Vertrokken en gevestigde personen in Leiden DONDERDAG 26 JULI 1962 DE LEID SE COURANT PAGINA 2 Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen M.O. Licha melijke Oefening de heer D. C. M. Ottevanger. Verbouwing winkelpand Marnix- straat Door architect A. van Riet, Oegstgeest, is namens de firma Pet het verbouwen van een winkelpand aan de Marnixstraat opgedragen aan de firma J. van Riet en Zn., te Lei den. Carillon-concert op het Stadhuisplein Maandagavond 30 juli a.s. zal de stadsbeiaardier Rien Ritter op het stadhuiscarillon het volgende pro gramma uitvoeren: 1. Ongeschreven Preludium Jef Denijn 2. Volksliederen a. Des Madchens Klage b. Le joli tambour c. Drink to me only d. Daar was een sneeuwwit vogeltje 3. a. Menuet M. v. d. Gheijn b. Menuet Baustetter 4. a. Gavotte Gluck b. Gavotte Deflesch 5. Preludium en Menuet Jef van Hoof 6. Humoreske Dvorak 7. Sonate Sjef v. Balkom (Andante, Allegretto, Adagio, Al legro, Andante) Alia Turca (uit 12e Sonate) Mozart Huur stadszaal stukkeu omhoog In verband met de restauratie wordt een belangrijk deel van de tarieven van huur Stadsgehoorzaal te Leiden verhoogd. Meestal zelfs met 90, 100 en 120 procent. Voor het houden van een generale repetitie door toneel- of muziekge zelschappen of verenigingen en der- gelyke, die de zaal voor het geven van een voorstelling of een uitvoe ring hebben gehuurd, wordt de zaal, indien deze niet aan anderen is ver- hurd, voor een avond tegen 25% van het avondtarief en overigens tegen 50% van het toepasselijke tarief in gebruik gegeven, voor zover die re petitie niet tegen betaling voor het publiek toegankelijk is. Voor het gebruik van één of meer der zalen uitsluitend voor een lunch of een diner wordt 25% van het toe passelijke tarief in rekening gebracht Voor het overige gelden nu de volgende tarieven: Grote zaal: tot 17 uur 160. avond tot 24 uur ƒ285.(vr. en za. 330.avond -f nacht 428.(vr. en za. 495.gehele dag tot 24 u.: ƒ361.(vr. en za. ƒ418. Foyer: tot 17 uur: 70.avond tot 24 uur: ƒ95.(vr.-za. ƒ110. avond -f nacht: 143.(vr.-za. 165.gehele dag tot 24 uur 124.- vr.-za. ƒ143. Kleine zaal: tot 17 uur 26. avond tot 24 uur ƒ38.(vr.-za. f 44.-) avond -f nacht: 57.(vr.-za. 66.-) gehele dag tot 24 uur: 48.(vr.-za. 55.—). Koffiekamer: tot 17 uur avond tot 24 u 80.(vr.-za avond -f nacht: 115. 135.gehele dag tot 24 ui (vr.-za. ƒ112. Burgerlijke Stand Geboren: Stephanus Martinus Cor nells Maria zn van A. J. Roodenburg en C. C. de Groot; Robert zn van A. Jonker en L. Steinmeier; Willem zn van G. van der Neut en H. Hofstede; Alida Maria Klasina dr van P. den Haas en C. C. Hollerman; Cornelia Hilligje dr van A. Koole en T. van der Knijff; Margaretha Jacoba Maria dr van E. C. van der Meer en A. Bee- len; Robertus zn van P. F. Scheep maker en H. Lous; Dirk zn van C. Jonker en H. Guijt; Antonia Dirkje dr van M. de Jong en J. van Es; Be- rendina Neltje Klaske dr van J. C. Kasteel en A. van der Vecht; Taher Shafiq Andreas zn van S. A. Alvi en C. J. de Groot. Gehuwd: E. Duursma en E. N. Lu cas. Overleden: J. C. H. M. Schiphorst 78 jaar, man; J. Oudshoorn, 58 jaar, man; J. Ginjaar, 79 jaar, man; D. J. van Rheenen 75 jaar, man; H. F. Grondel, 59 jaar, man; C. J. de Jong, 74 jaar, man; G. A. Goedhart, 59 jaar, man. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 26 JULI VRIJDAG 27 JULI De Lakenhal - Het tulpenmotief in de Turkse kunst - opening tentoon stelling 4 uur nam. APOTHEKERSD1ENST Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek tot Hulp der Menschheid. TENTOONSTELLING SAG END A Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28. Van 28 juli-20 aug.: Het tulpenmotief in de Turkse kunst, t.g.v. het 360-jarig bestaan van de Turks-Nederlandse diplomatieke be trekkingen. Rijksmuseum van oudheden, Ra penburg 28 Tot 19 aug.: Glas uit de oudheid. Rijksmuseum voor volkenkunde, Steenstraat 1 Tot 15 okt.: Naar wijder horizon. BIOSCOPEN Week van 2C t.m. 26 juL Trianon: De blikken ridder, a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9.3 5 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u. Casino: De terugkeer van Lemmy Caution, 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 'u.; znd. 2.30, 4.46, 7.00, 9.15 u. Lido: De korporaal gaat aan de Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: The Ladies Man, a.l. Dgl. 2.35, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: Voor geen goud ter wereld, alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Rex: Geen genade voor Tom Dooley, 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Greenway (Voorschoten): De dief van Bagdad, a.l. Vanaf zondagavond: Gigi, str. volw. OEGSTGEEST UDO op sportkamp NKS te Vught (Woensdag) Vandaag zijn we weer onder prach tige weersomstandigheden verder ge gaan met het sportprogramma. Het eerste elftal heeft ook vandaag de voetbalwedstrijd tegen Donk gewon nen met 1-0. Het elftal is geëindigd als tweede in zijn poel. Het 2e elftal verloor zijn wedstrijd met 8-0. Het eerste volleybalteam heeft gisteren zijn volleybalwedstrijden afgewerkt, waarvan het er één ver loor. Zij moeten nu een beslissings wedstrijd spelen tegen „St. Marti nus" om de eerste plaats in deze poel. Het eerste elftal heeft ook een ge deelte van de vijf kamp verwerkt. J. Willemsen sprong 1,35 m hoog. Bij het hardlopen waren R. Dene kamp en J. Witteman de besten. Des avonds was er een mooie film van de Olympische Spelen te Rome in het parochiehuis in Vught, waar de jongens erg van hebben genoten. Wat ons hier in dit kamp bijzonder opvalt, is de sportieve gee9t bij de clubs onderling. De stemming is pri ma, het weer is mooi, en alle jon gens zijn nog gezond. DE LEIDING. Geboren: Caroline Elisabeth d.v. H. F. M. Busch en E. Walter; Johan nes Franciscus z.v. J. Vellekoop en J. G. M. Molier; Nelleke d.v. F. van Dam en S. Kamsteeg. Getrouwd: J. W. A. Halffman en M. Zeldenrust; N. L. Volkers en D. A. Vijlbrief; J. Chr. G. v. Seggelen en G. M. M. den Hollander; J. J. v. Delft en A. Glasbergen; Ohr. A. Maas en J. G. Kalemink; P. v. Berkel en A. Scheffer; H. Niemeijer en H. J. Lubbers: J. de Zeeuw en C. W. A. M. Aubel; H. A. Lammers en J. C. Cornet. LEIDERDORP GEMEENTE WIL MOLEN KOPEN De gemeenteraad zal zich bera den over de aankoop van de wind molen in de Zijllaan en Meijepolder. B. en w. noemen de aankoop belang rijk uit het oogpunt van monumen- tenbezit en landschapsschoon. De molen wordt reeds lang niet meer gebruikt voor de bemaling van de polder en verkeert in zeer verwaar loosde toestand. De aankoop van de molen, benevens de bijbehorende grond, zal 640 gulden bedragen. Onder de overige te behandelen voorstellen bevinden zich verstrek kingen van subsidies aan de gym nastiekvereniging Sparta, ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan aan de Entgemeenschap Leiderdorp ten bate van voorzieningen voor het vier-faktoren vaccin D.K.T.P. en'aan de Culturele Raad voor het organi seren van zomerconcerten