DUINSTREEK Vertrokken en gevestigde personen in Leiden WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 LEIDEN Overtredingen van max.-snelheid gestraft De Leidse politie gaat onvermin derd voort met te letten op het na komen van de voorschriften welke bestaan voor het wegverkeer, waar bij speciaal het oog wordt gehouden op de gedragingen van de bromfiets berijders De lieden, die aan hun brommers geprutst hebben om „er uit te halen wat er in zit", hadden gisteren een rustige dag: zij hadden zich öf koest gehouden, óf de politie heeft hen niet kunnen betrappen. Wèl werden 19 processen-verbaal op gemaakt tegen weggebruikers, die de maximum-snelheid hadden over treden. Het betrof hier zowel auto's, als bromfietsen en motoren. Geslaagd Te Den Haag is ge slaagd voor de huisakte Duits M.O.- A, mej. J. J. Gijzenij te Leiden. ONZE KEUKEN wint dagelijks aan BEKENDHEID. |rt KARREWIEL HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT Steenstraat 55 - Tel. 22509 Zaal voor Uw receptie-, ziken- en huwelijksdiner. (Advertentie) f Noordwijkse strand verbergt honderden schatten Nog een kleine week en 100 gelukkige schatgravers zullen het Noordwijkse strand verlaten in het bezit van een zelf-ver overde prijs. Dinsdagmiddag 7 augustus, om half drie, begint de „schatgraverij", waarover we zaterdag jl. reeds het een en ander hebben geschreven. Wie wil er niet het werk van de St. Vincentiusvereniging steunen en zich daarbij boven dien werpen in een spannend en kostelijk avontuur. Men zal ervan staan te kijken, wat het Noordwijkse strand die dag al lemaal aan rijkdom verbergt! Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas Ch., z.v. N. P. Bosman en H. G. Zonderop; Antje, d. v. H. de Mooij en M. de Vreugd; Jo hanna M., d.v. N. C. v. d. Berg en P. M. Hachmang; Maarten A., z.v. A. Cramer en A. R. M. van Vianen; Catharina L., d.v. F. v. d. Zeeuw en M. C. J. Meerburg; Ronald, z.v. H. H. van Klaveren en M. H. Reisinger; Edwin C., z.v. A. v. d. Plas en T. Ko- nings; Abigaël, d.v. L. van Duijn en A. Berkheij. Overleden: J. F. Ouwerkerk, 45 jaar, man; M. Baas, 71 jaar, e.v. H. Haak; M. H. de Vroede, 75 jaar, e.v. A. Minke; J. P. van der Stoel, 78 jaar, man; A. G. Koerts, 55 jaar, e.v. J. Sierat; J. C. den Haan. 80 jaar, w.v. C. Zandbergen; -A. Stigter, 76 jaar, e.v. W. Voorsluys. LEIDSE AGENDA ZATERDAG Eucharistisch Trefpunt 3-5 uur Mariakapel St. Lodewijkskerk. APOTHEKERSDIENST Tot en met vrijdag 3 augustus 1962: Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburg te l eiderdorp is ge opend.. BIOSCOPEN De films in de week van 27 juli tot 3 aug. zijn door de Kath. Film Con trole als volgt gekeurd: Trianon „Flower Drum Song", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7, 9.15 u. Casino „Kop op handen thuis", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30. 4.45, 7, 9.15 u. Dagelijks 2.30 uur Popye-Festival. Lido „Zorg, dat je er bij komt", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Luxor „The young ones", alle leeftijden. Dgd. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Studio „The general", alle leef tijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Rex „Het verraad der Tartaren", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Green way (Voorschoten) „Tar- zan en zijn vijanden", 18 jaar. (vrijd. 8.15 u.; zat. 7 en 9.15 u.; znd. 4 u.). „Psycho", 18 jaar. (Zond. 7 en 9.15 u.; maand, woensd. en donderd. 