CARON Peek kloppenburg DINSDAG 12 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Uw dagelijkse beker gezondheid uit Zwitserland V Sclioolkorfbalwedstrijden met KOLEN bijna 900 deelnemers De jaarlijkse schoolkorfbalwedstrij- den onder auspiciën van de Gemeen telijke Schoolsportcommissie in sa menwerking met de Leidse korfbal- bond zijn zaterdag in het Sportpark Roomburg weer bijzonder succesvol verlopen. Begunstigt door het stra lende zomerweer hebben in totaal 72 schoolteams /an 's morgens 9 uur tot ruim 18 uur om de eer van hun school gestreden en werden overwin ningen luid toegejuicht, doch verlie zen bijzonder sportief en zonder eni ge wanklank aanvaard. Mede hier door kunnen zowel de bijna 900 jeug dige deelnemers (sters), het grote aantal supporters en de organisatoren onder de voortreffelijke algemene leiding van de heer P. Kruit weer te rugzien op een alleszins geslaagde schoolsportdag. De eindresultaten luidden: Afdeling 1: (Lagere scholen -ge oefende twaalftallen) en 1ste pr. (wisselbeker en medaille) Oppen- heimschool I; 2de prijs (medaille), W. de Zwijgerschool I; 3de pr. (me daille), School m. d. Bijbel (Noord- wijk). Afdeling 2 (Lagere scholen onge- oefenden): 1ste prijs (wisselbeker en medaille), Kon. Julianaschool (Oegstgeest); 2de pr. (medaille), Flo- raschool I (Voorschoten), 3de prijs (medaille), St. Antoniusschool I; 4de prijs (medaille), Hofdijckschool. Afdeling 3 Hoofdafdelnig voort gezet lager onderwijs): 1ste prijs (LD-wisselbeker en 12 draagmedail- les), Chr. Kweekschool; 2de prijs (medaille), ULO-Pieterskerkstraat I; 3de prijs (medaille), Chr. Lyceum. Afdeling 4: (Voortgezet onderwijs - reserve twaalftallen): 1ste pr. (wis selvaantje en medaille), Comb. Am bachtschool/Huishoudschool I; 2de prijs (medaille), Rembrandt Lyceum II; 3de prijs (medaille), Oranje Nas- sau-ULO I. Afdeling 5: (voortgezet onderwijs -adsp twaalftallen) 1ste prijs (wis selvaantje en medaille), ULO-Pie- terskerkstraat V; 2de prijs (medaille), ULO Pieterskerkstraat VI. Sportstic-iting-beker. De Sportstichting-wisselbeker, die vorig jaar voor het eerst beschik baar werd gesteld voor het team, dat in afdeling 3 het mooiste spel demon streerde, bleef in het bezit van het kranige eerste twaalftal va" de ULO- Pieterskerkstraat, dat ook nu weer volgens de beoordeling van een des kundige jury, gevormd door de dames A. van Weesel-v. d. Steen en J. Meij er Ruys, alsmede de heren M. A. Ra- gut, N. van Ginkel en A. Ouwerkerk, in alle spelonderdelen het meest op de voorgrond trad. De heer Kruit sprak nog een slot woord, waarin hij zijn medewerkers, de scheidsrechters, de leden van de EHBO-Raad en allen, die tot het wel slagen van deze dag hadden mede gewerkt, hartelijk dank bracht. Namens de Inspecteur van het On derwijs, sprak de heer J. C. F. Coers, gemeentelijk Inspecteur van de Lichamelijke Oefening, nog enige woorden van dank tot de organisa toren, hetgeen door de jeugd met drie hoera's werd onderstreept. Het toernooi werd om 15.45 uur onderbroken voor een zeer aantrek kelijke demonstratiewedstrijd van 2x30 minuten tussen de vertegen woordigende hoofdklasseteams van