Hkt ■5ÏMSuiniLGKr, CARON DUINSTREEK Burgerlijke Stand PLATTELAND VOOR JEUGD GEVAARLIJKER DAN DE STAD Herdenking van de gevallenen 28 R.I. rnnsE 4CFND4 Marktberichten VRIJDAG 11 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vannacht is ingebroken in een keet op bouwkarwei aan de Mozart- straat in Leiden zuidwest. Onbeken den hebben zich toegang verschaft door een niet afgesloten w.c.-raam- pje. Verdwenen zijn twee stukken strippenlood van tien meter, 'n elec- trische boortol ter waarde van 445, twee paar rubberlaarzen, werkschoe nen, 25 sigaren en een bedrag aan geld van 93 gulden. Toen hij even de aandacht van het stuur op het doven van een si garet richtte, is gistermorgen om kwart over elf een Leids ingezetene met de auto op het Leidse Veer te gen een boom gereden. De bestuur der vloog met zijn hoofd door de voorruit en moest met een hoofd wonde naar het Academisch zieken huis worden overgebracht. De auto werd ernstig beschadigd. Men deelt ons mede, dat kaar ten voor de toneelvoorstelling door de „Spelers van St. Vincent" dins dagavond a.s. zijn uitverkocht. 3. v. Haasteren-Abswoude 108 p. (783); 4. heer en mevr. v. d. Drift 106 (838); 5. v. d. Ruit-Piket 105 p. (866); 6. heer en mevr. Bernsen 95 p. (777): 7. mevr. Werter-heer Bik 94 p. (X6); 8. Smits-Weber 92 p. (741); 9. heer en mevrouw Cuppen 84 p. (750); 10. mej. v. Loon-Hoek- stra 77 p. (761). Groep rood speelde de eerste avond van de bekerwedstrijden. De uitslag was: 1. dames Smit-Canaeus 82 p; 2. heer en mevr. de Ridder 73 p.; 3. heer en mevr. v. Leeuwen 65 p.; 4. dames van Noort-Bisschop 61 p.; 5. Brocken-Bertels 58 p.; 6. mevr. Bouzie-hr. Wijnen 54 p.; 7. dames Menken-de Clerk 48 p. Met genoegen ontving „SVA" het bericht, dat twee van haar leden het landskampioenschap in de AVRO- bridgewedstrijden hebben gewonnen. De geregistreerde arbeidsreserve nam gedurende de maand april af met 50. Deze afname is vooral een gevolg van seizoeninvloeden (land en tuinbouw -10, hotelpersoneel -8, overige bedrijfsgroepen -10). Hoewel de geregistreerde arbeidsreserve ul timo april 1962 nog iets hoger is dan in de maand april 1961 kan de werk loosheid op dit ogenblik betrekke lijk gering genoemd worden. Het werkloosheidscijfer van het gewest Leiden, uitgedrukt per 1000 loontrekkenden van de beroepsbe volking, bedraagt 4,5. Dit permillage voor Nederland bedraagt 10; voor de provincie Zuid Holland 6. Een verge lijking van deze permillages toont aan, dat de situatie op de arbeids markt in het geweest Leiden wel zeer gunstig is. De geregistreerde vraag nam in de maand april belangrijk toe n.l. met 139 aanvragen. Deze toename komt voor een groot deel voor rekening van de groep jeugdigen. O.m. gaat reeds nu de belangstelling van het bedrijfsleven uit naar de leerlingen die binenkort de scholen zullen ver laten. Per 1000 beroepsbeoefenaars bedroeg het aantal openstaande aan vragen per einde april 1962: 22. Voor Nederland bedroeg dit aantal 31, voor de provincie Zuid Holland 32. De intensiteit van de geregisteerde vraag is dus relatief laag te noemen. (Advertentie) R.K. BRIDGECLUB S.V.A. De uitslag van de voorlaatste ronde van de parenwedstrijd is voor groep zwart als volgt; 1. dames Bik 123 p. (859); 2. Dieben-v. Wijk 116 p. (779); Overgordijnstoffen Keuze uit meer dan 100 