Weerbericht DINSDAG 3 JULI 1962 DE LE1DSE CUUKANT PAGINA 3 amerikaan door trein overreden Bij het station Deventer is van morgen de 23-jarige Amerikaan W. L. Wheat door een trein overreden en spoedig daarna aan de opgelopen verwondingen bezweken. De jonge man, die uit Kopenhagen kwam en op weg was naar Amsterdam, is om nog onopgehelderde reden, zonder dat iemand het bemerkte, uit de Nord-West-Expres gestapt en daar bij overreden door een erachter ko mende trein, op weg van Zutphen naar Zwolle. In de Nord-West-Ex pres is van het ongeval niets ge merkt. De andere trein kreeg een half uur v .rtraging. Gepromoveerd tot doctor in de let teren, op proefschrift getiteld: Antoi nette de Beaucaire et son temps. Pa ges d'histoire félibréene, mevrouw H. L. Spanjaard, geboren te Rotterdam in 1902 en thans wonend te Heem stede, lerares Frans Coopihert Ly ceum, Haarlem. Promotor was prof. dr. L. Kukenheim. Na een korte sa menvatting over de litteraire aktivi- teit bij de aanhangsters van de mo- dern-provencaalse beweging, onder leiding van Frédéric Mistral beli chaamd in de Félibrige - ook heden ten dage manifeesteert zich deze in talrijke publikaties uitgaande van velerlei groeperingen - wordt hier een heruitgave verzorgd van de jong gestorven Antoinette de Beaucaire BEURSOVERZICHT WISKUNDE ALS SPORT Vanmorgen is de heer J. P. M. de met de bronzen eremedaille, verbon Groot, veertig jaar in dienst van de den aan de Orde van Oranje Nassau. 8»"^ ~,uome™ o= Leidse Broodfabriek als bakker-be- Namens de direetie van de l.b.f. tj1840~18f l' aorger, deswegen gehuldigd. Wethou- werd de heer De Groot in prijzende Uw»noten werfen gewaardeerd der J. C. van Schaik deed de heer De bewoordingen toegesproken en geluk- Groot in een hartelijke toespraak gewenst door de adj. dir. van de ven- «Ie leven en aan haar nagedachtenis werden opgedragen; ook deze zijn, mèt vertaling en commentaar in het boekwerk opgenomen. Toegevoegd zijn tot heden onuitgegeven brieven van Mistral en andere zuid-Franse dichters, voorzover zij op Antoinette de Beaucaire betrekking hebben. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift „Over het dumpingsyndroom", de heer P. J. van der Schaar geboren te Leiden Maandag 2 juli vierdejdeJieer D. de jubüaris vervolgens uit handen motor^waTprof^&^MuldSf' Pr°" van dinsdag internationals wederom vast De internationale waarden hebben vanmiddag direct bij de opening we derom een vaste tendentie te zien gegeven. Hierbij werd het Damrak gesteund door de hogere slotkoersen uit Wallstreet, terwijl daarnaast de Westduitse beurzen en ook "Parijs aan de vaste kant waren. Door el kaar was de handel in de hoofdfond sen tamelijk ruim. De grote drukte in de Philipshoek van de voorgaande weken had zich vanmiddag over alle Internationals verspreid. Philips opende op 162,50, tegen gisteren als slotkoers 159,50. Unilevers verbe- Dit jaar is er voor het eerst in Ne- terden tot f 138,60 136,20). Kon. derland een Wiskunde-Olympiade ge- Olies avanceerden tot 130,20 organiseerd, een wedstrijd waaraan (ƒ128,50). Hoogovens passeerden met leerlingen van de op een na hoogste het grootste gemak de zesmaal pari klassen van de Gymnasia en Hogere koers tot 606l/i, na een opening op Burgerscholen kunnen deelnemen. De 603 (594V2). AKU bij de opening bijna eerste ronde werd gehouden op 2 mei 5 punten hoger op 353. Waren het gis- j.l. Er namen 3346 leerlingen aan teren de zeer gunstige cijfers van de deel. Gé