HOOFDPIJN DE KAARTENDANS ASPRO SP Succes voor Treffers Franse „zakenman", die 800.000 gulden verduisterde, aan Nederland uitgeleverd ortmeuws DINSDAG 12 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 TAFELTENNIS Ton van de Helm weer kampioen PIT '54 Afgelopen zaterdag vonden de finales plaats van het clubkampioenschap he ren 1962. Hoewel de temperaturen het spelpeil wel enigszins beïnvloedde, is er toch nog flink gevochten, met name door Driek v. Veen, die alles in het werk stel de om zijn laatste partij tegen Ton v. d. Helm in winst om te zetten. En hoewel hij een 3e game af wist te snoepen, mocht het him niet gelukken de over winning voor zich op te eisen. Ton v. d. Helm, sinds jaren de ge vreesde kampioen van PIT'54 en van Zoeterwoude, mocht ook nu weer de kampioensbeker in ontvangst nemen. Dit gebeurde tijdens een gezellig samenzijn na afloop van de wedstrijden. Voorzitter J. W. Vink reikte, behalve deze prijs, ook weer de verenigingsprijs uit voor het beste lid. Ditmaal viel aan Gijs van Veen de eer te beurt deze beker 'n jaar mee naar huis te nemen. De uitslag van de voor het clubkampioenschap gespeel- d'- 5-kamp was als volgt: 1) A. v. d. Helm 4 p., 2) H. v. Veen 3 p., 3-4-5) J. v. d. Helm, G. v. Veen en C. v. Teylin- gen elk 1 p. Nogmaals worden alle leden gewezen op het trainingsschema, dat in werking is getreden. Op 23 juni a.s. zijn in Alphena. d. Rijn de Rijnstreek-tafeltenniskampioen- schappen, waaraan een groot aantal PIT-leden deelnemen. Een ontmoeting met de Wuppertaler Sport-Verein heeft een Roelofarends- veen-Den Haag- ombinatie een 10-8 overwinning opgeleverd. Dit succes was vooral te danken aan Ton L'Ami, die op alle Duitse spelers overwinningen boek te. Zijn partij tegen de kopman Hans Jager bracht het publiek in spanning. De Duitse speler won dc le game met 26-24 en behaalde in de 2e game een ruime voorsprong (14-6). Gesteund door het publiek wist Ton deze achterstand om te werken tot 15-15. Beiden scoor den punt na punt, maar de Treffers man wist de game met 21-19 in winst om te zetten. L'Ami toonde in de 3e game een bijzondere vorm door een ruime 21-14 overwinning. TREFFERS-NIEUWS Woensdag is deze week de trainings avond, die verplaatst is vanwege het af scheid van de pastoor. Van 6-8 uur is voor de junioren gelegenheid om te trainen. Daarna gaan de senioren in be raad over o.a. het jubileum, de daaraan verbonden glazenaktie, het onlangs ge houden toernooi en de zaterdag a.s. te houden clubkampioenschappen. Deze vergadering begint dus om 8 uur. Alle leden worden i.v.m. de belangrijke agen dapunten stipt op tijd verwacht. Na de -vergadering is voor de aanwezige se nioren gelegenheid zich voor te berei den op de clubkampioenschappen. Deze worden zaterdag a.sv gehouden en met spanning tegemoetgezien. Onge twijfeld vele supporters(sters) zullen van hun interesse blijk geven en hun favoriete spelers moreel komen steunen. Op de prognoses en indeling komen wij deze week nog, uitgebreid terug. CRICKET Concordia wint van Ajax (L.) Century van Han de Jongh In een zeer spannende wedstrijd heeft Concordia uit Delft zich de meerdere getoond van Ajax (L). Concordia scoorde 240 runs e Ajax stelde daar tegenover 201 runs met een century van Han de Jongh (102 runs). Ajax won de toss en verkoos te fielden. Concordia scoorde eerst in langzaam tempo doch weldra kwa men de runs los en vooral door J. Thorpe met 84, R. v. d. Broek 41, W. Steffens met 30, B. James met 25 kwam het totaal op 240 voor L. B. Spiering bowlde 5 voor 47, J. de Jongh 2 voor 26, J. Schöttelnreier 1 voor 20, N. de Bree 1 voor 58. Ajax ging echter dirct voor de runs en C. Smits met 17, N. de Bree met 22, B. Spiering met 11, C. Bou- man met 13 en vooral F. Beaufort met 17 verleende J. de Jongh zoveel steun dat hij