exclusieve dessins. GORDIJNVELOUtiS moderne kleuren. TEKLENKA VITRAGES TEXTIELHANDEL EN WONINGINRICHTING W. J. ZIRKZEE (Advertentie) Daar gaat t Levendaal De dienst van gemeentewerken heeft namens het college van B W, het dempen van het laatste gedeelte van het Levendaal, het leggen van een stamriool van de Langebrug naar de Korevaarstraat en het vernieuwen van een walmuur langs het Steen- schuur, opgedragen aan de firma A. Th. Stuifzand te Leiden, die bij de voor dit werk gehouden aanbesteding de laagste inschrijfster was. Het werk zal worden uitgevoerd voor een be drag van 254.400, waarbij de dienst van gemeentewerken zelf nog een ge deelte van de benodigde materialen zal leveren. PROF. GEIJL GEëERD MET ZILVEREN PENNING THORBECXE-STICHTING Het Curatorium van de Thorbecke- stichting te Leiden heeft aan de Utrechtse historicus prof. dr. P. C. A. Geijl, de zilveren penning toege kend, inzonderheid voor diens studie over de Geschiedenis van de Neder landse stam, waarvan het laatste deel enkele jaren geleden is ver schenen. De ereprijs zal worden uitgereikt op 5 juni a.s. - de sterfdag van Thorbecke. Prof. mr. L. W. G. Scholten zal namens het Curatorium waarvan het voorzitterschap berust bij prof. dr. J. H. A. Logemann, de redenen van het besluit uiteenzetten. Tot dusver is de erepenning slechts vijf maal uitge reikt, de laatste maal in 1929 toen prof. mr. E. M. Meijers de penning ontving. De Thorbecke-stichting is in 1878 door vrienden en vereerders van de staatsman en rechtsgeleerde mr. J. R. Thorbecke, opgericht ter bevor dering van studiën op het gebied van rechts- en staatswetenschap, sociale wetenschappen en politieke geschie denis onder meer door het toeken nen van ereprijzen voor oorspronke lijke werken van Nederlanders op de desbetreffende terreinen, gepubli ceerd binnen vijf jaren vóór zij in behandeling worden genomen. Geboren: Linda Jane d.v. M. Kühr en M. M. C. Milar; Dirkje d.v. A. Zwanenburg en A. v. Duijn; Johan na Theodora d.v. J. v. Sonsbeek en J. Bousie; Johanna Theodora Maria d.v. M. J. Zonderop en M. C. C. Dirkse; Wilhelmus Antonius z.v. C. B. M. v. d. Ende en P. M. Roefstra; Alida Catharina Annette d.v. A. G. v. Egmond en J. C. Heemskerk; Ro- bertino z.v. W. C. v. Putten en P. C. Ouwehand. Gehuwd: P. J. den Hoed en F. v. Dijk; C. Boere en J. M. C. Benning; T. v. Kampen en A. Vlietstra; J. F. M. Weikamp en J. de Moed; A. L. Verhoog en A. Beij. Overleden: J. Verhoeven 7 m., d.; P. Barkema 51 j., m.; J. W. Koppe 13 j., z.; M. Heemskerk 55 j., m.; I. Klinkhamer 44 j., m.; W. Ramak 81 j., w.v. J. ten Seldam; P. Zwart 78 j., m.; J. Schrama 76 j., w.v. G. Kwaadgras; L. C. Glasbergen 6 m., d.; J. H. v. Nieuwenhuizen 22 j., d. COLLEGES OP BOERHAAVE-CURSUS: den, hetgeen te danken is aan de be tere behandelingsmethoden en aan de verbetering van de huishoudelij ke apparatuur voor koken en ver warming. Mej. Van den Berg vestigde er de aandacht op, dat het platteland be treffende het aantal ongelukken on gunstig afsteekt bij de stad, zelfs waar het verkeersongelukken aan gaat. Op het platteland speelt het kind op alle mogelijke plaatsen en doordat de frequentie van het ver keer niet zo groot is, is het minder op gevaar bedacht. Ook is op het platteland het tran sport naar het ziekenhuis nog niet overal efficiënt