De avonturen van MICKEY MOUSE Strenge voorschriften voor boseigenaren Tegen bosbrand Zak met post bij oud-papier Atoomkoppen met een „slot" erop MONTAGE ONDERDELEN PRODUKTIE OPPERVLAKTE BEHANDELING DONDERDAG 5 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Het bestuur van het bosschap heeft een verordening beveiliging tegen bosbrand vastgesteld. In deze ver ordening, ontworpen door een in 1959 ingestelde commissie van des kundigen, zijn twee punten centraal gesteld: de bereikbaarheid van het bos en de berijdbaarheid van de we gen in het bos. De laatste jaren, zo wordt in de toelichting bij de ver ordening gezegd, is de wijze van be strijden van bosbranden verbeterd. Er wordt, naast blussers met schop pen en vuurzwepen, steeds meer ge bruik gemaakt va»> tankwagéns met hoge- of lagedrukspuiten. Op die manier kunnen vuurhaar den snel worden bereikt en kan ef fectief wo~den opgetreden. Maar dan is het ook een eerste vereiste, dat de boscomplexen bereikbaar en toe gankelijk zijn en dat er een vol doende aantal berijdbare wegen is. De Verordening richt zich tot bos- bouwondernemers met brandbaar bos, ohversdhillig of dat bos eigen dom is van de staat, gemeenten of particulieren. Wie meer dan vijf hectare brand baar bos bezit mag geen naaldhout- takken laten liggen op hopen, die hoger zijn dan 1,50 meter. Deze be paling heeft de bescherming van personeel en materieel van de brand weer tot dóel. Hoge takkénhopen kunnen, als ze in brand staan, bij zonder groot gevaar opleveren voor passerende blussers en voertuigen, en als ze niet in brand staan kunnen ze toch nog de doortocht van de brandweer belemmeren. Socialistisch Kamerlid: Grondspeculaties een hoogst onzedelijk bedrijf Bij de behandeling van de wet op de ruimtelijke ordening heeft het socialistisch kamerlid mr. In 't Veld gezegd, dat de grondprijzen „krank zinnig stijgen" als gevolg van grond- speculaties .Vooral op recreatie-ge bieden gaan de prijzen sterk omhoog, ook omdat velen een tweede huisje voor weekend en vakantie willen hebben. Mr. In 't Veld meende, dat de op waartse druk op de grondprijzen voorlopig zal blijven toenemen en daarmee ook de speculaties, die hij een hoogst onzedelijk bedrijf noem de. Minister Van Aartsen zag geen heil in het advies van het Kamerlid, de SER om raad te vragen wat deze kwestie betreft. De minister wacht liever tot de commissie-Lynden van Sandenburg in het najaar rapport heeft uitgebracht. Ongerust personeel staakte twee uur De lange duur van de onderhan delingen tussen de Verenigde Ma chinefabrieken en de vakbonden heeft ertoe geleid, dat gisteren twee uur gestaakt is door het^ origèruste personeel van de Koninklijke fabriek van rijtuigen en spoorwagens J. J. Beijnes N.V. te Beverwijk. Er heer ste reeds enige tijd een gespannen sfeer na het bericht dat de fabriek werd opgeheven. De 450 personeelsleden stuurden een telegram naar de hoofdbesturen van de vakbond. Na twee uur staken ging men weer aan de slag. Het per soneel wil garantiés hebben nu is besloten door de Verenigde Machine fabrieken, dat het bedrijf wordt ge sloten. Beynes was in de V.M.F. opge nomen. Het bestuur van de V.M.F. heeft het personeel van Beynes door middel van een stenciltje van dit besluit op de hoogte gebracht. De eisen van de vakbonden zijn: uit kering van de reserves aan het p - soneel, garanties voor een gelijk waardige en gelijkbetaalde functie elders. Gistermiddag zijn de onder handelingen naar verluidt toch tot resultaat gekomen. Het personeel wordt hiervan in kennis gesteld. Fransman beroofde vriend van geld en juwelen De 20-jarige Fransman Jean Ca dillac uit Parijs is gisteravond door de marechaussee op het station