WlÊyamM, ZATERDAG 12 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 gieren". Te middernacht begon op de Pier een geanimeerd gala-bal, dat tot vanochtend vroeg duurde. Het KAB-wijkbestuur „St. Leo- nardus en St. Antonius" maakt haar leden attent op de jaarvergadering welke gehouden wordt maandag 14 mei in het Leonardushuis, Haagweg 14, Leiden; aanvang 8 uur. TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL GEOPEND Vanmiddag is in De Lakenhal een tentoonstelling van tekeningen, schilderijen en metaalplastieken ge opend van een vrij exclusieve groep amateurtekenaars, die onder leiding van de Noordwijkse kunstenaar Henny Bal een groep vormen. De tentoonstelling werd ingeleid door de heer J. M. Hoekstra. Ze blijft ge opend tot 18 juni a.s. Op de expositie komen we dezer dagen nader terug. Het welbekende hoofd van de R.K. Pacelli-school aan de Damlaan te Leiden, de heer P. van Adrichem zal dinsdag 15 mei a.s. het feit geden ken, dat hij 40 jaar aan het onder wijs verbonden is. Het jubileum wordt in schoolkring feestelijk gevierd. Na een H. Mis om negen uur in de St. Leonarduskerk voor onder meer de schoolkinderen, volgt een ontbijt waar de leerkrachten en het ouder comité mede aanzitten. Tussen 11 en 12 uur 's morgens bestaat er gelegen heid tot feliciteren, waarna in de middag om twee uur een feestelijke huldiging door de schooljeugd een aanvang neemt. Dit feest vindt plaats in de cantine van de speeltuin aan de Ten Katestraat. JAARVERGADERING ST. ELOY STEMMEN BIJ VOLMACHT Vóór woensdag 18 mei a.s. moe ten de aanvraagformulieren voor 't stemmen bij volmacht zijn ingele verd. Degenen, die op 30 mei a.s. niet in de gelegenheid zijn hun stem uit te brengen (bejaarden, zieken, schippers, chauffeurs, militairen, va kantiegangers enz.) kunnen 'n an der machtigen. De daartoe benodig de formulieren kunt U verkrijgen: op het Stadhuis en bij C. P. W. Schinck, Hogewoerd 16; A. C. Speel, Leliestraat 112, W. F. v. d. Holst, Jan- vossensteeg 50; C. H. M. Men tink, Mulderstraat 6; B. C. Klein, Heren singel 8. Het was gisteren de laatste dag van de viering van het tweede lus trum van Catena. De feestelijkhe- De Nederlandse Katholieke Me- der meer een verhoging van de ploe- den begonnen met een reünisten- taal-bewerkersbond „St. Eloy", afde- gentoeslag van 15%. Wanneer we borrel op sociëteit Horus, gevolgd hng Leiden, hield gisteravond in Zo- tegenwoordig spreken over een hoge door een diner in het Gulden Vlies, merzorg haar jaarvergadering. Even levensstandaard denken we aan goe- Een groot gezelschap toog 's avonds acht uur heette de voorzitter, de de arbeidsvoorwaarden, „menselijke" naar Scheveningen, waar in het heer j. <je Groot, de aanwezigen behandeling, medische verzorgingen, Kurhauspaviljoen een aantrekkelijk hartelijk welkom in het bijzonder de mogelijkheden voor de kinderen om programma van kamermuziek werd dames en de districtsvertegenwoor- te studeren etc. Ongeveer 2/3 van uitgevoerd ,'door Catena Musicale. diger de heer P. v. d. Heyden. De de mensheid kent deze weelde niet Tevens werd hier de Nederlandse heer de Groot merkte nog op, dat de en de heer v. d. Heyden deed een premiere gegeven van het Vlaamse vereniging een open oog heeft voor beroep op de leden mee te werken toneelstuk van Pieter de Prins, „De hetgeen er leeft in Nederland, met aan de actie van de K.A.B., „Wij en betrekking tot het loonbeleid van de Zij", waardoor men de nood tracht /V^.