Een steen van het hart voor het onderwijs Het Welkomstlied in de St. Petruskerk Burgerlijke Stand Laatste Berichten DINSDAG 17 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Mondelinge dag- en avond opleidingen Analist(e) en Doktersassistente Spreekuur dagelijks (behalve za terdag) 2-5 uur en maandag- en woensdagavond 7-8 uur. CHEMISCHE SCHOOL Zijlsingel~-Oosterkerk6traat 11 Telef. (01710)—31844 Vraag prospectus 38 (Advertentie) Na zes *aar wachten op vergun ningen, wijzigen van plannen en ac tie voeren tot demonstraties met spandoeken in de Leidse gemeente raad toe is het eind in zicht: de kleuters van de Herensingelparochie in Leiden Noord krijgen nu binnen afzienbare tijd hun eigen stenen school. Op de foto ziet men het: mej. A. A. M. Hettinga, hoofd van de kleu terschool, metselt de eerste steen, die even tevoren door pastoor Van Kleef is ingezegend. Nog zichtbaar zijn enigen van de vele autoriteiten van de gemeente Leiden en het R. K. schoolbestuur. De kleine autoriteitjes, die heden morgen te half twaalf als supporters bij de officiële daad van hun juf frouw Hettinga aanwezig waren zijn helaas niet te zien. Na het officiële gedeelte van de eerste-steen-legging van de „Ti- morstraatschool" aan de Bonairestr. kwamen de genodigden bijeen in de aula van de lagere school aan de Ti- morstraat. Dit waren o.m. wethouder A. Jongeleen, die de wethouder van onderwijs, de heer J. van Schaik vertegenwoordigde, pastoor J. van Kleef van de Herensingelparochie, drs. Wiertz, secretaris van het R.K. Schoolbestuur, mevrouw G. v. Don- gen-te Nijcnhuis en de heer A. v. d. Horst, ieden van het schoolbestuur, ir. T. K. J. Koch, gemeentearchitect lijk is, of liever volgend jaar Pasen, en de heer Huisman namens de af- wanneer het drieklassige gebouw deling onderwijs van de gemeente wordt opgeleverd. Leiden en tenslotte de heer en me- Een woerd van dank ook tot ar- vrouw Hettinga, de ouders van de chitect Schrama en de bouwers, de hoofdleidster. fa. Bik Breedeveld. Moeilijk Dr. G. M. W. Kallenberg, voor zitter van het R.K. schoolbestuur, dankte allen, die aan de totstand koming van de school hebben mede gewerkt. Hij memoreerde in grote trekken de moeilijkheden, die nan deze dat -ijn voorafgegaan. Des te meer vreugde, dat men er nu einde- Wethouder Jongeleen consteerde met verheugenis, dat hij aanwezig had mogen zijn bij een eerste-steen- legging en niet bij een eerste-plank- timmering. Een school van de tra ditionele ouw past naar het oordeel van de wethouder beter in het stede- bouwkundige plan Leiden Noord. Dr. Kallenberg dankte ten slotte allen voor hun aanwezigheid. De tekst was al gemoderniseerd - en hoe! Wij gaan nu Jesus danken met feestmuziek en lied voor al zijn goede gaven, die Hij ons vruchtbaar biedt door uw gewijde handen uw zegenend gebaar, uw priesterlijke woorden aan 't heilige altaar. Wij vragen met u samen dat God u overvloed van zegen moge schenken, en blije offermoed, en kracht om heel uw leven, als priester van de Heer, U toegewijd te geven aan allen tot Zijn eer. GEEN BELANGSTELLING De gemeente Leiden had gister avond