DUINSTREEK JONGE FRANSE SCHILDER EXPOSEERT BIJ HET L.A.K. Burgerlijke Stand Laatste Berichten VVD-fractie staat voor ernstige beslissing PERSOONLIJKE LENINGEN DONDERDAG 17 MEI 192 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 LATE UITLOPER VAN KUBISME QP HET OGENBLIK exposeert de in Nederalnd studerende jonge Franse schilder Guy-Marie Nouvel onder auspiciën van het Leids Aca demisch Kunstcentrum schilderijen en tekeningen in het Academiege bouw aan het Rapenburg. Nouvel (1931) is een Breton, die als achttienjarige reeds in Parijs werkte, doch thans aan de Amster damse academie voor monumentale kunsten studeert. Het is de tweede maal, dat hij in Nederland is. In 1957 kreeg hij een beurs voor drie maan den van het Maison Des Cartes. De schilderkunst van de thans goed 30-jarige Fransman is in dezen nog onvoldragen, maar bergt naar ons gevoelen veel beloften voor de toe komst in zich, in tegenstelling met zijn tekeningen, die een hogere graad van artistieke ontwikkeling hebben bereikt. In zijn schilderijen toont hij een sterke voorliefde voor een lichte peinture, zo te zien schildert hij meer met het mes dan met het pen seel. Dat maakt vele van zijn betrek kelijke kleine doeken transparant. Hij schijnt gegrepen door het nevel licht van ons klimiaat en die ons zo zeer vertrouwde stemming weet hij in zijn doeken mooi te verbeelden. Zijn kleurengamma is niet breed, hij heeft een voorkeur voor geel en bruin, doch een enkele maal weet hij door een felle toets blauw of oranje zijn werken op een prettige manier te verlevendigen, hoewel ook zijn „gedekte" doeken soms een prachtige sfeer bezitten, zoals in het mooie „Kanaal" (cat. nr. 1). „Land schap met huizen" (3) treft door een zeer mooi blauw, de twee doeken „Spaanse stad" (8 en 11) door de mooie compositie in geel. Dat Nouvel in staat is om ook rond andere on derwerpen sfeer te scheppen, be wijst „Stilleven" (38). Een sterk Hollands aspect vertoont „Huizen" (10). Een aantal geëxposeerde tekenin gen geven een goede indrul: van zijn vaardigheid met de pen in een eigen stijl. Zo is „Zittende man" (26) mooi in het vlak gezet. Stoer gete kend is „Staande man" (36) maar een der mooiste tekeningen achten wij „Zittend meisje" (37), een zeer gevoelige prent, resultaat van een tedere observatie. Tenslotte willen we wijzen op een mooi klein blad „Huizen en wilgen" (35) en een goed gecomponeerd „Stilleven met fles sen" (29). I'VE FRANSMAN schildert in een stijl, die we als een late uitlo per van het kubisme zouden kunnen beschouwen. Al voert hij dat kubis me in al zijn doeken niet even con sequent door, hij componeert toch hoofdzakelijk in recht- en driehoe ken, die hij ziet in architectonische De Natuurvriend hield zieh bezig met visziekten Voor een goed bezette zaal gaf gisteravond de heer G. Wouda een interessante lezing over de door de „aquarianen" zo zeer gevreesde wit te stippelziekte. Voorzitter C. Borghart heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer G. Wouda, die be reid was gevonden dit moeilijk pro bleem aan te snijden. Het wederom balloteren van enkele nieuwe leden geeft een gezonde groei van de ver eniging weer. Hierna werd de heer Wouda in de gelegenheid gesteld de „Witte stip" eens grondig uit de doeken te doen. Spreker merkte op, dat er onder scheid gemaakt dient te worden tus sen de z.g. Ichthyopethiriasis of wit te stipziekte en de z.g. peper- of zandstip. Alhoewel de laatste niet zo gevaarlijk is, kan deze op de duur toch net zulke fatale gevolgen heb ben als eerstgenoemde. Na verschillende oorzaken van di verse stipsoorten onder de loupe te hebben genomen, besprak de heer Wouda met de aanwezigen de voor- en nadelen welke aan de vele be strijdingsmiddelen vastzitten. Hier 'bleek al spoedig, dat de bestrijding van deze ziekten geen eenvoudige bezigheid is, zodat ook hier het spreekwoord opgaat: „Voorkomen is beter dan genezen". Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doct.ex. Ge schiedenis, mej. M. A. Aalders te Den Haag; voor het Doct.ex. Natuur kunde de heer L. Wolterbeck Mul ler te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op een proefschrift, getiteld „Poets, Patrons, and Professors (an outline of some literary connexions between Eng land and the University of Leiden 1575-1586)", de heer J. A. v. Dorsten, geboren te Piroe (N.O.I.) en thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. A. G. N. Eachrach. Geboren: Cornelis z.v. C. Vermeer en P. Kroon; Diederidk z.v. D. van Berk er N. Benjamins; Robin Wil helmus z.v. W. A. M. Weenink en E. Vinkestijn; Marianne d.v. H. W. Ha- mersma en G. Lautenbach; Petrus W. G. M. z.v. G. C. Rhijn en J. P. van Gent. Overleden: J. C. Corsten, 25 jr, man; E. T. Roselje, 32 jr, e.v. A W. van Doorne; B. H. van der Horst, 60 jr, man. onderwerpen, huizen, een vrij be perkt terrein dus. Zijn doeken zijn veelal wat vlak zonder pertinent ruimtelijke werking; ze treden niet buiten het raam van de lijst, als het ware. Hij is ook trouwens meer ge neigd naar het figuratieve, dat om een vaste begrenzing vraagt dan naar het abstrakte, dat veel meer op de wijde ruimte in gericht. Er is echter een gevaar, dat zich bij het beschouwen van het geheel der tentoongestelde schilderijen op dringt: een zekere eenvormigheid, een te veel herhalen, door het bin nen vrij enge g-enzende gehouden onderwerp en Nouvel's smalle palet. Ondanks de goede sfeerwerking, die ze ongetwijfeld bezitten, raakt men er op den duur op uitgekeken. We liswaar is Nouvel als schilder nog niet volgroeid, maar hij zal zijn pic turale wieken zo langzamerhand toch wat breder moeten gaan uitslaan. Zijn levendig-blije kleurgevoel vraagt meer dan „als maar huisjes". De tentoonstelling, die woensdag middag geopend werd, duurt tot en met 15 juni en is, met uitzondering van de zaterdagen en de zondagen, dagelijks te bezichtigen van 9 tot half 6. wpr. Communie- geschenken IN GROTE SORTERING GEBOORTE AANKONDIGINGEN Fa. J. N. GE1JER Botermarkt 26 Leiden - Tel. 20519 (Advertentie) Inspecteur Oudman installeerde 350 Jeugdnatuurwachtertjes Ongeveer 350 leerlingetjes uit de vijfde klassen zijn gistermiddag ge ïnstalleerd als Jeugdnatuurwachters. Deze installatie had plaats in do grote zaal van „Den Burcht". Zij ging aan een bijzonder geslaagde film voorstelling vooraf. Daar het opspelden van enkele honderden insignes en het uitreiken van de even zovele oorkonden van het Comité Jeugdnatuur wacht Lei den het zo geregeld, dat van elke school het betrof hier in totaal zeventien scholen twee leerlingen op het podium verschenen. De inspecteur van politie, de heer H. Oudman, aan wie was ver zocht de installatieplechtigheid te verrichten, maakte van de gelegen heid gebruik om de jongens en meis jes te wijzen op de belangrijke taak die hun wacht, n.l. het beschermen van alles wat leeft in de natuur. „We zijn trots op