De avonturen van MICKEY MOUSE D<H*lP0bevrij<lt Prof. Picard overleden Zijn opvolger is pastoor H. J. A. M. v. d. Ven uit Den Haag 9 Hectaren duin verbrand in De Zilk Benzine-automaat in Rijswijk Man te Utrecht verbrand MAANDAG 26 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Katinkaontmoet eerste liefde in Rendez Vous In het programma „Rendez-vous", dat Mies Bouwman zondagavond weer voor de Avro-televisie heeft gegeven, hebben de „Spelbrekers" een ontmoeting gehad met Isabelle Aubret, de winnares van het Eurovisie Song festival in Luxemburg. De foto geeft daarvan een beeld. neus, keel,borst van vastzittend slflm (Advertentie) Bisdom Rotterdam Benoemingen Mgr. M. Jansen, bisschop van Rot terdam. heeft op diens verzoek eer vol ontslag verleend aan pastoor Ant. J. Knots, van de parochie van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Rotterdam. Eveneens op diens ver zoek eervol onslag aan pastoor C. J. Koene, van de parochie van St. Mi chael te Hazerswoude ('t Zwaantje). Tot pastoor is benoemd te Hazers woude (Zwaantje), H. Michael, de zeereerw. heer H. J. A. M. van der Ven; te Den Haag (H. Familie) de z.e. heer H. C. A. P. van Drunen; te Waddinxveen (St. Victor) de z.e. heer B. A. Emmelkamp, die kapelaan was te Den Haag (H. Martelaren van Gorcum); te Rotterdam (O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand) de z.e. heer J. Buys; te Achthuizen (O.L. Vrouw Hemelvaart) de z.e. heer A. W. A. Danckaarts, die kapelaan was te Den Haag (H. Martha). HAZERSWOUDE Pastoor C. J. Koene met emeritaat te Ovezande bij Goes tot 1951, ge volgd door een pastoraat te Leid- schendam totdat hij op 1 april 1955 benoemd werd tot pastoor van de parochie van de H. Familie in Den Haag. Amsterdammer hield vrouw gevangen Op slinkse wijze heeft een 49-ja- rige zich kelner noemende Amster dammer donderdag zijn 38-jarige ex- vriendin ontvoerd en ruim een dag gevangen gehouden in zijn woning aan de Nieuwe Zijds Kolk in de hoofdstad. Een briefje met „help ik word gevangen gehouden, waar schuw vijf maal acht" bracht de hoofdstedelijke zedenpolitie op de hoogte van deze vrijheidsberoving, waarna de man zaterdagochtend kon worden aangehouden en de vrouw bevrijd. De man is onder verdenking I van souteneurschap en vrijheidsbe roving in verzekerde bewaring ge steld. Hij is een goede bekende van de zedenpolitie. De man, C. K. genaamd, die de vrouw enkele jaren geleden in IJmuiden leerde kennen en er onder bedreiging in slaagde dat zij in Am sterdam voor hem als prostituee ging werken, heeft het volgens de politie niet kunnen verkroppen, dat de vrouw hem een half jaar geleden verliet. Ze had een eerlijke en hard werkende man leren kennen, met wie zij ging samenwonen Daardoor kon zij tevens volledig met het „rose leven" breken. Aan de overkant van het IJ bouwde de vrouw een nieuw, gelukkiger bestaan op. Dit werd op eens abrupt verstoord toen K. er met de hulp van een detectivebureau in was geslaagd het adres van de vrouw te bemachtigen. Hij schreef haar eerst 16 dreigbrieven, waarin hij eiste, dat ze naar hem zou terug komen, omdat hij haar inkomsten niet kon missen. De vrouw reageerde niet. Donderdag stond K. opeens voor haar woning. Hij begon een scène voor de deur te maken en dreigde haar verleden in de buurt bekend te maken als de vrouw niet naar bui ten kwam. Zij bezweek voor deze chantage en kwam naar buiten, waarna K. de vrouw een stomp in haar gezicht gaf. Haar lip scheurde. Hij dreigde haar nieuwe vriend te zullen molesteren als ze niet mee ging. Na dit nieuwe dreigement zette hij de vrouw in zijn auto en bracht haar naar de Nieuwe Zijds Kolk. Vrijdag dwong K. de vrouw een brief te schrijven, waarin zij moest verklaren dat K. nooit van haar heeft geprofiteerd. „Als je die brief schrijft, ben je weer vrij" beloofde K., die de brief liet antedateren Maar de vrouw kwam niet los. De man zei, dat ze weer voor hem moest gaan tippelen. Hij sloot haar op en verliet het huis om boodschappen te doen. Van deze afwezigheid heeft de vrouw gebruik gemaakt om een briefje op straat te werpen met de kreet om hulp. Voorbijgangers von den het en waarschuwden de politie, die tot zaterdagnacht moest wachten alvorens K. terugkeerde. Mgr. M. Jansen, bisschop van Rot terdam, heeft op diens verzoek eer vol ontslag verleend aan de pastoor van de parochie van St. Michael (Het