zijn century kon voltooien. Op 102 werd hij tenslotte gecleaned door James waardoor een einde kwam aan 6 uur goed cricket en Concordia zich de sterkere heeft ge toond. Ajax scoorde uiteindelijk 201 runs, zodat 441 runs de talrijke toe schouwers tevreden deed huiswaarts keren. A.s. jzondag CCGAjax, aan vang 11 uur. Ajax (L.) jeugd verslaat P.W. jeugd Dat ook dc cricketjeugd dient te delen in de festiviteiten rondom het 70-jarig bestaan, is vanzelfsprekend en vandaar dat j.l. zaterdag een ont moeting plaats vond tussen de jeugd van Ajax (L) en die van P. W. uit Enschede. Ajax, de toss winnende ging eerst fielden en stond P.W. niet meer dan 54 runs toe. A. Kroondijk met 26, waarvan 4 maal 4, had uitstekend staan batten. P. van Aken 5 voor 1, F. de Jongh 3 voor 11 en H. de Jongh 2 voor 19 namen de wickets, terwijl E. Oudshoorn ditmaal zonder succes bleef. Het goede vangen van de Ajax jeugd deed prettig aan. R. Janse van Mantgem 2x (waarvan 1 hard), B. Berszy, M. Hagenaar en Th. van Praag lieten hun naam aantekenen. Het P.W. totaal werd door Ajax voor het verlies van drie wickets overschreden. H. de Goey met 28 en P. van Aken met 34 waren de topscorers, terwijl H. de Jongh met 9 en Bela Bercy met 7 reeds een eind op weg waren naar de dubbele cijfers. Het totaal werd tenslotte 103, waarna P.W. nog eenmaal ging batten. Bij 41 voor 9 was het tijd. H. de Goey bowlde 5 voor 8, F. de Jongh 1 voor 0, en E. Oudshoorn 2 voor 11. Ajax won derhalve met 49 runs. Een in de morgenuren gemaakte foto van de gezamenlijke elftallen kon na afloop aan de P.W.-jeugd worden uitgereikt, en om bijna half zes vertrokken de gasten, richting Enschede. Zaterdag 16 juni, aanvang 11 uur, terrein de Kempenaerstraat, AjaxRadio-TV-team, met vele be kende namen en een geheim wapen; 3 MAANDEN GARANTIE OP GEBRUIKTE AUTO Een garantie waar u wat aan helt. Nu de Volkswagen-organisatie besloten heeft de verkoop van goede, gebruikte Volks wagens zelf ter hand te nemen spreekt het boekdelen dat een van de belangrijkste prin cipes, waarop deze verkoop gegrondvest is, de garantie is. Bij elke gebruikte Volkswagen die u bij een VW-dealer koopt, krijgt u dan ook een ga rantiebewijs voor 5.000 km of drie maanden. Elk onderdeel, dat indiè térmijn een gebrek vertoont, wordt geheel gratis vervangen. Bovendien ontvangt u ook nog een cheque, die u recht geeft op een uitgebreide, gratis servicebeurt, né 500 km. Dit is een garantie zoals u nergens zult vinden - dit is volwaar dige Volkswagengarantie. U koopt dus zekerheid. En zeker is zeker. Let daarom bij aankoop van een gebruikte VW op neven staand embleem. zatei-dag 23 juni, als sluitstuk onder linge jeugdbehendigheidswedstrijden eveneens op het Ajax-terrein, aan vang 2 uur. Hercules 3-LCC Ook in de vierde wedstrijd is het LCC gelukt ongeslagen te blijven. Ditmaal werd het een benauwde overwinning van 12 runs. LCC, dat weer eerst moest batten, leek rechtstreeks naar een hoog totaal te gaan, want bij de lunch wees het scorebord een stand aan van 80 runs voor 1 wicket. Doch daarna bleek LCC al haar kruit verschoten te hebben, want op 116 had den allen hun beurt reeds gehad. Aad Koren met 30 runs, maar vooral H. La- man met 57 runs, waren aan Leidse zij de de grote boosdoeners. Aanvoerder P. Kantebeen was ditmaal bescheiden: 12 runs. Op het goede bowlen van P. Dix 7-33 hadden de meeste LCC'ers geen antwoord. De innings van Hercules was daarna een getrouwe copie van die van LCC, want ook hier stond op een gegeven moment Hercules op 81 voor 5. Alles leek toen nog binnen het bereik te lig gen, vooral ook omdat het uitstekend openingsbat van de Utrechtenaren, L. Cremer nog steed, in was. Toen de fel bowlend H. Laman hsm echter op eigen bowlen ving was het gebeurd en was de rest snel opgeruimd. Hercules kwam