HÜ PIGMADERM VRIJDAG 8 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT Bruint met en zonder zin Flacqn 2.95— Grote flacon 7.50 (Advertentie) Adjudant dient smaad- klacht in tegen v. d. Putten Bij de officier van Justitie te Am sterdam is een aanklacht „wegens smaad in geschrifte en aantasting van de eer en goede naam," ingediend te gen de 56-jarige geschorste hoofd ambtenaar F. H. v. d. Putten. De aanklacht is afkomstig van de 53-ja- rige adjudant bij de Koninklijke Luchtmacht H. B. Pietersen. Deze heeft een afschrift ervan gezonden aan minister ir. S. H. Visser (De fensie). Tot deze stap heeft adjudant Pie tersen besloten na het in de open baarheid komen van een uit 1950 da terend memorandum van de kapitein b.d. H. D. Rijhiner] In dit memoran dum, dat door de heer Van der Put ten aan de openbaarheid is prijsge geven, worden ernstige beschuldigin gen geuit ten aanzien van het ge drag van de adjudant in Indonesië gedurende de eerste na-oorlogse ja ren. HILLEGOM Afslager P. van der Voort maakte met veiling St Martinusparochie de 500 vol Deken P. van den Bosch overhandigt het cadeau van het dekenaat Noord- wijk aan de jubilerende afslager, de heer P. van der Voort Baden kostte twee mensenlevens Huldiging door deken van Noordwijk bedrag door de heer P. van der Voort voor de parochies in de omgeving bijeen heeft gebracht. Omdat hij de ze taak verricht in het gehele deke- naat Noordwijk en zelfs ver daar Alvorens de kerkeveiling in hotel buiten, werd het juist gevonden de Gistermiddag is het dertienjarige „Flora gisteravond aanving sprak heer Van der voort bij deze „mijl meisje H. Mulder uit Nunspeet bij pastoor H. M. J. v. Houten een woord paai" te huldigen en hem vanwege het baden in een bosvijver te Nun- van welkom en vertelde hij, dat de zjjn gj-ote verdienste namens het de speet verdronken. verwachtingen zeer groot waren. Het Senaat een cadeau aan te bieden. Een op de oever zonnebadende was een bijzondere veiling, want er Men had dit njet beter kunnen doen heer zag het meisje enkele malen was een jubilaris in de zaal. De bode dan door het aanbieden van een gift onder water verdwijnen. Hij begaf van het HBG, de heer P. van der onder couvert, voor welk bedrag hij zich te water en bracht het kind aan Voort, verrichtte bij deze veiling dan ze}f een cadeau kan kopen, dat de oever. Toepassen van kunstmati- voor de 500ste maal zijn taak als af- bem herinnert aan deze 500ste vei- ge ademhaling mocht echter niet slager. ijngi meer baten. Daarna nam de deken van Noord- Later op de avond sprak de pas- Omstreeks drie uur gistermiddag is wijk, de zeereerwaarde heer P. van toor der parochie en noemde de heer de vijftienjarige Ronald Gall in den Bosch, het woord. De deken had yan der yoort i(het eigendom van de Utrecht bij het baden in het Amster- een keer een veiling meegemaakt in st. Martinusparochie", dat wordt uit- dam-Rijnkanaal nabij de benzinesta- Noordwijk en wist wat er gevraagd geleend aan andere parochies. Hij tion in de gemeente Jutphaas ver- wordt van degenen, die daarbij de overhandigde hem een persoonlijk dronken. De jongen was de zwem- leiding hebben en in het bijzonder cadeau en overhandigde mevrouw kunst nauwelijks meester. Zowel zijn hoe zwaar de taak is van de „afsla- yan der y00rt een boeket bloemen, vrienden als oudere zwemmers heb- ger" en het mag gerust een ontzet- veiling verliep op een rustige ben pogingen in het werk gesteld de tende prestatie genoemd worden, dat wijze, maar men is tenslotte toch jongen te redden. Het lichaam werd iemand dat voor de 500ste maal doet. aan bet bedrag van 20.592,geko- echter pas na drie kwartier zoeken Het maakt iemand stom van verwon- men Begrijpelijk dus de gróte dank- gevonden. dering als men gaat berekenen, welk baarheid en voldoening van de pas- toor. Hij dankte in het bijzonder al len, die door hun inbreng in de vei- KATWIJK AAN DEN RIJN Eerste plechtige H. Mis P. Noordermeer Op zaterdag 16 juni hoopt de eer waarde heer Piet Noordermeer uit Katwijk aan den Rijn in de kathe