geregeld. Een onder zoek naar de mogelijkheid van ver snelling van het transport is van groot belang. Ook dient nader te wor den bestudeerd de behandeling ter plaatse, terwijl het evenzeer van be lang is meer te weten te komen over de vraag hoeveel tijd er in het al gemeen verloopt tussen het ongeluk en het sterven. Op donderdag 10 mei hebben de oud-strijders van het voormaige 28e Regiment Infanterie hun in mei '40 in Dordrecht en omgeving gevallen kameraden wederom op waardige wijze herdacht. Tussen 10 en 11 uur waren nabestaanden van de gesneu velden met de oud-strijders (waar van velen met hun echtgenote) bij een in de Bentienkazene te Dor drecht. Het persoonlijk contact op deze dag van bezinning bleek voor allen weer een behoefte te zijn. Om 11 uur werd een korte algemene ver gadering gehouden. De commandant van de Bentien-kazerne, de kapitein De Boer H. G., die als gastheer op trad, sprak een hartelijk begroetings woord evenals de voorzitter van het comité 28e Reg. Infanterie, de m .- joor C. W. E. van Hoek. Het versjag van de penningmeester was dit jaar gunstig te noemen. Na de vergade ring vertrok men naar de Ned. Herv. kerk te Dubbeldam waar majoor v. Hoek een herdenkingsrede uitsprak. Ook werd het woord gevoerd door de vroegere geestelijke verzorger van het regiment, pastoor Moeskops. De burgemeester van Dubbeldam, de heer J. P. M. Beelaerts van Emmich- hoven, sprak over de verzorging y-t de graven van de gesneuvelden en het monument op de begraafplaats in zijn gemeente, hierbij de wens uit sprekende, dat zijn gemeente dit nog zeer lang zou mogen doen. Het zang koor Soli Deo Gloria verleende me dewerking bij deze kerkelijke plech tigheid. Op de begraafplaats volgde na kranslegging en stille herdenking bij het monument een defile langs de uitstekend verzorgde graven van de gesneuvelden. In de namiddag werden per auto bezoeken gebracht aan de verschillende gevechtsopstel lingen in 1940, ook het contact met de burgerij werd hernieuwd. Om 17.30 uur werd in de Bentien-kazerne een gezamenlijke maaltijd gehouden. PRIMA KOLEN VOORJAARSPRIJZEN HAAGWEG 15 - TEL. 20105—20521 (Advertentie) In zijn college voor de Boerhaave- cursus heeft prof. dr. J. H. de Haas uit Leiden gisteren meegedeeld, dat bij jongens beneden de twintig jaar de helft van de totale sterfte door een ongeluk wordt veroorzaakt. Bij meisjes is dit éénvierde. Hoewel het aantal ongelukken aan kinderen overkomen in absolute zin niet stijgt en voorzover het kleuters betreft zelfs een dalende tendens vertoont, neemt het ongeluk als doodsoorzaak bij kinderen relatief in belangrijk heid toe, doordat andere oorzaken een daling te zien geven. Opvallend is dat drievierde van het aantal kinderen dat aan een on geluk overlijdt het ziekenhuis niet bereikt. Zij sterven ter plaatse of onderweg naar het ziekenhuis. Van de kinderen die door een andere oor zaak om het leven komen, komt tweederde in een ziekenhuis. Een frappant verschil. Over de blijvende gevolgen van ongelukken bij kinde ren is nog weinig bekend. Mej. dokter B» J. van den Berg uit Oegstgeest noemde als belangrijk ste doodsoorzaak bij kinderen ver- keers- en verdrinkingsongelukken. Door verdrinking komen vooral veel kinderen om het leven. Verkeerson gelukken komen minder bij school kinderen voor dan bij kleuters