«/V//.nilïctïPC regering. Hij hoopte, dat de organisa if)Blij 11 HUI3IJC5 lie resultaten zou boeken. De secre PUROL-POEr~^M te lenigen in de zgn. onderontwik kelde gebieden en de mogelijkheid taris, de heer N. v. d. Burg, las daar- wil scheppen om ook daar op chris- na het jaarverslag over 1961 voor. telijke grondslag vakorganisaties op Advertentie! Daaruit bleek onder meer, dat er in te richten. De plannen rond de feest- hiikLin de loop van het jaar door de bond viering van het LhlllSK AtrhlNIlA belangrijke activiteiten zijn plooid. ZATERDAG 12 MEI. Gespreksavonden werden gehou- 60-jarig jubileum ont- werden in deze vergadering nog na der bekend gemaakt. De heer C. J. Romein, die aftrad als bestuurslid, den over: Opbouw en werkwijze van werd bedankt voor het werk, dat hij Speeltuinver. „Ons Eiland", Tuin- het pensioenfonds; Vrijere loonvor- voor de bond had verricht. Zijn ming en Waaruit bestaat ons loon? plaats zal worden ingenomen door Het verbaasde het bestuur echter, de heer H. v. Doorn. feest 14-17 mei van 19.30-23 uur. ZONDAG 13 MEI ^at de avonden niet zo goed bezocht Ir waren, terwijl er toch zulke belang- Rijksbuseum voor Volkenkunde, rljke zaken aan de orde waren ge_ 14.30 uur, films: Sahara. sleid De adviesavonden, waarop le- den moeilijkheden en vragen op so ciaal terrein kunnen voorleggen werden daarentegen goed bezocht. Het financiële verslag maakte dui delijk, dat de boeken over het ver- JS., «,a- Amateurfotografen 8 uur nam. slagjaar konden worden afgesloten pelaan aan de St. Lodewijkskerk, op Doelen. met een batig saldo. De heer P. v. d. zondag 20 mei zijn zilveren priester- Dominicus Savioschool Ouder- Hevden, districtsvertegenwoordiger feest gaat vieren (na avond, 8 uur nam. zette daarha Uitvoerig uiteen hoe de gouden Dames-contact Leiaen-zuidwest - AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN MAANDAG 14 MEI Zilveren feest kapelaan Netten Reeds is medegedeeld, dat de wel eerwaarde heer C. A. J. Netten, ka- morgen zijn levensjaar te hebben vol- huidige stand van zaken is inzake tooid; dan wordt hij 51 jaar). De Kunstvezelavond, 8.15 uur nam. zaal de komende beslissingen van het eigenlijke dag van de priesterwijding Bevrijdingskerk. College van Rijksbemiddelaars over door mgr. J. P. Huibers is 22 mei, Werknemende Middenstand. 8 het loonoverleg. Men verwacht on- maar veiligheidshalve zal het feest uur nam. Jeugdbij eenkomst. „St. Antonius" (hotel-café) Ver- gadering, 9 uur nam. Haarl.str. 22. K.A.B. St. Leonardus-St. Antonius Jaarvergadering. Leonardushuis, Haagweg 14, 8 uur nam. DINSDAG 15 MEI „Spelers van St. Vincent" To neel: „Chips", 8 uur nam. Schouw burg. wat vroeger worden gevierd. Het is immers waarschijnlijk, dat de kape laan binnenkort ergens tot pastoor wordt benoemd! Ongeveer vijf jaar is kapelaan Netten Leidenaar. Er zijn niet veel parochianen, die deze stoere priester niet kennen, want hij is een ijverig en aktief man. Zij hebben hem in 2ijn forse aanpak en mannelijke godsvrucht leren waarderen. Aan deze waardering zal de parochie zondag uiting geven. Er is een feest comité gevormd, bestaande uit deken Haring, kapelaan Rohde, méj. M. Doove en de heren F. de Hosson, B. Rosdorff en J. Vlasveld, die zich be schikbaar stellen om feestgaven in ontvangst te nemen, welke men ook kan storten op giro 617932, met de vermelding „Feestgave kapelaan Net ten". Het is bepaald niet onvriendelijk bedoeld, en trouwens overeenkom stig het verlangen van kapelaan Netten, als we de verwachting koes teren, dat hij spoedig zijn kapelaans plaats zal verwisselen voor een pas- toorsstoel. Wederzijds zal er dan