Zwaantje) te Hazerswoude, de z.'e. heer C. J. Koene en tot diens opvolger benoemd pastoor H. J. A. M. van der Ven, tot nu toe pastoor van de parochie van de H. Familie in Den Haag. Deinstallatie van de nieuwe herder zal plaats hebben op vrijdag 6 april a.s. Henricus J. A. M. van der Ven werd 8 maart 1900 geboren te Rot terdam. Hij bezocht de seminaria te Voorhout en Warmendam en werd 14 juni 1924 priestergewijd, waarna een benoeming volgde tot kapelaan, ach tereenvolgens te Werversfoof en Den Haag (H. Sacrament). Van 1926 tot 1933 was hij kapelaan van de St. Petrusparochie te Leiden, die hij verwisselde voor de parochie van St. Vincentius in Amsterdam. Hier was hij werkzaam tot 1946, waarna hij benoemd werd tot pastoor Jongens stookten vuurtje In korte tijd is zaterdag in De Zilk een duinstrook langs de Zilker- duinweg verbrand ter grootte van on geveer negen hectaren, doordat en- kee jongens op de droge grasvlakte een vuurtje hadden gestookt, dat zich zo snel uitbreidde dat aan blussen door hen niet meer viel te denken. Door de felle noordoosterwind vrat het vuur met grote snelheid door en de brandweer van Noord wij kerhout, geholpen door een groot aantal Zilke- naren, slaagde er pas in het vuur te stuiten ter hoogte van de Catharijnen- hoeve. De begroeiing van boom- en struikgewas ging voor een groot deel verloren, alsmede het bij vele lief hebbers bekende z.g.n. toortsenveld, waar 's zomers de bloeiende Verbas- cum (wollige toorts) in grote aantal len het duin sierden. Ook een aantal broedsels van wilde eenden ging ver loren. Eerste kievitsei kreeg vertraging Burgemeester was niet thuis De 14-jarige Jannetta Geertruida Geurts aan de Achterveldseweg 24 in Barneveld heeft zaterdagmorgen om 8 uur in het weiland van buur man Roelofsen het eerste kievitsei van dit jaar gevonden. Zij was er al vroeg op uit getrokken, evenals de vorige dagen, om kievitseieren te zoeken. Zij trof het niet, want toen zij even later met het ei bij het ge meentehuis kwam, bleek de burge meester niet in Barneveld te zijn. Via de locojburgemeester belandde het ei eerst in de middag bij de bode van het gemeentehuis, die 't ei maan dag bij de burgemeester zou boengen. Intussen bleek dat dit het eerste gevonden kievitsei van dit jaar in ons land was, maar het was reeds te laat om traditiegetrouw het ei op Soest- dijk aan de koningin aan te bieden. Intussen waren er nl. 's middags nog twee eieren gevonden in Nijbroek en Voorst. Deze zijn nog 's middags naar Soestdijk gebracht, waarmee dus de eer van het eerste kievitsei voor de' koningin aan de neus van Jannie Geurts voorbij ging. Het eerste kievitsei dat aangeboden werd aan de koningin, was gevonden door de 25-jarige heer F.J. Wijnber gen uit Nijbroek (gemeente Voorst). Eerste kievitsei in Zuid-Holland Mej. Aks Tolsma uit Poortugaal vond zaterdagmiddag omstreeks drie uur op een eilandje in een riviertje bij haar woonplaats het eerste Zuid hollandse kievitsei. Zaterdagavond omstreeks zes uur heeft zij het aan geboden aan de commissaris der ko ningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz, in diens woonplaats Wassenaar. AUTOBUS REED DOOR SPOORBOMEN Omstreeks kwart voor acht van ochtend is een autobus met arbeiders uit Oude Pekela bij Uithuizermeeden door de gesloten bomen van een spoorwegovergang gereden. Spoorwegpersoneel kon de nade rende trein tijdig waarschuwen, waardoor een ramp werd voorkomen De spoorbomen werden ernstig be schadigd. Onder aan de trap is de 77-ja- rige Amsterdammer E. Marijt zater dagnacht levenloos aangetroffen in zijn woning in de 1ste Boomdwars straat. De man, die slecht ter been was, is volgens de politie waarschijn lijk van de trap naar de tweede etage Nederland krijgt in Rijswijk een Europees-continentale primeur met een volautomatische benzinepomp. Dit apparaat is door 't Nederlands eerd. Het zal bij het benzinestation eerd.Het zal bij het benzinestation van Motel Hoornwijck worden ge plaatst. De (Shell Nederland) heeft het voornemen bij andere verkoop punten, waar behoefte is aan nachte lijke dienstverlening, eveneens auto matische benzinepompen plaatsen. Overdag zullen de stations normaal bemand zyn. Pionier in diepzee en stratosfeer De Zwitserse geleerde prof. Auguste Piccard, pionier op 't gebied van hte diepzee- en stratosfeeronderzoek, is zaterdagavond op 78-jarige