niet verder dan 104 runs, waarvan Cre mer een bijzonder fraaie 58. Van de Leidse bowlers had Henk La- man ook hier het meeste succes, zijn cijfers waren 6-27, terwijl Wim Crama pas laat in de wedstrijd op dreef kwam, 4 wickets voor 54 runs. Een nipte over winning dus voor LCC, die echter meer spreekt wanneer men bedenkt dat het ontbreken van een drietal spelers, waar onder N. den Hoed, een extra zware be lasting was voor de beide LCC-bowlers. Vóór de wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen ter nagedachte nis van het overlijden van de bekende oud-LCC'er A. van Es. neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem 2 ASPRO 5 tttfentitfeeb fit.' IN HET KORT 0 Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste van een serie van vijf wed strijden, die het in Guyana speelt, ver loren. In Georgetown leden de Surina- mers een 2-1 nederlaag tegen een club van die naam. 0 Het Noorse elftal, dat 16 mei jl. in Oslo een 2-1 zege op Nederland behaal de, heeft maandag in Kopenhagen een fikse nederlaag geleden tegen Denemar ken. Voor 15.000 toeschouwers zegevier den de Denen, in het najaar tegenstan der van de Oranje-ploeg, met 6-1. Duitsland is winnaar geworden van het vierlanden-jeugdhockeytoernooi te Lausanne. Tweede Pinksterdag boekte Duitsland in de laatste wedstrijd een 3-0 zege op Zwitserland. 0 Het jeugdteam van Sparta heeft maandag een internationaal junioren- voetbaltoernooi te Düssfddorf, waaraan tien clubs uit acht landen deelnamen, gewonnen. 0 De voetbalclub Hilversum heeft op Tweede Pinksterdag met 5-1 gewonnen van de Duitse verêniging Niederlahn- stein. Bij de rust was de stand 2-0 in 't voordeel van de Hilversummers. De Zweed Torsten He.llman heeft le Pinksterdag met een Husgvarna de Gro te Prijs van Luxemburg motorcross, meetellend voor het wereldkampioen schap in de 25i cc-klasso, op zijn naam gebracht. 0 De Groningse eredivisieclub GVAV heeft zaterdagavond op eigen terrein voor nauwelijks 1000 toeschouwers met 1-0 gewonnen van de S.V. Niederlahn- stein (W.-Dld.). De enige treffer we^d twee minuten voor het einde door Fran sen gescoord. 0 Een Rotterdams selectie-honkbal team heeft zaterdag te Rotterdam met 10-3 gewonnen van een team uit Bir mingham. De Tsjechische club Slovan Orbis heeft zondag in Oostende een interna tionaal basketbaltoernooi gewonnen. In een wedstrijd om de derde en vierde plaats versloeg het officieuze Neder landse team, spelend onder de naam Springbakken, Hf poel Haifa (Israël) met 69-63. Maria Esther Bueno (Braz.) werd in de halve eindstrijden van het interna tionaal tennistoernooi in Berlijn door de Australische Jan Lehane uitgescha keld. Miss Lehane won met 6-3, 6-4. 0 De hockeyploeg van Oost-Duitsland won in Rostock met 1-0 van Finland. 0 Rod Laver, de Wimbledonkampioen 1961, werd tijcLns een toernooi in Salt- sjoebaden in Zweden in straight sets 6-4, 6-3, 6-0 verslagen door de Zweed Ulf Schmidt. 0 Joe Louis, „the Brown Bomber", zal deel uit maken van de jury bij het ge vecht Dick Richardson (GB)-Ingemar Johansson (Zweden) om de Europese zwaargewichttitel op 17 juni in Gothen burg. 0 De Nederlandse schermster Nina Noordermeer heef' zondag in Kopenha gen een internationaal florettoernooi gewonnen. 0 De BC Antwerpen heeft het vierde toernooi om de Europa Cup voor club teams in het driebanden, dat te Madrid is gehouden en waaraan behalxe de Bel gen deelnamen de Waalwijkse vereni ging Van den Brandt, de BC Genève, de Düsseldorfer Biljartfreunde en de Ma- drileense club „Des Beaux Arts", ge- GOEDE SIER IN ALICANTE De 57-jarige Franse zakenman F. Gutschen-Reiter, die vorig jaar te zamen met de 47-jarige Amsterdamse bankemployé J. E. een bedrag van 800.000 gulden ten nadele van de Amsterdamse Bank heeft verduisterd is tijdens het pinksterweekeinde door de Spaanse regering naar Nederland uitgeleverd. De Franse zakenman werd begin november op aanwijzing van de hoofdinspecteur H. Postma van de Amsterdamse centrale recherche in de Spaanse badp'aats Alicante aan gehouden. Zijn uitleverine liet enige tijd op zich wachten omdat hij na ziin arrestatie ziek is geworden. Hij is nog niet geheel hersteld, want toen hij op Schiphol arriveer de moest hij op een brancard uit het vliegtuig worden gedragen. Met een ziekenauto werd G.