Aanval op atoompolitiek van De Gaulle afgeslagen Ook op tweede dag tegenstelling EEG-Britse Gemenebest duidelijk Zorin wil Westen half tegemoet komen Toetreding van Engeland tot EGKS verwacht Indonesië staat er goed op bij Rusland Weer Duits meisje vermist Weerbericht Het weer in Europa DINSDAG 17 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Motie oppositie verworpen De twee voornaamste Franse op Ïiositieleiders, de socialist Guy Mol- et en de radicaal Maurice Faure, hebben maandag hun aangekondigde aanval in de nationale vergadering op de politiek van De Gaplle voor het vormen van een nationale atoom strijdmacht gelanceerd. Mollet zei, dat een nationale atoomstrridmaeht zal leiden tot het terugtrekken van d" Amerikaanse troepen in Europa. Premier Pompidou zei; „Evenals Engeland is Frankrijk van oordeel dat een kernwapen, in politiek be heer bij eon E natie, en ik zou daaraan toe willen voegen bij een natie op het vasteland van Eu ropa, een belangriike rol zal spelen. Het zal het Atlarriische bondgennot- scbao versterken. "Re dae is wellicht nabij, dat er een F."ronese politieke unie zal ontstaan. Re samenwerking zal zich o uitstrekken tot de ver dediging. De Franse kernindustrie zal dan een hoge troef ziin voor de unie. Het is niet onze bedoeling een oorlog voor te bereiden, maar mee te helpen die onmogelijk te maken. ENGELSE STEUN Premier Pompidou zei verder, dat Amerika graag wil weten of Frank- riik bereid is samen met Amerika en Engeland over bet g^bv11ik van kern wapens tr beslissen. Frankriik had geantwoord, dat het bereid is over deze kwestie te sDreken als de tiid daartoe gekomen is. Frankrijks bond genoten in Eurnoa. aldus de pre mier on m het hu^mder West-Duit*- l^nd, maken geen bezwaar tegen de Franc-.e kernstriidmaeht en het is een publiek geheim dof Fneoinnd Frank- riiks houding billiikt. Het heeft er geen kritiek nn geleverd, Dp Franse werkzaamheid op* het gebied van de kernenergie is voor gehee] Europa van belang. Kwestie-Eerlijn Rusland verwerpt westelijk voorstel met een reeks beschuldigingen De Sowjet-Unie heeft de westelij ke voorstellen tot het houden van besprekingen tussen de Engelse, Franse, Amerikaanse en de Sowjet- Russische vertegenwoordigers ia Berlijn om incidenten aan de muur te voorkomen, verworpen, zo is maandag in welingelichte kringen in Londen vernomen. Zaterdag werd aan de westelijke mogendheden in Moskou een nota met deze inhoud overhandigd, in antwoord op 'n wes telijke nota van 25 juni, waarin deze besprekingen werden voorgesteld. In de Russische nota worden de door het Westen opgegeven redenen voor de spanning en het schieten aan de Berlijnse muur verworpen en wordt het Westen de schuld van de huidige toestand gegeven. Tevens werden de bekende Russische eisen voor het terugtrekken van de wes telijke troepen uit Berlijn in de nota herhaald, aldus de zegslieden. In de nota beschuldigt de Sowjet- Unie de Verenigde Staten en West- Duitsland van het aanmoedigen van uitdagende daden in Berlijn WESTELIJKE REACTIES De Engelse regering is „teleurge steld" door het verwerpen van be sprekingen in Berlijn door de Sow jet-Unie. De woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Lincoln White, zei het te be treuren dat de Sowjet-Unie „geen antwoord geeft" op het voorstel van 25 juni, dat was gedaan „om een practische