met uw hu is op vakantie Van het Leidse Kantongerecht DINSDAG 8 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Tulpen en narcissengala in Haarlem Op de wekelijkse keuring in Haar lem glorieerden gisteren de tulpen en de narcissen. Zeven mei en dan nog volop narcissen, het zal niet veel gebeuren. Een forse groep zagen we van de gebrs. De Graaf S. A. van Konijnenburg Co te Noordwijk. Bijzonder aardig was de triandus Moonshine, met gele bloemen, ter wijl ook een lichtgele verloping hier uit Half Moon ten tonele werd ge voerd. Verder noteerden we de wit te Shot Silk en de gele Yellow Silk. De grootkronige Joyant, Moon Song en Tarzan trokken ook de aandacht. C. A. van Paridon, Noordwijkerhout, etaleerde o.m. een aantal dubbele narcissen met o.m. Acropolis, wit met oranje in het centrum, Tahiti, geel met oranje White Marvel. Opvallende aanwinsten zag men ook in de collectie van J. W. A. Lefeber, Lisse. Een getuigschrift van verdien ste werd toegekend aan Burning Heart, dubbele crème bloem met oranje in 't hart, de papilion Blanche en de elegante Lemon Beauty. Bizar gevormde narcissen met gespleten kronen toonde J. Gerritsen Zn., Voorschoten, die daarnaast de be koorlijke Baby Moon naar voren bracht. Warnaar Co, Sassenheim, bracht enkele verrassend mooie nieu wigheden voor het voetlicht: Rose Caprice, vlekkeloos van vorm, wit dekblad met rose abrikooskleurige cup en daarnaast Satin Pink, niet zo briljant van vorm als de vorige, maar met een cup die werkelijk uit zonderlijk mooi rose was. Ook ston den er Olympic Fire, de dubbele Anne Frank en de geheel witte Chi nese White. Van de groep die G. Lubbe Zn., Oegstgeest, toonde, wa ren o.m. Vera Lynn en de groot kronige Promotion de uitblinkers. Een groot assortiment bracht G. Wonderlijk mooi waren de jonquille Stafford en ook Amber Gate, waar van het oranje der cup zich ook wat voortzet op het dekblad. De jon quille Sweet Pepper mocht er even eens wezen, terwijl daarnaast prijk ten de dubbele wite Swansdawn en Acropolis. TULPEN Bij de tulpen waren de aanwinsten van G. Overdevest, Wassenaar wel blikvangers. We noemen de sports, die in diverse darwinhybriden zijn aangetroffen: Golden Gift (gele sport uit Roosevelt), Royal Pearl die uit Eisenhower is verlopen, enz. Eugène v.d. Schoot, Hillegom, bracht o.m. de gele Pres. Kennedy, de oranje Best Seller en de purperen Coplands Sen sation, een zeer apart getinte tulp. Ant. Nijssen uit Santpoort liet de bezoekers diverse tulpen zien., die dit seizoen de nodige malen in gebroei de toestand zijn geëxposeerd, terwijl G. Koster, Bovenkarspel de parkiet- vorm uit Cordell Huil naar voren bracht. Deze op zichzelf wel aantrek kelijke tulp viel echter weg bij Es- tella Rijnveld, eveneens een rode parkiet met witte vlammen, maar veel forser van stuk en ook veel meer opvallend. We zagen deze laat ste parkiettulp van Gebrs. Segers, Lisse. Een oranje sport uit Dr. Philips van C. Nieuwenhuis,'Lisse, trok veel belangstelling en L. Schoorl, Lisse, exposeerde de goede Purple Marvel. De fosteriana Candela was er van verschillende inzenders: van J. Rij- kelijkhuizen, Hillegom, J. Kok te Haarlem en John van Grieken, Ben- nebroek, die tevens de prachtige ro de Hollands Glorie etaleerde. Een collectie stevige tulpen toon de Colijn Zn, Voorhout. We noe men o.m. de rose Corso, de oranje Etoile du Nord, de oranje Gay Look en de rose Germania. Hoeks Broei- proevenbedrijf, Oude Niedorp, bracht LISSE Finale Amateurconcours Lente- parade" Zaterdagavond