Leiden en Den Haag. Hoewel het Leidse team dapper te genstand bood, was het tegen het Haagweg 15 Tel. 20105 Goed en verzorgd. Voorjaarsprijzen zeer sterke Haagse spel niet opge wassen en verloor dan ook met 3-8 de strijd (ruststand 2-3) Katholieke scholen Het was ongetwijfeld een zeer ver heugend verschijnsel, dat zaterdag in het Sportpark Roomburg voor het eerst in de geschiedenis van de Schoolkorfbalsport een vijftal ka tholieke scholen t.w. de Alfons Ariënsschool (2 teams), de St. Nico- laasschool te Warmond (2 teams), de St. Leonardusschool (2 teams), de St. Antoniusschool (2 team.) en de Pa- cellischool (1 team) aan het School- korfbaltoernooi deelnamen en in af deling 2 met in totaal 9 teams menig spannende strijd wisten te leveren. Vooral het eerste elftal van de St. elke woensdag Jongensmarkt Uit Italië POLOSHIRTS 100% katoenen tricot In een overvloed van zonnige kleuren Speciaal verlaagde J.M. prijs (Advertentie) De vijfjarige Jacques van den Nieuwendijk, die zaterdagmiddag in een onbewaakt ogenblik kans zag om op het dak van de keuken bij de ouderlijke woning aan de Zuidsingel te klimmen, maakte een lelijke tui meling. Het joch viel van vier meter hoogte op de stenen binnenplaats. Met een hersenschudding is het kind door de E.H.D. naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Een 43-jarige Leidse dame viel zondag omstreeks een uur zo onge lukkig van haar fiets op de Willem Klooslaan, dat zij met een heupfrac tuur opgenomen moest worden in het Academisch Ziekenhuis. Het slachtoffer verloor de macht over het stuur, doordat de hond van wielrijdster plotseling aan de lei band begon te trekken. In het Pinksterweekeinde werd in de omgeving van de Rijnsburger- weg driemaal ingebroken. Kennelijk is hier spreke van dezelfde inbre ker (s), omdat de gevolgde methode in alle gevallen dezelfde was. In per celen aan de Van Slingerlandlaan, de Houtlaan, en de Rijnsburgerweg werd bij de spanjolet een opening in het hout gezaagd, om de sluiting van het raam te kunnen wegduwen. In de Van Slingerlandlaan wordt een gou den armband met gouden munten vermist. Uit de woning aan de Hout laan miste men maandagmiddag een hoed en een kleerborstel. Op de Rijns burgerweg viel slechts evenals als in andere woningen, die bezocht werden te constateren, dat men alles over hoop gehaald had. De verkeersdrukte in het afge lopen weeji'Vide heeft in Leiden weinig nadelige gevolgen gehad. In totaal gebeurde tien aanrij dingen. In alle gevallen was sprake van lichte schade en schaafwonden als een fietser of bromfietser bij de aanrijding betrokken was. De Gulden Voorn hield haar eerste wedstrijd in de Westeinder Plas. Het weer was zeer goed, doch de vangst viel erg tegen: totaal 1905 gram. Uit slag: 1. G. Bavelaar 980 gr.; 2. H. v. Alphen 500 gr., en de Gr. Voorn 31 cm; 3. D. Wassink 290 gr.; 4. Joh. Asier 135 gr.; 5. L. v. d. Zwan; 6. Jaap Ariër; 7. A. v. Tingeren; 8. T. Veldhuisen; 9. G. Harland; 10. A. J. v. d. Heijden; 11. M. v. d. Zwan; 12. H. P Hoogkamer; 13. M. Zandvliet; 14. Jac. Moenen. Leidse Universiteit Aan de Vrije Universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het