'OPEL KAPITAN n.V.HET MOTORHUIS DONDERDAG 28 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Afd. Leiden van Katholieke blindenbond „St. Odilia" viert 25-jarig bestaan Receptie en Bondsvergadering in Leiden COMFORT PRESTATIE PRESENTATIE Oat zijn nog maar enige der vele kenmerken van deze uime 6 persoons automobiel. Behalve voortreffelijk rijgenot biedt deze wagen van klassieke allure de hoogste veiligheid. Bovendien een groot aantal extra's die U tot nu toe alleen in de superklasse aantrof. Leverbaar in standaard en luxe uitvoering. Desgewenst met de alom bekende Hydramatic automatische transmissie. Nu schakelen overbodig. De luxe uitvoering ook lever baar met vouwdak of overdrive. Zoveel redenen meer dus om kennis te maken met dit uitzonderlijk product in deze prijsklasse. Overtuig U door een proefrit. Wij staan voor U klaar. De afdeling Leiden van de Ned. R.K, Blindenbond „St. Odilia" bestaat 25 jaar. Om die reden zijn vandaag de leden van deze ver eniging - 40 in totaal - en hun genodigden bijeen. Tot intentie van de Bond is vanmorgen om tien uur in de Harten- brugskerk een H. Mis opgedragen. Aansluitend daarop recipieerde de jubilerende vereniging in „De Burcht", waar door verschillende sprekers woorden van gelukwens werden gesproken. Onder voorzitterschap van de bondsvoorzitter, de heer F. Coppes uit Engelen (N.-Br.), ving hierna de Bondsvergadering aan. WELKOMSTWOORD De heer Van Schaik tijdens het uit spreken van zijn welkomstwoorden De heer H. van Schaik, sekretaris op de receptie van de Ned. R.K. Blin- van de afd. Leiden - de voorzitter, denbond „St. Odilia", die vanmorgen de heer A. J. Montanus was wegens in „De Burcht" werd gehouden, ziekte verhinderd - sprak allereerst STATIONSWEG 1 en 2 - LEIDEN - TEL. 01710-24741 (Advertentie) bij de aanvang van de receptie een welkomstwoord. Een bijzonder woor van welkom richtte hij tot de wet houder van sociale zaken van Lei den. de heer S. Menken, tot de heer G. P. Bergers, voorzitter van de Leid- se afdeling van de Blindenzorgver eniging, tot de Bondsvoorzitter en tot de afgevaardigden van de afde- lingen. WETHOUDER MENKEN De heer Menken, sprekende na mens het gemeentebestuur van Lei- den, richtte allereerst een gelukwens wtot de jubilerende afdeling. „Een kleine afdeling," zoals de wethouder jzei, „maar een afdeling, die zich in 'Leiden een eigen plaats heeft weten te verwerven. Twee dingen heb ik altijd in uw vereniging gerespecteerd: dat u als blinden zo gewoon moge lijk wilt worden behandeld en uw strijd orn de verworven rechten te behouden en deze ook uit te breiden. Ik hoop, dat er op dit landelijke con gres twee dingen uit de bus komen: versteviging van de onderlinge band en de inspiratie op de ingeslagen weg voort te gaan." GELUKWENSEN Gelukwensen, vaak vergezeld van geschenken, werden er vervolgens uitgesproken door de heer Bergers en door de afgevaardigden van de afdelingen Rotterdam, Den Haag, Limburg, Zeist en Noord-Holland. De afdeling Leiden van „St. Odilia" werd indertijd opgericht door de he ren P. Louman uit Leiden en J. Meyer uit Lisse. Totaal hebben in Nederland 945 blinden en slecht zienden zich als lid van de bond op gegeven, waarvan dus 40 in Leiden. Een uitbreiding van dit ledental is echter nog zeer goed mogelijk, aan gezien er in Nederland ruim 2000 katholieke blinden en slechtzienden zijn. Het tegenwoordige bestuur van de afdeling Leiden bestaat uit de heren A. J. Montanus (voorzitter), H. van Schaik (sekretaris), S. de Jong (pen ningmeester), E. Gervais en T. van Houten als leden. .(foto: Van der Horst) Jongen - onder papier- afval gekropen - door auto gedood In de Van Riebeeckstraat in Vlaar- dingen is gistei-middag voor zijn wo ning de vijfjarige Jacob Klos door een vrachtauto overreden. Het ventje was op slag dood. Het was spelenderwijs onder een hoop papierafval gekropen die na een weekmarkt was achtergebleven. Een auto van de gemeentelijke vuilop haaldienst was bezig de papierresten te ruimen. De chauffeur van de vrachtauto, die niet had gemerkt, dat het kind onder de papierafval was ge kropen, reed erover heen, met het tragische gevolg. De 42-jarige militair W. de Jong De heer De Jong kwam in de Ra- uit de Hoofdstad is gisteravond aan penburgerstraat te Amsterdam op zijn zijn verwondingen, opgelopen bij een bromfiets met tramlijn 9 in aanra- verkeersongeluk op zondag, in het king. Hij werd met beenwonden en Weesperziekenhuis overleden. een hersenschudding naar het zieken huis overgebracht. 