en ouderen. De sterfte door verkeerson gelukken is by kinderen betrekkelijk weinig te noemen, ondanks de sterke groei van het verkeer. De kinderen steken wat dit betreft gunstig bij de ouderen af. Vermoedelijk houdt de zorg van de moeders gelijke tred met de toeneming van de verkeersdrukte. Het verkeer maakt daarentegen erg veel slachtoffers bij de opgescho ten jeugd. Dit is vooral te wijten aan het feit, dat zij zich mees'er maakt van bromfietsen en andere motorvoertuigen. De gTootste winst wat hét terugbrengen van de sterfte betreft, is behaald bij de brandwon- Hotel „De Witte Singel" door voorz. VVV geopend Door de voorzitter van VW-Lei den, de heer J. A. Hateloh, is gister middag hotel „De Witte Singel" ge opend. Een groot aantal genodigden en belangstellenden was in de bene denzaal van het hotel, gevestigd in pand Witte Singel 93, bijeen, waar mej. M. B. Elinga, een hartelijk woord van welkom sprak. De heer J. A. Harteloh sprak in zijn geestige openingsrede van het grote tekort in Leiden aan goede hotelruim te. De wensen van materiele aard, die hen de exploitanten van het hotel, de dames M. B. en L. P. Elinga, deed toekomen, waren derhalve niet van goede gronden ontbloot. „Deze nieuwe moderne hotelaccommodatie betekent een stapje verder in de goede richting en zeer te waarderen bijdrage in de leniging van het grote beddentekort in Leiden. ,Niet alleen de dames Elinga kunnen met vertrouwen de toekomst tege moet zien, het Leidse VVV kan zich ook gelukkig prijzen met dit initiatief tot uitbreiding van logeergelegenheid binnen de Sleutelstad." Nadat de heer Harteloh het hotel voor geopend had verklaard, werden de aanwezigen in de gelegenheid ge steld, het reeds gedeeltelijk verhuurde hotel in ogenschouw te nemen. Verdeeld over de drie verdiepingen van het geheel gerestaureerde en her ingedeelde gebouw kunnen 18 gasten verdeeld over zeven tweepersoons kamers en vier eenpersoonskamers op confortabele wijze onderdak genie ten. De grote benedenzaal heeft vol gens de veel uitgesproken wens van buitenlandse toeristen sterk het ka rakter van een gezellige huiskamer. In het nieuwe hotel zal men voor lopig alleen logies met ontbijt kun nen krijgen, in vaktermen aangeduid als hötel-garni. Het is niet uitgesloten, dat in de toekomst de gasten ook de gehele dag door kunnen profiteren van de dien sten van het hotel, cLw.z. alle maal tijden. NOORD W1JKER HOUT WAT LEIDEN VERLOOR Autostep, ketting, damespolshorlo ge, dameshandtasje, damesportemon- naie, dameslaarsje, herenhandschoen, herenportemonnaie, strookjes voor kleding, ondergebit, trouwring, sleu tels, vulpen, zonnebril, colbertjasje, pantoffels, rieten mandje, rijwiel- pompje, broche, actetas. regenbroek, rekenliniaal, damesvulpen, toneel- bril, bril, lederen wanten, wollen wanten, bedelarmband, Bacosleutel, muntbiljet, damesbeursje, au to wiel dop, auttoreservewiel, voetbalschoen, dekzeil, sigarettenaansteker, oorknop, bankbiljet, 3-wielig kinderfietsje, pa raplu, loonzakje, portefeuille, diplo- ma.tentas, sportschoen, rappor, sjaal, slagrsmes, jerrycan, televisiekabel, pantalon, kinderschoentje, hakbijl, kinder jasje, motorbuitenband, zakra- dio. damesjasje, luchtbed, jasje, he- renbril, kralen, ijzeren hekje, duim-, stok, contactsleuteltje, baal veevoe