jullie en we reke nen op jullie," zei hij. Ook de di recteur van het landelijk instituut, de heer C. H. Voorhoeve, bond de jongelui op het hart te voldoen aan de hun gestelde opdracht. „Er wor den nog te veel takken van de bomen gerukt en er worden nog te veel eenden in hun rust verstoord." Overi gen toonden hij zich verheugd over het feit, dat er in Leiden weer zo'n grote groep jeugdnatuur wachters is bijgekomen. Hij vertelde, dat er sinds 1950 in ons land al ruim 113.000 kin deren als lid van de jeugdnatuur- wacht zijn geinstalleerd. Na deze toespraken werden films vertoond, die alle even spannend als grappig waren. De kinderen hebben zich in ieder geval kostelijk ver maakt. Bij het maandag in Manchester (Engeland) gehouden examen voor dansleraar slaagde Yumulis Castelein met hoogste lof tot member van de Imperial Society of Teachers of Dan cing. R.K. BRIDGECLUB S.V.A. Dinsdagavond werd in groep Zwart de laatste avond gespeeld voor de par en wedstrijd. De eindstand, na ne gen avonden spelen is als volgt: 1 v. d. Ruit-Middelbeek 976 p. (110), 2 dames Bik 973 (114), 3 hr. en me vrouw v. d. Drift 963 (125), 4 mevr. Werter-hr. Bik 959 (113), 5 v. Wijk- Dieben 891 (112), 6 v. Haasteren- Abswoude 869 (36), 7 hr. en mevr. Bernsen 852 (75), 8 mej. v. Loon- Hoekstra 851 (90), hr. en mevr. Cup pen 837 (87), 10 Smits-Weber 829 p. In groep Rood werd gespeeld voor de beker. Het resultaat was als volgt: 1 Dames v. Noori-Bisschop 72 p. (133), 2 Brocken-Bertels 70 (123), 3 dames Menken-de Clerk 65 (113), 4 mevr. Bouzie-hr. Wijnen 64 (118), 5 hr. en mevr. de Ridder 58 (131), 6 hr. en mevr. v. Leeuwen 57 (122), 7 dames Smit-Canaeus 55 p. (137). Woensdagavond speelde SVA te Wassenaar tegen de r.k. bridgeclub „Sion". Zowel in groep A als B werd door SVA gewonnen, zij het in groep B slechts met 1 punt verschil, zodat de beide wissselbekers mede naar Leiden gingen. LEIDSCHENDAM Middenstands-centrale. Het be stuur van deze centrale is thans als volgt gevormd; A. C. Reijling, voor zitter; G. J. Schuyt, vice-voorzitter; L. Bontje, secretaris-penningmeester; en de leden A. A. Zijlstra, A. Haa- gen, K. v. d. Zwaan, J. Huisstede, H. L. van Dongen. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 17 MEI St. Christoffel (Handelsreizigers) 8.15 uur Schuttershof. Bijeenkomst. Damescontact St. Ant. par. Leiden zuidwest Mariadag, 9.30 uur v.m. H. Mis. 3 uur nam. Mariahulde. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd Leiden Jeugd EHBO, 7 uur, ge bouw GG en GD. VRIJDAG 18 MEI APOTHErtERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider-apotheek, Lammensch.- weg 7, tel. 23553. De aienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zuicler-apotheek. OEGSTGEEST LEZING OVER GUIDO GEZELLE VOOR KATHOLIEK VROUWENGILDE Het schone en lichtvoetige, het sub tiele en ontroerende van Guido Ge- zelle's gedichten was gisteravond voelbaar tijdens een voortreffelijke voordracht door mevr. S. Nuwen- huis-van de Rijst, gegeven voor de leden van het Kath. Vrouwengilde, afd. Oegstgeest, bijeen in de zaal van het 'parochiehuis. Het was tevens de laatste leden bijeenkomst van dit seizoen. De presidente, mevr. J. Staal-van Santvliet, opende de avond met een kort gebed. Pastoor Metzelaar, de nieuwe geestelijke adviseur, was af wezig wegens retraite. Op zondag 23 september zal het 3e lustrum van 't Gilde kerkelijk gevierd worden, de grote feestavond zal op 24 septem ber