leeftijd in Lausanne als gevolg van een hart aanval overleden. Professor Auguste Piccard was de eerste mens, die doordrong tot de ge heimen van de stratosfeer. Met zijn zoon Jacques is hij ook een van de pioniers geweest van het diepzee- onderzoek. In mei 1931 steeg hij in een ballon met een luchtdichte cabine van eigen ontwerp tot een hoogte van 15.281 meter. In augustus 1932 bereikte hij een hoogte van 16.201 meter. In au gustus 1932 bereikte hij een hoogte van 16.201 meter. Na de oorlog legde hij zich toe op het diepzee-onderzoek. In 1948 ontwierp hij een bathyscaaf voor dit onderzoek. Vijf jaar later daalde hij op het diepste punt van de Middellandse Zee tot 1.732 vadem. Later ontwierp hij een bathyscaaf van 75 ton, waarmee zijn zoon en de de Amerikaanse duikbootofficier Don Walsh in januari 1960 bij Guam, het zuidelijkste eiland van de Marianen in de Stille Oceaan, een diepte be reikten van rond 10.900 meter. Auguste Piccard heeft met veel moeilijkheden te kampen gehad. De bouw van zijn eerste ballon voor on derzoek in de stratosfeer werd ge financierd door België. Piccards gel delijke middelen waren niet voldoen de voor het gehele project. Daarvoor waren er al moeilijkheden geweest over de bouw van de eerste bathy scaaf. Volledig vrijheid van hande len kreeg Piccard pas toen hij door de Italianen werd uitgenodigd om in Triest een bathyscaaf te komen bouwen. Op 30 september 1953 daal de Piccard in de bathyscaaf, „Triest" geheten, bij Capri tot een diepte van 3.167 meter, een diepte die nog nooit eerder was bereikt. De 53-jarige Utrechtse portier M. J. van Houten is gisternacht in zijn woning aan de Schalkwijkstraat in Utrecht door verbranding om het leven gekomen. Mevr. Van Houten ligt in het ziekenhuis. Toen haar man gisteren niet, zoals gewoonlijk, op het bezoekuur verscheen, gingen enkele familieleden naar zijn huis. Zij vonden het verbrande lichaam van de heer Van Houten boven bij de zoldertrap. De petroleumlamp naast zijn bed was omgevallen, maar het beddegoed was niet beschadigd. Men vermoedt, dat de nachtkleding en het haar van de heer Van Houten bij het aansteken of doven van de lamp vlam hebben gevat. De Utrechtse re cherche stelt een nader onderzoek in. STAAN KIJKEN NAAR HET BLIJVEN ZITTEN Een lange rij silhouetten van Londense bobbies vormt in het lage voorjaarszonnetje de afsluiting van een grote menigte welke op initiatief van het Comité van Honderd een demonstratie tegen de kernwapenen heeft gehou den op het plein bij de parlementsgebouwen in Londen. Het verliep allemaal rustig al hebben vele politiemannen een zware dag gehad door. het sjouwen met demon stranten, die net zo lang bleven zitten totdat zij werden weggedragen In Utrecht is de 39-jarige me vrouw P. Wegter-Buizer zaterdag als gevolg van een vekeersongeval om het leven gekomen. Zij fietste naast haar 12-jarige zoon op de smalle Oudwijkerdwarsstraat, toen uit te genovergestelde richting een stads bus kwam. Waarschijnlijk doordat zij elkaar raakten, begon mevr. Wegter te slingeren. Zij viel en kwam onder een achterwiel van de bus terecht. Op weg naar het ziekenhuis is ze overleden. GROTERE WINST EN OMZET SIKKENS GROEP N.V. De geconsolideerde netto-winst van de Sikkens Groep is (na afschrij vingen en belastingen) gestegen van 4.120.000 in 1960 tot 4.452.500 in 1961 (toename 8%). De omzet is met hetzelfde percentage toegenomen en bedroeg in 1961 73.852.000. Commissarissen stellen aan de ver gadering van aandeelhouders, te hou den op 17 april a.s., voor over het vergrote kapitaal 10% dividend in contanten uit te keren en uit de agioreserve 20% in aandelen (vorig jaar eveneens 10% in contanten en 20% uit de agioreserve in aandelen). Na een botsing met een auto is de 54-jarige Amsterdammer W. Kuit m Amsterdam in het Wilhelminagast- huis aan zijn verwondingen bezwe ken. Ere-moeder groet ere-burger In tegenwoordigheid van vele genodigden is zaterdagmiddag te Sappemeer de gouden ere-medaille, verbonden aan het ere-burgerschap van de ge meente HoogezandSappemeer, uitgereikt aan Z.E. dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de commissie der E.E.G. in Brussel. De foto toont dr. Mansholt gedurende de plechtigheid tijdens een teder onder-onsje met zijn trotse bejaarde moeder (87), die haar zoon kwam feliciteren.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4