te Roosendaal gearresteerd, omdat hij van een vriend, de 45-jarige Michel Conord, voor duizenden guldens aan juwelen gestolen zou hebben. Beiden waren met een jacht in de haven van Breskens aangekomen en zouden samen een tocht naar België en Frankrijk maken. In Bres kens kregen de Fransen menings verschil. Toen de vriend even het stadje was ingegaan nam Cadillac zijn kans waar en nam alles van waarde weg en verdween. Conord waarschuwde bij zijn terugkomst meteen de politie, die op haar beurt de grensplaatsen waarschuwde. Ca dillac werd op dezelfde avond aan getroffen door een marechaussee te Roosendaal. Bij het onderzoek bleek, dat Ca dillac opmerkelijk meer geld en ju welen bij zich had dan door Conord als ontvreemd was opgegeven. De polititie wil thans onderzoeken hoe beide Fransen aan deze hoeveelheid geld en juwelen zijn gekomen. Het regende klachten op het pro vinciaal bestuur van Overijssel te Zwolle. Waar blijven onze betalings opdrachten? „Waarom reageert u niet op mijn brief?" Een onderzoek bracht aan het licht, dat een geheel gevulde zak met po9t door een ver gissing van een employé tussen het oud papier was geraakt. De zak had daar een week lang vertoefd. Een speurtocht leidde naar de oud- papierkelder. Blozend van schaamte heeft de post alsnog de zak per ex presse verstuurt, voorzien van de opmerking „wegens dienstfeil per expresse". Op het laatste moment nog mee Enkele uren voordat haar familie naar de Ver. Staten zou vertrekken om zich daar te vestigen, is de ne gentienjarige Joyce Tinga uit Den Haag door de Haagse politie opge spoord. Het meisje was sinds 31 mei spoorloos, vermoedelijk omdat ze haar familie niet wilde volgen. De zer dagen werd haar opsporing ver zocht en gistermorgen kreeg de po litie een tip, dat ze in een caravan zou verblijven, die aan de Nieuwe Haven in Scheveningen stond. Prompt werd een onderzoek inge steld en al spoedig ontdekte men Joyce in gezelschap van een glazenwasser in een van de ca ravans. Ze 'werd direct naar het po litiebureau gebracht, snel verhoord en om half een zat ze in een politie wagen, die haar in ijltempo naar Schiphol bracht. Om twintig minu ten over twee namelijk vertrok het vliegtuig, waarmee de familie Tinga zou reizen. Het gezin is nu toch nog voltallig vertrokken. - Botersmokkelaars gearresteerd De arrestatie van een Belgische chauffeur met zijn bijrijder, die on der een lading turf strooisel vijf ton boter naar België wilden "smokke len, heeft de douaneambtenaren op het spoor gebracht van een smokkel organisatie. Er zijn intussen nog twee arrestaties gevolgd, terwijl in een vrieshuis in Lexmond nog eens 2000 kg boter kon worden achterhaald. De beide andere arrestanten zijn de eigenaar van het vrieshuis en ziin zoon. De Belg die met zijn lading turf- strooisel uit Duitsland onderweg was naar België, had gisternacht in het vrieshuis te Lexmond de vijf ton smokkelwaar geladen. De douane beambten hadden echter al enige tijd geleden lucht gekregen van dit smokkelkomplot en zodoende kon de wagen reeds in de buurt van Gorkum worden aangehouden. Duits op lagere school in Enschede Gezien het groeiende contact tus sen de bewoners van het Nederland se en het Duitse grensgebied achten b. en w. vah Enschede het van be lang de jeugd zo vroeg mogelijk ver trouwd te maken met de Duitse taal. B. en w. willen daartoe een proef nemen met lessen in het Duits bij het lager onderwijs. Voorlopig zul len 'zestig leerlingen van de lagere school, verdeeld over twee groepen, buiten de hormale schooluren les in Duits krijgen, zoals het geval is met de Franse cursus. Van de leerlingen zal tien gulden per cursusjaar wor den gevraagd. KAB-ACTIE „WIJ EN ZIJ" OP VOLLE TOEREN De internationale solidariteitsactie van de KAB „Wij en Zij" ten behoeve van de christelijke vakbeweging in de ontwikkelingslanden, welke dit jaar voor de tweede keer onder de KAB-leden wordt gevoerd, draait thans ih de plaatselijke afdelingen op volle toeren. Tot op heden doen reeds 625 KAB-afdelingen aan deze twee de ronde mee. Er is- al een bedrag van 50.000 binnen en de organisa toren rekenen erop, dat eind juli de twee ton, waarop dit jaar gemikt wordt, bereikt zal zijn. De talrijke plaatselijke acties variëren van col lectes, al dan niet met muzikale rondgangen, kaartconcoursen, voet bal- en korfbal wedstrijden tot song festivals, vliegtochten boven bepaal de plaatsen, toneel- en zanguitvoe ringen. De KA V-afdelingen organi seren vaak" een modeshow of wer ken actief mee in het plaatselijke KAB-verband. De actie is tot nu toe onder meer ondersteund door 205.000 actie-kran ten, 230.000 bijdragezakjes. 8000 map jes met kaarten, 5000 tekstbiljetten en 100.000 sluitzegels. Uit de nu reeds binnenkomende opbrengsten ter plaatse blijkt, dat overal het re sultaat hoger is dan het vorig jaar, toen deze actie voor het eerst werd gevoerd. KORTE GOLF De heer D. Zielhuis, waarnemend burgemeester van de gemeenten Waarder. Barwoutswaarder en Riet veld, is benoemd tot burgemeester van de gemeenten Benschop, Hoen- koop en Polsbroek (U.) De Haagse rechtbank veroordeel de 32-jarige fabrieksarbeider uit Zoeterwoude en diens 29-jarige broer, een lettergieter uit Amster dam, elk tot 9 maanden gevangenis straf waarvan 3 maanden voorwaar delijk met proeftijd van 3 jaar en aftrek van het voorarrest, wegens een groot aantal inbraken door hen gepleegd in kantoren, fabrieken, ker ken en een café in de omgeving van Leiden, waarbij de totale buit onge veer 2500 heeft bedragen.. Bij de 37ste inbraak, welke het tweetal pleegde, gelukte het de poli tie hen te arresteren. De oudste van beide verdachten, die in een woonschuit te Amsterdam woont, was door armoede tot zijn daad gekomen en de jongste onge huwde broer had hem willen hel pen. De officier van justitie had tegen elk van de verdachten eenzelfde straf geëist als door de rechtbank opge legd. Volgens Amerikaanse persberich ten zal president Kennedy binnen kort het congres verzoeken maatre gelen goed te keuren waardoor de atoomkoppen van de raketten in de Navo-landen van een electronisch „slot" worden voorzien om misbruik te voorkomen. Dit „slot" zou bestaan uit een electro-mechanisch systeem, dat het nodige electrische circuit voor het af vuren zolang onderbroken houdt tot dat een radiosignaal in code van een bevoegde commandant dit net sluit. Volgens functionarissen wordt door het aanbrengen van dit slot de waar borg tegen het onbevoegd of per on geluk afvuren van kernwapens ver hoogd. WASSENAAR BURGEMEESTER MR. GEERTSEMA OPENDE „CAMPING DUINRELL" De burgemeester van Wassenaar, mr. W. J. Geertsema heeft woens dagmiddag de Camping Duinrell op het gelijknamige landgoed officieel geopend. Twee jaar geleden werd op Duinrell begonnen naast het reeds bestaande NTKC-kampeerterrein een algemeen kampeerterrein in te rich ten. De officiële opening kon pas nu gebeuren, omdat pas nu enkele voorzieningen, zoala een nieuw toi letgebouw met douches, een ruime kampwinkel en een gezellige kan tine gereed gekomen waren. De of ficiële opening had in de cantine plaats. Een groot aantal genodigden, o.m. vertegenwoordigers van de ANWB, de ANYV de Kampeerraad, de VVV Wassenaar en van de verschillende gemeentelijke diensten werden ver welkomd door de heer H. Graaf van Zuylen van Nijevelt, zoon van de eigenaresse van het landgoed Duin rell, die allen dankte