r DUINSTREEK HUIBERS ZATERDAG 23 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGTNA 2 De 45-jarige heer P. Strater uit de Frederik van Eedenlaan te Leiden is gistermiddag omstreeks half vijf met zijn scooter op de Plantagelaan ge slipt, vermoedelijk door olie op het wegdek. De scooterrijder kreeg een rechter schouderfractuur en schaaf wonden aan het gezicht. Door de EHD werd het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. TIENDE UITGAANSDAG VAN BEJAARDEN SOCIËTEIT PETRUS- EN LODEWIJKPAROCHIES De leden van de Bejaardensocieteit van de Petrus- en Lodewijkparochies hebben donderdag jj. voor de tiende keer hun jaarlijkse uitgaansdag ge had. Een heel jaar was er voor ge spaard en met verlangen naar uit ge keken. Jammer genoeg kreeg het zonnetje geen kans door 't grijze wolkendek heen te breken, hetgeen echter geen invloed had op de stem ming in de bus. Die was prima! Tij dens de lunchpauze in Harderwijk was het koud en guur en dus werd zo gauw mogelijk een milder oord in de bossen opgezocht: de Pyramide van Austerlitz. Het slot van deze 10e uitgaansdag was éen welverzorgd diner in Avifauna, waarna „jong en oud" voldaan de terugreis naar Lei den aanvaardden. INLICHTINGENBUREA U UNIVERSITEIT WORDT OP 25 JUNI GEOPEND Op 25 juni wordt het universitai re inlichtingenbureau te Leiden ge opend. Het verschaft al die inlich tingen en documentatie op het ge bied van studie en verenigingsleven, die vooral voor de aankomende stu dent van zeer veel nut zijn. Het bureau, dat eveneens zorg draagt voor de toewijzing van stu diepatroons, beschikt voorts ook over adressen waar men terecht kan voor het aanvragen van studiebeurzen en het zoeken van kamers. Men kan zich ook opgeven voor de eerste jaarsdagen op 3, 4 en 5 sep tember waar alle aankomende stu denten worden verwacht. Het bureau is gevestigd in 't Aca demiegebouw, Rapenburg 73, en is gedurende de gehele zomer geopend dagelijks behalve des zaterdags van 9.30-12 uur en van 2-4 uur. SYMPOSIUM OVER EIWIT STOFWISSELING Van 25 t.m. 29 juni a.s. zal onder voorzitterschap van prof. dr. A. Que- rido, hoogleraar in de stofwisselings ziekten en endocrinologie, in Noord- wijk een symposium over eiwitstof wisseling plaatsvinden, waaraan door een veertigtal buitenlandse en een achttal Nederlandse onderzoe kers wordt deelgenomen. De studie van de eiwitstofwisse ling bij de mens (de wijze waarop met het voedsel opgenomen eiwitten verwerkt en omgezet worden tot lichaamseiwit) heeft in de laatste jaren, door het beschikbaar komen van nieuwe methoden van studie en nieuwe geneesmiddelen, weer de volle aandacht. Ook heeft modern biochemisch onderzoek de inzichten in de fundamentele processen die aan de eiwitstofwisseling ten grondslag liggen, zeer verdiept. Tenslotte is het thans duidelijk dat een groot deel van de wereldbevolking onder voed is, en met name hiervan ge volgen ondervindt die toe te schrij ven zijn aan stoornissen in de eiwit stofwisseling. De structuur van deze besloten bijeenkomst te Noordwijk is er voor al op gericht door uitwisseling van gegevens en gedachten tussen bio chemici, klinici en pharmacologen te komen tot verdieping van kennis op dit terrein en ook verder onder zoek te stimuleren. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Hendrika Corne lia d.v. C. P. Egberts en W. E. C. Verdegaal; Marinka Jannetje Catha- rina d.v. A. C. Boer en J. C. Ju; Adri- ana d.v. G. Doorduin en S. Vreugden- hil; Maria Margaretha Francisca d.v. F. L. van Egmond en M. C. Bakker; Floris z.v. F. Vletter en M. O vervliet: Michael Jfihannes Martinus z.v. P. C. de Zwart en G. Plug; Jakobus z.v. J. de Koning en F. M. Matulatuwa; Pieter, z.v. M. Meijvogel en G. F. W. Luijk. Ondertrouwd: A. Spies en E. G. M. Ronde; J. W. M. Oostdam en C. P. M. Libochant; D. Oostwouder en H. Bos; B. Kolpa en M. A. Wetselaar; R. A. Talens en M. J. C. van de Water; J. Groenendijk en G. B. M. Wieber- neit; F. G. van Donge en J. Dickhoff; G. A. P. de Kort en M. J. M. Schulpen; J. W. de Wijn en A. I. L. Schelke; D. F. van der Blom en T. M. Kroeze; A, M. A. van Haasteren en C. H. Kluiters; L. J. van Wijk en D.Wolring; J. van der Reijden en P. van Es; H. D. Dijkstra en C. J. F. Schoutens; A- Jonker en H. A. J. Eppenga; I. Boom en G. Velthuis; A. J. Vermond en H, H, Hoogeveen. Overleden A. Nieuwenhuijse, 78 jaar, man; A. Warmerdam, 56 jaar. man; W. Scholten, 77 jaar, man; J. G. van Meel, 78 jaar, man E. de Bruijn, 27 jaar, man. LEIDSE AGENDA ZONDAG, 24 JUNI Rijksmuseum voor Volkenkunde, 14.30 uur: films over Zuid-Amerika: Suriname Kroniek, La Boquilla. MAANDAG 25 JUNI Vola Lezing met filmvertoning, Geref. .Jeugdhuis, Breestraat 19, aan vang 8 uur nam. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. HÏLLEGOM „GEBROEDERS VAN ZANTEN" EEN EEUW OUD Toen in 1862 de heer Gerrit Veld- huyzen van Zanten zich begon toe te leggen op de teelt van bloembollen was hij daarmede de oprichter van het bedrijf dat nu onder de handels naam N.V. Gebr. van Zanten als „de koninklijke" over geheel de wereld bekend is. Dat „koninklijke" ken merk is haar niet voor niets toege kend. Het was er van af het begin in te zien dat er iets bijzonders zou gebeuren en wel iets dat het goede begin een goed vervolg zou tonen. Deze Gerrit Veldhuyzen van Zan ten bouwde samen met zijn echtgeno te het bedrijf. Zo werd in onder ling overleg tussen de echtgenoten bepaald, dat de arbeiders zaterdags om 4 uur namiddags vrijaf kregen. Dit sociaal begrip is er altijd geble ven en de talrijke jubilea van het personeel in dienst van deze firma kunnen als bewijs dienen van de be reidheid van de werknemers om bij deze firma te dienen. Het huwelijk van de oprichter werd gezegend met vyf zoons. De twee oudste stichtten een eigen zaak. On der de naam die de firma nu nog voert, werd de leiding toevertrouwd aan de gebroeders Gerrit en Jan. In 1901 werd het „De Koninklijke". In 1912 overleed de stichter van het bedrijf. Hü had „zijn" zaak groot zien worden. Het eeuwfeest wordt feestelijk her dacht op dinsdag 26 juni a.s. De di rectie zal dan om haif vier recipieren in Treslong. Voor het personeel, dat bij dit eeuwfeest ook honderd leden telt, is er feest op de dag daarna. Dan wordt aan het personeel een diner en een feestelijke avond aangeboden in Treslong. Verhoging huur sportvelden van de V.V. „CIZO" B. en W. verwij zen bij het voorstel tot verhoging van de huur voor de sportvelden aan de V.V. „SIZO" naar een besluit van de raad in 1957 waarbij de sportvel den aan „SIZO" voor de tijd van 5 j. verhuurd werden. 31 december 1961 eindigde deze huurtermijn. Aanvan kelijk was de huur vastgets' -ld op 750.per jaar. In 1959 is dit bedrag tijdelijk verminderd tot 450, per jaar. Omdat b. en w. gewacht hebben op de in gebruikneming van 't twee de voetbalveld eer zij met een voor stel tot verhoging van de huur kwa men menen zij dat de V.V. „SIZO" de zelfde verplichtingen heeft als de andere twee voetbalverenigingen en dat de huurbedrag dienen te wor den vastgesteld op 1.000,per jaar. Voorts wordt voorgesteld de huur te brengen op de tijd van 3 jaar. Wijziging subsidie