semi- arts-examen, de heer J. P. Hebly te Leiden. LEIDSE AGENDA APOTHEKERSDIENSTEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. MILIEU- OF LEKENMISSIE IN DE VAKANTIETIJD De Avondmis, welke woensdags avonds tot intentie van de Leidse Mi lieu- of Lekenmissie in de Lode- wijkskerk wordt gehouden, zal mor genavond, 13 juni, niet doorgaan. Ook de vervolgcursus van de Acade- mia Pro Mundi Vita komt te verval len. Zowel de Avondmissen als de vervolgcursus zullen in de komende vakantiemaanden niet doorgaan tot nader aankondiging. BIOSCOPEN Trianon: ,De koning der Boekaniers", 14 jaar. dgl. 2.30, 7, 9.15; znd. 2.15. 4.30, 7, 9.15 uur. Casino: ontraden. Lido: „Hercules en de koningin der Amazones", 18 jaar. dgL 2.30, 7, 9.15; znd. 2.15, 4.30, 7, 9.15 uur. Luxor: „Een voor allen - allen voor een". 14 jaar. dgl. 2.30, 7, 9.15; znd. 2.15, 4.30, 7, 9.15 uur. Studio Jules en Jim (strikt volw.). dgl. 2.30 7, 9.15; znd. 2.30, 4.45. 7, 9.15 uur. Bex: „De koelbloedige sheriff", 14 jaar. dgl. 2.30, 7.15, 9.15; znd. 2.15, 4.30, 7.15 9.15 uur. Greer\way (Voorschoten) „De kanonnen van Navarone", 14 jaar. Vr., za., zo., ma., wo., do., 8 uur. „Hercules", 14 jaar. Zo. en ma. 2 en 4 u. Wat lezers schrijven SCHIJN, DIE BEDRIEGT Leiden, 12 juni '62. In uw blad van vrijdag j.l. plaatste u een bericht uit Almelo, dat de gemeenteraad daar besloten heeft een open zwembad te bou wen, en dat waarschijnlijk in het na jaar begonnen wordt met de bouw van het open zwembad. En u voegt er de verzuchting bij, dat ook van rijkswege het in Almelo mogelijk schijnt te zijn wat in Leiden r.og niet mogelijk schijnt te zijn. Ja, dat schijnt, daar zit het nu ei genlijk in. Want in Almelo heeft de gemeenteraad besloten tot iets, waar toe de Leidse raad (naar ik meen) in 1960 besloten heeft. Het wach ten is op de rijksgoedkeuring, omdat nu eenmaal door de over dreven bouwmarkt de grote ob jecten dan pas mogen beginnen als de minister van bouwnijverheid heeft laten weten, dat men zijn gang kan gaan. Het is best mogelijk dat Al melo ook een hele poos mag wach ten op die rijksgoedkeuring, ondanks het accoord van de raad en de (is die er al?) goedkeuring van Ged. Staten. In Leiden zit de fout niet; dif zit in een overspannen arbeidsmarkt, met constante arbeidstijdverkorting; en dat in een tijd waar nog zo veel gebouwd moet worden. Een opmerker. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. A. Cortmerssen te Voor burg en de heren C. A. den Tex te Amsterdam en C. J. Bleeker te Leeu warden; voor het Kand. ex. Psycho logie mej. E. C. M. Ronde te Haarlem en de heren R. A. Gerstel te Voor burg, J. Zwart te Den Haag, C. A. J. Vlek te Den Haag en E. Ackermans te Delft; voor het Doet. ex. Geschie denis de heren M. G. Th. Koch te Heerlen en M. Bergman te Lisse (cum laude); voor het Kand. ex. Kunstgeschiedenis mej. Th. A. G. Schuurman te Alkmaar. POSTDUIVEN-WEDVLUCHT Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier, afstand 290 km, gelost te 7 uur met n.o.