Burgemeester Gallas betaalde tol KOLEN CARON Leidse Universiteit Burgerlijke Stand Marktberichten DINSDAG 19 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 W~~ Haagweg 15 Tel. 30105 Goed en verxorgd. Voorjaarsprijzen Bij het doorvaren van de Leiderdorpse Brug offerde de nieuwe burgemeester in het hem door de bruggewachter toegezwaaide klompje, dat voor deze gelegen heid versierd was. UITVOERING LEIDSE BALLETSCHOOL De Natuurvriend besprak aquariumproblemen Het wel afgezaagde, maar nog niets aan waarheid ingeboete spreekwoord „goede wijn behoeft geen krans", kunnen we, aldus de heer C. Borg- hart, voorzitter van de Natuurvriend, toepassen op de „spreker van van avond" de in de aquariumwereld zeer bekende heer Oskam. Ondanks dat Leiden een zekere faam bezit be treffende de aquaristiek, was de heer Oskam gisteren speciual naar de Sleutelstad gekomen om de Leidse liefhebbers te laten kennis maken met een inrichtingsmethode, geba seerd op de gulden snede. Na het welkomstwoord door de voorzitter en enkele mededelingen, waarbij de aandacht werd gevraagd voor de Bondsdag van de N.B.A.T., gaf de heer Oskam in zijn inleiding een uiteenzetting over de inrichting van het aquarium in vroegere jaren en de estetica, welke thans haar toe passing vindt. Aan de hand van over tuigende lichtbeelden liet spreker de aanwezigen kennis maken met de vele mogelijkheden, gebaseerd op de ver houding der gulden snede, waarbij het op aan komt dat men het accent legt op de snijpunten van de diago nalen. Na deze theoretische verhandeling projecteerde de heer Oskam vele kleurendia's waarbij direct het grond principe bij de opbouw viel op te merken. Veel aquaria met een uit muntende detailopbouw vormen vaak met betrekking tot de gehele opbouw een disharmonie, hetgeen volgens spreker te wijten was aan het niet toepassen van deze regels. Na de pauze besprak de heer Oskam met de aanwezigen enige mogelijk heden voor een goede en verant woorde terrasbouw. HILLEGOM Baldadigheid Uit 'n stel bloe-rv- bakken d:e aan de woning van de heer A. in de Van den Endelaan zijn bevestigd, werden de mooie bloemen in de nacht van zaterdag op zondag ontvreemd. De bakken waren weer netjes gelijkgemaakt maar de bloemen waren er uit. De politie zoekt naar de daders. Diefstal van benzine Door on bevoegden werd de deur van 'n werk- keet op het terrein Van „Elsbroek" geforceerd en daaruit drie bussen benzine totaal 30 liter ontvreemd. De daders zijn nog niet gevonden. Fietser tegen bromfiets Gister middag reed de wielrijder J. W uit Hillegom achter een passerende auto vandaan plotseling de rijweg over vanaf de Hoofdstraat naar de Vee- nenburgerlaan. Daarbij raakte hij 't achterwiel van een passerende brom fiets, bestuurd door P. II. R. uit Haar lem. Er was alleen flinke materiele schade. Waarschuwing voor vernielzuch- tigen De politie verwijderde gis teravond een aantal jeugdige knapen, die zich toegang hadden verschaft tot de leegstaande woning naast de St. Martinuskerk. Kort geleden heb ben dergplijke snaken 'n leegstaande woning tot op de grond vernield. De politie waarschuwt de jeugd voor deze manupulaties. Der' lijke dingen zullen niet meer getolereerd worden. De omgeving van bedoelde woning is verboden terrein; het al daar aanwezig zijn is reeds strafbaar. Internationale botsing Zaterdag avond om half negen reed een luxe auto bestuurd door de heer D. R. uit Oberhausen (D.) over de Weere- steinstraat te Hillegom, toen de be stuurder van een andere luxe auto, de heer G. A, H. uit Badhoevedorp, op de rijbaan van genoemde straat met zijn auto trachte te keren en daarbij niet voldoende lette op 't ver keer langs