aan de kruis verenigingen In verband met de overname van de consultatiebureau^ door de twee Kruisverenigingen is er een gezamenlijk verzoek van deze verenigingen „Het Wit Gele Kruis" en „Het Groen Kruis" om de sub sidieregeling van de gemeente te wijzigen. Door de voortdurende stij ging der kosten en de uitbreiding van de consultatiebureau^ is een verhoging van de subsidies noodza kelijk. B. en W. zijn het daarmede eens, maar wensen toch niet zover te gaan als de Kruisverenigingen vragen. Toch Word een belangrijk hoger bedrag aan subsidien voorge steld en wel met ingang v. 1 jan. 1961. Het totaal bedrag aan subsidie wordt geschat op f 18101,35. Demping gedeelte nieuwe haven B. en W. stellen de raad voor 'n bedrag van 225.000,ter beschik king te stellen voor het dempen van een gedeelte van de Nieuwe Haven. Dit voorstel werd urgent nu bleek dat de schoeiïng van 'it gedeelte Ha ven herstelling noodzakelijk maakte. Voorts is er grote behoefte aan een terrein voor het houden van de jaarlijkse kermis. B. en W. vertrou wen verder dat met het dempen van de Haven er een eind zal komen aan het parkeren van vrachtwagens langs de wegen in de kom der ge meente. KATWIJK AAN DEN RIJN „De Minor" over aquariuminte rieurs Onder voorzitterschap van de heer W. J. Nugter kwam in hotel „De Roskam" de aquariumvereniging „De Minor" bijeen. Na afhandeling van enige huishoudelijke punten was het woord aan de secretaris, de heer M. van der Plas, die een met dia's ge- illustreerde lezing hield over aqua riuminterieurs. Uitvoerig ging deze hierbij in op de opbouw van het aquarium, waarbij ook de opbouw van de bodem een belangrijke rol speelt. Voorts kwam de beplanting aan de orde. Spr. legde er de nadruk op dat zoveel mogelijk moet worden getracht symmetrie te ontgaan. Het verdient aanbeveling de bodem don ker te houden. Dit geldt ook voor de achterwand, hetgeen de dieptewer king ten goede komt. Men moet trachten de bevolking van het aqua rium kleurrijk op te bouwen. Spr. waarschuwde verder voor het opne men van te veel vissen, omdat anders gauw een overbevolking zou dreigen. Het leerzame betoog gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie. Tijdens de pauze werd nog een aantrekke lijke verloting gehouden met als prij zen enige vissen. NOORDWIJK AAN ZEE Toelatingsexamens. De volgende leerlingen zijn van de Christus Ko- ningschool geslaagd voor het toela tingsexamen van een middelbare school: voor het Adelbert-College te Wassenaar: Mijntje Lambers; voor het St. Agneslyceum ie Leiden: Ine ke Caspers, Riet Groenewoud en Lies- beth Mooijekind; voor het Sancta Marialyceum te Haarlem: Plonie Braun; voor het Bonaventuralyceum te Leiden: Harrie Beuk, Joost Kor- tekaas, Hans Nittinger, Paul Verstee- ge en Kees de Zinger; voor het Fio- retti-College te Lisse: Wim van Noort; voor het Thomas More-Colle ge te Oudenbosch: Jeroen van Dijk. Tot de R.K. Uloschool St. Willi- brord alhier werden toegelaten: Yvonne Beuk, Elma v d. Berg, Ineke Borst, Lida Mooijekind, Carla Peters, Lia Salman, Corrie Schaap, Cockie Vink, Margot Vis, Lida Zonneveld, Ruud Alkemade, Albert v. d. Berg, Eddie Beuk, Leopold Duyndam, Fons Hermans, Edward v. d. Holst, Jan v. d. Meer, Kees Meeuwenoord, Rien Mertens, Joep Neefjes, Kees v. d. Ploeg en Aat de Ruyter. 