mm V Oerinstinct en verlate puberteit bij autocross Chefarine 4 visie teievisie DE KAARTENDANS DINSDAG 24 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Benoemingen bisdom Haarlem IJet was voor de op sen- van de risico-factor en de satie beluste toeschou- gevarengrens, luid aange kondigd door de onver moeibare wedstrijdleider, wiens stemgeluid, gemul tipliceerd door tientallen luidsprekers, het enthou siasme vanuit het oerin stinct van renner en toe schouwer wist te doen op laaien. Toen in de derde man che een overmoedige „cou reur" alleen met de linker zijde van zijn wagen de springschans nam, waar door hij zódanig in de „plomp" terecht kwam dat menig toeschouwer al wat deze aan manufacturen bij zich had, letterlijk kon uit wringen, werd voor dezen het enthousiasme wat be koeld, omdat zij via deze, zich bewust werden van de realiteit. Het internationale ka rakter, ten aanzien van de deelnemers aan deze cross zoals op de daverende affiches stond vermeld kon helaas niet geheel tot zijn recht komen, omdat volgen? een mededeling van de wedstrijdleider de zaak van een der meest gevreesde tegenstanders wer zaterdagmiddag te Voorschoten weer echt feest, toen op het aan alle zijden met sloten omring de weiland van boer Snel- derwaard de befaamde autocross es werden gehou den. Vele duizenden heb ben dan ook echt waar voor hun geld gekregen. In vier manches van elk tien ronden hebben enige tientallen oude vehikels met extra versterkte bum pers en schokbrekers la ten zien, dat zij zich niet lieten verwoesten door potige chauffeurs, die in hun sensatiesport kennePjk iets uitleven, waarvoor zij in de periode van hun pu berteit klaarblijkelijk geen gelegenheid hebben gehad. Na iedere manche wa ren diverse landbouwtrac- toren en een oersterke kraanwagen druk in de weer, om de in de sloten verzeild geraakte, door aanrijdingen gekantelde en in de balen stro ver strikte wagen weer op de „been" te helpen. Premies werden gesteld op de be vordering en de verhoging uit Düsseldorf vannacht was afgebrand. Uit een vraaggesprek met een der deelnemers uit Krefeld. ontvingen wij een ant woord, dat taalkundig ge zien niet zo heel veel ver schilde van een bepaald Nederlands dialect en ac cent. Volgens de affiches werd de wedstrijd voor zien van commentaar door niet minder dan de heer Barend Barendse. Het ge leverde commentaar was inderdaad indrukwekkend en enthousiast, zoals men dit van Barend Barendse gewend is, en ook alleszins kan verwachten. Velen waren hiervan ook zonder meer overtuigd. Maar, door bijzondere omstandig heden, bleek de heer Ba rend Barendse helaas ver hinderd bij deze autocross aanwezig te kunnen zijn. Na een bijzonder ener verende wedstrijd in de halve finale, en een her kansingswedstrijd voor de finale kwamen uiteinde lijk als eerste prijswin naar aan de finish de heer De Groot (D43), als twee de prijswinnaar de heer J. v. d. Steen, en als derde de heer Kuys jr. De alom Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, gevreesde'~heer* Kuys sr. bisschop van Haarlem, heeft op zijn van beroep dameskap- verzoek eervol ontslag verleend aan y,er middelen in één labiet doen wonderen psr werd helaas in de de zeereerw. heer H. N. M. Vrees- zonder de maag van streek ie maken I herkansingswedstrijd door wijk, pastoor te Zwaagdijk, en tot De kennis van pijnbestrijding is in de loop pech uitgeschakeld. diens opvolger benoemd de zeereerw. der jaren groter geworden. Er is vastge- De vrijwillige brandweer, heerG C. M A. van Wa«berge die waargc„ hoeB ijn ontrtalt en onder leiding van de heer pastoor was van de parochie van de "L'M - ra. Lekkerkerker, behoefde H. Francisca Romana te De Cocks- heeft geleerd pi n te meten. Men heeft kans gelukkig niet in actie te dorp. Mgr. Van Dodewaard heeftgezien de werking van een der oudste komen, omdat de brand- m.i.v. 3 augustus a.s. benoemd tot pijnbestrijders