Nieuwenhuis, leerling van „Vereinigte Glanzstoff", vandaag het Chr. lyceum werd als enige Lei- werden de eerste halfjaar cijfers van denaar in de topploeg geplaatst die de Amerikaanse dochter van het zal uitkomen in de tweede en laatste AKU-concern de „American Enka" ronde. Deze ronde wordt gespeeld gepubliceerd. Deze maatschappij be- op 24 oktober te Utrecht. De groep haalde over de eerste 24 weken van bestaat uit 59 candidaten voor de 1962 een 32 procent hogere omzet hoofdprijs. vergeleken met 1961. De winst steeg - j van 1.82 min dollar tot 4.05 min dol- Een chauffeur uit Leiden was door lar of 3 n dollar per aandeel, tegen de rechtbank veroordeeld tot drie j 37 dollar in dezelfde periode over weken gevangenisstraf en intrekken iggi. Deze gunstige cijfers waren een 7.a,n. '"ff stimulans voor de aandelen van de Groot in een hartelijke toespraak gewenst door de adj, mededeling van de onderscheiding nootschap, de heer F. J. Bosma. Zilveren koninklijke onderscheiding voor D. Visser VEERTIG JAAR IN DIENST VAN DE N.V. VEREENIGDE TOUWFABRIEKEN Visser het heuglijke feit, dat hij veer- van de directeur het Vererende Ge tig jaren onafgebroken in dienst van tuigschrift van de Ned. Mij voor Nij- de NAT. Vereenigde Touwfabrieken verheid en Handel met het zilveren üt'eldTïnteractions in the Absorption was. Op 1 juli 1922 deed de jubilaris insigne, een gouden armbandhorloge, of Ammonium, Potassium and So- als baas van de kluwers zijn intrede alsmede de gebruikelijke gratificatie, dium Ions by Wheat Roots de heer in de farbriek te Vlaardingen. Aan- De burgemeester van Leiderdorp, j. Tromp, geboren te Rotterdam in gezien hij een ambitieuze werker was, de heer mr. R. M. Gallas, was het een 1932 en thans wonend te Leiden, kwam hij in de Onderhoudsdienst, genoegen zo kort na zijn installatie Promotor was prof. dr. A. Quispel! waar hij zich ontwikkelde als een als burgemeester de eerste jubilaris De opname van anorganische ionen vertrouwde vakman, aan wie diverse toe te spreken en te kunnen mede- door plantenwortels is gekenmerkt opdrachten werden toevertrouwd. In delen, dat het H.M. de Koningin had door een grote selektiviteit. De selek- 1937 werd hij overgeplaatst naar de behaagd de heer Visser de zilveren tiviteit is zelden absoluut, hetgeen fabriek te Leiderdorp. medaille verbonden aan de Orde van blijkt uit de omstandigheid, dat veel- Naast zijn dagtaak was hij een en- Oranje Nassau toe te kennen. De al duidelijke wisselwerkingen in de thousiast EHBO'er, zodat hij de aan- burgemeester speldde vervolgens de opname van verschillende, gelijk ge- gewezen leider werd van de-bedrijfs- jubilaris de versierselen der konink- laden ionen optreden. In dit proef- EHBO-dienst. Hij promoveerde tot lijke onderscheiding op. Nadat de ju- schrift worden een aantal proeven magazijnmeester der spinnerij en la- bilaris de gelukwensen, mede met de beschreven over interacties, die op- ter tot chef der expeditie-afdeling, koninklijke onderscheiding, had ont- treden bij de opname van ammo- terwijl hij de laatste jaren op het vangen van de directeur, de heren nium-, kalium- en natriumionen door centraal administatiekantoor een ad- bedrijfsleiders, hoofdingenieur D. J. wortels van tarwe. De resultaten ministratieve functie bekleedt. v. d. Moortel en I. Vogelenzang, de hiervan worden besproken in het Des morgens werd hij ten directie- personeelschef en maatschappelijk licht van de bestaande hypothesen kantore ontvangen, waar