die straat daardoor kwam hij in botsing met genoemde auto die vanuit de richting Haarlem na derde. De auto's bekwamen beide grote materiele schade. Er waren geen persoonlijke ongevallen. \7AN DE STICHTING Leidse Mu- V ziekschool kregen wij een uit nodiging om de leerlingenavond van de balletklassen, die onder lei ding staan van mevrouw Ann ter Haar-Pasman, bij te wonen. Deze balletschool bestaat nu vijftien jaar en wij moeten zeggen, dat de lera res Ann Pasman met succes heeft gewerkt en met volle inzet van zich zelf, nog werkt. „Rond heit water" was de titel van de danssuite, die wij maandag avond te zien kregen en waarderen konden. Zulk een avond staat steeds in het teken van de jeugd, zowel in de Schouwburgzaal als op het toneel, omdat de danskunst moet beoefend worden door jonge exe cutanten, wier charme in hun jeugd ligt. De clou van 't bezien van deze balletgroepen houdt een groot com pliment in voor de artistieke leid ster; voor haar ontwerpen, haar in structies en vaardig manoeuvreren met haar jeugdige, meergevorderde en ver-ge"orderde discipelen. Hoe wel vooral in het begin nog wat zwakjes in de enkels, werden er al heel gauw heel wat staaltjes van paraatheid gegeven en kloppend samenspel in de reeks dansen „Rond het water" door ensembles, duetten, trio's en soli, die er in voorkwamen. De rij werd geopend met „Dans aan de bron". De ganse avond door speel de de jonge pianiste Ada van der Bent waardevolle muziek uit ver schillende tijdperken van de toon kunst en zij deed dit mooi, vaardig en muzikaal. „Dans aan de Bron" is een korte impressie, rustig en to^h speels opgaand in het kunstvaardig bewegen, waarin de bedoeling werd uitgebeeld. Deze dans en de daarop volgende „Het water danst" waren ontworpen door de lerares aan de school Ankie Schmidt-van Leeuwen. Mevrouw Ter Haar danste zelf mee, wat bewijst, dat zij het ontwerp en de wedergave kon appreciëren. Al leraardigst en goed gedisciplineerd waren de acht paartjes met hun kleine parapluutjes en handig bewe gen van deze toch zo lastige instru menten. Dan brengt zij ons naar „Het lelijke jonge eendje". Van alles en nog wat aan gedierte zwermt daar rond op de boerenplaats, var kentjes met krulstaartjes, een poes, een pracht collectie zwanen en het bovengenoemde lelijk jonge eendje. Aan dit mooie partijtje werd een expressieve voordracht gegeven, waarmede gedemonstreerd werd, dat de lerares het dansverhaal bijbrengt, en de nodige expressie van hand, gelaat en gebaar nauwlettend ver zorgt. Wel wat meer emotie had er kun nen liggen in het hoofdstuk „Brand" De brandweermannen deden 't heel goed. Dan gaan wij naar het zwem bad, waar mejuffrouw Elly Spaan, lerares uan de balletschool, geestig de badjuffrouw voor ogen tovert. NOG EEN VERDIENSTE van de balletmeesteres is: haar vinding rijkheid om uit te zoeken, wat bin nen het bereik ligt van haar élèves, om daarna persoonlijk voor hen een verantwoorde choreografie te schrij ven. Met veel fantasie, bewogenheid en aardige trouvailles deed 't het sprookje „De gouden bal". Een char mante prinses, eerst omringd van vriendinnen, wordt meegenomen door een kikker, die haar de won deren onder water laat zien: planten, vissen, drie beeldige zeepaardjes en een zeer raak getroffen krab. die hart en kroon wint van de prinses. Dan weer zo'n leuk huiselijk tafreel- tje „De was doen aan de rivier", een paar tableaux, te vergelijken met „Water in de huishouding". Door de leerlinge Moll Hannaert is met goed succes de choreografie geschre ven voor „Kringloop", met begelei ding van electronische muziek. De schrijfster van het dansverhaal legt hier veel dramatisch en pantominisch