plaats hebben. De presidente vroeg voorts de aandacht voor een toneelstuk, dat door de meisjes van Huize Duinzicht o.l.v. de zusters is ingestudeerd: „Het leven is een droomvan Calde- ron in een vertaling van Gabriël Smit. De première heeft reeds plaats gehad en men heeft, terecht, veel succes gehad. Zondagavond 20 mei a.s., 8 uur, wordt het in de grote zaal van Huize Duinzicht nog éénmaal op gevoerd. De entreeprijs, een gulden, wordt volledig afgestaan aan de mis sie in Chili. „In eenvoud groot", dat was de Vlaamse priester-dichter Guido Ge- zelle, aldus mevr. Nuwenhuis-van de Rijst aan het begin van haar inlei ding en voordracht. Reeds op het groot-seminarie te Brugge ontplooide hij zich als de zie ner en opmerker, hetgeen later sterk tot uiting kwam in zijn gedichten. In 1854 werd hij priester gewijd waar na hij professor werd aan het semi narie van Roeselaere. Hij ging bij toeval, door ziekte van een collega, leterkunde doceren, daarbij de taal levend makende en bovenal de schoonheid van de eigen taal lerende. Guido Gezelle is de grondlegger van de Vlaamse beweging. Hij stierf in 1899 te Brugge, 69 jaar oud. Mevr. Nuwenhuis-van de Rijst droeg op boeiende wijze een aantal gedichten voor o.a. „Als de ziele luis tert....", ,,'t Schrijverken.het bijzonder mooie ,,'t Kruisken". De natuur heeft de dichter altijd bijzonder geïnspireerd hetgeen tot uiting komt in het prachtige gedicht „De Kobbe" .(de spin). Na de pauze konden de aanwezigen kennis nemen van het proza van Guido Gezelle, dat een andere zijde van deze grote figuur belicht. Mevrouw Staal-van Santvliet sprak woorden van hartelijke en welgemeende dank voor de bijzon der mooie avond. Geboren: Johannes Henricus Ma ria z.v. W. F. Meijer en- C. H. Th. Pannekoek; Willemina Hendrika Ma ria d.v. J. P. C. v. Steen en M. W. Th. v. d. Ploeg; Liliane Eugenie Ma rie d.v. F. J. M. Gerritsen en C. M. Th. Rombouts; Pobertus Gerardus Theodorus Victor z.v. R. G. J. Kim man en M. B. A. J. Gallenkamp; Rolf z.v. D. 't Hart en A. L. 't Hart. Getrouwd: J. G. P. d. Hulst en G. M. Juffermans; J. Vogelenzang en H. W. M. Koerten; J. S. Singh en M. I. Molares Mora. Overleden: D. v. d. Kooi. PROF. OUD: „Wat er op het ogenblik in de Eerste Kamer gebeurt is hoogst ern stig. De Tweede-Kamerfractie van de VVD zal zich ernstig beraden over de houding, die zij in deze kwestie zal aannemen", aldus zei de voor zitter van de VVD, prof. mr, P. J. Oud, vanmorgen in Rijswijk op de Provinciale dag voor de Vrouwen in de VVD. „Hebt een ogenblik geduld", zo vervolgde prof. Oud. Deze kwestie is zo ernstig en belangrijk, dat zorg vuldig beraad nodig is. Het is een belangrijke en gewichtige beslissing, die de Tweede-Kamer-fractie moet nemen. Onder de gegeven omstan digheden is het hier niet de meest geëigende plaats en tijd om mede delingen te doen, maar zal dit eerst geschieden, wanneer woensdag a.s. in de Tweede Kamer het voorstel van de commissie inzake de wijze van behandeling van de nota betref fende „de zaak Van der Putten" aan de orde komt, aldus prof Oud. Met nadruk vestigde prof. Oud er de aandacht op, dat de beslissing die de VVD-fractie zal nemen, „hoogst ernstig" is. Een 11-jarige Rotterdamse jongen ruilde gisteren bij een, 14-jarig vriendje zijn katapult voor een hand granaat. De vader bemerkte het ge lukkig en bracht het oorlogstuig linea recta naar de politie van het bureau Bergsingel. Bij het vriendje thuis heeft de