-wind. Leidse Postduiven Club. In con cours 133 vogels, le duif te 11.41.43 u. D. v. d. Nieuwendijk 1, 4, 6; G. van Stein 2; M. de Lange 3; H. v. Alphen 5; H. Zeegers 7; W. Teske 8; R. H. A. Schippers 9; J. Filippo 10. De Rijnklievers In concours 212 vogels, le duif te 11.43.00 uur. J. v. d. Wal l; P. van Griensven 2, 9; Chr. v. d. Pluym 3, 4; M. Jongeleen 5; A. Rijsbergen 6; A. Dubbelaar 7; M. Reijerse 8; C. de Ridder 10. De Bonte Duif In concours 82 vqgels; le duif te 11.43.14 uur. W. Siera 1, 2; N. Oudshoorn 3, 8, 9, 10; D. de Romeijn 4; J. Kukler 5, 6; Bink —v. d. IJssel 7. LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE Wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil. Aantal vogels 1766, gelost te 6 uur met. N.W. wind. Afstand ±420 km; le duif te 12.45.40 uur. Gebr. Kok 1-20; Gebr. v. Schie 2-48; C. v. d. Berg 3-14; J. Kukler 4; C. v. Dam 5; D. v. Mosseveld 6; J. v. d. Niet 7; K. le Fèbre 8; W. Siera 9; Bink-v. d. IJsel 10; M. v. d. Wiel 11; Dr. Venker *2-15-30; P. Mooten 13; J. Rozier 16-22; J. v. d. Assem 17-28; N. Oudshoorn 18-21-41; J. den Dunne 19; W. Teske 23; H. Flippo 24; L. L. Bax 25; J. Schlimmer 26; G. Oude Elferink 27.40; J. Warmond 29; J. Staffeleu 31; F. Hofman 32; H. Mooten 33; J. Passchier 34; R. Pet 35; Duindam-Noord 36; P. Vogelen zang 37; G. Grebel 38; C. v. d. Zwart 39-46; Knegt-Boon 42; K. v. d. Berg 43; A. Dijsselbloem 44; G. Zwart 45; P. v. Wissen 47; H. Drenth 49; Chr. v. d. Pluym 50. „DAMCLUB LEIDEN" De 5e ronde van het toernooi van huisdammers bracht enkele fraaie partijen. Zo moest Schelvis ervaren, dat Ton van Hoven een sterke tegen stander is. Ook in het uitvoeren van combinaties weet Van Hoven z'n mannetje te staan. Hij besliste dan ook de partij met zo'n combinatie in zijn voordeel. KrijgsmanDui venbode. Wit speelde de geliefkoosde 32-28 ope ning. Het werd een positiepartij met vele afruilen. Door het eindspel niet geheel vlekkeloos te behandelen, was remise de einduitslag. No. één in de verliezersronde werd Van de Velde, gevolgd door Levahrt en Van Kooten. Ook voor de bordenwedstrijden wer den enkele partijen gespeeld. Zee gers verloor van P. Olivier, terwijl W. v. d. Reijden nu weer N. Wasse- Antoniusschool toonde weinig respect voor de geroutineerde „oudgedien den" en kwam onder het motte „Ve- ni, vidi( vice" ongeslagen uit de voorrondes te voorschijn. Door een nederlaag van 10 tegen de Hofdijckschool werd het welis waar geen tweede, doch een wel verdiende derde prijs. Hier past tevens een woord van lof voor een aantal senioren-leden van Crescendo die genoemde teams in hun vrije tijd trainden en.met succes. ZOETERWOUDE „PERPETUUM MOBILE" Het roemrijk verleden van de be oefening van de toneelspeelkunst in Zoeterwoude is door het karak ter van de feestavond van de r.k. toneelver. „Perpetuum Mobile" nu voor goed afgesloten. Na de oorlog kwam er een op flikkering door de met groot élan opgerichte toneelvereniging, welke de naam droeg van de zinspreuk die eenmaal prijkte op het blazoen van Vondels Rederijkerskamer „In Liefde Bloeyende". Het ging enige jaren goed maar de komende gene ratie kon de ware liefde voor toneel niet meer opbrengen en de laatste jaren betraden dan ook geen Zoe- terterwoudse amateurs meer de to neelplanken. Een jaar