joy De avonturen van MICKEY MOUSE Priestergebrek in Brazilië SUNIL HALEN! GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP visie mag televisie Osterreicher: Benfica was de sterkste s= WSTi-ïi; jiss-ra-sï Erts? së v°n! stewsttsaursss DONDERDAG 3 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Padre Hermano Goddijn SS.CC. schrijft ons uit Pindamonhangba in Brazilië onder meer: En hier staan we voor het toppro- bleem, het priestergebrek. Maar u «uit dit wel tot in den treure gehoord hebben, zó dikwijls, dat het niet meer tot u doordringt. De statistieken zeg gen het. Terwijl in Holland elke 493 katholieken een priester hebben, is is de verhouding hier in Brazilië 5481 op één. Wat dit in werkelijk ?id betekent, laat zich niet beschrijven, maar voor wie er midden in staat, is het een adembenemende nacht merrie, als hij niet de gelovige zeker heid heeft dat „God zelfs met krom me letters goed weet te schrijven", coals het spreekwoord hier luidt. Ik heb het geluk te mogen werken aan de priestervorming, als profescor op ons groot-seminarie. Nu moet u dat „groot" niet verkeerd verstaan. We zitten met zijn dertigen opge propt in een voormalige spiristische kraam-inrichting. Er wordt gegeten in de operatiezaal. De klaslokalin zijn minimale -ziekenkamertjes. Wees zo goed u daarbij de tropische hitte in te denken. Onder de vakanie heb ben de studenten een slaapzaalbarak opgetrokken, met muren van ge stampte aarde. Maar het dak ont breekt nog. En diep in ons hart dro men we van een waardige kapel, want tot nu oe moeten we het doen met een bekrompen zaaltje, waar we aan de eredienst niet de luister kunnen geven, die bij de vorming van toekomstige x. - iestrs past. De bo vengenoemde duurte zet ons echter ook knijpvast voor wat het dagelijks levensonderhoud betreft.. Aan vrienden en bekenden De Voorzienigheid helpt ons van dag tot dag, en het kon wel eens zijn dat u in zijn plannen bent inbegre pen. Met die gedachte doe ik als oud- Leidenaar, als priester in het onme telijke Brazilië, vanuit een nood-situ atie, een beroep op u. U hebt bezwa ren: ik ben de enigste niet, er zijn overal noden, u hebt uw vastenblokje ook al, ik kan u de hemel niet als beloning beloven (want dat hangt nog van andere voorwaarden ook af), allemaal redenen om „neen" te zeg gen. Maar laat het „ja" zijn In dit geval kunt u uw welkome bijdrage sturen aan de familie Goddiin, Ma- doerastraat 29, Leiden (giro 39.94.93) met vermelding: Priesternood-Bra- zilië. Hartelijk dank, vriendengroet en pric-' -zegen van Padre Hermano Goddijn SS.CC. Pindamonhangaba Brasil OEGSTGEEST Geboren: Petronella Maria dochter van H. van der Luit en T. van der Ster; Jacobus Jurrianus zoon van J. Bekooy en van C. Seriier; Mary A. dochter van J. A. van der Snoek en van A. M. van Rhijn; Karen Wen Yi dochter van A. Hazenwinkel en van S. L. N. Tio. Ondertrouwd: J. S. Singh en M. I. Molares Mora; J. W. Rijkmans en I. Mann. Getrouwd: H. W. Jager en E. M. Rietbergen. Overleden: W. A. van Griethuij- sen; J. de Koning; S. Postma. ZOETERWOUDE Dodenherdenking Op vrijdag avond te 7 uur zal in de NederlancLs- hervormde kerk op het dorp een her denkingsdienst worden gehouden voor hen, die in de oorlogsjaren hun leven gaven voor onze vrijheid. Hierna wordt de Sille Tocht gehouden naar het raadhuis, waar namens het gemeentebestuur een krans zal wor den gelegd bij de gedenkplaat. Tevo ren zal van 8 tot twee minuten ovër acht stilte in acht worden genomen. Na de kranslegging door de burge meester kan iedereen zijn bloemen hulde brengen. Alle inwoners worden verzocht de twee minuten stilte in acht te nemen. KATWIJK Geboren: Sophia M. J. dochter van H. W. G. van Paridon en J. E. Grim bergen; Margaretha L. L. d. van C. Zwanenburg