po litie nog munitie in beslag genomen en bij diens 14-jarige vriendje ook nog 'n sigarenkistje vol met munitie. AUTOMOBILIST NA AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP SPOORLOOS De politie in Amsterdam zoekt naar de verblijfplaats van een automobi list, die gisteravond op de Noordzijde een 16-jarige scholier heeft aangere den en daarna spoorloos is verdwe nen. De jongen, Harm Wessemius, liep een schedelbasisfractuur op en is kort na het ongeluk overleden. Onmiddellijk na het ongeluk ver dween de automobilist in snelle vaart. De auto werd later op de avond in een schuur op de Braillehof gevonden. Vannacht heeft men de identiteit van de bestuurder kunnen vaststellen. Deze werd reeds door de politie gezocht in verband met een klein vermogensdelict. De man was vanochtend nog steeds spoorloos. BOSKOOP Zaterdag grote „Street parade" van Spirit club Boskoop De jeugdgroep welke de naam heeft „Spiritclub Boskoop" stelt zich ten doel, acties te voeren ten bate van instanties en verenigingen, die om welke reden dan ook, steun be hoeven en verdienen. Zo heeft deze club ook medegewerkt aan de lande lijke actie 10 x 10. Thans heeft het bestuur een nieuwe actie georgani seerd, waarvan de baten ten goede zullen komen van het Ned. Jeugd- Rode Kruis. Op zaterdag 19 mei a.s. zal een „Street Parade" worden gehouden, waarvoor van deelnemerszijde reeds veel animo bestaat in Boskoop, Al phen a.d. Rijn en Gouda. In genoem de gemeenten zal tevens een kort op treden in de open lucht plaatsvinden en na afloop zullen de medewerken de orkesten een grote balavond ln de beurshal van Florida verzorgen. De gelegenheid tot aanmelden voor deelname staat nog steeds opep, doch voor een vlotte gang van zaken stelt het bestuur van de Spirit Club het op hoge prijs, wanneer eventueel nog andere orkesten zich zo spoedig mo gelijk opgeven. De voorzitter, Ch. Marchant jr., en de secretaris, L. den Hengst, resp. Zijde 428 (tel. 01727- 2436) en Valkenburgerlaan 81 (tel. NOORDW1JK Man maakte val van elf meter Gistermorgen is op de bouwerij van de Vuurtorenflat te Noordwij k een ernstig ongeval gebeurd. Toen de heer R. J. A. van Houten, 51 jaar oud, wonende te Noordwijk, ter hoogte van de vijfde verdieping van de flat een kruiwagen van de lift op een bouwstelling reed, sloeg de wagen om waardoor de heer Van Houten het evenwicht verloor en ongeveer 11 meter naar beneden stortte. Hij kwam op de begane grond terecht en bleef gewond liggen. Het slachtoffer is naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden over gebracht. Naar wij vernemen heeft hij tengevolge van de val een wer velfractuur en een hersenschudding bekomen, doch zijn toestand was gis termiddag redelijk goed. HERENHANBALTEAM VAN M.S.V. VERGROOT KANS OP KAMPIOENSCHAP Èet herenhandbalteam van do R.K. Sportvereniging MSV heeft afgelo pen zondag een bijzonder fraaie pre statie geleverd door de uitwedstrijd tegen koploper EDH in een 9-5 over winning jm te zetten, waardoor de kans op een Noordwijks kampioen schap aanmerkelijk is gestegen. De eerste helft van deze ontmoe ting gaf een gelijkopgaande strijd te zien, met over en weer zeer snelle aanvallen. Beide verdedigingen speel den zeer sterk, wat ook wel tot uitdrukking kwam in de ruststand, n.l. 3-2 voor MSV. Na de thee verhoogde de Noord wij kse ploeg het tempo nog meer en in een zeer schotvaardige periode werd de stand snel opgevoerd tot 8-3. EDH kwam