1 Tot de Lagere Technische School „Don Bosco" te Leiden werden toe gelaten: Wim Caspers, Berend Heems kerk, Alphons Hoogeveen, Gijs van Kan, Klaas Meeuwenoord en Hennie Wijnands. Afgewezen één. NOORDWIJK Het onlangs opgerichte genootschap Oud Noordwijk, ontwikkelt een grote aktiviteit. Zo zal in de komende maanden een tentoonstelling gehou den worden en wel in de nieuwe voetgangerstunnel bij de vuurtoren. Dank zij de vlotte medewerking van het Gemeen ebestuur is hier een ideale expositieruimte /erkregen. De fototentoonstelling „Noordwijk rond 1900' zal daar nog eens kunnen wor den bezichtigd, uitgebreid met an dere foto's, scheepsmodellen, kleder drachten en voorwerpen uit vervlo gen dagen. De ruggegraat van deze expositie zal dus bestaan uit het door de Ama teurfotografen vereniging „Noord wijk" verzamelde materiaal, dat eind vorig jaar in de kleuterschool aan de Hoofdstraat werd tentoongesteld. De inrchting van de expositie zal verzorgd worden door mej. M. de Haas. Ook besloot het bestuur tot het voe ren van 'n intensieve ledewerfaktie Daartoe zal een folder over het Ge nootschap huis aan huis worden ver spreid. Deze folder is uitgevoerd in twee kleuren en verlucht nv*t teke ningen en foto's. De heer S. Pasma is bereid gevon den het penningmeesterschap van het Genootschap op zich te nemen. De heer C. van Vliet heeft zich belast met de inventarisatie. Dit omvang rijke werk omvat het verzamelen van alle gegevens omtrent Oud Noordwijk, zoals prenten, kaarten, schilderijen, kleding en voorwerpen. Voorts heeft het Genootschap con tact opgenomen met onder meer het Nationale Visserijmuseum te Vlaar- dingen. Ook zijn er plannen voor de coördinatie van de verschillende streekmusea langs onze' kust, waar over ter zijner tijd nog i.adere mede delingen zullen volgen. De noodzaak om te komen tot een eigen Noord- wijks museum of Oudheidskamer doet zich steeds meer gevoelen. Pas al iets dergelijks er is zal het Genootschap zijn eigenlijke taak naar behoren kunnen verrichten. Dan zal zo snel en doelmatig mogelijk kunnen wor den vastgelegd alles wat op het oude Noordwijk betrekking heeft en waar van veel steeds meer verloren dreigt te gaan. Het behoud van historische waarden is aller inspanning ten volle waard. SASSENHEIM Gisteravond vond in hotel „Het Bruine Paard" de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagden van de Middelbare Handelsavondschool 3- en 5-jarige cursus te Sassenheim. Het was de heer W. Weusten, die woorden van welkom richtte tot ge slaagden en hun ouders, de werk gevers van de geslaagden en tot ge committeerden. Spreker wees er op, dat de cursussen grote opofferingen hadden gevraagd van de leerlingen, maar dat ze goed gevolgd waren waardoor velen de studie bekroond zagen met een diploma, van grote waarde in het verdere leven. Nadat hij nog verwelkomd had de heer C. Sweris, lid van-de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Leiden, was het woord aan de heer C. Jonkman, die namens gecommitteerden de ge slaagden en hun ouders geliikwenste. Bij de diploma-uitreiking, die hier na volgde was het mevr. G. Duiven voorden-Brinkhof, die even in het zonnetje werd geplaatst, daar zij het als moeder van drie kinderen en wonende te Noordwijkerhout, had gepresteerd om met goed gevolg de 3-jarige cursus te beëindigen. De heer Sweris overhandigde haar in verband met deze bijzondere pres tatie, namens de Kamer van Koop handel een boekenbon. De heer Weusten sloot zich bij de ze woorden aan en overhandigde mevr. Duivenvoorden een doos bon bons, onder luid applaus van alle aanwezigen. Nadat twee cursisten woorden van dank, vergezeld van een presentje, tot de leraren hadden gericht bleef men nog een poosje in gezellige sfeer bijeen. De geslaagden Zij die slaagden voor de 5-jarige cur sus: H. C. v. Dam, H. W. Pouwels, Commando-wisseling