de direc- werkster, alsmede van zijn vier aan- over mechanisme van de ionen- teur, de heer H. B. Haanappel, de wezige kinderen met echtgenoten, opname door plantecellen. veertigjarige loopbaan van de jubi- resp. verloofden, bracht hij dank aan laris de revue liet passeren. Spreker de directie en de burgemeester, prees de heer Visser om zijn trouw MÉ 'KM moedermaatschappij waardoor dit stuurd verkerend' een aut0 had be" fonds op het Damrak gevraagd in de Van'dit vonnis kwam de man in mark' laf' een kalme °P«>inï hoger beroep bij het Haagse gerechts- Êro e f e hof. Dit heeft thans arrest gewezen rayon-aandelen, terwyl de koers n et en verdachte veroordeeld tot een onbelangrijk toenam. Het werd zelfs week gevangenisstraf en intrekken zeer ovendig in deze hoek. De koers van het rijbewijs gedurende een jaar. sleefi 360, tegen gisteren als koers 348 yK. Vrijdag 6 juli a.s. vindt de officiële Wallstreet heeft maandag de op- opening plaats van het nieuwe be- mars van de voorgaande twee beurs- drijfspand van Automobielbedrijf dagen met forse stappen voortgezet. Rijnland N.V. aan de Vijf Meilaan. Het Dow Jones-gemiddelde voor ïn- Wethouder A. J. Jongeleen zal om dustrie-aandelen steeg er met liefst 4 uur het bedrijf in gebruikstellen. ruim 12 punten tot 573.75. De koop- Van half vijf tot half zes vindt een lust vond er vooral tegen het slot Gepromoveerd tot doctor in de wis- receptie plaats. Tot en met 10 juli plaats. Ook de Nederlandse hoofd- e.n .natuurkunde, op proefschrift, ge- wordt in het nieuwe pand een uitge- fondsen deden in New York weer breide autoshow gehouden. van zich spreken. Philips was op nieuw in trek, terwijl ook Unilevers door de Amerikanen werden gekocht. Amsterdam reageerde hierop maan dagavond met sterk oplopende koer sen. Philips onder andere steeg van 158 tot 162,50. Vanmorgen werd in dit fonds gedaan f 161,80163,30. Woensdag blijft Wallstreet, wegens Wat lezers schrijven heer Visser een wereldatlas aan. Tal- Na deze officiële ontvangst be- rijke collega's, chefs van de diverse en ijver, welke hij steeds heeft ge- groetten vele collega's en medewer- afdelingen, gepensioneerde chefs, toond. De heer Haanappel zegde hem kers uit de onderhoudsdienst en ex- oud-collega's en medewerkers kwa- dank voor het vele werk, dat door de peditie in de cantine de jubilaris en men tenslotte de heer Visser, die on-L-- heer Visser in de hem toevertrouwde diens familie. Namens het admini- der de indruk was van de hartelijke Pjcc Sueid met lichtprocessie te Hei' taken met grote accuratesse en toe- stratief personeel bood de chef de ontvangst, welke hem deze ochtend wijding is verricht. Ook mevrouw bureau, de heer Ph. v. Waardhuizen, ten deel was gevallen, de hand druk- Visser-Bergwerf aan wie reeds met enkele hartelijke woorden de ken! een fraai boeket bloemen door de U OOK!! Leiden, 2 juli 1962 T -_ In 1961 gingen bijna 450 gelovigen Independance-Day, gesloten, naar de grote avondplechtigheden te Gedurende de verdere beursduur Heiloo. kwam er in de koers van de overige Waarom U niet? 4 juli is er weer hoofdfondsen weinig verandering zo'n avondplechtigheid, gaat U nu ook meer. De markt sloot op vrijwel het eens mee. hoogste punt van de dag. Laten wij nu m 1962 eens met 600 scheepvaartmarkt liet zich van- fen°ViSkegnaïoofahrSp"rdeZenaa^ ?aaf da J°ada of acht U 't niet nodig? fondsen werd gehandeld. De koers- Misschien U niet maar anderen dan. winsten beliepen twee tot zes punten, denk eeng aan Berlijn, Rusland, Congo. Van de leidende cultures lag Am- Nieuw Guinea. Indonesië, het grote ge- sterdam Rubber en Deli goed in de brek aan voedsel. markt. De staatsfondsenhoek kon de Het grote tekort aan priesters en vaste stemming van gisteren hand- zusters ook in ons land, maar elders haven iS l. n/r In de lokale afdelingen was de han- We hebben de voorspraak van Maria hulp der Christenen hard nodig. del ^alm met merendeels hogere Laten wij in groot getal dat haar koersen, gaan vragen. 