DUINSTREEK Uw Roode Kruis doet weer een beroep op uw beurs ZATERDAG 19 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Het Roode Kruis doet in de komen de week weer een beroep op het Ne derlandse volk voor de traditionele inzamelingsactie, waarvoor elke af deling al haar krachten inspant, om dat uit de inkomsten van deze actie deze bij iedere Nederlander gunstig bekende instelling haar vele taken moet financieren. De Afdeling Lei den en Omstreken mag daarbij na tuurlijk niet ten achter blijven en reeds maanden lang is men op het bureau van de afdeling, Rapenburg 35, bezig om deze actie te organise ren teneinde de opbrengst zo groot mogelijk te doen zijn. De huis-aan-huis-collecte begint maandag a.s., zodat de burgerij erop kan rekenen, dat in de komende da gen een Roode Kruis-propagandist zal aanbellen om een geldelijke bij drage te vragen, naar wij hopen niet tevergeefs. Het Roode Kruis immers verricht haar veelomvattende werk uitslui tend uit de gelden, die de burgerij haar ter beschikking stelt, aangezien op principiële gronden geen subsidie van welke instantie ook wordt ge vraagd. De hulpverlening op grote schaal bij rampen in binnen- of buitenland, de materiële steun aan gebieden, waar door oorlog of onlusten grote aantallen mensen, waarbij vele kin deren, het slachtoffer dreigen te worden van gebrek aan voedsel of medicamenten, enz. mogen we vol doende bekend achten, want de kran ten maken daar herhaaldelijk mel ding van. Diensten Maar weet wel iedereen, dat het dOor het Roode Kruis georganiseerde, instand gehouden en zich steeds uit breidende Bloedtransfusiediensten zijn, waardoor jaarlijks het leven van duizenden mensen, na ongeluk ken of operaties, wordt gered? En dat het Roode Kruis daarvoor o.m. zórgt, dat vele duizende bloedgevers (donores), geregistreerd volgens bloedgroep, belangeloos dag en nacht ter beschikking zijn'om het leven van een medemens te redden? De af deling Leiden alleen reeds beschikte ultimo 1961 over 6646 bloedgevers en het aantal bloedafnemingen bedroeg in dat jaar 9235. Weet iedereen ook, dat de Throm- bosedienst van de afdeling het mo gelijk maakt thrombosepatiënten, die vroeger geruime tijd in zieken huizen moesten worden behandeld, thans thuis geholpen kunnen wor den? Dit geschiedde in 1961 met niet minder dan 1765 patiënten. Weet men, dat de Hoornvliesin stanties van het Roode Kruis het mo gelijk maken door hoornvliéstrans- plantaties jaarlijks aan vele prac- tisch blinden het gezichtsvermogen terug te geven? Is men er voldoende van doordron gen - en wij richten ons speciaal tot de tienduizenden deelnemers aan het snelverkeer -, dat het groot aantal hulpposten langs de wegen, nu reeds bijna duizend in Nederland, waar te lefoon, verbandkist en EHBO aanwe zig zijn, geheel worden georganiseerd en in stand gehouden door het Roo de Kruis en dat van deze EHBO-pos- ten in het afgelopen jaar achtduizend maal gebruik werd gemaakt. Maar er is nog veel meer, wat het Roode Kruis zich tot taak stelt. Jaarlijks worden boottochten voor langdurig bedlegerigen en vakantie weken voor invalide jongeren geor ganiseerd, het Roode Kruis verzorgt de radio-medische dienst voor sche pen op zee, het heeft lectuur-depots voor ziekenhuizen en sanatoria. En ook dit is slechts een greep uit de vele taken, welke het Roode Kruis op zich heeft genomen. Daarnaast hebben vele afdelingen in Neder land - en ook Leiden behoort daar onder - een Colonne van het Roode Kruis Korps, bestaande uit goed op geleide en getrainde vrouwen en mannen, die steeds