ESSO GAS W De avonturen van MICKEY MOUSE WIJ WETEN HET.. Zomerse haute couture van SIMONETTA 0 0 V 1 DINSDAG 15 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Leidse Kantonrechter kon veroorzaker van „rake klap" niet straffen In de verdachtenbank namen giste ren twee mannen voor de kanton rechter, mr. R. de Bruijn, plaats en zij keken elkaar allerminst vriende lijk aan. De een, een 42-jarige kolen handelaar uit Leiden beschuldigde de ander, een eveneens 42-jarige krui denier uit Leiden, dat hij en nie mand anders de schuld droeg van de botsing, die destijds tussen hun auto's op de Haagweg plaats vond en de nodige materiele schade veroorzaakte. „Juist op het moment dat ik hem wilde inhalen, draaide hij zonder richting aan te geven naar links met de bedoeling de Rijn- en Schiekade op te rijden. Ik reed dus tegen hem op en de klap kwam flink aan." Al dus de kolenhandelaar. De kruidenier wees elke beschul diging resoluut van de hand. Hij was helemaal niet van plan de Rijn en Schiekade in te draaien. „Ik ging wel enigszins naar links met de be doeling een voor mij rijdende auto in te halen." „Hij wilde er toen perse nog net even langs en daar dat net niet ging zit ik met de brokken," al dus de lezing, die de kruidenier van het geval gaf. Daar zich hier het uitzonderlijke geval voordeed, dat de weegschaal van Vrouwe Justitia precies in even wicht hing, er waren geen getuigen, kon de ware schuldige niet worden aangewezen. De officier, mr. E. v. aarzelde dan ook geen moment om wegens gebrek aan be wijs voor beide verdachten een vrij sprekend vonnis te eisen. Daar de kantonrechter het hiermede volko men eens was vonniste hij inderdaad conform. Onder de weer opmerkelijk vele bromfietsers, die tegen de voorrangs- regels of maximum-snelheidsbepa lingen hadden gezondigd, bevond zich o.m. een 18-jarige jongedame uit Leiden, die al brommende op het kruispunt Hogewoerd-Rijnstraat geen voorrang had verleend aan een van Vele dames menen, dat de haute couturemodellen niet te dragen zijn, omdat ze zo uitzonderlijk en excentriek zijn. Wanneer zij zouden zeggen dat ze haar te duur zijn, dan zouden we in veel gevallen dit willen geloven, maar „niet draagbaar" is toch wel wat te veel ge zegd. Ontegenzeggelijk zijn er zeer bijzondere model len, die opvallen door hun aparte vorm, lijn of kleu ren, maar tenslotte moeten we niet vergeten, dat deze couturiers creaties ontwer pen. die bestemd zijn voor de dames die anders dan anderen gekleed gaan. rechts komende auto. Hoewel de bot sing mede door haar veel te hoge snelheid nogal flink aankwam, liep zij slechts enkele lichte verwondin gen op. Nadat de getuige-bestuurder had verklaard, dat verdachte vanwege haar snelheid onmogelijk tijdig ge noeg had kunnen afremmen, gaf ver dachte de ten laste legging grif toe. Naast een ernstig vermaan voor een dergelijk grif toegegeven wegmis- bruik, eiste de officier 40 boete subs. 8 dagen. Gezien het feit, dat ver dachte er zelf niet zonder kleerscheu ren af was gekomen, liet de kanton rechter het ditmaal bij 30 subs. 6 dagen. Bromfietskampioen. De kampioen onder de bromfiets racers bleek een 18-jarige monteur uit Leiden te zijn. Als racebaan koos hij de Zoeterwoudsesingel vanwege het lekker-moeilijke bochtenwerk, dat wordt vereist als je genoemde singel met een snelheid van 55 km. per uur afjakkert. In een zeer scherp ge steld requisitoir hekelde de officier verdachtes volkomen gemis aan ver antwoordelijkheidsgevoel, waarvan de gevolgen zeer ernstig hadden kun nen zijn. Hij eiste in dit geval dan ook niet minder dan 60 boete subs. 12 dagen. Verdachte