DE KAARTENDANS vrijdag 25 mei 1962 de leidse courant pagina 10 Italiaan Vincento Meco verdringt Suarez van de eerste plaats BELGISCHE RITZEGE EV DE GIRO Ondanks zijn vyfde plaats is de 22- jarige Italiaan Vincento Meco als de grote triomfator uit de zesde etappe van de Ronde van Italië gekomen. Immers, door sUn prestatie verdrong hu de Span jaard Antonio Suarez van de eerste plaats in de algemene rangschikking. De etappe leverde de eerste overwinning op voor de ploeg van wereldkampioen Rik van Looy, die overigens de zeer be scheiden 37e plaats in het algemeen klassement bezet. Zijn landgenoot Willy Sehroeders kreeg aan de eindstreep de bloemen en de kus van de „Glro-signo- rina". Piet van Est, plaatste zich zeer eervol tiende en Zilverberg kwam op de veer tiende plaats. Beiden noteerden de zelfde tUd, waardoor zij In het algemeen klassement by de eerste vijftien bleven. De uitslag van de zesde etappe luidt: 1.' Schoeders (B) 5 uur 33 min. 25 sec.; 2. Pellegrini (It.) z.t.; 3. Sartore (It.) z.t.; 4. Brugnami (It.) 5.35.15; 5. Meco (It.) z.t.; 6. Neri (It.) 5.36.42; 10. Piet van Est (N) .t.; 14. Zilverberg (N) z.t. Het algemeen klassement: 1. Meco (It.) 36 uur 52 min. 32 sec.; 2. Suarez (Sp.) op 26 sec.; 3. Brugnami (It) op 35 sec.; 4. Bottistini (It) op 59 sec.; 5. Pambianco (It.) en Moser (It.), beiden op 1 min.; 7. Desmet (B) op 1 min. 59 sec.; 8. Piet van Est (N), Perez Frances (Sp.) en Massignan (It.) allen op 2 min. 36 sec.; 11. Anglaöe (Fr.) op 2.41; 12. Defilippis (It.), Gaul (Lux.) en Carlesi (It.) alien op 3.37; 15. Zilverberg (N) op 3 min. 45 sec. In de zesde tappe hebben de Luxem burger Bolzan en de Fransman Carrara, die na 'n solorit van ruim 200 km woens dag de vijfde etappe won, de strijd ge staakt. VOLLEYBAL NEDERLANDS DAMES VOLLEYBALTEAM Het Nederlandse dames volleybalteam dat samen met Frankrijk, Joegoslavië en Westduitsland donderdag 31 mei (He melvaartsdag) in de Apollohal te Am sterdam en vrijdag en zaterdag 1 en 2 juni in de dierentuin in Den Haag zal deelnemen aan het vierlandentoernooi voor dames, is als volgt samengesteld: T. Boer, R. van den Heuvel, H. Kok, J. Turkstra, alle vier van Boemerang (Am sterdam), C. Blijleven (RVC, Rijswijk), T. Büchner (VCM, Eindhoven), B. Son- neveldt (St. Paul, Dordrecht), Hilda van Gulik (ZVD-KNV, Rotterdam), A. van Beelen (Celebes, Den Haag) en A. Plant (Kweekschool, Deventer). De landenwedstrijd tussen een Deense en een Nederlandse amateurploeg op de wielerbaan te Odense moest gisteravond reeds spoedig na het begin worden ge staakt wegens de regen en zal nu van avond worden herhaald. OLYMPICS TOUR DOOR NEDERLAND 1962 2 ETAPPE WIELRENNEN Nederlandse ploeg in Ronde van Luxemburg Naast Jo de Haan, Kees de Jongh. Bas Maliepaard en Piet Rentmeester, die te- samen met de Engelsman Tom Simpson en de Duitser Rolf Wolfshohl voor een Franse fabrieksploeg uitkomen, start in de Ronde van Luxemburg, die van 15 t/m 18 juni a.s. gehouden wordt, ook een geheel Nederlandse formatie. Hierin komen uit: Jan Janssen, Jan Hugens, Raf Gijsel, Henk Nijdam en