oplossing van de toestand, die ontstaan is door het oprichten van de muur in Berlijn" te vinden. De westelijke mogendheden hadden voorgesteld, dat hun vertegenwoor digers in Berlijn zich met de Sow- jetrussische functionarissen zouden verstaan om verdere schietpartijen te vermijden, „in het bijzonder door het zoeken van middelen om 't zich verplaatsen van personen en 't ver voer van goederen in Berlijn te ver- gemakkelij ken". Kernexplosies nog niet te ontdekken zonder controleposten De resultaten die door de operatie „Vela" zijn verkregen bewijzen niet, dat het mogelijk is afstand te doen van controleposten en van 't systeem van inspect e ter plaatse, om de juiste aard van verdachte verschijnselen vast te stellen, zo heeft een woord voerder van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. „Het vraagstuk van het stopzrtten der kernproeven be rust nog steeds op het sluiten van een akkoord waarbij wordt voorzien in de noodzakelijke controlemaat regelen". TROUW AAN NAVO Dit wil niet zeggen, aldus pre mier Pompidou, dat Frankrijk denkt alleen een oorlog te kunnen winnen, Het blijft hardnekkig trouw aan het Atlantische bondgenootschap. Frank rijk verschaft zich atoomwapens, om dat het ook door zulke wapens be dreigd wordt. Als de andere beslui ten te ontwapenen, zal Frankrijk zijn streven dadelijk staken. MOTIE VERWORPEN Bij de stemming over de door de oppositie ingediende motie van wan trouwen tegen de politiek van presi dent De Gaulle met betrekking tot de vorming van een nationale atoom- strijdmacht, werd geen voldoende meerderheid behaald om de rege- rinig ten val te brengen. Volgens een onofficiële telling, kreeg de motie slechts 183 stemmen, terwijl 241 stemmen nodig waren. VERLAGING VAN HET SPAANSE INVOERRECHT OP KAAS In het officiële bulletin is mede gedeeld, dat tijdelijk gedurende de komende drie maanden het recht vqor de invoer van kaas verlaagd is van 60 procent tot 45 procent. Deze ver laging werd 14 juli van kracht. De tijdelijke verlaging geldt niet voor het accijns van 9 procent voor der gelijke invoer. Telstarbrengt ook kleuren goed over Technici van de Britse PTT hebben medegedeeld, dat maandagavond de televisiebeelden in kleuren vanuit Engeland via de „Telstar" naar de Verenigde Staten zijn uitgezonden. De beelden kwamen goed over. De uitzending had plaats toen de „Tel star" zich op 11.000 km. afstand van de aarde bevond. Aanvankelijk deed zich enig geruis voor, dat echter af nam naar mate de afstand tussen sa telliet en aarde kleiner werd. Europese Socialistische leiders bijee?i Geen misverstanden meer zegt communiqué Socialistische leiders uit de zes EEG-landen en de landen, die tot de Europese Economische Gemeenschap willen toetreden of zich daarmee associëren, hebben in Brussel, zoals wij gisteren berichtten, een open hartige gedachtenwisseling gehad over de problemendie met deze toe treding en associatie samenhangen. Blijkens een communiqué dat na het gesprek van twee dagen maan dagmiddag' werd uitgegeven, zijn „misverstanden weggenomen" en „standpunten nader tot elkaar ge bracht", „waardoor het mogelijk zal zijn aanzienlijke vorderingen in de richting van lidmatschap en associa tie te maken". Er zullen echter ver dere contacten nodig zijn ter bespre king van specifieke problemen. Naar verluidt is de conferentie maandag vrijwel volledig