had niets tot zijn verdediging aan te voeren. Het vonnis werd 50 subs. 10 dagen. Een 41-jarige chauffeur uit Leiden stond terecht voor een maar al te vaak voorkomende overtreding t.w. het openen van het Imkerportier op het moment, dat een bromfietser of wielrijder op zeer geringe afstand is genaderd. Verdachte deed dit met het linkerportier van zijn op het Le vendaal staande bestelauto en het slachtoffer was een bromfietser, die tamelijk onzacht tegen het wijdge opende portier opvloog. Wonder bo ven wonder liep het in dit geval nog vrij goed af en bleef de schade beperkt tot enige lichte verwondin gen en wat deuken in portier en bromfiets. „Ik keek eerst in mijn spiegel en zag niets aankomen. Toen ik het portier opende doemde hij plotseling naast mijn bestelauto op." Aldus verdachtes excuus. Dit gebrui kelijke excuus klonk de kantonrech ter niet vreemd in de oren en gaf de officier wer anleiding op te mer ken, dat die bromfietser echt niet „uit de lucht was komen vallen". De eis luidde 40 boete subs 8 dagen. Het vonnis werd 30 subs. 6 dagen. Meer comfort, meer tijd voor andere dingen. Ja, heel wat huishoudelijke problemen verdwijnen wanneer u Esso Gas als brandstof kiest, Esso Gas, het veilige gas in de fles, maakt het u gemakkelijk. Vlug en zuinig koken op een gasfornuis, in een wip warm water uit de geyser in keuken en douchecel, een gaskacheltje als bijverwarming... u ziet, er zijn mogelijkheden genoeg. Vraag eens advies aan de dichtstbijzijnde Esso Gas leverancier. Geen problemen meer in de keuken. Met Esso Gas kookt u vlug én zuinig. IB1 IB III 111 IB III JB v«o»v Draai maar aan de kraan en u hebt warm water.... wanneer u wilt, zoveel u wilt Een verplaatsbare gas kachel met ruimte voor een fles Esso Gas - is een ideale warmtebron. MET ESSO BENT U BETER UIT! (Advertentie) 1 Dat er in de haute couture zekere, voor iedere vrouw acceptabele modellen zijn, wordt wel aangetoond door i het leuke ontwerp van Si- monetta op onze afbeelding. Het is een leuk, sportief geheel in rood, wit en blauw, vervaardigd uit or- lon en wel gebreid. De sweater heeft een V- hals, die kleiner is dan ze lijkt, omdat de V lager in wit is aangebracht, terwijl daarbinnen tot vrij hoog het halsje nog oploopt. Voorts zien we dat de sweater kimonomouwen hèeft, die aan de manchet ook weer zijn afgezet met wit. Het geheel wordt door een zogenaamde „spaghetti-ceintuur" in de taille bijeen gehouden. Zo'n ceintuur is rolrond en wordt geknoopt gedragen. Onder de sweater zien we een eenvoudige rok van hetzelfde materiaal. Wie zou zoiets niet kunnen dragen En toch is dit ook haute couture. U ziet, het valt allemaal wel mee (Nadruk verboden) ELLY MARTINS TULPEN VOERDEN DE BOVENTOON IN HAARLEM WILT V IETS WETEN?? Vlekken Hoe moet men zwarte Helmond, Deurne Venray, Wanssum, carbolineumvlekken van een granie- Broekhuizen, totaal ong. 78 km; ten vloer halen, vraagt M. v. W. Met de stompe kant van een mes Broekhuizen, Arcen, Venlo, Roer mond, Sittard, Geleen, Valkenburg, derland A.W., W.N. Woning-toezicht. U kunt, al bent u eigenaar geworden van het huis, maar niet doen met de inwoners wat u wilt. Ze hebben ook rechten. Misschien is het door het huisvestingbureau wel vastgesteld waar de huurders recht op hebben en dat kunt u zo maar niet veranderen als de inwoners (on derhuurders) er bezwaar tegen ma ken. Versta u dus met 't huisvesting bureau en bouw- en woningtoezicht. ,Als u de onderhuurder^ er uit wil hebben, moet u procederen. ADRES Is er in Wassenaar of om geving een archeologische vereniging (jeugd) en kunt u mij daarvan het adres opgeven, vraagt R. R. Het secretariaat van de Archeolo gische We£kgemeenschap West Ne- gevestigd L. de geïmporteerde van Gebrs. Segers uit Lis se, de man Fauser. 