$LM£LGAT\ üayMWtö WOENSDAG 27 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Na veertien dagen nielsdoend dob beren op de blauwe Kaag tussen het groenste groen van Nederland werpen we ons weer fris op Leidse proble men en gebeurlijkheden. Na twee we ken grutto, kluut, fuut en wulp, die het ook kennelijk niet zo gemakkelijk hebben, staan de weer frisse ogen van de verslaggever wijd open voor vraagstukken. Zij liggen dan als het ware voor het opscheppen. Aan de stadsgrens van ons mooie polderland vinden we de eerste: de Kanaalweg. Deze door iepen belommerde laan is een juweeltje, dat je niet dikwijls ergens anders in Nederland zult aan treffen. Want waar vindt je nu nog iepen? De Kanaalweg heeft bij al haar vermaeckelijkheid, in groen, water en vergezichten één gebrek zij ontbeert een wandelweg. Sinds het paard ruimte moest maken voor Porsche, Peugeot en Panhard en de hondenkar werd ingehaald door Be- rini is het voor de Leidenaars niet zó vermaeckelijk meer wandelen. De rij weg is gevaarlijk, het brompad idem. De rust-zoekende tweevoeter moet keer op keer sprongen voor zijn le ven maken. Daar de Kanaalweg het van haar wandelaars moet hebben en de wandelaars het van de Kanaalweg, bijzonder de wandelende gezinnen, die het niet al te ver weg kunnen zoeken, heeft hij dringend behoefte aan een goed wandelpad. Dit is een vorm van recreatie scheppen. Je be reikt er nog méér mensen mee dan met een voetbalveld of een zwembad. Lesauto reed bejaarde bromfietser aan Gistermiddag omstreeks vijf uur werd op het Stationsplein een 67- jarige bromfietser aangereden door een lesauto. De bromfietser liep daar door een heupfractuur op, waarvoor hij door de E.H.D. naar het Acade misch Ziekenhuis moest worden over gebracht. DRS. TER HOEVEN LECTOR IN DE SOCIOLOGIE Drs. P. J. A. ter Hoeven uit A'dam is met ingang van 1 augustus benoemd tot lector in de sociologie aan de Nederlandsche Economische Hooge- school in Rotterdam. In 1959 werd hij benoemd tot we tenschappelijk project-leider van 'n sociologisch ondezoek in de Rotter damse en Amst^damse haven, dat werd opgedragen aan het Sociologisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Leiden. In het najaar zal van zijn hand een publicatie betreffende dit onderzoek verschijnen. Kijkdag in 't Vlies De verhuizing van het Leid se Studentencorps naar het sta tige 18e eeuws Gulden Vlies komt onafwendbaar nader. Vandaag is het kijkdag in ,,'t Vlies". Het tafelzilver, het ho tellinnen en het meubilair wor den door vele kooplustigen be tast. Morgen volgt de verdeling tegen betaling over vele particulieren en handelaren. Het is voorlopig nog niet be kend hoelang de studenten in 't voormalige hotel-café-restau- rant „Het Gulden Vlies" ge huisvest zullen zijn in afwach ting van hun nieuwe sociëteit op de plaats van de afgebrande „Minerva". Het valt evenwel niet te ver helen, dat er velen zijn, die het verblijf van de studenten juist in dit pand met bezorgdheid te gemoet zien. Het indrukwek kende patriciërshuis is inwen dig rijk geornamenteerd. De plafonds zijn zeer sierlijk ge- stuct in rococo-stijl. De rijk ge beeldhouwde schouw in de grote zaal gaat na een tijd van rustige, altijd slecht bezochte vergaderingen met Leidse kwartiertjes en stemmige re cepties waarschijnlijk een meer roerige periode in. Om al het mooie te behouden verdient 't aanbeveling de plafonds en de schouw voor enige tijd te con serveren achter boord of hout. Om corps en gebouw beiden in hun waarde te laten het pa rool: Bekisting tegen kroeg jool". Neem eens een kykje, geachte he ren autoriteiten, en ge zult zien hóe nodig 't is, en