilrili'lKS1I M li l i t Wat iö Let antwoord d 1111111111« 111111111111111111111 if Post-problemen JULES zegt: „Wat ben je toch een klein dwaas meisje, Jet. Natuur iyk mag je de brieven lezen, die "andaag voor my gekomen zyn. Dat behoef je my niet te vragen. Ik heb geen geheimen voor je en ik hoop, dat ik ze ook nooit zal kry* gen. Je kunt alles openen, dat aan my geadresseerd is. We zijn nu ge trouwd, vergeet dat niet." JET zegt: „Maar toch vind ik het prettiger het Je eerst even te vra gen. Ik vind, dat we eikaars vry- heid moeten respecteren. Het Is me byv. opgevallen, dat jy vaker In myn handtasje snuffelt dan Ik ln jouw portefeuille. En gisteren vroeg Je nog of Je myn agenda mocht tnkyken met myn huishoude- Itfke aantekeningen. Ik zou het dan ook leuker vinden als je my de brieven, die aan Jou gericht zijn, vrywillig liet lezen. WIE HEEFT GELIJK? Jet lost dit kleine maar zeer be langrijke probleem op de Juiste ma nier op. Zelfs al zijn ze getrouwd en bezitten ze alles samen, de beleefd heid toestemming te vragen zal al- tyd op waarde geschat worden. Het kan gemakkeiyk voorkomen, Jat zelfs als iemand niets te verbergen heeft, hy het toch niet leuk vindt, dal zyn vrieven al geopend zyn en hy geen kans heeft gehad ze eerst te lezen! Onderstaande quiz geeft 't antwoord Bent U verwaand of alleen maar vol zelfvertrouwen op een plezierige wijze? Misschien dat men het antwoord op deze vraag kan vinden door onderstaande quiz te beantwoorden, die is uitgedacht door enige bekwame psychologen. Op elke vraag moet eenvoudig „Ja*' ol „Neen" worden geantwoord! 1. Kykt U altyd in een spiegel als U deze passeert? 2. Gaat U graag naar die gelegenheden, waar U weet, dat men U zal herkennen? 3. Valt U dikwyls anderen in de rede als zy een verhaal ot een grap vertellen? 5. Als U een brief schryft aan een vriendin, staat deze dan vol met woorden, waarmee Uzelf bedoeld wordt, zoals „ik, me, myn, enz 6. Heeft U het gevoel, dat de meesten van Uw vriendinnen U niet kennen zoals U eigeniyk bent? 7. Zou U het byzonder leuk vinden indien een vriendin een kind van haar naar U zou noemen? 8. Kunt U eerlyk verklaren, dat U zich nooit gegriefd of geraakt voelt? 9. Bent U van mening, dat Uw goede eigenschappen niet volledig naar waarde geschat worden? 10. Vertelt U anderen zelden Uw moeliykheden of mislukkingen? 11. Vertelt U anderen altyd over Uw goede eigenschappen, wat U allemaal bereikt hebt en het geluk, dat U altyd heeft? 12. Heeft U het idee, dat buitenlanders cultureel gezien, minderwaardig -zyn? 13. Koestert U het geloof, dat U een uniek persoon is, heel anders dan anderen? 14. Is het U opgevallen, dat succes by U zomaar komt terwyi anderen er hard voor moeten werken? 15. Gelooft U, dat de meeste mensen dom zyn? 16. Bent U tevreden over wat U hebt bereikt en bent U van mening, dat niemand het in dezelfde omstandigheden het er beter zou hebben afge bracht? 6 Punten tellen: Geef twee punten voor elk „Ja"-antwoord. 0—10 punten: Wees eens eeriyk, heeft U niet een klein beetje vals gespeeld om dit puntentotaal te bereiken? Zo neen, dan heet U eigen-ik dringend enige versterking nodig. Als U het niet doet zaJ niemand anders het doen! 12—18 punten: Het is duideiyk, dat U van zelfvertrouwen vervuld is. Een eigenschap, die hopeiyk Uw emoties niet beïnvloedt evenmin als Uw gevoel voor proporties en Uw zelfkritiek. U staat stevig met beide benen op de grond en laat U door anderen geen pyn doen of „ln de maling nemen". 20—32 punten: Het ïykt er op, dat U de indruk wekt een opschepster te zyn. Als oefening moet U eens proberen twee dingen van elke vriendin op te noemen, die deze vriendinnen beter doen dan U. Het zou nameiyk kunnen zyn, dat Uw houding Uw minder waardigheidsgevoel moet verbergen!

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7