door toevoeging van nieuw fakkels rond de spring- pastoor van de parochie van de H. ontdekte middelen belangrijk te verster- schans hun technische Francisca Romana te De Cocksdorp ken en veiliger te maken, zodat ook zij die functie bleken te weige- de zeereerw. heer P. Th. Brinkman, een gevoelige maag hebben zonder be ren. De met behulp van die kapelaan was van de parochie van - - - - - - benzine in brandgestoken de H. Vincentius a Paolo te Volen- hooibussels, waardoor ook dam. Op voordracht van de provin- de houten sprinschans iaal der priesters van het H. Hart werd aangetast, kon met heeft de bisschop opdracht verleend eigen kracht worden ge- aan de zeereerw. pater A. A. van der blust, onder leiding van Maas SCJ om voorbereidingen te de organisator van 't feest, treffen voor de stichting van een pa- de heer Straver, uit Voor- rochie te Amsterdam-Buitenveldert- BIJ BOOTTOCHT IN ITALlë VERDRONKEN Zondag is de 42-jarige heer J. Berkhof uit Amsterdam bij Colico in het Comomeer verdronken. De heer Berkhof zou na een tochtje over het meer de schroef van zijn boot hebben willen vrijmaken van waterplanten en zou daarbij dverboord zijn geval len. Het slachtoffer was procuratiehou der en effectenarbitragant bij het bankiershuis De Bary in Amsterdam en kwam in deze functie dagelijks op de Amsterdamse effectenbeurs. zwaar Chefarine „4" kunnen gebruiken. Aetherklanken schoten. De aanwezige BHBO- ploeg prees zich gelukkig bij dit sensationele gebeu ren op „sportgebied" van Amerikaanse makelij, geen actieve hulp te hebben be hoeven te verlenen. De Rijksverkeerspolitie tè Voorschoten bleek vol- Noord. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3,60 Droogdok gezonken bij Terschelling Op de Noordzee op ongeveer 50 De artsen im dc Canadese pro vincie Saskatchewan hebben maandag een einde gemaaikit aan bun boycotac- ledig opgewassen te zijn üe' waMPeel Z.Ü °P 1 begonnen tegen de verkeersdrukte 11UU1U uuuiuwt»ien van iel Warpn utf nrO'tp^ tp-frpn dp nrwvin- welke dit autocross-gebeu ren met zich mede bracht. de verkeersdrukte van waren uit protest tegen de provin- srfielhng is een dnjvend droogdok. ciale regeli£g voor dse volksgPezond. Eindhovens burgemeester gaat nu op eigen kosten naar de V.S. dat door de Portugese zeesleepboot „Praia Grande" werd gesleept, van morgen omstreeks zeven uur gezon ken. Het 3.800 tons dok, dat van Hor ten ten zuiden van Oslo in Noorwe gen naar Djeddah aan de Rode Zee moest worden gebracht in opdracht van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden raakte maandagmorgen heid, waarbij die gehele medische zorg voor de bevolking vam overheidswe ge geregeld wordit. Onder grote belangstelling heeft pater Frans Wijnhoven A.A., Natio- naai directeur en algemeen secretaris ^'"adat mêrredu^ndrhe""^'-' De burgemeester van Eindhoven, ir. van deze aanbiedingen geen gebruik van het Apostolaat der Hereniging, iop'en weekeinde veel slecht weer in H. B. J. Witte, is van plan geheel te mogen maken, teneinde de nor- gisteren te Boxtel zijn 40-jarig pries- de noordelijke Noordzee had onder als particulier persoon en geheel op male bestuursrechtelijke procedures terfeest gevierd. vonden. Op 19 juli was de sleep uit eigen kosten" de reünie van de bevrij- niet te vertroebelen", aldus besluit De H. Mis die de jubilaris 's mor- Horten getrokken gens in het missiehuis St. Theresia De ^ne^ aan boord van dok opdroeg werd bijgewoond door o.a. hebben getracht net behulp van ver- mgr. N. van de Vliet, W.P., Oekrai- plaatsbare motorpompen het binnen- ners in de Benelux en Scandinavische gedrongen water te verwijderen, landen, mgr. A. Smit en dr. J. Rem- maar dit had geen resultaat. Maan- mers resp. ere-voorzitter en voorzit- dagavond sloeg het water over de ter van he apostolaat. ponton tussen de opstaande zijwan den van het dok door. De runners ders van Eindhoven in Philadelphia de