in Lisse's laboratorium voor bloembollenonderzoek Gistermiddag heeft op het labora- torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse een commandowisseling plaatsgehad. Prof. dr. J. v. d. Want, tot voor kort directeur van het „lab", nam afscheid van de bollenstreek en het bollenvak om zich in Wagenin- gen geheel aan de bestrijding van het virusziek te gaan wijden, en prof. dr. ir. P. K. Schenk, tot voor kort een der jongste medewerkers van het la boratorium en verleden jaar benoemd tot directeur van de Bloembollenkeu ringsdiensten, werd geïnstalleerd als directeur. Afscheid en installatie vonden plaats aan het eind van een vergade ring, die het Centraal Bloembollen comité gistermiddag in de filmzaal van het laboratorium aan de Heere- weg te Lisse hield. De voorzitter van het CBC, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, dankte prof. v. d. Want voor het vele belangrijke werk in het belang van het bollenvak verricht. Dat prof. v. d. Want de va cante leerstoel in Wageningen wilde bezetten, lag voor de hand. Het bol lenvak begrijpt dat en respecteert dat, maar betreurt niettemin zeer dat hij de bollenstreek gaat verlaten. De heer Van Nispen memoreerde nog even de moeilijkheden die waren ge rezen. Hij sprak over „een weg, die wel gebaand léék, maar waarvan het wegdek toch niet gesloten bleek. Juist toen de weg recht en breed ging wor den volgde een ombuiging naar het oosten, naar Wageningen". De heer C. J. v. Vliet, L. M. v. Reisen, N. Langelaan, P. M. Stijbos, allen Sas senheim; mej. A. M. van Dam en P. J. de Winter, Warmond; J. E. v. d. Geest, Noordwijkerhout. Een werd er afgewezen. 3-jarige cursus: R. Kappe, mej. L. Hermsen, mej. E. Wesseling, Th. v. Wieringen, J. v. d. Wagt, Th. Reeu- wijk, mej. J. Kruik, T. v. Eyk, mej. W. Noordermeer, mej. M. Staring, allen Sassenheim; H. Vink, B. Groot, P. w. d. Burg, Th. Peters, H. Duiven voorden, mej. M. v. d. Ploeg, mevr. G. Duivenvoorden-Brinkhof, Noord wijkerhout, mej. C. v. Rijn en mej. H. van Winsen, Warmond; met lof: mej. C. Platjouw, Nieuw-Vennep, mej. I. Schrama, Voorhout, A. Rem merswaal en mej. E. Elfering, Sas senheim. Afgewezen zeven. Brandje Een brandje bij de oudpapieropslagplaats van de fa. Nassau, gelegen achter de Kager- straat, werd door de snel ter plaatse zijnde brandweer spoedig in de kiem gesmoord, zodat erger kon worden voorkomen. Het brandje is vermoe delijk ontstaan, doordat jeugdige kriapen papierenzakken aangestoken hebben. De politie stelt een onder zoek in naar de daders. Puzzelrit „Ter Leede" De puz- zelrit, die de supportersvereniging „Ter Leede" voor haar leden orga niseerde is een succes geworden. De rit heeft echter de deelnemers veel hoofdbrekens gekost. Het uitgezette parkoers zat vol voetangels en klem men, waardoor de automobilisten vele strafpunten opliepen. Het aan tal deelnemers bedroeg veertien in de A-klasse en evenveel in de B- klasse. Ook namen er drie leden op de bromfiets deel. In het clubge bouw op het gemeentelijk sportpark werden de prijzen uitgereikt aan de volgende winnaars: A-klasse: 1 R. Bergman-P. Berg man 97 strafpunten 2 J. Poldervaart- Zandbergen 156 str.p., 3 D. A. Per- fors-M. J. v. 't Noordeinde; 4 A. D. Perfors-H. C. Perfors en 5 W. Vliem- C. Buurman. B-klasse: 1 echtp. J. Kroes 633 str.p., 2 echtp. J. Dreef, 3 M. D. van Biezen-B. v. d. Wal, 4 C. v. Nieuw- koop-J. v. Nieuwkoop en 5 C. Hoek- A. Knetsch. Bromfietsen: 1 A. de Mooy en 2 G. Smit. OEGSTGEEST DAMESREISCLUB OEGSTGEEST TROK NAAR LIMBURG En zo vertrok er weer een touring car volgeladen met leden van de da- mesreisclub Oegstgeest, klaar om een hele lange dag zorgeloos te genieten van het Nederlandse landschap en elkanders gezelschap. Zoals steeds werd begonnen met het reisgebed en een liedje de Moeder Gods ter ere. In een matig tempo werd via Utrecht (de oude weg), Zeist, en Doorn ge reden naar het motel te Schaersber- gen, waar werd gepauzeerd voor een kopje koffie. Hierna ging de reis via Arnhem, Nijmegen, Beek en Berg en Dal, Limburg in. Gesterkt door een overvloedige koffietafel in Arcen aan de Maas, zwermden de dames uit om het aardige plaatsje te verkennen: de mooie, onlangs gereed gekomen kerk, het kasteeltje, dat omgeven door een brede slotgracht lag te dro men buiten het lawaai van het mo derne verkeer. Op het pleintje vóór het raadhuis werd de pastoor, die juist passeerde, vereeuwigd met eni ge reizigsters. Langs Brabantse dor pen, ging de tocht naar Vught, waar aan de rand van bos en hei, op een terras, de thee werd gebruikt. Het diner wachtte (voorlopig te vergeefs!) in Leiden. Een motor, die plotseling de dienst weigerde bracht enig oponthoud. Gelukkig gebeurde het vlak bij een benzinepomp. Er verscheen na een telefoontje om hulp vlug een prachtige reiswagen op het toneel. Jammer genoeg moest de chauffeur, die ons zo prettig begeleid had bij zijn wagen achterblijven Een en ander werd door de club echter sportief opgenomen. In „Nieuw Mi nerva" werden wij, ondanks het ver gevorderde uur, zeer gastvrij ontvan gen. De welvoorziene dis werd alle eer aangedaan. Tijdens het kopje kof fie vóór het naar huis gaan werd een grote verloting gehouden om de kas te spekken. Van Nispen doelde hier op de strub belingen die waren gerezen en die o.m. tot gevolg hadden dat enkele leden van de Commissie Wetenschap pelijk Onderzoek bedankten. Na prof. v. d. Want in Wageningen een ge lukkige en zeer voorspoedige toe komst te hebben gewenst, richtte spr. zich tot prof. Schenk. „Naast kracht en inzicht, is ook wijsheid nodig om deze taak op u te nemen en te vol brengen. Het bollenvak verwacht veel van u, maar dat wil niet zeggen dat u tegen uw taak moet gaan op zien." De heer Van Nispen deed een beroep op de medewerkers om in alle opzichten rpedewerkers te blij ven. Namens de Commissie voor Weten schappelijk Onderzoek sprak de heer C. Driehuizen, die als tastbaar bewijs van waardering een geschenk onder couvert aanbood, terwijl dr. J. J. Beijer namens de wetenschappelijke staf van het laboratorium sprak. Hij schetste de uitstekende verstandhou ding tussen directeur en de mede werkers. Spr. vond het jammer dat prof. v, d. Want Lisse ging verlaten, maar was blij dat tussen Lisse en Wageningen een band za! blijven be staan, sterker dan ooit tevoren Het werk, dat prof. v. d. Want ginds gaat verrichten is van direct belang voor de 'bloembollencultuur. De heer P. Kooiman wenste na mens „De Noord" en als dorpsgenoot prof. Schenk geluk met zijn benoe ming. Prof. v. d. Want dankte alle spre kers voor hun waarderende woorden en ir. Schenk wees erop, dat samen werking tussen wetenschap en prak*- tijk van het hoogste belang is om ef ficiënt te werken Veel arbeid wacht de onderzoekers nog. Hierna had een druk bezochte af scheidsreceptie plaats. Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 Communiegeschenken VOORSCHOTEN Geslaagd Voor het eindexamen van de 4-jarige detailhandelsschool in Den Haag is geslaagd mej. Fiena Tukker. R.K. Instuif Hedenavond geeft de r.k. instuif een dansavond op pla ten die men zelf uit kan kiezen. Aan vang 8 uur in het Bondsgebouw. Schoolsport Gisteren zijn de competities voetbal en korfbal van de lagere scholen met 8 wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden: Voetbal: ds Fortgensschool— Park school 04; JozefschoolVlietschool 10; Jozefschoolds Fortgensschool 22; BethaniëschoolHerv. school 3—0. Korfbal: ds FortgensschoolPark school 01; MariaschoolVlietschool 00; Mariaschoolds Fortgensschool 30; BethaniëschoolHerv. school 2—0. De standen luiden thans: Voetbal: gesp. pnt. doelp. 1. Parkschool 3 6 151 2. ds Fortgensschool 4 5 107 3. Jozefschool 2 3. 32 4. Bethaniëschool 2 2 43 5. Geref. school 0 0 00 6. Vlietschool 2 0 15 7. Herv. school 3 0 015 Korfbal gesp. pnt. doelp. 1. Parkschool 3 5 40 2. Mariaschool 2 3 30 3. Bethaniëschool 2 3 20 4. Vlietschool 2 3 20 5. ds. Fortgensschool 4 2 26 6. Geref school 0 0 00 7. Herv. school 3 0 05 De jaarlykse schoolsportdag voor de 4e en hogere klassen van de lage re scholen in Voorschoten is vastge steld op woensdag 4 juli in het Burg. van der Hoevensportpark. WASSENAAR Aanbesteding verbouw school Zijl laan Gisteren heeft de dienst van gemeentewerken namens het college van b. w. een openbare aanbeste ding gehouden voor het uitbreiden en verbouwen van de school aan de Zijl laan. Er waren zeven inschrijvingen en wel van de firma A. van Doorn te 's-Gravenhage, 124.00 en 2700 voor meerwerk aan de vloeren; P. Mazu- rel, Leiden, 121.000 en ƒ2500; firma M. van der Bent Zn, Katwijk aan Zee, 117.500 en f 2720; C. J. Kiebert N.V., Sassenheim. 112.200 en ƒ2900; N.V. KI. Bakker te 's-Gravenhage, 111.500 en ƒ3000; W. Hennipman, Leiderdorp, ƒ110.00 en ƒ3000; F. W. M. Togni, Leidschendam, 102.561 ƒ2600. De gunning is nog aangehou den. Geslaagd Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde (deel I) mej. J. v. d. Berg. Lectuur voor het Rode Kruis Na juli zal mevrouw M. Muntendam- Isebree Moens zich niet meer kun nen bezighouden met het in ont vangst nemen van boeken en tijd schriften voor het Lectuurdepot van het Rode Kruis. Zij zal dit werk overdragen aan mevr. E. G. Drex- hage-Litn, Groot Hoefijzerlaan 56, Wassenaar. Geslaagd Voor het eindexamen van de 4-jarige Detailhandelsschool in Den Haag is geslaagd de heren Ben Duyvestein en Rinus Paarde- koper. Vrijdag is op de Amerikaanse luchtmachtbasis Vandenberg, in Ca- lifornië een kunstmatige aardsate- liet gelanceerd. De leiding der lucht macht heeft geen enkele bijzonder heid ovj. de lancering verstrekt. De volkspolitie heeft in de oos telijke haven van de Spree in Berlijn bij de Oberbaumbruecke op de sec torgrens 'n versperring in het water aangebracht, die uit houten ramen bespannen met prikkeldraad bestaat. ZOETERWOUDE Gemeenteraad De gemeenteraad van Zoeterwoude vergadert op dins dag 26 juni n.m. 8 uur. De agenda be vat o.m. voorstellen van b. en w. tot het vaststellen van de exploitatiever goeding voor het bijzonder lager on derwijs; tQt aankoop van grond in het uitbreidingsplan recreatiegebied Nieuweweg; tot afwijzing van de sub sidie-aanvraag van het Humanistisch Thuisfront. Het r.k. schoolbestuur van de par. St. Jans Onthoofding verzocht om de exploitatievergoeding bedoeld in art. 101 der l.o.-wet. De voor 1961 vastge stelde vergoeding per leerling be draagt 50.De H. Hartschool werd gedurende 1961 bezocht door 235 1/3 leerling. De aan adressant toe te kennen vergoeding voor 1961 kan derhalve bedragen 235 l/3x 50. 