draal te Rotterdam de H. Priester wijding te ontvangen uit handen van mgr. M. A. Jansen. Nog dezelfde dag wordt de neomist feestelijk ingehaald in Katwijk. Na de begroeting aan de Sandtlaan te 8.45 uur volgt een kort lof in de pa rochiekerk van de H. Joannes de Doper. Zijn. eerste plechtige H. Mis draagt de eerwaarde heer Noorder meer op op zondag 17 juni in de pa rochiekerk te 9.30 uur 's Middags is er voor alle parochianen en vrienden van de jonge priester en de familie Noordermeer gelegenheid tot felici teren in het parochiehuis van 3-4.30 uur. De viering wordt om 5 uur be sloten met een plechtig Danklof. maanden op waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank te Zutphen had hem veroordeeld tot zes maan den waarvan vier n^aanden voor waardelijk en de procureur-generaal bij het hof had zes maanden onvoor waardelijk geëist. Het hof veroordeelde verdachte wegens de valsheid in geschrifte tot vier maanden waarvan drie maan den voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Verder werd de sigarenhandelaar tot vier boetes van 600 of vier maar 30 dagen hechtenis met een verbeurdverklaring van de in beslag genomen banderolles veroordeeld. De Apeldoorner heeft volgens de ten laste legging zodanig geknoeid met banderolles, dat hy in tien jaar tijd een extra winst van f 60 000 zou hebben gemaakt. Hij gaf 30.000 te weinig aan inkomen aan de belas ting op. Om de extra winst te ca moufleren boekte hij gefingeerde le ningen in en liet hij relaties tekenen voor z.g. aflossing. Zulk een relatie zou een 49-jarige geestelijke te Apeldoorn zijn geweest. Het ge rechtshof veroordeelde de geestelij ke tot twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, zomede tot een boete van 500. De procureur-generaal had de zelfde straf geëist met een boete van 1000. De rechtbank had hem ver oordeeld tot twee maanden onvoor waardelijk. BEDEVAART NAAR BANNEUX Men schrijft ons: Mogen wij nog even onder uw aandacht brengen de bedevaart naar O. L. Vr. van Banneux. De eerstvol gende bedevaart is 16-17 juni. Dit jaar voor 't eerst vertrekken alle be devaarten uit Leiden. Diegenen, die plannen koesteren, mee te gaan kunnen zich (zo spoe dig mogelijk) melden aan onder staande adressen. Dus voor Leiden en Omstreken: Alphen a. d. Rijn: mej. Hartman, P.C. Coenlaan 35, tel. 4017; Hazers- woude: o.a. pastoor Oudijk, R.K. Pas torie, tel. 223; Hoogmade: mevr. Pon- cin, Kerkstraat 49, tel. 01712-293; Hillegom: mevr. Wassenaar, Weere- steinstraat 9, teL 5586; Lisse: mevr. v. Dongen, Kanaalstraat 185, tel. 3437; Noordwijk: mevr. v. Schie, Wetering- kade 16, tel. 3048; Oud Ade: mevr Ponsioen, Leidseweg 10, tel. 314; Roe- lofarendsveen: o.a. mevr. v. Rijn, Noordkade 4, tel. 551; Rynsaterwou- de: mevr. v. Wieringen, Hreenweg 77, tel. 196; Rijpwetering: mevrouw Straathof, Past. v. d. Plaatstraat 77, tel. 253; Sassenheim: mevr. Spelde, A. v. Leeuwenlaan 34, tel. 7499; Zoe- terwoude: mevr. v. Leeuwen, Noord- Aa 2, teL 277; Leiden: mevr. Wisse, Haarl.straat 224, tel. 26755; mej. v. Teylingen, Nieuw Rijn 109a, telefoon 31991. ling en de aankoop van alles er toe hadden medegewerkt om dit resul taat te bereiken. Ook de heren van het Hollands Bloembollen Genoot schap, de heren P. Oosterveer en P. van der Voort, en notaris B. J. van Linden van den Heuvel, die met zijn personeel bereid was gevonden het administratief werk te verrichten. 6080 nieuwe huizen in april opgeleverd lp april 1962 zijn, volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, 6.080 nieuwe woningen voltooid. In april 1961 kwamen 6.844 woningen gereed. In de eerste vier maanden van 1962 kwamen 21.120 nieuwe wonin gen gereed, tegen 23.754 in de over eenkomstige periode van 1961. Sedert de bevrijding zijn tot en met april van dit jaar in totaal 956.849 nieuwe woningen gebouwd. Van de in april gereedgekomen woningen werden er 539 in systeem bouw uitgevoerd. Het §ahtal woningen, met de bouw waarvan in april 1962 een aanvang werd gemaakt, bedroeg 6.267, tegen 11.549 in april 1961. In de