Zegen voor deelnemers ziekentriduum niét vtogétm SUNIL HALEN! Weerbericht LEIDSE JEUGDTOER OP DE „AUTOBAAN" TE NOORDWIJK Zeven koninklijke onderscheidingen bij eeuwfeest n.v. Gebr. v. Zanten Het weer ui Europa DONDERDAG 28 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT FAIJ1NA J NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL (Advertentie) De derde etappe van de Leidse Jeugdtour was een ploegentijdrit over 10 ronden van de autootjesbaan bij de Noordwijkse Vuurtoren. Als eersten startten de kleine Maredijkers. Vijf ronden bleven ze bij elkaar en toen trok P. Sloos er tussenuit en finishte in 6 m. 6. De andere vier kwamen vlak na.^ elkaar. Sassenheim ging met drie man op Medegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. VRIJ VEEL BEWOLKING Vry veel bewolking, maar slechts hier en daar een buitje. Matige tot krachtige noordwes telijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. In de kleurig met rose hor tensia's en rode anjers versierde Herensingelkerk is gistermiddag tijdens het Plechtige Lof aan alle deelnemers van het ziekentridu um persoonlijk de zegen met het Allerheiligste gegeven. Een gevoelvolle afsluiting van een rijke eerste dag, die aan het doel van dit triduum - de zieken het besef gevendat zij een we zenlijk, onmisbaar deel van de Kerk uitmaken, zoals pater Eu- sebius Peters O.E.S.A. tijdens de middagpredikatie zei - moet hebben beantwoord. Het lof werd gecelebreerd door deken Th. van Niekerk van Al kemade met assistentie van ka pelaan J. P. Seijsener (diaken) en kapelaan N. J. P. Blauwhof (sub-diaken) Afwisselend zongen de leden van de parochiële koren en het jongenskoortje van de Heren singelparochie. Gedurende deze drie dagen wordt 's middags om twaalf uur door een aantal priesters de zie kenzegen gegeven. Daarvoor komt uit iedere parochie, die orrl zVn e^9en parochianen zieken of bejaarden naar het tri- deze zegen te geven. duum heeft gezonden, een pries- (Foto's „Van Vliet") De foto geheel boven werd heden- Herensingelkerk. De foto daaronder middag gemaakt toen de priesters de toont: de priester, rondgaande met het ziekenzegen gaven aan de deelne- Allerheiligste tijdens het Plechtige mers van het ziekentriduum in de Lof gistermiddag. HILLEGOM Gistermiddag om vijf uur kwant het personeel van de N.V. Gebr. Van Zanten met de dames bijeen in Tres long, om daar samen met de directie het honderd-jarig bestaan van de zaak te herdenken in een feestelijke bijeenkomst. Een der directeuren, de heer C. N. Veldhuyzen van Zan ten sprak een woord van welkom en leidde de heer A. v. Rooden, die namens het personeel het woord ver zocht, in. De heer A. v. Rooden sprak namens allen een woord van gelukwens tot de directie en wees er op dat om een zaak een eeuw te laten bestaan een geweldige ondernemingsgeest, stuurmanskracht en helder beleid no dig is. Daarbij moet er saamhorig heid bestaan bij „bestuur en leden". De directie van dit bedrijf is daarin geslaagd. Sociaalvoelend en demo cratisch was haar streven. Om uit drukking te geven van de dankbaar heid van het personeel daarvoor, heeft het personeel een tweedelig ta bleau willen aanbieden in Delfts blauw. Aan de ene kant is uitgebeeld de kleine tuinderswoning met een klei ne schuur, waarin de oprichter van het bedrijf in 1862 woonde en zijn kwekerij en handel begon. In 1911 werden de nieuwe gebouwen, kan toren en schuur, die men op het an dere deel van het tableau ziet, in gebruik genomen. Dat er daarna nog een grote uitgroei plaats vond was mogelijk door de ondernemingsgeest van de directie en door de ontwikke ling van het personeel. De vakont wikkeling heeft in dit bedrijf altijd een voorname plaats ingenomen. Daardoor ontstond er liefde voor het vak en voor het bedrijf, dat