WTW^maZ MM I WIP lil DUINSTREEK Burgerlijke Stand Operetteklasse Leidse Muziekschool ZATERDAG 30 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 WAT ZAL IK DOEN? „Moe, wat zal- ik gaan doen?" Het is de kreet, die moeders in vakantie- tijd hopeloos maakt en waarmee het comité vakantiebezigheden in Leiden heeft afgerekend. Want de kinderen hebben nu iets te doen in de vakan tie en de grote deelname bewijst wel dat ze iets leuks te doen hebben; def tig gezegd: men voorziet in een be hoefte. Maar wèt te doen als er niet ge noeg leiders en leidsters zijn? Dat is het probleem op het moment. Maar toch geen onoverkomelijk probleem, dukt ons. Er zijn voldoende jongelui, die over een ruime zomervakantie beschikkend, zich afvragen: wat zal ik doen? Zij kunnen iets nuttigs ver richten in dienst van de vakantiebe zigheden. Enzij hoeven niet voor niets te doen. Het comité biedt een salaris van ƒ4,tot ƒ5,per dag, afhankelijk van de functie en dat is toch in elk geval méégenomen. Meldt u met spoed aan bij de adres sen, die ook elders in dit blad per ingezonden mededeling worden ge noemd. Gistermiddag vond in de kantine van de Nederlandsche Rotogravure Mij de prijsuitreiking plaats van prij zen voor de best geslaagde vakleer lingen. Het Gerrit Jan Thieme-fonds be loont jaarlijks de leerlingen, die de beste prestaties hebben geleverd op het leerlingexamen voor de Grafi sche vakken. De bedoeling van dit fonds is om de kennis en de liefde voor de Grafische vakken te bevor deren en op te wekken tot bijzondere prestaties. De leerling J. Gans van de Teken afdeling van het bedrijf mocht de verguld-zilveren penning, die slechts eenmaal per jaar wordt uitgereikt, in ontvangst nemen en de leerling M. Snijders ontving de bronzen penning. Beiden kregen daarnaast het fraaie diploma. Het was voor de derde maal in jaarlijkse opvolging, dat zulk een prijs bij de Rotogravure kon worden uitgereikt. De studenten hebben hedennacht de „oude soc" ten grave gedragen. Tot de feestelijkheden, die eerst na middernacht goed op gang kwamen, behoorde onder meer het uitdragen van het meubilair. Een groep stu denten had op zich genomen een van de onverwoestbaar schijnende tafels van de sociëteit in het Rapenburg te smijten. Tijdens het vervoer bezwe ken echter enige heren onder de enorme last van de tafel. Een student kreeg het geval op zijn voet en hield aan de verhuizing een gebroken enkel over. Gevonden op het ziekentriduum: een witte paarlemoeren rozenkrans met zilver. Misschien een gedachte nis? Adres: Schlatmann, Juffermans- straat 29, Oegstgeest. Woensdag werd door ons ge schreven dat door een lesauto een be jaarde bromfietser op het Stations plein is aangereden. Nader is echter gebleken, dat de lesauto stilstond en dat de bromfietser bij een erkeerde inhaalmanoeuvre tegen de auto is op- gebotst. Op het landelijk congres van de Expogé te Hilversum is besloten het congres in 1963 te Leiden te houden. De afd. Leiden heeft zich gaarne met de organisatie van dat, enige dagen durende, congres belast. Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor het accountantsexamen van de NIVA de heer K. van Bemmel te Leiden. PROMOTIE BIJ DE NEM Door de algemene vergadering van Aandeelhouders is de procuratiehou der Ir. J. H. Dickhoff met ingang van 1 juli 1962 tot Adjunct-Directeur benoemd van de Ned. Electrolasch Maatschappij. HEILIGDOMSVAART 14 t.m. 16 juli a.s. 3-Daagse tocht Maastricht-Aken Reissom alles inbegr. 52.50 voor leden en ƒ55.voor niet-leden. O.a. grootse reliekehtocht Sint Servaas, concerten, openlucht spelen en excursies. Bezoek aan Aken. Boekingsadres: Agentschap Ned. Reisver. v. Katholieken. Firma Huibers, Haarlemmerstraat 123, tel. 22889, Leiden. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 30 JUNI Oud-Leiden. Excursie naar Leidse universiteit. 2 uur nam. Academiege bouw, Rapenburg. St. Adelbert Naar St. Adele- berts-akker. 7 uur vertrek van Sta- Eucharistisch trefpunt St. Lode* wijkskerk (Mariakapel) 3-5 Uur. tionsplein. OEGSTGEEST Geslaagd Te Rotterdam is aan de Economische Hogeschool geslaagd voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen de heer (Advertentie) A. C. R. van Aalst te Oegstgeest. KATWIJK PRIJSUITREIKING TOER VAN VALKENBURG Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Marine Vliegkamp Valken burg reikte de commandant, kapitein ter zee vlieger G. F. Venema, de prijzen uit aan de verschillende win naars van de Tour van Valkenburg, die van mcandag tot woensdag werd gehouden. Als gasten waren hierbij o.m. tegenwoordig de commandant van de Marine Luchtvaart Dienst Nederland, kapitein ter zee vlieger B. Sjerp en de burgemeesters van Katwijk. Valkenburg en Wassenaar. Alvorens tot het uitreiken der prij zen over te gaan, richtte de comman dant een woord van hulde tot ma joor Poppe en complimenteerde hem met het fraaie zeilresultaat, behaald in de Kieler Woche. Majoor Poppe droeg hierna de prijzen, welke hij bij deze gelegenheid heeft behaald, aan de commandant over als tro feeën van he4 Marine Vliegkamp Vervolgens kwrmen de winnaars van de Tour aan de beurt. Hoofd prijswinnaar Wijtmans ontving met een passende toespraak een heren- rijwiel en verschillende bekers. Ser geant Aartsen ontving, als leider van de ploeg Full Speed, de eerste ploegenprijs. De tweede en derde prijs, de extra-prijzen voor de drie oudste rijders (Hoetjes, Eikelhof en De Groot), de prijs voor de strijd- lustig6te renner, die voor de groot ste pechvogel en de prijs in het KWU-klassement werden eveneens persoonlijk door de commandant uit gereikt. De leden van dé enige bui tenlandse ploeg (Squadron 1 Ger many) ontvingen als attentie elk Zoineravondconcerten van stadsbeiaardier Stoelen op de straat Naar wij vernemen heeft het col lege van Burgemeester en Wethou ders besloten in het kader van de zomeravondconcerten door de stads- beiaardiers een aai tal concerten te doen verzorgen op het carrillon. Deze concerten zullen plaats Vinden op: maandag 2 juli maandag 16 juli maandag 30 juli maandag 13 augustus maandag 27 augustus telkens van 20.00 tot 21.00 uur. Ten gerieve van de luisteraars zullen tijdens de concerten de Vis markt, de Koornbrug en de Nieuwe Rijn, voorzover gelegen tussen de Hoogstraat en de Burgsteeg, voor alle rijverkeer worden afgesloten, terwijl op de Nieuwe Rijn door ter plaatse gevestigde café-restaurant exploitanten stoelen zullen mogen worden geplaatst op de openbare weg. NAAR DE HEILIGDOMSVAART IN MAASTRICHT De Nederlandse Reisvereniging voor Katholieken organiseert een driedaagse tocht naar Maastricht ert Aken, speciaal ter bijwoning van de Heiligdomsvaart bij welker gedegen heid te Maastricht bijzondere plech tigheden plaats hebben. Zaterdag 14 juli te 17.00 uur is er een plechtige toning van de belang rijkste relieken uit de schatkamer van St. Servaas. Om 17.30 uur uit voering in de St. Servaaskerk van de Vespers van Cl. Monteverdi door so listen, koor en orkest van de Belg. Radio en Televisie te Brussel. Op zondag 15 juli trekt de grootste reliekenstoet door Maastricht, een indrukwekkend schouwspel. Tot besluit van deze drie-daagse reis wordt op maandag Aken bezocht. Voor aanmelding zie advertentie gis