4 juli de grote avond- uur. Jan HISTORISCH ORGEL VAN MAREKERK GERESTAUREERD maatschappelijk werkster was aange boden betrok de directeur in zijn hulde aan haar man. De directeur wenste de jubilaris toe, dat hij in goede gezondheid met evenveel toe wijding en genoegen zijn- taak zal blijven vervullen tot zijn pensioen- Het College van Kerkvoogden der heeft de Staatssecretaris zich bereid gerechtigde leeftijd. Tenslotte vond Hervormde Gemeente te Leiden is verklaard ten behoeve van deze res- de heer Haanappel het een genoegen voornemens over te gaan tot restau- tauratie een rijkssubsidie te verlenen de heer Visser, als eerste op zijn ju- ratie van het orêel van de Marekerk. van 50% der kosten tot een maxi- bileumdag, het sinds kort door de Het orgel» dat van grote waarde kan mum van f 46.000. Gedeputeerde Sta- directie ter beschikking gestelde gou- woiden geacht, is omstreeks 1560 ge— ten der provincie Zuid—Holland heb— den VT-speldje aan te bieden On- k°uwd en heeft aanvankelijk als ben de Staten der provincie voorge- der applaus der aanwezigen ontving klei,n °,r8e' dienst gedaan in de Pie- steld in de bedoelde kosten een sub- terskerk. Omstreeks 1733 is het orgel sidiie van 10% uit de provinciale kas gewijzigd en in de Marekerk ge- te verlenen tot een maximum van plaatst. Het orgelfront dateert uit het 9.200. jaar 1629. Instandhouding van het orgel is ook De restauratiekosten worden ge- voor de gemeente van groot belang, Geboren: Marie C. S. H., d.v. I. F. raamd op 92.000, De Staatssecretaris waarom B. en W. van mening zijn, Arrias en H. W. Boon; Theodora j! van Onderwijs, Kunsten en Weten- dat het toekennen van de gevraagde schappen heeft zich met het ontwor- bijdrage uit de gemeentekas alleszins pen restauratie-plan verenigd en de verantwoord is, d.i. 15% van 92.000 Vertrek vanuit Leiden: van Houtkade. Zie aanplakbiljetten in alle Kerk portalen. Het Bestuur. Voorschoten, 30 juni 1962 WAAROM GEMAKKELIJK, ALS HET OOK MOEILIJK KAN? PASTOOR W. BLOK Pastoor W. Blok, herder van de St. Petruskerk, die voor herstel van ge zondheid na een operatie enige we ken in Ziest vertoefde, zal morgen in goede gezondheid in Leiden terug keren. APOTHEKERSDIENST Apoth voor spoedeis. gevallen Doe u i za Apoth., Doezastr. 31, tel. 21313 en Over de schoolvrije zaterdag is al Haven Apoth., Haven 18 tel. 20085. heel wat te doen geweest. Het resul- De dienst van Apoth. R. v. Breest taat van dit alles is, dat de ene ge- Smallenburg te Leiderdorp wordt Si =fkJa!„antere'„SC„h0?nKett.nd eveneens waargenomen door de Ha tot de afkondiging overgaat. De bu- v„nanoth„ek zondere schoolbesturen volgen ook, want zij willen niet, zoals gewoonlijk, achterblijven. fÉ7*l. IT O Amsterdam beperkt zich tot de Wilt IJ I0tS WCtCIl Burgerlijke Stand zomermaanden en Den Haag bij voorbeeld wil de invoering beper- T. H. v. B. te Leiden Route van M., d.v. M. L. Zonneveld en A. v. d. Ham; Willem C., z.v. W. van Dijk J. Zwanenburg' Eduard zv M Krol begroting der werken tot het bedrag gulden, tot een maximum van 13.800 6 1 .