in de her vormde kerk. Subsidie-aanvraag Sparta De gymnastiekvereniging „Sparta" her denkt dit jaar haar 50-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum or ganiseert „Sparta" een herdenking, welke in hoofdzaak is gericht op de propaganda voor een verantwoorde lichamelijke opvoeding van de jeugd. Daartoe is op 30 juni een sport.demon- stratie gehouden, terwijl het in het voornemen ligt een gezellige middag te organiseren voor ongeveer 400 jeugdige leden. Hoewel een actie is ondernomen om de kosten te dek ken, is het bestuur nog niet geslaagd de benodigde gelden bijeen te krij- 55.—; 90.—) (vr.-za. ïr 98.— VOORSTELLEN Voorstel tot verhoging van de bij raadsbesluit van 30 juni 1958, no. 178, verleende bijdrage in de kosten van restauratie van 't pand Rapenburg 65. Voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden voor het dempen en rioleren van de Langegracht en de Oostdwarsgracht en daarmede ver band houdende werken. Voorstel ten geleide van het schetsplan betreffende uitbreiding universitaire gebouwen in de bin nenstad. Voorstel inzake het aangaan van een overeenkomst tot ruiling van grond aan 't Stationsplein en aan de Lammenschansweg met de N.Z.H.V.M. N.V. Voorstel inzake wijziging van de tarieven voor de verhuring van de zalen van de Stadsgehoorzaal. Voorstel inzake de verhuring van de exploitatie van de Stadsgehoor zaal. Voorstel inzake het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1962. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het doen van kapitaalsuitgaven t.b.v. de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. Voorstel inzake het nader bepalen van het verpleegtarief in de Inrich tingen „Endegeest" c.a., voor het jaar 1962. Voorstel inzake het vaststellen van een financieringsregeling voor bouw aankoop, enz. van woningen door ambtenaren, voor eigen gebruik. Voorstel tot wijziging van het Ambtenarenreglement 1955. Gevestigde personen in de week van 11 t.m. 18 juli 1962 F. L. Roddy en fam., Nachtegaallaan 1. M. L. J. Arnoldy en fam., corveër, Obrecht- straat 26. L. L. E. Braes en fam., we- tensch. ambtenaar, Scholtenstr. 19. J. Boom en fam., waterbouwk. inge nieur, Jac. van Campenlaan 55. J. de Vries en fam., directeur n.v., Jac. v. Campenlaan 57. A. M. de Vries, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 109. D. C. van der Oord, Klikspaanweg 17. F. J. M. Peeters, militair, Noordeinde 2a. P. StoutenKanbier, Zijlstraat 9. T. O. J. Gheyselinck, Aalmarkt 1. M. WittichBouman, Klikspaanweg 77. A. van Eden, militair, Nieuwe Rijn 116. M. N. Jelmau, Levendaal 63. C. M. Nassy, onderwijzeres, Rijnsbur gerweg 105. A. L. Bijl, De Sitterlaan 29. O. J. Tromp, Rijnsburgerweg 48. C. J. OuwerkerkVerbeek, Oranje gracht 3. R. C. Kenswil, analiste, Mierennesthofje 1. P. van der Veur, Roodenburgerstr. 18. P. de Geus, Wit te Singel 7. Vertrokken personen in de week van 11 t.m. 18 juli 1962 E. den Tex en fam., Plantsoen 23, Zoeterwoude, Rhijnvreugd 9. C. A. Rosheuvel en fam., Margrietstr. 15, Suriname. M. C. CramaLeusink en fam., Mors- laan 43, Ermelo, Vlierweg 10. W. Ge- mert en fam., Janvossensteeg 52, Oegstgeest, Riderspoorln 107. A. M. Wisse en fam., Haarlemmerstr 224, Zoeterwoude, Weidelaan 5. L. M. Steenvoorden en fam., Modderman- str. 2, Bussum, Pr. Mauritslaan 36. A. van Beelen en fam., Bernhardstr. 37, Zeist, Karei J. C. Beckmanlaan 5. M. A. BaartMooten en fam., Bern- hardkade 11a, Noord wijk, Q. van Uf- fordstr. 