en L. L Klaassen; Gijs- bert D. zoon van D. L. van der Plas en P. van der Plas; Arendje D. doch ter van H. Haasnoot en G. van der Plas; Gerard zoon van C. van Velzen en J. Lont; Cornells L. zoon van P. C. Haasnoot en W. E. Jonker; Jaapje J. dochter van T. P. Geijteman en J. Guyt; Huibertje P. dochter van A. Kuyt en A. van Duyvenvoorde; Pie- ter G. zoon van N. van Duyvenbode en A. Groenendijk; Johanna P. A. d. van P. A. Damen en D. A. C. Gou verneur; Pieternella dochter v. P. v. d. Bent en E. A. Noordwijk; Gert Jan W. H. z. v. C. D. Minnee en J. Kool; Alida H. dochter van T. de Jong en G. C. Stierman; Johannes B. zoon v. A. Boon en G. van Steenis; Jacoline dochter van C. van Beelen en N. van der Plas. Ondertrouwd: H. P. E. van Elten en A. A. Bloot; C. M. van Beelen en C. Kuyt. wkéééêÈ^^^ ni/it veMfilw, NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL (Advertentie) 32.156 losse kaartjes (in 1960: 26.480). Aan het schoolzwemmen namen 635 leerlingen deel (in 1960: 670). Onbewoonbaarverklarmgen. Omdat het niet mogelijk is de on- DESPORTTOTO Wat lezers schrijven Roelofarendsveen, 3 mei, 1962 WELVAART PETROLEUMLICHT Over het algemeen gesproken is Alkemade een welvarende gemeente. Maar toch zijn er altijd nog vergeten hoekjes, waar mensen wonen dié het woord „welvaart" niet uit durven spreken. Ik ben een van die bewo ners. Ik woon aan de Adeweg en de Veepderpolder. Ik zit 's avonds bij een flauw brandende petroleumlamp mijn krant te lezen. Ik kan wel elek triciteit krijgen, maar dan moet ik de aanleg grotendeels zelf betalen en als loswerkman, behoort dat tot het on mogelijke en wat de weg hier be treft, die is over de hele breedte be zaait met dakpannen. Het kost ons halsbrekende toeren om uiteindelijk in het welvaartsgebied te komen. Met Een bewoner van de Adeweg. DRINK SI NAS gezond en f&2e/ttt lekker (Advertentie) Groot feest in het St. Elisabeth Ziekenhuis Hoewel de zusters niet van veel tara-tam rond de feestelijkheden wil len weten, dient het toch op zijn minst vermelding dat zondag a.s. «even zusters van het St. Elisabeth- ziekenhuis haar zilveren Professie- feest zullen vieren. Het zijn de zus ters: moeder Cyrilla, zuster Adelia, zuster Bertrand, zuster Caritas, zus ter Sapiëntia, zuster Everista en zus ter Urbana. Enige van deze zusters zijn afkomstig uit Leiden. Het zilveren kloosterfeest is op 30 april Jl. reeds gevierd in het moeder huis van de zusters aan de Menno van Coehoornstraat te Breda. Zaterdag 5 mei wordt van 4.00-5.30 uur n.m. in het St. Elisabeth-zieken- huis de receptie gehouden. De raad van Leiderdorp kwam gis teravond onder leiding van loco-bur gemeester C. Meerburg bijeen. Na de ingekomen mededelingen kwam het eerst aan de orde een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de wo ning Jaagpad 44. In het rapport van de hoofdingenieur-directeur van de directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in 'de provincie Zuid-Holland wordt vermeld, dat de woning ongeschikt is voor bewoning en door het aanbrengen van verbete ringen niet in een bewoonbare staat is te brengen. Op grond hiervan stel len b. en w. voor de woning, die in eigendom is van de heer S Schal- kers, en bewoond wordt door het ge zin van mevr. A. de Jong-de Mooy, onbewoonbaar te verklaren. De ont ruiming zei zes maanden na het ge nomen besluit dienen te geschieden. Subsidies. In verband met de subsidieregeling zal aan het Wit-Gele Kruis té Ha- zerswoude een subsidie worden ver leend van 30. Sedert de oprichting van de „Ent gemeenschap Leiderdorp" in 1959, wordt ten behoeve van de werkzaam heden van de instelling gebruik ge maakt van de sterilisator, welke in eigendom toebehoort aan een tweetal samenwerkende artsen alhier. B. en