vrijwillig hun diensten aanbieden bij daarvoor in aanmerking komende gebeurtenis sen. Voor het instandhouden en uitbrei den van al dit Roode Kruiswerk is geld nodig, veel geld, want velen zul len er geen begrip van hebben wat al dat werk kost. Daarom: van de gehele burgerij wordt gevraagd de collectanten niet tevergeefs te laten aankloppen, maar met een milde bijdrage het mooie werk van het Roode Kruis te onder strepen en te helpen dit voort te zetten. Al het voorbereidende werk voor deze inzamelingsactie is voor niets gedaan, indien het Roode Kruis niet gesteund wordt door een leger van collectanten. Indien U iets voelt voor dit werk, meldt U dan op Rapenburg 35. Collectanten voor de straatcol lecte kunnen zich tot zaterdag mel den, voor de huis-aan-huis-collecte is onmiddellijke aanmelding nodig. „St. Adelbert" bekeek de Mammoetwet van weerszijden DRUK SLOT VAN WINTERSEIZOEN Eind goed, al goed. De St. Adelbert heeft het winterseizoen wat laat maar nog in de vereiste temperatuur afge sloten met een zeer druk bezochte bijeenkomst. Het onderwerp, het ontwerp Mammoetwet, bleek een krachtige trekpleister te zijn. Twee sprekers, de heer mr. J H. Groshei de, juridisch adviseur bij de school raad en mr. C. E. Schelfhout, direc teur van het R.K. Bureau voor On derwijs en Opvoeding sneden het onderwerp aan, de eerste op pro testantse manier, de laatste op ka tholieke wijze. Beiden beperkten zich tot de wetgevende problemen van de beroemde Mammoetwet en onthielden zich van zuiver opvoed kundige opmerkingen. De een... MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Veldhuyzen, tel. 20617, Zoeterwoudse singel 57b, Van Alphen, tel. 22268, Breestraat 25, 's Gravesande, tel. 31919, Stations weg 10, Van Leeuwen, tel. 20412, Van der Brandelerkade 28, Mastenbroek, tel. 25046, Houtlaan 27. Tandarts: W. G. van Leeuwen, tel. 32095. Apothe ken: Doezastraat 31, tel. 21313 en Ha ven 18, tel 20085. Alphen a. d. Rijn Dkt. P. Ste- hoüwer, tel. 2170; apotheek Somberg, tel. 3500, Wilhelminalaan 67; Wit- Gele Kruis zr. Ma. Theodula, St. Jo- sephpension, tel. 2409. Bodegraven Dkt. D. Ragay, tel. 2030; zr. D. Langeveld, tel. 2566. Alkemade en Leimuiden De artsen v. d. Werf, tel. 01712-202, Rijp- wetering en Van Haselen, tel. 01713- 217, Oude Wetering. Boskoop Dkt. Jongeneel, tel. 2019. Hazerswoude zie Koudekerk en Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, tel. 5121; Wit-Gele Kruis zr. Snellenberg, Maarten Trompstraat 27, tel. 6316; tandarts zie Lisse. Katwijk Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek zie Katwijk Zee. Katwijk Zee Dkt. J. C. A. Cle- vèringa, tel. 2061; apotheek Prince- straat 3, tel. 2755. Kouderkerk a. d. Rijn Dkt. H. A. Blaauwendraad, tel. 01714-208; voor zuster zie Leiderdorp. Langeraar zie Nieuwveeen. Leiderdorp zie Koudekerk; wijk verpleging zr. Hoogvliet, tel. 01710- 31297;. apotheek Haven 18 te Leiden neemt waar voor apotheek v. Breest Smallenburg. Leidschendam Dkt. Ludwig, tel. 3532, Groene Kruis, tel. 3449, zieken auto, i tel. 4200. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase jr., tel. 3696; Tandarts: Meulemans, tel. Lisse Tandarts: Meulemans, tel 4297, Herenweg 20. Nieuwkoop -- zie Zwammerdam. Nieuwveen Dkt. A. van ngen. tel. 01723-101. Noordwijk t. Mulder, tel. 2230; Duinrand-apotheek van 121 en van 56 uur; Wit-Gele Kruis zr. Hooymans, tel. 3388 of 2524. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, tel. 20394-50394; Wit-Gek Kruis zr. Warmenhoven, tel. 51188 of 52426. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Voor tandarts zie Lisse. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorschoten Dkt. J. E. James, tel. 2520. Voorhout Dkt. W. J. Binnema, tel. 02532-7202. Warmond Dkt. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711-220. Wassenaar De artsen H. W. Plink, tel. 2075 en J. C. de Neeftel, tel. 8303; apotheek Siderius, Lang straat 86, tel. 2141. Woubrugge zie Nieuw /een. Zoetermeer Dkt. P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. Zoals mr. Grosheide betoogde lig gen de bezwaren 1 van protestantse zijde tegen het v/etsontwerp in de vrees, dat daarvoor de vrijheid van' het bijzonder Onderwijs zal worden aangetast: Hét wordt juist geacht, dat door een verzwakking van wat uit het bijzonder onderwijs als „onder wijsvrijheid" wordt gezien, het open baar en het bijzonder onderwijs over één kam worden geschoren. De vraag is in protestantse kring gere zen of door het strakke schema van de wet aan de onderwijsvrijheid niet gezien als maatschappelijk ver schijnsel maar als individueel recht van de staatsburger geen geweld wordt aangedaan. Daarom staat men daar zeer gereserveerd tegenover 't ontwerp, te meer daar in déze raam wet de uitvoering veelal in handen is gelegd van de kroon, zodat de in vloed van het college, dat de volks vrijheden riióet handhaven, het par lement, Wordt beknot. De in de wet voorziene inschakeling van de maat schappelijke organen kan deze vrees niet wegnemen. Deze organen zijn niet de aangewezene om de volks vrijheden te handhaven. Men vreest zelfs een diktatuur van die organen. De ander.... Mr. Schelfhout ontvouwde in een werkelijk briljant historisch overzicht hoe de Mammoetwet geboren was uit de toegenomen taak van de over heid - financiéel doch ook organi satorisch - aan het ondex-wijs in on ze steeds meer ingewikkelde en ge- industrialiseerde samenleving lei ding te geven. De verworvenheden en de geestelijke instelling die uit de voorbije schoolstrijd zijr ontstaan, wilde hij niet verabsoluteren tot on veranderlijke beginselen. Als on derwijsvrijheid zag hij in hoofdzaak de vrijhid het christelijk vormings ideaal in het onderwijs te verwezen lijken. Deze is volkomen gegaran deerd in de Grondwet en wordt ook door de Mammoetwet niet aangetast. ZWAMMERDAM IN HOGER BEROEP VRIJSPRAAK GEëlST „Ik reed onberispelijk", verklaar de de bestuurde van een auto, die op de rijksweg te Zwammerdam daarmee een aanrijding zou hebben veroorzaakt met de auto van A. C. J. Compier uit Bodegraven. De kantonrechter was kennelijk van oordeel geweest, dat verdachte niet zó onberispelijk had gereden als hij zelf wel vond en daarom 50 boete of 10 dagen hechtenis opge legd, van welk vonnis de chauffeur in hoger beroep kwam bij de Haag se rechtbank. Hij zou op genoemde weg, na te zijn gekeerd, vrij plotseling zijn ge stopt, zonder de nodige veiligheid voor het verkeei In acht te hebben gènomen. Daar was verdachte 't niet mee eens en hij beriep zich op het feit, dat hij reeds 42 jaar achter het stuurrad zit zonder ongelukken te veroorzaken. Na het horen van enkele getuigen was de officier van Justitie van oor deel, dat verdachte geen schuld heeft aan het ongeval, zodat hij tot vrij spraak concludeerde. Uitspraak op 29 mei Want vrijheid van richting behoeft niet in ieder opzicht vrijheid van inrichting te zijn. Het opnemen van de maatschap pelijke organen achtte hij een groot winstpunt; de eigensoortige verant woordelijkheid van de samenleving wordt nu wettlijk erkend tegenover de machtige positie van de overheid. De weerstand in de politieke partijen