7. E. P. van der Esch en fam., a.b. Morssingel, Zwitserland. K. H. Liem en fam., van Swietenstraat 19, A'dam, Gunterstein 55. J. G. Pais en fam., Wald. Pyrmontstr. 18, Pijnacker Vuurdoornln 32. J. A. van Leeuwen Hogewoerd 117, Schiedam, Groene- laan lila. J. W. de Wijn, Rapenburg 29, Haarlem, a.b. w.s. „Super", ligg. Z.B. Spaarne t.o. 172. M. Twerda, Nwe Rijn 46a, Alphen a. d. Rijn, Raaf str. 34. D. W. van Krevelen, Kaiserstr. 34, Arnhem, Bakenbergseweg 85. B. Var- kevisserSloos, v. Riebeeckhof 58, Katwijk, Louwestraat 39k. A. I. L. de WijnSchelke, Fagelstraat 25, Haarlem, a.b. w.s. „Super", ligg. Z.B. Spaarne t.o. 172. I. J. de Graaf, Rood- borststr. 10, Haar>n, Herm. Gorter- straat 28. H. L. M. Hakfoort, Mors- kade 21a, Gendringen, Schoolstr. 16. W. van de Loo, Witte Singel 19, Den Helder, Buitenhaven 5. C. van der Molen, Groenhovenstr. 12, A'dam, Amstel 254. F. R. Wassenburg, Aal markt 1, De Bilt U., Vermeerlaan 29. I. Bergsma, Rapenburg, 131, Stein, Oude Postbaan 6. A. van de Geer, Rapenburg 117a, Vlaardingen, Floris de Vijfdelaan 254. E. Schmidt, Hoge woerd 88a, Hazerswoude, Raadhuis plein 3. M. J. van Bokkum, Burggra- venlaan 130, Wassenaar, Koninginne weg 3. J. W. van Zuilen, Wasstr. 60, Den Haag, Nieboerweg 215. M, H. den Boer, Witte Singel 88, R'dam, 's Gra- vendijkwal 145a. F. Vermeeren, Vijf Meiplein 188, R'dam, a.b. HM „Karei Doorman". J. M. van der Wal, Witte Singel 27, Schipluiden, Pr. Wilhelmi- nalaan 29. R. Sattler, P. J. Blokstr. 23, R'dam, Oostplein 120. R. J. J. Weijers, Noordeinde 2a, R'dam, a.b. HM „Ka- rel Doorman". A. S. Bosker, Wasstr. 7, Nieuwolda, Binnen AE 3. E. A. van der Graafde Wit, Buys Ballotstr. 11 Haarlem, Goltziusstr. 10. L. den Exter Utr. Jaagpad 111, Terneuzen, Smids- wal 29. J. Delmeer, Formosastr. 18, Alphen a.d. Rijn Reigerstr. 21. S. Ger- ritsma, Rijnsburgerweg 10, Voorscho ten, Essenlaan 7. L. J. Dekker—del Prado, Garenmarkt 22, Oegstgeest, Surinamestraat 13. H. J. M. van der Raadt, Buys Ballotstr. 4, Oegstgeest, Juffermansstr. 21. E. van EijkLee mans, Drie Octoberstr. 33a, Haarlem, Saturnusstr. 9. A. M. T. v. d. Raadt Rietkerk, Fr. v. Mierisstr. 13, Oegst geest, Juffermansstr. 21. J. Hockx Brandt, J. v. Stolberghof 35, A'dam, Columbusplein 18. gen. Het bestuur doet daarom een be roep op de gemeente het tekort voor haar rekening te nemen. Het ge meentebestuur heeft advies ingewon nen bij de Culturele Raad, die de be groting van „Sparta" heeft onder zocht, waaruit bleek dat de uitga ven-ramingen meer de werkelijkheid kon benaderen dan bij de overgeleg de begroting het geval was. De Cul- rele Raad becijferde een tekort van 245,zonder daarbij met onvoor ziene uitgaven rekening te houden. Deez dienen echter wel in overwe ging te worden genomen en derhalve stellen b. en w. voor de gemeente garant et doen zijn voor het tekort, zulks tot een bedrag van ten hoogste ƒ350,De subsidie kan worden ge financierd door middel van het Cul tuurfonds. Subsidie „Entgemeenschap Leider dorp" De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid heeft mede gedeeld, dat de kinderen niet meer zullen worden ingeënt tegen difterie, kinkhoest, tetanus en polio, doch dat hiervoor een z.g. vierfactorenvaccin zal worden toegepast. Voor het eerst zal dit nieuwe vaccin worden toe gediend bij de kinderen die geboren zijn na 31 december 1961. Bij het ver voeren van dit vaccin dienen bepaal de voorzorgen in achct te worden ge nomen. Het moet o.a. bewaard wor den in een koelruimte, waarin