tussen acht en negen een royale bui: zij liet de stadsbeiaardier Leen 't Hart noten strooien vanaf de transen van de stadhuistoren. De be langstellenden waren de eigenaar van de Kleine Burcht -die voor zijn zaak keek of het niet de moeite waard zou zijn wat stoeltjes buiten te zetten en een kat, die iets bijzonders had ont dekt achter de fietsenbewaarplaats op het Stadhuisplein. Voorts was er uw verslaggever, die kwam kijken hoe groot de belang stelling was. Met ons drieën hebben we de goede muziek gehoord. Aardige Engelse volksliedjes, leuke improvi saties en „Caro mio en" een typisch badkamernummer, dat zich echter ook door het carillon uitstekend laat galmen. Het aardigste van de hele zaak was, dat de gemeente zo oplettend was geweest, verbodsborden voor alle verkeer te doen plaatsen op de Vis markt zowel als op de Koornbeurs- brug. Het was een vermakelijk ge zicht. Automobilisten, fietsers en brommers wisten niet hoe zij het had den. Een verlaten plein vol muziek en je mocht er niet eens door. Ondanks de sof, terug te brengen tot de randstoring, die gisteren in de loop van de dag ons land bereikte, roepen we de gemeente toe: doorgaan, er komt beslist nog wel eens een zonnige avond, waarop we tijd vin den ons te koesteren in een zee van tovermuziek! Maar „verboden toe gang" hoeft er dan niet meer bij te zijn. Misschien alleen op de Nieuwe Rijn waar je door gevels in de rug gedekt het voordeligst staat. Gistermorgen om acht uur is op het Noordeinde de 62-jarige Leide- naar A. Sommers gevallen. Hij brak zijn rechter-onderbeen. Om half zes gisteravond ont stond begin van brand in een onbe woonbaar verklaarde woning aan de Sionssteeg. Onbekende jongens heb ben er 'n vuurtje gestookt. De brand weer moest het vuur met één straal blussen. Ds. J. Poort, Boerhaavelaan 36, was de gelukkige gisteren in de tentoon stelling „Leiden bekeken". Hij bleek de elfduizendste bezoeker te zijn en ontving derhalve een reeks geschen ken, produktai van de Leidse in dustrie. In het verslag van de eerste plech tige H. Mis van dom. Piet Martijn hebben we ons verstout tot 't advies het Welkomstlied eens te moderni seren. Wij verkeerden namelijk in de „heilige" veronderstelling, dat het zelfde Welkomstlied werd gezongen als bü vorige feestelijke gelegenhe den, Het werd echter wel op dezelfde wijze gezongen (waartegen geen be zwaar), maar er was een andere tekst! Pastoor W. E. Blok had zelf een feestlied gedicht en het is dus een naargeestige vergissing, dat de schijn is gewekt, dat wij deze nieuwe tekst gemoderniseerd wensten te zien. Want de nieuwe tekst was al de ge moderniseerde. Voor deze tekst alle waardering! Om de onzalige vergissing eniger mate te herstellen nemen wij het gedicht van pastoor Blok over als een voorbeeldig voorbeeld: Blij mogen we u begroeten, o priester van de Heer, voor ons, parochianen, is dit een grote eer: dat God u heeft gekozen tot deze waardigheid en gij nu in ons midden als Jesus' priester zijt MULO-EXAMENS KATH. SCHOLEN In het St Antonius Clubhuis aan de Lange Mare te Leiden worden met ingang van gisteren weer de