talent aan de dag. In de bede om ze gen vervulde mevrouw Ter Haar indrukwekkend de rol van de pries teres, die de bede om regen, die het volk zo beklemmend afsmeekt, waar dig en nobel vertolkt. De bede wordt vervuld en 't landvolk kan weer zaaien, weer wieden en oogsten. En kele aardige vondsten in decors en de keurige costuums, die in eigen atelier zijn vervaardigd, droegen aanzienlijk bij tot gunstige totaal indruk. Mevrouw Ann Pasman heeft aan alles wat zij bracht een nuance van begrip, van spontaniteit, van ernst en ook blijheid gegeven. 't Was een bonte afwisseling van stemmingen in goed geslaagde pres taties der leerlingen van zeer ver schillende leeftijd. Balletstudie van gedistingeerde kwaliteit, waarin naast de tragedie van de verkommerde mens, toch ook de humor niet wordt uitgesloten en er goed dik op ligt, zonder aanstellerige overdrevenheid. Overstelpend veel dank, veel hulde, en heel veel bloemen. Allen, ook de pianiste, deelden in de luide bijval. De smaakvolle programma-omslag was van Nelly de Jong-Baruq. J. KORTMANN EINDEXAMENS CHRIST. LYCEUM Geslaagd HBS-A: Peter Berg, Di- neke Boekkooi, Roel Crabbendam, Jerphia Fabery de Jonge, Elly Hille- brand, Riet Ketting, Peter de Koning, Joke Kreft, Dick Kromhout, Arie Ouwehand, Adrie van der Plas, Mei- no Scheffer, Marijke Sjoerds, Daan Stigter, Ton Visser, Jaap de Vreugd, Greet van 't Wout, Margriet Zimmer man, Frans Beukers. Er waren 20 kandidaten, waarvan er 19 geslaagd zijn en 1 werd afge wezen. VINGERWIJZING Een vreemdeling in Leiden zal zich afvragen, wat „Leiden Bekeken" be helst! Is het een nieuw benzine-sta- tion van de BP? Of verwijzing naar een padvindersbijeenkomst ter herin nering aan Baden Powell? Het is wel begrijpelijk, dat uit financiële overwegingen, de verwijzingsbordjes partikuliere reklame maken, maar voor een officiële tentoonstelling van de gemeente Leiden doet het wat goedkoop aan. Het lijkt ons bovendien onjuist. ONTPLOFFINGSGEVAAR BEZWOREN Gisteravond om tien minuten voor half tien raakte bij laswerkzaamhe- den op de werkplaats van de HCW aan de Zoeterwoudse weg een gas fles in brand. Hierdoor dreigde een in de onmiddellijke nabijheid staan de zuurstofcylinder te ontploffen. Voorzorgsmaatregelen werden ge troffen op de werkplaats werden zo veel mogelijk de ramen op<m gezet en het verkeer werd stilgelegd. De brandweer hield de zuurstofcylinder nat terwijl de gasfles geblust werd. Toen het gevaar bezworen was wer den beide flessen in het water langs de werkplaats gegooid. Het te dempen stuk van het Leven daal is vanaf heden voor alle ver keer in beide richtingen gesloten. Een 18-jarige drukker uit Noord- wijk heeft gisteravond om 11 uur bij de Royal Mc Bee de top van zijn rechterwijsvinger geheel en de top van de rechtermiddenvinger gedeel telijk afgekneld in een ponsmachi- DVV GAF CONCERT IN ZEEHOSPITIUM Gisteravond gaf accordeonvereni ging DW uit Lei lei. haar jaarlijks concert voor de patiënten van het Rotterdams Zeehospitium in Kat wijk aan Zee. Het avondconcert, dat onder auspiciën van het Prins-s Ire- nefonds stond, werd ingeleid door de heer Meeuwese, secr. van het Irene- fonds, afd. Leiden. Het v.n.l. uit jeugdige leden bestaande orkest oogstte veel bijval van de patiënten en verplegend personeel. Het veel zijdig repertoire o.a. l'Aspiration, concertwals Nelly en Wien bleibt Wien werd met veel succes gespeeld. Een zeer geslaagde avond. RECTIFICATIE BIJSCHRIFT FOTO'S „LEIDEN BEKEKEN" In het bijschrift bij foto 1 op pag. 4 gelieve men te lezen: „Belangrijk is hier de Noord-Zuidverbinding, in de eerste fase gaat lopen over de Hooigracht, in de volgende fasen over de