R.K. Bond v. Groentehandelaren jubileerde TUINIER MET PLEZIER EEN Overleden raadslid G. P. van Leeuwen herdacht in bijzondere raadsvergadering Een advertentie in dit blad wordt gelezen in dorp en stad VERWEN MOEDER MAAR EENS DONDERDAG 10 MEI 1902 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Gisteren heeft de afdeling Leiden een huldiging plaats van twee le en omstreken van de RK Bond van den, die vijf en twintig jaar onaf- Groentehandelaren St. Petrus zijn 25- gebroken lid zijn geweest, n.l. voor jarig bestaan gevierd. Van 3-5 uur zitter Sassen en penningmeester La- werd in het St. Antonius-cïubhuis ken. Zij ontvingen uit handen van een drukbezochte receptie gehouden de bondsvoorzitter, de heer P. G. door de bestuursleden, de heren G. Kessel de gouden speld. Op de foto, A. Sassen, voorzitter, W. C. Schrama, die na de huldiging gemaakt werd, 'secretaris, G. M. Laken, penning- ziet men v.l.n.r. de voorzitter van de meester. Ook het bondsbestuur was feestcommissie, de heer L. M. Meyer, vertegenwoordigd, 's Avonds vond de heer en mevr. Laken, de heer en mevr. Sassen en bondsvoorzitter de heer Kessel. Tot kwart voor twaalf amuseerden de feestvierende bondsleden zich met de internatio nale muziek van „Sempre Avanti's „Jong en Jolig", welbekend in Lei den. Tensloote bleef men onder een dansje gezellig bijeen tot een uur of twee. ZOETERWOUDE Rede van burgemeester en van nestor van de raad Gisteravond kwam de voltallige ge- meenteraad van Zoeterwoude in een buitengewone raadszitting bijeen ter plechtige herdenking van het over leden raadslid, de heer G. P. van Leeuwen. Yoot^Öe ledige zetel was op de groene tafel een kleine witte bloe- meTtkraftS'geleg d 'I Burgemeester J. A. DetmerS hield ëen herdenkingsrede, welke door de Raadsleden staande werd aangehoord. „Reeds geruime tijd was de heer Van Leeuwen verhinderd", aldus1 de burgemeester, „aan uw vergaderin gen deel te nemen, door een ziekte, waarvan hij zeer langzaam scheen te herstellen, doch die hem noopte het voortaan kalmer aan te doen. Dit was ook de reden waarom hij zich hiel meer voor een herverkiezing als raadslid beschikbaar heeft willen Stellen. De heer Van Leeuwen werd alhier geboren op 14 oktober 1897, zodat hij betrekkelijk jong van de zijnen en ons werd weggenomen. Hij verkreeg zitting in deze raad op 28 november 1945 en werd meteen tot wethouder gekozen. Hij bleef dit ambt vervullen, gedurende welke tijd hij ook loco burgemeester was, tot 2 september 1958. Niet alleen zijn goede vrouw en kinderen hebben veel veloren door 'zijn heengaan, ook onze gemeenschap en het organisatie-leven zullen hem terdege missen. Vanwege zijn gezond verstand en zijn algemeen rechtschapenheid kwa men de bestuursfuncties, haast als vanzelf, op hem af. Naast zijn raads lidmaatschap vervulde hij dan ook vele betrekkigen bij allerlei vereni gingen. Sor. gaf daarvan een opsomming. „Een van zijn grote verdiensten is wel," vervolgde de burgemeester, „dat hij steeds zichzelf is "gebleven, wars van höogvaardigheid. Zijn vele werkzaamheden, op kerkelijk, finan- cieël on maatschappelijk gebied ver hinderden hem niet op de eerste plaats te zijn huisvader en goede echt genoot. Zijn gezin en zijn bedrijf wa ren hem immers zeer lief en stonden voorop in zijn zorg. Hier en in de maatschappij stond hij, vriendelijk, tot goede raad en drad steeds bereid, als een lichtend voorbeeld voor een ieder, die met hem in aanraking mocht komen. Onze deelneming gaat dan ook zeer bijzonder uit naar zijn goede echt genote en oppassende kinderen. Wij kunnen niet beseffen, wat zij in hem missen. Moge de goede God hen met Zijn Zegen bijstaan en hen de kracht geven voort te gaan in de geest, zoals de dierbare overledene dat zelf zo graag zag, Het welzijn van de gehele gemeen te ging hem steeds zeer ter harte, zodat initiatieven, van welke kant zij