tevens, het kan; naast het fietspad is nog ruimte. De weg hoeft niet breed te zijn, want wan delaars zyn bescheiden mensen, die met weinig genoegen nemen. De Leidse Golfbrekers houden morgenavond (donderdag 28 juni) in de „Overdekte" hun diplomazwem- men. Het meisjeszwemuur van 6.30 en het jongensuur van 7.10 vallen hierdoor uit. Ouders en belangstel lenden zijn van harte welkom. Op de R.K. Kweekschool „Cor Mariae" te Den Haag is geslaagd voor onderwijzeres onze stadgenote mej. Ageeth van Velzen. LEIDSE REDDINGSBRIGADE In de Zijl organiseerde de Leidse Red dingsbrigade voor haar jeugdleden een onderlinge jeugdwedstrijd, waar voor grote animo bestond. De volgende punten werden in vlot tempo afgewerkt: 1 30 m. school slag (gekleed); 2 30 m. rugslag met stokje (gekleed); 3 12'/» m. school slag vervolgens 12'/» m. gekl. dren keling vervoeren in kopgreep (ge kleed) en 4 hindernis zwemmen (badpak). Er waren 4 bekers en 2 medailles beschikbaar gesteld, die na afloop door de voorzitter, de heer A. van Egmond, werden uitgereikt. Winnaars der bekers waren: 1 Arn. v. Oostenrijk (25 sec.); 2 B. Kieft (36.8 sec.): 3 P. Wilschut (35 sec); 4 mej. I. Verhoeven (42 sec.). De medailles gingen naar: 1 Ria v. Vliet (28 sec.); 2 Ria van Vliet (40 sec.). Burgerlijke Stand Geboren: Brigit Monica d.v. L. J. Wijdeveld en E. F. Boersma; Huber- tus z.v. W. Peet en G. v. Weeren; Antonia Wilhelmina Franciska d.v. F. F. de Nijs en F. A. D. M. Muller; Hendrik Hans z.v. S. Jansen en C. Disseveld; Ronald Dirk z.v. A. F. v. Delft en T. M. v. Opijnen; Hendrik Jacobus z.v. H. J. Eradus en J. La- mers; Arendje Elisabeth d.v. M. Hoek en E. L. J. vf d. Mark; Edith Maria d.v. A. v. d. Maarl en M. P. Blok; Mandrina Theodora d.v. W. J. Jos en P. Buitendijk. Overleden: J. T. Fehling 21 j„ z.; M. v. Leeuw en78 j., w.v. A. P. v. d. Geest; A. M. Kruger 73 j., e.v. J. G. J. Riemerts; E. J. S. Peereboom 69 j., vrouw. Gehuwd: P. Fuchs en G. Saveur. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 27 JUNI Eerste dag van het Ziekentriduum. Hoogmis half 10; Lof half 3. Heren singel. DONDERDAG 28 JUNI Tweede dag van het Ziekentriduum. Hoogmis is om 9.30; Lof is om 2.30 u. Herensingel. VRIJDAG 29 JUNI Derde dag van het Ziekentriduum. Hoogmis is om half tien; Pontificaal Lof 2 uur. (Dit lof is alleen toeganke lijk voor hen, die een toegangskaart hebben). Herensingel. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. BIOSCOPEN De films in de week van 22-29 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Trianon: "Om 4 uur breekt de hel los", 14 jaar. dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.15 4.30, 7, 9.15 uur. Casino: „De vampier", 18 jaar Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Lido: „Caroussel van het nachtleven", volwassenen. Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Luxor: „Transport der verdoemden", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Studio: „Een stukje hemel te koop", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Rex: „Maciste, zoon van Hercules". 14 jaar. Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Green way Voorschoten: „Heuvels in vlammen", 18 jaar. (vrijd. 8.15 uur, zat. 7 en 9.15 u.). „Captain Buffalo" 18 jaar. (zond. 7 en 9.15 uur, maand., woend. en donderd. 