DE HEER I. TEGELAAR WIST NIET ALLES VAN LEIDEN lien Egberts na een half jaar Australië weer terug in Leiden Middenstandsexamens opleiding MEAB Dodelijk ongeval in D-trein MAANDAG 23 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA Wij maakten deze foto van de beeldbuis tijdens de uitzending „Wil lens en wetens" zaterdagavond: de heer I. Tegelaar uit Leiden, in be wondering voor het model van Zad- kines bekende beeld in Rotterdam, dat hem door zijn tegenstander van de vorige ronde werd geschonken. (foto „Leidse Courant") Overige deelnemers Opnieuw voor de tweede ronde was aanwezig de heer V/. Heijer, die eveneens binding met Leiden heeft, door zijn werkzaamheden op de vuurwerkfabriek. Ook hij vied af, in diit gevail door het juist niet genoeg weten van edelstenen. Hij zal de heer Eerdmans eens meenemen naar Sdhevenimgen en hem daar wat vuur werk laten afsteken. Wie met de dui zend gulden ging strijken, wat de heer D. Kouwemhoven met verbluf fende en feilloze kennis van de pre-* historie. Hij mocht reeds een profes sorale haalde in ontvangst nemen. En dan waren er de beide achttienjari- gen: Marianne Appelboom en Max Bajetfo, die heel toevallig beiden voor Elvis presley hadden gekozen. De 21 vereiste punten werden helaas niet gehaald. Wat ons tenslotte opviel was, dat Maud's plaatsvervangster Alice Berger haar teak zoveel rusti ger en bescheiden volbracht. Veel te zien bij de Vara In twee interessante programma's heeft de Vara zaterdag veel laten zien. Dat was eerst in de gooohelfan- tasie „Zonder konijnenmet al lerlei manipulaties binnen het raam van een familair gesprek op dialoog tekst van de heer Vleugel. De kij ker werd danig bij de neus geno men. Het optreden van bekende Ne derlandse artiesten in een t.v. regi stratie van een naohtvoorstelling van het circus Boltini is op het scherm een onverdeeld succes geworden. He laas moesten de vier speeluren wor den ingekrompen tot drie kwartier; maar daarin hebben we volop geno ten. Komende uitzendingen Men lette er op, dat het programma vain hedenavond enigszins is gewij zigd, in verband met de eerste trans atlantische uitwisseling via Telstar De heer Tegeljaar startte met vraag- vreM met voMeddg goed be- (ae eidere). De film van jWag heet beurt 11 nadat ziin tezenstander de antwoord. De drie bestemmingen van „De koningin en het boefje een io- 18-iarine' Wouiter Bosveld, onder- Blauwe Steen op de Breestraat mamtisch verbaal met historische vraaimf over stiaalverkeSsviiectud- waren: A- Er werden daar misdadd- achtergrond. Woensdag komt de Avno een vraaiz S semis* had In °1807 gers S6311*®. B- het ""S symbolisch met het nationale jeugdorkest, met werd Leiden seteistenl door de be middelpunt van de stad en C vreem- Jazz of rook en met enkele vraag- ke^ biïtom™ Aan hét Iteem werden -,aar êédagyaard. gesprekjes met jonge mensen. Don- S mL eebéuw Ie Tenslotte bleef Wouter Bosveld het derdag komt de NCRV met de sartd- spaand. Wellk gebouw wis dit? Wie antwoord op vraag 5 niet sdhuüldig en risohe comediie „Een gevaarlijk mens" was er de architeot van? En wie gaf d>e 3tI'ijd waiS gestreden, er die bestemming vain R.K. Kerk aan? Alleen op de eerste vraag kon de heer