Alex van Kreuningen. Voor de zesde plaats komen in aanmerking Leo Knops, Lambert van der Ven, Miel Verstraate en Nico Wal- ravens. De Belgische fabrieksploeg Libertas heeft de inschrijving van de Belg Jan Zagers en de Nederlanders Piet Damen en Jaap Kersten voor de monsterrit Bor deaux-Parijs van a.s. zondag terugge nomen, omdat deze renners niet vol doende voorbereid aan de start kunnen verschijnen. \i Tour de VAude NEDERLANDERS VOORAAN In de derde etappe van de Tour de l'Aude heeft Ab Geldermans zijn punten- achterstand op de Duitser Wolfshohl iets verkleind. De Nederlander eindigde in de 198 km lange rit van Ax-les-Thermes naar Limoux achter de Brit Ramsbottom als tweede, terwijl Wolfshohl vóór Dick Enthoven de derde plaats bezette. Voor alle vier de renners werd dezelfde tijd afgedrukt, nl. 5.43 06. Het algemeen klassement luidt nu: 1 Wolfshohl (Did) 15.05.21 (9 pnt), 2 Gel dermans (Ned.) z.t.. (14 pnt), 3 Rams bottom (GB) z.t. (20 pnt), 4 Enthoven (Ned.) 15.05.27, 5 Janssens (B.) 15.14.05, 6 Mastrotto (Fr.) z.t., 7 Miele (It.) z.t. SCHAKEN HET KANDIDATEN. TOERNOOI Gelier - winst op Tal - loopt uit De afgebroken partij uit de dertiende ronde van het kandidatentoernooi in Willemstad tussen de Russen Tal en Geiler is gisteren door Tal zonder ver der te spelen gewonnen gegeven. De stand luidt dus nu: 1. Gelier 8»/s p.; 2-4 Keres, Petrosjan en Kotrsnoj allen 7 pnt. en 1 afg.; 4. Fischer 6pnt. en 1 afg.; 6. Benkoe 5'/i pnt en 1 afg.; 7. Filip 4 pnt en 1 afg.; 8. Tal 81/» pnt. Gisteravond werden ook de partijen gespeeld voor de veertiende ronde. De resultaten waren: Petrosjan (Rusl.)-Filip (Tsj. SI.) 1-0; Keres (Rusl.)-Fischer (VS) afg.; Geiler (Rusl.)-Benkoe (VS) »/.-»/»; Kortsnoj (Rusl.)-Tal (Rusl.) afg. 1. Gelier 9 pnt.; 2. Petrosjan 8 pnt. en 1 afg.; 3-4 Kortsnoj en Keres beiden 7 pnt. en 2 afg; 5. Fischer 6'/» en 2 afg.; 6. Benkoe 6 pnt. en 1 afg.; 7. Filip 4 p. en 1 afg.; 8. Tal 3'/» pnt. en 1 afg. VOETBALTOERNOOI LEIDSE CLUBHUIZEN Gisteravond werd het voetbaltoernooi van de Leidse Clubhuizen voortgezet piet de junioren II en seniorenwedstrij den. De ontmoetingen zelf hadden een sportief en spannend verloop en het was alleen Jammer, dat de laatste senioren wedstrijd tussen Spreeuwpot en de Mirt in volslagen duisternis werd gespeeld. De Mirt wist in de tweede helft het eerst te doelpunten, maar keurig maakte Spreeuwpot gelijk 1-1. Ondanks het late uur nog even de sen satie van strafschoppen nemen, waarbij De Mirt geen enkele maal doel trof en Spreeuwpot reeds de eerste keer raak Echoot. De uitslagen waren: Junioren II. Poel A Mierennest-De Mirt II 2-0: Mierennest-Spreeuwpot I 1-2 Spreeuwpot I-De Mirt II 5-0. Junioren II poel B De Mirt I- Spreeuwpot II 2-1; Spreeuwpot II-Ka- juit 0-7; De Mirt I-Kajuit 1-3. Junioren II Finale Spreeuwpot I- Kajult 1-0; Spreeuwpot kampioen. Senioren De Mirt-Mierennest 0-2; de Spreeuwpot-De Mirt 1-1 Na strafschoppen. Vrijdagavond te 7.15 uur, de laatste wedstrijden van de junioren I en de senioren. ASC-VAN NISPEN De vijf, mogelijk zeer enerverende, minuten, die ASC