nog even terug tot 8-5, maar bij het negende doelpunt van de roodbroeken was de strijd beslist en de eerste nederlaag van EHD in een thuiswedstrijd geduren de de huidige competitie een feit. Door dit resultaat is Je spanning aan de kop van de ranglijst wel bij zonder toegenomen. „Operatie '55" en MSV hebben de leiding elk met 18 punten uit 13 wedstrijden, direct ge volgd door EHD met 16 uit 12. In dien deze teams hun resterende wed strijden in winst weten om te^ zet ten zal een extra competitie noodza kelijk worden om de kampioen te kunnen aanwijzen. Het eerste damesteam verrichtte eveneens een goede prestatie, want aan de uitwedstrijd tegen HMS hiel den de badplaatsbewoonsters 'n 5-1 zege over De adspirantei tenslotte konden het bij VVSB niet bolwerken en verloren kansloos met 6-2. Geboren: Suzanne d.v. J. D. Mul der en E. H. Wijt. Overleden: Helena Koelewijn 79 j., w.v. v. d. Berg; Elisabeth Mook 68 j gehuwd met v. d. Burg; Jannetje Wassenaar 45 j., gehuwd met v. Duin. KATWIJK AAN DEN RIJN Collecte bejaardentocht. Van avond en morgenavond wordt in het dorp gecollecteerd voor de op 19 juni a.s. te houden autotocht voor de be jaarden. Dammen KDC begon aan de finale om het kampioenschap van Katwijk 1962. Hiervoor plaatsten zich de volgende spelers: J. Heemskerk, J. Paschier, Fr. Spierenburg, J. Zwaan en C. /arkevisser, die zijn titel moet verdedigen. In de tweede ronde deed zich een verrassing voor, daar Fr. Spieren burg, die reeds drie keer kampioen was, verloor van J. Heemskerk. De uitslagen van de eerste en tweede ronde luiden als volgt: J. Zwaan-Fr. Spierenburg 1-1; J. Heemskerk-C. Varkevisser uitgesteld; J. Paschier-J. Zwaan 1-1, Fr. Spie- renburg-J. Heemskerk 0-2. 01727-2426) verstrekken desgewenst alle inlichtingen. Van het geheel, dus ook van de balavond, wordt door de AVRO-t.v.- dienst een film vervaardigd, welke op 23 mei in het programma Rooster zal worden vertoond. Ondertrouwd- A. Wilmots en J. J. Hazeborg, G. M. Bassant en G. W. van Elten, N. A. Korswagen en G. Koelewijn, J. Haasnoof en D. van Leeuwen, A. Haasnoot en A. E. B. de Jong, H. van den Bosch en M. van Beelen, C. W. N. van den Berg en T- van Dijk, J. van Duyn en M. van der Boon, B. van der Plas en J. Hel lenberg, P. Souverrein en A. van Duyn. Getrouwd: A. van Duyn en C. van Delft, C. E. Teljeur en G. J. v. Roest, J. van Duyn en J. v. Duyvenvoorde, C. van Leeuwen en N. Schaap, D. Varkevisser en M. J. Verloop, M. Haasnoot en W. van der Zwan. SASSENHEIM P.V. De Blauwband De P.V. „De Blauwband" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf St. G.hislain, 204 km. In concours 146 duiven, deze werden aldaar gelost te 11 uur,- aan komst eerste duif 13.36.27, snelheid 1302 meter per minuut; laatste duif 13.51.50, snelheid 1187 meter per mi nuut. C. Drós 1, 7, 34; C. Vonk 2, 6, 17, 30; Gebr. v, d. Krogt, 3, 4, 19, 21, 24. 276, 33; R. Beunderman 5, 8, 27, 32; G. Ammerlaan 9; L. J. Drost 10, 14, 15, 16, 29. Geboren: André, z.v. J. van der Niet en J. Kranenburg; Wilhelmus M., z.v. D. Dorrestijn en A. J. M. Pe ters; Marjanne, d.v. K. Barendrecht en P. P. Meijers; Cornelia A. M., z.v. C. P. van Dijk en G. van der Wiel. Ondertrouwd: F. van Ofwegen, 32 jaar, te Hazerswoude, en E. J. Ko- vacs, 26 jaar; G. Evers, 24 jaar, en C. Bodaan, 19 jaar, te Voorburg; G. J. Moerkens, 23 jaar en J. J. C. van der Lans, 22 jaar; J. S. L. van Rei- sen, 28 jaar, en H. W. Vreeburg, 26 jaar. Getrouwd: T. Goudkade te Lisse en M. Tukker; J. C. van Haastregt te Warmond en A. M. J. J. Waasdorp; R. Pouli en H. N. van Vegten te Koudekerk a.d. Rijn; J. J. Koelewijn en J. J. M. Kromhout. Overleden. A. Meeuwissen, 85 jaar. RIJNSBURG Dammen. Hedenavond heeft in het clublokaal van de Damclub „Rijnsburg" de prijsuitreiking plaats van het Vier-dorpen-damtoernooi, een der damevenementen in de bol lenstreek. De prijzen zullen worden uitgereikt door de heer Jan Kunst uit Hiliegom. Er zal ook een partij tje sneldammen zijn om aardige prij zen. VOORHOUT Vogelschietvereniging „St. Huber- tus" Het bestuur van de 50 jaar oude vogelschietvereniging te Voor hout besloot destijds elke maand een avond te oefenen in het vogelschieten met de buks. Teneinde deze schiet sport te stimuleren wil het bestuur op deze maandelijkse schietavonden adspirant leden uit nodigen. Men kan zich melden bij de voorzitter, de heer J. Lakeman, Jac. v. Beierenweg 22 te Voorhout. De laatstgehouden schietavond had als prijswinnaars van de vogel: 1. J. Lakeman; 2. H. van Gerven; 3. H. van Gerven; 4. H. G. Philipsen en 5. J. Lakeman, resp. romp; kop; 2e vleugel; 1ste vleugel; en staart. Bij het schijfschieten waren de winnaars der eerste ronde: 1. L. P. H. Vester; 2. Th. Heemskerk; 3. J. Ver- degaal. Tweede ronde: 1. L. P. H. Vester; 2. J. Lakeman; 3. H. G. Philipsen. Derde ronde: 1. J. Lakeman; 2. H. G. Philipsen; 3. L. P. H. Vester; 4. Th. Heemskerk; 5. H. Verdegaal. WARMOND P.V. Warmond De PDV „War mond" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf St. Ghislain 201 km. In concours 147 duiven, deze werden al daar gelost te 7 uüt 40 min, aan komst eerste duif 9.48.12, snelheid 1594 meter p. min., laatste duif 10.00.38, snelheid 1425 .meter per mi nuut. C. v. d. Zwart 1, 6; C. Kortekaas 2, 9, 13; B. F. Oskam 3, 4, 12, 14, 15, 22, 25, 28, 29; P. Vogelenzang 5, 10, 27; J. Kortekaas 7, 21; Dr. J. Venker 8, 11, 16, 19, 20. Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER EN KREDIETWEZEN STADHUIS LEIOEN POSTBUS 160 TEL. 20270 (Advertentie) M arktherich ten BARNEVELD, 17-5. Eieren - Coöp. Veluwse eierveiling. Weekaanvoer ca. 1.000.000 stuks, waarvan 393.234 in veiling werden gebracht. Handel redelijk. Prijzen p. 100 stuks: eieren van 43-51 g 6.51-9.31, 51-57 g 9.53- 10.70, 57-65 g 10.82-11.40, 65-69 g 11.42-11.75. Eiermarkt. Aanvoer 2.100.000 st., handel vlot. Prijzen p. 100 st.: eieren van 59-65 g 11.00-11.75, alg. prijs 11.40, kiloprijs 1.85, basis 6IV2 g, hen- neneieren van 40-55 g 6.00-10.50, ki loprijs 1.50-1.91. Pluimveemarkt. Aanvoer circa 42.000 stuks, handel vlug. Prijzen p. kg: slacht!:ippen 1.70-1.80, slachtkui- kens 1.70-2 00. GOUDA, 17-5. Kaas Aangebo den 40 partijen. Notering: le kw. 1.98-2.06, 2e kw. 1.90-1.97, extra kw. 2.07-2.18. 's-HERTOGENBOSCH, 16-5. Vee Aanvoer 5629 stuks; runderen 1966, graskalveren 436, vette kalveren 1177, nuchtere kalveren 796, schapen 211, lammeren 331, geiten 28, sl.run- deren 684.Prijzen: melkkoeien 670- 1265, guste koeien 650-1050, gfaskal- veren 300-450, kalf vaarzen 790-1180, klamvaarzen 735-925, guste vaar zen 700-875, pinken 500-730, nuchtere kalveren 85-205, weideschapen 65-90, ooien met lammeren 125-215, sl.run- deren extra 345-360, id. I 330-340, id. II 300-320, id. II 275-290, vette stie ren 320-345, worstkoeien 245-265, vet te kalveren I 2.40-2.60, id. II 2.15- 2.35, id. Ill 1.85-2.05, nuchtere sl.