8.15 uur). TENTOONSTELLINGSAGENDA Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel 28. Van 28 juli-20 aug.: Het tulpenmotief in de Turkse kunst, t.g.v. het 350-jarig bestaan van de Turks-Nederlandse diplomatieke be trekkingen. Rijksmuseum van oudheden, Ra penburg 28 Tot 19 aug.: Glas uit de oudheid. Rijksmuseum voor volkenkunde, Steenstraat 1 Tot 15 okt.: Naar wijder horizon. KATWIJK Muzikale show Op initiatief van VVV wordt a.s. zaterdagmiddag in het gemeentelijk Sportpark aan de Laan van Nieuw Zuid een grootse muzikale show gehouden waarbij medewerking wordt verleend door „Ahoy" uit Rotterdam, door de „Trommelaere van Roesendaele" en de „Original Bauernkapelle uit We nen. Daaraan voorafgaande wordt 'n zeeprestatietocht gehouden. NOORDWIJK Een 17-jarige jongeman uit Leiden hield zich onledig met het rijden van rondjes op de Kapelleboslaan in het Langeveld te Noordwijk. Hierbij raakte hij met zijn bromfiets 'n voet ganger, die met enkele andere jon gelui op de berm van de weg stond te praten. De Leidenaar kwam te val len en moest met een hersenschud ding naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. MISSELIJK GEDOE Op het parkeerterrein aan de Golf baan te Noordwijk werd een Duitse personenauto opengebroken. Uit de wagen werd ontvreemd een auto radio, een schijnwerper, een benzine tank en een damesmantel. Van an dere wagens sloopten tot dusver on bekende daders het Duitse nummer bord van een auto. de ruitenwissers, een schijnwerper, wieldoppen en een Mercedes-embleem. VOERMAN VIEL VAN WAGEN De heer D. Guijt, 60 jaar oud en wo nende te Katwijk, reed als bestuur der van een met twee paarden be spannen wagen over de Zwarteweg te Noordwijk. Toen de paarden schrok ken. kwam het gespan in de berm terecht, waarbij de voerman van de wagen viel en voor een der wielen bleef liggen. Een dokter van de Dr. Mr. Willem van den Ben," stichting verleende geneeskundige hulp, waar na het slachtoffer naar zijn woning kon worden overgebracht. AANRIJDINGEN AAN DE LOPENDE BAND De verkeerspolitie te Noordwijk kreeg gistermiddag een serie aan rijdingen aan de lopende band te verwerken. Vier maal achtereen werd een patrouille mobilofonisch naar 't Langeveld gedirigeerd en vandaar nog een keer naar de Zwaiteweg. Eerst kwam een slager uit Lisse melden, dat hij met zijn Opel-Kapi- tan op de Van Panhuysstraat een lantaarnpaal omver had gereden. Op de hoek Quarles van Ufford- straat-Golfbaan botsten twee perso nenauto's tegen elkaar op. De uitge rukte verkeerspatrouille behoefde nog niet te schrijven. De bestuurders bleken de zaak reeds te hebben ge regeld en waren verdwenen. Twee personenauto's kwamen met elkaar in botsing op de hoek Karei Doormanstraat-De Ruijterstraat. De Duitse bestuurder van een der wa gens had geen voorrang verleend. Materiële schade was het gevolg. Op de Duinweg vond een aanrij- VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 18 t.m. 25 JULI 1962 J. E. Jonkers en fam., Witte Singel 21 naar Wassenaar, Rijksstraatweg 538; B. T. Rutgers en fam., Mulders straat 67 naar Oegstgeest, M. H. Tromplaan 210: J. H. van Vonderen en fam., Rijn en Schiekade 96 naar Geleen, Op den Kronkel 113; J. Post en fam., Oranjestraat 11 naar Dok- kum, Burg. de Vriesstraat 22; F. B. van der Nat en fam., Margrietstraat 30 naar Mierlo, Fresiastraat 33; R. Schoonderbeek en fam., Herenstraat 37a naar Dantumadeel, Murmer- woude, G 104-3; D. E. Schutte en fam., Noordeinde 49 naar Gouda, Nieuwe Markt 14; J. H. Koch en fam., Breestraat 36 naar Enschede, H. J. van Heekplein 39; M. van Steenber gen en fam., Tit. Brandsmalaan 47 naar Gilze en Rijen, Karei Doorman straat 71; J. Vens en fam., Diemelstr. 