geleden begon weer een gezelschap dat, in jeugdige over moed de nieuwe vereniging de naam gaf van „Perpetuum Mobile". Deze optimistische naam ten spijt is de zo verhoopte eeuwigdurende bewe ging reeds na het toch wel goede eerste optreden tot stilstand ge komen. Een in studie genomen to neelspel mislukte door gebrek aan toewijding van de leden. Als blijk van leven werd zondag avond door het bestuur aan de „kunstlievende" leden een feest avond aangeboden met de titel „Show is troef" gegeven door een Leids gezelschap waaraan mede werking verleende het Dolf Delpra- do-kwartet, Wim Devilé en The Maonin Attics. Impresario Cees Mentink was daarbij de cabaretier. Het honderdtal teenagers, de laatste groep die nog belangstelling gaf, heeft zich wel kunnen amuseren, want The Maonin Attics gaven met een zeer goede en krachtige instru mentale bezetting een repertoire met de modernste jazz-nummers, die de jolige jeugd soms tot een la- waairig oorverdovend voetgetrap- pel zette. De Zuid-Amerikaanse rithmen van I het Dolf Delprado- kwartet, door drie Surinamers ge speeld, hebben zeker een bijzonde re bekoring, doch kregen niet de waardering die zij verdienden. Zeer sensationeel was het optreden van Wim Devilé in zijn Memo-show, een prestatie die zonder overdrijving een geheugenwonder mag genoemd worden. Zijn quiz was een aardig vermaak om een half uurtje van de avond te vullen, waartoe de origi nele uitroepen en aanmoediging van het publiek veel bijdroegen. De conférences van Cees Mentink mis lukten ten dele door de slecht wer kende microfoon. De beste van zijn creaties was het imiteren van be- Advertentie) kende stemmen waarvan die van minister Luns en Alfred Sprang uitblonken. Zijn liedjes konden de zaal niet in vlam zetten. Al met al was het wel een gezel lige, jolige avond voor de jongelui, maar zelfs de kunst met de kleine k., geboden door Perpetuum Mo bile, kwam niet tot beweging. ALPHEN AAN DEN RIJN JONGETJE OVERREDEN Zaterdagmiddag is de 4-jarige Joh. Hase dicht bij de ouderlijke woning aan de Heerenweg door een auto vrij ernstig aangereden toen het ventje weifelend de autorijweg overstak. Nadat dr J. K. Platteschor de eerste medische hulp had ver leend is de knaap overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den Het jongetje liep een sleutel beenfractuur op, hersenschudding alsmede inwendige verwondingen. De bestuurder van de auto, de heer R. R. F. V. uit Amsterdam, die over genoemde weg in de richting van de Oranje Nassausingel reed, had tijdig twee jongetjes op de weg opgemerkt. Zij maakten aanstalten om de rijbaan over te steken, maar bleven bij het zien naderen van de auto staan. Het jongste van het tweetal, de 4-jarige Johannes H., liep echter daarna toch de weg over. De heer V. remde toen opnieuw krachtig af, doch kon het ongeluk niet voorkomen. HAZERSWOUDE LEIDERDORP Geboren: Yvette Marian, d. v. F. P. Knaap, 34 jaar, vertegenwoor diger en van J. Hartevelt, Koningstr. 