w. achten deze toestand ongewenst, temeer, omdat de werkzaamheden van de „Entgemeenschap" zich door het toenemen van het aantal inwo ners van deze gemeente, sterk uit breiden. Zij menen, dat de Entge meenschap noodzaklijK over een ei gen sterilisator dient te kunnen be schikken, welke kan worden geplaatst in het wijkgebouw van „Het Groene Kruis" aan de M. P. Splinterlaan. De kosten worden geraamd op 350. Het college stelde voor de gevraagde het dienstjaar 1962 te verlenen. Exploitatierekening „De Does". Op de ioor de zwem- en polover eniging „De Does" aangeboden reke ning 1961 heeft het college van b. en w. het volgende op te merken. Op de door de raad goedgekeurde begroting voor 1961 van de vereni ging was de storting in het onder- houdsfonds op 8000 gesteld. Met toestemming van het college is deze storting verhoogd tot 16000. Uit de balans bleek, dat het onderhouds- fonds 15.205,58 groot was, waarbij dus was uitgegaan van een storting van 16000 in 1961. Het streven naar een bedrag van 25000, voor het on- derhoudsfonds door het bestuur der vereniging lykt b. en w., gelet op de voorgenomen uitbreiding, verant woord. Van de ramingen van de las ten is alleen de post personeelslasten overschreden. De oorzaak hiervan ligt in de invoering van de vijfdaagse werkweek waardoor meer hulpkrach ten móesten wórden ingeschakeld. B. en w. hadden daarom geen be zwaar tegen deze overschreiding. De baten hebben, voor wat de kaartverkoop betreft, de raming overschreden met een bedrag van 6.953,30, waartoe vooral de ver koop van losse kaartjes bedroeg. B. en w. stelden voor de rekening, overeenkomstig de voorlopige vast stelling door het bestuur der vereni ging het totaal der lasten vast te stellen op 32.777,88 en van de ba ten op 43.243,30. B. en w. zijn het bestuur dankbaar voor het vele werk door hen verricht. De exploitatie geschiedt tot volle tevredenheid en de verkoop van losse kaartjes en abonnementen nam weer toe. Er wer den 503 gezinsabonnementen ver kocht (in 1960 481), 1998 overige gezinskaarten (in 1960: 1922), en Negen deelnemers aan de sporttoto dit schrijven hoop ik, dat ook - - van het voorbije weekeinde met 13 zin nog eens kan genieten van wei bewoonbaar verklaarde woningen goede uitslagen hebben zich vandaag waart bij helder licht en een begaan- Acnthovenerweg en 58, jaagpad gemeld bij het bondsbureau van de bare weg, dan zou ik de gemeente 72 en Hoofdstraat 182 te doen ontrui- KNVB. Zij zullen de eerste prijs Alkemade zeer dankbaar zijn. men, omdat de bewoners geen andere gr00t 12.804,75 (de totale inleg was woonruimte kan worden aangeboden, 219.645 gulden) verdelen en ieder ont stellen b. en w. voor de ontruimings- Vangt netto 11.409,38. Voor de twee- t er mijn op de maximaal mogelijke de p.rjjs van 65.893,50 waren maar tud te steden n.l 1 jaar liefst 219 kandidaten. Zij ontvangen Niet ontvankelijk werd verklaard 296.-. 199 Totodeelnemers moeten het verzoek van de heer A. C. Lie- ^e extra-prijs van 32.946.75 verde- verse uit Hoogmade voor het plaat- ien. Ieder ontvangt ongeveer 165.-. sen van een verrolbare kas op een terrein in de Bospolder. Deze grond is bestemd voor beperkt agrarische doeleinden. Daar de heer Liéverse geen eigenaar is van de grond kan hem ook geen schadevergoeding wor den verleend. R.K. kleuterschool. B. en w. hadden het college van diaxenen der Herv. uiacome ie Lei den verzocht de huur van Voordorp ten behoeve van de R.K. kleuter school tot 1 september te verlengen. In verband met in de plannen om aan het Voordorp-terrein een andere P Eerste Kamer, met aan het In Eerste Kamer: K.V.P. unaniem voor begroting Buitenlandse Zaken f N op Actueel genot De vier leden van de KVP-fractie aan net vooraorn terrein een annere - de Eerste