teren in dit blad. Geboren: Geza E. z.v. H. Gertenaar en M. A. de Koning; Arie z.v. C. v. d. Plas en P. C. Wassenaar; Cornelis E. z.v. J. Dreef en G. I. E. Wiese; Johan na E. M. d.v. P. J. Sassen en E. M. M. Pieterse; Leona d.v. L. A. Akker* man en M. Bobbink;' Anita R. d.v. S. Tolsma eu J. Klijn Hesselink; Rèi- na A. d.v. G. Wessels en C. Verhoog; Michaëla W. A. M. d.v. A. J. T. M. Pieters en A. A. M. v. d. Staak. Overleden: C. Rombouts; 64 j/., m Gehuwd: P. J. Wihgerder en T. S. H. Mulder; W. C. Verhoeven eh J. de Tombe. Ondertrouwd: C. Heijnekamp en I. Dirkse; P. Spierenburg en J. T. Reh- ling; O. T. J. Bik en A. B. M. Topper; A. M. Siebers en T. H. _M. Grubben; S. Weeda en E. H. den Dopper; J. J. E. Filemon en Ea. Hageman; M. A. Kerkhoven en N. Prevoo; G. van Rijn en C. S. M. van der Boog; H. C. de Graaf en A. Azier; G. P. M. Post en T. M. Paardekooper; G.Kampnorst en C. Plaizier; A Straathof en M. A. Voppen; C. L. Juffermans en C. H. M. Ouwerlcerk; J. H. de Haas en R. Keij* zer. TOT BESLUIT van de leerlingen- avonden van de Stichting Leidse Muziekschool werden gisteravond on der leiding vah mevr. Leny Stevens- Ridderhof twee operettes uitgevoerd met aan de vleugel Ada van der Bent. Er was grote belangstelling in de Schouwburg en de stemming bij klei- neh en groten Was opperbest. Mevr. Stevens lichtte persoonlijk haar toe hoorders in, dat enkelen van haar leerlingetjes Waren uitgevallen, waar door de keuze gedaan werd van twee werkjes, die wij al van haar kennen. Zij begon met de jongsten van het talrijke gezelschap die de kinderope rette „Het stoute eekhoorntje" zon gen. De twee taferelen, waarin Leo Smeets naar de tekst van Br. Siwart zijn muzikaal toneel-verhaal indeelt, zijn eenvoudig, vrolijk, snaaks; een leuke tëkst en alleraardigste muziek. Kabouters - 'n heel gezelschap bij el kaar zijn ijverig in het bos bezig. Een fleurig tafereeltje! Kikkers, vo geltjes, een haas en een eekhoorn, nog een tovènaar bovendien, dat zijn de personages, die een vrolijk spel spelen. De eekhoorn, een echte stou- terik, heeft de gehele wintervoorraad van de kabouters opgesnoept. Dat veroorzaakte in het bos nogal groot tumult, en de kabouterkoning ver oordeelde hem om de wintervoorraad weer aan te vullen. De kabouters raadde hvj aan zelf flink de handen uit de mouwen te steken en proviand te verzamelen. Aardig en kinder lijk. DE GROTERE LEERLINGEN zongen en speelden de kinderoperette „De stukgedanste balschoentjes" waarvan Hans Schouwman de mooie muziek schreef naar een tekst van W. Wes sels. Een deftige onbuigzame koning heeft negen charmante dochters, die van Vader-koning niet mogen trouwen - elke minnaar moet zijn aanzoek met de dood bekopen -Maar de dochters denken er anders over. Heel kostelijk weten zij papa te bedotten en 's nachts klokke twaalf, ontvangen de negen jongedames negen geliefde prinsen om deze voor een dansje te ontmoeten. Een soldaat heeft van de tovervrouw een mantel gekregen, waarmee hij onzichtbaar wordt. Aan het hof gekomen gaat hij precies na wat de prinsessen doen en hij rap porteert dit aan Zijne Majesteit die de stukgedanste balschoentjes vindt. Uit is het met de leuke danspartij van de meisjes met hun aanbidders. De koning wil de soldaat belonen voor zijn mededeling, daarom mag hij een prinses kiezen, en ontvangt ook een beloning in goederen. De soldaat voelt zich niet de juiste man om met een prinses te trouwen, aan vaardt alleen de ridderslag en de beloning, maar raadt de koning aan de prinsessen gelukkig te maken met hun prinsen. En dit gebeurt. Er zijn veel bijrollen, zoals mensen op