met de smaak van vandaag voor de mensen van vandaag II lit r Khnmill VRIJDAG 18 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 GEMEENTE NOORD WIJK Uitbreidingsplan Het hoofd van 't gemeen tebestuur van Noordwijk brengt ter openbare ken nis, dat van en met 21 mei tot en met 3 juni 1962 Ier gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage zijn gelegd ontwerp-besluiten betreffende de bestem ming in het plan van uit breiding in onderdelen van de percelen, kadas traal bekend gemeente Noordwijk sectie D. no. 841 (gedeeltelijk) aan de Van Panhuysstraat en van D. no. 848 (gedeeltelijk) aan de Van de Mortelstr. Belanghebbenden worden edurende bovengenoem- e termijn in de gelegen heid gesteld hun bezwaren hiertegen kenbaar te ma ken. Noordwijk 18 mei 1962 Het hoofd van het gemeentebestuur, G. F. W. VAN BERCKEL Sterrewacht te Leiden vraagt: Tijdelijke hulp voor hele of halve dagen, voor het schoonmaken van de bibliotheek. Bruto uurloon voor 23-ja rigen of ouderen 1.90. Aanmelden: Hoofdgebouw Sterrewacht. Te koop of te huur gevr.: Bedrijfsruimte 100-200 m2. Brieven onder no. 1463 bur. v. d. blad. MAGNEET bromfietsen verdienen de voorkeur! IV'odel Globemaster en Automatic in diverse kleu ren. Dealer Motorhandel J. J. d. Geest Pieterskerkgracht 6 (Achter Trianon-theater) DIT IS AMSTEL AMSTEL PILS -Let op het B: 30/45 CU. 10/15CT. nieuwe etiket met de gouden rand: Dit is AMSTEL Amstel Pils '62 PILSENER; Nieuwe Rijn 62 TeL 24108, Leiden lliimiq Wat een prachtige bril! Kies een montuur dat past bij Uw ka rakter. Kleur en lijn van montuur zijn even belangrijk als de glazen. MODERNE OPTIEK VAN DER WIEL II het verbond van Hij kwam op een halve meter afstand langs Tournefort en terwijl hij voorbij snelde sloeg hij zo geweldig zijn linkervuist uit, dat de agent van het comité wankelde en zich in zijn hele lengte op straat stenen uitstrekte. Het volgende ogen blik was Chauvelin erbij. Tournefort riep, terwijl hij probeerde op de been te komen, hijgend tegen hem: „Zag u hem? Welke kant is hy uit?" „De rue Bordet in. Achter hem aan burger!" antwoorde Chauvelin grim mig tussen de tanden door. Tezamen vervolgden de beide man nen de jacht door het verwaarde net werk van straten, geleid door hun vluchtende prooi. Zij hadden Rateau goed in het oog en deze kon nu niet meer ziin vorige taktiek volhouden, BARONESSE ORCZY nu hij twee goed-afgerichte speur honden achter zich had. Op een ge geven ogenblik was hij tussen hen beiden in. Tournefort ging behoed zaam de rue Bordet verder Chau velin, eveneens sluipend, kwam de zelfde straat aan het andere eind in, en Rateau weer op z'n gemak lopend was van ieder hunner evenver ver wijderd. V Er lopen geen zijstraten uit in de rue Bordet, de gehele lengte is nog geen vijftig meter; nu verborg Tour nefort, weer op zijn gemak, zich aan het einde der straat, achter een deur opening, terwijl Chauvelin etzelfde deed aan het andere eind Rateau in het midden staand, scheen nogmaals te aarzelen. Vlak over hem was een kleine herberg, waarvan de deur gast vrij openstond; het uithangb^- Le bon Copain", beloofde rust en een verfrissing. Hij keek naar beide zij den der straat en stelde zichzelf ver moedelijk gerust met het feit dat zijn beide vervolgers voor het ogenblik niet in zicht waren, drukte zijn pak tegen zich aan, vloog naar de L-rberg en verdween in de deur. Niets kon prachtiger. Het wild, voor het ogenblik, was veilig, en al konden de speurhonden ^.1 frissing krijgen, zij konden in ieder geval rust nemen. Tournefort en Chauvelin kropen uit hun schuilhoe ken. Zij ontmoetten elkander midden in de straat, op de plaats waar Ra teau even van te voren gestaan had. Het werd toen helemaal donker en de straat was verstoken van