vond de finale plaats van het Amateurcon cours „Lenteparade" in het KAB-ge- bouw, welk concours werd gehouden onder auspiciën van de afd. Lisse van de VW. De voorzitter van de VW, de heer Broxterman, mocht een stampvolle zaal een woord van wel kom toespreken en allen een ge noeglijke muziekavond toewensen, 't Heeft er deze avond om gespannen wie in het concours de meeste punten wisten te behalen. De jury, bestaan de uit de heren Alb. Helmus, A. Gel- jon en H. de Graaf, had geen gemak kelijke taak om alle medewerkenden naar juiste waarde te beoordelen, doch tenslotte kwam de volgende toe kenning van de prijzen uit de bus: 1 „The Jackeries" uit Noordwijker hout; 2 W. Roelandse, Leiden; 3 Little Tony Leiden; 4 The Little Stars. Leiden; 5 „The Miracles", Heemstede; 5 „The Strangers", Leiden; 7 H. v. Steen (snelschilder), Leiden, 8 „The Thunderrollers", Heemstede; 9 „The Green Arrows", Leiden; 10 „The Rocking Boys", Lisse. De heer Broxterman mocht na af loop de prijzen uitreiken met een woord van waardering namens VW, welke waarderende woorden ook vooral uitgingen tot de jury, die een zware taak heeft gehad om tot een juiste beoordeling te komen. Na een toegift van de winnaars „The Jackeries" uit Noordwijkerhout, welke toegift met een donderend ap plaus werd onderstreept, sloot de heer Broxterman met een kort dankwoord. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgeclub „De Brug" De uitslag van de in hotel „De Roskam" ge speelde onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" luidt als volgt: 1 J. de Jong-D. v. d. Plas 130 m.p., 2 P. v. Paridon-S. Visser 124, 3 de heer en mevr. C. den Duik Jzn. 112, 4 D. Parlevliet-J. Parlevliet 111; 5 M. D. Hage-W. Klos 110; 6 mej. J. de Jong- G. Parlevliet 109, 7 P. Ravensbergen- J. v. d. Plas 106, 8 E. v. Leeuwen-A. de Ruiter 102, 9 mevr. Koenraads- J. v. Beele 98, 10 de heer en mevr. M. v. d. Anker 91 m.p. ook diverse goede tulpen, o.m. Sweet Harmony, geel met witte rand en nog al eens de advocaat-met-slag room-tulp genoemd. Bijgoed Van het bijgoed verdienen de mooie anemonen blanda van J. Bijl van Duyvenbode, Breezand, Hillegom ze ker vermelding. Heel mooi waren Pastel Beauty, Pink Star en Blue Pari. De gele Keizerskroon - Fritte- laria imperialis - werd ter keuring gebracht door K. Meijer, Uitgeest en J. Heemskerk, Julianadorp. Er wa ren zelfs al grootbloemige gladiolen en wel de rose Ravissante en de pracht gebouwde White Friendship van de fa. Preijde uit Breezand. Vooral de laatste was in prima con ditie. C. Warmenhoven, Hillegom, liet weer zien welke eminente kwa liteit amaryllis hippeastrum hij weet te kweken. Vooral de vaas met de rode exemplaren, die geheel links stond opgesteld, was uitzonderlijk fraai. Lelies waren er weer van KI. de Jong, Andijk: Enchantment en Limelight o.m., terwijl W. Blokker, Uitgeest, prachtige kwaliteit Ixia's liet zien, die door het Proefstation voor de Bloembollencultuur, Lisse, in bloei waren getrokken. De licht rode Castor, de gele Keukenhof, een oranje en een witte zaailing prijkten in een conditie, die men nauwelijks beter mag wensen. Ouders met waardebesef gaan voor de kleding van hun jongens regelrecht naar VERHULST. Juniorpak Sterke stof, lage prijs en toch „modieus", dank zij de prachtige tinten en het vlotte splitje. Leeftijd 6 jaar: 38.25 KI. st. p. maat Vraag naar de kaart- die-spaart: een volle kaart geeft f 20,- con tant op Uw handl LEIDEN - B REESTRAAT T/O