1 naar Uithoorn, Valeriusstraat 25; P. Bassa en fam., Bilderdijkstraat 17 naar Oegstgeest, Dorpsstraat 21; P. Slootweg en fam., H. de Grootstraat 24 a naar Voorschoten, Ferd. Bol- laan 6; H. B. Verwer en fam., Antil- lenstraat 106 naar Rheden Gld., Vo gelplantsoen 134; H. J. Verwoerdt en fam., Herenstraat 6a naar Roden, Burg. Borgerstraat 24; R. van Moor- selaar en fam.. Rapenburg 81 naar Naarden, Lagieskampweg 8; L. J. Pasman en fam., Meerburgerkade 34 naar Voorschoten, Jan v. Goyenplant- soen 9; M. S. Brouwer en fam., Burg- gravenlaan 164 naar Weesp, Jan Prinsstraat 53; J. A. Koot en fam., Koninginnelaan 2 naar Harderwijk, van Speyklaan 21; H. van Tongeren en fam., Obrechtstraat 26 naar Zoe- terwoude, Vrouwenweg 25; J. Poort man en fam., Mauritsstraat 4 naar Rotterdam, Hudsonstraat 123; J. Wol- ters-Beens en fam., Valeriusstraat 102 naar Reeuwijk, Dorpsweg 20; J. J. Klein en fam., Muldersstraat 45 naar Deventer, Oudegóedstraat 76; R. van den Berg en fam., Boerhaave- laan 254 naar China; A. Garnefski en fam., Bevrijdingsplein 16 naar Am sterdam, Gunterstein 69; D. Jellema, Beethovenlaar. 67 naar Amsterdam, Dusartstraat 19 IV; I. Gaijkema, Bak huis Roozenboomstraat 25 naar Am sterdam, Zocherstraat 81 III; H. L. Hooghoudt, Witte Singel 96 naar 's Gravenhage, v. Alkemadelaan 271; C. J. A. Vinkesteijn, Joh. Verhulst- straat 3 naar Katwijk, Wassenaars- weg 75; J. H. M. Ham, Klikspaanweg 17 naar Schiedam, Fahrenheitstraat 5c; A. A. Vermeul, de Costastraat 102 naar Rotterdam, van Oldenbarnevelt- straat 131b; A. Verschoor, Rijnsbur- gerweg 86 naar Velsen, van Rijswijk- straat 64; M. Duijn, Rijnsburgerweg 10 naa- Sassenheim, Rusthofflaan 48: J. A. Witteman-Beijk, Rijnsburger weg 160 naar Sassenheim, Kastanje laan 12; M. J. C. Jonk, Mezenstraat 2 naar Oegstgeest, Celebesstraat 16; L. S. J. van Zandwijk, Morsweg 99 naar Alphen aan den Rijn, Vlier boomstraat 12; D. Gaijkema, de Sit- terlaan 15 naar Amsterdam, P. C. Hooftstraat 153 hs; M. G. Wilking, Oude Vest 49 naar de Bilt, U, Laan 1813 nr 19; J. Zevenhuizen-Kranen burg, Herengracht 86 a naar Voor schoten, A. van Dijcklaan 5; J. J. Sneeboer, Kerksteeg 2a naar Noord- wijkerhout, Duin en Dal 63; J. I. M. J. Dommisse, Breestraat 177 naar 's Gra venhage, Waalsdorperweg 209; M. B. I. M. Eenhorst, Noordeinde 50 naar Amersfoort, Dr. Abr. Kuijperlaan 24. D. H. W. Garschagen, Klikspaanweg 9. A'dam, Leidsekade 92; M. H. D. v. Eijsbergen, Rijnsburgerweg 10, Voor burg, Queridostr. 82; M. E. van Lin- gen, Rijnsburgerweg 10, R'dam, Claes de Vrieseln 24b; J. S. Favier, Spie- ghelstr. 1, Ver. St. v. Amerika; K. A. Verhoeff, Witte Singel 41, Apeldoorn Hietveldweg 8; G. M. de Grootvan Polanen, Oranjegracht 139, Hazers- woude, ab ws „Weltevreden", ligg. achter Rijndijk 92. L. F. Titulaer, He- rengr. 13, Bloemendaal, Tetterode- weg 5. L. H. I. van LeeuwenHou wing, Hooigracht 67. Canada; A. Hol lander, Verdamstr. 54, Ned. Antillen; J van Treuren, Kersenstr. 19, R'dam, Essenburgsingel 81; A. E. Reinink, Lammenschansweg 137, Zuid Afrika. J. T. v. Klink, A. v. Burenhof 40, Oegstgeest, Regentesselaan 38; H. H. Nieuwenhuizen, Pieterskerkgr. 