het marktplein, nevelen, die de uitjes van de prinsessen moeten verdoeze len, elfen die alles in goede banen moéten leiden; gfadeuse kamenier- tjes, herauten en de elfenkoningin, 'n frêle figuurtje, dat behalve wéldoen de danskunst met gratie beoefent (leerlinge v. Ann ter Haar-Pasman). Het is mooie muziek en een aardige operette; vlotte koortjes; sierlijke dansjes en aardig-geVónden situaties. Er werd con amore door de leer lingen gewerkt WIJ KREGEN ook entre-acte-mUziek te horen. Tussen de eerste en tweede operette in, kwam de heer Lauw Boellaard voor het voetlicht met het accordeon-jeugdorkest. Déze geboren leraar heeft er goed slag van zijn jonge Schare voor te gaan in de ken nis, hoé het gekozen instrument te bespelen en zijn leerlingen goed be grip van muziek bij te brengen. Dit getuigde de weergave Van het dfiè- tal, van karakter geheel uiteenlopen de, kleine werken die hij met zijn jeugdaccordeonorkest uitvoerde. Er werd dapper gespeeld, de bedoelin gen van de dirigent goed benaderd. Het werd een reuze-succes. De bege leiding van de operettes was weer in handen van Ada van der Bent» die op het gebied van begeleiding haar weetje al aardig weet, en grote toe genegenheid blijkt te bezitten voor de moeilijke kunst van accompagne ren. Van mevrouw Stevens-Ridder hof weten wij, hoe aktief zij is, en hoe zij alle leerlingen inspireert om het beste te geven, dat zij hebben. Na afloop van de beide operettes kwamen mevrouw Stevens en de pianiste op het podium. Mevrouw Stevens werd toegejuicht Voor haar tact, haar enthousiasme en kennis. De zaal daverde van toejuichingen, waarin ook Ada van der Bent deel de, en beiden werden overladen met bloemen en cadeaus. J. Kortmann ZOETERWOUDE Kleine Cronesteinse Polder In gevolge de oproep van de voorzitter, aie als huurder is gekozen, doch geen volmacht en dus ook geen stemrecht heeft, was voor de vergadering van stemgerechtigde ingelanden maar één ingeland opgekomen. De ingeland, eigenaar van 1 ha. land kon maar één stem uitbrengen. Het totaal aantal stemmen in deze polder, die 116 ha groot is, dat kan worden uit gebracht, bedraagt 41. Het aantal stemmen, dat elke ingeland kan uitbrengen wordt bepaald volgens 'n afnemende schaal. De lijst van stemgerechtigde inge landen vermeldt één ingeland met één stem en de grootste ingeland met 39 ha. heeft 9 sternen. Aangezien voor de vaststelling van de rekening en begroting yK van het aantal stemmen wordt vereist, werd de vergadering Verdaagd tot 5 juli. WARMOND De volgende raadsvergadering zal gehouden worder op 24 juli (On derzoek geloofsbrieven nieuw geko zen raadsleden). De beëdiging van de nieuwe raad zal plaats hebben 4 september. De jaarlijkse rondvaart van b. en w. met de raadsleden is vastge steld op 11 augustus a.s. KORTE GOLE Twee Nederlandse dames, die hun vakantie in de Oostenrijkse plaats Greifenburg doorbrengen, worg den sinds donderdag vermist. Zij wa ren te voêt naar Ghoppnitz vertrok ken en zijn daar donderdagmiddag nog gezien. Vrijdagmorgen is een opsporingsactie begonnen. een wapehschild van het Marine Vliegkamp. Gedurende de rest van de avond konden de aanwezigen ge niéten van een drie uur durend amu sementsprogramma, verzorgd door het gezelschap van Rens van Dorth. Gedurende de pauze van dit pro gramma werden de overige prijzen en de premies door de leden van de prijzen com missie aan de win naars uitgereikt. Promotie Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam promoveer de tot doctor in de economische we tenschappen de heer Th. M. Scholten te Katwijk aan Zee. I.ISSÉ Geslaagd voor het eindexamen 