STADHUIS. WBÊÊÊÊ/BBÊMÊÊÊKÊÊKÊÊKKÊÊÊHÊÊÊtÊKKÊSÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊtÊÊI^i Een 36-jarige chauffeur uit Rotter dam ontkende ten stelligste, dat hij destijds met zijn vrachtauto op de vanaf een zich aldaar bevindende parkeerstrook schuinlinks de rijbaan was opgereden. Zijn vrachtauto be vond zich nog grotendeels op de par keerstrook en liet dus voldoende ruimte om te passeren vrij, toen de bestuurder van een achterop rijden de auto het stuur omgooide en met een tegenligger in botsing kwam. „Hij veronderstelde misschien dat ik de rijbaan op zou rijden en dus een botsing zou veroorzaken". „Ik bleef echter op de parkeerstrook en ben dus niet verantwoordelijk voor het feit, dat hij geheel onnodig naar links zwenkte en een botsing veroorzaak te". Aldus verdachte. Zowel genoem de bestuurder als een tweetal oogge tuigen verklaarden unaniem dat verdachte wel degelijk schuins links was weggereden zelfs tot bijna het midden van de weg en ge noemde bestuurder om de ene botsing te voorkomen de andere had veroor zaakt. De getuige a décharge, die naast verdachte ir de vrachtauto zat, bevestigde echter verdachtes verkla ring ook toen de kantonrechter, mr. W. de Koning hem nog eens met na druk wees op het gewicht van de door hem afgelegde eed en de ver klaringen, die genoemde getuigen hadden afgelegd. De officier mr. E. v. d. Schans hechtte uiteraard meer waarde aan de verklaringen van de drie getuigen, dan aan die van verdachte en diens getuige a décharge. Ook al had ver dachte de parkeerstrook nog niet ge heel verlaten, dan nog zou de schrik, die hij bij genoemde bestuurder te weeg had gebracht een strafbaar feit zijn, aldus de officier. Temeer daar de Hoge Rijndijk een voor- rangsweg is, achtte hij dan ook een gevoelige correctie nodig en eiste f 75 boete subs. 15 dagen. Verdachtes raadsvrouwe betwistte het ten laste gelegde feit. Nog ongeacht het feit of haar cliënt wel of niet de rijbaan was opgereden, was de afstand tus sen verdachtes vrachtauto en de plaats van de botsing dermate groot geweest, dat de bestuurder h.i ge makkelijk tijdig genoeg had kunnen afremmen om erger te voorkomen. Zij was ervan overtuigd dat haar cliënt de parkeerstrook niet had ver laten en dus van een schrikactie bij genoemde bestuurder geen sprake behoefde te zijn. Daar de schuld van haar cliënt geenszins bewezen werd, kon niets anders dan vrijspraak vol gen. Aldus de raadsvrouwe. Na enig re- en dupliek bleek de kantonrech ter wel degelijk van verdachtes grove schuld overtuigd te zijn en wel in die mate, dat hij de eis nog iets te laag vond en vonniste met f 85 boe te subs. 15 dagen. Bus parkeren Een 50-jarige autobusondernemer uit Leiden stond terecht omdat hij een hem toebehorende autobus eni ge maanden achtereen op een en de zelfde plaats aan d Van der Bran- delerkade had geparkeerd en geen gevolg had gegeven aan het bevel van de politie het voertuig aldaar te verwijderen. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat hij de auto bus in verband met de 3-oktober- drukte op verzoek ven de politie ter plaatse had geparkeerd en wel nadat hij de uitdrukkelijke toezegging had gekregen, dat de politie een wakend oog op het voertuig zou hebben, ge zien de vernielzuchi van de jeugd. Dat van het beloofde toezicht niet terecht was gekomen, bewees aldus verdachte het feit, dat de autobus in betrekke lijk korte tijd door de jeugd practisch geheel wa- gesloopt, waar door hij niet alleen een schadepost van f 5000 kreeg, doch tevens een to taal ontredderd