8.15 uur. Warme stemming op (koud) dagje-uit van sociëteit bejaarden Herensingel Gisteren was het voor de bejaar den van de Gemma-sociëteit van de parochie aan de Herensingel, de gro te dag van ieder jaar, waarnaar steeds verlangend wordt uitgezien. Om 's morgens 8 uur vertrok het gezelschap in twee keurige autobus sen via Wassenaar naar Schevenin- gen, waar op de Pier de koffie werd geserveerd. Vandaar ging de tocht via Katwijk, Noord wij kerhout en de Zilk naar Bloemendaal, waar een koffietafel gedekt stond. Onnodig te zeggen, dat de goed-belegde brood jes hun weg spoedig hadden gevon den, waarna het gezelschap via de Velser tunnel terecht kwam in Lim- men, waar in hotel-café-rest. „Fries land" opnieuw een verfrissing werd aangeboden door het bestuur. De penningmeesteresse v. d. socië teit stond even met stomheid gesla gen toen één der in het hotel aan wezige gasten haar verzocht het ge zelschap nog eens voor zijn reke ning te laten inschenken. De feest vreugde der bejaarden ontroerde hem, zei hij, en deed hem terugden ken aan zijn eigen ouders. Dat van zijn aanbod een dankbaar gebruik werd gemaakt behoeft geen nader betoog. Met „zingende" bussen arriveerde men in Heemstede, waar het dinér reeds stond te wachten en moest blij ven wachten tot de geijkte borrel vooraf was genoten. Daarna ging het terug naar Leiden waar men in de allerbeste stemming afscheid nam, in de overtuiging een heerlijke dag te hebben genoten. R.K. KINDERTTTZENDING PINKSTERACTIE Het blijkt, dat in verscheidene wijr ken en parochies van de stad onze zakjes niet zijn teruggehaald. We moeten tot onze spijt mededelen, dat de opbrengst nog niet de helft is van de Paasei-actie, daarom is ieder zakje, wat niet is opgehaald, 'n ver lies. Reeds verscheidene mensen wa ren zo goed, ze hier af te geven. Ik dank de gevers, die onbekend zijn, voor de gift van 20,-, voor die van 5,- en die van 2,50. Ook de klei nere giften waren welkom, en zijn dit nog altijd. Heeft U dus nog zakjes, geef ze goed gevuld bij mij af. Ik kreeg een lijst van de Geneeskundige Dienst met weer 10 kinderen, die moeten worden uitgezonden; kost 2000,-. We kunnen niet zonder uw hulp. Namens de Kath. Kirtder- uitzending: G. v. WELY- v. DEENE, Breestraat 12. Stichting Leidsche Spaarbank boekte in 1961 vier miljoen inlegsurplus Verschenen is het verslag over 1961 van de Stichting Leidsche Spaarbank. Uit dit zeer gedetailleerde overzicht blijkt, dat in 1961 door spaarders werd in gelegd 25.297.710,76 en uit betaalde aan hen 21.212.900.87, aan gevende dus 'n inlegsurplus van ruim 4 miljoen gulden. Het inleggerste goed, dat per 31 december 1960 circa 40>/ï miljoen gulden bedroeg, steeg tot bijna 46 miljoen ultimo 1961. Ruim 1 en een kwart miljoen aan rente werd de inleggers toegeschreven. Het aantal spaarders steeg in 1961 van 44.495 tot 47.078. Bank voor kleine spaarders Uit het jaarverslag blijkt eens te meer dat de Stichting Leidsche Spaar bank een instelling is van de kleine spaarder» 79,1 Pet. van de spaarders heeft een tegoed van minder dan 1000 gulden; 58,4 procent van het aantal inleggingen bleef beneden de honderd gulden. Eindexamens M.M.S. St. Agnes-lyceum te Leiden Geslaagd: C. M. Beekman, Den Haag; M. J. van Bohemen, M. J. G. Bouhuis, M. C. C. Caspers, M. J. van Hellemond, P. A. Th. Hiep (allen te Noordwijk); M. A. J. van Diemen en J. A. Th. Witteman (Oegstgeest)A. J. M van Hofwegen, Zoeterwoude; L. M'. G. C. van der Kroft, Leider dorp; M. M. B. van der Mey, Lisse; M. J. M. van Paridon Katwijk aan Zee; J. A. M. v. der Zalm, Warmond; H. G. M. Hendrickx en J. M. IJssel- muiden (Sassenheim); A. E. M. de Kier, Stompwijk; H. E. van Brussel, E. de Haas, P. J. M. van der Hoeven, E. G. M. Janssen, M. A. Lelieveld, H. M. J. van der Meer, R. J. Bieg- straaten, E. J. L. Dazert, C. M. H. Devilee, M. W. M. Heemskerk (allen te Leiden). VOORSCHOTEN BIJZONDERE GEBEURTENIS VOOR VOORSCHOTEN Vrijdag 29 juni a..s op de verjaardag van prins Bernhard komt de