Kamer, met aan het De telivisie bewijst in deze dagen bestemming te geven kan de huu? hoold mr" Reg°ut. hebben geen ge- opnieuw het grote nut van haar be- slechts^venengd worden tot 1 maart voI2 Sneven aan hun bedreiging in staan door het doorgeven van actuele 1963 worden tot maart verband met het Nieuw Guinea-be- gebeurtenissen, waarop gans 'n volk leid tegen de begroting van minister gespannen is. Nu al heel wat uren Verbouwing clubhuis RCL. Luns te zullen stemmen. Alle KVP' hebben /e aanschouwelijk kunnen Van de minister van Volkshuis- ers hebben zich gisteren met de be- ^?orhrengen in de sfeer var het ko- vesting en Bouwnijverheid is de goed- groting accoord verklaard, die werd mnklijk zilveren,huwelijkspaar en als keuring voor de verbouwing en uit- aangenomen met 40 tegen 17 stem- spraks koningin en prins de hoofd- breiding van het clubhuis van RCL men. De PvdA en de communisten st.eden van ons land afgaan, zal op- thans verkregen. De raad stelde des- stemden tegen. De fractieleider van meuw de televisie er bij zijn. Ander tijds een krediet beschikbaar van de KVP, mr. Kropman, verklaarde actueel genot heeft de t.v. woens- f 14.000. Gezien de geringe omvang dat enige leden van zijn fractie hun IR«i van het werk zal de aanbesteding stem „met moeite zouden uitbren- Moht-ih ^»r» "rJtIffnaPf 7i,- «li* W Madrid en Benfica i indringend zijn en het de kijker ge makkelijk maken. Een extra compli- men voor onze t.v.-mensen in deze voor hen bewogen dagen mag er ze ker, ook namens u?, wel af. Anders dan anderen Het zou wel eens voor de laStste vinb zal dan geopend worden voor trouwen, dat de regering met enkele door het college aan te wijzen ernstige en gewetensvolle kritiek' aannemers. Bij de rondvraag opperde rekening zou houden, bij het te voe- de heer Boot de suggestie om de ren beleid, naam „Ouderzorg" in de herinnering te bewaren door de naam aan de al- daar nieuw te stichten wijk te ver- MS rdl0,ndhdet cob Tegenstemmers in jaar- lét ter sprake was gekomen en men vergadering van Unilever keer6kunnen ztj^dat^de'Vafj-medè- er .t.z.t. rekening mee zou houden. 6 werkeï Bert Garthoff zijn uitnemen- Een unicum by Unilever N.V.: Voor d« rubriek „Anders dan anderen" de eerste keer in de 33 jaar van het heeft gepresenteerd. Dat zou dan p I li concern hebben gistermiddag in de jammer zijn, want als we terugden- Traude met Statiegeld- jaarvergadering in Rotterdam enkele ken aan de verrassende en vaak ont- aandeelhouders tegen de jaarstukken roerende ontmoeting met de toneel- bonnen voor groentekisten gestemd; Het waren 19 houders van regisseur, speler en directeur Rob de O New York Shares (nominaal 20 gul- Vries, dan houdt men een zeer goede den, op naam) met gezamenlijk 2.966 herinnering over. Hoe origineel was De Amsterdamse recherche heeft stemmen, cq een nominaal bezit van aJyas,; het begin toen „het slacht- twee mannen aangehouden die heb- 59320 gulden. Hun standpunt werd tot °ffer' stellig in de waan verkeerde, ben bekend circa f 6000,- te hebben uiting gebracht via de Nederlandse dat he} om Caro van E/k 8in8- „verdiend" door fraudering met te- gemachtigde, die kerinelyk een beet- bleek dat nu. ut* vnenden an£arhalJ goedbonnen voor ingeleverde groen- je verlegen was met de opdracht uu* ,elkaar hebben gesteund bij het tekisten. Het zijn de 52-jarige groen- temeer omdat hij naast de 3000 tegen welslagen van deze uitzending. Gart- tenhandelaar J. B. en de 33-jarige stemmen ook 3.417.398 voor-stemmen boff was schp:F onuitputtelijk in t op- employé van de Amsterdamse Fust van 3528 Amerikaanse aandeelhou- balen varï bijzonderheden en De Centrale, R. de W. ders moest uitbrengen, Hy vertegen- Vn?s vaak bewogen.by het ingaan Deze De W. had het beheer over de