tegen deze organen kon spr. niet goed begrijpen, tenzij uit een vrees, dat het zeer goed georganiseerde katho lieke onderwijs een te sterke positie zou krijgen. Wij staan niet alleen; het is moeilijk te verwachten, dat dit belangrijk onderdeel van de Mam moetwet het zal „halen". Bij de aanvang van de vergadering heeft de voorzitter, dr. M. A. van Dongen, de overleden mede-oprich ter van de St. Adelbert, ir. P. Feh- mers, in woord en gebed herdacht. Dr. J. deJong werd gelukgewenst met de hem verleend pauselijke on derscheiding. Na de gedachtenwisseling over de Mammoetwet-betogen heeft de voor zitter beide sprekers dank gezegd 'voor Kun ongetwijfeld waardevolle toelichtingen/ HILLEGOM Menige bejaarde zal zich reeds hebben afgevraagd: „Gaan we dit jaar nog een middag uit?" Andere jaren was dit eind mei of begin juni. Dertig jaar lang heeft men gebruik kunnen maken van particuliere auto's welwillend ter beschikking ge steld door de Hillegomse autobezit ters. Toen echter meer dan honderd auto's nodig werden om de bejaar den te vervoeren werd dit, vooral uit verkeer-technisch oogpunt steeds moeilijker. Men moest de grote ver keerswegen en de grote stads-centra mijden en dit bracht allerlei moei lijkheden. Daarom is men verleden jaar begonnen met het gebruik van bussen. Behoorden het verkeerspro bleem en parkeermoeilijkheden tot het verleden, het comité staat voor meer moeilijke opgaven. Waar vindt men gelegenheid om meer dan 400 personen onderdak te verlenen? Omdat het weer in juli in de regel warmer is dan in begin juni heeft het comité besloten de uitgaansdag te verschuiven tot 4 juli. De inschrijving van deelnemers (sters) zal plaats vinden op 21 juni. De bewoners van beide bejaarden centra en van Huize St. Joseph zul len in de tehuizen worden opgeschre ven. De collecte voor dit bijzondere doel zal worden gehouden in de week van 1823 juni. De medewer king van een groot aantal personen, die willen collecteren en/of tijdens de reis de bejaarden verzorgen, wordt gevraagd. Hiervoor kan men zich melden bij het sekretariaat, Hof straat 17 a. Geboren: zoon van C. W. M. Slobbe en P. M. van Schagen; zoon van A. M. Kunne en A. I. Timmers; dochter van L. A. Stroombergen en C. J. M. Kortekaas; zoon van C. A. A. Ver hoeven en M. A. van der Veek; doch ter vana G. H. van Egmond en C. M. Touw; zoon van A. N. Th. Delfos en G. van Oofjen. Ondertrouwd: J. C. Vermeij en C. van Kampen; J .W. Vermeij en M. Th. van der Linden; C. B. Seijker- land en A. Sassen. Getrouwd: A. J. Burger en J. E. v. Rooden; A. Schieke en B. van der Linden: J. de Jonge en T. J. van Rijswijk. Overleden: P. J. de Mooij m. 85 jr; T. Swaanswijk, weduwe van H. Ver meulen 87 jaar. Geboren d.v. W. C. Witteman en T. M. T. van Haaster; d.v. M. P. van der Meer en W. Freeke; d.v. D. Kardol en M. Stoker; z.v. J. J. van der Ploeg en E. C. M. Sanders; d.v. A. Sascuw en J C. M- Hoogkamer; z.v. J. de Kwaasteniet en I. W. Laagbroek. Ondertrouwd: J. J. 'P. Crabbendam en C. J; M. Lommerse; A. Mokkenstroom en C. van der Lans; J. T. Besu en M. Bijwaard. Getrouwd: J. J. van Berk en W. J. van Loon. Overleden: M. P. C. van Maris, vr. 69 jr; D. Sael, m. 39 jaar. KATWIJK AAN DE' IN Geboren: Bertus C. zn v Plas man en C. W. van der Meij, lijntje dr v. P. van Duyn en J. Berkheij; Johanna M. D. dr v. T. J. Dongel- mans en M. H. van der Meer; Maria C dr v. C. I vaan en G. Berkheij; Iiendrika J. dr v. C. van Rooyen en A. H. Brugman. Ignatia dr v. P. J. H. Gielen en G. P. Hendriks; Cor nelia zn v. C. Haasnoot en C. van Duy ven voorde; Pan