en onverplaatsbaar voertuig. „ïk moest het wrak laten wegslepen en daar het bedrijf, dat dit karweitje zou uitvoeren enige tijd op zich liet wachten moest ik het door de politie gestelde termijn wel overschrijden'' aldus verdachte. Daar de officier de overtreding van art. 21 van de APV afdoende bewezen acht te eiste hij f 25 boete subs 5 dagen. Verdachtes raadsman kon weinig meer toevoegen aan de verklaring van zijn cliënt en meende dat hier sprake was van overmacht, die de uitvoering van het politiebevel on mogelijk maakte. Nadat de kanton rechter er nog op had gewezen, dat z.i. hier van overmacht geen sprake kon zijn vonniste hij conform. Verblindend Toen een 30-jarige kantoorbedien de op een avond in januari j.l. ver zuimde het licht van de door hem bestuurde auto voor een tegenlig ger te dimmen, had hij bijzonder veel pech. De tegenligger bleek n.l. een politieauto te zijn bemand met twee wachtmeesters der Rijkspolitie, die niet aarzelden terstond een achter volging in te zetten. Tijdens deze achtervolging constateerden beide verbalisanten teven:- dat verdachte de maximum-snelheid met enige tien- talen kilometers overschreed, het geen hem een tweede proces-ver baal kostte. Tot zijn enige verdedi ging voerde verdachte aan, dat hij zich niet bewust was met verblin dend licht te hebben gereden. Hij gaf toe de maximum snelheid enigs zins te hebben overschreden, doch niet, zoals de verbalisanten verklaar den, met enige tientallen kilome ters. Daar volgens het eerste proces verbaal de verbalisant-bestuurder dermate verblind werd dat hij de auto tot stilstand moest brengen om niet in de wegberm terecht te ko men en volgens het tweede proces verbaal beide verbalisanten hadden geconstateerd, dat verdachte min stens 80 km/ reed, dus 30 km te veel, achtte de officier een en ander zon der meer wettig en overtuigend be wezen en eiste hij dan ook twee boe tes van respectievelijk f 25 subs 5 dagen en f 50 subs 10 dagen. Ofschoon verdachte uiterste cle mentie bepleitte, bleek de kanton rechter gezien de z.i. ernst van de tenlaste gelegde feiten, hiertoe niet bereid te zijn, en vonniste hij der halve conform de eisen. Boekbespreking Nederlands-Grieks Woordenboek, door dr Gaston H. Halsberge Uitgeverij Heideland,, Hasselt (België). Met dit woordenboek in een goedkope pocket-uitgave wordt gymnasiasten en ie der, die zijn Grieks wat wil bijhouden, 'n goede dienst bewezen. Het is in de eerste plaats bedoeld als hulp bij schoolverta- lingen in het Grieks. „Erar<mus", door dr Antoon Vloemans Uitgave W. de Haan Standaard Boekhandel, Zeist- Brussel. Hoewel Erasmus door zijn karakter er in het geheel de man niet naar was om in twistvragen gemengd te worden, is hij tot in onze tijd een figuur van tegen spraak gebleven. Dj Vloemans is hem welgezind (en dat is ook onze houding) en heeft Erasmus* persoonlijkheid met gedegen historische kennis sympathiek beschreven. Nederlands-Latijns Woordenboek, door drs H. Verbruggen en dr G. H. Halsberghe Uitgeverij Heideland, Hasselt (België). Voor zo geringe prijs een kostbaar werk je. Op de eerste plaats bedoeld voor gymnasiasten, zal het ook voor „afgestu deerden" een handig naslagwerk blij ken te zijn. „Verborgenheden van het oude Delft", door dr Anne Berëndsen Uigave w. de Haan n.v. n.v. Standaard Boekhandel, Zeist, Brussel. De conservator van het museum Prin senhof, mej. dr A. Berendsen, heeft nu eens een ander boek over Delft geschre ven dan een beredeneerde reisgids. Zij behandelt de