MULO- examens gehouden van het katholiek MÜLO-onderwijs. Dt uitslagen van de eerste dag zijn: 9 A. K. Bisschop, Zwammerdam; J. Kleijweg, Zwammerdam; E. Koop man, Zwammerdam; J. Verwoerd, Bo degraven; W. Agterof, Bodegraven; A, v. Klaren, Nieuwkoop; J. Pieterse, Nieuwkoop; J. Vroonhof, Nieuwkoop; C, van den Heuvel, Alphen a. d. Rijn; M. Lek, Langeraar; W. Lek, Ter Aar; M. Bakker, Leiden; C. v. Berkel, Roe lof ar endsveen; A. Bouma, Leiden; H. Brouwer, Zoeterwoude; C. Doeleman Leiden; G. Duindam. Leiden; J. v Noort, Leiden; A. Akerboom, Voor schoten; T. Beereboom, Zoeterwoude; M. v. d. Berg, Leiden; P. v. Bergen, Oegstgeest; J. van den Bosch, Lei den; W. van Cleef, Leiden; B. van Dam Leiden. zonder middenstandsexamen. LEIDSE AGENDA BIOSCOPEN TE LEIDEN De films in de week van 1320 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „Eén, twee, drie", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7 uur, 9.15; znd. 2.15, 4.30, 7 uur, 9.15. Casino: afgekeurd. Lido: „Onder verdenking van ze denmisdrijf", volw. Dgl.: 2.30, 7 uur, 9.15; znd. 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15. Luxor: „Blue Hawaii", alle leeftij den. Dgl. 2.30, 7 uur, 9.15; znd. 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15. Studio: „Morgen ben ik rijk", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7 uur, 9.15; znd. 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15. Rex: „Degens, dolken en doodsge vaar", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15; znd. 2.30, 4.45, 7.15. 9.15. Greenway (Voorschoten): „Het te ken van Zorro", 14 jaar (vrijd. 8.15; zat. 7 uur en 9.15; zond. 4 uur). „Mor gen zijn zij volwassen", volwassenen (zond. 7 uur en 9.15; maand., woensd. en donderd. 8.15). VOORSCHOTEN POSTDUIVENNIEUWS De postduivenvereniging „De Zwa luw" te Voorschoten hield twee wed vluchten: één voor oude en één voor jonge duiven. De oude duiven werden gelost in Orleans, zaterdagochtend om 8 uur met Z.O. wind. Afstand 502,647 km. Aankomst eerste prijsduif 15-27-50, snelheid 1122,45 meter p.min. Aankomst laatste prijsduif 16-43-13, snelheid 977,49 meter p.min. De prijzen werden als volgt be haald: A. de Graaf 1-4-9; P. N. v. 2-7; W. Önstenk 3; J. P. v. d. Assen 5-6; J. Schrijver 8. De jonge duiven werden in Duffel gelost om 10.30 uur zondagochtend. Afstand 115,5 km. Z.Z.W.-wind. De vlucht had een traag verloop. Aankomst eerste prijsduif 12-26-07, snelheid 991,67 meter p.min. Aankomst laatste prijsduif 13-16-21, snelheid 705,50 meter p.min. De prijzen werden als volgt be haald: J. P. v. d. Assem 1-15-28-31 - 38-44; H. v. d. Wal 2-23-39; M. M. Paardekoper 3-7-16-24-34-50; Fr. Hen driks 4-25; W. Onstenk 5-12-13-19-20- 22-26-29-45-54-56; P. d'Haens 6-41; F. C. van Heusden 8; L. Hemmes 9- 18-49-52; P. Belt 10-57; J. J. Heyne 11-27-37-46-47-55; P. N. van Wissen 14-21-30-32-35-51-53; C. Zwaan 17; E. Los 33-43; C. J. Teunis 36; J. Schrijvers 40; C. de Mooij 42; B. Am- merlaan 48; A. C. de Groot 58. Geboren: Marcellus Gerardus Ma ria zn van Vink, Willibordus Adria- nus Vink en van: Vermeulen, Marie. Astrid José, dr van: Overmeer, Jo hannes