SmaGAT; UIT DE OMGEVING ZATERDAG 24 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 itof\,de> De 30-jarige overwegwaohter aan de Morsweg, de heer G. Ver- mee* zal niet zonder wrok kunnen terugdenken aan het optreden van enige baldadige knapen, die gister middag om tien over vijf op de ge sloten bomen van de overweg wa ren geklommen. Zij weigerden van de bomen af te stappen sprongen echter omlaag op het moment, dat de wachter kracht zette om de bomen met jongens en al omhoog te draaien. Door het plotselinge gewichtsverlies sprong de handle waarmede de bo men bediend worden met kracht te rug tegen de bovenkaak van de over wegwachter tengevolge waarvan een boventand afbrak en een scheur in de bovenlip ontstond, die in het Academisch Ziekenhuis gehecht moest worden. Een 52-jarige wielrijdster, die gistermorgen om kwart over tien onverwacht op de Rijnsburger weg van de overzijde linksaf de ingang van het complex Academisch Zie kenhuis wilde binnenrijden is gegre pen door een bus van de NZK. Zij liep een wonde aan het achterhoofd en een rechteronderbeenbreuk op. Spel tussen stilstaande bussen op het Stationsplein was de oorzaak van het ongeluk, dat een 15-jarige scholier gistermiddag opliep. Hij werd nl. onverwacht de rijweg be tredend, door een passerende bus LEIDSE AGENDA ZONDAG 25 MAAR1 Rijksmuseum voor Volkenkunde - Filmvoorstelling: „Visvangst, Wage- nia vissers", aanvang 2.30 uur. MAANDAG 26 MAART Raad van gemeente Leiden 2 u n.m., Stadhuis. Leidse Amateurfotografen 8 u. n.m., Doelen. Ver. Oud-Leiden Lezing met lichtbeelden over het dagelijks leven in de ijstijd, Lakenhal, 8 uur n.m. KAV Bid- en Boetedag, 3 uur bijeenkomst in Hartebrugkerk. DINSDAG 27 MAART Tuiniers en bloemistenver. DEV - Ledenvergadering, 8 uur n.m., Aniba- Kath. Kapperspatroons Leiden e.o. Lezing met dia's over het Mid den-Oosten, Ger. Jeugdhuis, Bree- straat 19. Koksschool Cantine, Cabaret, 8 uur n.m. WOENSDAG 28 MAART Rozenkranskruistocht 6.45 uur n.m., St. Petruskerk. BIOSCOPEN De films in de week van 23-30 maart zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Exodus", 14 jaar. Dgl. 2.00 en 7.30 u. (ook zond.). Afgekeurd. „Kermis in de regen", 14 j. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4-45, 7.00, 9-15 u. „Via r ala", volw. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2.30, 4-45, 7.00, 9-15 u. „Lola", volwassenen. -Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4-45, 7.00, 9-15 u. „Pantsercommanco", 14 j. Vanaf maandag: „Charlies Tante", volw. Dgl. 2.3(, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9-15 u- Greenway (Voorschoten) „De hel van Birma". 14 j. (Vrijd- 8.15 u.; zat. 7.00 en 9.15 u.; znd. 4.00 u.) „Song without end", 14 j. (Zond. 7.00 en 9.15 uur. n.aand., wnsd- en donderd. 8.15 uur). aangereden. Het slachtoffer, dat het sleutelbeen brak, werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De gemeente heeft in een open bare veiling aangekocht het woon huis Morssingel 6, gelegen in het we- deropbouwplan „Stationsplein en omgeving" voor de prijs van ƒ33.000.- Het pand wordt ontruimd en vrij van huur opgeleverd en is begrepen in het plan tot onteigening van eigen dommen aan de Stationsweg en omgeving. De Leidse processie naar Ke- velaer zal dit jaar plaats vinden op zondag 19, maandag 20 en dinsdag 21 augustus a.s. De trouwe pelgrims, aldus schrijft ons de secretaresse, zul len deze data alvast vrij houden en laten zij, die nog nooit in Kevelaer geweest zijn, deze bedetocht naar Maria's heiligdom ook eens meema ken. Te zijner tijd volgen nadere gegevens in dit blad en in „Sursum Corda". TONEELAVOND CHR. TONEEL GROEP DE „TIMDELERCLUB" De