in het te ken blijven staan van een menings verschil, dat op de eeerste dag aan het licht trad tussen Paul-Henri Spaak, die optrad als kampioen van de federalistische gedachte, en de Britse Labpurleider Gaitskell, die krachtig voor de Britse en de Ge menebest-belangen pleitte. Een in leiding van de Brit bracht Spaak tot de opmerking, dat het wel leek of de EEG toetreding tot Engeland zocht in plaats van andersom. De vice- Ferhat Abbas bemiddelt in Algerijns conflict In de interne crisis die Algerië thans doormaakt is oud-premier Fer hat Abbas, die zichzelf meermalen een man van verzoening heeft ge noemd, weer op het tapijt versche nen. Terwijl de voorlopige Algerijn se regering van Ben Khedda en de groep van vice-premier Ben Bella elkaar nog steeds de macht betwis ten, is Ferhat Abbas naar het „hoofd kwartier" van Ben Bella in Tlemcen in West-Algerië gekomen om met de opstandige leider overleg te ple gen. Na de besprekingen van maandag werden geen bijzonderheden bekend gemaakt. Ferhat Abbas sprak ook met ko lonel Boumadian, voormalig chef van de general staf van het Algerijnse nationale bevrijdingsleger, die door Ben Khedda aan de vooravond van de Algerijnse onafhankelijkheid werd ontslagen en wiens ontslag de crisis uitlokte. Abbas, die ongeveer een jaar ge leden als premier door Ben Khedda werd vervangen, heeft nog steeds veel aanzien bij de Algerijnse be volking. Hij is een der weinige lei ders wiens prestige niet op regionale overwegingen berust. Ahmed Bourn end j el, de officiële woordvoerder van de groep van Ben Bella, sprak maandag met klem de eerdere berichten tegen, dat Ben Bel la voornemens is de vredesakkoorden van Evian op te zeggen. Hij zei verder, dat er thans in Tlemcen een militaire bijeenkomst wordt gehouden ter voorbereiding van een belangrijke conferentie van de leiders der zes bestuursafdelingen waarin Algerië is verdeeld. Deze con ferentie zou in de nabije toekomst op een geheime plaats worden ge houden. REGERING VAN PERU AFGETREDEN De regering van Peru is afgetre den. De minister van Justitie, Aro- semena Garland, verklaarde dat het kabinet is afgetreden om de presi dent volledige vrijheid van handelen te geven. Vóór het aftreden der regering had de minister van Marine, vice-admi- raal Tirado Lamb, reeds zijn ontslag bij de president ingediend. In zijn ontslagaanvrage schreef hij, dat het land op de grens van een maatschap pelijke chaos en politieke anarchie staat. Hij beschuldigde de commissie die toezicht moet houden op de ver kiezingen, van vervalsing der uit slagen der jongste verkiezingen. Sommige waarnemers verwachten, dat een militaire regering zal wor den gevormd. voorzitter van de Duitse socialis tische partij, Wehner, voegde hier maandag aan het adres van Gaitskell nog aan toe, dat men er met negen tiende eeuwse methoden niet, meer komt en dat de socialistische bewe ging niet kon en mocht proberen het aan de gang zijnde integratieproces te verwateren. In Nederlandse delegatiekringen toonde men zich maandag niet onte vreden over de conferentie. Het doel was een verduidelijking te krijgen van de verschillende standpunten (die van de zes en die van de Brit ten, Scandinaviërs en neutralen) en een open gesprek daarover te voe ren. Dit doel is volledig bereikt, zo zei ir. H. Vos. De ontwapening Maandag zijn de ontwapeningsbe sprekingen in Genève hervat. De Sow jetrus.