Jacobus, en van: Best, Johan na Maria Antonia. Astrid, dr van: v. Leeuwen, Johannes, en van: Pen, Roelina. Marianne Annelies, dr van: Wijckerheld Bisdom, Willem Hen drik, en van: van Meurs, Margaretha. Hadewych Elisabeth, dr van: Barten, Antonius Petrus, en van: Bongaerts, Eduviges Victoria. Hendrik Pieter Adriaan zn van: Westdijk, Laurens Hendrik, en van: de Vos, Hendriks je. Sytske Corinne Eva, dr van: de Bruin Theo Martien Cornelis en van: Arp, Tine. Robert, zn van Pont, Johannes Cornelis Adrianus, en van: de Beer, Johanna Jacoba Wilhelmina. Ondertrouwd: Muschter, Paulus Ferdinaodus Maria, 63 jr, zonder be roep en: Custers, Maria Elisabeth, 57 jr, zonder beroep. Van der Drift, Cor nelis Wilhelmus, 22 jr, jacht-opziener en Onderwater, Kornelia Petronella Agnes, 19 jaar, zonder beroep. Mul der, Johan Hendrnk, 27 jr, bedrijfs econoom, en: Van Schaik, Willy, zon der beroep, 22 jr. Zeevenhooven, Frans Johan 2? jaar, verkoopleider, en: Koster, Christina Maria Ingrid, 18 jr, zonder beroep. Gehuwd: Stouten, Arnoldus Petrus Maria, en: Feijnenbuijk, Elisabeth. Kal, Douwe Luite Leonard, en: An- dringa, Berendina Emma. Edelman, Johannes Jacobus Maria, en: Linde man, Christina Petronella Theodora Maria. Bosch, Carol Christiaan en: Een bekende lifter jubileerde Onder grote belangstelling vierde de heer J. van Abswoude heden zijn 25-jarig dienstjubileum bij Vroom- Dreesmann Leiden N.V. Tal van personeelsleden uit alle afdelingen van het warenhuis waren op de le etage van het bedrijf bijeen om de jubilaris met zijn echtgenote te ver welkomen. De bedrijfsleider, de heer G. Gribnau, sprak vele waarderende woorden tot de jubilaris, die gedu rende een groot aantal jaren de per sonen-lift bediende en hierdoor bij zeer velen in Leiden en wijde omge ving een goede bekende geworden is. Namens het gehele personeel bood de heer Gribnau twee comfortabele fau teuils en een muzikale deurschel aan. Collega Hacrland formuleerde de goede wensen van cnefs en collega's en overhandigde mevrouw Abswou de bloemen en een fraaie wandlamp. De huldiging verplaatste zich hier na naar het dakterras waar de heer C. A. A. Kerckhoff, directeur, de po pulariteit welke de heer Abswoude onder de cliënten van het warenhuis verwierf een waardemeter noemde voor de wijze waarop hij jarenlang zijn werkzaamheden verrichtte. De heer Kerckhoff speldde de ju bilaris het ziveren draaginsigne van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel op, en over handigde de bronzen ltgpenning met vererend getuigschrift van deze maat schappij alsimede het directiege- schen'k onder couvert. Een gezellig bijeenzijn besloot de huldiging. Geboren: Karin. dr. v. P. Vor- waid en A. Scheffer; Frank André, zoon van B. J. Schiphorst en L. L. J. L. v.d. Velde; Bernardina Caro lina Theresia, dr. v. J. C. Burge ring en M. C. J. v. Haasteren; Reina Mariëtte, dr. v. J. Kooien en R. Jonker; Frans, z. v. A. Beekhuis en C. Stigter; Peter, zoon v. L. v. d. Zeeuw en E. J. M. Overdevest; Jac queline Margaretha Maria, dr. van N. Barning en C. E. M. Hoogen- boom; Andries, zn. v. A. Mijnhardt eh