de temperatuu rde uiterste grenzen van 2 en 10 gr. C. niet mag overschrijden. Bij het vervoer van de koelruimte naar de plaats waar de entingen wor den gegeven, zal gebruik moeten worden gemaakt van een container. Daarom is het nodig dat de „Entge meenschap" kan beschikken over een koelkast. Een container zal gratis ter beschikking worden gesteld door het Prinses Beatrixpoliofonds. De inkom sten van de „Entgemeenschap" zijn niet toereikend voor de aankoop van een koelkast. Daarom stellen b. en w. voor een extra subsidie te ver- leenen van 370,vo:or de aanschaf van een koelkast. Subsidie-aanvrage Aan de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Maat schappelijke en Gezinsverzorging te Leiderdorp is, bij raadsbesluit van 11 december 1961, een subsidie verleend van ƒ5.023,over het jaar 1960. Bij het bepalen van dit bedrag werd uitgegaan van de overweging, dat de gemeentebesturen van Leiden en Zoeterwoude eveneens een subsidie zouden verlenen van resp. 287,32 en 530,30. Deze overweging was even wel onjuist, omdat met genoemde ge meentebesturen de afspraak is ge maakt wederzijds te zullen subsidië ren in de kosten, welke voor gezins verzorging en gezinshulp worden ge maakt door de in de drie gemeenten regionaal werkende instellingen. Des ondanks werd door de in deze ge meente gevestigde stichting een sub sidieverzoek aan het gemeentebestuur van Leiden gedaan, zulks in verband met het feit, dat doo rdeze gemeente ook in voorgaande' jaren subsidie is verleend aan een in Leiden gevestig de instelling. Verwacht wordt, dat Leiden de gevraagde subsidie zal ver lenen. Ten aanzien van Zoeterwoude wordt dit niet verwacht. Doar het ministerie van Maatschappelijk Werk alleen subsidie verleent als een of meedere gemeenten tenminste een zelfde bedrag bijdragen stellen b. en w. voor een aanvullende subsidie aan genoemde stichting toe te ken nen, groot 530,30, daar anders de mogelijkheid bestaat dat de rijks subsidie niet wordt verleend. Subsidie orgelconcerten De or ganist Addie de Jong zal, evenals het vorige jaar, in de Herv. kerk gedu rende de zomermaanden een zestal concerten geven. Hij heeft daartoe 't gemeentebestuur een verzoek gedaan om financiële medewerking. Hoewel de Culturele Raad, die over het ver zoek advies uitbracht, het zou betreu ren als de concerten wegens finan ciële tekorten zouden moeten worden beëindigd, is bij de raad de vraag gerezen of het gezien de geringe belangstelling bij de vorige concer ten nog verantwoord is daarvoor subsidie te verlenen. Zij vraagt zich af of 6 concerten niet te veel is ge zien het geringe aantal bezoekers. De conclusie van de Culturele Raad is, dat het verlenen van een subsidie nog verantwoord is, mits voor het verlenen van de financiële mede werking niet meer dan drie concer ten in aanmerking komen. B. en w. kunnen deze mening delen en stellen daarom voor aan de heer De Jong een subsidie uit het Cultuurfonds te verlenen van ten hoogste 150,Dit bedrag kan worden verhoogd tot 200,wanneer het voor 13 oktober 1962 geplande concert eventueel op een andere datum tot de reeks van drie concerten behoort. Tevoren dient bepaald, welke drie concerten voor de subsidie in aanmerking zullen worden gebracht. NIEUWKOOP Weer auto-ongeluk op berucht kruispunt Gisteravond is op het beruchte kruispunt Nieuwkoop-Nieuw veen en Zevenhoven-Ter Aar voor de zoveel ste maal een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Omstreeks half negen na