I zn v. J. M. Muler en T. H. M. ten Doop; Corne lia J. dr v. J. Duindam en C. Meij- vogel; Jannetje A. d" v. D. C. Plug en A. C. Peet; Karei zn v. K. Hop pers en J. F. de Vreugd; Engelina J. dr v. G. den Hollander en N. van der Plas. WASSENAAR In de hal van de Wethouder Hui- bregtseschool is de jaarlijkse wed strijd in het verlenen van eerste hulp bij ongelukken gehouden tussen een team van de Wassenaarse Rode Kruis-colonne en de dames en heren van de Katholieke Nat. Bond voor EHBO in Wassenaar. De opgave luidde: het verbinden van een vier tal gewonden bij een denkbeeldig ongeluk op een boerenbedrijf. De prestaties- werden kritisch beoor deeld door een jury van drie art sen: de doktoren Römer, Oosterbaah en Boersma. Bij de dames behaalde de Rode Kruis-colonne 246 punten en de leid ster 35 punten, samen 281, de Kath. EHBO 238 punten en de leidster 36 punten, samen 274. Bij de heren was de verhouding andersom. De Kath. EHBO kwam tot 359 punten, de leider tot 55, samen 414, het Rode Kruis tot 335 punten en 51 voor de leider, samen 386. De totaaluitslag was dus, dat de Kath. EHBO met 688 punten de wed strijd van het Rode Kruis (667 pun ten) gewonnen had en zich een jaar eigenaresse mag noemen van de voor deze jaarlijkse wedstrijd beschikbaar gestelde wisselbeker. Programma Blauw Zwart Blauw Zwart 1 krijgt zondagmiddag thuis bezoek van het Leidse LFC; de wed strijd begint zoals gewoonlijk om half 3. Verder komt van de senioren- elftallen alleen het 9e in het geweer en wel in een uitwedstrijd tegen GSC 5. Blauw Zwart 3, dat vorige week het kampioenschap behaalde, speelt op het ogenblik promotiewedstrij den, a.s. woensdag tegen Kranen burg 3 (thuis). Het juniorenprogramma voor za terdag luidt als volgt: Blauw Zwart 9Wilhelmus 7; GDS 7Blauw Zwart 11; Blauw Zwart 13West- landia 10. Zondag spelen junioren elftallen: Blauw Zwart 1ADO 1; Wilhelmus 2Blauw Zwart 4; Blauw Zwart 6Blauw Zwart 7; Blauw Zwart 12, dat het kampioenschap behaalde door met 23 punten uit 13 wedstrijden op de eerste plaats te eindigen, is vrij. A.s. zondagmiddag wordt vanuit Wassenaar de St. Josephrallye I ge organiseerd, een oriënteringsrit voor auto's en motoren, waarvan de baten bestemd zijn voor het bouwfonds der St. Josephparochie, welk fonds, zo als bekend, de bouw van de vrijwel voltooide nieuwe St. Josephparochie- kerk helpt financieren. De rit begint bij gebouw Sion in de Violierenweg, bij park Deyler- oord. De route is ongeveer 65 km. lang en deze route moet worden ge vonden aan de hand van een route beschrijving. De voorbereidingscommissie hoopt, dat niet alleen ervaren rallyerijders, doch ook nieuwelingen in deze sport zich voor de rally e zullen aanmel den. Er is voor hen n.l. een speciale klasse. Aantrekkelijke prijzen zullen de beloning vormen voor de beste pres taties, zowel in de klasse van de meer ervarenen als in de nieuwelin genklasse. Inschrijving kan zondag aan het startbureau, dat in Sion gevestigd is geschieden vanaf half 2. Om 2 uur gaat de eerste deelnemer van start. Programma van de R.K. Jongeren Zondagavond 20 mei om 8 uur orga niseren de R.K. Jongeren een gezel lige balavond met attracties in het Verenigingsgebouw, waar ook ka tholieke jongelui, die geen lid zijn welkom zijn. Woensdag 23 mei a.s. wordt eveneens in het Verenigings gebouw een avond in Franse stijl ge houden met toeristische tips en films over Frankrijk. Op deze avond zijn alle belangstellenden welkom. Loterij Katholiek Thuisfront De afdeling Wassenaar van het Natio naal Katholiek Thuisfront heeft een