-1 f QO finn rralr-mit'/J Cl*. ni.Mnv, en A. Drenth; Maartje, d.v. B. Zand beren en M. van Duijn; Dominique A. B. P. M„ z.v. R. M. L. E. de Voort en G. M. A. Staats; Mariette J„ d.v. P. Buis en C. J. Zaaijer; Nicolaas D. M., z.v. L. J. Elstgeest en A. M. den Dubbelden; Daniël P. M., z.v. C. Hol ling en A. M. A. Hartwijk; Jan W„ z.v. H. Schutte en A. Slootweg; Ber- nardine C., d.v. L. S. Verwoerd en ad 92.000 goedgekeurd. Verder gulden. Benoeming nieuwe directeur Slachthuis op raadsagenda na. mil v o cxwucxu n De gemeenteraad van Leiden ver- Voorstel inzake het vaststellen van T-^ri|JCliVit"Rvnnda°'d vTraaaw gadert op maandag 9 juli 1962, te een verordening tot het vergoeden en M J ^v. d" Meerf'Luhys?zv uur' dlrVjnA>aTvei JHpTpSA1MACteseü Te behandelen onderwerpen zijn o.m: gewoon lager onderwijs,welke"reeds IUV M i' V benoeming van een directeur van op 1 januari 1959 bestonden, blok en M. I. V. Forger. P.eter z.v. h 0cenbaar Slachthuis. Als opvol- Voorstel inzake het verier P. Verboon en J. de Bruijn; Elizabeth, het Openbaar Slachthuis. Als opvol- Voorstel inzake het verlenen van ger van dr K. Reitsma wordt aanbe- een bijdrage in de kosten van restau- Yis!f,r C-*y^LeeuT,n: volen door B' en w- de heer H- Vis' ratie van het orSel in de Marekerk. "-ecilia A. Ch d.v. C. M. W. van Me- thans adj directeur. Voorstel inzake het vaststellen van beien en b. uisson, wanaa in. m.. Aanwijzing van een conrector van een partieel uitbreidingsplan „Leiden d.v. G. F. Schwab en R. M. A. Korte- het Rembrandt-lyceum. - de Waard 1962". t™' ~fwin' t'Y' J-Jan J ,_en Benoeming van een viertal tijde- Voorstel inzake het beschikbaar J. M. Blaas; Johannes M., z.y. J. Ie- docenten aan het Rembrandt- stellen van grond ten behoeve van gelaar en M. E. de Geus; Alida G., iyCeum en de hogere burgerschool de bouw van vijf transformatorge- d.v. W. de Roode en C. S. J. G. Fasel; voor meisjes met 6-jarige cursus en houwtjes in „Leiden-Zuidwest" aan Cornells P.J.M., z.v. G. A.v. d. Spek afdeling middelbare meisjesschool. de Muhler- en Bartokstraat. en G. E. M. Walenkamp; Rudolf M. Benoeming van een onderwijzeres Voorstel inzake het verkopen van B., z.v. G.v. d. Kley en W. Orth; aan de Du Rieuschool (school voor een perceel bouwterrein, gelegen aan Hendrika E„ z.v. J. T. Remme en H g 0 aan de Du Rieustraat 4). het Kasteelhof aan de heer C. v. C. Willemsen; Johannes H„ z.v. M. Benoeming van twee leden van de Laere voor de bouw van een eenge- A. L. van Drunick en J. H. F. Willem- Raad van Beheer van de Sportstich- zinswoning. stein; Johann, z.v. S. A. Visscher en ting. Voorstel inzake het verkopen van A. Rovers; Dirk W., en Alida H., z. Pre-advies op het verzoek van het een perceel grond, gelegen aan de en d.v. H. van Maanen en C. Simons, bestuur van de Stichting Roomsch- Beethovenlaan de Wagnerlaan, ten Overleden: P. J. W. Kuyck, 2 jaar, Katholieke Scholen om medewerking behoeve van de bouw van een be- dochter; H. A. J. van der Meel 34 voor de aanschaffinig van nieuwe jaardencentrum door de „Stichting jaar, man; C. Houweling, 75 jaar, bordstellingen, ten behoeve van de Bejaardencentrum Haagwijck" en in- man; M. M. Irrmer, 86 jaar, w.v. G. school voor voortgezet gewoon lager zake het verlenen van medewerking Dik; M. P. Holtz, 88 jaar, e.v. S. C. onderwijs Pelikaanstraat 20. (1723 aan de financiering van deze bouw. de Jongh; C. J. Sandberg. 