ALPHENS KLOKKENSPEL AAN GEMEENTEBESTUUR AANGEBODEN Gouden echtpaar J. v. d. Aar-Plasmeijer in De Kaag 15. Vrijdagavond: Uitbreiding en verbetering telefoonaansluitingen Hoogbouw aan de Parklaan te Sassenheim DINSDAG 8 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 De beiaardier bespeelt hier het nieuwe klokkenspel. De 136ste beiaard in Nederland steld. Maar al te veel wordt gebruik gemaakt van mensen, die daartoe niet volledig bevoegd zijn. Om 12 uur begon het eerste offi- Burgemeester Z. Bruins Slot ver- de beiaard de gemeente in eigendom ciële concert, waarvoor allen zich welkomde in het bijzonder de leden aan. vanuit het Raadhuis naar buiten be- van de Nederlandse Klokkenspel ver- De burgemeester bracht dank voor gaven, om het op meer of minder eniging, die hun jaarvergadering in het kostbare geschenk. Met name ook grote afstand aan de horen. Beiaar- de gemeente hielden. Voorts de le- aan de kerkvoogdij van de Hervorm- dier was de heer Van Ooijk uit Zeist, den van het Carillon-comité, verte- de gemeente, waarvan de heer Spreij daar de heer Chris Bos te Utrecht genwoordigers van de klokkengiete- weer voorzitter is, wilde spreker toch door familieomstandigheden verhin- rij Petit en Fritzen uit Aarle Rixtel wel extra dankwoorden brengen. U derd was. en allen die op enige wijze aan de blijft onze gastheren, wij de gas- totstandkoming van aeze beiaard had- ten; we hopen dat de goede samen- den meegewerkt. werking gehandhaafd blijft. Men Na dit welkomstwoord sprak de heeft spreker verzekerd, dat Alphen tweede voorzitter van het Carillon- met deze beiaard één van de mooiste comité, de heer L. Spreij (de bur- klokkenspelen van ons land gekre- gemeester was nl. eerste voorzitter gen heeft. Met dit geschenk is Alphen en kon de gemeente moeilijk dit ge- a. d. Rijn gesplaatst in de rij der ge schenk aanbieden). De heer Spreij meenten aie tot trots der burgerij releveerde de gang van zaken. In een zingende toren hebben. 1959 nam burgemeester Bruins Slot het eerste initiatief. Gecharmeerd van stand 24-24. ^,aklSlenf,eil^°eg aan de Ne; Namens het gemeentebestuur aan- derlandse Klokkenspelvereniging of vaardt deze schenking met de be- f?\i, A/Phense torens voor een loft dat aan de beiaar| j de klokkenspel geschikt te maken zou zal worden die het nodi| 4 r PPnrt rr? heeft om een levend cultureel monu- gemeld, dat de toren van de kerk ment te zyn en te blijven. V nUlifaStraat d0°.' centra.le Hierna is nog het woord gevoerd ligging, hoogte en aanwezige ruimte door de v00rzitter van de Ne| en bovendien omdat twee zware luid- kenspelvereniging, de heer R. de klokken aanwezig waren, na enige Waard uit Zeist6' zei d t de if, rf°„»rng geschlkt zou z«n voor beiaard van Alphen a. d. Rijn de 136e is in ons land. Er is op dit gebied Veel medewerkers. een nek-aan-nek-race tussen Noord- en Zuid-Holland en Alphen scoorde De aktie is spontaan en ook vrij- deze dag de gelijkmaker 24-24. Be- wei geruisloos gevoerd. Het was niet langrijker vond spreker dat na tien nodig de grote trom te roeren, jfrach- jaar dat in Zuid-Holland steeds maar tig noemde spreker het, dat ook de automatische klokkenspelen tot stand werknemersvaxcentraies gezamenlijk kwamen, wat de Vereniging met zorg een klok schonken, het werd dus aanzag, hier een beiaard tot stand geen „zuilenkiok". Bovendien heeft kwam, zoals die, voor normale bespe- het feit dat enkele mensen uit deze ling, behoort te zijn. En hiermede organisaties in vrije tijd voorberei- is Alphen aan den Rijn de zesde in dende werkzaamheden hebben ver- Zuid-Holland van gewenste grootte, richt, ook nog enkele duizenden gul- omvang en kwaliteit, dens bespaard. Dit waren de heren Spreker besloot met twee wensen: A. Bloos, A. Sneeuw, P. van Heijnin- dat vervuld zal worden het aan- Hoogerwerf, C. J. de Heij, geroerde punt, nl. de totstandkoming 1. Binnekamp, Z. Naber, C. J. Waar- Van een Alphense vereniging „Vrien denburg en L. Wingeiaar. Het waren den van de beiaard". 