aantal personen bereid bevonden als verkopers op te treden van de loten voor de grote nationale loterij, die ten bate van het thuisfrontwerk ge organiseerd wordt. De verkoopadres sen zijn: Rijksstraatweg 372, Vinken- laan 25, Langstraat 56, Kerkstraat 71, Adriaan Pauwstraat 32, Tulpweg 3, van Z. van Nijeveltstraat 368 en Kerkehout 73. Actie „Wij en Zij" Ook in Was senaar zal worden meedegewerkt aan de actie „Wij en Zij" van de ka tholieke Arbeidersbeweging. Ge vraagd wordt de volgende week vrij dag 25 mei een uur loon af te staan voor steun aan de arbeidersorgani satie in Zuid Oost Azië. In verband met deze uurloonactie zullen bij de leden van de KAB envelopjes wor den thuisbezorgd, waarin de bijdra gen kunnen worden Tijdelijk stopverbod in de Lang straat In verband met de werk zaamheden in de Langstraat aan een nieuw pand van een levensmidde- lenbedrijf is door burgemeester en wethouders voor een gedeelte van deze straat een tijdelijk stopverbod afgekondigd, dat geldig is voor beide zijden van de straat en dat is aan gegeven met borden. Kring-adspirantenwedstrijden De jaarlijkse adpirantenwedstrijden gymnastiek voor de Kring Leiden en omstreken van het KNGV zullen op zaterdag 26 mei a.s. in Wassenaar worden georganiseerd door de sport vereniging WIK. De wedstrijden worden gehouden in de gymnastiek zaal van de Europaschool en begin nen om 3 uur. Om half 6 wordt door de deelnemende verenigingen een korte mars door Wassenaar gehou den, gevolgd door een openluchtde monstratie. LISSE De Konijnen en Pluimvee-vereni- ging „Lisse en Omstreken" kwam in gebouw „Taveerne" in vergadering bijeen onder leiding van de heer N. J. Dol, die een kort openingswoord sprak waarin hij belangstelling op wekte voor het fokken van goede dieren waarmee men naar de ten toonstellingen kan gaan. Behalve enkele huishoudelijke za ken werd goede aandacht besteed aan de agenda voor de vergadering van de Raad van Beheer. Deze agen da bevat een punt, waarmee de Lis- ser fokkers zich niet konden vereni gen, namelijk dat op deze landelijke vergadering voorgesteld zal worden, dat het inschrijfgeld voor te houden tentoonstellen in den lande overal gelijk zal zijn. Unaniem sprak de vergadering zich daar tegen uit. Iedere tentoonstelling moet de ex ploitatie zo weten op te zetten, dat men rond kan komen, doch alles over één kam scheren vond men be slist onjuist. Dit zal op de vergade ring van de Raad van Beheer duide lijk uitgesproken worden bij monde van de heer K. P. van der Spek, die met de heer Philippi uit Hillegom Lisse zal vertegenwoordigen. Besloten werd op 15 september a.s. een tafelkeuring te houden voor ko nijnen, kippen en klein pluimvee. Door bekwame keurmeesters zullen de fouten in de dieren worden aan getoond en de weg gewezen wor den hoe men door goed fokken deze fouten kan wegwerken. Het werd betreurd, dat zowel Hil legom als Heemstede op de zelfde datum een clubtentoonstelling gaan organiseren, doch de Lisser Vereni ging besloot om aan beide tentoon stellingen alle mogelijke medewer king te verlenen. LISSE Groene Bloembollenveiling On der direktie van N.V. Holland's Bloembollen Huis Lisse werd te Be verwijk een veiling gehouden van grtoen te veld staande bloembollen. De belangstelling voor deze veiling was bijzonder groot, de gewassen waren ongelijk, enkele partijen had den wel wat waterschade. De ver koop was zeer best. Besteed werden voor bedden van 2Vï R.R.: Tulpen: King of the Yellows 55; Mon Treser 82; Van der Neer (niet best) 35; Brilliant Star 60, Fred Moo re 34; Weber 38; Rynsoever 