-R. naar de zie kenzaal van het huis van bewaring vervoerd. Hij zal na de vakantie voor de rechtbank in Amsterdam moeten terecht staan. De bankemployé E. zal zich eind juni voor deze fraude moeten ver antwoorden. Hij kwam in 1960 met de Franse zakenman voor het eerst in contact. De Fransman vervoegde zich toen bij de Amsterdamse Bank HONKBAL ENGELSEN VERSLOEGEN LEIDSE COMBINATIE In het sportpark Roomburg vond gis teren een onkbalontmoeting plaats tus sen een team van de Dunlop Basebal Club uit Birmingham en een Leidse com binatie, gevormd dooi spelers van HVL en Sikkens. Daar de belangstelling voor honkbal in Leiden e.o. nog zeer matig blijft, was het bijzonder verheugend, dat een groot aantal toeschouwers gis teren van de gelegenheid gebruik heb ben gemaakt eens nader kennis te ma ken met deze prettigt en spannende zo mersport. De E .gelse gasten speelden zaterdag jl. reeds een wedstrijd tegen een verte genwoordigend Rotterdams team en le den toen ^en 10-3 nederlaag. Tegen de Leidse combinatie revancheerden zij zich prachtig en wonnen zij de strijd met niet minder dan 4-9. KORFBAL „ALGEMENE"-JEUGD WINT IN DEN HAAG De adspirantenteams A en B van „De Algemene" hebben gisteren met groot succes deelgenomen aan de seriewed strijden voor adspiranten, die werden georganiseerd door de Haagse club „Hou Stand". Beide teams kwam uit een in twee afdelingen gevoerde hele compe- titiestrijd ongeslagen te voorschijn en legden aldoende beslag op de twee eer ste prijzen (een fraai herinneringsvaan tje). De resultatei in afdeling A wa ren: Die Haghe-De Algemei.e 0-4, De Algemene-Hou St- nd 7-0, Hou Stand- De Algemene 1-9, De Algemene-Die Haghe 9-0; in afd. B: Hou Stand-De Al gemene 1-0, Die Haghe-De Algemene 0-5, Hou Stand-De Algemene 0-1, De Al gemene-Die Haghe 3-0. KON. NED. KORFBALBOND Zuid-Holland. Tweede klasse B: Swift- Olympiaan 5-?. Om het kampioenschap van Neder land: Ons Eibernest-Westerkwartier 8-8. waar volgens zijn zeggen een bedrag van een miljoen gulden van zijn overleden vader zou zijn gedepo neerd. Het bleek slechte om 5000 gulden te gaan. Uit dit contact groei de een vriendschap die uiteindelijk leidde tot een fraude. De bankem ployé schreef steeds grote bedrage van buitenlandse cliënten over op Zwitserse nummerrekeningen. De vervalste opdrachten daarvoor wer den door G.-R. vanuit het buitenland verzonden. De opbrengst verdeelde het tweetal. Ruim zes ton kon wor den achterhaald. De rest is in kleine bedraeen verdeeld over vele Franse banken. De bankemployé werd eind oktober op aanwijzing van de Amsterdamse recherche in Baden-Baden aangehou den. Korte tijc daarna liep G.-R. in Alicante tegen de lamp. Hij had zijn Zwitsei-se bank opdracht gegeven de waarde van een paket aandelen over te maken naar een Spaanse bank. De politie kwam daardoor achter zijn verblijfplaats. In plaats van 't geld. afkomstig an de fraude ontving G.-R. toen bezoek van een hoofd inspecteur van de Amsterdamse po litie en de Spaanse politie. 0 In de Maas bij Roermond is het stoffelijk overschot gedregd van de 33-jarige H. van de Kamp uit Linne. De heer Van de Kamp is op 5 juni verdronken toen op de Maas een roei boot omsloeg, waarin hij zat om het anker van een baggermolen te lich ten. Bij dit ongeluk is nog een tweede man verdronken. Aether klanken WOENSDAG 13 JUNI HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 1020 VARA. 19.30 VPRO 20.00-2400 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30: Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lichte klanken uit Beieren (gr.). 