2. Hij hoopt geen vakmensen, maar het werk in van harte dat een eerste klas gedi- de koude toren werd door hen met plomeerde beiaard zal worden aange- volhardendheid verricht en de enige steun die zij daarbij ontvingen was die van koster Maaskant, die hen trouw van koffie voorzag, een geste door hen hoog gewaardeerd. De ge noemde negen heren ontvingen allen ter gedachtenis aan hun werk een fraaie, door Petit en Fritzen vervaar digde luidbel, die aan de heer Win- Menzies over Indonesische wapenaankopen Premier Menzies van Australië heeft vandaag in het Australische huis van afgevaardigden op vragen van de oppositieleider Arthur Cal- well geantwoord, dat Australië de berichten betreurt, dat Indonesië zich Russische defe^sieuitrusting aanschaft terwijl er nog steeds uit zicht is op onderhandelingen over Westelijk Nieuw-Guinea. „Wij zijn van oordeel, dat het toe vlucht nemen tot de wapens, ter wijl er nog steeds uitzicht is op on derhandelingen, onvergeeflijk is. Hoewel wij niet over rechtsreekse diplomatieke berichten over deze zaak beschikken, geloven wij, dat 't waar is, dat de Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soeban- drio, een overeenkomst heeft bereikt voor meer Russische wapens aan In donesië", aldus Menzies in zijn ant woord aan Calwell. LEIDERDORP Muziek-diploma's Aan het door de Bond van Kath. Harmonie- en Fanfarekorpsen gehouden examen hebben ook 18 jeugdige leden van de Harmonie St. Cecilia deelgeno men. Van deze candidaten hebben 14 jeugdige leden het diploma verdiend n.l. de dames C. de Groot, klarinet; N. Blokland, klarinet; N. Strampraad, klarinet en de heren: K. v. d. Bos, hoorn; R. van Dorp, piston; K. Hooy- mans Lz., trombone; J. Hooymans Pz., trompet; A. Valentijn, esbas; K. Strampraad, piston; B. Teunissen, trombone; A. Vincenten, Altsaxa- foon; Henk v. d. Zijden, trompet; Hans v. d. Zijden, klarinet. Nummering verkiezingslijsten Bij de a.s. verkiezing voor de ge meenteraad zullen de kiezerslijsten als volgt genummerd zijn: 1 KVP; 2 Prot. Chr.; 3 WD; 4 P.v.d.A. Zorgzame moeders weten hoe warm en sterk Nino poplins zijn. Ideéél voor zo'n. peuter van een kleutër! De coat en de capuchon zijn geheel uni„ de voering is gedessineerd met Nino Kiddy strepen. U kunt kiezen uit 6 zonnige kleuren. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 2 jaar SO kleine nijging per maat Peek&Cloppenburg (Advertentie) Ongeveer negenhonderd inwoners van Leiden en Leiderdorp krijgen in de loop van de volgende week een telefoonaansluiting! gelaar persoonlijk door de heer Spreij Dat hebben zij te danken aan de totstandkoming van een wijkcentrale werd overhandigd. Na zijn warm ge- aan de Karei Doormanlaan in Oegstgeest, welk telefoongebouw op 11 mei stemde toespraak door de spontane a.s., zonder officieel vertoon overigens, in gebruik wordt genomen, medewerking bood de heer Spreij Deze wijkcentrale is de eerste van een aantal, dat in Leiden en naaste omgeving is geprojecteerd. Het ligt namelijk in de bedoeling om er in 1967 één te doen verrijzen in het zich sterk uitbreidende zuidwestelijke stads- ders. De andere Leidse aangeslote- enen ondervinden geen last, uiter aard voorzover zij niet met abonnees spreken, die bij de nieuwe numme ring betrokken zijn. De overgang van hoofd- naar wijkcentrale zal één uur duren. Men hoopt om negen uur gereed te zijn. Het publiek wordt verzocht die Op 15 mei a.s. hoopt het echtpaar Johannes v. d. Aar en Elizabeth Plas- meijer de dag te beleven, waarop 't 50 jaar geleden was, dat zij in de echt werden verbonden. De bruidegom is geboren te De Kaag, op 7 januari 1889, zijn briud zag het levenslicht op 24 januari 1888, te Warmond. Dat het bruidspaar nog vol levenslust is, werd wel bewezen tijdens het be zoek dat wij er brachten. Zij hadden juist de was opgehangen en ons be zoek verraste hen dan ook ten zeer avond niet onnodig te bellen met het oog op het gevaar van overbelasting van de nieuwe ctntrale. Hoofdcentrale werd te klein Vermelden wij in dit artikel tot slot nog de voornaamste redenen, die hebben geleid tot het stichten van wij keen trales en meer in het bijzon der tot het stichten van die te Oegst geest. Daar is in de eerste plaats het feit, dat het gebouw aan de Boom- markt in de toekomst te klein wordt voor alle te verwachten aansluitin gen en voor de apparatuur die beno digd is voor het interlokale verkeer van de Leidse sector. In de tweede plaats is men bij de telefoondienst tot de conclusie gekomen, dat de on dergrondse kabelbundels van de ver wijderde stadswijken te lang en te omvangrijk worden en daardoor te duur. Er komt een ogenblik, zeggen de deskundigen, waarop het goed koper is nieuwe centrales in deze wijken te stichten dan tot uitbreiding van de kabelbundels over te gaan. Verder dient men er rekening mee te houden, dat de abonnees elektri sche voeding over hun kabelader uit de centrale ontvangen. Wordt de af stand tot de centrale te lang dan wordt