die aan het gereedkomen van de nieuwe accom modatie hadden meegewerkt. Burgemeester mr. Geertsema zeide dat de tot standkoming van dit nieu we zo fraai gelegen kampeerterrein niet alleen voor de gemeente Was senaar, maar voor het gehele land een feit van grote betekenis is. Wassenaar heeft een taak te ver vullen als recreatiegemeente. En het is het gemeentebestuur vanzelfspre kend uiterst welkom als van particu liere zijde een bijdrage in de uit oefening van die taak wordt gele verd, zoals hier op Duinrell, een landgoed van 100 hectaren dat open staat voor alle vormen van recreatie. Wat het aanbrengen van de nodige accommodatie op 't nieuwe kampeer terrein betreft heeft de familie Van Zuylen van Nijevelt wel gelegenheid gehad kennis te maken met alle fa cetten van de bureaucratie die in ons land nu eenmaal heerst. Met alle papieren die eraan te pas kwa men voordat deze officiële opening een feit kon zijn, zou menig laaiend kampvuur gestookt kunnen worden. Des te groter kan onze bewondering zijn voor de moed en de volharding van de familie van Zuylen van Nije velt en van de directeur, de heer Sehulmaijer. Met de onthulling van een fraai bord, waarop de naam van de camping is aangebracht verricht te de burgemeester de officiële ope ning. Er werden nog toespraken ge houden door de heer van der Weij- den, die namens de ANWB mede deelde, dat het nieuwe terrein het predikaat „bondskampeerterrein" heeft gekregen en door de heer Lan ders voorzitter van de Haagse afde ling van de Nederlandse Toeristen Kampeer Club. Daarna was er gele genheid het nieuwe terrein te be zichtigen. Kath. Thuisfront en PIT toch bij Nat. Thuisfront Het Katholiek Thuisfront en het Prot. Interkerkelijk Thuisfront heb ben besloten toch zitting te nemen in de Stichting Nationaal Thuisfront, nadat beide zich aanvankelijk afzij dig van deze nieuwe stichting had den gehouden. De Stichting Natio naal Thuisfront is opgericht met de bedoeling, de miliatiren in Nw Gui nea van het nodige te voorzien. Zo wel het Kath. Thuisfront als het PIT waren reeds vanaf de oorlog in NW- Guinea werkzaam voor de daar ge legerde militairen. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de rlaam van het schip vermeld. Amerika: ss Rotterdam (8-7), ss Westerdam (11-7); Argentinië: ms Algorab (10-7), ts Uruguay (11-7), ms Cap San Augustin (12-7); Austra lië: ms Port Townsville (8-7), ss Ballarat (11-7); Brazilië: ms „Am- stelland (9-7), Algorab (10-7), ms Cap San AugUstin (12-7); Brits-Oost- Afrlka: ms „La Bourdonnais" (11-7); Canada: ss Rotterdam (8-7). ms Pr. Margriet (11-7); Chili: ms Köln (12- 7); Indonesië: verkeer gestaakt; Ned. Antillen: ms Attis (11-7); Suriname: ms Oranjestad (11-7); Rep. van Z. Afrika en Z.-W.-Afrika: ms „Cape town Castle" (8-7), ms Ommenkerk (11-7). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. RUIMER PARKEER - MOGELIJKHEDEN IN HAARLEM Indien de plannen van het gemeen tebestuur van Haarlem verwezen lijkt worden om in de omgeving van de Gasthuisstraat een nieuw markt terrein aan te leggen, waarvoor het noodzakelijk is een aantal huizen te slopen, zal men oj dagen, dat er geen markt gehouden wordt over 'n parkeerruimte voor 200 auto'S kun nen beschikken. De gedachten van b. en w. gaan uit naar het jmaken van een ondergrondse parkeerplaats onder de aan te leggen marktplaats. Daar zouden ook op marktdagen 200 auto's geplaatst kunnen worden, zo dat op niet-maiktdagen 400 auto's geparkeerd kunnen worden. Dit idee nemen b. en w. in ernstige overwe ging omdat het op het ogenblik reeds moeilijk is de auto in het centrum der stad te parkeren. ziehier klanken VRIJDAG b J uLi iftb2 HILVERSUM i 402 m. 7.00 VA.a> iu.uu VPRO. iu.