28, A'dam, Joh. Verhulststr. 218 III; A. TerhellBoonman, H. de Vriesstr. 22. Luyksgeestel, Dorpsstr. 32; L. van Rossum, Rijnsburgerweg 86, Stad a.h. Haringvliet. Dijkhof 21; A. Joekels, Haagweg 214, Spanje; H. M. A. L. Smithvan Dijk, Da Costastr. 24, Ver. St. v. Amerika; H. M. J. Sarton, Rijnsburgerweg 10, Den Haag, Hoef- kade 929; C. P. Conijn, Fagelstraat 26 Oegstgeest, Leidsestraatweg 2. I J. Hoogendam, Morsweg 4, Gronin gen, Strausslaan 64; J. M. GeelSpij ker, Meidoornstr. 51, en H. E. J. R. Geel, Kapteynstr. 2, beiden Roden, Burg. Borgerstr. 20; G. J. Bierenga, Kaiserstr. 36, Delft, Voorstr. 65; J. V. Roose, Charl. de Bourbonhof 40, Den Haag, Daguerrestr. 98; H. J. Erasmus Merelstr. 23, Zuid Afrika; T. S. H. WingerderMulder, Steenschuur 7a, Warmond, Burg. Ketelaarstr. 13; E. P. M. Rom Colthoff, Oude Singel 72, Den Haag, Noordeinde 42b; A. J. C. Hilgersom, Cobetstr. 50, Den Bosch, Pettelaarseweg 103; Z. M. Nooteboom Begkman, v. Vollenhovenplein 21, Zijpe, Ruigeweg D 25-26; M. S. de Groot, de M. v. Streefkerkstr. 37, Nieuwer Amstel, William Boothlaan 332. In Leiden vestigden zich: H. A. M. Kreugel en fam., Breestraat 36; H. Tulp en fam., Herengracht 33-35; H. J. van Meeteren en fam., Boerhaave- laan 11; J. C. de Wit geb. Drost en fam., de Mey v. Streefkerkstr. 2; J. de Vries en fam., Burggravenlaan 140; A. E. van Leemput en fam., Vijf Mei plein 4; B. Broer en fam., Bruckner- straat 1; D. J. v. d. Zwan en fam., Varkenmarkt 12a; H. J. F. Schouten geb. v. d. Zee, Johannes Poststraat 6; J. N. Vinson en fam., Roomburgerlaan 81; H. Sanderman en fam., Stuwstr. 4; T. Germeraad en fam., Beethovenlaan 259; M. Bins, Oude Vest 35; J. Rei- dinig, Klikspaanweg 13; I. D. G. de Wilt, Korevaarstraat 6; M. K. E. J. Kampman, Roodenburgerstraat 41; J. van Santen geb. Brouwer, St. Jacobs- gracht 1; W. D. van der Cinigel, Le vendaal 39; M. Klusman, Groenho- venstraat 10; L. de Roy vaan Zuijde- wijn geb. Volkert, Rijnsburgerw. 140; E. J. W. Dissevelt geb. Holtman, Lam menschansweg 5; J. Cuperus, Utr. Jaagpad 35 ;I. H. Sloos geb. v. Wulfen, Stille Rijn 11; J. C. v. d. Steen, Ko- ningininelaan 73a; M. Schutte geb. Philippus, Langebrug 19; C. de Rid der, Mezenstraat 2; F. H. A. M. Thu- nissen, Oude Rijn 152; A. H. Wetze- laar, Roodborststraat 9; R. R. de Fis- ser, J. P. Coenhof 2; H. C. Roosen, Middelstegracht 65; M. W. R. Rogge geb. Sondervan, Waardgracht 21; B. J. Botter, Kort Rapenburg 5a; W. F. van Wijk, Thorbeckestraat 49; M. Popp, Walraven v. Hallstraat 14; A. E. G. Helmich, Jacques Perkstraat 5; R. Toeriag, Abraham Crijnssenstraat 8; F. C. v. d. Oever, Marnixstraat 131; Jhr. A. E. Stoop, Breestraat 135a; J. A. Smit, Mezenstraat 3; J. van Wijn gaarden, Zoeterw.weg 124; A. de Vos, Leemaanstraat 45; W. A. Copier, Ker senstraat 16; J. C. Zandbergen geb. Den Haan, Boerhaavelaan 2; T. S. Man, Breestraat 16; Jkvr. C. L. van Eysing», Doezastraat 27a; J. L. Web ster, Volmolengracht 2a; M. Duiniker geb. Beets, Plantsoen 1; N. van der Keemel, Vijf Meiplein 4; H. A. M. de Kruijf, Morsweg 4; o. H. W. Smiet, Gerrit Kasteinsti&at 69; J. F. van dei Meijden, Hooigracht 58; C. W. Esch- ler, Fred. v. Eedenlaan 5. ding plaats tussen een personenauto uit Zeist en een Duitse wagen. Beide motorrijtuigen liepen schade op. Terzelfder tijd werd een gelijke aanrijding gemeld op de Langevel- derslag, eveneens met materiële schade. Bij een