woordigde in totaal een nominaal be- bonnen. In de loop van omstreeks drag van 68,4 miljoen gulden. op bepaalde onderdelen uit zijn le ven. Hier speurde de camera de ge- Onbeschrijfelijke tonelen speelden zich af in de Por tugese kleedkamer. Voor Eusebio, de 19-jarige won. dervoetballer die een jaar geledei. nog schelpen viste langs de stranden van Mo zambique, was 't allemaal teveel geworden. Snikkend met hoge uithalen, wan kelde hij door de gangen. Temidden van het tumult der supporters werd hij de kleedkamer binnengeduwd. Trainer Bela Guttmann ving hem op. Maar zijn troostende woorden dron gen niet tot de neger-voet baller door. Zachtjes we^d hij op de tafel gelegd waar hjj hevig schokkend lang zaam tot zichzelf kwam. In een hoekje van de ka mer realiseerde Coluna zich langzaam zijn geluk „felice.felice.mom pelend. Augusto stond met gebo gen hoofd tegen de muur te snikken. De spanning was te groot geweest. De ontlading moest komen en dat niet in de vorm van oogetogen uitbundigheid maar teruggetrokken in 'n hoekje van de kale kleed kamer. In die omstandigheden verrichtte trainer Bela Guttmann het onmogelijke. Terwijl hij in drie talen de Portugese, Franse en maar voor de onfortuin lijk'; rechtsachter van Real Madrid was de wedstrijd afgelopen. Trouwens, alles was Spaans was, besefte op dat moment dat het glorietijdperk van Real Madrid in deze minuten ten einde liep. Eenzaam hinkend verdween Casado in de kleedkamer. een jaar had hij bonnen weggenomen De abiding tot het tegenstemmen uit het binnenste deel van de rollen, is niet bekend. Deze verkocht hij voor 1,50 per stuk aan de groentenhandelaar die er bij de Middenstandsbank twee gulden voor incasseerde. De fraude werd ontdekt doordat de Fust Centrale bij de bonnen, die zij verrekening van de Midden- moedige spoorwegman en aan de vu rige betoogtrant van Hans T;emeyer. We hebben slechs een enkele opmer king: het duurde te lang, niet zozeer voor de huiskamer, dan wel voor de ondervraagde, die fisiek leeg raakte. Maar Rob de Vlies zelf zal dat wel niet zo erg vinden, want hij heeft herhaaldelijk kunnen getuigen; en LEO HORN BEKENT FOUT Italiaanse verslaggevers te woord stond, zag hij nog kans als een vader zijn spelers te verzorgen, ter wijl buiten de internatio nale sportpers vocht om de de deur te forceren. Real Madrid Peodro Casado strompel de weg. Alleen. E. was nog vijf minuten te spelen, Manager Oosterreicher zei het even later duidelijk: „Wc hebben pech gehad. De penalty bracht de om mekeer. Nadat Benfica op 4-3 was gekomen, ver dween de cadans uit onze ploeg. Puskas, onze beste speler, kon het alleen ook niet meer klaren, omdat Di Stefano teveel in de verdediging werd terugge trokken na het uitvallen Leo Horn Leo I-Iorn, die deze wed strijd sterk leidde, was bijzonder te spreken over het spel van de Portuge zen. „Benfica kreeg te recht een strafschop toen Eusebio tegen de grond werd gewerkt. Di Stefano liet zich 12 minuten voor tijd met drie verdedigers om zich heen vallen. Hij had geen schijn van ka^s om er door te komen". Horn vond dat 't geen moeilijke wedstrijd was geweest om te léiden. „Ik ben in Nederland ook wel wat gewend. Eén foutje heb ik gemaakt", gaf hij ruiterlijk toe, „dat was toen linksbuiten Gento al leen langs de lijn snelde. Ik heb toen afgefloten maar had eigenlijk de voordeclregel moeten toe den verwacht. Scheepsberichten De staatssecretaris van verkeer en standabank""terug om m2I waterstaat, de heer E G Styhel, is JX'dCT dene aantrof, die nummers droegen Slstermorgen van Schiphol naar Lon- welke eerst deze maand konden wor- de.n vertrokken, waarhij vandaag de w t komen gaat ministers en staatssecretarissen van 6 Bonne e V espreking va.n de ment voor iedereen zal brengen. Wie PnT herti Pen ^eepvaartwet, d.e dinsd heeft keken naarBRob de Aeeio e .e a k a k<?t VTg a°OT Vnes, weet iets meer in verband met .e vg r, Anba Agamemnon 3 president Kennedy werd getekend en het toneelstuk „Dagboek van Anne .!n Orleans; Attis pass. 2 Azo- die m Europa op zoveel verzet is ge- Frank", dat vrijdag voor de Vara zal ren n. Paramaribo; Axeldijk 3 te stuit. - - - Londen; Bonita 2 te New Orleans; Diemerdijk 3 v. Portland (Oregon) - n. Stockton (Californië); Doris 2 v. LIJSTER BROEDT IN FIETSTAS Grenada n. Willemstad; Kara 3 'e .