Christelijke Toneelvereniging de „Timdelerclub" wier naam zoveel wil zeggen als: „toneelspelen is meer dan enkel leren en repeteren", gaf gisteravond in de Leidse Schouwburg haar tweede en laatste uitvoering van dit seizoen. De heer W. A. Ouwerkerk. voorzitter van de vereni ging wees in zijn welkomstwoord nog even op het vragenlijstje, dat achter in het programma was afgedrukt. Het bestuur van de vereniging wil n.l. van haar leden te weten zien te komen naar welk genre toneelstuk ken hun belangstelling uit gaat. De antwoorden zouden de vereniging kunnen helpen bij het bepalen van het beleid ten aanzien van de keuze tussen verschillenden toneelstukken. Het spel, dat gisteravond werd op gevoerd was van Wim Bischot: „Ik huurde deze kamer". Het verhaal be gint met een overpeinzing van een speurder, die in opdracht van een levensverzekeringsmij. een onderzoek instelt naar de doodsoorzaak van een van de vroegere gasten in het hotel, de clown Las Palm'as. Een thriller, die in staat bleek te zijn, mede dank zij de rolvastheid van de spelers, de aanwezigen te boeien. De kabouters, gidsen, welpen en verkenners van de Willibrordgroep hebben gisteren hun ouders een bij zonder geslaagde avond aangeboden. Een avond, die tevens een afscheid betekende van pastoor Looijaard. De heer Schrand, waarnemend voorzit ter van de KJJC sprak de ouders toe die de zaal tot op de laatste plaats bezetten. In het bijzonder heete hij pastoor Looijaard welkom. „In verband met het naderend af scheid van de pastoor hebben wij gemeend deze ouderavond te moe ten vervroegen, aldus spr., om u, pastoor dit feest mede te laten ma ken. U hebt een druk en werkzaam leven achter de rug, u kent de ge hele jeugd uit de parochie. Ik wens u namens deze jeugd een lange en gezonde levensavond en ik dank u uit naam van alle ouders voor wat u voor de jeugd hebt gedaan". Vervolgens gaf spr. een korte uit leg van de werkzaamheden der KJ JC. Destijds kwam het jeugdwerk geheel terecht op de schouders van de aalmoezenier. Thans is een jaar in Oegstgeest de stichting Kath. Jeugd Actie werkzaam waarin alle leiders en leidsters van het jeugd werk zitting hebben zodat dit be langrijke werk niet langer afhanke lijk is van één persoon. De heer Schrand bracht hulde aan de heer v. Velzen, die als afdelingsleider enorm veel werk verricht en wie het jeugd werk zeer ter harte gaat. Mevrouw v. Velzen werd in deze hulde betrok ken. Nadat aalmoezenier V. d. Slobbe door de heer Schrand was gepre zen als iemand, „die het vuur uit zijn sloffen loopt voor de jeugd", was het woord aan de Willibrord groep. De welpen gaven de aanwezigen een kijkje in de jungle van Afrika hetgeen prachtig uitgebeeld werd in een schimmenspel. De kabouters, kos telijk gekostumeerd in „rieten" rok jes gaven een komplete negerdans ten beste rond een groot houtvuur. Aalmoezenier van der Slobbe gaf tussen de bedrijven door tekst en uitleg van het gebodene en het doel van de Padvinderij. Het was met enige trots dat hij getuigde van het grote enthousiasme bij de jeugd. Er zijn thans in Oegst geest twee volledig bezetten welpen groepen, 22 verkenners en twee ka- boutergroepen. Ook de gidsen laten zich niet onbetuigd. Er werd hartelijk gelachten om een schetsje, opgevoerd door de ver kenners. De twee jochies „Janus en Manus Kinkel uit Lutjewinkel" ver wekten grote hilariteit. Bijzonder geslaagd was een kozak- kenkoor van ongeveer twintig wel pen, gestoken in kozakkenkostuums met witte bontmutsen op. Door een zeer jeugdig dirigent werden zij TP Q CT M 10 Vinger syst. V Et IV blind rhythm. 