55, Leiderdorp; Ronald Johannes Martinus z. v. A. B. Pleij, 34 jaar, smid en van C. J. H. den Hollander, Frederik Hendrikplantsoen 33, Lei derdorp. Ondertrouwd: Hendrik van Dijk, 30 jaar, tuinder, wonende te Lier, Hooflaan 5, en Maartje Meijer, 24 jaar kantoorbediende, wonende te Leider dorp, Hoofdstraat 250; toekomstig adres: Dijkerwaal nr. onbekend, te 's-Gravenzande; Arie Bosman, 24 j„ timmerman, wonende te Leiderdorp, Hoofdstraat 146 en Jannetje Roden burg, 23 jaar, zonder beroep, wonende te Leiden, Oosterstraat 25, toekomstig adres: Pinsterbloem 44, Leiderdorp; Gerrit Bosman, 27 jaar, metselaar, wonende te Leiderdorp, Achthovener- weg 20 en Hendrika Arendina Elisa beth Reinink, 20 jaar, hulp in de huis houding, wonende te Almelo; toe komstig adres: Achthovenerweg 16c, Leiderdorp; Nicolaas Mol. 26 jaar, tandarts, wonende te Leiderdorp, Hoofdstraat 38 en Sonja Paauwe. 28 jr, zonder beroep, wonende te Schie dam, Marconistraat 49a; toekomstig adres: Hoofdstraat 38, Leiderdorp. Getrouwd: Arie Oosterom, 24 jaar, verwarmingsmonteur, wonende te Leiderdorp en Catharina Alida Jan sen, 24 jaar, naaister, wonende te Leiden; Albert Carl Fokkema, 24 j. kelner, wonende te Amsterdam en Maria Catharina Beekman, 22 jaar zonder ber. wonende te Leiderdorp. Overleden: Cornelis van der Leek, 81 jaar, zonder beroep, wonende te Leiderdorp, Hoogmadeseweg 28, echtgenoot van: Barbara Laman. naar tot opgave dwong. De DCL-er J. Slingerland speelde tenslotte een zeer interessante partij tegen Th. Uitenbogaard. Remise was tenslotte het resultaat. De ged .uitslagen luidden: Borden wedstrijden: v. d. Reijden Wassenaar 20; Hakemulder-v. Ak keren 20; W. F. Olivier-Blom 11; v. d. Reijdenv. Kooten 20; Vink Zeegers 20; v. Duinv. Akkeren 02; v. KootenW. Olivier 02; Dool-Hakemulder 02; Vink-Nij en- huis 20; v. d. Puttenv. Akkeren 2—0; v. d. VeldeLevahrt 02; van KootenBlom 02; v. Noort-P. Oli vier 02; J. v. MelsenW. v. d. Reij den 02; DoolZeegers 02; Zee gersP. Olivier 20. Huisdam-wedstrijden: Schelvis Krijgsman 02; DuivenbodeW. v. d. Geest 20; Wijsmanv. Duijn 02; v. Hovenv. d. Geest 20; WijsmanDuivenboden 02; Krijgs manDuivenbode 11; Schelvisv. Hoven 02. Op eerste Pinksterdag geraakte de vijf-jarige Hans de Beer met zijn fiets te water in een der vaarten in Rhij- nenburch. Op hulpgeroep van zijn echtgenote diie het knaapje het wa- tei in zag rijden bevrijdde de wacht meester der rijkspolitie J. Lotens Hans uit zijn netelige positie Het jongetje heeft geen nadelige gevolgen van zijn avontuurlijk bad overge houden. AUTO ZWAAR BESCHADIGD. Op tweede Pinksterdag omstreeks 11 uur, kwam er nabij de Stenen Molen een wreed einde aan de uit- gaanstrip van een verloofd paar -uit Utrecht. Hun auto kwam n.l. op dat gedeelte van de Rijndijk wegens een klapband van de weg te geraken. Twee markeerpaaltjes moesten eerst het onderspit delven, voordat de personenauto tegen een afbreken de lantaarnpaal tot stilstand kwam. De inzittenden, die een nat bad in de Oude Rijn voor ogen lag, kwamen er met lichte verwondingen vanaf. Het voertuig werd zwaar beschadigd. LISSE STREEKCONCOURS „ST. HUBERTUS" Op het parkeerterrein /an „Keu kenhof" werd op 2e Pinksterdag 'n streekconcours gehouden van de lan delijke ruitervereniging „St. Huber- tus" van de LTB in Zuid-Holland. Deelnemende verenigingen waren: Jeanne d'Arc, Zoeterwoude, Olden- barneveld, Berkel en St. Hubertus Lisse. De organisatie was bij laatst genoemde vereniging in handen. St. Hubertus heeft zich weer van de goede zijde laten zien en de toe schouwers uitstekend weten te boeien door een prima verzorgd programma voor te schotelen. In de morgenuren werden de dres- suurwedstrijden gehouden, waarvan de uitslag was: Klasse N: 1 mej. A. Onderwater met paard Adonis (Jean ne d'Arc) 97Vï pt; 2 P. van der Zon (St. Hubertus) 95 p.; 3 P. Rotteveel (St. Hubertus) 90Vs pt; 4 L. Volle- bregt (Oldenbarneveld) 89)4 pt; o K. Vollebregt (Oldenbarneveld) 89 p. Klasse B: 1 mej. N. Buitendijk met Poesta (Oldenbarneveld) 99 p.; 2 N. Rotteveel met Felusta 88 p.; 3 mej. R. Schram a met. Tawa 81 Va p.; 4 J. Schrama met Spaan 81 p.; 5 T. van Noort met Hiekje 79V2 p. allen van St. Hubertus. Klasse L: 1 K. Persoon met Beppie (Oldenbarneveld) llO'/a p.; 2 J. Her mans met Hanuta (Jeanne d'Arc) 103 p. 3 A. Duineveld met Rjsinand 1011/* p.; 4 mej. R. Duinevld met Wiranda 99l/a p.; 5 P. Meeuwisse met Ficolien- tje 96)4 p.; alleen van Hubertus. Achttallen: (klasse L) 1 St. Hu bertus. Liss' 103)4 P-; 2 Oldenbarne veld, Berkel 90 p.; 3 St. Hubertus II 71 p. Viertallen: 1 Oldenbarnevald 98 p. 2 Jeanne d'Arc 86V2 p.; Het middagprogramma begon met een openingsparade van de deelne mende verenigingen, gevolgd door een demonstratie van het winnende achttal. Het groepspringen, waarbij 2 ruiters tegelijk over de hindernis sen moesten, werd een Lissese aange legenheid, daar zij op de eerste drie plaatsen beslag wisten te leggen: 1. J. Rotteveel en mej. R. Duineveld 23 p.; 2 J. Schrama en A. Duineveld 18 p.; 3 P. Meeuwissen en A. Duine veld 15 p.; Eervolle vermelding: K. Persoon en mej. B. Jansen (Olden barneveld) 14.; Fr. van den Burg en M. v. d. Burg (Oldenbarneveld) 14 punten. Individueel springen: Klasse B 1 P. Meeuwissen (Hubertus) 0 p.; 2 J. Rotteveel (Hubertus) 0 p 3 mej. B. Jansen (Oldenbarneveld) 3 p.; 4 mej. R Duineveld (Hubertus) 9 p. Klavertjes drie: 1 Oldenbarneveld; 2, 3 en 4 St. Hubertus. Laatste Berichten Stuk ijzer ingeslikt en ziekenhuis uitgevlucht De 30-jarige kelner F. de la C. uit Amsterdam, die verdacht van een poging tot inbraak zondagochtend werd ingesloten aan het bureau War moestraat, heeft gistermiddag een stuk ijzer van ongeveer 20 centime ter ingeslikt, om op deze manier uit de cel te komen. Vanochtend is hij naar het Binnengasthuis in Amster dam vervoerd, waar het stuk ijzer operatief zou worden verwijderd. Zo ver kwam het echter niet want de arrestant-patiënt, geplaagd door ernstige maagkrampen, wist uit het ziekenhuis te ontsnappen. Binnen 'n half uur kon de politie de man weer grijpen. Zondagochtend vroeg werd De la C. met de 18-jarige machinebank werker H. M. aangehouden in 'n kel der onder een juwelierszaak aan de Zeedijk bij een inbraakpoging. De kelner beviel het verblijf in de cel zo slecht dat hij een ruim twee centimeter dik en bijna 20 centimeter lang suk ijzer uit een tuimelraam brak en dit doorslikte. Vervolgens waarschuwde hij de bewaker. NOG GEEN OVERLEG MET TWEEDE KAMER OVER NIEUW GUINEA Bij