«.e,. 8™. Emmastad; Kelletia (t.) 4 te Cura- Onder het waakzaam oog van Her- het nati0naal programma van zater- Sao verw.; Kennemerland 2 te Rio mandad broedt in Hilversum een dag komt een verfilmd verslag over de Janeiro, Ommenkerk 3 te Loren- schichtige lijster met grote zorg haar het ondergrondse verzet Daa" op is co Marques; Osiris 2 v. Philadelphia nageslacht uit. Ze doet dat in het ry- de KRO met de Zaterdagavond-ac- n. New York; Ouwerkerk 2 v. Kaap- wielhok van het Rijksuniversiteit tot soorden in Treslong te Hillegom. Tot stad n. Port Elizabeth; Straat Bali 2 opleiding van hogere politie-beamb- slot is er een extra j 'rnaal over te Buenos Aires; Straat Cumberland ten. Dat geschiedt evenwel niet in het koninklijk bezoek aan enkele pro- 3 te Zanzibar; Zaarkerk 2 v. Ham- een keurig nest maar in de fietstas vincies. Ook a.s. zondag is er een burg n. Bremen; Amsteldijk 2 v. van een van de bewoners. Het diertje bepaalde rubriek kennelijk voor de Rotterdam n. Vera Cruz; Castor 3 v. voelt zich daar kennelijk op zijn ee- laatste maal, nameliik „Rendc.z vous" Rotterdam n. Amsterdam; Kerkedyk mak, maar heeft wel even waakzaam van de Avro met Mies Bouwman als 2 te Rotterdam; Kopionella (t.) 3 v. het kopje, als een van de leerlingen gastvrouw. Rotterdam n. Stockholm. in de stalling rondscharrelt. worden opgevoerd. Wie het stuk eer der in de schouwburg heeft gezien of de verfilming in de bioscoop, zal stellig met zoveel anderen geen ver stek aan het toestel laten gaan. In NIEUW BESTUUR LANDBOUWSCHAP In een gisteren in Den Haag ge houden extra-vergadering heeft tiet bestuur van het Landbouwschap voor de vijfde zittingsperiode (1 mei 1962 tot 1 mei 1964) tot voorzitter herbenoemd de heer A. W. Bieuwen- ga en tot plaatsvervangende voor zitters benoemd de heren ir. C. S. Knottnerus (KNLC) en P. Stokman (NCLB). Tot leden van het dagelijks be stuur voor deze zittingsperiode wer den benoemd de heren S. v. d. Ploeg ,ANAB), C. J. v. d. Ploeg („St. Deus- dedit"), P. Stokman, mr. B. W. Bies heuvel (CBTB), ir. C. S. Knottnerus en C. G. A. Mertens (KNBTB), tot hun plaatsvervangers de heren P. Schipper (ANAB), L. A. Elforink („St. Deusdedit"), B. Doolaard (NC LB), B. Havenaar (CBTB), K. Kloos terhuis (KNLC) en mr. T. Brouwer (KNBTB). Reclame in de t.v. Onlangs hebben we een aanmer king gemaakt op het veelvuldig voor komen van reclame tijdens wedstrij den op sportvelden en in zalen De reclamemensen sturen daar op aan en dat is nu ook de NTS-voorzitter Schüttenhelm opgevallen. In 'n vak blad gaat hij openhartig in op aller lei vragen waarin o.a. bevestigd wordt dat sommige reclamed ien:'.cn speciale acties ondernemen om re clame te maken in tv-reportages. Voorts wordt aangestipt dat de tv- mensen instructies hebben om op dringerige reclame-activiteit tegen te gaan. Op de principiële vraag over een ongewenst commercieel effect van tv-uitzendingen gaf de heer Schüttenhelm als antwoord dat dit evc ïtuele commer 'ële effect van de tv nooit op opzet berust en dat los laten van het verbod reclame m?' n voor produkten d*1 deur zou kunnen openzetten voor grove willekeur en begunstiging.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4