73 jaar, gulden). Voorstel inzake het beschikbaar w.v. J. Henzen; J. W. M. de Bruyn, Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van 3 dagen, dochter: M. M. Schrama, 8 stellen van gelden voor het treffen een aan het Bouwcentrum te Rotter- jaar, zoon. van voorzieningen en het doen van dam op te dragen efficiency-onder- Getrouwd: J. C. Sleijser en A. Klui- aanschaffingen ten behoeve van de zoek met betrekking tot de opzet van vers; B. A. P. van Schagen en I. M. L. openbare school aan de Drie Octo- de centrale keuken' van de psychia- Paddenburg. berstraat/Duivenbodestraat 23.000) trische inrichtingen „Endegeest" c.a. ken tot de maand juli i.v.m. het Leiden naar Harmeien: Leiden, Al „slechte weer van het afgelopen phen a. d. Rijn, Bodegraven, Woer- voorjaar". En zo zijn er in het land den, Harmeien, tot. ong. 45 km. weer andere gemeenten die om weer h. «v j te Oegstgeest Route van andere redenen de vrije schoolzater- Leiden naar Steen wij kerwold per dagjn ,wli?n mvoeren van Pasen auto: Leiden, Hoogmade, Ter Aar, tot de herfstvakantie. Zo kennen wij Nieuwveen, Uithoorn, Vinkeveen, mu D?n Haag een grote openbare Kortenhoef, Hilversum, Baarn, Nij- school, die inwoning verleent aan kerk, Harderwijk, Nunspeet, Elburg, een kat.iulieke zeven-klassige. Wat oidebroek, Kampen, Genemuiden, moeten de leerkrachten tegen de ka- Zwartsluis, .riethoorn, Steenwijk, tholieke kindertjes zeggen als de steen wij kerwold, totaal ong. 180 km. „openbare kindertjes zaterdags vrij Voor een route in Duitsland verwij- nebben. zen wy u naar ^et reisbureau Lisso Als men nu wil beweren, dat die ne Lindeman in de Breestraat te schoolvrije zaterdag met in het be- Leiden lang is „van het kind", dan meen ik të mogen zeggen, dat deze willekeur Inkomstenbelasting Bij welk het kind nog minder ten goede knmt. edrag P®1" J"*1 a-s- ,m" Verder zijn de leerkrachten toch ook komstenbelasting betalen. Ik ben maar mensen, die evenals iedere an- ëebuwd en 77 jaar, aldus G. C. M. dere werknemer, een vrij weekeinde 3402,- per jaar 2700,- plus zeer belangrijk vinden. En ook deze '02.- ouderdomsaftrek). De belas mensen zullen dadelijk ingaan op ad- g ."U dit ïkomen bedraagt 24,- vertenties zoals die in de vakbladen f.er Jaar,t/, 3401,- is dus nog belas- verschijnen. tingvnj. Voor 1 juli 1962 lag dit be- „In Leiderdorp wordt een onder- dra£ °P f 2724,-, belasting 22,-. wijzeres gevraagd. Vijfdaagse school- Handboog De heer A. W. vraagt week. Zaterdag de gehele dag en ons zoveel betreffende het maken woensdagmiddag vrij!" van een handboog. Leiderdorp is toch nog altijd een Antwoord: U stelt zoveel vragen 2e klas gemeente! En deze gemeen- over handbogen, dat wij u voor een ten, die nog steeds met een groot volledige beantwoording aanraden tekort aan leerkrachten zitten, zul- rechtstreeks te schrijven aan de len op deze manier hun scholen „Ned. Bond van Handboogschutte- trachten te voorzien. Dit alles maakt rijen", die u uitgebreid kan inlich- de chaos rondom de vijfdaagse school- ten over alle soorten bogen. Deze is week alleen maar groter. Als men gevestigd in de Tungelerdorpsstraat dus inderdaad de kinderen niet de 23 te Weert, dupe wil laten worden, laten dan in dit opzicht de besturen van de Arbeidsgeschillen De heer D. bijzondere scholen één lijn trekken v. d. Hult, zit met diverse proble- en spoedig overgaan tot een alge- men betreffende de arbeid hele invoering van de vijfdaagse Antwoord