der, overall, kinderbril, regencape, reis wekker, grammofoonplaat, iudo,- pak, jongesjas. schakelarmband. Terug te bekomen of inlichtingen te verkrijgen aan het bureau gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg- 8 te Lei den. od woensdagmiddag tussen M.OO en 17.00 uur. Telefonische inlichtin gen kunnen niet worden verstrekt. ZATERDAG 12 MEI. ZONDAG 13 MEI AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest, Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. BIOSCOPEN De films in de week van 11-18 mei zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Spartacus", 14 jaar. Dgl. 2.00 en 7.30 (ook znd.) Casino: „De hel van Saipan, volw. Dgl. 2.30, 7.00, 9- u.; znd. 2.30, 4.45. 7.00. 9.15 u. Lido: „Gevaarlijke verhoudingen" volwassenen. Dgl. 2.30, ..00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00 9.15 u. Luxor: „F.B.I., afdeling moordza ken", 11 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00. 9.15 u. Studio: Afgekeurd. Rex: „From here to eternity", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Greenway (Voorschoten): „Roman Holiday", a.L (zat. 7.00 en 9.15 u.; znd. 4.00 u.). „De laatst dagen van Pom- peji", 18 jaar. (znd. 7.00 en 9.15 u.; mnd. wnsd. en dond. 8.15 u.). Raadsvergadering. De leden van de gemeenteraad zijn voor dinsdag, 15 mei a.s. des avonds om 7 uur in vergadering bijeen geroepen. Onder de te behandelen stukken komt op de agenda voor een voor stel van burgemeester en wethou ders tot wijziging van de verschil lende gemeentelijke salarisregelm- gen en de kindertoelageverordening alsmede een voorstel om de voor schotten op de gemeentelijke ver goeding voor vakonderwijs op de bij zondere scholen vast te stellen. Vakantie-landbouwbonnen Na mens de r.k. landarbeidersbond Sint Deus Dedit zal op dinsdag 15 mei a.s., des avonds van 7-8 uur, in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg gelegenheid worden geboden tot in wisseling van alle vakantie-land bouwbonnen met opdruk „geldig tot en met 30 april 1962". Dit betekent de laatste inlevering. Eerste lustrum M.A.-school Op zondag 13 mei a.s. zal het vijf jaar geleden zijn, dat in Noordwijkerhout de Mater Amabilisschool werd opge richt. Dit feit zal op sobere wijze gevierd worden. Om 11 uur die dag zal de geestelijk adviseur, pastoor A. M. A. Vollaerts in de parochie kerk van St. Victor aan de Kerk straat een H. Mis uit dankbaarheid opdragen. Deze H. Mis wordt gezon gen door een koor van leerlingen en oud-leerlirgen onder leiding van Je zangdocente mej. R. Dankelman. met medewerking van de heer C. Th. de Groot, organist en begeleiding van blaasinstrumenten. Na de H. Mis is er een gemeenschappelijk ontbijt in het parochiehuis. Geboren: Petrus N. A. z.v. A. T. Heemskerk en C. C. M. Vink. Ondertrouwd: G. J. de Bot en J. M. v. d. Berg. Getrouwd: J. A. v. d. Salm en J. M. de Vroomen. Overleden: J. J. Corp 85 j., ongeh.; J. P. Peters, e.v. I. Beijk 63 j.; P. L. v. Jeveren 88 j., w.v. T. v. d. Lin- gen; T. L. Frensch 71 j., e.v. E. den Uitert; J. M. Schuurs 78 j., e.v. E. J. Kievit. NOORDWIJK Kon. Mij. van Tuinbouw Zoals steeds bestond er voor de maande lijkse bijeenkomst van de Kon. Mij. van Tuinbouw, gisteravond gehouden in hotel Het Hof van Holland, een goede belangstelling. Begrijpelijk was de hoofdschotel van inzendingen tul pen