5- jarige cursus de volgende kandida ten: L. W. Hoogervorst, A. M. van Kampen, J. F. M. Kuilboer, J. C. Rewijk, J. J. Smakman, H. Verdel, L. A. v. d. Zwet, allen te Lisse, J. A. J. Clemens, M. H. W. Hoogkamer, beiden te Haarlemmermeer, C. J. M. van Dril, P. J. M. Heemskerk, N. W. J. M. Hulsebosch, A. G. E. v. d. Klugt, J. J. Rotteveel, A. W. Ruigrok, G. L. Verschoor, allen te Hillegom. Voor het eindexamen 3-jarige cur sus zijn geslaagd: M. M. J. Bisschops, W. Clement, F. G. W. v. d. Eist, F. J. J. Godyla, W. J Kemokes, J. A. Th. Kortekaas, C. H. J. Kranenburg, J. H. P. v. d. Lans, G. M. Leuven, D. A. Mens, G. J. Rooyakkers, M. G. E. Schrama, J. J. Trompert. B. P. Was senaar, J. J. E. v. d. Zon, allen te Lisse, G. M. M. Glas, E. C. Hulse bosch. H. H. J. Kortekaas, J. M. Minck, P. A. Nederpeit, F. M. Selder horst, J. P. v. Tongeren, M. A. Wal kers, allen te Hillegom. Oogst van de straat Gevonden voorwerpen: wieldop, breiwerkje met naalden, atletiekhemdje, herenregen jas, bedelarmband, bruine herenre genjas, portemonnaie met inhoud, groene jongenstrui, kanarie, klein kralen kinderbeursje, kabelslot, oud damesrijwiel, gekleurd manchester jasje, huissleutel; verloren voorwer pen: zilveren armbandje, wieldop DKW, kleine rode portemonnaie met inhoud, damespolshorloge, 2 week kaarten, blauwe parkiet, 10 kg gras zaad, blauwe step, herenpolshofloge. Geslaagd Mevr. J. C. M. van der Eerden slaagde te Den Haag voor het juweliersexamen. Hoe de duiven vlogen De post* duivenvereniging „De Oude BlaUw- band" vloog met 54 vogels vanaf Tergnier, 303 km, waarvan de eerste duif was van de heer C. de Bruin. De volledige uitslag van de prijsdui- ven is als volgt: C. de Bruin 1, 10, 11, 12; Th. van der Ploeg 2, 4, 5, 15; K. Ippel 3, 8; A. Hoge veen 6; J. van Dijk 7, 14; C. Schippers 9. Vervolgens werd een wedvlucht gehouden vanuit Augoulèmê, 802 km; gelóst werd te 6.15 uur, waarvan de eerste prijsdüif thuis was óm 18.29.07 èn de laatst 6.08.40. De uit slag was: A. Hogeveen L K. Ippel 2, 6, 7; C. de Bruin 3; Th. Van dér Ploeg 4, 5. Super Market kómt in Lisse Be houdens goedkeuring zal de firma Van der Mark in de Kapelstraat een super market gaan-stichten, Waarvoor dezer dagen reeds grondboringen wórden verricht. Geboren: Johannes A. J., z.v. J. M. Breeuwer ên C. G. Even; Christina M. Th., d.v. C. A. Alkemade en H. A. J. Juffermans; Erwin P. W. A., z.v. A. M. M. Schrama en J. N. c. H. Broekhof. Ondertrouwd: T. M. kraan te War mond en C. A. M. Dofferhoff; H. M. Jansen te Sassenheihi en M. T. van der Zwet. WASSENAAR Gemeentelijke bijdrage voor mi litairen in Nieuw Guinea. De plaatselijke afdelingen van het Ka tholiek en het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront hebben geza menlijk het gemeentebestuur een bijdrage gevraagd voor het werk tén behoeve van de Wassenaarse mili tairen die in Nieuw Guinea dienst doen. Burgemeester en wethouders staan sympathiek tegenover dit ini tiatief en stellen de raad voor, per Wassenaarse militair een bedrag van 10.beschikbaar te stellen. Op 't ogenblik verblijven 12 militairen Uit Wassenaar in Nieuw Guinea; Ver wacht wordt dat dit aantal in de loop van dit jaar zal stijgen tot 20. De thuisfronten zijn voornemens di verse acties te ondernemen om ook de Wassenaarse burgerij in de werk zaamheden te betrekken. Film over koninklijk paar voor de schooljeugd. In het Astra-theater zullen speciale voorstellingen voor dé schooljeugd worden georganiseerd van de filmrepórtage, die gemaakt werd van de viering van het zilveren huwelijksfeest Van het koninklijk paar. Burgemeester en wethouders