nog tegen Van Nispen heeft te spelen voor het be houd van het vierdeklasserschap, zul len zondagmiddag op het terrein van de roodzwarten worden gespeeld. Aanvang 2 uur. Leo Hom vertrok naar Chili Gisteravond is de Nederlandse voet bal scheidsrechter Leo Horn van Schip hol naar Londen vertrokken. Later op de avond zal hij vanuit de Engelse hoofdstad verder reizen naar Santiago de Chile waar op 30 mei de wedstrijden om het wereldkampioenschap voetbal zullen beginnen. De heer Horn zal de lange reis niet alleen maken, want in Londen voegen zijn Schotse en Engelse collega's B. Davidson en K. Aston zich bij hem. Zij zijn drie van de veertien Europese topscheidsrechters aan wie de eer te beurt is gevallen op een van de vier plaatsen in Chili de wedstrijden om het wereldkampioenschap te leiden. Uit de overige vier werelddelen zullen elf uit verkoren scheidsrechters naar Chili ko men. Geen van hen weet welke wed strijd hij zal moeten leiden. Op zaterdag en zondag zal Leo Horn als enige Nederlander de officiële ver tegenwoordiger van de KNVB de verga dering van de FIFA in de Chileense hoofdstad bijwonen. Over het verdere programma kon hij nog zeggen, dat maandag de officiële bijeenkomst van de 25 scheidsrechter zal zijn. Dinsdag ver trekken de collega's die niet in Santiago zullen fluiten naar de drie andere plaat sen in Chili. In ieder der vier plaatsen zullen vier ploegen van de zestien deel nemende landen elkaar de hoogste eer bestrijden. Leo Horn tipte als wereldkampioen 1962 Brazilië. Trainer Rolfès nam afscheid bij LFC V.'-' Gisteravond, nadat trainer Rolfès nog een goed uurtje met de jongens had ge traind, was het moment aangebroken, dat hij van LFC en van de spelers af scheid ging nemen. Dit geschiedde om even half tien In de cantine, waar de kernclub, bestuur en supp.-commissie bijeen woren gekomen. Vanaf 1956 is de heer Rolfès trainer geweest b|J de Ka naries. „In die zes jaren heb ik met veel genoegen mijn werkzaamheden mogen verrichten en ook de samenwerking en de bereidwilligheid van spelers, èn be stuur èn technische commissie v/as bij zonder prettig", aldus de heer Rolfès in zijn dankwoord, nadat eerst voorzitter F. van Waveren de scheidende trainer had toegesproken en hem prees voor het vele werk dat hij heeft gedaan, niet al leen als trainer, maar ook op ander ge bied. De heer Van Waveren memoreerde tevens, dat de verstandhouding steeds goed was geweest. Als aandenken bood hij de heer Rolfès een fraaie zilveren sigarettenkoker aan. Daarna kwamen nog aan het woord de heer J. v. d. Heiden namens alle spelers van het eerste elftal, H. Neuteboom als oud-aanvoerder. Van de supp.