Tageiaar het antwoord ge ven: De Saaihail. De architect was Giuduci en koning Lodewijk Napoleon had er de bestemming van de R.K. Voor het middenstandsexamen van de Duyn, Katwijk aan Zee; P. v. Duyn, kerk aangegeven. Wouter Bosveld gaf opleiding MEAB te Leiden zijn geslaagd: Katwijk aan Zee; Y. v. Duyn, Katwijk een juist antwoord op vraag 9 en M,e^,L: .v- Alphen, Leiderdon>;Ch. v. aan Zee; mej. W. v. Duy ven voorde, Kat- weer greep Leidens hope te hoog: Beek, LeidenG. v.Beelen, Katwijk aan wijk aan Zee; j v Dijk, Katwijk aan vraag 10 In 1670 heeft het academie- ?ee' v" ^ect' A' Y* r£a~ Zee; L. v. Dijk Haarlem; H. Eradus, Lei- aebouw een toren aekresen Wie was ^1JPwe i?g; R' BergITiaf; Leiden. den; mej a. v. d. Eijk, Woubrugge; A. geoouw een toren gexregen. wie was mej. C. Bernard, Leiden; mej. M. Beurse, Goedhart Leiden- mei A Groen Kat- de architect? Hoeveel klokken han- Leiden; mej. H. Beij, Leiden; A. Blan- wiik aan' Z^ L.' de Grrat, iSSn- W. gen m die toren? En wie heeft die kert, Rijnsburg; J. Blokhuizen, Leider- Guyt, Katwijk aan Zee; W. Guyt, Kat- klokken gegoten?? Weer kwam ai- dorp; M. Boehlee, Leiderdorp; G. Boe- wijk aan Zee; mej -\y. Guyt, Katwijk a. leen een antwoord op het eerste deel kei, Sassenheim; mej. C. Boere, Voor- Zee. w Gul'demond, Leiden; P. v. d. van de vraag: Willem ven der Helm. hout; F. Bol, Oegstgeest; mej. P. Bontje, Haak, Óegstgeest; C. den Haan, Rijns- De antwoorden op de twee andere Nieuwe Wetering; H. v. Brugge, Zoeter- burg; mej. J de Haas, Warmond; mej. luidden; twee klokken en gegoten woude; H. Botermans, Leiden; H. Buur- c. Haasbroek, Valkenburg; H. v. Haas door Petrus Hemonv On vraae 7 n}an', Was?fn®ar\ v- Capelle, teren, Leiden; P. v. Haasterra, Oegst- SS' een ilSTlnt- Ha"lem. M CasteUjn. R.jpwetermg; A. geest. D Hartemink, Oegstgeest; W. v. gar wouter cosveaa een juist am- v. Dam, Leiden: K. v. Delft, Rijnsburg; Hartevelt, Leiden; mej. A. Heemskerk, woord en toen was de kans voor de w. Droogh, Roelof arendsveen; mej. A. v. Rijnsburg: J. Heemskerk. Rijnsburg; J. heer Tegelaar zo goed als verkeken. - - Ook vraag 9, onherroepelijk zijn laat- De kenner van Leiden, de heer I. Tegelaar, heejt de tweede ronde van de VARA-quiz Willens en Wetens" niet overleefd. In twee vraagbeurten, met een puntenwaardering van 10 en 11, wilde de „enige Mohammedaandie (bijna) alles van Leiden weef', zijn kandidatuur voor de derde ronde stellen, op weg naar de duizend gulden. De heer Tegelaar heeft te hoog gemikt. Hij sneuvelde en over vier weken zullen we hem niet meer terugzien. Jammer voor de bejaarde Leidenaar zelf, jammer ook voor zijn vele supporters. Die supporters hebben zaterdagavond van hun sympathie ge tuigd door het zenden van een aanmoedigings-télegram: de orga nisatoren van de tentoonstelling „Leiden Bekeken" en de inwoners van de Jan Vossensteeg. Ze hebben zelfs de vlag uitgestoken, toen ik vanmiddag vertrok," vertelde Tegelaar, „om me alle succes toe te wensen". Die wensen - hoe goed ook bedoeld - hebben niet geholpen. Het wordt geen volgende ronde en geen duizend gulden. Het meest zal het echter de miljoenen t.v.