derde met grote snelheid een Peu geot, bestuurd door de heer de Bruyn uit Den Haag, vanuit de richting Zevenhoven. Ofschoon ter plaatse 'n stopgebod geldt, verleende de be stuurder geen voorrang aan een Fiat, bestuurd door de heer P. v. d. Vaart uit Aalsmeer, die uit de richting Nieuwkoop kwam. Met een harde klap vlogen beide wagens tegen el kaar en kwamen terecht in de diepe tocht langs de Nieuwveense weg. De fam. De Jong van het café „Het Haasje", was het eerst aanwezig om hulp te verlenen. Lida de Jong (EHBO-ster) wist eerst de 14-jarige zoon van de fam. De Bruyn onder de wagen vandaan op de kant te krijgen. De jongen had geen letsel, evenmin als zijn moeder, die ook uit het water gehaald werd. De heer De Bruyn had een hoofdwonde. De verloofde van de heer Van d. Vaart, mej. Marg. Molennaar uit Wilnis, die beklemd zat werd eveneens door Lida de Jong bevrijd. Omstanders hielpen de heer Van de Vaart op het droge, hij klaagde ov er inwendige pijnen. Zijn verloofde had het been op vier plaatsen gebroken. Beiden werden met de ziekenauto van V. d. Laan uit Nieuwkoop naar Leiden vervoerd. NOORDWIJK HEDENAVOND VOETBALWEDSTRIJD NOORDWIJKSE POLITIE - RADIO EN T. V. ARTIESTEN Hedenavond om zeven uur wordt op het Gemeentelijke Sportpark te Noord wijk de aangekondigde voet balwedstrijd gespeeld tussen een elftal, bestaande uit radio- en tele visieartiesten en een versterkt team van de Noordwijkse politie. De artiestenploeg ziet er als volgt uit: Doel: Fons Dankaart (NCRV); Achter: Jean Smits (AVRO) en Daan Pian (Bonelli kwartet VARA). Midden: Gerrit de Braber (AVRO), Dick Doorn (AVRO, NCDV, VARA), Harry Mooten (VARA). Voor: Joop de Kregt (Phonogram), John Bui- tinga (KRO), Willy Alberti (Pho nogram), aanvoerder, Tobi Rix (Pho nogram) Puck Terpstra (Bonelli kwartet VARA). Scheidsrechter: Harry de Groot (orkestleider), Grensrechters: Frans da Munck (v.v.Veendam) en H. Th. van Deursen (politie). De politie brengt het volgende elf tal in het veld: doel: P. F. Mertens (aanvoerder, politie): achter: Wame- link (raadhuis) en Krijger (politie); midden: Siebers politie), Boers sportinstructeur politie), Smilde (po litie); voor: Kuipers (raadhuis), Ak kerman (politie), Oldersma (politie). Van der Meent (politie) en Huur man politie). Burgemeester mr. G. F. W. van Berckel zal de aftrap verrichten. Zo als bekend is de opbrengt van deze wedstrijd bestemd voor het Henry Dunanthuis van het Ned. Roode Kruis te Zeist. WASSENAAR VOORZITTER „DE KIEVITEN" OVERLEDEN Op 41-jarige leeftijd is in zijn woonplaats te Wassenaar plotseling overleden de heer J. W. van Veen, voorzitter van de Wassenaarse Hoc key- en Cricketclub „De Kieviten". De heer van Veen werd in 1957 tot voorzitter gekozen, nadat hij reeds langer zitting had gehad in het be stuur. De verslagenheid in de Was senaarse vereniging „De Kieviten" en bij allen, die de plotseling over leden voorzitter hebben gekend, is groot. Vrijdagmiddag half 3 zal op de her vormde begraafplaats aan het Plein de teraardebestelling van het stof felijk overschot plaats hebben. Wilt U iets weten? D. K. te Leiden Route van Lei den naar Nijmegen: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden. Utrecht, De Bilt, Zeist, Woudenberg, Renswoude, De Klomp, Ede, Arnhem Nijmegen, totaal ong. 130 km. Route van Nijmegen naar Gel een: Nijmegen Gennep, Vlo, Roermond, Sittard, Ge leen, totaal ong. 117 km. Mevr. A. van H. te Zoeterwoude Route van Zoeterwoude per fiets naar