't Zag er zeer goed uit. kent geen grote luciferfabrieken. firma die het vak jaren geleden reeds Warnaar Co., Sassenheim, liet weer heeft verrijkt met een aantal voor- zien hoe best de witte White Stan- J. B. te Bodegraven Route van treffelijke tuintulpen van het John dard kan zijn. Een pracht Greigii van Bodegraven naar Nieuwdorp in Zee- Scheepers-type. Men toonde nu lelie- Walter Blom Zn, Hillegom, terwijl land: Bodegraven, Gouda, Rotterdam, bloemige creaties. De bloemen waren M. Tholen uit Overveen een groepje Dordrecht, Met ae stompe Kant van een mes Zoeterwoude Gou- Colignystraat 39 Den Haag. het opliggende vuil zoveel mogelijk ^.oiaa^ °n6- Km> ^oeterwouae, uou- s droog verwijderen. Met petroleum da' Schoonhoven, Gorcum, Woudri- WASSENHoe kan ik een blauw hardp vlpkkpn wppk makpn Pn na- chem, Heusden, Den Bosch, Vucht, vva»sêin noe Kan ik een Diauw harde vlekKen week maken en na totaal Qng 1Q2 Vughti Helvoirt, nylon regenjas (laten) schoonmaken, Oisterwijk, Moergestel, Hilvaren- vraagt p- v- L- beek, totaal ong. 25 km; Hilvaren- Na van de mantel de knopen afge bet. Diessen, Middelbeers, Vessem, tornd te hebben en na het afborste- f erf abrieken zijn er in Nederland^En Veldhoven, Waalre, Valkens waard, len de mantel te laten weken in een wat zijn de adressen er van vraagt Maarheeze, Weert, Roermond, Sit- sop van huishoudzeep of van een syn- - tard, Geleen, Valkenburg, totaal ong. thetisch wasmiddel. De mantel in dit 123 km. sop, na het weken, wassen. Niet wrij ven of wringen. Met een zacht bors- Th. W. te Warmond Route van steltje de vuile plekken schoonmaken. Indien nodig een tweede sop geven. irdicht bij de Luciferfabrieken Hoeveel luci- A. C. B. Met de meeste lucifers die hier ver- Op de weeklijkse keuring in Haar- Er verloopt veel geel uit de rode kocht of als cadeauartikel weggege- lem overheersten - uiteraard - de darwinhybriden. Zit er tussen de di- ven worden, gaat het zo, dat er door r r,r tulpen. Veel aandacht trokken twee verse sports wel veel verschil? Een of voor een groothandel of bedriif Leiden naar Loenen (Veluwe): Lei- r""e"nc - - collecties nieuwigheden. Daar was geel gerande helderrode tulp toonde een eigen etiket wordt geplakt op Hoogmade, Ter Aar, Uithoorn, om te beginnen een groep zaailingen P. Dames, Lisse, onder de naam Her- geïmporteerde lucifers. Nederland Kortenhoef, Hilversum, Soest Amers- waarvoor u miaaeitj foort, Hoevelaken, Barneveld, Otter- drogist kunt kopen, loo, Hoenderloo, Loenen, totaal ong. 126 km. C. v. V. te Warmond Route van Zevenbergschenhoek, Warmond naar Zeddam: Warmond, fors, de stengels lang en stevig, maar tulipa chrysantha etaleerde. Van Prinsenbeek, Etten, Roosendaal, Ber- Leiden, Alphen a.d. Rijn, Woerden, de getoonde exemplaren kwamen on- Gebrs. Nieuwenhuis, Lisse, waren er gen op Zoom, Krabbendijke, Goes, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Ede Arn- der glas vandaan en de keuringscom- de zalmkleurige Elizabeth Arden en Lewedorp, Nieuwdorp, totaal ong. hem, Zevenaar, Zeddam, totaal ong. Fusie van sigarenfabrieken missie verzocht dan ook straks met de oranje-achtige Helena Rubinstein. 