de elektrische stroom te zwak. Men zou hieraan tegemoet kunnen komen door dikkere kabeladers te gebruiken, doch dan worden de ka bels weer te duur. Het is dus in al le opzichten beter de abonnees van uit een wijkcentrale te bedienen. ste. Gauw moesten de beste kleren aan en dank zij de hulp van een dochter zat men spoedig aan de thee met de bruidssuikers. Uit het gesprek dat toen volgde, kwam aan het licht, dat het bruids paar elkaar had leren kennen tij dens een boottocht vanuit Oud-Ade, waar de bruid in 1908 in betrekking was, naar Amsterdam. Na een ver- keringtsijd van vier jaar heeft men de knoop maar doorgehakt en werd ■het burgerlijk huwelijk op 8 mei 1912 voltrokken, gevolgd door het kerkelijk op 14 mei in de r.k. kerk te Oud-Ade. Het gouden bruidspaar heeft een ■zeer arbeidszaam leven achter de rug. De bruidegom is ruim 40 jaar bij de fa. Van Lent en Zn in de jachtbouw werkzaam en weet hier over dan ook zijn woordje wel mee te praten. Het was hier ook, dat hij door een val in een in aanbouw zijnd jacht ernstig aan de rug werd gewond, zo zelfs dat voor zijn leven werd gevreesd. Van der Aar kwam er echter weer finaal bovenop, mede dank zij het grote optimisme van zijn vrouw, die echter zelf ook te kampen heeft gehad met een flinke ziekte. Veel steun heeft zij gehad van haar vier kinderen, waarvan er thans nog drie in leven zijn. Als taak naast haar gezin, heeft de kwieke bruid als baker ruim 200 baby's het levenslicht zien aanschouwen en als het even kan, maakt men nóg gaar ne van haar diensten gébruik. Het zal het bruidspaar op hun feestdag, die begint met een Hoog mis in de Kaagkerk, de parochie van St. Johannes de Evangelist, waarna men zich met de kinderen, de 21 kleinkinderen en de verdere fami lie naar café „Kaagzicht" begeeft, waar de receptie zal worden gehou den van 3 tot 5 uur 's middags, ze ker niet aan belangstelling ontbre ken. Moet nog vermeld, dat het bruidspaar al die 50 jaar trouwe le zers zijn van de Leidse Courant en dat zij al die tijd dezelfde kruidenier hebben gehad? „Carillon-comité" aan de heer Wingelaar - een van de tien „toren- werkers" - een fraai zwaar koper klokje aan als bewijs van erken- De heer L. Spreij biedt in zijn functie deel en in 1973 één in het snelgroeiende Leiderdorp, van waarnemend voorzitter van het LEIDEN BLIJFT van de interlokale verbindingen van HOOFDCENTRALE de sector Leiden, alsmede het ver bindingspunt tussen de stadswijkcen- De centrale aan de Boommarkt te trales onderling. Het bestaande ge- telijkheid voor de werkzaamheden Leiden blijft in ieder geval hoofdcen- bouw is geheel bezet met 12.000 aan- in de toren verricht. trale ,d.w.z. het verbindingspunt geslotenen. Men is echter bezig met een uitbreiding van het gebouw naar de Breestraat, waarin de apparatuur voor nog 6000 nummers, alsmede al le uitbreiding van de interlokale ap paratuur zullen worden geplaatst. De nieuwe centrale in Oegstgeest kan 6090 nummers bevatten, vol doende tot omstreeks 1980. Het is mo gelijk de centrale daarna nog uit te breiden tot een capaciteit van 10.000 nummers, voldoende tot ver na het jaar 2000. De Oegstgeester wijkercentrale - ontworpen door het architectenbu reau Jonkman en Van Dorp en ge bouwd door het aannemersbedrijf Proper - gaat vrijdagavond om ze ven uur in dienst met een installa- latie voor 4000 nummers. Ongeveer 2700 abonnees, woon achtig in Oegstgeest en een deel van Leiden zullen dan van de centrale aan de Boommarkt naar de wijkcen trale in Oegstgeest worden overge bracht. Zij krijgen een ander tele foonnummer, dat met een 5 begint. Ongeveer 250 inwoners van Oegst geest, die op het ogenblik op de wachtlijst van de PTT staan, worden in de loop van de volgende dag, 12 mei, aangesloten. In de zojuist ver schenen telefoongids zijn alle abon nees onder hun nieuwe nummer ver meld. Op eerder genoemd tijdstip, vrijdagavond zeven uur, worden de gesprekken van de abonnees, die naar de centrale te Oegstgeest overgaan, zonder meer verbroken. Volgens PTT-functionarissen kan dit niet an- Op het voorterrein van het bedrijf van Schulte en Lestraden aan de Parklaan, hoek Adelborst van Leeu wenlaan te Sassenheim, is men begonnen met het grond werk voor een torenflat, die zal verrijzen naast de brug in de Parklaan. Hierbij publiceren wij een foto van de maquette van het bouwwerk, waarvan wij dezer dagen de gedetailleerde bijzonderheden zullen kunnen geven.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4