verklaring. bij te wonen, „teneinde in het per- soonlijke vlak zo mogelijk begrip te wekken voor het feit, dat B. en W. 7P„P„ tnninio van Eindhoven dit jaar hun aanvan- ff kelijke toezegging om de conventie van de 101e luchtlandingsdivisie bij te wonen, niet konden gestand doen", zo heeft de burgemeester gistermid dag in de gemeenteraad van Eindho ven medegedeeld na de debatten over het besluit van Ged. Staten van meegelokt Getuigen gevraagd Zaterdagmorgen heeft een onbe- op Mislukte roofoverval Noord-Brabant om hun goedkeuring kende man een zevenjarig meisje aan die reis te onthouden. meegelokt, dat in Vlaardingen stond te kijken naar de gevolgen van een Het voorstel om voorziening te autobotsing. Onder het voorwendsel, vragen bij de kroon, werd met alge- d®* van de verzekering was, wis or ci.iitir.oc scc" "U1^ 111CC1 SHHsn uicuen woei usune is.ijk.er xieuuea ucihwm, uat By mene stemmen aangenomen. ^et k^d te bewegen op zijn g f het droogdok bij aankomst van de verschillende opnamen eerder heeft De meerderheid van de raad drong bromfiets plaats te nemen. Hij reed tijd ö^tracht de kas van een leder— THton" nr.» moot* oniroio mo+orc v.n_ v, .r da rinmimnntctin «ran Terugkerende filmbeelden Maan- zijn tenslotte allen aan boord van de dag moest wegens het drukke Tel- Portugese sleepboot genomen. De star-programma de 19de aflevering IJmuidense zeesleepboot „Titan" van uit de memoires van Churchill wor- N.V. Bureau Wijsmuller, die maan- den uitgesteld. Toch willen we iets dagmorgen met extra zwaar pomp- zeggen over deze filmserie uit de materiaal ter assistentie was uitge- tweede wereldoorlog. Er wordt druk varen en die in de nacht van maan- naar gekeken en er zijn nóg negen Looff daS OP dinsdag ter plaatse was, heeft mogelijkheden. Inmiddels zal de kri- Een onbekend gebleven man heeft gecn hulp meer kunncn bicden daar tiscehe Jkijker hebben bemerkt, dat hij ue meerueiiieiu vau ue ïaau luuug - - „Titan" nog maar enkele meters bo- gezien, b.v. in de documentatie van er voordien bij het college op aan om daarop naar de Maassluise dijk, waar warenwmkel aan de Haarlemmerdijk ven water uitstak en slagzij maakte, dr. L. de Jong's boeiende buitenland- toch naar de VS te gaan, desnoods hlJ fe" schuurtje een zedendelict in Amsterdam te roven. se commentaren. Men bedenke met behulp van particuliere fondsen. P??1 het tonid beging. Vervolgens reed man drong tegen zes uur de De tienjarige Arie Stam uit dat filmstroken over oorlog, be- In de verklaring van ir. Witte staat J m u- n torug naar Viaardiin- winkei binnen en sloeg de 58-jarige Rotterdam is gistermiddag van de zetting en verzet uiteraard be- onder meer, dat het verschil van in- *fn' waar m. .vep. jan winkelbediende mevr. J. C. de la Hoge Lombardkade in de Rotte ge- perkt zijn en dat men bij actuele uit- zicht tussen het provinciaal bestuur en het gemeentebestuur zoveel moge lijk buiten de sfeer van de emotio naliteit gehouden dient te worden. „B. en W. zijn bijzonder erkente lijk voor de genereuze mee" Bije-Visser met een lege melkfles op vallen en verdronken. Een vijftien- zendingen moet teruggrijpen op ar- het hoofd. De vrouw slaagde er in de jarige jongen, die in de buurt was, chief-materiaal. Daaruit wordt het De inspecteur-korpschef vam .Po^- man vast te pakken, doch hij rukte heeft nog geprobeerd de drenkeling beste geput en dat zal dikwijls bij S® zich los en vluchtte dë winkel uit! te redden doqr een boei in het water herhaling gebeuren. Nu kan men moer entente- d* d-ie to^idenfilcatie van de da" Mevr' de la Bije liep een diepe te werpen, maar dit mocht niet baten, filmpjes namaken of fantaseren, aanbiedingen, der kimnpn leiden zich met de do schedelwond op, waarvoor zij zich in Een kwartier later brachten twee maar het komt bij ernstige uitzen- der kunnen leiden, zich met de po- die ze van verschillende gioeperin- j^ig [n verbinding