echter een band verbroken worden. Als herinnering aan zijn Leidse ja ren verwachten wij daarom een waardig jubileumgeschenk. Volop werk voor NEM te Leiden Het bedrijf van de N.V. Neder- landsche Electrolasch Maatschappij is, blijkens het verslag, gedurende geheel 1961 volop van werk voorzien geweest. Verscheidene belangrijke werken kwamen gereed, andere wer den aangevangen. Het saldo exploi tatierekening verbeterde tót 1,73 min (v.j. ƒ1,25 min.). Aan interest werd ontvangen 106.423 121.855), terwijl de diverse baten ƒ48.245 (ƒ42.328) opbrachten. De afschrij ving duurzame produktiemiddelen vergde ƒ390.133 288.641), de be lasting ƒ525.000 (ƒ370.000). Na afschrijving deelneming en een koersverlies effecten, resteert een saldo winst van ƒ976.139 (ƒ798.180). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het divident te verhogen tot 17 procent (15 procent), waarvan reeds 6 pro cent interim-dividend werd uitge keerd. Sinds het begin 1962 zijn we derom belangrijke orders geboekt. Verwacht mag worden, aldus de di rectie, dat het bedrijf ook gedurende het lopende jaar goed bezet zal zijn. Door aankoop van een bestaand, kleiner fabriekscomplex in Leiden was het mogelijk de fabricage van kleinere apparatuur uit te breiden en te verbeteren. De revaluatie heeft enige invloed ten nadele van de ex port van de vennootschap gehad. OEGSTGEEST LEEF GELUKKIG met een (TOG)AL-GEZONDE BODY Met Togal bevrijdt U zich- snel én afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoudheid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U die kwalen definitief de baas. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. (Advertentie) Lager exploitatiesaldo „Hollandse Constructie" WOENSDAG 16 MEI 1961 Is het eerste volledige jaar De orderportefeuille verzekert een van de N.V. Hollandsche Construe- goede bezetting voor een groot deel - tiewerkplaatsen, waarin de 45-urige van 1962. Omvangrijke staalconstruc- Kath. Reclassermgsver. Rest._v. werkweek werd doorgevoerd. De pro- ties werden uitgevoerd voor gebou- d. Heyden, 8.15 uur nam. duktiviteitsverhoging in de verkorte wen en installaties voo) onder meer Jubileum schoolhoofd de heer P. v. arbeidstijd is niet zodanig geweest, bedrijven en fabrieken. Bij de Bel- Adrichem Receptie 1112 uur v.m. dat de gevolgen van de mindere ar- gische deelneming S. A. Awans- school Damlaan. beidstijd geheel zijn gecompenseerd. Frangois is 19L1 zeer moeizaam be- Er zijn echter aanwijzigen, aldus 6onnen- Aan het einde van 1961 kon het verslag, dat allengs deze com- aen aanmerkelijke verbetering wor- „De Natuurvriend" Bijeenkomst, pensatie dicht zal worden benaderd. vastgesteld. De vooruitzichten Steenschuur 6, 8 uur nam. Het saldo exploitatierekening daal- voor, 1962 zijn zeer hoopvol bij een Rozenkranskruistocht 6.45 uur de van f 1.47 min tot f 1.31 min. De ^et der(te kwartaal vol bezet St. Petruskerk. vrijgekomen voorziening voor prijs- bedrijf. De N.V. Handelmaatschappij daling bedrijfsvoorraden beloopt «Elascon heeft in 1961 een verlies DONDERDAG 17 MEI f 0.5 min (v.j. nihil). Na o.m. afschrij- geleden. De overige aanverwante on- St. Christoftel (Handelsreizigers) vtag duurzame produktiemiddelen ad nositieTresïltaaf aSn 8.15 uur Schuttershof. Bijeenkomst. re erve "0or ^ijLnderr doelemden sta''ak° constructiefabriek N.V. in Damescontact St. Ant. par. Le.den ^serve voorrondere doeleinden Q ontwlkkelt 2Kh gunstjg ad f 0.31 min (v.j. f 0.38), resteert z?dat. na reserveringen, een uitke- een onveranderde saldo-winst van nn& Yan