grote figuren en de grote kunsttechnieken waarvan Delft de ba kermat is. Zij doet dat op onderhouden de wijze. Prachtig verlucht bovendien. „De kunst van China", door Ma rio Prodan Uitgave W. de Haan, Standaard Boekhandel, Zeist-Brussel. Een groot kenner van Chinese geschie denis en Chinese beschaving vertelt in dit boek over de wonderlijke verfijnde Chinese kunst, een van de glorie-punten van het menselijk geslacht. Heel goed en overzichtelijk. Rijk geïllustreerd met voorbeelden uit particuliere verzamelin gen. „Amsterdam in zakformaat", door To en Theo de Vries Uitgave Hollandia N.V., Baarn. Een van de verrukkelijkste steden van Europa want dat is Amsterdam! wordt voor inboorling en buitenstaander in een vlotte tekst „ingeleid" (in het Ne derlands en het Engels). Voor reizen naar Amstrdam een handige volgelvlucht. „Algemene Zoölogie", door prof. A. Kiihn Uitgave Het Spec trum, Utrecht-Antwerpen (Aula reeks). Verlucht met een enorm aantal teke ningen wordt in dit boek (382 bladzij den) een zeer gedegen inzicht gegeven in de zoölogie. Het is geen populaire kost, maar een belangrijk bezit voor ie der breed ontwikkeld mens. De verliefde clown, door Arie v. d. Lugt, Thijmfonds, Den Haag. Deze roman van het Thijmfonds speelt zich af in een Brabants dorp, waar een derde-rangs-circus zijn tenten op slaat. Natuurlijk is er een clown bij, die eens betere dagen gekend heeft. In dit dorp voltrekt zich het noodlot, zowel over 't circus als over de clown zelf. Het milieu van het dorp en de reacties van de in woners op het grote gebeuren zijn sma kelijk weergegeven, zodat het in de grond tragische verhaal zich gemakke lijk laat lezen en velen een prettige ver pozing zal schenken. „De Bijbel over de Kerk", door dr. D. Deden Uitgave J. J. Ro men en Zonen, Roermond-. Dit is een belangrijk boek - en op het goede ogenblik verschenen! Het is een gezonde wetenschappelijke exegese, die met grote liefde voor de Kerk is ge schreven. Ten zeerste aanbevolen. „Psychologie van de menselijke zwakheid", door G. Hagmaier CSP en Robert W. Gleason SJ Uitgave Lannoo, Tielt-Den Haag. Twee Amerikaanse psychologen en priesters behandelen in dit boek hoe men gekwelde en uit het lood geslagen mensen kan tegemoet komen in hun ge remdheden. Het is voor priesters (en ook voor ontwikkelde beroeps-jeugd leiders) een zeer nuttig boek, waarin moraal en spychologie even harmonisch samengaan als in de functies van de beide schrijvers. „Geloofsvragen", door mgr H. J. W. Fortmann Uitgave Dekker en Van der Vegt n.v., Utrecht-Nij- megen. De radio-voordrachten van mgr. Fort mann, in 1961 gehouden, zijn gebundeld, en daar heeft men bepaald goed aan ge daan! Want mgr. Fortmann is een be trouwbare én een boeiende gids voor de geloofsbeleving van de moderne christen. „Nieuwe theologische verkennings tochten", door p. Karl Rahners SJ Uitgave „De Spaarnestad", Haarlem. De vermaarde Duitse theoloog behan delt in dit boek een reeks uiteenlopende vraagstukken, die alle de belangstelling zullen hebben van priesters en van an dere meer ontwikkelden. Het is geen gemakkelijke lektuur (ondanks de uit stekende vertaling van Gerard Wijde- veld). Zij geeft echter een diepgaande verrijking van inzicht. „Bron van levend water", door Romano Guardini Uitgave Lannoo, Tielt-Den Haag. „In dit geschrift toont Guardini ons, hoe de liturgie, mits goed begrepen, vol ledig in overeenstemming is met de grondwetten van de zuiver natuurlijke, gezonde psychologie en geestelijke cul