Mari nierskapel van de Koninklijke Ma rine met tamboers en pijpers van het Korps Mariniers onder leiding van de kapitein-directeur H. C. van Lijn schoten naar Voorschoten voor een taptoe. Bij het afscheid van de Konink lijk eMarine op 24 november 1961 is getracht de Marinierskapel ter meer dere opluistering een mars of moge lijk een taptoe of een concert in Voorschoten te. doen houden. Door verschillende omstandigheden kon dit op genoemde datum geen door gang vinden en moest het tot 'n later tijdstip worden uitgesteld. Nu is hét mogelijk gebleken om vrijdagavond 29 juni a.s. een taptoe te doen plaats vinden. B. en w. hebben gemeend deze kans met beide handen te moe ten aangrijpen. Het programma voor vrijdagavond is nu als volgt: Om ongeveer 20 uur komt de Mari nierskapel aan bij het Cultureel Cen trum. Om 20.55 uur afmars naar het schoolsporttetrreirc aan de Jan Wil lem Frisolaan via de linkerzijde van de Prins Bernhardlaan, gedeelte Jan Willem Frisolaan en begin Pr. Mau- ritslaan. Om 21.00 uur begin van de taptoe op het sportterrine, waar de burge meester en de voormalige comman dant van het Marine-Opkomst-Cen trum, overste W. A. de Looze en zijn chef-staf met de overige burgerlijke en militaire autoriteiten staan opge steld. Om 21.30 uur einde van de tap toe. Hierna afmars naar het Cultu reel Centrum. Dit is voor de derde maal, dat de Marinierskapel in Voor schoten haar muzikale klanken laat horen. Postduivennieuws De postdui- venhoudersverenging „De Zwaluw" hield op 23 juni een wedvlucht vanaf Chateauroux, afstand plm. 624.5 km. Gelost 6 uur met z.w.-wind. Aan komst eerste prijsduif 15.36.13 uur, snelheid 1083.40 meter per minuut. Aankomst iaatste prijsduif 16.39.05 uur, snelheid 976.77 meter per min. De prijzen werden als volgt behaald: J. P. v. d. Assem 1, 3, 4, 7, 11; D. Brouwer 2, 10; W. Onstenk 5; C. Zwaan 6, 9; J. Schrijvers 8; P. J. d'Haens 12. Tevens een wedvlucht op 25 juni vanaf Tergnier, afstand plm. 286.5 km. Gelost 6 uur met z.w.-wind. Aan komst eerste prijsduif 9.04.05 uur, snelheid 1552.37 meter. Aankomst laatste prijsduif 9.20.38 uur, snelheid 1426.49 meter per minuut. De prij zen werden als volgt behaald: P. J. d'Haens 1, 6; W. Onstenk 2, 4; J. P. v. d. Assem 3, 15; P. N. van Wissen 5, 9; A. de Graaf 7, 11, 13; J. J. Heyne 8, 10; H. v. d. Wal 12; P. Belt 14. Rijdend bijkantoor In 1961 is een rijdend bijkantoor in gebruik genomen, vooral van be lang voor de spaarders in de buiten- Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doct.ex. Ned. Recht, mej. C. A. Höpink te Den Haag en de heer H. J. v. Oordt te Den Haag; voor het Doct.ex. Wester se sociale wetenschappen, de heren J. J. M. v. Tulder te Den Haag en F. A. Maritz te Leiden; voor 't Doct. ex. Geologie, de heer T. P. Krans te 's-Hertogenbosch. „DE SNELVLIEGER" Wedvlucht vanaf Chateauroux op zaterdag. De duiven werden gelost om 6 uur. Eerstaankomende duif om 16.09.36. 1-3 J. Berg, 2 P. Warmerdam, 3-7-9 N. Dijsselbloem, 5 H. Brandt, 8 D. Mosseveld.e 10 F. Heemskerk. Wedvlucht op zondag vanaf Terg nier. Eerstaankomende duif om 9.08.48. 1 J. Staffeleu, 2 P. Warmerdam, 3- 9-10 Gebr. v. Schie. 