dividend volkomen verant- f 1.20 min. Voorgesteld wordt, zoals woord is. In september 1961 werd, te- gemeld, 21 pet dividend, waarvan zamen met de N V. Nederlandsche VRIJDAG 18 MEI St. Adelbert „De Mammoetwet" reeds zes pet als interim-dividend Electrolasch Maatschappij overge- 8.15 uur. Gulden Vlies. is betaald (onv.) Internationaal huwelijk in Oegstgeest gaan tot oprichting van het Electro- technisch Ingenieurbureau „Elcon- tor" N»V. Burgerlijke Stand Geboren: Richard zn van J. K. Ras en M. van der Bent; Bart zn van H. Fehse en G. W. van Lente; Paulina Barbara Maria dr van H. J. M. Lan- kreyer en A. B. T. van Riet; Gerar- dus zn van G. Biesot en W. Swart; Hermanus Joseph Maria zn van H. Brouwer en M. J. van der Meer; Ka- tinka dr van B. Dom en E. C. R. Kuhling; Adriana dr van C. H. van Bekkum en M. van der End; Adria na Johanna dr van H. W. van den Eijkel en E. Botermans; Robertus Cornelis zn van C. H. J. van Deur- sen en M. S. A. E. Meershoek; Jan netje dr van G. de Mooij en M. Heemskerk; Gerardus Johannes Leendert zn van G. B. T. Ou w er ling en C. E. van den Berg; Catharina di van L. J. Bleeker en W. A. M. Bak ker. Ondertrouwd: J. Velting en L. de Geus; P. J. Stortenbeek en J. Hu- bers; R. H. Terwiel en M. V. de Meijere; A. J. Hartwijk en E. L. van der Laan; M. Zandvliet en R. H. J. Krug; C. M. J. I. Terhell en A. Boon man; H. M. van Munstëren en H. Huisman; L. van der Pluijm en J. Verver; M. W. Ragut en C. N. van V/elzen; J. P. L. van Houten en H. J. A. Vijlbrief; E. Sinteur en A. P. de Vrind; J. van der Boon en I. Favier; J. A. J. Smit en M. A. Knibbe; H. T. Meijer en J. A. Links; J. Heruer en M. Fakkel; W. J. van den Berg en C. M. Baart; J. P. J. Wouters en A. M. M. Barning; R. van Duuren en E. de Lang. Gistermiddag trouwde ten stad- ging van buitenlandse studenten, de Overleden: J. H. van Heesen, 70 huize te Oegstgeest een inwoner uit heer Jyoti Sankhar Singh uit India, iaar. man; L. van Harskamp, 68 jaar, India met een Spaanse. de echtgenote een in Nederland wed. v. A. Horstman; G. E. van der De echtgenoot in dit Internationa- werkzame vertaalsterde 27-jarige Wilk, 83 jaar. wed. v. W. Oudshoorn; le huwelijk is de 27-jarige algemeen Maria Luz Molares, uit Spanje. E. Zirkzee, 82 jaar, wed. v. J. Fak- secretaris van de Coseseen vereni- keL Donderdagavond had in een dei- zalen1 van „Het Witte Huis" de jaar lijkse algemene ledenvergadering plaats van de Vereniging voor Veilig Verkeer. De vice-voorzitter, adj. der Rijks politie A. Koerten sprak een kort openingswoord, waarin hij het ge ringe vergaderingsbezoek betreurde; tevens sprak hij over het verschei den van de voorzitter dr. K. Simön Thomas, „een enthousiast werker voor onze afdeling, wij hebben veel aan hem verloren", aldus spreker. Gedurende het afgelopen jaar heb ben 320 leerlingen mondeling en schriftelijk verkeersexamen afgelegd waarvan 300 met goed gevolg. Ook 2ijn er enkele met lof geslaagd, waarvoor hun een bijzonder diploma en het insigne is uitgereikt. De se- kretaris, de heer Dening van Berk hout, maakte in het jaarverslag ge wag van véle aktiviteiten, o.a. film vertoningen, verkeersexamens, de zebra-aktie en opleiding van ver- keerbrigadiertjes. Daarin bracht hij dank aan opperwachtmeester Huis man voor het vele werk in deze ge daan. De penningmeester gaf vervolgens het financieel overzicht hetgeen een batig saldo vertoonde. De afdeling telt op het ogenblik 346 leden. De wethouder van Openbare wer ken, de heer J. F. M. Steenmetser, werd bij akklamatie tot voorzitter