eerste vier maanden van dit jaar werd met de bouw van 25.552 woningen een aan vang gemaakt, tegen 34.908 in de overeenkomstige periode van 1961. in april groter was dan dat van de Daar het aantal begonnen woningen gereedgekomen woningen, steeg het aantal in uitvoering zijnde woningen tot 113.224 op het eind van die maand. Delftenaar ontving 2150 gulden voor idee De burgemester van Delft, de heer D. de Loor heeft gistermiddag aan de heer L. van der List een bedrag van 2150 uitgekeerd voor een door hem ingezonden idee. Het is het hoogste bedrag, dat door de ideeënbus van de gemeente Delft tot nu toe werd gegeven. De heer Van der List die als op zichter-a werkzaam is bij de gemeen, tebedrijven in Delft, had geconsta teerd, dat de elektr. verwarmings apparaten, die zich in het transfor matorstation bevinden om kortslui ting door vochtneerslag als gevolg van condensatie te voorkomen, zon der bezwaar een half of heel uur per dag (tijdens de piekbelasting) kunnen worden uitgeschakeld. Dit bespaart de gemeente per jaar net to ongeveer 35.000, terwijl de stroom gedurende de piekperiode voor andere doeleinden kan worden gebruikt. STICHTING KOCHT KUDDE SCHAPEN De stichting „De schepers en we vers van het oale schoapsschot" te Markelo, die zich ten doel stelt oude ambachten als spinnen en weven te bevorderen is in het bezit gekomen van een kudde van 147 schapen, ge kocht van herder Mouw uit Elspeet. Het weiden zal geschieden op hei develden van Staatsbosbeheer tussen Markelo en Rijssen. Dit is niet al leen om de aantrekkelijkheid van de streek voor 'toeristen te verhogen, maar tevens ter veredeling van de. heide. Ieder die dit wenst kan symbolisch een schaap van de stichting kopen voor een bedrag van 50. De koper heeft dan reeht op het tweede lam. ALPHEN AAN DEN RIJN „De Industrie'' huldigde J. van 't Wout bij gouden arbeidsjubileum Als U Uw zoon tegen de regen goed wilt beschermen in een jas, waarin hij er ook leuk uitziet, dan is DIT zijn regenjas Prachtige zware kwaliteit nyltex op wollen plaid ruitvoering, op gestikte zakken, met en zonder capuchon, in veel moderne frisse kleuren. En.... gemakkelijk wasbaar Het was voor de heer J. van 't Wout gisteren een bijzondere dag. Immers op 7 juni, een halve eeuw geleden, betrad hij als 13-jarige knaap de oude motorenfabriek „De Industrie", die toen pas enkele ja ren bestond, om er een vak te leren. Begrijpelijk, dat er aan dit verheu gende jubileum de nodige aandacht besteed werd, waarvoor de jubilaris met zijn gezin, de directie, kern groep en oudgedienden van het be drijf gistermorgen in de kantine bij een kwamen. De heer Van 't Wout heeft zich in die 50 jaar weten op te werken tot een der bekwaamste metaaldraaiers en wel speciaal van krukassen in alle maten. Moderne WEEKEND SHIRTS in Terlenka en Polyester Enorme sortering Kerko, Fablo en Trenco OVERHEMDEN in Bell-O-Fast, Terlenka, No-Iron en Tricot-nylon. Wasbare DASSEN U koopt goed en voordelig in Leiden's beste speciaalzaken C. H. NOLET BOTERMARKT 8—9 (Advertentie) De heer L. Boot, directeur van de „De Industrie" overhandigt zijn gou den werknemer, de heer J. van 't Wout, het geschenk namens de di rectie Een der directeuren van het bedrijf de heer L. Boot, getuigde in een har telijke toespraak van de grote dank baarheid en waardering van de di rectie voor de trouwen de werk lust, die de jubilaris steeds aan de dag heeft gelegd. In die halve eeuw heeft de jubila ris jaren van voorspoed met uitbrei dingen en veranderingen meege maakt, maar ook jaren van bezuini ging en inkrimping. Als stoffelijk blijk van waardering bood de heer Boot een geschenk on der couvert aan en mevrouw Van 't Wout een fraai bloemstuk. De heer W. de Knijff sprak na mens het gehele personeel de ju bilaris o~» rijm toe, waarbij hij tal van gebeurtenissen uit diens arbeids- periode releveerde. Daarbij ontbrak het niet aan de vrolijke noot. Ook de heer De Knijff bood een geschenk onder couvert aan. De heer H. N. Hart sprak zijn col lega toe namens de personeelsleden van hal 