te stellen. Ook zal gen van de Eindhovense bevolking pol.itie gaarn€ kennis neonen vam mochten ontvangen om het bedrag foto's, die door particulieren van het van 40.000 ter financiering van de verkeersongeval zijn gemaakt en aanvankelijk voorgenomen reis ter waarop de toesdhouwers staan afge- beschikking te stellen, doch ze menen beeld. De verdachte bereed een blaiuwe bromfiets. Hij was gekleed in een groen met wit gekleurd colbertjasje, groenachtige broek, rode blouse zon der stropdas. De man is twintig tot vijfentwintig jaar oud cn tussen 1.70 en 1.75 meter lang. Hij heeft donker haar met scheiding in het midden. Vermoedelijk draagt hij een snor- het Wilhelminagasthuis moest laten duikers van de Rotterdamse brand- behandelen. weer het lichaam boven water. Bejaarde dames kregen verkeerde medicijnen Twee oude dames hebben gister middag omstreeks half twee uit een retje. apotheek in de Binnen Bantammer- straat in Amsterdam Engels zout en laxeerpillen meegekregen. Achteraf blijkt, dat de dames van de apotheek, in plaats van Engels zout (magne sium sulfaat), zinksulfaat hebben ont vangen. Dit laatste is bij inwendig Duitse eiermaalregel kwam onverwachts De Nederlandse regering is door gebruik levensgevaarlijk. De politie de regering van de bondsrepubliek te Amsterdam doet nu pogingen de niet op de hoogte gesteld van het twee dames op te sporen. voornemen tot instelling van mini- De Amsterdamse politie heeft gis- mumprijzen voor eieren. Het is de termiddag en gisteravond met luid- Nederlandse regering niet bekend, of sprekerwagens het bericht over de Duitse regering zich ter zake tot vergissing in de apotheek, in de Europese commissie heeft ge- buurt waarin de Binnen Bantam- wsnd en op welke artikelen van het merstraat is gelegen, omgeroepen. EEG-verdrag de regering van de Tr bondrepubliek de door haar ïngestel- He was gisteravond nog niet be- de mjnjmumprijsregeling voor eieren kend of de twee bejaarde dames dit beeft gegrond. bericht hebben vernomen. De Nederlandse regering heeft zich tot de Europese comissie gericht met het verzoek hierover met spoed te In de provinciale vaart te Delft worden ingelicht, is gistermiddag een zesjarig jongetje Dat heeft de minister van landbouw te water geraakt en verdronken. Het en visserij, mr. V. G. M'. Marijnen, kind werd na enig zoeken door de mede namens de ministers van Bui- politie opgedregt. Het slachtoffertje tenlandse zaken en van economische is de 6-jarige Chr. L. J. Tersmette. zaken, medegedeeld. WOENSDAG 25 JULI HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.00 VPRO. 20.00-2400 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Mars muziek (*gr.). 8.30 Verkeerswenken. 8.35 Voor de kinderen. 8.55 Kook- praatje. 9.00 Ochtendgymn. voor de vrouw. 9.10 Skandinavische kompo- nisten (gr.). (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Religie en cultuur, lezing. 102.0 Lichte grammofoonmuziek. 10.35 Ita liaans ensemble en zansolist. 11.00 Klassieke muziek (gr.). 12.00 Metro- pole orkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht ensemble. 12.55 Europese honkbalkampioen schappen in Amsterdam. 13.00 Nws. 13.15 Dansorkest met zangsolisten. 13.45 Gesproken portret. 14.00 His torische opnamen (gr.). 15.00 Wij willen het draadje van de stof weten, toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 16.30 Operetteklanken (gr.). 17.00 Tips voor vakantie en snipperdagen. 17.50 Regeringsuitzending; Papoea en tech niek, II, door H. Heynes. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 R.V.U.: De Europese Integra tie, door Dr. E. H. F. van der Lely. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazz trio. 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nws. 20.05 Promenade-orkest en solist. 20.35 Kaf en koren, wekelijkse no tities. 20.45 Josephine antwoordt hoorspel. 21.40 Lichte grammofoon muziek. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Strijkkwartet: mo derne muziek. 23.15 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Te Deum laudamus (gr.). 7.30 Lichte grammofoonmu ziek. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Trekkersliedjes (gr.). 8.50 Accordeonklanken (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammo foonmuziek. 9.40 Voor de vrouw 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Meisjeskoor. 11.10 Strijkkwartet (gr.), klassieke muz. 12.00 Theaterorkest. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Bachkoor en -orkest. 12.37 Geref. kerkdienst. 13.00 Nws, 13.15 Licht orkest en zangsolist. 13.40 Klassieke muziek (gr.). 14.00 Moderne muziek (gr.). 15.15 Vrije tijdwel be steed 15.30 Licht ensemble. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Jazzmuziek (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Konin klijke Militaire Kapel. 18.15 Kamer koor: geestelijke liederen. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Lichte grammofoonmuziek. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Muziek van het Leger des Heils (gr.). 19.30 Radio krant. 19.50 Radiophilharmonisch orkest en soliste: Klassieke en mo derne muziek. 20.55 Door alle chris telijke eeuwenklankbeeld. 21.20 Licht orkest. 21.45 Kanttekeningen. 21.55 Twee piano's: moderne muziek. 22.30 Nws. en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Vocaal en semble: geestelijke liederen. 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.30-17.40 Jeugdjournaal. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Het bezoek van H.K.H. Prinses Margriet aan de West. AVRO: 20.30 Televi- zier. 20.40 Morgen wijindruk ken van jongeren. 21.10 Jeugdorkest en solist: klassieke muziek. 21.30 Naar mijn ideemeningen van jongeren. 21.50 Jazz of Rock. 22.15 De vos zonder staart, TV-spel. 22.45- 23.00 Meer dan muziek, gesprek tus sen jonge mensen. 53 wachting hem af, van verken kwam niets en roet moeite rropte hij wat De dag daarop kwam de vreemde eten naar binnen. Annie bakte bief- dokter, een professor, met dokter stuk voor hem en flensjes met jam, Steffens mee en onderzocht zwijg- zijn lievelingskostjes, maar de mees- zaam en langdurig Pims gebroken ten verdwenen in Peters altijd grage been. Ook we-d er een foto gemaakt, mond. Pir had geen trek. een zogenaamde röntgen-foto, waar- Klaartje en Florrie leefden in dub- op je door de spieren heen het bot bele spanning: Pim was de voor kon bekijken. En weer leefde de naamste oorzaak ervan, maar de op- familie Franken in spanning tot de stellenwedstrijd vergaten ze ook niet. professor z\jn oordeel gaf. Mijnheer liet niets los erover, hij Dokter Steffens had laten door- stuurde alle vragers met een kluitje schemeren, dat 't niet tegengevallen in 't riet^ en liet hen rustig raden, was en daar klampte Pim zich aan Ze konden 't soms bijna niet uithou- vast. Had hij deze houvast niet ge- den. kregen, dan was de toekomst hem Op een middag, toen ze uit school verschenen als een donker gat, waar- kwamen en door de keukendeur bin- in het onmogelijk was verder te gaan. nenliepen, maande Annie hen aan In zijn dromen 's nachts kwam de stil te zijn. Dokter Steffens was er angst boven en nam de slaap van weer met de professor, ze waren bij hem weg, maar overdag leek alles Pim geweest en nu met mijnheer en minder erg. mevrouw op de studeerkamer. Toch matten deze dagen van af- In de huiskamer namen ze een kopje l" ïee, de deuren naar de zit kamer waren gesloten, van Pim za gen ze niets. spraken geen woord, ze namen geen boek, ze deden niets, niets dan wachten in ademloze stil te. 't Leek hen of 't hele stille huis meewachtte en al zijn geluiden dempte. De zon ging schuil achter dikke wolken, geen blaadje in de tuin be woog. Alles -"achtte op de woorden, waarin de toekomst van Pirn beslo ten zou liggen. Florrie kneep diepe rimpels boven haar bril en Klaartje leunde 't hoofd tegen 't raam. 