Uiterstegracht. Geslaagd voor het Kand. ex. Duit se taal- en letterkunde mej. A. Fox te Leiden. LEDENVERGADERING „REUVENS" Wegens verhindering van de voor zitter mr. P. J. Teebaal werd de gis teravond gehouden ledenvergadering van de Openbare Leeszaal en Biblio theek „Reuvens" geleid door de 2de voorzitter de heer J. Brouwer. Na goedkeuring der notulen en af handeling van de ingekomen stukken, kwam het jaarverslag van de secreta ris, de heer O. Faber aan de orde. Daaraan ontlenen wij, dat het aan tal leden-lezers in de loop van 1961 verminderde van 3585 tot 3381 en hot aantal jeugdleden van 1630 tot 1573. Het totale boekenbezit bedroeg op 31 december j.l. 35.268 banden. Aan volwassenen werden in 1961 120.474 boeken uitgeleend en aan de jeugd 69.405 boeken. De rekening en verantwoording van de penningmeester, de heer H. R. Westhof, in ontvangsten en uitgaven sloot op een bedrag van 121.754.— met een nadelig saldo van 37.058. Geboren: Johannes Leonardus, z.v. J. Krommenhoek en H. I. Vodegel; Leendert Arie, z.v. J. H. van Stijn en A. A. Oudshoorn; Marinus Abra ham, z.v. F. Blonk en M. M. Ver meer; Adriana Martha, d.v. G. P. Kennis en C. v. d. Kamp; Maria The- resia, d.v. P. C. van Teijlingen en A. T. Kamper; Fiorello Luisa Hendri- ca, d.v. M. Nascivera en M. v. d. Niet; Martinus Cornelis, z.v. M. H. Kuivenhoven en C. van Tol; Jan Johannes, z.v. J. W. F. Triep en M. Huisman; Thomas Hendricus Anto- nius Maria, .z.v. C. van den Berg en C. G. M. Noom; Pietronella, d.v. C. de Haas en G. Wassirk; Dirk, z.v. P. A. J. de Vries en L. A. de Mooij; Robertus Leonardus Hendricus, z.v. H. de Veer en M. C. Roodakker; Ca- rolus Everhardus, z.v. C. W. van Ve netien en T. de la Bije; Adrianus Pe trus, z.v. T. J. van Scheppingen en T. C. Colijn; Aloysius Cornelis, z.v. P. G. van Paridon en C. M. Alke made; Jacqueline Maria Theodora, d.v. H. T. Hoogeveen en F. M. J. van Beelen; Petrus Johannes, z.v .P. T. van Zwam en J. G. Wildenberg; Jea- nette Clasiena Sofia Maria, d.v. J. A. Kooter en C. M. T. Belt; Hendricus Wijnandus Maria, z.v. H. A. Alberts en A. Smits; Silverster Rinaldus Ri- chardus, z.v. A. J. v. d. ^oo en J. K. van Westerveld; Hendrik Cornelis Dirk Johannes, z.v. D. Glasbergen en J. M. Schouten; Dirk, z.v. L. van Duijn en D. Verhoef; Petronella Jo hanna Maria, d.v. N. J. Vink en G. M. de Groot; Alida Wilhelmina Fre- derika, z.v. H. Zwaan en A. Arnol- dus. Overleden: D. Rijgersveer, 72 jaar, wed. van J. Laurier; J. Weeda, 15 jaar, zoon; W. F. Zeelenberg, 61 jaar, man; A. van Duijn, 71 jaar, echtgen. v. A. van Duijn; J. Mets, 7 maanden, zoon; A. Flame'ing, 82 jaar, wed. van D. Burgij; J. Dreef, 70 jaar, man; J. A. M. Huigsloot, 15 jaar, dochter; C. van Graven, 86 jaar, man; J. J. van Mastrigt, 89 jaar, wed. van C. H. du Croix. Gehuwd: C. E. van Marle en Jonk- vrouwe E. E. Verspijck; W. J. Kos- terink en B. A. T. Koster; P. Beek man en D. Gottschlich. KATWIJK Duivensport. De postuivenver. „De Rijnmonders" hied met oude duiven een wedvlucht vanaf Greil. De duiven werden te 7.15 uur gelost met ongunstig weer door onweers buien. De eerste duif kwam om 13.34.33 aan, de laatste om 14.03.33. De afstand was 364 .km- Ook werd een wedvlucht-gehouden vanaf St. Chislain Hornu; afstand 209 km. Om 10.30 uur werd gelost met n.w. wind. Hier kwam de eerste duif aan om 14.03.49, de laatste om 14.14.38. Uitslag wedstrijd Greil: Th. v. d. Ploeg 1,_2, 3, 6; A. Hoogeveen 4; R. v d. Ploeg 5; C. de Bruin 7, 8; L. Ippel 9; C. Schippers 10. Uitslag wedstrijd St. Chislain Hornu; C. de Bruin 1, 3, 6; Th. v. d. Ploeg 2, 4, 7; K. Ippelsc 5; R. v. d. Ploceg 8; C. Schippers 9; R. Schaap 10. LISSE JAN VAN DIJK SNELSTE