-verenlging kwam de heer A. K. van Leeuwen zijn dank overbrengen en als laatste spreker, de heer L. Nagtegeller, namens de tech nische commissie. Allen bovengenoemde sprekers dankten de heer Rolfès met waarderende woorden voor de grote ver diensten, welke hij aan LFC heeft be wezen. J. v. d. Heyden liet zijn woorden vergezeld gaan van de aanbieding van een sigarettenaansteker en de heer A. K. van Leeuwen overhandigde hem een zil veren potlood met inscriptie. De heer Rolfès gaat nu naar ADO, waar hij de amateursectie gaat trainen. Mansell vertrekt BLAUW WIT ZONDER TRAINER Blauw Wit zal het enkele intertoto- wedstrijden zonder een trainer moeten stellen, want Jack Mansell (34) gaat half juni voorgoed terug naar Engeland. Wie Mansell, die als coach gaat werken naast Vic Buckingham bij Sheffield Wednes day, zal opvolgen, is nog een open vraag. („Tel.") Feijenoord verzoekt aanhouding kort geding Het kort geding dat woensdag 30 mei voor de president van de arrondisse mentsrechtbank in Den Haag zou dienen tussen de Rotterdamse voetbalvereniging Feijenoord en de KNVB gaat die dag niet door. Aan de president van de rechtbank zal door de raadsman van Feijenoord worden verzocht het kort geding aan te houden tot de Commissie van beroep van de KNVB zich heeft uit gesproken over de vraag of zij al dan niet bevoegd is de kwe6tie-Feijenoord te behandelen. Indien de commissie zich bevoegd verklaart, zal van een kort ge ding geen sprake kunnen zijn. Verklaart de commisie zich onbevoegd, dan zal de rechter uitspraak kunnen doen. LEIDSE KORFBALACTIVITEITEN Zaterdag en en zondag a.s. gaan een KNKB- en een juniorentpam een uit stapje naar Gent maken om aldaar in het kader van de Gentse Sportweek de strijd tegen enkele Gentse clubs aan te binden. De Algemene-adspiranten fungeren za terdag en zondag a.s. als gastheren van een drietal adspirantenelftallen van de Arnhemse club ECKA. In het kader van de viering van haar 15-jarig bestaan organiseert De Danaiden zondag a.s. op haar terrein aan de Mont- gomerystraat seriewedstrijden voor se nioren en junioren. Aan deze seriewed strijden nemen deel de verenigingen HSV, DDV, Ons Huis,, Pams, Rijswijk, GKV, Kwiek en De Danaiden. Zondag a.s. zal een regionaal twaalf tal van de LKB deelnemen aan 't jaar lijks toernooi om het AKB-schild en te Amsterdam binnen de lijnen komen te gen de Amsterdamse KB. de Friese KB en de Zuidnederlandse Kolfbalbond. Voor dit bijzonder zware toernooi is de Leidse ploeg als volgt samengesteld; aanval, de dames S. Bavelaar en T. Gott- mer en de heren W. van Hees en H. van Polanen (allen Vicus O.); midden de dames C. v. Zomeren (Fluks) en A. du Prie (Vicus O.) en de heren H. Gott- mer en W. de Bruin (beiden Vicus O.); verdediging: de dames G. Filemon (De Algemene) en J. Ritter (KNS) en de heren W. Slegtenhorst en J. Hoogbruin (beiden Fluks). Op donderdag 31 mei (Hemelsvaart dag) zal te Wormerveer het jaarlijkse Driebondentoernooi worden gehouden. In dit toernooi zullen twee Leidse twaalftallen de strijd aanbinden tegen de twaalftallen van de Noordhollandse en Haarlemse Kolfbalbond. Vicus Oriëntis organiseert in de Leid se Hout op donderdag 31 mei haar tradi tionele toernooi voor de Leidse adspi- ranten. Voor de Leidse korfbaljeugd staan er ongetwijfeld weer een aantal spannende ontmoetingen te wachten. ZWEMMEN POSTDUIVEN UITSLAG WEDVLUCHTEN Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier, gelost te 7.05 met z.w. wind. Afstand 290 km. De Bonte Duif In concours 