het begin van de openbare vergadering der Tweede Kamer heeft de voorzitter, mr. L. G. Kortenhorst, vanmiddag medegedeeld, dat hij zich met de regering heeft verstaan over het opnieuw plegen van overleg met de Kamer met betrekking tot Neder- landp»Nieuw-Guinea. Uit h t antwoord der regering is gebleken, aldus de voorzitter, dat er thans niets is, dat a-nleiding zou kunnen geven tot enig overleg op dit moment met de Kamer. Dr. J. H. de Haas, vanwege de stichting Het Leidsch Universiteits- Fonds benoemd tot bijzonder hoog leraar in qe leer van de wereldge zondheidszorg aan de Rijksuniversi teit te Leiden, zal het hoogleraars ambt aanvaarden met een inaugurele rede op vrijdag 15 juni a.s. om 16.15 uur in het Groot-Audiorium der uni versiteit. RIJNSBURG Joyridding Door de politie te Rijnsburg zijn gisteren een tweetal 14-jarige jongens uit Leiden aange houden, die een bromfiets bereden. Na onderzoek bleek, dat zij de bromfiets te Leiden hadden wegge nomen zonder toestemming van de eigenaar. De beide knaapjes en de bromfiets zijn ter beschikking van de politie te Leiden gesteld. Aanrijding Op de Langevaart stak de 13-jarige jongen S. K., wonen de te Oegstgeest, plotseling de rijweg over zonder op 't rij verkeer te letten. De bestuurder van een juist passe rende personenauto kon niet voorko men, dat de jongen door de auto werd geschept. Het slachtoffer liep enige hoofd- en beenwonden op en werd voor nader onderzoek overgebracht naar 't Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. Na behandeld te zijn kon hij naar de ouderlijke woning terugkeren. De bestuurder van de auto kwam met de schrik vrij, doch de auto werd licht beschadigd. M nrkthprirhfpn BODEGRAVEN, 12 juni Kaas Aanvoer 95 partijen. Noteringen: le kwal. 2.29—2.35; 2e kwal. 2.22—2.28; extra kwal. 2.60. Handel matig. ROTTERDAM, 12 juni Vee Totale aanvoer 3894; weekaanvoer 3894; vette koeien 820; gebruiksvee 1028;vette kalveren 426; graskalve ren 189 nuchtere kalveren 925, paar den 47; veulens 3; schapen of lam meren 68; weide/zuiglammeren 366; geiten 22. Vette koeien 300—345, 275—300, 245275; vette kalveren 280300, 250280, 220250; graskalveren 470, 370, 250; nuchtere kalveren 160, 140, 130; sl. paarden 270, 240, 220, scha pen 115, 100, 90, lammeren 80, 70, 60, melkkoeien 1250, 1150, 975, vare koeien 870, 750, 675, vaarsen 950, 750, 650, varkens 620, 520, 450. Vette koeien: ruimer, lui, iets min der, vette kalveren: minder, vlot, prijshoudend, prima's boven note ring, gras kalveren iets meer, kalm, niet geheel prijshoudend, nuchtere kalveren: minder, goed, iets gedrukt, sl. paarden: minder, lui, onveranderd schapen lammeren: minder dan vo rige week, rustig, iets gedrukt, melk koeien: ruimer, kalm, gedrukt, vare koeien: iets ruimer, stil, vooral niet hoger; vaarsen pinken: tamelijk, stroef, gedrukt. Vrijheidsdressuur: 1 M. v. d. Burg met Byjon (Oldenbarneveld); 2 C. van Leeuwen met Margo (Jeanne d'P rc). Behendigheidswedstrijd: 1 mej. T. van Noort (Hubertus); 2 Th. de Boer (Hubertus); 3 R. van der Zon (Hu bertus); 4 C. van Leeuwen (Jeanne d'Arc).

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2