J. E. H. Mijnhardt; Ronald Abra ham, z. v. A. Flippo en M. T. Rood- akker; Jeannette Johanna Cathari- na, dr. v. F. G. Jansen en J. C. Bak ker; Yvonne Catharina, dr. v. M. J. van Goozen en J. P. N. v.d. Ing. Wino Antonius Maria, z. v. A. J. Goddijn en A. J. Wolvers; Peter, z. v. J. Duijverman en H. v. Tinte len; Ernst Hermanus, zn. v. H. Ra- vensbergen en A. W. Boland; Neel- tje Alberdina, dr. v. J. H. v. Ingen en K. L. Griekspoor; Petrus, zn. v. F. Walraven en H. C. Haverkamp; Marion Caroline, dr. v. L. J. Dooren en T. H. Schnitger; Jacoba, dr. v. M. van Duijn en A. Ouwehand; Wouter Bernard, zn. v. B. Renes en H. A. de Bruijn; Joost Anton, zn. v. H. A. Bicker Caarten en B. Haen- tjens; Maarten Johannes, zn. v. W. P. v. Groeningen en S. E. M. Ober; Jeroen, zn. v. J. H. H. Bonarius en L. J. v.d. Meide; Martinus Nicolaas Justus, zn. v. G. P. M. Out en E. J. Hoogeveen; Wilhelmina Bertina Ma ria, dr. van J. Need en A. A. Hen driks. Overleden: T. Brobbel-Dorsman, 43 jaar, man; C. W. C. E. Akkers, 11 jr, dochter; J. Wiechert, 46 jaar, man; E. B. J. Sirks, 13 jaar, zoon; C. A. van der Luyt, 50 jaar, vrouw. Gehuwd: R. Haverschmidt en J. P. Remmelink; O. T. J. Bik en A. B. M. Topper. werd medegedeeld is hiervan 'n zeer druk gebruik gemaakt De prijswinnaars werden bekend gemaakt en de prijzen werden uit gereikt door de burgemeester, die voor iedere prijswinnaar een geestig woordje had en een niet te versma den prijs. Een en ander werd opge luisterd door de vrolijke tonen van Warmonds Fanfare. De uitslag was als volgt: le prijs Groentehandelaar W. S'ikking, 2e pr. Electro Technisch Bureau Nouwens, 3e pr. Slagerij C. Uit den Bogaard, 4e pr. Woninginrichting S. G. van Stijn, 5e pr. Antiquaire mevr. N. de With-Schulte. Dit wil niet zeggen dat de andere etalages van veel minde re kwaliteit waren. Er waren echter maar vijf prijzen beschikbaar en er is door het publiek zwaar geselec teerd. Na afloop van de prijsuitreiking gaf de Warmondse Fanfare een uit voering op de gemeentelijke muziek tent, waarvoor, ondanks 't gure weer, behoorlijke belangstelling bestond. Nu het einde van dit concert werd een muzikale rondgang gemaakt, zeer tot vermaak van de jeugd, die in groten getale aan deze muzikale wandeling deelnam. WARMOND KAAGWEEK - WINKELWEEK De laatste jaren worden ernstige pogingen in het werk gesteld om tij dens de Kaagweek de ingezetenen dezer gemeente meer rechtstreeks te betrekken in dit jaarlijkse waterfes tijn, waaraan ieder jaar meer wa tersportbeoefenaars deelnemen. Het destijds in het leven geroepen win kelcomité ontwikkelt in deze een grote aktiviteit en dit comité heeft in samenwerking met VYV dit jaar wederom een grote etalage-wedstrijd georganiseerd. Ruim 20 winkeliers hadden hiervoor hun medewerking toegezegd. Dit is niet bij woorden ge bleven en de winkeliers hebben zich veel moeiten gegeven om tijdens de Kaagweek zeer aantrekkelijke etala ges te maken. Het was een goede gedachte om het publiek bij deze wedstrijd direct te betrekken. Huis aan huis is en biljet bezorgd, waarop de deelne mers aan deze wedstrijd stonden ver meld en waarbij