IN TWEEDE ZOMERRIT Dq tweede rit van de zomercompe titie, welke door de Ren- en Tour vereniging „Bollenstx-eek" op het Boenderparcours gehouden werd, heeft een grote overwinning opge leverd aan Jan van Dijk. Samen met Ko Oele en de lange-afstands-kampi- oen Piet van der Reep, velke hij in het beslissende sprintje duidelijk versloeg, had Van Dijk een ruime voorsprong op het peloton. Toen dit drietal halverwege de ra ce tot de aanval overging, was er voor de overige renners geen hou den meer aan. Vooral Hans van Lie- rop heeft nog serieus geprobeerd om hen te achterhalen, maar al zijn in spanningen waren tevergeefs. De drie aanvoerders gaven geen krimp en in het beslissende sprintje toon de Jan van Dijk zfch superieur. De uitslag was: 1 Jan van Dijk, Lis- se, 62 km in 1 uur 30 min. en 3 sec.; 2 C. Oelo, Lisserbroek; 3 P. van der Reep, Hillegom; 4 Hans van Lierop, Hillegom; 5 B. van Leeuwen, Sas- senheim; 6 J. Vierwinden, Voorhout; 7 Harry van Lierop, Hillegom; 3 H. Wilemse, Hillegom. Uitslag C-klasse: 1 T. Zeldenthuis, Sassenheim; 2 P. Butter, Hillegom; 3 J, Degenaars, Hillegom. Uitslag jeugdklasse: 1 Rob van Lie rop, Hillegom; 2 A. van Dijk, Lisse; 3 Herman van Lierop, Hillegom. ZEVENHOVEN Geslaagd De heer Leo de Groot wonende Dorpsstraat 46, slaagde aan het St. Bonaventura-lyceum te Leiden voor het diploma HBS-A. NIEUWKOOP Gisteravond ongeveer 5 uur had op de Nieuwveenseweg, ter hoogte van het Sporthotel de Koker een aanrij ding plaats, die gelukkig nog goed afliep. De veekoopman D. Haring uit de Meye, die in de richting van Nieuw koop reed, bij het passeren van een kolossale kraanwagen van de teerfa briek van de fa. van Seumeren uit Uithoorn blijkbaar niet voldoende uit. De linkerzijde van zijn Ford V 8 raakte bij het passeren de kraanwa gen, waardoor zijn auto aan die kant geheel werd opengescheurd. Wonder boven wonder, werd hij niet in de sloot geslingerd en bekwam de be stuurder geen enkel letsel. Integen- dee' man wist zijn wagen op de wej houden en alsof hij niets ge merkt had, reed hij zelfs gewoon door. De mannen van de kraanwa gen namen dit echter niet en scha kelden de politie in, die de koopman bij paviljoen „Plaszicht" vonden. De verkeerspolitie, die ei bij gebracht werd, heeft het geval in onderzoek. De kraanwagen had op het eerste ge zicht maar weinig schade opgelopen. BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG Op de min of meer willige stem ming van gisteren heeft het Damrak vanmiddag een technische koersreac- tie te zien gegeven voor de internati onale waarden. Hierbij waren de Phi- lips-aandelen bepaald flauw, waar door de maandag behaalde koerswinst niet alleen geheel verloren ging, doch de beurs bleef hier zelfs nog een paar punten beneden. De aandelen Philips werden bij de opening verhandeld op 577, tegen gisteren als slotkoers 596. De claims daalden f 34 to f 214 bij de opening. Aanvankelijk viel er niet veel aanbod te constateren doch de vraag was nog geringer. Na ver loop van een half uur kwam er aan bod los voor Parijse rekening waar door de claimprijs daalde tot f 205, de laagste prijs van de gehele claimhan- del periode tot nu toe. Op dh sterk verlaagde niveau vond de beurs het blijkbaar weletjes waardoox de prijs snel kon aantrekken tot f 210, In de koers van de aandelen kwam weinig verandering meer. Le daling van de Philipswaarden dient voornamelijk gezocht te worden in Wall Street. Kon. Olies en Unilevers moesten slechts een gedeelte van de behaalde winst van de voorgaande dag prijs geven. De olie-aandelen waren op f 126.60 circa f 1.40 beneden de slot koers van gisteren. Unilevers daal den één gulden tot f 135. Aku