uitrit van het parkeerter rein aan de Langevelderslag reed 'n 12-jarig meisje uit Lisse met haar fiets tegen een motorrijwiel op. Zij kwam te vallen en kreeg verwon dingen aan de knieën. Op dezelfde plaats botsten een per sonenauto en een bromfietser, bei den uit Noordwijkerhout, tegen el kaar. De voertuigen werden bescha digd. Een vierde aanrijding aan de Lan- gelvelderslag vond plaats op de hoek van de Vogelaardreef, waar 'n wiel rijder uit Bennebroek geen voorrang verleende aan een personenauto. De wielrijder kreeg letsel aan het gelaat. Tenslotte werd alarm gemaakt voor een ernstige botsing op de Zwarte weg. Hier waren een personenauto en een volkswagenbusje uit Katwijk bij betrokken. Waarschijnlijk door grote snelheid begon het busje in de bocht te slingeren, waardoor het eerst tegen de naderende personen wagen botste en vervolgens omsloeg en in het bollenland terecht kwam. De bestuurders van beide wagens werden gewond. De voertuigen wer den totaal vernield. Aanzienlijke schade ontstond aan de gewassen op het teelland. WASSENAAR VERBETERING OOSTDORPERWEG- KOKSHOORNLAAN Toen verleden jaar geen overeen stemming kon worden bereikt met de eigenaar van de gronden, die no dig zijn voor verbetering van het kruispunt Oostdorperweg-Kokshoorn- laan heeft de raad besloten tot ont eigening van deze gronden. De sinds dien met de gemachtigde van de eige naar van de grond, de heer P. W. Westgeest, gevoerde onderhandelin gen hebben tot resultaat gehad, dat de eigenaren thans bereid zijn de grond over te dragen tegen een to tale vergoeding van 18.526,Daar bij is de vergoeding van vermogens schade, inkomensschade en belas- tingschade inbegrepen. Het betreft hier een perceel van 2570 ca bloem- bollengrond. Verleden jaar werd door de des kundige van de gemeente de te be talen vergoeding op 12.335,bere kend. B. en w. wijzen er op, dat in tussen de voorschriften inzake de prijsbeheersing van landbouwgron den zijn vervallen. B. en w. achten de nu bepaalde vergoeding van ruim 18.000,aanvaardbaar. De heer Westgeest zal ook na de overdracht de grond nog kunnen ge bruiken, totdat met de werkzaamhe den aan de weg wordt begonnen. PARKEERSTROKEN LANGS STORM VAN 's-GRAVESANDEWEG EN OOSTDORPERWEG Burgemeester en wethouders heb ben plannen gemaakt voor het aan leggen van parkeerstroken langs de Storm van 's-Gravesandeweg en de Oostdorperweg. Langs de Storm van 's-Gravesande weg tussen de Kerkstraat en de Duinrellweg zullen langs de gehele weg aan weerszijden parkeerstroken worden aangelegd. Daarvoor kan ge bruik gemaakt worden van de plant soenstroken langs de weg. Aan de Oostdorperweg zullen aan de even zijde parkeerstroken wor den aangelegd, daar waar de ge meente de daarvoor benodigde grond al in eigendom heeft. De kosten van een en ander worden geraamd op 55.930,—. Nieuw materiaal voor gemeente bedrijven en gemeentewerken Burgemeester en wethouders hebben de raad enkele voorstellen doen toe komen voor de aanschaffing van nieuwe materialen. In de eerste plaats een z.g. hoogwerker ten be hoeve van de gemeentebedrijven, nl. voor het onderhoud van de straat verlichting. Tot nu toe werd gebruik gemaakt van een oude plateauwagen van de HTM die echter niet hoger reikt dan 6V2 meter en bovendien sterk verouderd is. B. en w. menen de voorkeur te moeten geven aan een hoogwerker boven een nieuwe plateau wagen. Verder wordt voorgesteld voor de werkzaamheden