men verzocht werd de zaak, waarvan men de etalage 't mooist vonden, kenbaar te maken door het zwart maken van het voor de zaken aangebrachte hokje. Naar Nieuwenhuijzen, Wilhelmina Elber- dina. Overleden: Hensen, Cornelia Caro lina, 89 jr, gewoond hebbende Veur- seweg 3. Koks, Stephanus Johannes Josephus, 78 jr, gewoond hebbende Oranjekade 53. Caron, Johanna Hen- drika Gerardina, wed. van: De Booy, 73 jr, gewoond hebbende Oranjekade HILLEGOM SCOOTER RAAKTE TROTTOIRBAND Maandagmorgen werd de politie gewaarschuwd, met de mededeling, dat tegenover de St. Josephkerk een scooter op het trottoir lag. Bij onder zoek bleek, dat de bestuurder van de scooter, de heer P. M. v. d. K. en de duozit mej. W. B. uit Lisse, reeds vervoerd waren naar dokter Le Cocq d'Armandville. Deze heeft hun de eerste hulp verleend, schaafwon den verbonden, en ze daarna per taxi naar hun woning laten brengen. De politie nam de zorg voor de ge strande scooter op zich. BOSKOOP „TOUR DE BOSKOOP 1962" START MORGENAVOND Door het college van Gedeputeerde Staten is vergunning verleend voor 't houden van deze tour, waarvan de start zal plaats vinden woensdag avond om 7 uur bij garage Voskuilen eind Zijde bij de watertoren. Er zul len 5 ploegen van 5 man aan de start verschijnen. Het is verplicht op ge wone rijwielen te rijden (dus geen race-fietsen), Er is ook weer een „Miss Tour". De eerste etappe gaat via de Zijde, Reijerskoop, Zwarteweg, Reeuwijk- dorp, Middelweg, Tempeldijk, Kerk- weg, Kaagjesland, Reeuwal, Brugweg naar Waddinxveen. Aankomst te on geveer 19.20 uur. Brugweg, Kerkweg, Noordeinde, Puttekade naar Hazers- woude (ongeveer 19.45 uur) Hoge- veenseweg, Oostzijderweg, Voorweg, Dorpsstraat, Gemeneweg, Hogeveen- seweg, Zijde naar uitgangspunt (on geveer 20.15 uur). 2e Etappe donderdag 20 juli: start als woensdag: Zijde, hefbrug, Voor kade, Ridderbuurt, Jaagpad langs de Gouwe naar Alphen (ongeveer 19.50 uur) bij Gouwsluissebrug rechtsaf Steekterweg naar Goudse Rijweg, Reijerskoop, Hefbrug naar finish. Dit is een tijdrit waarbij de renners met tussenpozen zullen starten. Vrijdag 21 juli 3e etappe: Start 19 uur: Zijde, Zuidkade, Waddinxveen, Noordkade, Kerkweg, stukje Dorps straat. Onderweg, naar Moercapelle (ongeveer 19.45 uur) via Onderweg naar Zevenhuizen, Moercapelsezijde, over de Rotte, Bleiswijk, langs Boe zemvaart, Hoefweg, Kruisweg, Nw. Hoefweg (Prov. weg) Benthuizen (ongeveer 20.15 uur) Benthuizerweg, Hogeveenseweg, Boskoop (ongeveer 20.45 uur). Zaterdagmiddag om 14.30 uur de vierde en laatste etappe: Zijde, Reijerskoop, Zwarteweg, Reeuwijk (ongeveer 14.40 uur). Middelweg, De Tempel, Schinkeldijk, Tempeldijk, Oud-Reeuwijkseweg, tunnel onder Rijksweg, rechtsaf Bodegraafse stratweg naar Waddinxveen (onge veer 14.55 uur) verder naar Gouda Graaf Florisweg, Albert Plesman- plein, Parallelweg naar de Gouwe, rechtsaf richting Boskoop via Hef brug weer naar uitgangspunt alwaar bij garage Voskuilen zal worden ge finisht. CHROESJr :J0VS REDE ALS ADVERTENTIE Het Engelse blad Guardian heeft vandaag een rede van de Russische leider Chroegjtsjov in haar geheel