en narcissen, maar ook 'n prach tige vaas met anjelieren. De leiding was voor deze avond in handen van de heer M. J. C. Verweij, die in het bijzonder welkom heette de spreker voor deze avond de heer A. G. A. v. d. Nes uit Den Haag, die zo zachtjes aan een goede bekende van de afd. wordt. Ingekomen was een schrijven van het Belgische Departement met de mededeling dat de aangevraagde excursie in de Koninklijke tuinen te Laken bij Brussel was toegestaan. Deze excursie zal plaats vinden op dinsdag 15 mei a.s. Jammerlijk kon het bestuur niet aan allen aanvragen voldoen, omdat de bus niet meer dan 46 personen kan bevatten. Het ver trek is vastgesteld op 6.30 uur vanaf garage Beuk. 6.40 uur Gooweg-v. d. Mortelstraat en 6.45 uur Schiestraat Het bezoek aan de tuinen van Laken is van 10-12 uur. Hierna een rondrit door Brussel en een kort bezoek aan Antwerpen en daarna (die dat wensen) een diner in Breda. Op de volgende vergadering zullen aan de deelnemers 3 Chrysanthenstekker. worden uitgereikt voor de expositie in september, hiervan moeten twee potten ingeleverd worden. Hierna verkreeg de heer v. d. Mes het woord over bijzondere kamerplanten waar van de behandeling soms lang niet eenvoudig is, doch wel interessant voor de liefhebber om goede resulta ten te verkrijgen. Jarenlang heeft men zich vast gehouden aan dezelfde planten als Clivia, Geranium, Fuch sia en dergelijke, doch na de oorlog is hierin een sterke wijziging gekomen en werden andere variëteiten aange voerd zoals de Phicus Benjamini, sier lijker dan de grootbladige. Begonia Carolina (vrij zeldzaam), Cleroden- dron, klimplant met rood-witte bloe men, de Hertshoornvaren en andere, waarvan spr. aan de hand van mee gebrachte planten interessante en leerzame mededelingen deed. Dat het besprokene veel belangstelling had bij de aanwezigen bleek uit de ge stelde vragen en de aangename ge dachtewisseling. De uitslag van de keuring voor het puntenstelsel is als volgt: W. Barnhoorn 9 p.; Berg Smit 9 p.; Pennigns 9 p. H. Schipper 8 p. Na de gebruikelijke verloting werd de volgende vergadering vastgesteld op donderdag 14 juni a.s. SASSENHEIM EHBO Gisteravond hield de af deling Sassenheim, van de Kon. Ned. Vereniging EHBO haar jaarvergade ring en tevens diploma-uitreiking in de zaal van caté restaurant „de Oude Post". Qndei voorzitterschap van de heer A. Lamboo. Uit het jaarverslag van secretaris J. Keunirig, bleek dat het ledental in 1961 was teruggelo pen van 80 tot 69 en dat bij het ge reedkomen van de m'euwe gemeente- garage de afdeling hier onderdak verleend zal worden. Uit het financieel verslag van de heer J. van Zelm, bleek dat de ver eniging een gezonde basis had. De heren Kruiswijk en Oosterhoff werden voor 1962 benoemd tot kas- commissie. Voor de verkiezing van drie nieu we bestuursleden, door het aftreden van de heer W. J. Keuning en het vertrek naar elders van de dames N. Tilma en A. Metzger, waren twee stemmingen nodig. Gekozen werden mej. R. Dekker en de heren R. W. Oosterhoff en W. Wagenmaker. Bij de aanvang van het tweede ge deelte van deze avond, verwelkom de de voorzitter allereerst burge- mester J. baron van Knobelsdorff en diens echtgenote en de doktoren Verduyn-Duwel en A. G. de Wilde met hun echtgenoten. De burgemeester reikte aan de vol gende cursisten het