op so ciaal gebied vooraan stond. Geen bruut materialisme maar een samen werking steunende op christelijke beginselen werd door directie en per soneel nagestreefd. De heer N. C. Veldhuyzen van Zanten dankte de heer Van Rooden voor zijn goede woorden en het per soneel voor het prachtige cadeau. Daarna ging men aan tafel. Onder het diner traden eigen persooneels- leden op met een uitgebreide mono loog over de gebeurtenissen in de eeuw van het bestaan van de firma en waarin de wederwaardigheden op geestige wijze werden vermeld. Het waren Kees Jongbloed en Roel der Nederlanden die daarmede een over weldigend succes mochten oogsten. Zeven kon. onderscheidingen. Daarna had in de grote zaal van Treslong de huldiging plaats van een Burgemeester mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden reikt de on derscheidingen uit. Van 1. n. r. de burgemeester en de begiftigden: A. v. Rooden, A. Hey, L. Langeveld, J. D. Hey, J. J. Korbee, C. v. Rooden en C. P. de Groot. groot aantal personeelsleden. Aan een zevental werd een konin klijke onderscheiding uitgereikt De burgemeester, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, ver richtte deze plechtigheid. Hij wees op de belangrijke plaats die het be drijf de N.V. Gebr. Van Zanten in neemt in de wereld, in het econo misch bestaan van Hillegom en voor de velen, die in het bedrijf werkzaam zijn. Dat men daarbij kan beschikken over goed en bekwaam personeel is van groot belang en uit het feit dat er zovelen gedurende vele jaren hun beste krachten aan het bedrijf hebben gegeven bewijst da goede geest onder directie en werknemers. Het was hem dan ook een genoegen deze avond aan een aantal werkers in dit bedrijf te kunnen mededelen dat zij onderscheiden zijn. De burgemeester reikte daarna de onderscheidingen uit: de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau aan de heren Ant. v. Rooden, chef pakerij en schuur, van af 14 maart 1915 in betrekking bij de firma; Alb. de. Heij, chef ziek- zoeker en bloembollenbroeibedrijf, vanaf 1 maart 1920 in "betrekking, Jan D. Heij, chef koëlinrichting, van af 1 maart 1921 in betrekking. Voorts werd de bronzen medaille uitgereikt aan de heren: C. P. de Groot, onderhoudsman van de ge bouwen, in betrekking sinds 1 april 1918, Joh. Jac. Korbee, ziekzoeker, in betrekking sinds 15 augustus 1916, L. C. Langeveld, ziekzoeker, in be trekking sinds 1 april 1914, C. van Rooden, ziekzoeker, in betrekking sinds 15 januari 1917. V.Z. insignes. Daarna werd door de heer C. N. Veldhuyzen van Zanten aan de vol gende personeelsleden, die geduren de 50 jaar in de zaak waren geweest de V.Z. insignes uitgereikt. De gouden speld met briljant aan D. Huisman, P. Huisman, J. Lange veld sr., en L. Langeveld sr. De gouden speld aan 7 personeels leden, die meer dan 40 jaar in dienst waren: de heren L. Langeveld, A. van Rooden, J. Korbee, K. van Roo den, C. de Groot, A. en J. D. Heij. Voorts de directeuren G. E. Veld huyzen van Zanten, F. Veldhuyzen van Zanten en de Amerikaan A. Veldhuyzen van Zanten, de gouden speld. Een zilveren speld bij meer dan 25 dienstjaren aan de heren; J. de Groot, J. Langeveld, H. Rikkers, P. Langeveld, C. Rikkers, A. Caspers, J. van der Beid, M. van Tol, D. van der Voort en J. van der Wal. De heer Eduard Veldhuyzen van Zanten spelde daarna de zilveren speld op de revers van de directeur C. N. Veldhuyzen van Zanten. De overige werknemers ontvin gen een bronzen herinnerings-me- daille. Nadat de directie dank had ge bracht aan de burgemeester voor diens bereidheid tot de uitreiking van de koninklijke onderscheidingen, werd de rest van de avond feestelijk doorgebracht bij het zien en horen van een show. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE BIJ HONDERDJARIGE De receptie, die de directie van de N.V. Gebr. Van Zanten, Koninklijke Nederlandse Bloembollenkwekerij en exporthandel dinsdagmiddag in Treslong ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de zaak gaf, werd door honderden belangstellen den bezocht. Daaronder waren de burgemeester van Hillegom jhr. mr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Panner den, prof. E. v. Slechteren, Ir. Vlag, en vele vooraanstaande personen uit het Bloembollenbedrijfsleven en so ciale organisaties. Een bijzondere ontmoeting was die, met de heer Lytthoni, die uit Finland kwam en honderd tulpen in verschil lende kleuren en variëteiten had meegebracht, die in de nacht van maandag op dinsdag waren gesneden in dat verre land en nu werden ge plaatst in een kristallen vaas, waarin het handelsmerk van de firma geb. Van Zanten met 'n kroon daarboven was gegraveerd. Er waren meer dan vijftig grote bloemstukken, overweldigend in kleu ren en soorten, prachtige hiacinten van het Lisser Labaratorium een keur van geschenken, waaronder die van vertegenwoordigers uit Frankrijk, Duitsland Zweden en Engeland. Er was gedurende drie uren een zeer druk verkeer in de zalen van Treslong. Behalve de directieleden van het Hillegomse moederbedrijf was ook de directeur van de Ameri kaanse firma, die onder de naam Van Zanten Bros handel drijft, aan wezig. kop en twee achterblijvers over de baan. Gele-truidrager H. van 't Hofl bleef de twee anderen trekken om de j tijd voor de ploeg zo gunstig mogelijk te maken. Daardoor won hij deze etappe niet, maar zijn gele trui kwam niet in gevaar. Plan-Noord gingen met drie man zeer snel en Ben de Graaf kon als derde het straffe tempo van de twee Adries goed volgen. Dit bezorgde hem vandaag zijn eerste bonificatie van! 15 sec. Plan-Noord won met 6. m. 6 het ploegenklassement Adri Hoek won het dagklassement in 5 m. 38. Als eerste in de B-ploeg ging de| 3-mansploeg van Warmond over de1 baan en bleef van „begin tot eind gesloten" in 5 m. 30 bereikten de renners de finish. Bij de Sassenheimers trok Leo Knij- nenburg zó fel over de baan en zó scherp door de bochten, dat iedereen z'n hart vasthield. Hij bereikte met 5. m. 9 een vijfde plaats in het dag klassement. De andere Sassenheimers bleven met drie man kort bij elkaar en maakten een ploegtijd van 5.30 precies hetzelfde als Warmond. Bij Zoeterwoude ontbrandde een felle strijd om de gele trui. Peter Beereboom racede Martien v.d. Geest finaal los en deze had zelfs moeite zijn andere ploeggenoten de baas te worden. Beiden waren onkundig van het feit, dat de jury inmiddels had ontdekt, dat Beereboom zich niet aan de regels hield, door op race-mate riaal in de B-klasse te rijden. Dit is door de jury met 1 minuut bestraft. Martien v.d. Geest behoudt de gele trui, al is de strijd zeer fel om het tricot. In de A-klasse reden G. v.d. Vlugt, Dirk v.d. Meij en Kees Schaap fel tegen elkaar. Persoonlijk dagklassement C-klasse: 1 Adrie Hoek 5.38; 2Aad v. Polanen 5.40, 3 Ben de Graaf 5.42, 4 Henk van 't Hof 5.53, 5 Rob Bis- schofs 5.54, 6 Ton Huiskamp 5.55. B-klasse: 1 Peter Beereboom 4.54, 2 Martien v.d. Geest 5.03, 3 Daan Hulsbos 5.05, 4 Jac. Poel 5.07, 5 Leo Knijnenburg 5.09, 6 Bert Hulsbos 5.11 A-klasse: 1 Rob Akerboom 5.01, 2 Maarten Hoek 5.01, 3 Gerard van Velzen 5.01, 4 Kees Schaap 5.01, 5 Bert v.d. Ploeg 5.01, 6 Dirk v.d. Meij 5.05. Ploegen: C-klasse: 1 Plan-Noord 16.06, 2 Sassenheim 17.45, 3 Maredijk 18.48. B-klasse: 1 Zoeterwoude 15.15, 2 Warmond 16.30, 3 Sassenheim 16.30. A-klasse: 1 Leidse N. PI. 15.03. 2 Sassenheim 15.21; 3 Voorschoten 17.