163 km. bloemen van het vrije veld te komen. Een Seel gerande verloping uit de Een andere coryfee op het gebied gewilde Lustige Witwe bracht L. van J. B. van de nieuwe tulpen - de firma Hensbergen, Noordwijkerhout, voor Route van Zoeterwoude-Rijndijk naar Rijnveld uit Hilegom - toonde het voetlicht. eveneens een collectie nieuwigheden. Ook hiervan niets dan goeds, maar Narcissen de Hillegomse firma kreeg hetzelfde verzoek als tot de Lissers was ge- Narcissen waren er ook nog. Onder Route van Nijmegen via Rossum naar taal ong. 134 km. richt. We zien deze zaailingen ver- meer: de zeer aparte jonquille Cherie Zoeterwoude: Nijmegen. Druten, Wa- moedelijk over een week wel terug. van Walter Blom Zn, Hillegom, de mei, Dreumel, Rossum, Zaltbommel, 149 km. Van Zeddam naar Berg en Door middel van aandelenruil zul- Dal (Nijmegen): Zeddam Babberich, len, bij verkregen goedkeuring van te Z'woude-Rijndijk Pannerden, Bemmel, Lent, Nijmegen, de aandeelhouders de N.V. Tabaks- >eterwoude-Rijndijk naar Berg en Dal, totaal ong. 28 km. Van industrie v.h. Gebr. Philips te Maas- Nijmegen: Zoeterwoude, Alphen a.d. Berg en Dal naar Warmond. Berg en tricht en het concern van de siga- Rijn, Woerden, Utrecht, Zeist, Doorn, Dal, Nijmegen, Druten, Ochten, Rhe- renfabrieken van Velasquez en Due Rhenen, Ochten (Waal), Druten, nen, Doora, Utrecht, Woerden, Al- George te Veldhoven (N.B.) worden Ewijk, Nijmegen, totaal ong. 124 km. phen a.d. Rijn, Leiden, Warmond, to- samengesmolten. De produktie en de verkoop van de beide ondernemin- TTT^TTTr^xT Ti Sen zullen gescheiden blijven; het KEUKEN j— IkjDen eigenaar van n samengaan zal zich hoofdzakelijk poetaz P 30, geel dekblad met oranje Geldermalsen, Culemborg, Utrecht, woonhuis geworden en ga dit per half uitstrekken tot de produktiemetho Berlaee de narkiet uit Aristocrat cup^e van fa- Paridon uit Bree- Woerden, Alphen, Zoeterwoude, to- juni betrekken, innen we niet blister coed narkiet ï?nd- de grappige i°p9uiUe Baby taal ong. 144 km. kunnen we niet bijster goed parkiet 5? s r,- ,T - vinden. Gebrs. Segers en E v. d. va,n Gerritsen Zn, Voorscho- Schoot. Hillegom. etaleerden deze m - I, Mej. C. B. te Zoeterwoude Ge- tulp. yan de laatste firma noteerden v Gereld Roriofarenteveen?' YraaSd wordt een aantal wegroutes we ook nog de goudkleurige parkiet uit Tantalus, die er best uitzag, en de dubbele Golden Harvest-sport onder aan de elegante West Ward een ge- Utrecht, Houten, Culemborg, Zalt- de naam Ostara. Frijlink Zn, Sas- tuigschrift van verdienste toegekend bommel, Den Bosch, Vucht, totaal Zoeterwoude, Alphen a.d. Rijn, Woer- Zandbergen-Terwegen, S'heim, zag den, Utrecht, totaal ong. 67 km; Zeist, er is inwoning den> de research en de administra- m (ik heb toch het hele huis gekocht) tie. Voorheen gebruikte de inwoning onrt W.C. en keuken, nu is er een grote ^an 300 werknemers van de schuur aan het huis gebouwd, kan ik Tabaksindustrie zullen er on- daar nu zonder meer een keuken in Seveer 100 overbodig worden; hun laten bouwen voor de inwoning, ^al par 'uJil ™tslaS w?.rden aan- vraat C W gezegd. De directie wil alleen meis jes en ongehuwde arbeiders ont- Voor het inrichten van een keuken- slaan en dié werknemers, die door senheim, zag aan de uitstekende evenals aan Cock Robin. Verder: Sil- ong. 56 km; Vucht, St. Michielsgestel, tje in de schuur zult u zich moeten hun capaciteiten vlot elders werk oranje darwinhybride Orange Goblet ver Chimes en de mooie Blumstead. Schijndel, St. Oedenrode, Lieshout, wenden tot de dienst van Bouw- en zullen kunnen vinden. het getuigschrift eerste klasse toege- - kend en van de firma was ook de mooie Aflame aanwezig. De geelge- rande sport uit Olga toonde H. P. Zwetsloot Zn, Sassenheim, een tulp die er zijn mag! De oranje-achtige Fidelio, de tulp die H.M. de Koningin kreeg aangeboden, toen ze veertien dagen geleden de Keukenhof bezocht, werd geëxposeerd door