8.30 Ver- keerswenken. 8.35 Muz. ochtendpost. (Om 9.35-9.40 Waterst.). 10.00 Boek- bespr. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gi-and Grand- Gala ork. en solisten. 11.30 Lichte muz. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Voor 't platte land. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Tango- Rumba ork. en zangsolisten. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Kamermuz.: klassiekemuz. 15.00 Vakantie-Erva ringen, lezing.15.10 Voor de jeugd. 17.00 Wegwijzer, tips voor vakantie gangers, 17.50 Regeringsuitzending: Stad en land aan de Humboldtbaai in Noord Nieuw-Guinea, door W. A. L. commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 van Doorenmaalen. 18.00 Nieuws en Lichte muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazzmuz. 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nws. 20.05 Dansork. De Ram blers, met zangsolisten. 20.40 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.50 Volksdansen uit Oostenrijk (gr.). 21.10 Molen de Vriendschap, hoorsp. rep. 22.00 Lichte muz. 22.20 Sportuitsl. 22.30 Nws. 22.40 Pianorecital. 23.15 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nws. 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Lichte gr.muz. 7.50 Het brood des levens, med. 8.00 Nws. 8.15 Radiokr. 8.35 Lichte gr.muz. 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Hongaarse muz. (gr.). 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gr.muz. 10.15 Morgendienst. 10.45 Kinderkoor en intrumentaal ensemble. 11.10 Klass. en moderne gr.muz. 15.15 Vrije tijd wel besteed! 15.30 Interscholair muz.- tournooi Haarlem 1962. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Jazzmuz. 17.40 Beus- ber. 17.45 Theaterork, zang en orgel. 18.10 Kamerkoor met pianobegelei ding. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Koorzang (gr.): Cowboy songs. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Leger des Heilsmuz. 19.30 Radiokrant. 19,50 Jazzmuz. 20.05 Radiophilharmonisch ork. en solist: Moderne muz. 21.10 Man in Lager Wallsti-eet, klankschets 21.30 Jazzmuz. 21.50 Kanttekeningen bij de voorpagina. 22.00 Ensemble Parade (opn.). 22.30 Nws. en S.O.S.- berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO. 17.00 Voor de kinderen. NTS. 17.35 Jeugdjourn. RKK-CVK-IKOR: 17.45-18.05 Progr. over de Bijbel voor de Jeugd. NTS: Eurovisie: 18.25 we- reldkam.-schap voetballen in Chili: filmopn. v. d. kwartfinales. 20.00 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20.20 Achter het Nws. NTS :20.35 Cascade, amusementspr. v.d. Zweedse televisie. VARA: 21.30 Sport. 21.55 Documentair pr. over de Amerikaanse schrijver Ernest Heminewav Rundvee-mesterij heeft redelijk vooruitzicht Een geleidelijke groei van de rund en kalfsvleesproduktie in Nederland is verantwoord. Tot deze conclusie komt de studiegroep rundveemeste- rij, die twee jaar geleden van de mi nister van Landbouw de opdracht kreeg te besturen welke mogelijk heden er zijn op het gebied van de rundveemesterij. Deze mogelijkheid van uitbreiding wordt gebaseerd op de toenemende vraag naar rund- en kalfsvlees bij de Nederlandse con sument. De exportkansen moeten echter - behoudens voor de landen Italië en West-Duitsland - als vrij beperkt worden gezien. De studiecommissie betreurt 't ver der in haar rapport, dat er bij de consument zo'n grote onwetendheid op het punt van vlees als voedings middel bestaat. Daarom wordt een betere voorlichting door middel van het huishoudonderwijs en de huis houdelijke voorlichting gewenst ge