ook kwamen, in hem een warm ver dediger vonden. Wij betreuren zijn nog onverwachts heengaan, wij zijn hem erkentelijk voor alles, wat hij voor de gemeente en haar gemeentenaren is geweest. Moge de herinnering aan deze edele 'mens steeds bij ons levendig blijven. Hij ruste in vrede." Na het uitspreken van deze rede verzocht de burgemeester enige ogen blikken in stilte de overledene te her denken. Hierna sprak de nestor van de ge meenteraad, de heer H. J. van Mil. „Het is mij zeer moeilijk te vol doen aan het verzoek, onvoorbereid een herdenkingswoord te spreken. Wij hebben het overleden raadslid, de heer van Leeuwen z.g., na de oor log leren kennen als een rechtvaar dige en eenvoudige man, die bij de behandeling van moeilijke vraagstuk ken veelal een grondige oplossing wist te vinden. Hij was zich als wet houder en raadslid ten volle van de verantwoording bewust en heeft zijn ambt dan ook met grote ernst ver vuld. Voor de echtgenote en de kinderen van de overledene hopen wij, dat de kracht gegeven zal worden, het ver lies in berusting te kunnen dragen. Dit korte woord wil ik besluiten in de erkenning, dat Gods wegen en raadsbesluiten onnaspeurlijk zijn en eindigen met de bede, dat aan de overledene de eeuwige rust zal ge geven worden en het Euwige Licht hem zal verschijnen." De burgemeester verklaardde hier na de vergadering voor geëindigd. SIERTUIN Er zijn verschillende bolgewassen, die om een of andere reden minder bekend zijn, maar die toch een aanwinst voor de tuin in de zomer kunnen zijn. Ze worden gebruikt als aanvulling in de border, in de rotstuin of om tussen kruipende planten te zetten. De Kaapse hyacinth is een gewas voor een zonnige plaats, dat 50-60 cm hoog wordt en trossen met witte bloemen heeft. In aprii worden de bollen op 10 cm diepte en op 20-25 cm afstand geplant. In de herfst rooit men ze weer op en bewaart ze droog' en vorstvrij. Een ander fraai bolgewas is de Tijgerbloem, met wit te, gele of rose bloemen, die in het hart mooi/gete j kend zijn. De bloemen duren maar één dag, doch er verschijnen er steeds nieuwe aan de 50-60 cm hoge planten. In april worden de bollen op 10 cm diepte en 15 cm afstand geplant, op een zonnig plekje en in voed zame grond. In november worden de bollen opgerooid en gedurende de winter in zand bewaard. De kleine, doch sierlijke plant is de Vollegronds- cyclamen, die veel lijkt op de de bekende kamerplant. 1 De lila bloemen verschijnen pas na enkele jaren in grote hoeveelheden, maar dan is het ook een goede aanwinst voor de rotstuin of om vooraan in de border te planten. De knollen plant men in september-oktober in kalkrijke, doorlatende gronden wel op 2 cm diepte en een afstand van 15 cm. 's Winters worden ze ge dekt met wat takken of riet. De lange gele, rose of witte bloemtrossen van de Eremurus komen vooral goed uit tegen een donkere achtergrond. De plant bloeit in mei-juli, en kan wel 1.50-2 meter hoog worden. De knolvormige wortels worden in oktober geplant op 8 cm diepte en 50-70 cdi afstand, in zeer voedzame grond en op een zonnige plek. De Eremurus kan in de winter buiten overblij ven, doch verlangt in het voorjaar enige bedekking om de bladeren te beschermen tegen nachtvorst. IN DE KAMER De Fuchsia is een goede oude bekende, maar nog steeds waardevolle kamerplant. Men kan de plant als struikje, als hoogstam of zelfs als lei- of hangplant kweken. De bloemen zijn vaak tweekleurig in aller lei combinaties van rood, wit of lila. De Fuchsia verlangt een matig warm, doch licht plekje en moet af en toe eens worden af gespoten. Het grondmengsel bestaat uit bladgrond met voedzame tuinaarc Heeft men geen gelegenheid om de plant in de kamer te laten overwinteren, dan kan men ze heel goed in de kelder of op de zolder zetten. In het voorjaar loopt de plant weer uit, als men hem weer naar een lichtere en warmere