11.766.67. De uitgaven gedurende 1961 gedaan ten behoeve van deze school hebben bedragen 12.844.54. B. en w. stellen voor de exploitatie vergoeding vast te stellen op 11.766.67 en voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven op 12.844.54. ZOETERWOUDE H.R. Kon. Wilhelminafonds De leden werfactie voor het Kon. Wilhelmina fonds heeft 126 nieuwe leden opgele verd. Velen gaven ook een bedrag voor de kankerbestrijding. Men kwam aan een totaal bedrag van 722,70.-. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Coutinho, tel. 30363, Kamphuizerlaan 3, Oegstgeest, Van Wingerden, tel. 30791, Boshuizerkade 28, Pleiter, tel. 31337, Fruinlaan 11, H. Jasperse, tel. 24961, Witte singel 72 en Van Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509. Tandarts: P. R. Mens, tel. 52836. Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, tel. 5121; tandarts zie Noordwijker hout. Katwijk Rijn Dkt H. M. Hue- ting, tel. 2102, apotheek Kon. Julia- nalaan, tel 4370. Katwijk Zee Dkt. L. Borleffs, Voorstraat 85, tel. 2182, apotheek zie Katwijk Rijn. Leiderdorp Dkt. G. A. de Bruy- ne, tel. 01710-22208; wijkzuster zie Koudekerk; apotheek Van Breest Smallenburg is geopend. Lisse Dkt. A. J. Duymaer van Twist, tel. 3453; tandarts zie Noord wijkerhout. Noordwijk Dkt. Mulder, tel. 2230; Wit-Gele Kruis zr. Laaper tel. 2338, b.g.g. 2102. Noordwiikerhout en De Zilk Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285 (02533); Tandarts L. C^ris, Herenweg 20. Oegstgeest De artsen E. W. F. van Walchren, tel. 52130 en A. B. J. v. d. Vliet-de Vries, tel. 22331; W - Gele Kruis, zr. Warmenhoven, tel. 51188. b.g.g. 52426. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, tel. 02532-7119; wijkverpl. zr. Jan- son, tel. 7680; Groene Kruis zr. Ko nijn, Warmond, tel. 01711-250; tand arts zie Noordwijkerhout. Valkenburg zie KatwRijn. Voorhout Dkt. A. V/. Bots, tel. 02532-7393; zuster zie Sassenheim Voorschoten Dkt. J. E. James, tel. 2520. Warmond zie Voorhout en Sas senheim. Wassenaar De artsen E. M. N. Oosterbaan, tel. 3056 en dr. H. D. Boer, tel. 9124, Wassenaarse apotheek Schouwweg 32, tel. 2402. Marktberichten RIJNSBURG, 22 juni, Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 9-13, Rim Red 7-11, Dusty 10-12, Sir Arthur 8-10. Shocking Pink 8-10, Sim Wit 7-10 per stuk, Segetum 65-68, Anthemus 65-69, Lathyrus gemengd 30-40, Dui zendschoon 25-40, Anemonen 14-18, Irissen: Yellow Queen 28-43, Orange 35-40, Golden Harvest 27-30, White Excelsior 28-31, van Vliet 14-29, per bos. Eremures geel 4000-4100, Col- villei: Amanda 2400-2500. Colvillei Nymph 2200-2400. Gladiolen: Allard Pierson 1100-1400, Pioenen: Sara Bernhard 1800-2000, Lelie. Longifo- rum 1400-1500. Violieren 900-1200, Capanula 800-820, Colville the Bride 780-1000, Esther Read 360-400. Koren bloemen 170-220, Margrieten 60-120- 200 alles per 100, KATWIJK A. D. RIJN, 22 juni. Groente Spinazie 12-19, sla (per 100 st.) 3.50-620, sla-uien 28-, rabar ber 16-20, kroten (p. 100 bos) 25-28, uien per 100 bos) 9-14, bospeen (per 100 bos) I 65, II 29-30, bloemkool (per 100 st.) Al 36-46, A2 17-36, BI 22, prinsessenbonen (per kg) 1.95- 2.15, komkommers (per 100 st.) 20- 22, waspeen (per kist) Al 13.60-14.70, A2 13.20-14.50, BI 13.80-13.90, radijs (per 100 bos) 6.90-10.90, selderie (per 100 bos) 4-11, peterselie (per 100 bos) 5-12, krixlpeterselie (per 100 bos) 11, bonenkruid (per 100 bos) 13, aardbeien (per doosje van 2 ons) 89-92. Aanvoeren bloemkool 4000 st., sla 56000 st., waspeen 4000 kg. bospeen 600 bos. LEEUWARDEN, 22 juni, Kaas Commissienoteringen: Goudse kaas 1.94-1.95, Edammer kaas 1.80-1.81, Broodkaas 1.80-1.81. Handel kalm.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2