Bellingwolde (Gron.): Zoeter woude, Hoogmade, Ter Aar, Nieuw- veen, Uithoorn, Vinkeveen, Korten- hoef, Hilversum, Soest, Hoevelaken, Harderwijk, Zwolle, Meppel, Ruinen Beilen, Westerbork, Borger, Stads kanaal, Onstwedde, Wedde, Belling wolde, totaal ong. 265 km. Mevr. J. te Sassenheim Route per brommer van Sassenheim naar Assen: Sassenheim, Aalsmeer, Uit hoorn, Vinkeveen, Kortenhoef, Hil versum, Soest, Amersfoort, Hoeve laken, Harderwijk, Zwolle, Meppel, Assen, in totaal ong. 215 km. F. A. M. M. te Leiden Route per fiets van Leiden naar Nieuw Hel voet: Leiden. Voorschoten, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Rhoon, Poortugaal, Spijkenisse, Heenvliet, Nieuw Hel voet, totaal ong, 71 km. J. N. K. te Aarlanderveen Rou te van Bodegraven naar Vaals: Bode graven, Utrecht, via rijksweg, Via- nen, Zaltbommel, Den Bosch, Eind hoven, Weert, Roermond, Echt, Sus- teren, Sittard, Hoensbroek, Heerlen, Simpelveld, Nijswiller, Vaals, totaal ong. 198 km. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 25 juli Vee Aanvoer 4393. Runderen 1214, graskalveren 332, vette kalveren 1111 nuchtere kalveren 515, schapen 89, lammeren 422, geiten 22, slachtrun- deren 688, melk-kalfkoeien 6251225 guiste koeien 590935, graskalveren 300360, kalfvaarzen 7751200; klamvaarzen 700875; guiste vaar zen 600840; pinken 475675; nuch tere kalveren 75195, weideschapen 5575; ooien met lammeren 5070; slachtrunderen 325340 extra kwal.; idem 3.053.20 le kwal.; idem 2.70 2.95 2e kwal.; idem 2.55—2.70 3e kwal.; vette stieren 310325; worst koeien 2.35—2.55; vette kalveren 2.25 2.45 le kwal.; idem 2.002.15 2e kwal.; idem 1.701.90 3e kwal; nuch tere slachtkalveren 1.30-^1.55; vette lammeren 7085. Melk- en kalfkoeien: aanvoer nor maal, handel langzaam, prijzen: wei nig verandering in prijzen; guiste koeien: behoorlijk, gedrukt, gedrukt; jongvee: iets ruimer, matig, moeilijk te handhaven; vette kalveren: nor- Pan American vliegtuig bijna verongelukt Passagiers kregen vrijwel allen verwondingen Een boeing 707 vliegtuig van Pan American World Airways is vanmid dag met 79 passagiers aan boord vei lig op Schiphol geland, nadat het en kele minuten tevoren boven Winters wijk bijna was verongelukt. Volgens de eerste berichten liet de gezagvoer der zijn machine plotseling steil naar beneden duiken teneinde een ander toestel te ontwijken. Het gevolg was, dat vrijwel alle passagiers builen of verwondingen opliepen. Zij werden tegen het pla fond geworpen, terwijl gelijktijdig alles wat los zat door de cabine vloog. Op Schiphol werd een deel der passagiers per brancard uit de ma chine gedragen en met ambulance wagens naar het geneeskundige cen trum op de luchthaven gebracht. Van de gewonden zou de stewar dess het zwaarste letsel hebben opge lopen. BEURSOVERZICHT VAN DONDERDAG Olies vast gestemd Terwijl er in de houding van Wall Street gisteren weinig verandering is gekomen wegens gebrek aan nieuws en aan stimulerende facto ren, was de stemming vandaag in Amsterdam niet onvriendelijk. Hier en daar ontwikkelde zich iets meer affaire dan op de vorige dagen. Gis teravond reeds ontstonden voor de internationale fondsen kleine koers winsten en vanmiddag kon de stem ming als goed prijshoudend worden bestempeld. Dit gold zowel voor AKU op 36OV2, als voor Philips op circa 160,00, Unilever op 141,50. Daarentegen vielen Hoogovens te gen. Deze waren gisteravond zes pun ten hoger en waren ook hedenoch tend nog aan de vaste kant. Vanmid dag