127 vo gels, le duif te 10.31.53 uur. G. v. Albada 1: Bink-v. d. IJssel 2, 10; M. Noorder- vliet 3, 7; W. Sijra 4, 6; P. Fasel 5; J. Kukler 8; P. de Haas 9. Leidse Postduiven Club In concours 199 vogels, le duif te 10.33.20 uur. M. de Lange 1; D. v. d. Nieuwendijk 2, 4; G. v. Stein 3; J. Filippo 5; H. J. Gorree 6; W. Teske 7, 9; A. Houweling 8; J. v. Alphen 10. De Vriendenclub In concours 179 vogels, le duif te 10.36.19 uur. J. Wage- maker 1; Th. den Hoed 2; Th. Dongel- jnans 3; W. Vijlbrief 4, 5, 8; P. Mooten 6; L. Gijsman 7; W. Mark 9, 10. De RUnkllevers In concours 277 vo gels, le duif te 10.31.42 uur. J. v. d. Wal 1; A. v. Hemert 2, 3, 8; A. v. d. Dop 4; J. Zevenhoven 5; T. Pieterse 6; R. Lolkes de Beer 7; A. G. Holland 9; Chr. v. d. Phiym 10. LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier, Aantal vogels 2276, gelost te 7 uur met n.o. wind. Afstand 290 km, le duif te 12.28.34 uur. P. v. Griensven 1; J. Berg 2, 21; J. de Weerd 3; J. Staffeleu 4, 20; B. Oskam 5; G. Oude Elferink 6; W. Gijsman 7, 13; W. Mark 8; J. Passchier Zn 9, 19, 50; M. v. d. Weil 10, 14; A. v. Hemert 11, 31, 38; F. Sloos 12; dr. Venker 15. 37, 41; A. Dubbelaar 16; P. d'Haens 17; A. v. d. Meys 18; P. v. Wissen 22, 45; R. Pet 23; C. de Groot 24; D. v. d. Nieuwendijk 25, 32; J. Rozier 26; J. v. d. Lely 27; J. v. Duuren 28; M. Reyerse 29; J. Beugelsdijk 30; P. Groenendijk 33; H. v. d. Wal 34; J. Kukler 35, 42; Gebr. v. Schie 36; J. Filippo 39; A. de la Rie 40; T. v. Am sterdam 43, P. Warmerdam 44; T. den Hoed 46; H. v. Alphen 47; A. Dijssel- bloem 48; D. de Romeyn 49. SPORT IN HET KORT Voor de bekercompetitie van de KNVB werd gisteravond in Den Bosch de wedstrijd Wilhelmina-NAC gespeeld. NAC zegevierde met 2-1. Het boeren- en tuindersgezin In klassifikatie is landelijk beroep hoog aangeschreven De Westduitse zwemmer Gerhard Hetz, die in het afgelopen weekeindde de Europese records op de 200 en 800 me ter vrije slag verbeterde, heeft gisteren tijdens internationale wedstrijden in Moskou het wereldrecord op de 400 me ter wisselslag scherper gesteld. Hetz zwom de afstand in 4 minuten en 53.8 seconden. Hij bleef hiermee 1.8 seconde onder het oude record, dat sedert 18 augustus van het vorig jaar met 4.55.6 op naam stond van de Amerikaan Ted Stickles. Later verbeterde Hetz in een West- Duitse 4x100 meter vrije slag estafette ploeg het Europese record op dit num mer. Uwe Jacobson, Hermann Haver kamp, Hans Klein en Gerhard Hetz lie ten 3 minuten 45.5 seconden voor zich afdrukken, waarmee zij het Europese record, dat sedert september 1960 met 3.46.9 op naam stond van een Hongaarse ploeg met 1,4 seconden verbeterden. Een Russisch team, dat met 3.46.1 ook nog onder het oude record bleef, be zette de tweede plaats. Het wereldrecord op de 4x100 meter wisselslag estafette is met 3.44.4 in han den van een Amerikaanse ploeg. De Nederlandse coureur Carel Godin de Beaufort zal met een Porsche, waar in een nieuwe motor komt, trachten zich te kwalificeren voor de Grote Prijs van Monaco, die op 3 juni a.s. gehouden wordt. Zuid-Afrika