gekozen. De heer Steenmetser dank te voor het in hem gestelde vertrou wen en verklaarde deze functie met groot genoegen te aanvaarden. De kascommissie verklaarde bij monde van de heer Van Weizen zich ak koord met het beleid van penning meester en verleende decharge. De nieuwe kascommissie zal be staan uit de heren v. Weizen en Stierman. Na de pauze werden door de heer Koerten een aantal nieuwe wijzigin gen in de wegenverkeerswet onder de loupe genomen, waarna nog een groot aantal vragen werden gesteld. De grote wens van de afdeling Oegstgeest is een verkeerslokaal met verkeerstafel waarop aanschouwelijk onderricht kan worden gegeven, al dus de heer Coerten. Hij verklaarde voorts dat, nu verkeersonderricht 'n verplicht leervak op het lesrooster van de scholen is geworden, het re sultaat van de laatste verkeersexa mens verbluffend was geweest on danks de lang niet eenvoudige op gave. „In deze tijd van toenemende ver keersdrukte en daarmee samenhan gende gevaren zou eigenlijk in elk gezin één gezinslid lid moeten zijn van de Ver. voor Veilig Verkeer" is een wens van het bestuur welke wij gaarne willen onderschrijven. HAARLEMMERMEER Geboren: Jan z.v. H. J. Schreuder en K. Wieringa; Gerrit J. z.v. J. Hans en A. Schuiling; Caroline F. d.V. W. Huis en J. Mantel; Wilhelmina d.v. T. v. Vliet en G. Bos; Linda N. d.v. N. Smit en A. T. Baak; René J. z.v. N. Kasemier en J. P. Elenbaas; Peter J. A. z.v M. H. Resoort en M. H. E. Vlieger; Leonardus M. z.v. J. L. P. de Groot en P. A. Nieuweveen; Theo dora d.v. M. J. Korsuize en S. van Weenen; Ebrina A. d.v. J. J. Bare- man en A. G. Esselbrugge; Rosema- rie J. d.v. H. J. Hulsbosch en P. M. de Bruin; Michael A. E. z.v. S. G. Keyner en I. W. van Dissel; Rudolf z.v. D. Klein en U. Biere; René z.v. J. Koelman en A. Oudekerk; Hetty d.v. G. A. Engel en N. W. Wulff; Adrianus J. z.v. A. J. Bastiaansen en A. van der Maden; Maaike J. d.v. K. L. Salentijn en J. M. Borst; René C. z.v. B. Broxterman en T. van Beek; Johannes C. z.v. J. A. Witte en G. van Stam; Cornelis z.v. P. Qualm en A. P. M. Vermeij; Reinardus H. J. M. z.v. J. J. de Vlieger en M. M. de Wit; Cornelis z.v. C. J. Bood en A. Iedema; Pieter z.v. J. Sneeuw en C. C. Imanse; Anna L. z.v. F. van der Linde en D. Griffioen; Jacobus J. J. z.v. J. J. Westerman en J. C. van der Kroef. Ondertrouwd: H. J. V'redenburg en E. W. Pallade; G. Bakker en E. Pander; A. G. I. Vermeulen en H. M. Schönhage; P. W. G. van Heteren en A. M. Rijkbost; J. B. Eijgelsheim en S. M. Stakenburg; T. G C. van der Vugt en E. M. van de Pol; A. G. Oskam en C. J. Middelkoop; J. Mool- huijsen en A. M. J. Peters; P. Ph. van Steensel en A. van Breen. Gehuwd: J. C. Tromp en M. E. van der Meij; Ph. Hunink en M. W. Vermeij; P. C. Biemond en C. Ter louw. Overleden: C. H. Hogerwerf, 62 jr.. ongeh.; W. Boere, 87 jr., w.v. H. Meiman; J, Haagsma, 89 jr., w.v. J. Zuiderma; H. Hento, 39 jr., e.v. H. J. Breukelman; C. van Blaaderen, 58 jr., e.v. A. M. Mantel; J. van den Boogert, 87 jr., e.v. B. van Biert; J. H. Kitselar, 78 jr., w.v. A. Raaphorst; E. Liebscher, 85 jr., w.v. G. F. Sauer- B. A. J. Schlatter, 61 jr., w.v. A. E! Wiersum; F. H. Bos, 81 jr., e.v. M. Nugteren; G. Ripzaat. 