- 'sche afgevaardigde Zorin zei, dat de Sowjet-Unie bereid is zich te bewegen in de richting van de Amerikaanse voorstellen tot vermin dering van de conventionele bewa pening en het verminderen van het oorlogsgevaar. Zorin zei, dat de Sowjet-Unie „de positie van de westelijke mogendhe den op een aantal belangrijke vraag stukken ten halve tegemoet zou ko men" en voegde een nieuw artikel aan het Sowietrussische ontwerp verdrag toe. Hierin wordt voorge steld vanaf het eerste begin van het eerste stadium gezamenliilte troepen bewegingen en manoeuvres van twee of meer staten te verbieden. De ver dragspart moeten vooraf mede deling doen van grote militaire be wegingen en oefeningen van hun nationale legerp op nationaal grond gebied. Tussen de verdragspartners moeten militaire missies worden uit gewisseld en tussen reererinrrchoofden en met de secretarisgeneraal van de V. N. moeten snelle betrouwbare ver bindingen worden gelegd. Deze maat regelen bliiven van kracht na het eerste stadium totdat algehele en algemene ontwapening wordt uit gevoerd, aldus het artikel. Een Amerikaanse woordvoerder zei later, dat het nieuwe artikel niet als een grote verandering in de Sowjet-Russisqhe houding kan wor den opgevat. DOODVONNISSEN TE DJAKARTA De krijgsraad te Djakarta heeft dinsdag twee Indonesiërs ter dood veroordeeld wegens een moordaan slag op president Soekarno op 13 mei. Als bewijsstukken werden in het proces vijf pistolen, twee gewe ren, een handgranaat en munitie In Luxemburg beginnen vandaag de eerste besprekingen over toetre ding van Engeland tot de EGKS, de Europese gemeenschap voor kolen en staal. De Britse minister Edward Heath, die de Britse delegatie bij de onderhandelingen in Brussel over toetreding van Engeland tot de Euro pese Economische Gemeenschap leidt, zal voor de EGKS-ministers 'n eerste inleidende verklaring afleggen. Hij zal, naar men verwacht, mededelen, dat Engeland alle bepalingen van het EGKS-verdrag zonder meer kan aan vaarden en dat er alleen wat tech nische wijzigingen in de tekst nodig zullen zijn op het punt van de insti tutionele bepalingen die samenhan gen met het aantal lid-staten der ge meenschap. Engeland zou echter een over gangsperiode wensen om zijn econo mie aan te passen aan de verdrags voorschriften inzake het prijsbeleid, het vervoer en de politiek inzake de douanerechten. Voorts zijn er rege lingen nodig ten behoeve van enkele gemenebestlanden voor wie op dit ogenblik voorkeursregelingen be staan. Chinese waarschuwing aan Indiase regering Communistisch China heeft maan dag bij India geproteseerd tegen de grensincidenten in de Galwan-vallei. Peking waarschuwde de Indische re gering ervoor, dat er daar „elk ogen blik een ernstig incident kan ont staan" en eist de onmiddellijke te rugtrekking van de Indische troepen uit de versterkte stellingen in dit gebied. In Nicuw-Delhi is meege deeld, dat er geen verandering is gekomen in de militaire toestand in de Galwan-Vallei. Amerikanen bang voor Aalsmeerse bloemen De Vereniging van Amerikaanse Bloemisten is bezorgd over de im port van bloemen in de Verenigde Staten ten gevolge van de vermin derde invoertarieven. De ex-voorzitter, John H. Dudley, verklaarde, dat de VS binnenkort wellicht zullen worden overstroomd met bloemen uit Nederland en Australië. Snijbloemen