zal geschorst blijven, totdat de internationale voetbalfederatie (FIFA) een onderzoek ter plaatse heeft ingesteld naar de uitwerking van de maatregelen die Zuid-Afrika zegt te hebben genomen ter voorkoming van rassendiscriminatie. Dit werd gisteren van officiële zijde meedegedeeld, na 'n onderhoud tussen Zuidafrikaanse afge vaardigden en het dagelijks bestuur van de FIFA te Santiago. Damtoernooi in Bakoe Andreïko herovert de leiding Het internationale damtoernooi van Bakoe is gisteren voortgezet met de par tijen van de achtste ronde. De uitslagen luiden: Tsjegolev (Rusl.)-Jegorov (Rusl.) 0-2; Adjiedj Suriname )-Andreiko (Rusl.) 0-2; Kouaté (Sen.)-Agafanov (Rusl.) 0-2; Sjarapov (Rusl.)-Jepefanov (Rusl.) 0-2; Simonyan (Rusl.)-Descallar (Mar.) 2-0; Verpoest (B)-Korkov (Rusl.) 1-1. Na acht ronden heeft Andreiko de leiding heroverd met 12 punten. Agafa- nov, Korkov en oud-wereldkampioen Tsjegolev delen de tweede plaats met ieder 11 punten. BRIDGE R.K. BRIDGECLUB „SVA" De bekerwedstrijd voor groep zwart had het volgende resultaat: 1. v. Haasteren-Abswoude 81 p.; 2. hr. en mevr. Bemsen 69 p.; 3. v. d. Ruit- Piket 66 p.; 4. Dieben-v. Wijk 65 p.; 5. dames Bik 64 p.; 6. hr. en mevr. v. d. Drift 59 p.; 7. en 8. mevr. Werter-hr. Bik en mej. v. Loon-Hoekstra 50 p. In groep rood was de uitslag als volgt: 1. hr. en mevr. v. Leeuwen 85 p. (207); 2. dames Smit-v. Bergen Henegouwen 76 p. (213); 3. Jeuster-Winkelmolen 72 p.; 4. mevr. Bouzie-Wijnen 62 p. (173); 5. en 6. dames van Noort-Blsschop (190) en Brocken-Bertels (180) 57 p.; 7. Smits -Weber 53 p.; 8. hr. en mevr. de Ridder 42 p. (173). De volgende week dinsdag allen zeker om 8 uur present voor de te spelen wed strijd tegen Leiderdorp. Voor de grand prix te Bergharen, de zevende wedstrijd voor het wereldkam pioenschap motorcross 250 cc, die 3 Juni wordt gehouden hebben dertien landen met hun sterkste rijders ingeschreven. Voor het eerst in de geschiedenis zullen ook vier Russische renners van start gaan. Buitengewone vergadering K.N.B.T.B. De buitengewone algemene verga dering van de Katholieke Neder landse Boeren- en Tuindersbond over het thema „het boeren- en tuinders gezin" in Arnhem is vandaag ge opend door de voorzitter, de heer C. G. A. Mertens. Hij besteedde in zijn openingsrede onder meer aandacht aan de positie van het gezinsbedrijf in de landbouw. „Het gaat er om zoveel mogelijk goede bedrijven te hebben met gun stige voorwaarden voor de ontplooi ing van een gezond gezinsleven. Een zekere afvloeiing en een verminde ring van het aantal bedrijven is op zichzelf geen reden tot zorg, zeker niet als in het economisch leven de genen die de landbouw verlaten een voor hen bevredigende positie kun nen vinden. Maar voorkomen moet worden dat er een landvlucht op treedt of dat er een negatieve selec tie zou plaatsvinden, doordat alleen de minst begaafden in de landbouw zouden achterblijven." De heer Mertens zei, dat men niet een ontwikkeling in deze richting op korte termijn moet vrezen. Maar hij wilde wel stellen dat de constatering van paus Joannes in „Mater