48; Van der Eerden 50; Fdith Eddy 50; Edith Eddy Max 40; London 150. Bijgoed: Anemone fulgens 31; Frit- telaria gemengd 35; Chionodoxa 50. Oogst van de straat. Gevonden: linker babyschoentje; paar witte da meshandschoenen; gouden damesring met rode steen; beige portemonnaie met knip; herenpolshorloge; fototoe stel in bruin etui; weekkaart NZH; paar nylons (Duet) en paar bruine dameshandschoenen; Prisma dames polshorloge met gevlochten bandje. Aan komen lopen: zwart-wit hond je met hangoren; een varken (terug te bekomen op het politiebureau!). Verloren voorwerpen: dameshor loge Ardath; grote knipportemonnaie met 30.a 40.buine schouder tas van filmtoestel en 2 films; mapje foto's; zilveren r -•band met 2 be deltjes; groene portemonnaie nk. 1.50; damespolshorloge met bandje; rode autoped met luchtband; doublé damespolshorloge met groen-geel bandje; groene Marokkaansleder i portemonnaie inh. 1.50 en foto's; dasspeld met steen; doublé armband; blauwe nylon regenjas; dubbele brui ne fietstas; blauwe step; meisjes- portemonnaie inh. f5.en klein geld; bos sleutels; metalen label van Sunway jalouzie; huissleutel voor cylinder Lipsslot; zwarte portemon naie inh. 1.35; bril met donker mon tuur; Osmia vulpen in etui. Weggelopen: bruine hond met lan ge oren. Geboren: Martinus zoon van M. van Waveren en G. Phillipo; Brigitte Sophia Helena dochter van M. S. M. Vermolen en A. P. Elfering; Victor Emmanuël zoon van N. Geerlings en M. T. de Groot; Petrus zoon van A. G. Geerlings en M. C. Bliek; Marina dochter van S. Büscher en M. den Beider; Nicolaas Andreas Ignatius M. zoon van N. A. Oosterveer en L. J. Reemerswaal; Catharina Margaretha Huberdina Maria dochter van W. J. Baak en W. M. Kleverlaan. Ondertrouwd: Johannes de Wagt te Heemstede en Cornelia de Vreede; Jeroen van Beele te Katwijk en Neel- tje Buurman; Christiaan J. Homan te Sassenheim en Johanna C. Onder water; Willebrordus J. Tromp te Hilligom en Jipkje P. M. van der Zwet; Wilhelmus Petrus Van Beek te Voorhout en Helena M. Elfering. Getrouwd: A. J. Bon en S. B. Velt- man. Overleden: Gustav Christian Pau- stian oud 59 jaar gehuwd met G. E. W. Wede; Alida van der Voort echt genote van R. v. d. Poll oud 65 jaar. NOORDWIJK Ds. Hoekstra naar vissers op Hel goland Ds. W. Hoekstra, Hervormd predikant te Noordwijk aan Zee, is donderdag jl. voor twaalf dagen naar Helgoland vertrokken om daar de geestelijke verzorging ter hand te nemen van de Hollandse vissers die het eiland aandoen. Dit werk be vindt zich nog in een pril stadium. Zondag a.s. hoopt ds. Hoekstra twee diensten voor de vissers te leiden. M.S.V.-handbal. - Het handbalpro gramma voor het komende weekein de luidt als volgt: Dames: Quick SportMSV 1 aan vang 13.00 uur, Den Haag; MSV 2 Jagers 3, aanv. 12.00 uur, gemeente lijk sportpark; MSV 2Jong Ade, aanvang 15.00 uur, gem. Sportpark. Heren: Wings 2MSV 1, aanvang 13.00 uur, Den Haag. Junioren: VVSBMSV, aanvang 12.00 uur, Noord wij kerhout. Adspiranten: ForeholteMSV aan vang 15.00 uur, Voorhout. MSV-gymnastiek. - Het clubkam pioenschap voor dames en meisjes wordt dit jaar gehouden op dinsdag 29 mei a.s. in het gymnastieklokaal in de Bronckhorststraat te Noordwijk Binnen. Thea Duindam, kampioene 1961-'62 zal de fraaie wisselbeker moeten verdedigen tegen een opko mende groep van jonge turnsters, die ongetwijfeld voor een verrassen de uitslag kunnen zorgen. In de maanden mei en juni zullen voor alle afdelingen onderlinge wed strijden georganiseerd worden, waar bij tevens geturnd kan worden voor de vaardigheidsdiploma's. Ondertrouwd: Erik P. Kleijwegt en Adriana v. Rooijen; Charles A. Patton en Johanna M. C. v. Mastrigt; Gerardus S. T-Ioman en Christina A. Duindam; Ger. H. v. Went en Anna B. Langerak; Leonardus A. de Klerk en Gerarda M. Alkemade; Pieter D. Broks en Adriana J. Los. Getrouwd: Antonius B. C. M. Zon neveld en Johanna Chr. M. Heems kerk; Wilhelmus J. Sluijs en Joha- na J. M. Kortekaas; Hein Jan Piers- ma en Jansje v. d. Luijt; Martinus G. den Hollander en Johanna C. Caspers; Petrus J. A. Rietveld en Cornelia W. luindam. SASSENHEIM PIET VAN DER LANS (VOOR DE VIJFDE MAAL) CLUBKAMPIOEN Op het prechtige parcours in het Langeveld te N ordwijkerhout hield de wielervereniging „Sassenheim en Omstreken" lange afstand /edstrij- den om het clubkampioensch In een prachtig gereden koers over tien ronden zagen de deelnemers kans met een gemiddelde van ruim 42 km. per uur te draaien. Het vuur werd de kampioen, al vorens hij de titel in de wacht kon slepen, na aan de schenexi gelegd. Vooral zijn neef, Arie v. d. Lans, Ayist van geen wijken. Pas in de laat ste kilometers moest deze lossen en werd met 15 seconden achterstand tweede. Ook om de derde en vierde plaats werd fe' gestreden tussen M. van Hage en J. de Zwart, die na .-en felle spurt de der^e plaats bezette vóór Van Hage. Bij de adsniranten was het krachts verschil wel even groter. Hier was het A. Wassenaar, die de toon aangaf en het G. Hekker danig lastig maak te. Eerste werd G. Hekker, 2. A. Was senaar. 3. F. van Dam en 4. G. van der Vlugt. De jeugdronde over 12 km. werd gewonnen door G. Wassenaar. 2. G. v. d. Zon, 3. N. Hekker. Duivensport. De p.v. „De Blauw- band" hield een wedvlucht met ou de duiven vanaf Bohain, 260 km. In concours 130 duiven, deze werden al daar gelost te 9 uur 25 min., aan komst eerst duif 2.07.01, snelheid 920 meter per minuut, laatste duif 4.13.51, snelheid 635 meter per minuut. J. Drost 1, 22, 30; R. Beunderman 2; R. Slikkerveer 3. 12, 21, 29, 31; G. Zandbergen 4, 6, 23; H. v. d. Lans 5, 26; W. v. d. Zwart 7, 18; H. v Nie- kerk 8, 13, 28, 32: L. de Ridder 9, 14, 33; Gebr. v. d. Krogt 10. VOORSCHOTEN KVP Woensdag 23 mei spreekt voor de KVP mr P. J. M. Aalberse in het Bondsgebouw, aanvang 8 uur. VOETBAL SVLV Nieuw programma: Lisse 3-SVLV 2, 2.30 uur; SVLV 3-Lugd. 6, 2.30 uur; SVLV 4-VTL 2 12 uur. HANDBAL SVLV Programma zondag 20 mei. Senioren: SVLV-Jagers 13 uur. Opstelling: F. Meyer, T. Moerkerk, F. Habraken, A. Dickhoff, J. Kooy- man, C. Kievits, A. Weber, H. Nooy, R. Konings, T. Vogelaar, D. Vreeburg. Res. A. v. Rhijn, C. Knijnenburg. WARMOND Duivensport. P.V. „Warmond" hield een vedvlucht met oude dui ven vanaf Tergnier 295 km. In con cours 127 duiven, los 7 uur, aankomst eerste duif 12,40,50, snelheid 859 me ter per minuut, laatste duif 13,58,42, snelheid 704 meter per minuut. J. de Weerd 1, 22, 24, 25, 26; B. F. Oskam 2, 9; Dr. J. Venker 3, 4, 5, 6, 14; P. Vogelenzang 7, 23; C. Kortekaas 8, 10. HAZERSWOUDE VERKEERSONGELUKKEN BIJ DE ROEMER Een Goudse arts heeft moeten on dervinden dat het berijden van een auto op de Roemer alle concentra tie eist. Op een gegeven moment heeft hij namelijk niet een van de bochten gezien, waardoor zijn wagen onverwacht over de kop sloeg en in de berm terecht kwam. De arts kreeg geen letsel Een Hazerswoudse bromfietser en een fietser kwamen met elkaar in botsing bij het kruispunt Roemer laan. Zonder gevolgen was dit niet voor de bromfietser, de heer J. Ver moedelijk heeft hij een hersenschud ding opgelopen.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7