4 talen (130 let- STEND tergrepen per w W minuut) Kon. Eik. Pitmanschool Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie) Inbrekers op heterdaad gegrepen De politie van Leiden heeft van nacht om 2 uur de hand gelegd op twee inbrekers, die op heterdaad be trapt werden in het modemagazijn Lampe aan de Breestraat. Zij waren aan de zijde van de Boomgaardsteeg via de uitbouw op het dak gekomen en vandaar door een ruit het maga zijn binnengegaan. Het waren een 19-jarige expediteur en een 22-jarige bootwerker, beiden uit Leiden. Om wonende hebben de politie gebeld, toen zij door lawaai in het magazijn gealarmeerd waren. De politie onderzoekt of de gear resteerden te maken hebben met de serie diefstallen van de laatste maan den in kledingmagazijnen. Burgerlijke Stand Geboren: Jeroen Okke zn van E. A. Wolda en C. F. Verboog; Klazina dr van C. Zwanenburg en J. Valk; Mario Cornells zn van S. van Es en G. B. Korenhof; Kitty Manon dr van J. H. Goossens en M. M. Hartevelt; Alexander zn van K. Stolze en N. van Veen; Cornelia dr van J. v. d. Steen en M. van Bohemen; Berna- dette Maria Theresia dr van M. G. Tros en L. C. v. d. Vooren; Elisabeth Johanna dr van J. Stokkel en H. M. van Egmond; Marinus Hendrikus zn van T. J. van Vegten en A. van Wa- geningen. Ondertrouwd: T. A. Kok en H. J Hermans; R. R. Kossmann en A. D. Aniello; A. Korpershoek en A. A. G. Overes; D. van der Tuin en E. Don- gelmans; J. Bentveld en E. M. Veer- d.an; J. W. Goddijn en L. Flierdan; F Merkelijn en A. H. Entrop; C. A P. F. Groeneveld en E. van der Hoe ven; D. van den Berg en F. Maas kant; F. Teleng en W. B. Blom; D Ritsma en G. Zuiderveld; J. Renooij en M. v. d. Meij; J. Postema en H Visser; C. Vermaas en W. T. Eradus; J. Faas en A. E. C. Sira; H. T Har te velt en C. M. T. Kasteel en; W Dubbelaar en J. Vogelenzang; J. 4.. E. Bokma en J. P. Aben; H. C. P. de Rooij en S. J. van Beek. Overleden: J. N. Beukelman, 70 jaar, wed. van H. C. Kol; W Ouds hoorn, 90 jaar, man; A. Vermeulen, 26 jaar, man; R. L. Glazener, 4 maan den, zoon. enthousiast aangevuurd. Het publiek viel van de ene verrassing in de an dere. Bijzonder origineel en geestig was de interpretatie van „Ik zag twee beren De verkenners gaven voor de pau ze een demonstratie akrobatiek met aan het slot ervan drie slachtoffers, die er voor zorgden dat de EHBO aan zijn trekken kwam. De aktie tien maal tien werd niet vergeten. Ten bate van de hongeren de mensheid werd een grote verlo ting gehouden. Operette. Na de pauze werd de operette „Sneeuwwitje" opgevoerd, 't Sprookje was aangepast aan de eisen des tijds en men had er veel werk van ge maakt, in het bijzonder wat de cos- tumering betreft. Dit ontlokte aan de zaal vele open doekjes. Broer en zus Van der Post zongen met élan het verhaal dat op moderne heden daagse tophits was getoonzet. Zij de den het als de prins er Sneeuwwitje voortreffelijk, terwijl ook de dwer gen kostelijk waren in hun optreden Na afloop was er dan ook een ova tioneel applaus! Afscheid van de pastoor. Hierna was het woord aan aal moezenier Van der Slobbe, die na mens allen de pastoor toesprak. „Wij weten", aldus sp., „dat u alle kin deren van de parochie kent. Wij we ten ook, dat de jeugd altijd uw volle belangstelling had. Dat U hen een prachtig jeugdhuis hebt geschonken en dat u voor de verwarming ervan gezorgd heeft. Wij hopen, dat u van de kinderen er straks vele als leider of leidster zal zien! Dan weten wij, als dit in vervulling gaat, dat U nog een lang leven beschoren zal zijn. Ik wil u namens allen een geldelijke gift aanbieden, die te pas zal komen bij de inrichting van uw huiskapel. Ik wil u vragen „bidt voor de paro chie en vergeet daarbij niet de jeugd. De jeugd die opgroeit