-kijkers spijten, dat zij deze sympathieke Leidenaar niet meer zullen terugzien. Zijn grappige praat en de rake ant woorden van deze 78-jarige op de vragen van Theo Eerdmans hebben de kijkers twee avonden ongetwijfeld plezier gedaan. Van zijn tegenstander in de vorige ronde, de deelnemer, die zijn kennis van de stad Rotterdam kwam laten testen, kreeg hij een model van Zadkines beroemde werk in de Maasstad. LEIDSE DEELNEMER IN T.V.-QVIZ SNEUVELDE IN TWEEDE RONDE Bromfietser en duopassagier bij botsing gedood Gistermiddag is de zestienjarige bromfietsrijder P. J. Kroon uit Groot Schermer, toen hij het kruispunt Jisperweg-Rijperweg in de Beemster wilde passeren, met grote snelheid tegen een bestelauto gereden. Hij kwam met rijn zestienjarige vriend R. Potma uit Graft, die op de duo zat, van de kermis in MiddenBeem- ster. De aanrijding was zo hevig, dat beide jongens vrijwel op slag werden gedood. Ernstige autobotsing in Rotterdam Drie levensgevaarlijk gewonden In de vroege morgen is zaterdag aan de zuidzijde van de Maastunnel in Rotterdam een ernstig verkeers- opgeluk gebeurd. Drie mensen zijn daarbij levensgevaarlijk verwond. In verband met werkzaamheden in de westelijke tunnelbuis, was het ver keer omgeleid door de oostelijke buis voor bedde richtingen. Een 22-jarige Rotterdammer A. R, reed met zijn auto met hoge snelheid op de linker baan aan de zuidzijde de tunnnel uit juist op het ogenblik dat een texi de tunnel inreed. Met een harde klap botsten beide wagens frontaal tegen elkaar. R. kreeg zware hoofdwonden en inwendige kneuzingen, de taxi chauffeur P. V. D. een versplinterde knie, een verbrijzelde neus en hoofd wonden en zijn 19-jaröge passagier, die Duitser J. H. J. Flinke uit Dres den, die tijdelijk in Rotterdam woont, kreeg zeer ernstige hoofdwonden. Zij werdlen a'llen naar het Dijkrigt zie kenhuis gebracht en verkeren nog steeds in levensgevaar. VADER EGBERTS ZWICHTTE VOOR MORELE DRUK door de Vlaamse t.v. Tijdens de VARA-TV-uitzending „Willens en Wetens", zaterdagavond, kwam er plotseling storing. Theo Eerdmans ging even naar achteren om het naadje van de kous te weten te komen, terwijl de beide „slacht offers" in hun hokjes hun ongeduld zaten to verbijten.... Heemskerk, Oud Ade; W. v. d. Hoogt, Leiden; A. J. Hoorn, Warmond; mej. A Hooymans, Voorschoten; mej. J. v. d. Horst, Warmond; C. Imthorn, Katwijk aan Zee; L. de Jager, Leiden; P. Jager man, Katwijk aan Zee; mej. M. de Jeu, Oude Wetering; A. de Jong, Katwijk aan Zee; C. Karremans, Leiden; C. Kersten, Sassenheim; mej. J. Kiel, Leiden; H. Kiel, Leiderdorp; mevr. C. v. Klaveren, Rijnsburg; mej. J. v. d. Klugt, Leiden; Th. Knijnenburg, Wassenaar, N. de Ko ning, Roe lof arends veen; mej. P. Kraay, Oegstgeest; P. v. d. Krogt, Zoeterwoude; L Kruts, Leiden; J. Koelewijn, Katwijk a.d. Rijn; H. Kuyf, Nieuwkoop; N. Kuyt, Noordwijk aan Zee; mevr. C. v. Leeuwen, Haarlemmerliede; mevr. A. Link, Leiden; V. v. d. Marei, Katwijk aan Zee; A. v. d. Meer, Roelofarendsveen; B. v. d. Meer, Lisse; G. Menken, Oegstgeest; J. v. d. Meij. Noordwijk B.; A. v. d. Meijden, Leiden; J. Michon, Oegstgeest; B. Min- nee. Katwijk aan den Rijn; G. Montanus, Leiden; P. de Mooy, Oegstgeest; mej. P. de Munnik, Leiderdorp; mej. G. v. Muyen, Noordwijk