afgedrukt. Het is de rede die hij voor het in Moskou gehuuden we reldcongres voor algement ontwa pening en vrede heeft gehouden. Zij beslaat twee en een kwart pagi na. Chroesjtsjovs rede is evenwel niet door de redactie van de Guardian geplaatst maar door het Moskouse persbureau Novostl en wel als ad vertentie. BEURSOVERZICHl VAN DINSDAG Aarzelende markt, Hoogovens flauw, Aku lager De grootste belangstelling ging vandaag uit naar Aku in verband met de puhlikatie van de cijfers over het tweede kwartaal, waarnaar de beurs zo lang heeft uitgezien, Men had op goede resultaten gerekend, waardoor Aku de laatste dagen al behoorlijk vast gestemd was. De cij fers kwamen vandaag echter terecht in een aarzelende en ongeanimeerde markt, waar de stemming meren deels omlaag was gericht. Daar kwam bij dat de stijgende kosten van het Aku-concern sterk de aandacht trok ken. De cijfers bleken dan ook reeds volledig te zijn verdisconteerd, zo dat Aku vanmiddag zich niet aan de algemene tendens kon onttrekken en een reactie vertoonde. Deze kwam neer op een koersverlies van vijf punten. Zeer flauw wp.s de stemming voor Hoogovens. Ook van dit concern ver wacht men de halfjaar-cijfers, maar deze verwachtingen zijn bepaald niet hoog gespannen. Dientengevolge liep Hoogovens verder achteruit en werd vandaag een koersverlies geboekt van 20 Dunten. Na de opening op 571 werd 575 genoteerd. De overige in ternationale concerns konden zich moeilijk hmdbaven en ook hier trad de aarzelende gereserveerde houding van de markt sterk naar voren, Philips bewoog zich rondom 165. Unilever opende op 149, daarna 148. terwijl Kon. Olie een halve gulden lager was op 132. Een en ander ging gepaard met zeer kalme affaire, evenals gisteren toen in aandelen nog niet voor f 2 min. werd omgezet. Voorts trok de aandacht de open hoek in aandelen Walvisvaart, die opliepen naar 107K. Deze vaste stem ming werd wederom in verband ge bracht met geruchten inzake over neming, waaromtrent evenwel niets definitief bekend is. In de cultuur- hoek werr* Amsterdam ^"^ber ex dividend verhnndnld, eerst op 102' daarna op 104. Ook Deli en HVA waren aan de vaste kant. Scheep- vaartfondsen merendeels kalm en prijshoudend maar Scheepvaart-unie moest de gieren behaalde winst weer prij-geven. De Amsterdamse beurs verschild^ niet veel -an die in het buitenland want Londen rapporteerde een lus teloze en West-Duitsland een onze kere stemming. Marktberichten RIJNSBURG, 16 juli. bloemen. Salidago 24-30, Spirea 51-70, Engelse Irissen 55-75-85, Goudst^oemen 26- 28, Segetum 31-41, Godetia 95-105, Latherus 65-85, Ridderspoor 105 per bos. Colvilly 600-800-900, id. Numph 1400-1600, idem Floriade 750, idem Amanda 1000-1100, Gladiolen Pacto- lus 1800, appy End 1800, Gold Dust 1800-1900, Agilia 490, Ester Read 400-600, Ontaurea 240, Wirral Su preme 730, Tuin-anjers 180-220, Al- stroemeria 1100-1200, Scabiosa 520- 600, Pyremidalis wit 900-1000, Am. anjers sim G. J. 800-900, sim Red 800-1000-1500, sim Rose 1000-1400- 1600, sim Wit 800-1200 Scania 1000- 1200, Tangerina 1300, Arthur 900- 1000-1300, alles per 100. ROELOFARENDSVEEN, 