in een rumoe rige tijd", zo besloot de aalmoezenier. Hierna ging het doek voor de laat ste maal op en verschenen er op de rand van een groot scherm de let ters „Pastoor, vaarwel" en vanachter dit scherm dook plots met een jui chende yell de gehele Willibrord groep op. Het was een grootse finale, die hier en daar niet naliet ontroe ring te wekken. Pastoor Looyaard begaf zich tussen de jeugd en sprak ze hartelijk toe. „Ik had niet gedacht dat de jeugdbeweging in Oegstgeest zóveel te zien kan geven. Aan het einde van de avond dank te aalmoezenier v. d. Slobbe alle lei ders en leidsters en zei dat deze avond een getuigenis was geweest dat men zijn uiterste best doet het beste aan de jeugd te bieden. GEM. AANKONDIGING VERKIEZING LEDEN PROVIN CIALE STATEN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 28 maart 1962, van 's mor gens acht uur tot 's namiddags zeven uur, de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten zal plaats hebben. De kiezer wordt in herinnering gebracht de verplichting, bedoeld in art. 19 der kieswet. Hij, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aange wezen stemdistrict. Voorts wordt gewezen op het be paalde in art. 128 van het Wetboek van Strafrecht. Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deeln >emt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar- LEIDEN, 24 maart 1961. De Burgemeester van Leiden, F. H. VAN KINSCHOT. (advertentie) (Advertentie) PROF. BLOCH HOUDT LEZING TE LEIDEN Prof. dr Ernst Bloch, een vooraan staande communistisch gezinde filo soof zal volgende week in de Aca demie te Leiden twee voordrachten houden. Prof. Bloch heeft zich in West Duitsland gevestigd toen de Oost- Duitse regering 13 augustus besloot tot het bouwen van een muur tussen Oost- en West-Berlijn. Hij is 81 jaar oud. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris N. W Holtkamp te Leiden is heden ge veild: woonhuis met afzonderlijke bovenwoning en erf Rapenburg 98/ 98a in bod: f 7.100,-, koper: C. J. L. Coster te Wassenaar, q.q. voor 7.100,-. Pakhuis en erf Vestestraat 122, in bod: 1.000,- is uit de hand verkocht. ZIE VERDER STADSNIEUWS OP PAGINA 7 wijze van vergaderen werd zeer op prijs gesteld, doch de leden waren wel van oordeel, dat het Gilde als zelfstandige vereniging moest blijven bestaan. Bij de gehouden bestuursverkie zing moest voorzien worden in twee vakatures, ontstaan door het zich niet meer herkiesbaar stellen van de voorzitster en de penningmeesteres- se, mevr. Havenaar. Gekozen werden mevrouw Geerlinck en mevr. Van Wieringen. Daar men niet tot over eenstemming kon komen voor de functie van voorzitster,- werd deze verkiezing verplaatst naar een later tijdstip. Tijdens de pauze werden de leden onthaald op koffie met gebak. Hierna ging men over tot bespreking van het zomerreisje. Er bestond vol doende animo en verscheidene sug gesties werden aan de hand gedaan. Mogelijk zal men een bezoek bren gen aan de studio's van de KRO of een groot zeeschip gaan bezichtigen. Door een zestal dames werd hierna een komische eenakter opgevoerd. WARMOND KAB Voor de laatste maal in dit seizoen kwam de afdeling War mond van de KAB in vergadering bijeen. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer S. P. van Rijn. Hij wees er op, dat door bepaalde omstandigheden in de vorige verga dering niet kon worden overgegaan tot de aangekondigde bestuursverkie zing, zodat hij deze aangelegenheid thans aan de orde stelde. Aftredende waren de heren W. van Afscheid van pastoor Looijaard van de Oegstgeester jeugd ALPHEN AAN DEN RIJN JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN In de Bloemhofstraat werd gister avond de 11-jarige Johan L. Tuinen- burg aangereden door een personen auto van de heer v. N. De jongen holde, tussen twee geparkeerde auto's door, plotseling de rijbaan op. Hij werd geschept, ging ovei de motor kap heen, die flinke schade kreeg en kwam naast de auto op straat terecht. Doktor Platteschor consta teerde een beenbreuk en schaafwon den aan het gelaat. Hij werd naar een Leids ziekenhuis overgebracht Johan hoopt morgen zijn twaalfde verjaardag te vieren en die zal hem dus wel lang heugen. PERSONEELSLEDEN SPANBETON GENOTEN VAN „DAS „DREIMaDERLHAUS" De personeelsleden met de direc- t van de Nederlandse Spanbeton Maatschappij te Alphen a. d. Rijn en Koudekerk a. d. Rijn hebben gister avond met hun dames in het gebouw Nabij te Alphen wel een bijzonder waardevolle personeelsavond gehad. Hen werd op deze avond namelijk Frans Schubhert's operette „Das Dreimaderll^aus" aangeboden, voor welker uitvoering het Hoofdstad ope rettegezelschap, onder directie van Meyer Hamel, met het Hoofdstad operette-orkest, onder leiding van Ger Terwiel, zorgde. Uit het ovationeel applaus viel duidelijk op te maken, dat het per soneel van de NSM het initiatief van het bestuur van de personeelsvere niging bijzonder op prijs stelde. De voorzitter van de vereniging, de heer C. C. de Bruin bood aan het slot de dames van het gezelschap bloemen aan. HAZERSWOUDE Uitslaande brand in Dorpsstraat te Hazerswoude Gisteravond om negen uur sloegen de vlammen uit een schuur van de boerderij van de heer D. Sol aan de Dorpsstraat. Ondanks het energiek optreden van het vrijwillig korps van de brandweer liet de materiële schade aan het houten gebouw zich ernstig aanzien. Een zeug met negen biggen, die een onderkomen in de schuur vonden, kwamen om het le ven. Omstreeks negen uur constateer den de buren van de familie Sol, wier boerderij in de dichtbevolkte Dorpsstraat staat ingewrongen, hoe de vlammen huizenhoog oplaaiden uit de schuur. Dientengevolge werd de eigenaar op de hoogte gesteld en de brandweer ontboden. Een record welhaast vestigden de mannen van het vrijwillig brand weerkorps wat hun komst betreft, want zij waren juist nabij de brand weerkazerne doende hun praktische kennis te perfectioneren met een aantal oefeningen. Onder leiding van de heer M. J. Noordam werd dan ook ten spoedigste de brand tege moet getreden; die door de nabij heid van een groot aantal woningen catastrophale gevolgen had kunnen hebben. Zover lieten de spuitgasten die voor het eerst hun capaciteiten met de nieuwe spuitwagen konden tonen, het echter niet komen. En de brandhaard werd bestreden én de omliggende percelen werden brand vrij gehouden door gebruik van de diverse spuiten. Met man en macht was men er voordien in geslaagd het vee, zoals pinken en varkens, die zich in de schuur bevonden, te verwijderen. Niettemin kon men niet verhinderen dat een zeug met negen biggen, aan getast door vlammen en de rook, het leven liet. Omstreeks elf uur was met het vuur nagenoeg meester. Tezelfdertijd hadden de heer D. Sol en een aan tal vrijwilligers het vee, dat door de schrik bevangen, de vrije loop in de polder had genomen, geherbergd in een schuur op het land van de vee houder. Geen busverbinding via Voorweg De n.v. Citosa te Boskoop heeft burgemeester en wethouders bij een schrijven van 6 februari medegedeeld dat zij geen mogelijkheid ziet tot de exploitatie van een busverbinding over de Voorweg. Hieromtrent had het college van b. en w. zich tot de Citosa gewend na een door het raads lid J. C. Wezelenburg gedane sugges tie tijdens de begrotingsvergadering. DE MEIJE VERGADERING STILLE OMGANG De leden van het genootschap