et Ma- gistra", als hij spreekt over het weg trekken van de plattelandsbevolking, ook ergens voor Nederland betekenis heeft. Spr. was van mening dat er in dit verband wel eens op gewezen mag worden dat in de beroepenclassifica- tie van het rijksbureau, die een in deling in zeven categorieën kent - die wat betreft aan de beroepsbeoefe naar te stellen eisen oplopen van een tot zeven - de beroepen boer en tuinder zijn geplaatst in de categorie vijf, de eisen worden als volgt om schreven: ingewikkelde arbeid, waar voor een uitgesproken aanleg, een grote praktische ervaring en tevens theoretische kennis wordt vereist. Proefinenting van varkens tegen mond- en klauwzeer De veeartsenij kundige dienst, res sorterende onder het ministerie van landbouw en visserij, en de provin ciale gezondheidsdienst voor dieren in Noord-Brabant, ressorterende on der het landbouwschap, hebben een begin gemaakt met een proefinen ting van varkens tegen mond- en klauwzeer in het werkgebied van genoemde provinciale gezondheids dienst. De eerste inentingen zijn toe gepast in de gemeente Boekei, die tot de meest besmette gebieden be hoort. Er zijn daar 85 bedrijven be smet en 6500 varkens afgemaakt, 'n Herhaling van de inenting volgt ovsr 14 dagen. Bij runderen is inenting een hor- maal middel ter bestrijding van mond- en klauwzeer, dat uiteraard ook nu wordt toegepast. Bij varkens is dat tot nu toe niet gebeurd, om dat inenting bij deze dieren als niet voldoende effectief werd beschouwd. De Kardinaal De AVRO-televi- sie heeft gisteravond een zeer zeker geslaagde vertolking gegeven van Henry de Montherlants toneelstuk „De kardinaal van Spanje". Ton Len- sink heeft zich kennelijk laten lei den door de opvattingen, die Joris Diels bij de toneeluitvoeringen voor stond. Daarmee plaatste t.v.-regis- seur Lensink zich voor geen eenvou dige opgave; immers in dit stuk, waarin het gesprokene in belangrijk heid ver boven de handeling uit steekt, wordt veel van de toeschou wer gevraagd. Twee uur moest de belangstelling van de kijker die bij t.v. altijd het direkte contact tus sen levend toneel en zaal mist vastgehouden worden. Daarin moet Lensink geslaagd zijn, dank zij ech ter de grote expressiviteit van de hoofdrolvertolkers, Albert van Dal- sum en Ida Wasserman. Door hun sublieme spel kon toch een contact tussen kijker en artiest tot stand ko men. De vele indringende close-ups droegen hiertoe voor een belangrijk deel bij. De AVRO-tv. heeft naar ons ge voelen succes geoogst met dit spel van menselijke verscheurdheid, waar in de geschiedenis rond deze Kardi naalfiguur een vaak aangrijpende vertolking kreeg. Aetherhlanken ZATERDAG HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymnas tiek, 7.20 Socialistisch strijdlied, 7.23 lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje), 8.00 Nieuws,, postduivenberichten en so cialistisch strijdlied, 8.19 Muzikale ochtendpost (gr.), 8.50 Wegwijs, tips voor toeristen, 9.00 Gymnastiek voor de vrouw, 9.10 Klassieke pianocon certen (gr.), 9.35 Waterstanden, 9.40 Dameskoor met pianobegeleiding, 