U kunt zich wenden schoolweek. tot het Gewestelijk Arbeidsbureau. Het is toch duidelijk gebleken, dat Dit bureau handelt echter niet alle deze ontwikkeling, alle verschenen arbeidsgeschillen af en aangezien u en nog te verschijnen rapporten ten zich beperkt tot de omschrijving „ar- spiit, niet tegen te houden is. beidsgeschillen" zal dit bureau u wel Waarom toch al dat getreuzel en vertellen waar u eventueel moet zijn. achter de openbare school aanlopen? Wat uw tweede vraag betreft, hiêr- J. M. JANSSEN, voor verwijzen wij u naar de loon- Willem de Zwijgerlaan 50 controledienst te Den Haag, Nieuwe Voorschoten. Uitleg 12. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). AANHOUDEND KOUD Zwaar bewolkt met enkele verspreid voorkomende opkla ringen en plaatselijk enkele buien. Aanhoudend koud. Matige tot krachtige, langs de kust af en toe harde noordwestelijke wind. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: HELSINKI geh. bew. 20 10 STOCKHOLM zw. bew. 20 11 OSLO regenbui 23 9 KOPENHAGEN regenbui 16 8 ABERDEEN regenbui 15 8 LONDEN zw. bew. 24 13 AMSTERDAM zw. bew. 15 11 BRUSSEL geh. bew. 19 12 LUXEMBURG zw. bew. 17 12 PARIJS zw. bew. 24 12 BORDEAUX onbew. 26 11 GRENOB-LE onbew. 25 10 NICE onbew. 24 16 BERLIJN regenbui 14 9 FRANKFORT geh. bew. 18 12 MüNCHEN regen 18 11 ZüRICH geh. bew. 19 14 GENEVE 1. bew. 25 7 LOCARNO onbew. 25 7 WENEN regen 19 12 ATHENE 1. bew. 15 ROME onbew. 27 12 AJACCIO onbew. 27 12 MADRID onbew. 32 18 MALLORA onbew. 28 14 LISSABON onbwe. 32 19 PAUZE NIET NAAR ILPENDAM Telkens als we op reis gaan (dit weekeinde over Ilpendam naar Broek-in-Waterland) glijdt uit het treinvenster onze verliefde blik de verdwijnende omtrekken van de stad Leiden achterna. We hebben allang ontdekt, dat Ilpendam zeer vermake lijk mag zijn, maar dat er maar één oord is, waar we verkiezen te leven en te sneven. Een jongeman, die tij dens de bezetting op zijn terecht stelling wachtte, wist op een vodje papier naar ouiten gesmokkeld te krijgen, dat hij zo dolgraag nog eens te communie zou willen. Hij had er nooit veel om gemaald. Hij ontdekte tot zijn spijt pas in de verlatenheid, wat het leven leven gééft, leven dat niet sterven kan. Het is een goede wij ze raad te overwegen, wat de hoogste waarde voor ons heeft, voor het te laat is. Vóór we, in Ilpendam smach tend, ontdekken, dat Leiden toch het beste was. PUZZEL No. 506. Horizontaal: 1 iedere 4 roofdier, 7 inwendig lichaamsdeel, 9 rondzwervende herdersstammen, 11 hijswerktuig, 12 keurig, 14 jongens naam, 15 lied, 16 voornaamw., 17 meisjesnaam, 19 boom, 20 smaldeel ener vloot, 24 stadje in 't N. van Hongarije, 26 Rom. keizer, 27 meta len haak. Vertikaal: 1 voegwoord, 2 uurwerk. 3 water in Utrecht, 4 slaapt men op 5 iemand de achting geven welke hem toekomt, 6 reeks, 8 barbaars: kunstverwoester, 9 begrip, 10 zwar te, 11 opgezet, 13 voorzetsel, 18 zoon van Jacob, 19 deel v.e. huis, 21 radio omroep vereniging (afk.), 22 bedek king van een gebouw, 23 voorzetsel, 25 voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 505 Horizontaal: 1 hor, 3 moe, 5 ma, 6 ere, 7 do, 9 si, 10 el, 12 pil, 14 ink, 15 innen, 16 die, 17 neb, 19 ra, 21 se, 22 ma, 24 alt, 25 os, 26 lik, 27 aap. Vertikaal: 1 ha, 2 rei, 3 mee, 4 ed, 5 mep, 8 ook, 9 slier, 11 Linne, 13 ons, 16 dom, 18 bos, 20 aak, 21 sta, 23 al, 2,5 op. PUNT „Als mijn berekeningen kloppen is Hansje over 14 dagen op de maan"

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3