G. C. Tromp, Lisse. Sommige bladen schreven tri omfantelijk dat deze tulp speciaal voor deze gelegenheid was gekweekt. Dat is natuurlijk een fabeltje. Fide lio is een tulp, die al enkele jaren geleden in de handel is gebracht door de Lissese firma, die hem ook nu in zond. Een zeer aRarte tulp is het wel. Gebrs. Lefeber, Lisse, lieten en kele verlopingen uit de parkiet Karei Doorman zien. De fris oranje getinte vonden we de beste. Verlopingen met gele en abrikooskleurige nuances uit Lefebers Favorite en Dr. Philips za gen we van C. Nieuwenhuis, Lisse. Aetherklanken WOENSDAG 16 MEI 1962 HILVERSUM I 402 M 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.20 VARA. 18.30 VPRO. 19.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmu ziek. 8.30 Verkeerswenken. 8.35 Mu zikale ochtendpost (gr.) 8.55 Kook- praatje. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Lichte orkestmuziek (gr.) (Om 9.35-9.40 Waterstanden) 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Specialiteiten-theater: gevari eerd programma. 12.10 Orgelspel. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Tango-Rumba-orkest. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Koorzang. 15.00 Hoe worden we geregeerd?, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Tentoon stellingsagenda. 17.05 Balletmuziek (gr.) 17.50 Regeringsuitzending: De functie van het Nederlands in Suri name, door dr. J. F. Einaar. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actua liteiten. 18.30 Voor de jeugd. 19.00 Reportage interland voetbalwedstrijd Nederland te Oslo. Om 19.45 Lichte grammofoonmuziek en om 19.55-20.00 Nieuws. 20.50 Promenade-orkest. 21.20 Een woord voor goede verstaan ders, lezing. 21.30 Kamerorkest: klas sieke en moderne muziek. 22.15 Zes tig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nieuws. 22.40 Kamermuziek. 23.15 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 M 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Lichte grammo foonmuziek. 7.30 Gewijde muziek. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammo foonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang: Godsdienstige liederen. 11.10 De slede-patrouille, hoorspel. 12.05 Lichte orkestmuziek (gr.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Dansmuziek (gr.) 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actu aliteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Kamermuziek. 14.00 Bondsdag Ned. Chr. Vrouwenbond. 14.45 Pianorecital (gr.) 15.15 Amuse mentsmuziek (gr.) 15.15 Interscholair Muziektoernooi Haarlem 1962. 15.45 Vrije tijd wel besteed. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Koorzang (gr.) 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht ensemble en zangsolisten. 19.10 Geestelijke lie deren in de Friese taal. 18.30 Het Spektrum. 18.45 Lichte orkestmuziek (gr.) 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier (gr.) 19.30 Radiokrant. 19.50 Grammofoonmu ziek. 20.00 Koorzang. 21.30 Kanteke ningen bij de voorpagina. 21.40 Piano recital met commentaar. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondovér- denking. 22.55 Platennieuws. 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35 Jeugdjournaal. RKKCVK IKOR: 17.45-18.05 Programma over de Bijbel voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weero verzicht. 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.35 Onbe kend talent. VARA: 21.05 Zij die wij vergeten, documentaire over de po sitie van de minder-validen in de welvaartsstaat. 21.55 De Tweeling, TV-film. 22.20 Sport.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9