-. Algemeen klassement C-klasse: 1 Henk van 't Hof 46.39, 2 Adrie Hoek 48.42, 3 Aad v. Polanen 50.20, 4 Ben de Graaf 52.39, 5 Rob Bisschofs 54.21, 6 Wim v. Vliet 55.51. B-klasse: 1 Martien v.d. Geest 69.42 2 Peter Beereboom 70.18, 3 Leo Knij nenburg 71.33, 4 Leen Oudewater 71.49, 5 Anton Haastrecht 72.09, 6 Jac. Poel 72.58. A-klasse: 1 Maarten Hoek 64.11, 2 Rob Akerboom 64.56, 3 Bert v. d. Ploeg 65.46, 4 Hans Solleveld 65.47, 5 Gerard v. Velzen 67.01, 6 Kees Schaap 67.01. Ploegen C-klasse: 1 Plan Noord 2.33.30, 2 Sassenheim 2.39.-, 3 Maredijk 3.-.-, B-klasse: 1 Zoeterwoude 3.36.29, 2 Sassenheim 3.39.49, 3 Warmond 3.41.50. A-klasse: 1 Leidse N. PI. 3.16.23; 2 Voorschoten 3.23,16; 3 Sassenheim 3.26.51. De weerraporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI regen 17 7 STOCKHOLM zw. bew. 18 11 OSLO regen 19 10 KOPENHAGEN regenbui 17 9 ABERDEEN regenbui 15 9 LONDEN zw. bew. 18 8 AMSTERDAM regenbui 14 10 BRUSSEL geh bew. 14 8 LUXEMBURG zw. bew. 14 5 GRENOBLE onbew. 22 8 NICE onbew. 26 17 BERLIJN regen 17 8 FRANKFORT zw. bew. 16 9 MÜNCHEN zw. bew. 16 5 ZURICH onbew. 17 4 GENEVE onbew. 21 3 INNSBRUCK onbew. 15 5 BELGRADO zw. bew 21 11 ATHENE onbew. 30 24 MADRID onbew. 31 16 MALLORA zw. bew. 30 19 LISSABON geh. bew. 25 16 PAUZE OOK WIJ ZIJN SOMS ALS DIE SOLDAAT Voorzitter produktschap pluimvee en eieren: Winkeliers rekenen vaak te veel De winkeliers zijn er over het al gemeen sneller bij orr de stijgende inkoopprijzen door te berekenen lan dalende prijzen, aldus de heer H. H. Garrelds, voorzitter van het produkt schap voor pluimvee en eieren tij dens de gisteren gehouden vergade ring van het schap in Utrecht. De „drietjes" behoeven b.v. niet meer te kosten dan 11'/» 12 cent. In vele gevallen zal de huisvrouw nog 13 cent moeten betalen. De heer Garrelds betreurde dit, omdat door hoge prijzen tevens de lust aan het kopend publiek wordt ontnomen om grote hoeveelheden eieren in te ko pen Verhoogde omzet in Nederland, al dus de heer Garrelds, is noodzakelijk omdat Duitsland, dat voorheen 85 tot 90 procent van export opnam, de invoer beperkt heeft. De moeilijk heden, waarmee de Nederlandse eierhandel te kampen heeft door overproduktie zouden tot het verle den behoren als iedere Nederlander twee eieren meer zou eten. nam zijn speer en stoot te deze met kracht in het nog warme lijk. Hij doorboorde het hart en er stroomde bloederig water uit. Het xs een wat griezelig verhaal, dat er niet minder griezelig om wordt, omdat het hier het H. Hart van Jezus be trof. Om een onnaspeurlijke reden hebben we de neiging het niet zo erg meer te vinden als het het H. Hart van Jezus betreft! De ambtelij ke daad van die soldaat bewijst in ieder geval zo we dat nog niet wisten dat O. L. Heer „een man met een hart" was, een grootmoedig en warm hart, een hart gevoelig ten bate van anderen en gevoelig voor beledigingen en weldaden Het is morgen de dag om onze vele beledi gingen en nalatigheden wat goed te maken door een hartelijke attentie aan het H. Hart. PUZZEL No. 541 Hor. 1 kubieke meter, 7 stap, 9 voorzetsel, 11 einde, 12 het noodsein, 14 oude benaming voor liter, 15 badplaats aan de voet v. d. Pyre neeën, 16 familielid, 18 meisjesnaam, 20 plaats, plek, 22 welaan, 23 verdwe nen (bargoens), 25 familielid. Vert. 2 geheel de uwe (afk. Lat.), 3 eer, 4 plaats in Gelderl., 5 hoofd werk der oud-Noorse letteren, 6 gem. in Z.-H., 8 eens, 10 rivier in Italië, 13 in de oudheid de hoofdstad van Lacedaemonië, 17 Nederl. dichter, 19 vervoeging van een hulpwerkw., 21 boom, 24 rijkstelefoon (afk.). Oplossing 540. Hor. 1 Heeswjjk, 7 os, 8 oase, 9 bel, 10 pop, 11 p.e., 12 vel, 13 dor, 14 A.K., 15 nor, 16 aak, 18 Esla, 20 To, 21 Rimburg. Vert. 1 hop, 2 es, 3 soep, 4 wal. 5 ijs, 6 keper, 9 bol, 10 pek, 11 por, 12 vader, 13 dok, 15 Naab, 16 alm, 17 dog, 19 si, 20 tr. PUNT „En waar zal ik mijn jas hanren, Elsje?"

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3