lan taarns, maar het licht in de herberg liet het interieur geheel overzien. Het onderste deel van het grote win kelraam was van een gordijn voor zien, maar de hoofden van de bezoe kers van „Le bon Copain" staken boven het gordijn uit, en het alge meen doen en laten kon duidelijk ge zien worden. Tournefort, nooit verlegen, was al op een laag uitsteeksel van der der huismuren aan de overzijde geklo- men. Van dit verhoogde punt kon hij gemakkelijker alles binnen de her berg gade slaan en in korte, afge broken zinnen gaf hij aan zijn chef een beschrijving van hetgeen hij daar zag. „Rateau is gaan zittenzijn rug naar het raamhij heeft het pak dicht naast zich op de bank neer gelegd hij kan even niets zeggen, want hij is aan 't hoesten en aan 't spuwen als een oude walrus Een meisje brengt hem een fles wijn en een homp brood met kaas Hij is beginnen te sprekenhij schijnt veel te vertellen te hebbende lui lachensommige klappen in de handenEn daar komt Jean Victor, de herbergier.ge kent hem, burger.een dikke, lompe kerel, een uitstekend patriot, zoals ik wel wilde dat ze allen warenHij is ook aan 't iachen en praat met Rateau, die wordt dubbelgevouwen door een nieuwe hoestaanval Chauvelin uitte een uitroep van ongeduld: „Genoeg hiervan, burger Tourne fort. Houd de man in 't oog en houd je mond. Ik ben doodop". „Geen wonder", mompelde Tourne fort. Toen voegde hij erbij. „Waar om laat ge me niet binnengaan en Rateau gevangen nemen nu? We zou den dan de diamanten hebben en -" „En de cidevant comtesse de Suc- cy en die man Bertin verleizen", antwoordde Chauvelin met directe barsheid. „Bertin die niemand an ders zijn kan dan die verwenste En gelsman, de Hij hield plotseling op, daar hij •Tournefort, net verbazing en afkeer op zijn magei scherpgetekend gelaat naar zich zag staren. „Je verliest Rateau uit het oog bur ger," ging Chauvelin kalm voort. „Wat doet hij nu?" Maar Tournefort voelde wel dat deze kalmte alleen aan de oppervlak te was; iets vreemds had het kloeke, zelfbeheerste orin van zijn chef ver stoord. Hij zou graag een paar vra gen gedaan hebben, maar hij wist bij ondervinding dat het noch verstandig, noch aanbevelenswaardig was om naar burger Chauvelin's gedachten te vragen. Dus keerde hij zich na een kort ogenblik weer gehoorzaam naar zyn taak. „Ik kan Rateau op 't ogenblik niet zien", zei hy, „maar er wordt veel gepraat en ze zijn erg vrolijk daar binnen. Ah! daar is hy, denk ik. Ja, ik zie hem!Hij is achter de toon bank met Jean Victor in'gesprek en hy heeft juist geld op de toon bank geworpenook goud geld! voor de duivel. Toen plotseling, zonder waarschu wing, sprong Tournefort van zijn waarnemingspost naar beneden. Chauvelin uitte een kort: „Wat voor de bliksem voert ge uit, burger?" „Rateau gaat heen", antwoordde Tournefort opgewonden. „Hij dronk een glas wijn op de valreep en heeft zijn pak opgenomen, gereed om weg te gaan". Nogmaals gehurkt in de donkere hoek van een deuropening, wachtten de beide mannen met gespannen ze nuwen, op de verschijning van hun tegenstander. „Ik wilde dat burger Gourdon hier was", fluiterde Tournefort. „In 't donker kan je beter met z'n drieën zijn, dan met twee". „Ik zond hem terug naar de post in de rue Mouffetard", was Chauve- lins korte antwoord „om daar te zeg gen dat ik misschien dadelijk een troep gewapende mannen zou nodig hebben. Maar hy zou nu wel hier kunnen zijn, om ons te helpen. In ieder geval heb ik mijn fluitje en als Hij zei niets meer, want op dit ogenblik werd de deur van de her berg geopend van oinnen af en kwam Rateau de straat in, vergezeld door het luide gelacht en handgeklap van de gasten uit „Le bon Copain". (Wordt vervolgd.)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10