4 F. Heemskerk, 5 A. Noord, 6-7 J. Jansen, 8 G. A. L. v. d. Reyden. SASSENHEIM JUBILEUM MEJ. DANKELMAN De heer W. Weusten schrijft ons: Op 1 juli a.s. zal mej. A. Dankel- man, assistente van de schoolarts, het feit herdenken, dat zij 25 jaar gele den haar functie aanvaardde. Zij is medewerkster geweest van de doktoren Zijerveldt, mej. Cramer, Reykens en mej. De Groot. Haar werk trok niet de aandacht van het grote publiek. Jaar in, jaar uit bezocht zij met de schoolarts de vele scholen in het grootste deel van de bollenstreek. Zij deed haar werk vol toewijding, bescheiden en nauw keurig, met grote kennis van zaken. In haar jarenlange werk heeft zij een gehele generatie naast de dokter gecontroleerd in de schoolperiode van die generatie. Op 28 juni, des namiddags om half vijf, biedt de leiding van de school- artsendienst haar een receptie aan in Treslong. Wij hopen,* dat velen deze eenvoudige, hartelijke vrouw even de hand komen drukken als dank voor wat zij voor de kinderen deed. Uitvoeringen „Multi Musica" De accordeonver. „Multi Musica" heeft zaterdag met veel succes in Voorschoten een uitvoering gegeven op een feestavond voor verschillende verenigingen. De gespeelde nummers werden beloond met een stevig ap plaus en de dirigent werd na afloop in de bloemetjes gezet. Het ligt in de bedoeling, dat „Multi Musica" nog meer van deze uitvoe ringen voor liefdadige instellingen zal geven. De dirigent is heer Van Strien. Nieuwe leden kunnen zich nog melder bij de heer C. Tetteroo, Margrietstraat 1, Sassenheim. KATWIJK AAN DEN RIJN IN MEMOR1AM G. v. d. PERK Op de Gereformeerde begraaf plaats te Rijnsburg werd dinsdagmid dag begraven het stoffelijk overschot van de heer G. van der Perk uit Kat wijk aan den Rijn. De overledene be reikte de leeftijd van 71 jaar en was een der vooraanstaande personen in het maatschappelijk en geestelijk le ven in ons dorp. Hij was van verschil lende verenigingen voorzitter, zoals de A.R. Kiesvereniging, de Gerefor meerde Mannenvereniging, lid van de kerkeraad van de gereformeerde gemeente, lid van het Gereformeerde schoolbestuur en voorzitter van de Chr. Boeren en Tuindersbond, afde ling Katwijk. Zeer velen gaven van hun belangstelling blijk door hun aanwezigheid op de begraafplaats. WASSENAAR Rijnlands Lyceum Wassenaar Geslaagd voor het einddiploma gym- nasium-b: de heren: H C. van Dijk, W. J. Noordanuo, P. A. Schreve. Er zyn geen kandidaten afgewezen. wijken van Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. 12 Juli ging de wagen rij den en ruim 473 duizend gulden werd gestort via dit rijdende loket. In Lei den wordt standplaats genomen aan de Vondellaan, Berhardkade, Drift- straat, Roomburgerlaan, de Laat de Kanterstraat en Zeemanlaan. In Leiderdorp aan de Fred. Hen driklaan, de Hoogmadeseweg en de M. P. Splinterlaan en in Oegstgeest aan de Wijtenbachlaan, hoek Flora laan. De balans, welke wij hier verkort (in 1000en guldens) laten volgen, geeft een goed beeld van de structuur van de bank: ACTIVA: kasmiddelen en debiteu ren 799, beleggingen 47705, onroerend en roerend goed 72, transito 693,5 en koersverschillenrekeningen 800. PASSIVA: inleggers en crediteuren 45891, transito 6,3 en reserves 4172,4. Het voordelige saldo op de exploi tatierekening 1961 beliep 260.334,44 (v. j. 186.992,31). DE SP0RT-T0T0 Het totaal prij zenbedrag in de Sporttoto van zondag 24 juni bedroeg 118.603 gulden, waarvan voor de eer ste prijs beschikbaar was 71.161,80. De eerste prijs wordt verdeeld onder 16 deelnemers, die allen 13 punten hadden. Elk van hen ontvangt netto een bedrag van 3780,46. Van het voor de tweede prijs beschikbare be drag 47.441,20) kwamen 147 deel nemers in aanmerking, waarbij één met twee kolommen. Zij ontvangen ieder ongeveer 300 gulden. TWEE ARBEIDERS NA VAL OVERLEDEN Twee Nijmeegse arbeiders zijn gisteravond in het „St. Canisus zie kenhuis" o.verleden als gevolg van een val bij het werk. De 25-jarige elektricien W. Wienen werd vorige week donderdag zeer ernstig gewond, toen hij bij het herstellen van een takel in een papierfabriek op drie meter hoogte van een stel;.r