schrijven aan de raad dat hét aan* beveling verdient, de leerlingen van de lagere en de uloscholen in de gelegenheid te stellen déze film te gaan zien. Daarom vraagt het college aan dè raad een bedrag, gelijk aan 3700 maal de toegangsprijs van een Onderwijsvakature. De heer *1. W. F. van den Berg heeft ontslag ge vraagd als onderwijzer aan de Schout bij Nacht Doormanulo, wegens be noeming elders. B. en w. stellen de raad voor dit ontslag eervol te ver lenen. Ter voorziening in deze vakature hebben b. en w. een voordracht op gesteld waarop voorkomen 1. de heer H. Baljet te Amsterdam; 2. de heer W. S. W. Hidma te Huizen (NH). Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandidaatsexamen werktuigkun dig ingenieur de heer A. H. T. Mod derman. Geslaagd Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen econo mische wetenschappen de heer J. M. Willemse te Wassenaar. NOORDWIJK EVENEMENTEN BADPLAATS IN JULI De evenementen-commissie heeft voor de maand juli de volgende re creatieve gebeurtenissen voor de bad plaats vastgesteld: Dinsdag 3 juli 10 uur nam. groot vuurwerk voor de Wilh. Boulevard. Donderdag 5 juli 8.30 nam. Concert „Echo der Duinen" Wilh. Boulevard. Maandag 9 juli: orgelconcert door Feike Asma, 8 uur nam. in Ned. Her vormde kerk te Noordwijk-Binnen. Donderdag 12 juli: 8.30 concert „Ex celsior", Wilh. Boulevard. Dinsdag 17 juli: 10 uur nam. groot vuurwerk voor Kon. Wilh. Boulevard Donderdag 19 juli: op de Wilhelmina Boulevard grote taptoe door „Echo der Duinen", „Excelsior" en „Cres cendo". Donderdag 26 juli: 8.30 uur concert „Echo der Duinen", na afloop op tocht met lampionnen of fakkels. Vrijdag 27 juli: 8 uur orgelconcert door Piet van Egmond in de Ned. Herv. kerk te Noordwijk-Binnen. De Noordwijkse Reddingsbrigade Zal zowel in juli als in augustus vier reddingsdemonstraties geven; twee op het strand voor de Wilh. Boule vard en twee op het strand bij de Duindamse slag. Bij minder gunstig weer zullen de Concerten niet op de Wilh. Boule vard worden gehouden maar op het Kerkplein Hoofdstraat. Tevens zullen nog een tweetal openluchtfilmavonden worden ge geven. P.V. „Steeds Sneller". De Post duivenvereniging „Steeds Sneller" hield in de afgelopen week een twee tal wedvluchten, waarvan de uitsla gen zijn als volgt: Wedvlucht met 'oude duiven vanaf Chateauroux afstand 636 km in con cours 104 duiven, gelost te 6 uur, windstil: L. Steen voorden 1, 11, 12; C. v.d. Berg 2, 4, 6, 10, 14 en 25; 3 Duindam-Noordermeer; 5 J. Star; J. Passchier en Zn. 7 en 23; J. Schlim- mer 8; M. v.d. Wiel 9, 18, 21, 22 en 24. Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier, afstand 298 km. In con cours 1699 duiven. Gelost te 6 uur, windstil: M. v.d. Wiel 1, 10, 12, 15 en 21; J. v.d. Niet 2, 4. 8 en 22; J. Beugelsdijk 3, 20; J. W. Schlimmer 5; J. v.d. Wiel 6; J. Barnhoorn 7 en 14; C. v.d. Berg 9, 13 en 18. P.V. „Steeds Sneller" Onder voorzitterschap van de heer C. v. d. Berg hield de Postduiven Vereniging „Steeds Sneller" een goed bezochte ledenvergadering in rest. „De Beurs". Mededeling werd gedaan, dat voor de africhtingsvlucht van jonge dui ven Vanaf Bleiswijk a.s. zondag de duiven ingekorfd zullen worden zon dagmorgen van 7-7.30 uur. Besloten Werd evenals vorig jaar weer een koppelwedstrijd te organiseren, met als inleggeld ƒ1,- per lid. Hiervoor gaven zich 32 deelnemers op, zodat 16 koppels kunnen worden gevormd, waarvoor 3 geldrijzen beschikbaar worden gesteld. Bijzonder attractief was het dat staande de vergadering door de leden voor alle 16 koppels extrh prijzen werden toegezegd en door de heer Schlimmer