tuur". Aldus de abt van Marialaach in de inleiding. Het is een diezinnig boekje, vervuld van levenswijsheid en echte, mannelijke levensvreugde. „De Schepping: als heilsmysterie", door prof. dr P. de Haes Uit gave Lannoo, Tielt-Den Haag. Het theologisch traktaat over de schepping werd door een hoogleraar van het Groot-Seminarie te Mechelen tot in de grond hervormd tot een onderzoek naar de bijbelse ontwikkeling van de scheppingsvisie, waarbij alle weten schappelijke gegevens over de invloed van de Israël omringende culturen wer den verwerkt. Dat maakt dit boek bij zonder interessant en verhelderend. „Biggies en de piratenschat", door W. E. Johns. Uitga ve Het Spectrum, Utrecht. De boekjes over Biggies hebben niet veel commentaar meer nodig: het is uitstekende lectuur voor jongens. De titel verraadt de inhoud al, maar met dit ene verhaal is het boek nog lang niet aan zijn eind gekomen. „Bloeitijd der Griekse be schaving" door prof. Helmut Berve. Uitgave Het Spec trum, Utrecht. Dit boek is een vervolg op „De da geraad der Griekse beschaving" van dezelfde schrijver en behandelt de Griekse beschaving van de Perzische oorlogen tot aan de tijd van het Hel- linisme. Een zeer uitvoerig werk. Johnnie en ziin bootje, door Norman Dale. Prisma-kin derpocket. Uitg. Het Spec trum, Utrecht-Antwerpen. Een uit het Engels vertaald, bijzon der aardig, goed geschreven verhaal voor jonge kinderen. Het is boven dien prettig geïllustreerd. Bedoeld voor kinderen van de eerste klassen der lagere school. Biggies en de kroonjuwelen, door W. E. John. Uitg. Pris ma. Kroonjuwelen spelen zoals duide lijk zal zijn de inzet van het span nende verhaal voor de jeugd, waarin Biggies weer het een en ander be leeft. „Eerlijk gezegd vind ik de caravan de meest ideale behuizing CorOVOIÏ, voor je vakantie. Ik gebruik mijn caravan nu reeds drie jaar, ben g VTIOcJêrnG YOrm er mee naar Frankrijk, Italië en Spanje geweest en heb met mijn S O- gezin de kosten er al ruimschoots uit", zo luidde het enthousiaste c^Oll VClKQntBegenot, commentaar van een caravangebruiker op onze vraag hoe hem vol luXG en COVYlfort i§ zijn vakantie met een rijdend zomerhuisje beviel. Eerst eens wennen DEZE VRAAG hebben wij op onze onderzoekingstocht aan verschillen de kampeerwagen gebruikers gesteld en over het algemeen kregen we soortgelijke antwoorden. Wel hoor den we ook de opmerking, dat de caravan toch niet die luxe en com fort kon bieden van een goed restau rant of hotel en dat het rijden met zo'n aanhanger eerst moest wennen en zo meer, maar de algemene In druk die wij kregen was toch wel, dat de caravan in een behoefte voor ziet en vele autobezitters in de ge legenheid stelt geheel zelf-suppor- ting hun vakantie door te brengen, waarbij het mogelijk is volop van de natuur te genieten, je er steeds mid denin te bevinden met veel comfort en luxe. Wij hebben het niet gelaten bij de meningen van de caravanbezltters, maar zijn ook ons licht gaan opste ken bij de fabrikanten en importeurs in ons land. Hier kregen we de ge legenheid een overzicht te krijgen van alles wat er op dit gebied wordt gepresenteerd en dat overtrof onze stoutste verwachtingen. Men treft caravans in diverse prijzen en ver schillende uitvoeringen, variërend in gerief. Wie werkelijk tevreden wil zijn over zijn caravan, doet er goed aan al vorens zich er een aan te schaffen, een lijstje op te stellen met de eisen die men stelt. Wanneer hij zich dan ideaal hotel op wielen, a alle gemakken comfort. zo'n