plaats overbrengt. Het beste kan men de Fuchsia in de zomer op het balkon of in de tuin zetten. In j<uli-augustus laat hij zich ge makkelijk stekken. GROENTETUIN Een .niet zo eenvoudige, maar wel aantrekkelijke teelt is het kweken van meloenen in de koude bak. Omdat het zelf kweken van jonge planten veel zorg eist en het maar om weinig planten gaat, kan men deze het beste bij de kweker kopen. Omstreeks half mei wordt de meloen in de bak uitgeplant en wel één plant per raam. Nadat er vier bladeren zijn gevormd, wordt de plant getopt en de nieuwe scheuten over het gehele raam verdeeld. De daarna gevormde scheu ten neemt men weer in op twee bladeren, doch wan neer er niet voldoende vruchten aan de plant worden gevormd, neemt men de scheuten nog dieper in. Tij dens de bloei en de vruchtzetting wordt er veel ge lucht en om inrotten van de vruchten te voorkomen, legt men elke meloen op een steen of een plankje. Men moet er op letten, dat de vruchten niet overrijp worden, als de steel begint los te laten van de vrucht, is het juiste tijdstip om te oogsten gekomen. Men snijdt dan de meloen met een kort stukje steel af. Wij zijn dankbaar nu God voor de vierde maal ons huwelijk heeft gezegend. JOSé werd onder bescherming gesteld van de H.H. JOANNA MARGARETHA CATHARINA J. A. Schrama C. M. Schrama-de Moei Gerard Peter Mar jon Voorschoten, 11 mei 1962 Rijndijk 128. J. A. TOLENAAR INTERNIST Rijnsburgerweg 31f Nieuw telefoonummer 52909 1. Heeft Henri Desgrange, stichter van de Tour de France, zelf aan wieler sport gedaan? 2. Hoe hoog zijn bij atletiekwedstrijden de horden? 3. Mag bij een voetbalwedstrijd de nemer van een strafschop de bal op nieuw spelen als deze door lat of palen wordt teruggekaatst? Antwoord vraag 1: Ja, in 1893 behaalde hij het eerste werelduurrekord met 35,325 km! Antwoord vraag 2: Dit is verschillend. Voor de 110 meter horden is dit 1.06 meter, voor de 200 meter horden: 72,2 cm; voor de 400 meter: 91,4 cm. Voor dames bedraagt de hoogte altijd 76.2 cm. Antwoord vraag 3: Neen, alleen als de bal door een andere speler is aan geraakt. A. H. FERGUSON VROUWENARTS AFWEZIG van 12 mei tot 2 juni. Nieuw telef. no. 53296 Waarnemers zijn de dok toren: R. Niemer, C. Otto, G. v. Praag. Boekbespreking „Sterrenkunde voor ieder een", door J. C. Alders. Uit. Mij Kosmos Amsterdam, (se rie Weten en Kunnen, prijs 1.90). Met 65 foto's en tekeningen wor den vele interessante onderwerpen, in dit boekje behandeld, verlucht. Het boekje geeft de grondbegrippen, te vens aanwijzingen voor waarnemin gen, fotografie en het zelfvervaardi gen van eenvoudige sterrekijkers. „Biggies en het luipaardmys terie", door W. E. Johns. Uitg. Prisma Juniores. Een van de laatste verschenen boekjes /an de verteller van de Bigg- les-verhalen speelt in centraa-lAfri- ka, waar mysterieuze moorden ge beuren. Men denkt aanvankelijk aan een luipaard als moordenaar. Bigg ies en zijn helpers brengen echter onder spannende avonturen de ware oorzaak aan het licht. Voor jongens van 12-14 jaar. „Koen en zijn ezeltje", door Rosemary Garland. Uitg. Prisma kinderpockets (no. 10). Ook voor de kinderen die het lezen nog niet machtig zijn of voor hen die pas op school gaan, verschijnen nu in de Prisma-kinderpocketreeks heel aardig boekje met veel teke ningen ter illustratie en in grote let ters gedrukt. Zo is ook dit boekje om voor te lezen aan de kleinere en bijzonder geschikt voor de zeven tot achtjarigen, die graag zelf een verhaaltje willen lezen. „Griekse heldensagen" door prof. dr. Karl Kerényi. Uitg. Phoenix-Pockets Steeds meer onderwerpen worden in de Phoenix-serie aangesneden. Zo kan men thans in niet dure uitgave en niet in schoolboek-uitgave, waarin men vele van de in deze serie be handelde onderwerpen vroeger uit sluitend vond, kennismaken met hel dendaden, die soms spektakulair wa ren. Zo kan