acht. BRAND IN UTRECHT Een felle brand heeft zaterdag middag het febrieksgebouw en het kantoor van de N.V. „Roly" aan de Oudegracht in Utrecht, waar man chet- en boordenknoopjes, dasspel den en dergelijke worden vervaar digd, voor een groot deel in de as gelegd. Drie van de vier verdiepingen van het gebouw en het benedengedeelte brandden grotendeels uit. Vooral de beschadigd. De brand, die tot in de bovenste verdieping werd ernstig be schadigd. De brand, die tot in de bui tenwijken van de stad zichtbaar was, trok honderden toeschouwers. Deze werden echter door de politie op vei lige afstand gehouden. Doopdienst In verschillend opzicht was de doopdienst op Pinksteren voor de t.v. in Haarlem-Noord iets nieuws en een gebeurtenis. Gelukkig was er een pas-geborene bij de hand: Mar- liesje Wesseling, die ten aanschouwe van een volle kerk, ook met veel jeugd, naar de doopvont werd ge leid. De Katholieke Kerk deed er goed aan, de zinrijke doopplechtig heid voor de camera's te brengen en uiteraard ook voor de parochianen, die zelden of nooit de doop van een pasgeborene eerder zullen hebben meegemaakt. Ze hebben zelfs mee de geloofsbelijdenis afgelegd en even later ook de doopbelofte hernieuwd. In de kerk en in de huiskamer was alles wel heel gemakkelijk gemaakt: door het commentaar van de eer waarde heer M. van Buuren, door de zeer instructieve preek van de wel eerwaarde heer H. Kollmer en niet op de laatste plaats door het gro tendeels gebruik maken van de volks taal bij de liturgische handelingen. We hoorden, dat dit laatste nu vrij algemeen gaat worden toegepast. Al les in de Haarlemse parochiekerk was dus zinvol en voor de kijkers thuis bovendien de attente regie van Manus van de Karnp. Er was ge meenschapszang en een echte Pink sterbeleving. Deze uitzonderlijke uit zending had bovendien een onge dwongen accent door het wat vrij moedig gepraat tussen de gebeden door, veroorzaakt door een ouder kind van de bijna voltallig opgekomen familie Wesseling. Pinksteren in Europa Vóórdat de KRO-radio haar tra ditioneel Pinkster-schakelprogramma ma over de wereld uitzond, had de NTS een soortgelijke uitzending in Eurovisieverband. Onder de titel „Pinksteren in Europa" werd een oecumenisch gebeuren zichtbaar ge maakt, dat men als katholieken stellig met aandacht en stichting zal hebben gevolgd. Niet alle fragmen ten waren even sterk; het meest spraken aan de uitzending in de Rus- sisch-orthodoxe kerk in het Duitse Bielefeld en het samenzijn van de kloostergemeenschap van protestant se broeders in het Franse dorpje Talzé. Het Nederlands kwam er in deze schakeldienst tweemaal aan te pas: in het oecumenisch instituut in 't Zwitserse Lossey, waar dr. Vis ser 't Hoofd van de Wereldraad der kerken ook zijn landgenoten toesprak en verder in de Opstandingskerk (de Kolenkit) in Amsterdam-West, waar onder meer een korte doopdienst werd gehouden, gevolgd door een be vestiging. „Snip en Snap" In de afgelopen dagen i- uiter aard het nodige t.v.-amusement ge bracht. We volstaan met iets te ver tellen over de jubilerende artiesten Willy Walden en Piet Muyselaar en hun optreden in fragmenten van de jongste Snip- en Snapx*evue. Velen zullen de kostelijke nummers in de schouwburgen hebben gezien, maar zelfs de herhaling op het t.v.-scherm moet toch iets hartverwarmends hebben gegeven. Men vergat daarbij graag het gemis aan kleur eii schit tering bij de entourage, waar het hier ging om het vakmanschap van twee, die nu al vele jaren lang samen hebben opgetrokker in een revue, die elk jaar steeds volle za len trekt. In de t.v. registratie van zaterdag hebben wc ook met genoe gen Corry Brokken en Willy Alber- ti gezien en gehoord en er was aan het slot een kort vraaggesprek, dat „Sot V-"»--11 r»(nr» I

Leidse Courant | 1962 | | pagina 11