16 juli, Bloemen. Wirrals Supreme 22- 78, Esther Read 15-42, Colvilleis 65- 1.50, Ornithogalum 50-90, Alstroeme- ria 51-54, Irissen 27-56, Lathvrus 27- 51, Dahlia's 95-1.00 per bos. Am. An jers 7-15, Rozen 5-25, Eramurus 27- 29, Lelies 17-24 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 16 juli, Groente. Aardbeien 26-39 per 2'/« ons doosje, Augurken 54.00-58.00, Kropsla 3.50-5.00, Bloemkool 17.00- 39.00, Bospeen 18.00-25.00, Tomaten 71.00-88.00, Peulen I 75.00-185.00, id. II 30.00-70.00, Doperwten 43.00-60.00, Capucijners 41.0ft-62.00, Tuinbonen 18.00-22.90, Kassnijbonen 115.00- 150.00, idem stek 70.00-90.00, Dubb. stambonen 165.00-180.00 per 100 kg. TER AAR, 16 juli, Groente. Kassnijhonen 1.25-1.55, idem B 1.05- 1.20, idem stek 0.40-1.00, stamprin- sessebonen 1.55-1.65, neulen 1.25-2 55. idem 2 0.35-1.05. dwepers 0.50-0.65 idem afw. 0.35, capdornprs 0.45-0.65 blauwschokkers 0.60-0 90. tuinbonen 0.20-0.24. alles per kg. Tomaten A 5.40-5.50, idem B 5.30-5.90, idem C 5 20-5.30, idem CC 2.60-3.50. alle= per bakje van 6 kg. Augurken 0.55 komkommers krom 0,13, idem stek 0.10, waspeen 0.14-0.25. rabarber 0.16 0.18, uien 0.14, andhvie 0.42-0.52 idem stek 0.18. spitskool 0.15-0 19 aardaooel.ii 0.23-0 35, idem kriel 0.13-0.15. postelein 0.37-0.44. rode kool 0.37, kroten 0.13. alles per ke. Sla 4.50-10.00, bloemkool A 0 36-0.6P idem B 0.25-0.39, idem C 0.14-0.?A idem stek 0.10-0.13, knmVnmmerS AA 0.18, idem A 0.14-0.15, idem B 0.12 idém C 0.10, i em D 0 10, alles per stuk. peen 0.19-0.27 M-snV.i 0.07 0.13, bosk oten 0.06-0.13. bosorei 0,15. alles per bos. Kassla 0.16 per stuk. aardbeien 0.18-0.38 per doosje. BODEGRAVEN, 17 juli, kaas. Aanvoer 131 partijen. Noteringen: kwal. 2.28-2.33, 2e kwal. 2 22-2.27. extra kwal. 2.60. Handel kalm. ROTTERDAM, 17 juli. Vee To tale aanvoer 2865; weekaanvoer 3923 Vette koeien en ossen 210; gebruiks vee 741; vette kalveren 633; graska' veren 233; nuchtere kalveren 551 paarden 48; veulens 11; schapen ot lammeren 411; bokken of geiten 27. Prijzen: vette koeien le kwal. 300 340, 2e kwal. 270—290, 3e kwal. 240 —260; vette kalveren 250265, 230— 250, 200230; graskalveren 425, 325. 225; nuchtere kalveren 170, 155, 140 slachtpaarden 260, 230, 210; schapen 100, 90, 80; lammeren 90, 80, 70; kalf- en melkkoeien 1220, 1120, 920; vare koeien 850, 725, 650; vaarzen 900, 700, 600; pinken 575, 500, 425. Vette koeien: aanvoer iets minder dan vorige week, handel zeer rustig, prijzen niet hoger. Vette kalveren: a. als vorige week, h. vlotter, pr. niet hoger, enkele prima's boven notering. Graskalveren: a. ruimer, h. redelijk, pr. stijver. Nuchtere kalveren: a. min der, h. redelijk, pr. iets hoger. Slacht paarden: a. als vor. week, h. kalm, pr. iets hoger, afloop flauw. Schapen en lammeren: a. minder, h. stroef, schapen niet geheel prijshoudend, lammeren iets hoger. Kalf- en melk koeien: a. iets ruimer, h. levendiger, pr. als vor. week. Vare koeien: a als vor. week, h. traag, pr. onveranderd. Vaarzen en pinken: a. iets ruimer, h. kalm, pr. ongewijzigd.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2