aan Zee; mej. J. La- dan, Leiden; H. Langelaan, Sassenheim; W. Langeveld, Katwijk aan Zee; mej. T. v. d. Leeden, Leiden; N. Nessmann, Lei den; mej. T. Noordermeer, Leiden; mej. A. Noort, Rijnsburg; J. Obdeyn, Leimui- den; P. Ommerinig, Leiden; N. Ouwe hand, Katwijk aan Zee; J. Paap, Zand voort; A. Paardekoper, Zoeterwoude; C. v. Perse, Koudekerk aan den Rijn; J. v. d. Plas, Katwijk aan Zee; C. v. d. Poel, Zoeterwoude; mej. J. v. d. Poel, Zoeter woude; P. v. d Poel, Rijpwetering; P. v. d. Poel, Zoeterwoude; R-. v. d. Pol, Haarlem; H. Pr een en. Leiderdorp; mej. E. Ravensbergen, Oegstgeest; mej. W. Remmelzwaal, Katwijk a. Z.; P. v. Ruiten Roelofarendsveen; B. Ruygrok, Sassen heim; D. v. Rijn, Katwijk aan Zee; N. v. Rijn, Sassenheim; A. Rijsbergen, Lei den; mej. A. Schipper, Leiden; J. Schoen maker, Oude Wetering; mej. J. Seijn, Leiden; Th. Sikking, Warmond; H. Slijk huis, Leiden; mej. B. Star, Rijnsburg; G. Straathof, Nieuwe Wetering; J .v. Stra ten, Leiden; L. v. Tongeren, Leiden; mej. A. Veldmaat, Warmond; P. Velzeboer, Oud Ade; mevr. R. Verboom, Ter Aar; A Verdoes, Katwijk aan Zee; D. Verdxjes, Katwijk aan Zee; F. Vletter, Rijnsburg; A v. d. Voet, Leiden; J. v. d. Voort, Oegstgeest; P. Volwater, Hoogmade; A. Vooijs, Katwijk aan Zee; B. Vreeburg, Leidra; A. de Vreugd, Katwijk aan Zee; C. de Vries, Rijswijk; P. de Vries, Val kenburg; J. Vurens, Leidschendam; A. de Wit, Oude Wetering; mej. G. Wilgen- burg, Leiden; D. v. d, Wijngaard, Lei derdorp; mej. J. Zeilstra, Woubrugge; W. v. Zuylra, Leiden; F. Zwart, Leiden; mej. J. de Zwijger, Leiden; P. Akerboom, Roelofarendsveen; mej. J. Noort, Katwijk a.d. Rijn. Ton Ruytenbeek kan nog niet trouwen Bij de familie Ruytenbeek aan de Oranjegracht 178 te Leiden was het zaterdagavond groot feest. Veel buren en kennissen liepen af en aan om haar weer even te kunnen zien: de thans 18-jarige Lieneke Egberts, die bijna 7 maanden geleden op het vlieg tuig naar Melbourne haar geëmi greerde ouders achterna werd ge stuurd, nadat alle pogingen om haar in Nederland bij haar 19-jarige ver loofde Ton Ruytenbeek te houden, mislukt waren. Lien Egberts is nu weer terug. Ze heeft met haar ver loofde al weer door de Leidse straten gewandeld en afgezien van de finan ciële consequenties en het feit, dat het jonge stel voorlopig nog wel niet zal kunnen trouwen (Ton moet eerst nog in dienst) is alles weer koek en ei. Zaterdagmiddag om vier uur kwam Lien met het vliegtuig uit Australië op Schiphol aan, begroet door vele Leidse kennissen en vrienden. Ver loofde Ton Ruytenbeek liet uitkomen, dat er al plannen tot de terugkeer van Lien werden beraamd toen deze nog in het vliegtuig naar Melbourne zat. Bij elkaar is er heel wat te doen geweest, voor het zover was, dat het meisje van haar vader toestemming kreeg om naar Nederland terug te keren. Niet alleen de familie Ruytenbeek heeft bij de heer Egberts, die in Mel bourne werkzaam is, alles gedaan om zijn dochter de vrijheid te geven, ook de collega's van de heer Egberts in Australië hebben hem onder mo rele druk gezet en niet te vergeten de Australische pers, die zich met gretigheid op deze kwestie heeft ge worpen. Australische oppositie De heer Egberts had aan Australi sche journalisten verklaard, dat hij wel toestemming wilde geven voor een huwelijk van zijn dochter mei Ton Ruytenbeek, maar dat het meisje eerste twee jaartjes ouder moest zijn De Australische pers was het met deze mening helemaal niet eens, want in Australië wordt men al op 16-jarige leeftijd voor volwassen aan- gezien.