67 jr., e.v. L. Leenhouts; A. J. B. Korner, 52 jr., e.v. M. J. W. van Maris. VOORSCHOTEN INSTUIF GAAT EERSTE LUSTRUM VIEREN Zaterdag en zondag is er feest in Voorschoten. De R.K. Instuif bestaat 5 jaar hetgeen gevierd zal worden a.s. zaterdag met een grote feest avond voor de leden en waar dan tegelijkertijd enkele bestuursleden gehuldigd zullen worden. De muziek voor die avond wordt verzorgd door de Puerto Rico All Stars en voor het thé-dansant, waar gelegenheid tot feliciteren is voor alle leden en be langstellenden (deze middag is er gratis toegang) zal de Blue Moon Combo voor een gezellig en rustig muziekje zorgen. Een 1 april mop? Het was op 1 april 1957, dat ver schillende jongeren van de Lauren- tiusparochie besloten een instuif op te richten. Dat men reeds de eerste dag op moeilijkheden stuitte, valt niet te verwonderen, wanneer men de datum van de eerste bijeenkomst eens wat anders gaat bekijken. Op de eerste vergadering waren aanwe zig als leden van de oudere kern, de heren Stavink, Gijbeis en Herk- ströter, terwijl ook van jongere zijde reeds een bestuur was gevormd nl. P. van Os, G. v. d. Waard, P. Witte brood, J. Mooy en I. Simons. Deze jonge mensen slaagden er in op 27 april al een eerste dansavond te or ganiseren, en dit werd zo'n succes dat direkt hierna de steun van de ge meente werd verkregen in de vorm van een subsidie en vrijstelling van de vermakelijkheidsbelasting. Ook van kerkelijke zijde is er veel ge daan om dit prijzenswaardige initia tief te steunen. Zij zorgde namelijk voor een korting op de huur van het Bondsgebouw en verschafte een ren teloos voorschot, dat nu tot grote vreugde van het bestuur volledig is afbetaald. In eerste instantie was de instuif feitelijk een dansschool onder leiding van de heren E. Castelein en Gijbeis, maar na korte tijd groeide het uit tol een vaste dansgelegenheid voor de kath. jongeren in Voorschoten, met als grote animator de heer Sta rink, die wegens vertrek naar Duits land in 1959 de instuif echter verla ten heeft. De instuif heeft niet alleen goed werk verricht door dansavonden te l.FTTV*CHENTM!V1 UITGAANSDAG BEJAARDEN Het comité Autotocht Uuden van Dagen en Minder Validen bereidt weer een uitgaansdag voor, voor de ingezetenen van 60 jaar en ouder. Op donderdag 21 juni a.s. wordt de tocht in autobussen gehouden. Eerst naar Amsterdam met o.a. een rondvaart door de grachten en be zoek aan Artis. Dan volgt een rond rit met als eindhalte Nootdorp waar in het restaurant Het Witte Paard gedineerd zal worden. Het comité houdt langs de huizen een geldinzameling om de kosten te dekken. Postduivenvluclit. Aah- de wed vlucht vanuit St. Ghislain .afstand organiseren, maar zij werkte ook mee aan de aktie 10x10 in samen werking met de neutrale instuif, het geen een grandioos succes werd. 180 km) hebben 257 Leidschendamse duiven deelgenomen. De eerst aan gekomen duif maakte een snelheid van 1549. 14 meter per minuut. De classificatie was. N. Nieuwenbroek 1, 23, 30; G. Alblas 2, 31, 33, 39; J. v. d. Berg 3, 29; M. van Lochem 4; J. Cabooter 5; J. Nieuwenbroek 6; J. Scheffer 7, 10, 13, 16, 17; S. Noor- dermeer 8, 11, 15, 19, 24; P. van Lochem 9; W. Spigt 12, 37, 4, 47- A. Bentvelzen 14, 27, 31; J. N. de Groot 20; L. Mooyman 21, 28; B. Faure 25, 49; J. de Jong 26; T. M. Borst 35; Fasel 36. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Tegelaar, tel. 34092, Burggravenlaan 14, De Bruyne, tel. 26866, Hoge Rijndijk 19, Gaasbeek] lel. 20266, Hogewoerd 138, Brand, tel. 26946, Witte Singel 73a en Schaefer, tel. 21481, Rijnsburger weg 11. Apo theek Lammenschansweg 7, telef. 23553 (ook voor Leiderdorp); tand arts R. Schreuder, tel. 32828. Alphen a. cl. Rijn Dkt. H. van Kooten, tel. 2079; Wit-Gele Kruis zr. Juffermans, Brittenrusstraat 30b, tel. 3540; apotheek Allart, Raadhuisstr. 