't Glas was zo lekker koel. Even later kwam Hans binnen slenteren, zijn pijp in de mond. Klaartje schonk thee voor hem in, zwijgend. Ze konden geen van allen woorden vinden. Eindelijk hoorden ze boven stem men en even later werd er in de zit kamer gepraat, 't Duurde 'n eeuwig heid voor de professor en dokter Steffens eindelijk vertrokken, maar toen kwam vader meteen bij hen met Elly, die net thuis was gekomen. „Envader?" vroeg Hans op zijn kalme toon, zijn pijp langzaam uit de mond nemend. Klaartje stond nog steeds voor het raam, ze durfde haar vader niet aan te kijken. Stel je voor, dat ze Pirn's vonnis van zijn gezicht zou lezen, zo plotseling. „Ja, kinderen", begon de rector en haalde diep adem, „de verwachting van de doktoren is deze: Pirn's been kan heel goed genezen, maar hij is nu op de verkeerde weg. We moeten dus door een zure appel heenbijten". „Hoe, vader?" Elly dorst 't te vra gen, zakelijk. ,,'t Been moet opnieuw gezet wor den". „Dat is lam", zei Hans. Elly boog zich voorover. „Vader, betekent dat, dat.'t eerst weer gebroken moet worden?" „Ja El, dat zal moeten". Klaartje begon zachtjes te huilen. Hans sloeg beschermend zijn arm om haar schokkende schoudertjes en troostte: „Dat is niet zo erg, Kaka. Ze -laten Pim ergens aan ruiken en dan slaapt hij rustig. Hij voelt er niets van". ,,'t is zo'n akelig idee", snikte Klaar tje. ,,'t Is nu al bijna beter en dan moet hij weer van voren af aan be ginnenarme PimZe veeg de wild met haar mouw over haar ogen. „Jullie moeten niet vergeten, dat 't eigenlkij eer prachtig bericht is. Pim zal niet ongelukkig worden, 't been wordt weer goed. Denk daaraan lieverd", zei vader, Klaartje's haar even strelend. Ineens stond ze rechtop en gooide wild haar krullen naar achteren. „Ik wil niet huilen, maar ik vond 't zo eng. Pim wordt beter". Ze pakte Florrie's hand en zo renden ze sa men weg, de tuin in, juist toen de zon van achter de wolken te voor schijn schoof. De spanning moest uit gevierd worden en samen stoeiden ze in de tuin tot mevrouw Franken zich bij hen voegde en "e met hun drieën gearmd naar Pim liepen. Die lag met een tevreden gezicht naar hen te kijken, zij i ogen lach ten tegen -ijn moeder, die zorgzaam zijn deken instopte. Voor hem was de hoofdzaak, dat hij o"er een poosje weer even hard kon rennen als deze twee „kleintjes", zoals hij plagend opmerkte., 't Hele gedoe ervoor, 't ziekenhuis en de behandeling, zou den wel meevallen en dat ging voor- bü. De volgende morgen, toen de meis- ies en Peter naar school waren, werd Pim gehaald in de ziekenauto. Ze hadden hem allen vrolijk goedendag gezegd en sterkte gewenst. Hij ver trok vol moed. De dag daarop werd 't been op nieuw gezet. Pim kreeg narcose en voelde geen pijn. Toen vader en moeder hem die middag opzochten, was hij doezelig en misselijk, maar 't vreugdevolle be richt, dat nu alles goec' werd, drong toch tot hem door. Een paar weken in 't ziekenhuis liggen, nog een paar weken thuis, wat zou 't! Hij zag door een mist de narcissen in Tineke, die voor zijn bed stonden, 't Leven zou goed worden. VEERTIENDE HOOFDSTUK Ze zaten doodstil op hun plaatsen, de spanning was voelbaar in 't lo kaal. Vogels k-'etterden in d« takken van de bomen, door de laan zoefde een auto voorbij. De claxon toeterde om een snuffelende hond te waar schuwen. die op 't laatste ogenblik opzii sprong. Maar de zesde groep lette op dit alles niet, die was in afwachting. Mijnheer zat met de stapel opstel len voor zich en keek de klas rond. Een paar van hen zccht hij er uit en hield hen even vast met zijn blik. Toen stond hij op. „Ik zal aan jullie nieuwsgierigheid een einde maken. De uitslag van de wedstrijd is de volgende. Ik verzoek de genoemde kinderen hier te ko men: Florrie Krijger, Klaartje Fran ken en Jan Hoog". (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9