viel, waarbij hij met het hoofd op een be tonnen vloer terecht kwam. De 26- jarige T. F. van den Ing maakte een val, toen hij eergisteren het even wicht verloor bij het schilderen van dakspanten op een gebouw. Van de Haagse politierechter DIEFSTAL IN DRONKENSCHAP De 26-jarige metselaar uit Leiden, die zich voor de Haagse Rechtbank had te verantwoorden weet het aan zijn dronkenschap, dat hij op 29 april in een restaurant te Leiden, waar z'n moeder in de keuken werkte, een portefeuille met 2.700 had gestolen. „Toen ik de andere morgen de krant uit de brievenbus ging halen, bemerkte ik pas, dat de portefeuille in mijn zak zat", aldus verdachte. „Dan had het nog tijd geweest om die weer naar het restaurant terug te brengen", bemerkte de president van de rechtbank op. Dat had verdachte niet gedaan; hij had het geld in alle vrolijkheid ver teerd. Hij kocht een auto, doch had van de diefstal niets aan zijn vrouw gezegd. Met de auto maakte verdachte een tocht naaar Limburg. Toen de politie hem arresteerde, bezat ver dachte nog 8.-. In korte tijd hebt u al het geld opgemaakt", constateerde de presi dent der rechtbank. Volgens verdachte had hij op de avond van de diefstal 25-30 glazen bier gedronken. De officier van Justitie merkte op, dat verdachte zich slecht in de maat schappij weet te handhaven en er ook merkwaardige principes op na schijnt te houden. Hij wilde van het geld geen kleren voor zijn kinderen kopen, omdat hij volgens zijn ver klaring, die niet in kleren van gesto len geld wilde laten rondlopen. Naar het oordeel van de officier is er ergens iets fout me verdachte en daarom vond hij een psychiatrisch onderzoek wel gewenst. Voor het geval de rechtbank zulks niet wilde toestaan, dan eiste de officier 6 maanden gevangenisstraf, waarvan3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en aftrek van voorarrest. Na raadkamer besliste de rechtbank verdachte voorlopik onder bepaalde voorwaarde op vrye voeten te stel len en een psychiatrisch onderzoek te gelasten. Geen verschroeide aarde meer in Oran De O.A.S. heeft dinsdagavond in 'n piratenuitzending voor Oran opdracht gegeven de campagne van de „ver schroeide aarde" in die West-Alge rijnse stad te onderbreken. Dit is woensdagochtend te Rocher Noir ver nomen. De voormalige kolonel Dufour, thans leider van de O.A.S., heeft in de uitzending die gericht was tot de „speciale afdelingen van het gehei me leger" gezegd: „Ik geef u bevel de vernielingen te onderbreken die zijn voorbereid en die de lijdensweg van degenen die met angst wachten op het ogenblik van inscheping, kun nen verergeren". Hij voegde eraan toe op de discipline van de leden van deze „speciale afdelingen" te reke nen. JAAR GEVANGENISSTRAF VOOR BRANDSTICHTING Het gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen in hoger beroep het von nis van de rechtbank te Rotterdam, die de 51-jarige musicus h. J. P. P. uit Schiedam tot een jaar gevange nisstraf had veroordeeld, bevestigd. De man, die in onmin met zijr vrouw leefde, had in de nacht van 3 op 4 december brand gesticht in zijn wo ning aan het Doelenhofje te Schie dam. De vrouw en zeven kinderen kon den echter tijdig het huis verlaten. De advocaat-generaal had twee jaar gevangenisstraf geëist. NEK GEBROKEN BIJ JUDOGEVECHT Gisternacht is in het Wllhelmi- nagasthuis te Amsterdam overle den de 57-jarige haardensmid E. J. Bolhoven uit de hoofdstad, d'ï op 28 mei bij een judogevecht in een school aan de Roggeveenstraat zijn nek had gebroken. PASTOOR VRIJGESPROKEN VAN MEINEED Het Haagse gerechtshof heeft van morgen bevestigd het vrijsprekend vonnis van de rechtbank in den Haag