diploma uit: de dames D. Blom, M. W. Noordermeer, A. A. Pauw-Keuken, E. Slootweg, J. E. Slootweg-Bouwman, A. de Vroo men en de heren R. Duiker, F. Hu- bers, D. Kroeze, A. M. de Muyck, R W. Oosterhoff, F. J. Stigter en W. Wagenmaker. Dr. Verduyn Duwel maakte ver volgens de ploegprijs voor gediplo meerden bekent. Zij kwam in het be zit van de ploeg bestaande uit de he ren Slikkerveer, Pickaar en Uithol. De heer Lamboo feliciteerde hen en ook de geslaagden met hun suc ces en dankte de heren doktoren voor het gegeven onderricht en de instructies voor hun bijdrage aan de cursus. Allen kregen.geschenken aan geboden terwijl hun echtgenoten bloemen werden geoffreerd. De avond stond verder in het te ken van amusement, geboden door Frans Eykhof uit Haarlem en Mr. Mortanne met goochelact. LEIDSCHENOAM BROMMER CONTRA AUTO Wegens onverstandig rijden op de linkerweghelft is de bromfietser W. van G. uit Zoetermeer in de Nieuw- straat in botsing gekomen met een auto bestuurd door C. M. van R. uit Rijswijk. De bromfietser liep een her senschudding op en een beenbreuk en moest worden vervoerd naar het ziekenhuis te Voorburg. ZOETERMEER Verkeersexamen Gisteren is het practisch gedeelte van het jeugdver- keersexamen afgenomen. Door rond 150 kandidaten werd het uitgezette parcours gereden. Vrijdag 18 mei a.s. zal de uitslag van het examen be kend gemaakt worden in de grote zaal van De Meerbloem. Tevens zal dan de wisselbeker worden uitge reikt aan de school, die friet de beste resultaten uit de bus is gekomen De kinderen zullen getracteerd worden en er zullen enige films worden ver toond. WASSENAAR JONGE KIEZERS TONEN WEINIG BELANGSTELLING VOOR DE GEMEENTE Burgemeester en wethouders heb ben aan 387 Wassenaarse jongeren die in 1962 voor het eerst aan de verkiezingen deelnemen een uitnodi ging gestuurd voor een samenkomst in het Raadhuis op zaterdagmorgen 12 mei om 11 uur. Aangekondigd werd in deze uitnodiging, dat burge meester Mr. W. J. Geertsema een korte inleiding zou houden over de betekenis van het kiesrecht in oris democratische bestek. Van de 387 uitgenodigde jongelui heben er 18 het gemeentebestuur laten weten dat zij de uitnodiging aanvaarden. Van 5 jonge kiezers kwam een bericht van verhindering; 364 overigen fieteri niet van zich horen! Het is de eerste- keer, dat in Was senaar een dergelijke samenkomst voor jonge kiezers wordt georgani seerd. Jarenlang is er bij de behan deling van de begrotingen gevrdagd om dit soort initiatieven die eèn bij dragen zouden kunnen vormen tot de opvoeding tot staatsburgerschap. Het is een weinig hoopgevend be gin AFSCHEID VAN DE HEER A. J. BOLTEN De heer A. J. Bolten, aan wie. op zijn verzoek eervol ontslag is ver leend als directeur van gemeente* werken, zal maandag a.s. afscheid nemen van het personeel en van het gemeentebestuur, 's Avonds half, 8 zal het officiële afscheid plaats vin den in een openbare vergadering van de raad in raadhuis „De Paauw". Daarna begint om 9 uur, eveneens in het raadhuis, een afscheidsreceptie voor iedereen die de heer en me vrouw Bolten de hand ten afscheid willen drukken. Zoals bekend zullen de heer en mevrouw Bolten naar Nieuw Zee land reizen om zich daar, waar zich al een zoon en dochter bevinden te vestigen. WARMOND Tafeltennisver. „Steeds Vooruit" Na een spannende