kunnen in één dag van de grootste bloemenveiling ter we reld naar New York worden gevlo gen en daar concurreren met in het binnenland gekweekte bloemen. „Hoe kunnen wij concurreren te gen de arbeidskosten ginds?", vroeg Dudley zich af. Hij verklaarde, dat de Amerikaanse bloemkwekers door middel van een pressiegroep in Was hington tegen de verlaging van de rechten zullen vechten. Bovendien zal een campagne van vijf miljoen dol lar (18 miljoen gulden) per jaar worden gevoerd ter bevordering van de verkoop van Amerikaanse bloe men. Grote bosbrand aan Riviera Vijfhonderd kampeerders zijn van nacht gevlucht voor een geweldige bosbrand, die de villa's en vakantie huisjes in de buurt van Marseille in de as heeft gelegd. De kampeerders in het dorpje La Ciotat, tussen Mar- hebben tijdelijk onderdak gekregen seille en Toulon. De brand, die gisterochtend uit brak, wordt nog steeds bestreden door ongeveer 750. brandweerlieden en militairen. Indonesië krijgt van Rusland de behandeling van meest begunstigde natie bij zijn aankopen van militaire vliegtuigen. Dit heeft de chef van de luchtmachtstaf vice-maarschalk Omar Dani, maandag meegedeeld aan ver slaggevers op het militaire vliegveld van Bandoeng. Hij zei, dat Indonesië het enige land buiten Rusland is dat de super sonische straaljager Mig-21 zal krij gen. „Met deze toestellen zijn wij sterker dan de Nederlanders. Onze strijdkrachten zijn overal opgewas sen tegen de Nederlanders. We ken nen hun strategie en taktiek en we kunnen deze beantwoorden", aldus Omar Dani. De Indonesische luchtmacht heeft twee nieuwe bataljons parachutisten opgericht, die zijn bewapend met 75 mm terugstootloze vuurmonden en lichte machinegeweren, die door Com munistisch China zijn geleverd. De terugstootloze vuurmond, die is ont worpen voor gebruik tegen tanks en versterkingen, heeft een bereik van 6,5 kilometer en wordt door twee man bediend. Het is mogelijk met dit wapen een oppervlakte van 50 vier kante meter te verwoesten. KATWIJK Duivensport Met een groep van 68 oude duiven hield de Postduiven vereniging „De Rihijnmonders" een wedvlucht vanaf Orleans, afstand 510 km. De uitslagen waren; L. v. Duyn 1-2-12, B. Pauw 3-5-6-9-13, J. Heems kerk 4-7-8-20, M. Souverein 11, J. Meulendijk 13-21, G. Nooteboom 14, J. Jungerius l'o-lS, J. de Liefde-de Vreugd 10, K. Schaap 17, H. Smit 22. Geboren: Wilhelmina E. d.v, W. Guyt en J. Eland; Lambert D. z.v. H. J. v. Essen en A. P. den Boer; Eli- sabet d.v. G. Zandbergen en G. Guyt; Wilhelmina M. d.v. C. v. d. Plas en M. C. v. Spraiig; Wilhelmina d.v. J. Houwaard en W. C. Vlieland; Cor nells K. z.v. A. Münnee en A. v. d. Plas; Erik P. z.v. H. v. d. Schee en M. J. v. Noord; Jan z.v. G. v.d. Voort en A. Varkevisser; Bernardus z.v. B. Kromhout en J. de Vries. Ondertrouwd: A. de Jong en P. v. d. Plas; J. Berkheij en J. A. v. d. Plas; P. M. v. Duyvenbode en N. Kleen; J. G. v.d. Linden en L. van Rijn. Getrouwd: B. Dubbelaar en N. v.d. Bent; W. Ros en D. v.d. Panne; W. D. H. Koelewijn en L. v. d. Plas; L. de Vos en T. v. Leeuwen; J. Haas noot en M. de Zwart; G. Schrama en H. 7. Hasenoot. Overleden: Gilles den Hollander 66 j.; Basbiaan v. Rijn 71 j.; Arendje Vlieland 7<3 j., w.v. J. Snijders. HET IN ZUID-VIETNAM NEERGESCHOTEN HEFSCHROEFVLIEGTUIG Officieel is bekend gemaakt, dat zeven militairen (vijf Amerikanen