men o.a. kennis maken met helden als Oidipus, Herakles (12 werken), Thesus en de helden van de Trojaanse oorlog. Stof wordt ge put uit de tijd tussen Kadmos en Harmonia tot het eind van de Tro jaanse oorlog. Een poulair-weten- schappelijk boek voor liefhebbers van de oudheid. Neem plaats en sterf, door Hans Gruhl. Uitg. N.V. Stan daard boekhandel, Antwer pen, Amsterdam. De arts-schrijver Gruhl brengt hier een thriller, die zich afspeelt in de filmwereld, waar de geheimzinnige moordaffaire plaats heeft. Met hu mor en vlot is dit boeiende standaard- pocketboekjes geschreven. De rwarte plak, door Toon Kortooms. Uitg. Lanteern, Utrecht. „Opdat zij, die de toekomst in han den hebben, er lering uit trekken. En opdat wij, ouderen niet verge tenschrijft Kortooms in het voorwoord van dit prachtige boek over een aantal episoden uit het on dergrondse werk in de Peelstreek tij dens de laatste oorlog. Thans ver scheen reeds de derde druk van de ze boeiende en vaak ontroerende ver zetsman, die waard is door een ieder gelezen te worden. „Een schot in de lucht", boe kenweekgeschenk 1962 door Anton Koolhaas. Uitg. G. J. Thieme te Nijmegen. Koolhaas is vooral bekend gewor den door zijn dierenromans, waarin hij aangrijpend en karakteristiek het doen en laten van dieren ver menselijkt. De dieren worden in al les bespied en dit leven geeft Kool haas weer, boeiend en poëtisch; Zo ook kan men in dit boetje kennisma ken met Koolhaas' dieren. - Moederdag geschenken HORLOGES RINGEN ARMBANDEN COLLIERS BROCHES in goud, zilver en doublé C. DE KEMP Juwelier BOTERMARKT 12 zoekt kamer zonder pension in Leiden of omgeving. Br. onder no. 3437 bur, v. d. blad. TE KOOP KOUDEKERK a. d. RIJN Middenstands woningen met en zonder garage vanaf f 22.750. Hypotheek tot ca. 60% van de koop som. Vrije vestiging. Inlichtingen: N.V. DAMBENOY ALPHEN AAN DEN RIJN Ambonstraat 58, Telef. 01720—3031 of 3755 fS" Accu. accu. aceu. accu accu, accu, accu, accu accu, accu, accu, accu. accu, accu, accu, accu accu, accu, accu, accu Accu-service Groenen Nieuwe Rijn 106, Leiden, teL 23140. 2-pers. Chenille BEDSPREIEN 19.25 2-pers. Terlenka BEDSPREIEN 45.— Leuk gezellig "andweef 7.90 TUFTON-KLEEDJES Alle kleuren Anti-slip 19.75 DAMESVEST met sjaalkraag 12.50 kleur grijs, beige COCKTAIL SCHORTJES Leuke sortering vanaf 2.95 Extra grote maat Fantasie SCHORTJES 5.35 Leuke ONTBIJTSET 9.90 m. 4 vingerdoekjes Moderne DAMESBLOUSES Alle kleuren met kraag en ingezette mouw 7.50 DAMESBLOUSE met kraag en ingezette mouwen 2.45 SPECIALE VERKOOP Fantasie DAMESTRUITJES 5.95 Leuke moderne kleuren OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ.. Haarlemmerstraat 172—174—179 Herenstraat 9 MIDZA 3» 'u Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-studio Koopman, Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor U mooie, vlotte briefkaart foto's v.a. 3.75 pér 3 stuks pasfoto's vanaf 1.- per 3 stuks. 3? Vraagt prijsopgaaf voor de aapleg en onderhoud van uw tuin. Leveranties vaste planten, heesters graszoden, mestgrond. Ch Mulder. Haarlemmerweg 21, Leiden, telef.. 20550 Eigèn kwekerij. 2Aangeboden Mobylet- te, mooi, sportief model, kleur blauw-grijs, keurig bereden. Meyerskade 5, (bij Torenflat). 3? Markiezen: rolscher- men: al jalouzieën. Groot ste sortering zonwering Prima afwerking Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst- geëst, Juffermansstraat 35 te! 01710—31165 3? Schrijf of typewerk gevraagd. Niet in bezit van machine. Brieven on der no. 1047 bur. v. d. bl. 3T Gevr.: nette hulp in ae huishouding voor dag of dag en nacht; werkster aanw. Hoog loon: week end vrij. Mevr. H. Ver boon, Veursestraatweg 96, Leidschendam, tel. 01761- 3951. 3? Alle soorten overhem denreparaties Ook no-iron Tevens kousenreparatiebe drijf en stomen Alles on der garantie. Smits, kou senreparatie, Nieuwe Rijn 94. Vanaf 1 mei 's zater dags na 1 uur gesloten. 