rijdend hotel aanschaft, weet hij zeker dat het aan bepaalde voi waarden zal voldoen. Op onze reis langs de fabrikanten importeurs zagen wij zoveel, dat het ondoenlijk zou zijn een complete op somming te geven. Wij willen vol staan met een algemeen beeld. Ideaal kamperen VOOR BESCHEIDEN beurzen en de mensen die met zulke hoge eisen stellen, zijn er diverse prachtige kampeeraanhangwagens in de han del. Er zijn er, waarbij de wagen het onderstuk van de tent vormt, dus waarbij het bovendeel uit tent zeil bestaat. Op die manier zet men in minder dan geen tijd een leuk en handig huisje op. In de zijwanden van de aanhanger, die de basis van uw kampeerhuisje vormt, bevinden zich kastjes, waarin allerlei gerief. Voorts bieden derge lijke wagens slaapplaatsen aan drie volwassen personen of twee volwas sen personen met twee kinderen. Ieder ligt keurig op luchtbedden, maar toch is een dergelijke manier van vakantiepassering naar onze mening meer geschikt voor jonge mensen, aangezien we hier nog te maken hebben met een veredelde manier van kamperen. Inderdaad is nerre te prefereren boven een gewone tent, maar zij beschikken toch niet over die luxe en comfort men in andere duurdere wagens aantreft. De fabrikanten kunnen u verder wa gens in alle denkbare typen bieden, langzaam van het hiervoor behan delde type oplopend in luxe en com fort. Van alle gemakken voorzien DE IDEALE WAGEN kan ook voor beschikbaar zijn. Dat is een cara van, die de bezitter zoveel luxe en comfort biedt als menigeen niet in zijn normale woning heeft. Aan al les is gedacht. Wanneer we door de deur binnenkomen, vinden we daar eerst een rooster om onze voeten te vegen. Een watercloset, een complete keuken met gasstellen op jautagas, stromend water, kastjes boven de aanrecht met alle gerei keurig schokvrij opgeborgen. De aanrecht is uitschuifbaar, waar door bij het doen van de vaat meer ruimte beschikbaar komt. Voorts is de wagen modern en schitterend in gericht met slaapplaatsen voor 'vijf volwassenen, alles keurig op bed den met pullmanvering, die overdag als zitplaatsen dienst doen. Buisver lichting door de gehele wagen en., een televisie-ontvanger alles wer kend op de normale autobatterij. Ge legenheid voor elektrisch scheren, kortom alles wat men zich kan wen- Er zijn zelfs firma's die wagens leve ren met warm en koud stromend water, eneen ingebouwd bad. Juweeltjes om te zien en om te be zitten. In alle wagens treffen we voldoende kasten aan, zowel hang- als legkasten. Er is gewoekerd met ruimte AL DEZE CARAVANS, ongeacht het feit of ze van Nederlands of buiten lands fabrikaat zijn, tonen ons hoe op fantastisch economische wijze met de kleine beschikbare ruimte is gewoekerd en. hoe men kans ziet, er alles op een redelijke manier in te verwerken door inklapbaar of in- zinkbaar maken van andere delen. Onze grote bewondering werd echter afgedwongen door de prijzen. Men schat de kosten van een dergelijke aanhangwagen meestal hoog. Het bleek ons, dat men de kosten van een middenklascaravan er na enkele vakanties uit heeft, alleen al aan hotelkosten, waarbij het gerief en gemak er nog bovenop komen. De caravan is het vakantiemedium bij uitstek, hetgeen blijkt uit het steeds groter wordende aantal rij dende huisjes in ons land, maar ook aan de enorme vlucht die deze wa gens in het buitenland namen. De caravan is aan een glorietocht bezig, tot heil van een groot deel van het vakantlegenietend publiek.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5