in de zaak tegen de 60-ja.ige pas toor N. G. P. uit Enkhuizen, die te recht heeft gestaan ter zake van meineed. Deze meineed zou zijn ge pleegd tijdens zijn verhoor door de rechter-commissaris in verband met een alimentatiekwestie. Een botsing tussen twee per sonenauto's bij de Horsterbrug tus sen Epe en Oene heeft vanmorgen het leven gekost aan de r>0-jarige, on gehuwde landbouwer H. Ab ahams uit Bunne (gemeente Vries). De heer heer A. reed mee in een personen auto die tegen een van een voor- rangsweg komende wagen botste. Beide auto's werden zee. zwaar be schadigd. De overige inzittenden kwamen er met onbeduidend letsel af. BEURSOVERZICHT VAN WOENSDAG De vaste stemming voor de inter nationale waarden van de voorgaan de beursdagen heeft vanmiddag een technische koersreactie tot gevolg gehad voor deze fondsen. De han del was zeer rustig, ook in de Phi- lipshoek. Toch verwisselden enige Philipsaandelen van eigenaar. Dit was meer het gevolg van vraag van arbitragezijde, welke vraag werd verdeeld over de gehele beursduur. Gekocht werd op 592, dalend tot 588. De vorige slotkoers was 595. Gister avond tipte de koers heel even de 600. Gedurende de niet o'ficiële och- tendhandel van vandaag werd 583 tot 591 voor de Philipsaandelen be taald. AKU deed vanmiddag 333, min een half punt vergeleken met het vorige slot. Hoogovens IV2 punt lager op 546. Unilevers moesten niet alleen de gehele koerswinst van gis teren prijsgeven doch kwamen hier zelfs nog beneden te liggen. De prijs daalde van f 127.90 tot f 127.20 (f 130.40). Kon Olie was op f 123.50 bijna twee gulden lager. Aandelen KLM, die in Wall Street aangeboden in de markt lagen, werden op f 52.50 (f 55) geadviseerd. Wall Street gaf gisteren aan het slot geen spectaculaire koersver schillen te zien, nadat de maikt eer der op de dag aan de vaste kant was geweest. Van de Nederlandse hoofdfondsen lag Philips er weder om gevraagd in de markt. De West- duitse beurzen gaven vandaag lagere koersen te zien. In de scheepvaarthoek was het wederom zeer rustig. De koersen ble ven hier een weinig boven die van gisteren. De leidende cultures schommelden rond het voorgaande slotniveau. Hetzelfde kan gezegd wor den van de staatsfondsen, waar de handel minimaal was. De 41/» pro cent nieuwste Antilliaanse lening werd 1/8 hoger op 99% geadviseerd. In de lokale afdelingen viel bit ter weinig te beleven. De koersver schillen naar beide richtingen namen geen grote afmetingen aan. De laat ste dag van de claimhandel „Indola" bracht een adviesprijs van f 150. neerkomende op 400 procent voor de nieuwe aandelen. De eerste verhan- deldag van claims „Van Gelder Pa pier" bracht een adviesprijs van f20, neerkomende op 104 procent voor de 4procent converteerbare obliga ties. De beurs wordt binnenkort met een nieuw fonds verrijkt. „Varossieau en cie" in Alphen aan den Rijn komt met een aandelenemissie naar de beurs. Marktberichten RIJNSBURG, 26-0. Bloemen - Eremurus 4000-4100. Vanus: Nympt 2200-2400, Amanda 2200-2300, Co' villei wit 900-1000, Violieren 700 1100-1500, Pioenen: Sara Bernhar^ 1600-1800, Lelies Regale 600-700, Es ther Read 450-550, Korenbloemen 145-165 p. 100, Engelse Irissen 65- 75-95, Segetum 55-64, Anthemus 54- 58, Duizendschoon 25-40 p. bos. VEUR, 27-6. Groente Staand- glas komkommers: A 30-32, B 20-26, C 19-22, D 15-19, E 13-15, Platglas komkommers: A 25-26, B 22-24, C 19- 21, D 14-17, kromme komkommers 22-23, tomaten: A 720-7^0 B 750-780. C 720-750, D 500-640, sla 4-6, spina zie 9-14, andijvie 13-22, postelein 15- 17, bloemkool 11-30, tuinbonen 48-54.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2