10.00 Samen thuis, gesprek, 10.05 mor- genwijding, 10.20 Salonorkest en zangsolist, 10.50 Man in de stad, ca baret-fantasie, 11.15 Lichte gram- mofoonmuziek, 11.20 Sportnieuws, 11.45 Hammondorgelspel en zangso list, 12.15 Cultuurgewassen en hun betekenis, lezing, 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend postduivenberichten, 12.34 Vers van de pers, 13.00 Nieuws, 13.15 Vara- Varia, 13.20 Tijd voor teenagers, 14.30 Streekuitzending, 14.30 Zangrecital (gr.), 15.00 Muziekmatinee, 16.40 Boekbespreking, 17.00 Radio Jazz club, 17.30 Actualiteiten, 18.D0 Nws. en commentaar, 18.20 Lichte gram mofoonmuziek, 18.30 Theaterorkest en zangsolisten, 19.00 Artistieke staal kaart, 19.30 De achttien, flitsen uit 't vandaag te Utrecht te houden Her vormd-Gereformeerd congres, 19.45 Klassieke muziek (gr.), 19.55 Deze week, praatje, 20.00 Nieuws, 20.05 Marinierskapel, 20.40 Tango-Rumba orkest, 21.10 Socialistisch commen taar, 21.25 Italiaans ensemble en zangsolist, 21.50 Hoe vindt U het??, 22.20 Sportnieuws, 22.30 Nieuws, 22.40 Lichte orkestmuziek, 23.10 Me lodieën uit films en musicals, 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 7.00-24.00 KRO 7.00 Nieuws, 7.15 De zingende kerk: gewijde muziek, 7.30 Voor de jeugd, 7.45 Morgengebed en overweging, 8.00 Nieuws, 8.15 Pluk het weekend (gr.), 8.55 Inleiding hoogmis, 9.00 Hoogmis, 10.30 Klassieke muziek (gr.), 10.45 Voor de kleuters, 11.00 Voor de zieken, 11.45 Sopr. en piano: Klassieke liederen, 12.00 Middagklok -noodklok, 12.04 Lichte grammoloon- muziek, 12.30 Mededelingen ten be hoeve van land- en tuinbouw, 12.33 Lichte grammofoonmuziek, 12.50 Ac tualiteiten, 13.00 Nieuws, 13.15 Pla- tennieuws, 13.25 Musicerende dilet tanten, 13.50 Zang en piano: lichte muziek, 14.10 Franse les, 14.30 Voor de jeugd, 15.30 Lichte grammofoon muziek, 15.50 Vocaal ensemble: 1. muziek (gr.), 16.10 Als de dag van gisteren, kroniek van het leven, 16.40 Lichte grammofoonmuziek, 17.00 Sportperiscoop, 17.10 Jazzmuziek, 17.30 Boekbespreking, 17.40 Nieuwe klassieke grammofoonplaten, 18.00 Kunstkroniek, 18.30 Amateurspro gramma, 18.50 Praatje voor politieke voetgangers, 19.00 Nieuws, 19.10 Ac tualiteiten, 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstrijd in muzieklite ratuurkennis, 19.45 Lichtbaken, le zing, 19.55 Populaire klassieken (gr.), 20.50 En nu mijn geval, vragenbeant- woording, 21.00 Tierelantijnen, ge varieerd programma, 22.00 Kopstuk ken, licht programma, 22.20 22.25 Boekbespreking, 22.30 Nieuws, 22.40 Wij luiden de zondag in, 23.00 Religieuze muziek met commentaar, 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Vara: 15.00 Top of Flop, 15.30 Do- cumentatire film, 15.55 Tips voor de vakantie, 16.15 Documentaire film, 16.40 Documentair programma over de straalmotor, 17.00-17.30 Voor de kinderen, 19.30 K-wartaal II, caba retprogramma, NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht, VARA: 20.20 Saint Germain des Prés, gevarieerd pro gramma, 21.50 Willens en wetens, quizprogramma.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10