een prijs Van 25,- voor de vlucht Rufex voor de eerst aangewezen duif. Bij loting werden de koppels voor de koppel wedstrijd over 5 vluchten ais volgt Vastgesteld: C. v. d. Berg-L. Glasber gen, G. Timmers-J. Passchier, A. Kramer-J. Aanhane, W. Zonneveld- H. L. Smit, J. v. d. Niet-E. Smit, J. Zonderwijk-A. Hassing, P. Borst-J. Schlimmer, v. d. Niet-v. Rijn, L. v. Rijn, J. v. Schaik-Duindam/Noorder- meer, E. Smit-G. V. d. Poel, J. Hoek- A. v. Duin, C. L. Smit-Th. Steen- vóorden, C. Ruigrok-A. Ruigrok, J. Barnhoorn-J. Beugelsdijk, C. Smit- J. Star, M. v. d. Wiel-A. v. d. Zwan. Het inleggeld moet bij de eerste in- korving worden voldaan. Verdere op gaven voor de koppel wedstrijd zijn niet meer mogelijk. Bij de bespre king het beschikbaar stellen van 'n „grote prijs", werd voorgesteld een rijwiel te laten vervliegen voor tweè aangewezen duiven over 5 vluchten. Hiervoor gaven zich op 18 leden, ter wijl deze inschrijving opengesteld is tot 14 juli a.s. Wordt deze inschrij ving onverhoopt niet groter, dan gaat deze wedstrijd toch door, ech ter zal dan de prijs(zen) nader wor den vastgesteld. Na een bijzondere vermakelijke rondvraag werd deze geanimeerde vergadering gesloten. VOORSCHOTEN TAPTOE VAN MARINIERSKAPEL Gisteravond werd onder grote be langstelling van het Voorschotense publiek door de Marinierskapel met tamboers en pijpers van het Korps Mariniers onder leiding van de kapi tein-directeur H. C. van Lijnschoten op het sportterrein aan de Jan Wil lem Frisolaan een taptoe geblazen. Om 8 UUr kwam de kapel aan bij het Cultureel Centrum. Tegen 9 uur mar cheerde de kapel af via de Prins Ber- hardlaan .naar de Jan Willem Friso laan. Op het terrein presenteerde de kapitein-directeur het Korps aan de burgemeester en de gemeentelijke en militaire autoriteiten. Er werd staan de en lopende gemusiceerd. Vanaf het dak van de Chr. ULO werd het taptoesignaal geblazen. Met het Wil helmus werd besloten. Daarna mar cheerde de kapel af naar het Cultu reel Centrum. Hoewel de weersom standigheden niet gunstig waren het was zelfs koud wilden vele Voorschotenaren dit evenement niet missen. Het musiceren van de kapel werd beloond met applaus. Uitslagen schoolsport voetbal: Vlietschool-Herv. school 0-0, Geref. school-Parkschool 0-4, ds. Fortgens- school-Betanieschool 1-0, St. Jozef- school-Geref. school 2-0. Stand: 1 Parkschool 5 gesp., ló p.; 2 St. Jozefschool 47; 3 ds. Fort- gensschool 57; 4 Bethanieschool 4 4; 5 Geref. school 42; 6 Vlietschool 41; 7 Herv. school 61. Korfbal: Vlietschool-Herv. school 2-0, Geief. school-Parkschool 0-3, ds. Fortgensschool-Bethanieschool 0-1, Sa. Mariaschool-Geref. school 2-0. Stand: 1 Parkschool 5 gesp., 8 p.; 2 Sa. Mariaschool 47; 3 Bethanie school 46; 4 Vlietschool 46; 5 Geref. school 42; 6 ds. Fortgens- school 52; 7 Herv. school 61. Verkeersexamens Aan de ver- keersexamens werd dit jaar door 300 jongelui deelgenomen. 69 Jandida- ten werden afgewezen. De rest be haalde het diploma. Er waren 14 can- didaten met 0 fouten. Aan de2e jon gelui zal door burgemeester L. de Kool het Veilig Verkeersdiploma worden uitgereikt. HILLEGOM GEMEENTERAADS VERGADERING De raad vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester jhr mr dr O. F. A. H. van Nispen van Panner- den. De heer P. Turkenburg was af wezig vanwege ziekte. De voorzitter dankte de raad voor haar medeleven betoond bij zijn 25-jarig ambtsjubi leum. Dit werd door hem bijzonder op prijs gesteld. Na enige hamerstukken terzake het lager onderwijs en reclames be lastingen, kwam 't voorstel tot „Ver hoging van de huur sportvelden van de