2 en de heer D. Bijl Bzn. na mens de Alg. Ned Metaal Bond. Hij bood een bloemstuk aan. De heer J. M. Valk overhandigde na een harte lijke toespraak een kist sigaren aan, waarna de jubilaris die reeds eerder een koninklijke onderscheiding in goud mocht ontvangen, met enkele welgekozen woorden dankte voor de hartelijke huldiging. Uit de woning van de Franse barones de Montesquieu-Fezensac in Neuilly bij Parijs zijn in de nacht van woensdag op donderdag juwelen ter waarde van 750.000 frank (onge veer 570.000 gulden) gestolen. Van der Werff houdt zijn jas aan! Burgemeester Van der Werff, die slechts in arren moede zijn mouw op stroopte en zijn bleke arm den volke toonde, zal nooit hebben durven hopen, dat de vrouwelijke nazaten van het muitende Leidse volk zich zonnebadend aan zijn voeten zouden verdringen. Het is ieder jaar weer een hoopvol teken, als de kantoor- en winkelmeisjes van Leiden in de middagpauze hun winterkleurse ledematen prijsgeven aan de werking van het zomerzonnetje aan de sokkel van Leidens held in donkere dagen. De lome stilte wordt slechts verstoord door het blikken geluid van tran sistorradio's. Burgemeester Van der Werff, die gedoemd is voor altijd zomer en winter zijn warme jas aan te houden, schijnt hier een be zwerende hand uit te steken naar het rumoer aan zijn voeten... (Foto De Leidse Courant) Eén dag profiteer! U van een ongeëvenaarde verrassing, want dan betaalt U voor deze JONGENSREGENJASSEN in "NYLTEX" 6-16 jaar Normaal 34.50, nij alle maten Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- slngel Katendr. Lagedjjk fik. Dorpsweg West-Kruiskade 85 ZEIST: Slotlaan 158-160 VLAARDINGEN: Liesveld 7.9 t Familiedrama voor de rechtbank Het slot van de familiedrama in Amsterdam-Oost heeft zich gister ochtend afgespeeld voor de rechtbank in Amsterdam. Daar hoorde de 23- jarige kantoorbediende H. A. W. die niet gedet meerd is, zes maanden gevangenisstraf, waarvan een deel yan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, te gen zich eisen, omdat hij op 27 de cember van het vorige jaar zijn va der met een pistool in de hals had geschoten. De officier van justitie, gir. H. E. van Renesse, vroeg tevens verbeurdverklaring van het pistool en de nog aangetroffen munitie. Het drama had zich afgespeeld in de keuken van de ouderlijke woning, vader was die avond zeer opgewon den („omdat er niet een maar drie bazen in huis waren"), had een ta felkleed gescheurd en met een hamer een koffiemolen kapotgeslagen. De zoon, die in bed lag, hoorde het ru moer en kwam naar de keuken. De verdachte was door de vader weer naar de slaapkamer gedrongen. Hij pakte daar een pistool (een Beretta kaliber 22, die hij als souvenir aan Venetië in Italië had gekocht) en ging naar de keuken terug. Zoals hij zei had hij het pistool meegeno men om zijn vader, die inmiddels zijn tweede vrouw een klap had ge geven, er mee te bedreigen, niet om er mee te schieten. Toen hij het pis tool uit zijn zak haalde was het af gegaan. De zoon verklaarde niet geweten te hebben, dat het pistool geladen was. Andersom? De vader, die als getuige a charge werd gehoord, zei niemand met een hamer te hebebn bedreigd. Integen deel, hij zou zich bedreigd hebben gevoeld door de zoon, die enkele maanden tevoren een aanslag op het leven van zijn stiefmoeder zou heb ben gepleegd met een stiletto. Dat geval was toen niet bij de politie aan gegeven. De verdediger, mr. H. Meijer, vroeg op juridische gronden vrijspraak voor zyn cliënti Subsidiair verzocht de verdediger eventueel een geheel voorwaardelijke straf op te leggen. De rechtbank zal op 21 juni uit spraak doen. Strenge straffen voor fraude met tabakszegels Het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren de 56-jarige sigarettenhande laar J. de L. te Apeldoorn in hoger beroep veroordeeld, voor het door hem gepleegde fraude met tabaks zegels en valsheid in geschrifte. We gens de fraude legde het hof te Apel doorn een gevangenisstraf van vier

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4