üu VARA. 12.UU AVRO. lb.OU VARA. 19.80 VPRO. Zl.ÜU VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. f.lo Uchtendgyinn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte óebtend- klanken (gr.) (Om 7.3U Van de Voor pagina, praatje). 8.00 Nws. 8 18 Muz. ochtendpost (gr.) 9.00 Gymm voor dt vrouw. 9.10 Mod. órk! muz. (gr.) 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Lichte muz. 10.50 Lichte gr. muz. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Zangrecital. 11.40 Hammondorgelspel. 12.00 Dixieland- muz. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Me ded.. act. en gr. muz. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Dansork. en zangsol. 14.00 Kamermuz. (gr.) 14.20 Voordracht. 14.40 Kinderkoor. 15.05 Ga er eens even voor zitten: a. Zing met ons mee; b. Het Vogelkwartier, hoorsp. 16.00 Mod. Jazz Podium. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Jazz muz. 17.20 Grand Gala-ork. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Lichte gr. muz. 18.20 Draaiorgelmuz. (gr.) 18.30 Jazzmuz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. ,1,9.00 Voor de kinderen. 19.i0 Muz. voor de kinderen (gr.). 19.30 lp ge sprek met anderen, gesprek 19.50 Enkele fragmenten uit de jaarrede van de ledenvergadering van de VPRO. 20.00 Nws. 20.05 De Japanse Vissers, hoorspel. 20.45 Zijn wij op onze hoede? lezing. Zee-Haven-Thuis (21.00): scheep vaart journaal met nieuws en muziek. 21.40 Lichte or- kestmuz. en zangsol. 22.15 Buiten lands weekoverzicht. 22.30 Nws. 22.40 Te waar om mooi te zijn, overden king. 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muz. ge sprek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nws. 7.15 Klass. muz. (gr.) 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Pluk de dag (gr.) 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Operette- muz. (gr.) 10.15 Kamermuz. (gr.) 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klass. muZ. (gr.) 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Lichte muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht ensemble eii zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Platen- nws. 13.20 Lichte muz. (gr.) 13.45 Voor de vrouw (Tussen 14.00 en 15.00 Tour van de toekomst 1962). 14.00 Dansork. en zangsol. 14.25 Mod. muz. (gr.) 15.20 Gr. muz. 15.30 Voor de Zieken. 16.30 Alt en piano. 17.00 Vóór de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Musicerende dilettanten. 18.15 Lichte gr. muz. 18.50 Regeringsuitz.: Sociale aspec ten van de streekontwikkeling in Ne derland, door Drs. H. J. H. Boderie, van het Ministerie van Maatschappe lijk Werk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Boekbespr. voor de jeugd. 19.30 WD, politieke lezing. 19.40 Verzoekprogr. voor de militairen. 20.20 Tour van de toekomst 1962, reportage. 20.30 Voor de Jeugd. 20.50 Lichte gr. muz. 21.20 Hotel Paradiso, hoorspel. 22.20 22.30 Nws. 22.40 Christus on ze medemens, lezing (II). 22.50 Musi cerende dilettanten. 23.15 Lichte gr. muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.00-17.55 Eurovisie: Inter nationaal tennistoernooi te Wimble don. 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Bfandpunt. 21.00 Teken film. 21.25 Stille getuigen, recon structie van een merkwaardig geval uit de dossiers van de Rijkspolitie. 21.55 Gevar. progr.: De Jack Benny Show. ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. heeft voor spoedige indiensttreding vaca tures op de volgende afdelingen: Zij, die voor een functie op de genoemde afdelingen interesse hebben, kunnen zich, dagelijks van 917 uur (behalve 's-zater- dags) en bovendien iedere vrijdagavond van 78 uur wenden tot onze afdeling Personeelszaken. 