en twee Vietoamezen), die zich in een Amerikaans hefsöhroefvliegtuig bevonden, dat zondag door commu nistische guerrillatroepen in de buurt van Konitoem in Midden-Vietnam werd neergeschoten, om het leven gekomen zijn. Twee Amerikaanse officieren, die eveneens in het toe stel zaten, zijn teruggevonden. Een van hen is gewond, de ander man keert niets. Nieuwe Japanse regering in de maak De Japanse premier Iiajatp Ikeda heeft vandaag het ontslag van alle ministers van zijn kabinet aanvaard om de weg te effenen voor eqn ka binetsreorganisatie. Verwacht wordt, dat deze morgen voltooid zal zijn. De reorganisatie is een uitvloeisel van de overwinning, die Ikeda's li beraal-democratische partij in de verkiezing voor de senaat op 1 juli heeft behaald. Churchills herstel heeft goed verloop Churohills herstel heeft een bevre digend verloop, zo hebben zijn art- sen maandag meegedeeld. Zoals bekend heeft de 87-jarige staatsman op 28 juni zijn dijbeen ge broken. Zijn toestand verergerde door een aderontsteking en trom bose in het linkerbeen. De vorige week kreeg hij er nog een bronchiale infectie bij. Sedert zaterdag wordt de 10-jarige scholiere Karin Noppel uit het Rijn landse plaatsje Dinslaken vermist. Het meisje is niet uit school thuis ge komen.' De politie vreest, dat het kind het slachtoffer is geworden van een onverlaat, die mogelijk ook aanspra kelijk is voor enkele onopgeloste moorden van dit jaar op jonge meis- Van de vijf recente moorden in het Rijnland heeft de recherche tot nu toe alleen de moord op de 5-jarige Monika Blank uit Essen opgehelderd. De 22-jarige Ingol Dorlöchter uit Es sen heeft toegegeven de kleuter om het leven te hebben gebracht. De droeve reeks begon op 23 april dit jaar met de moord op de 13-jarige Petra Giese, eveens uit Dinslaken. Een bijzonderheid is, dat alle om gekomen meisjes overwegend rode kleding droegen. Vrouwen veroorzaken ongeregeldheden in Elisabethstad Hedenmorgen omstreeks negen uur zijn Indische wachtposten in de Ka tangaanse hoofdstad Elisabethstad aangevallen door een menigte van ongeveer tienduizend vrouwen. Een wegversperring, die kort ge leden door de Indische troepen van de Verenigde Naties in Kongo was opgericht, aan de grens tussen de Europese en de Afrikaanse wijken van Elisabethstad, werd door de vrou wen afgebroken, waarbij zij zich meester maakten van de lege benzine- blikken, waaruit de versperring onder meer was opgebouwd. De Indische soldaten, die bevel hadden niet te schieten, hielden zich kalm, ondanks dat sommigen van hen door honderd vrouwen omringd wa ren, die met modder en stenen gooi den. De vrouwen droegen spandoeken met leuzen als „de Katangaanse vrou wen eisen terugtrekking van de moordzuchtige huurlingen van de Verenigde Naties „en weg met de Kennedy-Adoela-Nehroe kliek". Later slaagden de Indische soldaten erin zich te formeren. Zij pogen de menigte te verspreiden door het los sen van schoten over de hoofden van de menigte. Later zei president Tsjombe tegen verslaggevers dat twee Katangaanse vrouwen zijn gedood en 15 werden gewond, volgens hem door Indische kogels. Een lid van het Rode Kruis zei later, dat er drie vrouwen waren gedood. HELSINKI half bew. 18 10 STOCKHOLM zw. bew. 22 7 OSLO regen 21 11 KOPENHAGEN half bew. 21 14 ABERDEEN geh. bew. 12 8 LONDEN licht bew. 19 10 AMSTERDAM zw. bew. 17 