0FFIC1ELE OPENING VAN DE TUNNEL IN BOSKOOP De universiteit van Oxford heeft vandaag de in Engeland geboren acteur Charles Chaplin het eredoctoraat in de literatuur verleend. Op deze foto zien we „Charlie" met de traditionele baret en toga tijdens de processie na de plechtigheid. Links loopt prof. George Ostrogorsky van de universiteit van Belgrado. Arm afgerukt door draaiende machine lichtingen heeft gepleegd. Zij ge bruikte inons land o.a. de namen miss Walker, miss Devill, miss Lenn- hard en mis Thim. De transferlijst HELMUTH RAHN WIL WEG BIJ ENSCHEDE Na doelman Dijckmans hebben nog clrie andere spelers van Sportclub En schede de wens te kennen gegeven op de transferlijst te worden geplaatst. Het zijn de Duitse oud-international Helmuth Rahn, Weustink en Luiten. De overige contractspelers hebben een nieuwe ver bintenis met de Enschedese ere-divisie- club, die inmiddels de heer F. Donenfeld als trainer heeft geëngageerd, gesloten. De 18-jarige linksachter van Leeuwar den, Gerrie ter Horst, die reeds enkele malen voor Jong Oranje uitkwam, is op ■eigen verzoek op de transferlijst ge plaatst. De linksachter van Be Quick, de 23- jarige Rob Oosterhuis, heeft zich even eens op de transferlijst laten plaatsen. Nico Wagemaker, de jeugdige verdedi ger van Alkmaar, die reserve is geweest voor 't Nederlands elftal, is op de trans ferlijst geplaatst. Blauw Wit en DWS 'blijken geïnteresseerd te zijn in Wage- maker. Op de transferlijst van Alkmaar ko men verder onder meer de namen voor van doelman Van Drecht, spil Pegge- man, de Hongaar Loerincz, Pitters, En- gelsma, Heymans en Blok. In een fabriek aan de Voorhaven te Rotterdam heeft zich gistermiddag een ernstig bedrijfsongeval voorge daan. Het 15-jarig meisje Elisabeth Koelewijn was bezig een draaiende iapakmachine schoon te maken. Zij bleef met haar armband achter een bout haken. Haar arm werd hierdoor tot aan de elleboog afgerukt. Een ander ernstig ongeluk gebeur de in een broodfabriek aan de Indus trieweg. De 56-jarige bakker H. Draad geraakte bekneld in een draai ende broodrij smachine. Hij bekwam zeer ernstig inwendige kneuzingen. Beide slachtoffers werden overge bracht naar het Dijkzichtziekenhuis. Duitse vrouw pleegde oplichtingen Een 44-jarige Duitse vrouw, A. E. E. uit Lenggries, is voor de officier van Justitie in Rotterdam geleid. Zij wordt er van verdacht onder ver schillende valse namen hotels en 'n Rotterdamse instelling te hebben op gelicht. De Duitse, die vloeiend Ameri kaans spreekt, heeft zich o.a. bij de instelling uitgegeven als kapitein van de afdeling Public Relations van het Amerikaanse leger in Duitsland, met de opdracht recreatiemogelijkheden in Rotterdam te zoeken. Met het ver haal dat zij haar chèqueboekje ver geten had „leende" men haar een paar honderd gulden. De hotels ver liet ze meestal in de vroege och tenduren, soms met achterlating van enige bagage. Dat werd haar in Rot terdam noodlottig, want de politie vond in een tas haar paspoort. En kele dagen geleden werd zij in Den Haag gearresteerd. De politie ver moedt, dat de vrouw nog meer op- Duwbak gezonken na aanvaring Ter hoogte van de scheepswerf van P. Smit jr. in Rotterdam heeft gisternacht op de Nieuwe Maas een aanvaring plaats gehad tussen de duwboot Vulcaan n met enkele bak ken en het sleepschip Sahara. Een duwbak, geladen met 1680 ton ijzer erts, zonk. De Sahara, die een la ding van 3600 ton zand vervoerde, kreeg een groot gat in de bakboord- steven en werd zinkende tegen de wal gezet. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De duweenheid voer in de rich ting van De Noord. In een bochtig gedeelte van de rivier liep de Saha ra met het.schip tegen de duwbak, die onmiddellijk zonk. De materiële schade is vrij groot. Brits ingenieur in A'dam beroofd De afgelopen nacht omstreeks twee uur hield een 35-jarige Engelse inge nieur een politieauto aan op de Prins Hendrik Kade te Amsterdam. Hij deelde de agenten mede, dat hij even te voren op de Oosterdokskade door twee negers was beroofd. Zij hadden hem drie a vier biljetten van hon derd gulden, vier Engelse ponden, zijn paspoort en een retourbiljet Schiphol-Londen ontfutseld. De Brit, die tijdelijk in Haarlem verblijft en binnen enkele dagen naar Engeland terugkeert, was gisteravond met een vriend per auto van de Spaarnestad naar Amsterdam gekomen. Zij hadden een paar café's bezocht en de inge nieur was zijn vriend kwijt geraakt. Hij had aan de twee negers de weg gevraagd en was met hen meegelo pen. Toen, aldus het verhaal van de Brit, hij meende dat hij verkeerd ging, was hij weggehold. Een der mannen had hem toen bij de revers gegrepen en gevraagd waarom hij wegliep. Nadien miste de Engelsman zijn geld en andere papieren, zo luid de zijn verhaal tegenover de politie. Met fanfares, vlaggen, toespraken en wijn Onder ongekend grote belangstel ling is woensdagavond de nieuwe tunnel te Boskoop officieel door bur gemeester Verkerk geopend. Onder de vele autoriteitèn merkten wij o.a. op de vertegenwoordiger van de di recteur hoofdingenieur Prov. Water staat, de heer D. Mathlener, afge vaardigden van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Gouda, en Omstreken, de heer P. bokhoven, (afd. PTT en Waterstaat), de secre taris van de Kamer van Koophandel de heer Drs. Buenk, de hoofdbouw- kundige van de dienstkring Gouda van de Prov. Waterstaat, de heer D. Bakker, de technisch hoofdambtenaar onder wiens leiding de tunnel is ge bouwd, de heer C. M. C. Nieuwen- huis, de kapitein van de Rijkspolitie H. J. van der Meulen, de vrijwel vol tallige gemeenteraad en nog vele an deren. Nadat de stoet voorafgegaan door motorrijders van de Bromotoclub Flora en de harmonie Excelsior bij de zuidelijke tunnelingang was gear riveerd, droeg de heer A. C. Deeren- berg, namens Gedeputeerde Staten, de tunnel aan het gemeentebestuur over. Burgemeester Verkerk dankte het Provinciaal bestuur voor dit prachtige stuk werk in het hart van Boskoop namens de gehele burgerij. Nadat de 9-jarige Rita Deenekamp een schaar had aangeboden, knipte burgemeester Verkerk het rood-wit- blauwe lint door hetgeen door de grote menigte inwoners met gejuich werd begroet. Onderwijl werd door de gezusters Toos en Marian Ster- kenburg de Nederlandse en Ie Pro vincie vlag gehesen. Langzaam reed hierna de stoet de tunnel in waarna het gezelschap zich verzamelde in hotel Florida. Verkeersbelang. Hier sprak burgemeester Verkerk over het grote belang dat de tunnel voor Boskoop heeft doch ook voor het prvinciaal en landelijk verkeer. Blijkens het politie-rapport zijn er tijdens de omlegging van het verkeer tijdens de bouw van de tunnel elf ongelukken gebeurd met enkele licht en zwaar gewonden doch gelukkig niet van ernstige aard. De tunnel is maar een klein onderdeel van de weg RotterdamAmsterdam via Boskoop en er zijn nog vele voornemens zo als de Biezentunnel voor voetgan gers en het verdere gedeelte van de weg naar Gouwsluis. Voor de pro vincie betekent de tunnel eén betere doorgang vooral wanneer medio of eind 1963 het verdere wegvak en het verkeersplein bij Gouwsluis gereed zal zijn. Bui-gemeester Verkerk dank te alle medewerkers voor het grote werk dat hier gereed is gekomen en de Provincie voor het begrip dat hier getoond is wat voor Boskoop van belang is. Nog meer plannen. De heer Deerenberg dankte op de eerste plaats alle medewerkers voor dit pracht stuk werk en het verheug de hem dat allen nu bij dit officiële gebeuren aanwezig waren. Ook dank te hy het gemeentebestuur voor het afstaan van de benodigde grond het geen anders nog wel eens bezwa ren ontmoet. Voorts gaf de heer Dee renberg een kort overz:cht van dè plannen welke er bestaan voor de ontlasting van deze weg door aanleg van andere verbindingswegen. Het is niet de gewoonte, dat de Provincie wegen aanlegt in de kom van een gemeente doch hier liggen de om standigheden anders. De grond in Boskoop is niet erg geschikt voor wegen-aanleg en daarom was het noodzakelijk deze constructie toe te passen. Het is mede van belang voor het doorgaande verkeei. Bij de Pro vincie zijn meerdere plannen in stu die voor de aanleg van andere we gen welke aansluiting zullen geven op Rijksweg 12 en om Gouda heen naar het plassengebied in Reeuwijk. Spreker besloot met het glas te hef fen op het welzijn van Boskoop en de aansluitingen welke Boskoop no dig heeft.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10