echter liepen zij terug tot 548, hetgeen een tweetal punten beneden gisteren was. Daarna volgde een her stel tot 550. Men verwacht nu op korte termijn de publikatie van de kwartaalcijfers van Hoogovens. Zo als bekend, zijn certificaten Hoog ovens de laatste tijd \ooral zwak ge stemd geweest op de verwachting van minder gunstige resultaten. Een afzonderlijke vermelding ver dient Koninklijke Olie. In Amerika was Royal Dutch gisteren 3/8 hoger en vanmiddag lagen olies zelfs boven Amerikaanse pariteit op 134,00. De gehele middag was er enige affaire in de oliehoek en wist de koers zich goed te handhaven, 134,00 betekent een verbetering van twee gulden ten opzichte van gisteren. De gehéle week trouwens hebben oliewaarden zich min of meer aan de vaste kant ge toond. De Scheepvaart was vanmiddag in mineur. Er was wel iets meer affaire, maar dit betekende alleen, dat het aanbod was toegenomen. Men bracht dit in verband met de ernstige moei lijkheden, waarin een tweetal West- duitse scheepswerven in de omge ving van Hamburg zijn geraakt. De koersen van de toonaangevende scheepvaartfondsen waren over de gehele linie lager dan gisteren. In de hoek van de cultures was het doodstil. Over het algemeen valt deze week voor deze fondsen enige afbrokkeling te constateren. Neder landse staatsfondsen trokken enige belangstelling en waren iets beter gedisponeerd. maal, stil, gedrukt; nuchtere slacht kalveren: minder, redelijk, op gelijk niveau; schapen, lammeren: ruim, zwakker, prijshoudend; slachtvee: redelijk, kalm, lager. GOUDA, 26-7. Kaas Aanvoer 171 partijen, le kw. 2.21-2.27, 2e kw. 2.10-2.20, extra kw. 2.28-2.52, alles per kg. Handel flauw. BARNEVELD, 26-7. Eieren - Coöp. Vel. eierveiling. Weekaanv. 1.200.000 stuks, waarvan 326.040 in veiling wer den gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 st.): eieren van 42-47 g 4.70- 5.91, 47-55 g 6.01-8.16, 55-60 g 8.30- 9.09, 60-65 g 9.25-10.22, 65-69 g 10.26- 10.50. Eierveiling SBE Aanvoer 501.967 stuks, handel rustig. Prijzen (p. 100 stuks): eieren van 37-38 g 3.89-4.04, 47-55 g 6.77-7.96, 56-60 g 8.10-9.21. 60-65 g 8.99-10.01, 64-73 g 7.25-8.40 (eendeneieren). Eiermarkt Aanvoer 2.100.000 st., handel traag. Prijzen (per 100 st.): eieren van 59-65 g 9.50-10.50, alg. prijs 9.90, kiloprijs 1.61, 6IV2 g. Geen pluimveemarkt in verband met vakantie. UTRECHT, 26-7. Vee Aanvoer 2109; runderen 908, vette kalveren 187, graskalveren 32, nuchtere kal veren 269, schapen 177, lammeren 501, bokken en geiten 35. Prijzen: melkkoeien 650-1250, kalfvaarzen 750-1200, vare koeien 650-850, pin ken 450-650, stieren 525-600, graskal veren 325-450, nuchtere kalveren 40- 70, schapen 80-105, lammeren 75-95, bokken en geiten 9-42, vette koeien I 3.10-3.30, n 2.80-3.10, III 2.50-2.80, id. lev. gew. I 2.30-2.70, II 2.10-2.30. Ill 2.00-2.10, nuchtere kalveren 1.30- 1.70. Melkkoeien, handel rustig, prij zen stabiel; vette koeien, rustig, prijshoudend, vare koeien, flauw, prijshoudend, vette kalveren, vlot, prijshoudend, graskalveren redelijk, iets lager; nuchtere kalveren, sle pend, iets hoger; schapen en lam meren, willig, prijshoudend. VEUR, 25 juli, groente Staand- glas komkommers A 1617, B 14 16, C 1315, D 1012; platglas kom kommers A 1314, B 1013, C 10 12, D 10; kromme komkommers 10 12; sla 350500; andijvie 1926; spi nazie 3136; postelein 1627: tuin bonen 1417; tomaten A 300310, B 300—310, C 270—280, D 210—220.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2