's werelds grootste schrijfmachine-industrie. ROOSEVELTSTRAAT 20 3? „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzil verde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16. tel. 26854. 2 Te koop aangeboden in zeer goede staat verkeren de een vierladige en een tweeladige National Kasre gister .Br. no. 4575 bur. van dit blad. 2 Te koop aangeboden te gen elk aann. bod Merce des 170v. personenwagen. A. C. de Haas, Gooweg 36, Noordwijkerhout. <2* 10 rijlessen a 60 min. voor ƒ47.50 in fonkelnieu we Ford Anglia. Erkend autorijschool „Joop Groe- nendiik". Morsweg 135, Leiden, tel. 31263; Spoor- laan 17. Voorhout. 2 Te koop een Holl. Her der, teef. goed waaks. ll/i jaar oud. Te bevr.: Ruis. Buys Ballotstr. 21. Leiden. 2 Vissetii-artikelen. Ny lon palingfuiken 1- en 2- vleugels, katoenen gebben en kruisnetten. palingha- ken. nylon voornetten en dobbers, cachou en Tanol. L. J. den Holder. Janvos- sensteeg 75-77, Lelden. 2 Elec. naaimachines in koffer, als nieuw (soeciale aanbieding) 175.-, 195.- 210.Handnaaimachines in koffer, in pr. st. 65. 85.Verkoop onder ga rantie. Herenstraat 23, tel. 32027. 2 Verhuur van Citroën 2 cv 1962. 6.per dag plus 6 ct. per km. Bakker's au tomobielbedrijf. Agent Ci- troën-Panhard. Sassenheim tel. 02532-7427. Leiden tel. 01710-33861. 2 Geslaagd? 'n Horloge. Voor elke beurs een prima horloge. Eigen werkplaats dus 100% service. Prachti ge keuze automatische hor loges in chroom, staal of doublé. Kijk eerst bij de Uurwerkkliniek, Lage Rijn dijk 8. <2? Pracht hardboardplaten 1.90 per m2. Deurplaten ƒ3.90. 122x 122 ƒ2.85: 122 x 153 ƒ3.50: 122 x 183 ƒ4.25: 122x214 ƒ4.95: 122x244 ƒ5.70: 122x275 ƒ6.45. enz. „De titamerwinkel". Uiter- ste»racht 168. tel. 20061 na 6 uur. 2 Leerling-verkoopster gevraagd in winkel van huishoudelijke artikelen. I.V.A.. Haarlemmerstraat 48. Vijfdaagse verkweek. maandag vrij. Werktijden van 9-12.30 en 2-6 uur. Aanmelden bi; NOVA, Noordeinde 43. Leiden. 2 Leerling kapster gevr. Dameskapsalon P. Boéf, Schoolstraat 44. Voorscho ten. tel. 01717-2386. Na 6 uur tel. 01717-303. 2 Gedipl. coupeuse-naai ster vraagt thuiswerk. Schenkelw. 105, ZoeterW. 2 Gevr. net dagmeisje in gezin met 2 kinderen per begin of eind augustus. Br. onder no. 4559 bur. van dit blad. 2 Wordt uw bed slecht? Laat dit dan overtrek ken met een nieuwe da mast In één dag klaar! 2- pers. v a 26.50: 1-pers. v.a. 19.50 De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51 tel. 24958 2 Berini, Solex, Rap, Puch, Batavus, Gazelle, direct leverbaar. Inruil Betalingsservice. Van Zijp. Haarlemmerstr 295. Ko- revaarstraat 6. 2 Prima sportfietsen ge heel compleet met lamp. slot, jasbeschermer, zwart of groen. Prijs slechts 133.-. Van Zijp. Haarletn- merstraat 295, Korevaar- straat 6. 2 Ter overn. aangeb. Sim- ca Elysée 1957. met radio, slaaozittingen. e.a. access., banden wit zijvlak, inCl. wegenbelasting. Vraagpr. 2500.Financ. moge- lilk. Tel. 34681. Leiden. 5? Welke dierenvriend Wil te?en vergoeding m'n hond (spaniel) van 21-7 tot 4-8 in huis nemen? Mevt. Mank, Meloenstr. 18. 2 Beloning voor terug bezorging van zwart-witte snaniel. reu. ua»m Oef. Tel 57222, toestel 310. 2 Aangeboden 'n crème Engelse kinderwagen met bedje in goede st. De S'it- terlaan 50 Leiden, na 7 u. '2' Feestartikelen, liedjes. guirlandes,, lampions, fóp- artikelen. mutsen, enz. Papierhandel Dane. Haar lemmerstraat 27. tel. 26631 2 Katwijk opgelet! Vrij dagmarkt, voordeelprijzèn, directoirs met en zonder kant tot 52, van 198 nu 98 ct.. grote frisse badlakens van 5.98 nu 2.98. Slade een persoons lakens nu 4.75. Zie borden .Japie.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5