op de huisvuilstort plaats een nieuwe- zwaardere trac tor aan te schaffen. In plaats van bakfietsen willen b. en w. verder drie z.g. transporters in bedrijf stel len, lage motordriewielers met een maximum-snelheid van 16 km per uur, waarvoor dus geen rijbewijs is vereist. De kosten van deze aanschaf fingen bedragen ƒ78.500, PLANNEN VOOR 47 WONINGEN AAN ANEMONENWEG Door C. M. Spek uit Den Haag is indertijd een bouwplan ingediend voor 47 woningen en 50 garages, die gebouwd zouden kunnen worden aan de Anemonenweg. Deze plannen kon den echter geen voortgang vinden, omdat de bouwer in staat van failli- sement is verklaard. A. de Waard te Katwijk heeft zich nu bereid ver klaard het plan uit te voeren, d.w.z. 47 woningen zonder steun uit 's rijks kas en voorlopig 26 garages. De 25 aan de oostelijke zijde van de Ane monenweg te bouwen woningen met een gemiddelde huurprijs van 115 per maand zullen worden verhuurd aan door Wassenaar erkende gega digden. De andere woningen en de garages zullen vrij mogen worden verhuurd of verkocht. Omdat de vergunning voor dit bouwplan al eerder verleend was, behoeft niet te worden gewacht op rijksgoedkeuring. de bewoners van de Zijlwatering: burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld te'besluiten tot de bouw van een tweede brug, nu over de Zijlwatering en in het ver lengde van de Hofcampweg. Reeds eerder was er door de raad op aan gedrongen ook deze tweede brug te bouwen. Nu de financiële positie ver beterd is, aldus b. en w., kan met de voorbereidingen worden begonnen. Het bouwplan is klaar; rijksgoed keuring werd intussen al aange vraagd. De totale kosten van de brug en bijkomende grond- en bestratings- werkzaamheden worden geraamd op ruim ƒ250.000,—. Nieuwe mobilofoons voor politie Burgemeester en wethouders vra gen de raad een krediet van 10.500 voor de aanschaffing van drie nieu we mobilofoonapparaten. De thans gebruikte apparaten zijn verouderd en moesten herhaaldelijk gerepa reerd worden. LAATSTE NIEUWS ARRESTANT IN ARM GESCHOTEN De Rotterdamse politie heeft van nacht jacht gemaakt op een drietal, dat in het Zwaanshals een sigaret tenautomaat openbrak en een deur ruit van een winkel vernielde. Met 13 pakjes sigaretten en drie pakjes shag gingen de drie er vandoor, maar 'n Rotterdammer die van de diefstal getuige was geweest, bezorgde de po litie een vrij nauwkeurig signale ment. De achtervolging werd ingezet en in de Hamelstraat kreeg een van de politiemannen twee van de vluch tende daders te pakken. Zij verzet ten zich hevig tegen hun arrestatie en vielen de agent aan. Toen deze het met zijn wapenstok niet meer kon klaren, trok hij zijn pistool en vuurde driemaal in de lucht. Na de vluchtelingen tot staan gesommeerd te hebben trof hij een van de drie in de rechterarm. Het was de 26-jarige varensgezel R. R., de andere twee, de 24-jarige broer van de gewonde, H. C. R. en een 17-jarige varensgezel konden spoedig hierna in de kraag worden gevat. De gewonde werd in het Bergwegziekenhuis behandeld en daarna overgegeven aan de politie. Noodwinkelcentrum voor winkeliers Vijzelflat Voor 12 van de 17 winkeliers uit de Vijzelflat in Amsterdam komt aan het Weteringcircuit een geheel over dekt noodwinkelcentrum op een ter rein van totaal 1400 vierkante meter. Met de bouw van de houten winkels, die vier weken zal duren, hoopt men volgende maand te kunnen beginnen. Dit is medegedeeld