5? Er was eens een meisje dit graag mooi wilde zijn en ze vroeg de toverfee: „hoe kan ik dat worden?" Het antwoord was kort. Bij Bamb' je kleding kopen en je bent heel mooi. Bambi, Haarlemmerstraat 227. 3? Stofzuigers v.a. f 115.-, Bij aankoop van een nieu we geven wij f 25.- voor uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Leiden. 3T Kom even kijken. Twee moderne clubfauteuils met vier stoelen f 85: Dressoirs f 55; Vier clubfauteuils f 75: Kloostertafels f 17.59; theemeubel f 17.50; schuif tafels f 15; Rustbank f 20; Schrijfbureaus f 10; Auto peds. Nieuwenburg. Hooi gracht 55 (geen winkel). <5? Solex bromfiets f 55; Sportrijwielen vanaf f 35; Twee persoons kapokbed- stelen f 35- één pers. f 19; Clubfauteuils f 25: Ledi kanten, Wringers: Onklap- bedden: Driewielerfiesties, Autopeds: Vloerkleden: Divan. Stoelen; Smesels; Meisjesrijwiel, Schrijfbu reaus f 10; Commoden. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen winkel). 3? Zaterdagmarkt. Groot feest bij Japie. Bij aan koop van 10 gld. van onze goederen geven wij 'n lek kere doos toiletzeep cadeau leuke jongens- en meis j es py amas; washandjes. Ko renbrugsteeg over muziek handel Servaas. Japie. Moederdag. Geef moe der iets wat haar het da- flelijks werk vergemakke- ijkt: Tornado busopener f 3.95, Brabantia dunschil- der f 1.65, Roerzeef met 3 verschillende bodems f 3.85 Metalen strijkplank, zwaar buismateriaal f 13.95. Vic torie-Mag. Hogewoerd 22. 3? „Rembrandt" Omlijst uw platen, foto's, diploma's enz. akkundig en voorde lig met een moderne liist. Voor moderne fotoliisten slaagt u bij .Rembrandt", Haarlemmerstr. 208223. Los glas verkrijgbaar voor vele soorten fotoliisten. 3? Hij loopt weer puik met onderdelen v. Struik. Dus voor al uw motor-, scooter- ei bromfiets-on derdelen naar het vanouds bekende adres T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8. tel. 01710—22026. 3? Te koop Ford Consul 1960 en Ford Customline 1954, Calex Autobedrijf N.V., Leiden, Kort Galge water 14-16, tel. 33355. 3? Gevraagd wegens hu welijk der tegenwoordige, een hulp in de huishouding voor de ochtenduren. Bots, Nassaulaan 10, Oegstgeest. 3T Hengselmand 1.35. Gro te maat, soepel onbreek baar plastic. Zelfde model als de rieten mand; ijzer- sterk: diverse leuke kleu- re prijs 3.50. Nu met ad vertentie 1.35. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova. Noordeinde 43, Leiden. 3? Zaterdagmarkt. Prach tige badlakens, lang 1.50, breed 88, van 4.98 nu 2.98; lange onderbroeken en borstrokken, van 2.98 nu alle maten 2.25; gymbroe- ken 98 ct. Korenbrugsteeg over Muziekhandel Ser vaas. Japie. 3T Woningruil. Aangeb. in Rotterdam-west 3-kamer- benedenwoning. Gevraagd: 2- of 3-kamerwoning -in Leiden. Spoed. Aanb. on der no. 340 Adv.bur. „Rijnland", Leiden. J. de Wittstraat 35. 3? Bon. Plastic slalepel en vork 49 cent. Kleur door zichtig met zwarte steel. Fraai model. Zeer stevig uitgevoerd. Normale prijs f 1.65. Uitsluitend met in levering van bon dit sla- couvert slechts 49 cent. Victorie-Mag. Hogewoerd 22. 3? Bon. Theezeefje m. lek- bakje 49 cent. Geheel van plastic. Zeefje met nylon gaas. Sierlijk model. Div. kleuren. Normale prijs 85 cent. Uitsluitend met inle vering van deze bon 49 ct. Victorie - Mag. Hogew. 22. 3? Bon. Bussenrek 9.75. Bussen zwaar emaille (merk Katb Rek roestvrij verchroomd. Totaal 9-de- lig n.m. 3 K.T.S., 1 beschuit en 4 kruidenbussen. Kleur zwart met rood decor. Nor male prijs /36.50. Uitslui tend met bon 9.75. Victo rie-Mag. Hogewoerd 22. 3? Flacon prima eau de cologne met stuk heerlijk geparfumeerde toiletzeep, in luxe doos verpakt sa men 98 cent. Twee stuk ken lavendelzeep met fla con lavende] in luxe doos f 1.98. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordein de 43, Leiden.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7