206, tel. 3185. Alkemade en Leiinuiden De art sen Schurer, Peeklaan 22, Oude We tering, tel. 01713-511; en Brinkhorst, Leimuiden, tel. 01721-269. Bodegraven Dkt. C. G. v. Beek, tel. 2268, zr. A. de Groot, tel. 2599. Boskoop dkt. Pompe, tel. 2038., Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. H. F. ten Hoopen, tel. 5417; Wit-Gele Kruis, zr. D. Snel lenberg, Maarten Trompstraat 27, tel. 6316; tandarts, zie Noordwijker- hout. Katwijk a. d. Rijn dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810, Rijnsburg; apo theek, Koningin Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. L. Borleffs, tel. 2182; apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar zie Woubruggë. Leiderdorp dkt. P. v. 't Woud, tel. 01710-30070; apotheek, zie Lei den; zr. De Mönnink, tel. 01710- 34673. Leldschendam •*- Dkt. Yïafihig; tèl. 3494; Wit-Gele Kruis, tel.'4l6l, zie kenauto, tel. 4200. Lisse Dkt. J. M. van-Dijk, tel. 3134. Voor tandarts, zie Noordwiiker- hout. Nieuwkoop dkt. G. J. Bremer, tel. 01725-103. Nieuwveen zie Woubruggë. Noordwijk dkt. Kruyt, tel. 2030; Wit-Gele Kruis. zr. Lapèr. tel 2338. Noordwijkerhout en De Zilk dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285; tand arts L. Caris, Herenweg 20, tel. 02533- 417. Oegstgeest - dkt. J. B. Hugen- holtz, tel. 20390-50390; Wit-Gele Kruis, zr. v. d. ICleij, tel. 52426 of 33773. Rijnsburg zie Katwijk a.d. Rijn. Sassenheim dkt. J. M. v. Nes, tel. 02532-7119; tandarts, zie Noord wijkerhout. Valkenburg zie Katwijk a.d. Rijn. VooYhout dkt W J. Binnema. tel. 02532-7202. Voorschoten Dkt. J. M. Abarda- nel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Warmond dkt H. A. G. Walen kamp. tel. 01711-220. Wassenaar de artsen dr. R. S. ten Cate, tel. 3027 en K. T. de Wit, tel. 2460; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2102. Woubruggë dkt. J Nooter, tel. 01729-101. Zoetermeer dkt. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam zie Nieuwkoop. Marktberichten LEEUWARDEN, 10 mei, Kaas Commissienoteringen: Goudse kaas 1.94- 1.95; Edammer kaas 1.81-1.82; Broodkaas 1.81-1.82. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 11-5. Groente Waspeen p. kist: Al 24.00- 25.60, A2 10.80-15.90, A2 (afw.) 2.20-7.00, BI 24.20-26.70, B2 3.20-5.90, prei: Al 36.00-38.00, A2 18.00-21.00, andijvie 34 ^0. bloemkool p. 100 st. 69.00, spinazie 8.00- 14.00, sla p. 1P< St.: 1 28.00, 2 12.00-16 00. witlof: 1 83.00-91.00, 2 420C-46.00. peu len p. kg 4.10. rabarber 4.00-24.00, radijs p. 100 bos 5.00-17.00, selderie p. 100 bos 23.00-25.00. Aanvoer waspeen 35 000 kg, waarvan 20.000 kg voor export werd verkocht. VEUR, 11-5. Groente Staandglas komkommers: A 49-50, B 39-44, C 32-37, D 28-33, E 25-28, kromme komkommers 54-57, rijensla: A 26-33, id. B 11-17, spi nazie 850-1500, tomaten: A 1240-1310, B 1210-1220, C 1240-1300, CC 1110-1140, an dijvie 26-27. RIJNSBURG, 11 mei, Bloemen Violieren wit 12001300; Pyrethum 1100—1200; Mimie 140—150 per 100; Am. anjers: Sir Arthur 3036; Sim rose 28—34; Sim Red 26—32; Dusty 28—30; Sim wit 28—30; Scania 27— 29 per stuk; Tulpen; Apeldoorn 110 115; Bruno Walter 140150; Golden Harvest 100105; Swanson 90100; Rijnland 6575100; Blue Parrot 80 90; Oxford 125130; Oranje Favo riet 75—80; Algiba 65—75; Michigan 8085; Paris 6575; Livingstone 60 65; Manasse 6570; Gudosnick ge sneden 5662; Apeldoorn gesneden 4549 per bos; Irissen: Wedgewood 100125155; White Execlsior 90 110; Duizendschoon 120130; Muur bloemen 3037; Lelytjes van Dalen 6570; Lathyrus 7585, alles p. bos.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2