„De Australiërs", zo vertelde Ton Ruytenbeek, „zagen het nut van onze scheiding niet in en ze staken hun anti-stemming niet onder stoelen of banken." Ook de medewerkers van de heer Egberts stelden Liens vader in het ongelijk. Voor zoveel oppositie is de heer Egberts tenslotte gezwicht: hij stemde toe in de terugkeer van Lien naar Nederland, maar de „Ruyten beek-partij" moest de terugreis zelf bekostigen. Financiële offers Links en rechts hebben de Ruyten- beeks het bedrag voor het passage biljet bij elkaar geleend en er ook hard voor gewerkt. Toen de 2525 gul den bij elkaar waren en de papieren in orde, kon Lien Egberts in Sydney het eerste het beste toestel naar Ne derland nemen. Het is dus weer feest bij de Ruy- tenbeeks en Ton werkt weer wat opgeluchter bij zijn vader in de zaak aan de Morsstraat. Lien gaat zolang bij buren van de fam. Ruytenbeek wonen. Maar het trouwen zal nog wel even op zich laten wachten. De ruim 2500 gulden moeten terugbetaald worden, maar er zijn ook nog kosten gemaakt o.a. voor een advocaat en wegens werkverzuim door Lien, die destijds bij haar werkgever weg bleef. Engelsman viel uit het raam Een 38-jarige Engelsman is zater dagmiddag om ongeveer twee uur tussen Schiedam en Delft uit het raam van de D-trein Parijs-Amster dam gevallen. Hij was op slag dood. Uit de gegevens in zijn paspoort blijkt dat het slachtoffer de heer K. C. S. Surton is, een technisch ambtenaar uit Woodford in Engeland. De man zat alleen in een tweede klas compartiment vooraan in de trein. Hij had bij de conducteur een kaartje Roosendaal-grensAmster dam gekocht. Men vermoedt, dat hij zich te ver uit het - .lage venster - van de Franse trein heeft gebogen. Passagiers, die hem na zijn val zagen liggen, trokken aan de noodrem. Het stoffelijk overschot is na overleg met de politie met een locomotor opge haald en naar 'n Rotterdams zieken huis gebracht. De D-trein kreeg bij na een half uur vertraging. De commissaris van politie, chef recherche te Rotterdam, verzoekt hen, die getuige van het ongeval zijn geweest of hieromtrent nadere inlichtingen kunnen verschaffen, zich zo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met de recherche van het bureau Oostervantstraat (tel. 010 35888) of met de politie in zijn/haar woon- of verblijfplaats. In de Ursula-kliniek te Wasse naar is zaterdagavond overleden de 84-jarige C. Hoogewerff uit Voor burg. Eerder op de avond werd hij, bij het oversteken van de Laan van Nieuw Oosteinde aangereden door 'een personenauto. Een beeld van de VARA-televisieuitzending van zaterdagavond „Zonder Konijnen", welke onder regie van Dick Harris gepresenteerd werd. We zien v.l.nj.: Phoa Yan Tiong, Marjan Berk, het konijntje Pompidomp en Bob Driebeek. Daarboven Poncia, Henk Bouwman en Janine van Wely.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 6