12 BRUSSEL zw. bew. 18 11 LUXEMBURG zw. bew. 16 11 PARIJS geh. bew. 17 13 BORDEAUX zw. bew. 22 14 GRENOBLE licht bew. 21 13 NICE half bew. 25 19 BERLIJN half bew. 21 12 FRANKFORT zw. bew. 22 12 MUNCHEN regen 21 12 ZURICH geh. bew. 18 13 GENEVE onbewolkt 19 9 LOCARNO licht bew. 26 11 WENEN zw. bew. 26 16 INNSBRUCK regen 24 12 BELGRADO zw. bew. 23 17 ATHENE onbewolkt 31 24 ROME licht bew. 24 16 AJACCIO licht bew. 25 13 MADRID onbewolkt 16 MALLORCA licht bew. 29 21 LISSABON onbewolkt 25 15 PUNT meegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt om 11.15 uur. IETS HOGERE TEMPERA TUREN Enkele zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Iets hogere temperatu ren. Zwakke tot matige ver anderlijke wind. weerrapporten van hedenmorgen 7 u. temp. temp. max. min. PAG ZE Morgen: Frederik, bisschop van Utrecht zb 838; Camillus de Leilis, ziekenverpleger, 1617 te Rome. WAAR STAAT DE 7e LEIDSE PAROCHIEKERK? Een van de Leidse parochies is toegewijd aan de heilige van morgen. Om de lezende vraagtekens meteen te bevredigen: het is de Oud-Katho lieke kerk aan de Zoeterwoudse Singel, die toegewijd is aan de H. Fredéricus en aan diens medehelper Odulphus of Odulf. Het is voor ieder een, die gewoon katholiek is, heel moeilijk zich in te denken waarom men er de voorkeur aan zou geven oud-katholiek te zijn. We hebben met de vorige pastoor daarover eens van gedachten gewisseld, maar we hebben elkaar vice versa niet kunnen be keren! Het patroonsfeest van de Leidse Oud-Katholieke kerk lijkt ons echter een gerede aanleiding voor de hereniging van de christenheid te bidden en moge dat gebed dan óók vice versa zijn. Dan komt het op den duur wel weer in orde. PUZZEL 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 1b 16 17 18 19 20 21 22 ^3 24 25 26 27 28 Oplossing no. 515 Horizontaal: I sandrak, 6 sol, 7 raf, 9 A.M., 10 del, 12 me, 13 Terek, 15 deer, 16 vast, 17 negen, 19 as, 21 nor, 22 hé, 23 Lea, 25 man, 26 Maasdam. Vertikaal: 1 som, 2 al, 3 dier, 4"ar, 5 kam, 6 sandaal, 8 festoen, 10 deren, II lever, 13 ten, 14 kan, 18 Goes, 20 sem, 22 ham, 24 Aa, 25 ma. No. 516. Horizontaal: 1 zangstem, 3 pasgang van een paard, 8 slede, 9 landschap in Midden-Afrika, 10 gem. in Over.. 12 staatsbedrijf (afk.), 13 bijrivier v.d. Rhone, 14 rijksgrens (afk.), 15 buurtschap in Gelder]on der Dddam, 17 gem. in Zeeland, 19 prochain (afk.), 20 voorzetsel, 21 lid woord, 22 preekstoel, 24 elke, 26 de griekse letter p, 27 enkele, 28 flauw. Vertikaal: 1 gem. in N. Brab., 2 vo gel, 3 op die tijd, 4 telwoord, 5 adel lijke titel in Engeland (afk.), 6 te genstelling van korte, 7 zijtak Do- nau, 9 as, 11 rivier in Duitsland, zij tak Rijn, 14 steenklomp, 16 bijwoord, 17 gindse, 18 lipbloemige plant, 20 tijding, 21 aanwijzend voornaamw., 22 wig, 23 gem. in Gelderl., 25 dat is (afk.). Oplossing morgenavond. TELEGRAM „DOOR DE EEUWEN TROUW' De stichting „Door de Eeuwen Trouw" volgt met grote ongerust heid de berichten over de onder handelingen met Indonesië, zo heeft het bestuur van deze stichting aan de regering getelegrafeerd. Het tele gram zegt, dat het onoprecht en on verantwoord zou zijn het leven van Nederlandse soldaten in de waag schaal te stellen als reeds vast staat, dat bij deze onderhandelingen voor buitenlandse druk zal worden ge zwicht.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3