door de admini strateur van de n.v. Amstelstein. Zo als bekend is deze n.v. eigenaresse van het flatgebouw aan de Vijzel gracht in Amsterdam, dat wegens bouwvalligheid gesloopt zou moeten worden. De heer H. J. J. de Berk, leider van de (negen) verenigde winke liers heeft verklaard dat zij nog geen van allen het plan van de N.V. Am stelstein heben geaccepteerd. Volgens de heer Dc Berk ziet het er niet naar uit dat men de voor stelen t.a.v. het noodwinkelcentrum zal aanvaarden. De vierde en vijfde etage van de Vijzelflat zijn inmiddels geheel ont ruimd, zodat noodvoorzieningen konden worden aangebracht om ge vaar voor instortingen te voorko men. Ook enkele bewoners van de andere etages hebben reeds een door het C.B.H. aangeboden woning geac cepteerd. Dr. VAN ROIJEN MORGENOCHTEND IN ONS LAND De Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten dr. J. H. van Roijen, die de Nederlandse delegatie bij het vooroverleg met Indonesië over Nederlands Nieuw Guinea heeft geleid, zal morgenochtend, naar ver wachting om 09.10 uur, op Schiphol arriveren om de regering verslag uit te brengen. Kinderen „Amstelstad' toch met vakantie Het Stadhoudersplein sinds kort via de Stadhoudersweg en een brug bereikbaar zal binnen afzienbare tijd ook gemakkelijk bereikbaar zijn voor De kinderen uit het r.k. tehuis „Amstelstad" in Amsterdam, die hun vakantiepleeggezinnen moesten af zeggen omdat enkele poliogevallen in het tehuis werden geconstateerd, zullen toch met vakantie kunnen gaan en wel gemeenschappelijk naar Kampen in Venray (voor de jon gens) en Gorssel (voor de meisjes). De kampen, waar geen andere kin deren zullen verblijven, worden door de directie van „Amstelstad" geleid. Van de kinderen uit het tehuis „De Voorzienigheid" (die met de kinde ren uit Amstelstad op de Mariaschool gaan) zijn er alsnog acht naar hun familieleden vertrokken. Deze fami lies is het door de GG en GD moge lijk gemaakt het oraal anti-polio vac cin in te nemen. Na het verstrekken van het vaccin aan de kinderen is men begonnen met het onderzoeken van de ontlas ting op het polio-virus. Het onder zoek heeft uitgewezen dat twintig kinderen uit de „Voorzienigheid" voorlopig niet met vakantie kunnen. Inmiddels is komen vast te staan dat een 3-jarig jongetje uit „Amstel stad", van wie gevreesd werd dat hij besmet was, geen polio heeft. Nederlandse verkeersongevallen in het buitenland Een Nederlandse vrachtwagen, be stuurd door de heer J. Lutgers uit Scheemda, is in de nacht van dinsdag op woensdag in Grossenmeer (kring Wesermarsch) uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. De be stuurder werd op slag gedood. De 38-jarige heer W. Nelis en zijn echtgenote, afkomstig uit Rotter dam, werden gisteren in Innsbruck (Oostenrijk) met hun scooter aan gereden door een juist van een par keerplaats afkomende personenauto, bestuurd door de 32-jarige H. Hütter- mann uit Elze "(Duitsland). De heer Nelis werd zo ernstig gewond, dat hij in het ziekenhuis Schwaz moest wor den opgenomen. Zijn echtgenote liep lichte verwondingen op. In Bremerhaven (Duitsland) was een gesprongen voorband er de oorzaak van dat de door mevrouw F. Stel uit Driebergen bestuurde perso nenauto slipte, tegen een boom bots te en vervolgens over de kop sloeg. De 39-jarige mevrouw F. Stel en haar 44-jarige schoonzuster werd ernstig gewond. De echtgenoot van mevr. Stel en twee andere inzittenden, eveneens