v.v. „Sizo" aan de orde. Na lange discussie werd tenslotte besloten het voorstel aan te houden. B. en w. zul len op de vergadering met nadere voorstellen komen. Meer storm verwekte het voorstel tot „aankoop van grond aan de Mo lenlaan". De heer F. v. Lierop (kvp) vond dat hierbij „fanatiek spel was geleverd". Hij vond het bedrag voor deze grond buitengewoon hoog. De voorzitter lichtte de zaak echter nog eens grondig toe en daarop ging de raad unaniem accoord met het voor stel tot aankoop van de gronden, ca. lVt h.a. voor een bedrag van 99.875. Ook ging de raad accoord met het voorstel tot „Demping van een deel van de Niéuwe Haven". Vbor dè twee kruisverenigingen, 't Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis werd een voor stel van b. en w. een nieüwe en be langrijk hogere subsidieregeling aan vaard. Het bevolkingsonderzoek in 1961 De districtstuberculosearts dr D. Ruiter heeft het onderzoek van de bevolking op tuberculose, dat in de cember 1961 in Hillegom heeft plaats gehad, van commentaar voorzien. Hij verklaarde, dat het bevolkingsonder zoek in Hillegom vlot is verlopen, de organisatie was in orde en de op komst bevredigend. Dat 16% van de bevolking geen medewerking ver leende, vond hij jammer. Dit is een te grote groep, vooral als men de me dische uitkomsten bekijkt. Er werden n.l. acht gevallen van actieve long- tuberculose aangetroffen, waarbij 5 personen ouder dan 50 jaar. Dit bete kent een ernstige waarschuwing om niet te verslappen en vooral de leef tijd boven de 50 jaar verdient de bij zondere aandacht. De uitslag van het onderzoek was: 4 mannen en 4 vrou wen actieve longtuberculose; inactie ve longtuberculose 22 m. en 16 vl\; geringe resten 195 m. en 110 vr. Er waren voorts nog 147 mannen en 133 vrouwen die andere longafwijkingen hadden. Marktberichten LEEUWARDEN, 29 juni, Kaas Commissienoteringen: Goudse kaafe 1.941.95; Edammer kaas 1.801.81; Broodkaas 1.801.81. Handel: kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 juni Groente Bloemkool (pèr 100 st.): Al 28.00—48.00; A2 12.00—27.00: Bl 23.00; böspeen (per 100 bos): I 4o.0Ö; II 31.00—39.00; sla (per 100 st.)': Al 3.505.3Ó; waspeen (per kist): Al 10.50—14.50; A2 8.30—10.40; Bl 13.20 13.80; andijvie 12.00; doperwten (p. kg) 0.90; kroten (per 100 bos): I 18.00 22.00; ÏI 13.0014.00; prinsessenbo- nen (per kg) 2.202.25; kassnijbonen (per kg): I 1.351.55; II 0.95; kou- koulers (per 100 st.): A2 19.00; peu len (per kg.) 0.951.05; pootuien (per 100 bos) 5.007.00 (per 100 kg) 23.00; rabarber 15.0020.00; spits kool 7.008.00; spinazie 10.0012.00; tuinbonen 32.0035.00; radijs (per 100 bos) 8.109.30; peterselie (per 100 bos) 8.0013.00; selderie (per 100 bos) 2.00700; kervel (per 100 bos) 4.007.00; aardbeien (per doosje a 200 gr.) 0.59. RIJNSBURG, 29 mei, Bloemen Am. Anjers: Tangerina 16-17, Sim Rose 15-16, Scania 14-15, Sim Red 13-15, Dusty 13-14, Sim wit 10-13 per stuk. Engelse Irissen 65-100, Hol landse Irissen 50-65, Segetum 51-67. Anthemus 50-56, Flox 55-60, Anemo nen 10-16 per bos.Gladiolen: Am. Express 2300-2500, Strauss 3000-31ÓÓ, Sneeuw Prinses 1300-1500, Pioen Ma rie Laman 2000-2300, Sarah Bern- hard 1700-2100. Nanus Amanda 2000- 2200, Nymph 2000-2200, Spitfire 1700- 1800, Charm 140-1600, blauwe Charm 1100-1300, wit 900-1200, Violiereh 1400-16Ö0, Delphunium 700-900-150Ó, Seabiosa 600-650, Lelie Regale 550- 650, Campanula 600-670, Esther Read 420-520, Achelia 480-500, GaillardiS 350*280, Talma 300-310, Korenbloe-- men 2Ö0-270-3Ö0, tnnia 280-300, Cen- tauria 275-290 alles per bos.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2