strijd tegen Play Fair I wist Steeds Vooruit I met 7-3 de overwinning te behalen. De heer W. Kuijken won alle drie partijen, de heer Th. van Tongeren 2 en de heer F. Duynhoven 1 partij. Ook bleef Warmond de meerdere in het dubbelspel waarvan de uitslag 7-3 was. De promotiewedstrijden om de drie plaatsen in de 3e klasse had den het volgende resultaat: DSB 11- Steeds Vooruit II 5-5; Play Fair I- VW 4 4-6. Op 17 mei speelt Steeds Vooruit II tegen VW 4. Dit is een uitwedstrijd. Steeds Vooruit II is thans gepromo-' veerd naar de 3e klasse. Spreekuur burgemeester. De burgemeester is op donderdag-17 mei verhinderd zijn vvekenlijks spreekuur te houden. Het eerstvolgend spreek uur vindt plaats op donderdag 24 LEIDEN, 11-5. Kaas Aangevoerd 10 partijen Goudse kaas en geen par tijen Leidse kaas. Noteringen: Goud se le kw. 1.90-2.05 Handel kalm. Vee Stieren, aanvoer 23, prij zen 500-800, handel rustig; melkkoei en 95, 900-1100, rustig; vette koeien 380, 2.70-3.50, vlug; vare koeien 1.75, 500-1050, matig; pinken 40, 325-525, kalm; vette kalveren 100, 200-2.50, traag; nuchtere kalveren 227, 1.30- I.60, willig: id. p. stuk 35-65; vette schapen 75, 80-100, redelijk; fokscha pen aanv. 85, handel zeer kalm; id. met 1 lam, pr. 140-170, id. met 2 lammeren 190-220; vette lammeren 720, 105-155, stug; geiten aanvoer '4; lammeren 444; totale aanvoer 2379. LEIDSCHENDAM, 10-5 Eieren Aangevoerd waren 58400 kippeneie ren welke weiden verhandeld als volgt: 2900 eieren no. 0 12.40-13.10, 7900 no. 1 11.70-12.50, 25800 no. 2 II.25-11.90, 1150') no. 3 10!90-11'50, 7500 no. 4 10.40-11.00, 2200 no. 5 9.50- 10.15, 600 no. 6 9.00-9.75, 584 eenden eieren 7.05-8.30, 28 ganzeneieren 39 ct. per stuk. R'VEEN, 10-5. Bloemen Irissen 1.00-1.48, lathyrus 30-85, freesia's 33- 1.15, anemonen 23-48, pyretrum 2*30, colvilleis 3.20, dhoronicum 15-31, narcissen 6-28, tulpen: Piccadilly40- 68, Golden Harvest 55-1.10, Couleur Cardinal 32-55 White Sail 27-44, Wm- tergold 38-67, Rose Copland 40-72, Edith Eddy 32-48, Rheinland 60-83, Patria 45-51, Kleurenpracht 60-67, Karei Doorman 56-70, Paris 65-72, Tulpen (eenblad) 28-68 p. bos, Am. anjers 21-43, Rozen Super Star 42- 53, Garnette 11-15, Babyiozen 42-61 per stuk. Aardbeien ^.urdbeien I .81-1^01, id. I 40-75 p. di-osje. RIJNSBURG, 10-5. Bloemen tul- pen: Wintergold 34-47, Manasse 65- 70, Paris 70, Rheinland 75-80, Tele- scopium 1.15, Golden Harvest 1.05, Couleur Cardinal 55-65-70, Copland (Purper) 1.05-1.10, Apeldoorn (ge sneden) 49-52, President Roosevelt 1.80, Gudomiet (gesneden) 59-62,Ox ford 1.20-1.35, Michigan 80, Bleu Par rot 90, lathyrus 75-85, lelietjes van dalen 65-70, narcissen; Cheerfulness Yellow 1.60-1.80, Peronicum 1.80-2.60, Trollium 2.80-3.20, anemonen 5.00- 6.80, gladiolen 30.00-34.00, anjers: Dusty 30.00-33.00, Sim rose 36.00- 39.00, Sim rood 30.00-36.00. Sim G.J. 33.00-37.00, Mac Arthur 36.00-40.00, pyretrum 11.00, violieren wit 10.00- 13.00, violieren gemengd 16.00-18.00. VEUR, 10-5. Groente Staand- glas komkommers: A 49-50, B 42-46. C 34-38, D 31-35, E 28-30; kromme komkommers 59-61, sla A 26-33, sla B 13-17, tomaten: A 1230-1300, B 1200-1240, C 1210-1290, D 1110-1140. andijvie 32-39, spinazie 850-1500, pos telein 50-58, rabarber 14-17, prei 27- 36.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2