- kalveren 1.20-1.45, vette schapen 75- 110, vette lammeren 60-95. Melk koeien, aanvoer redelijk, handel stroef, prijsh.; guste koelen, ruim, zwak, gedrukt; jongvee, normaal, stug, eenstand; vette kalveren, kor ter, trager, niet gehandhaafd; nuchtere sl.kalveren, gewoon, vaster, vaster; schapen en lammeren, ruim., gunstig, prijsh.; slachtvee, minder, vlug, vast. R'VEEN, 16-5. Bloemen Doro- nucum 24-34, Margrieten 65-82, Ane monen 29-74, Freesia's 53-95, Allium 35-41, Lathyrus 65-72, Pyretrum 1.35. 1.65, Irissen 1.20-1.35, Convilleis (Spitfire) 3.00-3.25, Duizendschoon 91-1.12, Narcissen 12-22, Tulpen: Win- tergold 50-54, Queen Elizabeth 77- 85, Edith Eddy 60-65, Kleurenpracht 51-55, Golden Harvest 65-1.05, Cou leur Cardinal 37ij55, Korniforus 36- 55, Preludium 44-50, Paris 86-90, Pic cadilly 64-70, Weber 26-58 per bos, Rozen 18-62, Am. Anjers 28-41 p. st. Groente Aardbeien 87-1.10 per doosje, sla 17-33 p. st., peen (bossen) 84-92, andijvie 17 p. kg, rabarber 18 per kg, radijs 11 per bos. RIJNSBURG, 16-5. Bloemen Tul pen: Aristocraat 140-145, Red Giant 135-145, Elmus 130-135, Oranje Won der 115-120, Golden Harvest 95-.20, Kansas 100-105, Paris 100-105, Pru nus 90-95, Eros 85-90, Rheinland 65- 70-85, Cordell Hull 75-80. Aviatrice 70-75, White Giant 70-75, Duizend schoon 125-140, Irissen: White Excel sior 110-130, Wedgewood 110-125, Le lietjes van Dalen 75-80, alles per bos, Gladiolen: Fair Lady 3200-3400, Or- nithogalum 2100-28G0, Violieren ge mengd 2000-100, Violieren wit 1000- 1400-2100, Anemonen 420-600. Doro- nicum 200-280 per lOo, Am. Anjers: Sim J.G. 32-36, Mac Arthur 32-36, Sim rose 29-36, Sim red 28-34, Sim wit 26-3"* per stuk. TER AAR, 16-5. Groente Kas- snijbonen 3.70-2.30, id. stek 2.70, peu len 4.00-5.00, id. B 3.20-3.90, toma ten A 2.10-2.20, id. C 1.90, id. CC 1.90, prei 25-35, id. B 14, andiivie 14-28, postelein 13-38, spinazie 9-22, kom kommers krom 41, id. stek 24-27, aardappelen 16, rabarber 4-10, stoof- sla 34 alles per kg, sla 1 23-31, id. 2 16-21, id. C 9-15, id. afw 5-8, kom kommers AA 46, id. A 37, id. B 32, id. C 30, id. D 23-25, id. E 17-20. id. stek 10-15, bloemkool A 82-84, id. 3 64-66, id. C 47, id. D 29 alles p. st„ radijs 6-9, selderij 13 alles per bos. stoofsla 1.70-2.40 per kist, aardbeien 43-92, id. klein 26-37 alles p. doosje. UTRECHT, 17-5. Vee Aanvoir 3046 stuks; runderen 958, vette kal veren 421, graskalveren 40, nuchtere kalveren 819, schapen 354, lammeren 455, bokken en geiten 19. Prijzen: melkkoeien 900 1260, kalfvaarzen 870-1220, vare koeien 820-960, pinken 440-580, stieren 520-760, graskalve ren 300-420, nuchtere kalveren 30- 50, schapen 90-130. lammeren 45-70, bokken en geiten 7-41, vette koeien I 3.00-3.35, id. II 2.75-3.00, id. Ill 2.50- 2.75, vette kalveren I 2 60-2.75, id. II 2.40-2.60, id. Ill 2 10-2 40. nuchtere kalveren 1.20-1.50. Melkkoeien, aan voer redelijk, prijsh.; vette koeien, redeliik, stabiel; vare koeien, matig, onveranderd; nuchtere kalveren, vlot, ruim prijsh.; schapen, willig, niet geheel prijsh.; lammeren, wil lig, prijshoudend. VEUR, "6-5. Groente Staand- glaskomkommers: A 41-43, B 33-37, C 28 30, D 26-28, E 23-25. kromme komkommers 39-41, platglas kom kommers: A 37-40. B 30-3?. C 25-27, D 20-24 sla: A 23-29, B 10-14, toma ten: A 1240-1310. B 1240-1260, C 1210- 1340, D 1120-1180, spinazie 10-17, an- dijvie 31-39, postelein 40-41, rabarber 13-15.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2