slechts drie punten lager op 339 terwijl Hoog ovens zes punten lager noteerden op 570. Wall Street gaf gisteren een tame lijk grillig koersverloop te zien. Uit eindelijk sloot de markt er met me rendeels kleine koersverliezen. Kon. Olie en Unilever noteerden op de New Yorkse beurs hoger, daarentegen lagen de Philipswaarden er aangebo den in de markt. Dit wreekte zich vandaag op het Damrak. Behalve dan in de Philipshoek, waar bij tijden zware strijd werd geleverd om een notering tot stand te brengen, was de handel in de overige h eken van de hoofdfondsen gering. In de scheepvaarthoek viel bitter weinig te beleven. Dit kan ook gezegd worden van de leidende cultures. In de staatsfondsenhoek was de stem ming voor de staffellening aan de vaste kant. In de lokale afdelingen werden aandelen „Kromhout" een weinig la ger geadviseerd op de ernstige be- stuursmoeilijkheden, De 1ste verhan delsdag van claims „Indola" bracht een adviesprijs van f 155, neerkomen de op 405 procent voor de nieuwe aan delen. ROTTERDAM, 19 juni. Vee To tale aanvoer 3286, weekaanvoer 4477. 300 vette koeien, 532 gebruiksvee, 750 vette kalveren, 100 grasklaveren, 938 nuchtere kalveren, 66 paarden, 3 veu lens, 119 schapen of lammeren, 438 weide/zuiglammeren, 40 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 3.05-3.50, 2.80-3.00, 2.45-2,75; vette kalveren 2.70-2.85, 2.50-2.70, 2.20-2.50; graskal veren 470, 370, 250; nuchtere kalve ren 170, 150, 140, slachtpaarden 260, 240, 220; schapen 110, 95, 85; lamme ren 80, 70, 60; melkkoeien 1250, 1150, 975; vare koeien 870, 750, 675; vaar- sen 950, 750, 650; pinken 620, 520, 450. Aanvoer vette koeien gewoon, handel redelyk, prijzen als gisteren; vette kalveren aanmerkelijk ruimer, vlot, afloop lui, prijzen lager, prima's bo ven notering; grasklaveren korter, stroef, als vorige week; nuchtere kal veren kleiner, levendig, iets stijver; slachtpaarden ev engroter, flauw, niet geheel prijshoudend; schapen en lam meren iets meer, stug, even lager; melkkoeien klein, kalm, prijshou dend: vare koeien gewoon, tamelijk, goed prijshoudend; vaarsen en pin ken matig, stil, vooral niet hoger; weidelammeren tamelijk, kalm, on veranderd. BODEGRAVEN, 19 juni. Kaas Aanvoer 134 partijen. Noteringen: le kwal. 2.28-2.33, 2e kwal. 2.21-2.27, ex tra kwal. 2.55. Handel kalm. TER AAR, 18 juni, Groente Kas- snijbonen 125-140, idem stek 90-115, peulen 110-170, idem B 65-85, doppers 200, stamprinsessebonen 230 aller per kg. Tomaten A 810-920, idem B 340- 870, idem C 840-900, idem CC 460- 480, alles per bakje van 6 kg. Kom kommers krom 27, idem stek 13-17, rabarber 14-18, spinazie 8-17, andij vie 7-16, postelein 4-14, spitskool 12- 16, nieuwe aardappelen 95 aller per kg. sla 4-9, bloemkool A 29-43, idem B 18-29, idem C 14-18, idem stek 10- 13, komkommers AA 31-32, idem A 28, idem B 24, idem C 20-21, idem D 14-16, idem stek 19-13, aller per stuk. Bospeen 26-39, idem B 21, boskroten 23-24, bossjalotten 8-14 per bos. Aard beien 50-93 per doosje. Bloemen Afrikanen 3-4 per stuk. RIJNSBURG 18 juni, Bloemen Gerbera 17-18, Am Anjers 6-12 per stuk. Irissen: Handel 65-70, Mozart 55-60, Harvest 55-60, Yellow Queen 50-60, van Vliet 40-48, Duizendschoon 25-38 per bos. Lelie's; Longgiflorum 1100-1300, Regale 400-680, Nanus Nymph 1600-1800, Colvillei wit 680- 800, Gladiolen: Allard Pierson 1000- 1100, Pyramidalis 1000-1100, Sarah Bernhard 1200-1400, Papavers 380- 420, Esther Read 320-360, Violieren wit 380-600, idem crème 400-460, Zin nia 350-360, Margrieten 50-120-170, Ranonkels geel 100-130, Korenbloe men 170-220, Mimmie 50-70 alles per 100.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2