Nederlanders, kwamen met de schrik vrij. De auto, die de heer Stel voor zijn vakantie van zijn chef te leen had gekregen, werd vernield. NEDERLANDER IN OOSTENRIJK OVERLEDEN De 65-jarige heer J. Brummer uit Delft is op een volksfeest in Zirl, Oostenrijk, door een hartaanval ge troffen en overleden. De heer Brum mer, die met vakantie was, nam deel aan een „Schuhplattler" (een inspan nende volksdans). BRAND IN TIMMERFABRIEK Voor ongeveer 150.000 gulden scha de is vanmorgen door brand aange richt in een als opslagplaats voor jutezakken gebruikte gloednieuwe timmerfabriek in Capelle aan de IJssel. De schade was vermoedelijk min der groot geweest, wanneer het blus- singswerk niet was vertraagd door het feit, dat de brandweer van Ca pelle aan de IJssel door de lage stand van de rivier het water van de Hol landse IJssel niet kon bereiken. De brandweer van Capelle Schenk moest worden gewaarschuwd, die over langere slangen bleek te be schikken. BEURS0VERZ1CHT VAN WOENSDAG BEURSREACTIE OP HET NIEUW-GUINEA-NIEUWS De gesprekken op de Amsterdam se effectenbeurs hielden vanmiddag in vele gevallen nauw verband met de berichten uit New York over de tussen de Nederlandse en Indonesi sche onderhandelaars bereikte voor lopige overeenkomst inzake de toe komstige overdracht van Nieuw- Guinea. Een voor de beurs onmiddellijk aan de dag tredend effect van deze be richten was de plotseling ontstane belangstelling voor aandelen van de vroeger in Indonesië werkende cul tuurmaatschappij en. Men is ter beurze de laatste tijd niet anders gewend dan dat deze fondsen buiten de belangstelling staan. Nu was het bepaald niet zo. dat er vanmiddag een stroom van kooporders te verwerken viel, maar wel viel er enige vraag te constate ren. Deze vraag was reeds ontstaan heden in het voorbeursverkeer, waardoor de koersen van de betrok ken cultuurmaatschappijen op een vijftal punten hoger niveau kwamen. Dit hogere niveau werd vanmiddag in het officiële verkeer gehandhaafd. Aanstonds na de opening van de markt werden de drie toonaangeven de cultuuraandelen in open hoek verhandeld en genoteerd. Het gevolg was dat Deli maatschappij opliep tot 138 (gisteren 132), Amsterdam Rub ber tot 1061/; (gisteren 101) en HVA tot 120% (gisteren 115). Ook in de hoek van de scheep vaartlijnen was enige belangstelling voor die aandelen behorende tot scheepvaartondernemingen die vroe ger belangen in Indonesië hadden. Ook hier werden enige koerswinsten geboekt hetgeen tot uiting kwam in de aandelen Koninklijke Pakket vaart, Maatschappij Nederland, Ko ninklijke Rotterdamse Lloyd en Ne derlandse Scheepvaart Unie. Later zakte deze ten dele speculatieve be langstelling zowel voor de cultures als de scheepvaartlijnen wat af. Marktberichten WOERDEN, 1 augustus, KAAS. Aanvoer 111 partijen. Noteringen: le kwal. 2.21-2.26. 2e kwal. 2.10-2.20. Extra kwal. tot 2.47. Handel: kalm. TER AAR, 31 juli, AUGURKEN. Basterd 0.75, grof 1 0.70, grof 0.62, CD 0.63, E 0.51, idem geel 0.33 alles per kg. VEUR, 31 juli, GROENTEN. - Staand glas kokommers A 27-31, B 25-29, C 21-22, D 18-24; platglas- komkommers A 27-28, B 21-27, C 18- 24, D 17-20; kromme komkommers 23-28; tomaten A 225-240, B 225-235, C 210-220, D 165; sla 5-10; andijvie 17-29; spinazie 13-20; postelein 10-25; bloemkool 26-40; rabarber 16-18; stambonen 183-187; snijbonen 148-150.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 12