van de „Stille Omgang" afdeling Meije- Zegveld kwamen woensdagavond in „De Halve Maan" bijeen. Wegens het vertrek van de voorzitter, de heer J. Venooy berustte de leiding van deze vergadering bij de secretaris, de heer C. Voorn. De penningmeester, die ook had bedankt voor zijn functie, was niet aanwezig, maar zijn bescheiden ver meldden 'n batig saldo van 113,33. Het ledental is gestegen tot 73. Bij de bestuursverkiezing werd de heer F. W. J! de Koek met grote meerder heid van stemmen als voorzitter ge kozen, terwijl dit eveneens het geval was in de vacature van penning meester voor de heer C. v. d. Berg. Pastoor C. H. Willemse sprak nog een opwekkend woord en spoorde aan tot grote deelname aan de om gang vanavond. Bekend gemaakt werd dat na een kort lof in de parochiekerk om 23.15 uur de bus met deelnemers aan de Stille Omgang vertrekt. De kosten bedragen ƒ3.50. TER AAR Zeldzame primeur De heer Joh. Bloemberg, kweker Amstel Uit hoorn, voerde aan de Coöp. Tuin bouwveiling te Ter Aar een zeer zeld zame primuer aan, n.l. een augurk. Als men weet, dat de augurk een produkt is die speciaal in een warme zomer het best gedijt, mag de aan voer in deze ijselijke maand maart wel worden aangemerkt als een cu riositeit. Koper was de Aalsmeerse groentehandelaar A. J. v. d. Jagt, die er 61 cent per stuk voor betaalde. VOORSCHOTEN Geboren: Manfred Julius, zn van J. W. Chr. Dekker en S. A. Starren- burg; Richard William, zn van w. R. Peterdsdorff Reynhart en W. de de; Ferdinand Alexander, zn van A. M. J. Boogert en A. C. Schaapherder; Marjolein, dr van A. Kamsteeg en J. P. Dekker; Ronald, zn van W. Jes se en J. A. D. Winterink; Aartje, zn van N. Bregman en G. H. ten Don kelaar; Engelbertus Theodorus Ma ria, zn van M. P. M. Bohemen en M. E. v. d. Helm; Hans, zn van J. Pronk en J. Chr. van Zijl; Frans, zn van F. v. d. Horst en T. P. Bos; Alexandra Petronella Jacoba, dr van H. P. J. Gilissen en P. J. M. C. Dereumaux; Christina Cornelia Maria, dr van A. A. v. d. Meer en Chr. M. Duiven voorde; Alberdina Josephina Johan na Maria, dr van J. F. Hopstaken en J. H. A. Kuper; Brenda Judith Mar- greet, dr van P. de Wit en G. Haii- tema; Paulus Antonius, zn van A. v. d. Valk G. J. van Vliet; Bernardus Antonius Maria, zn van B. L. Kneij- ber en E. G. J. van der Eist; Tamara Hendrika Paulina Johanna, dr van J. S. Wiendels en P. A. Gevers; Monica Helena Joanna, dr van P. M. de Boer en C. H. v. d. Berg; Petrus Reinier Cornelis Franciscus, zn van A. M. de Vlaam en V. I.M. Visscher; Frangoise Ivonne, dr van G. Kranenburg en A. J. van Egmond. Ondertrouwd: Adam v. d. Luit, 27 jr en Elisabeth Zwaan, 27 jr; Cor nelis Willem Arend Collee, 26 jr en Lena Marie van Tol, 19 jr; Johannes Stikkelorum, 22 jr en Gerrigje v. d. Vlekkert, 21 jr. Gehuwd: H. J. Hartogs en E. H. van Os; J. M. F. L. Elligens en P. P. Terheiiden; G. A. van Santen en M. J. v. d. Voort. Overleden: Jacomina v. d. Meij, e. v. L. Breedeveld, 30 jr. ZOETERMEER Het Gilde Na vanaf de oprich ting van Het Gilde gedurende ruim acht jaar voorzitster te zijn geweest heeft mevr. A. D. v. VelzenPeterse wegens drukke werkzaamheden haar functie neergelegd op de gehouden jaarvergadering. Terecht mocht zij de dank ontvangen door het vele baanbrekende werk, dat door haar verricht was. Bij de opening van de jaarverga dering, die in het Parochiehuis ge houden werd, besprak de voorzitster mevrouw A. D. v. VelzenPeterse de samenwerking van Gilde en KAV in dit winterseizoen. Door deze sa menwerking was het mogelijk ge bleken betere programma's te bieden voor de beide verenigingen. Deze Egmond, C. v. d. Willigen en L. Tuijt- hof, die zich allen herkiesbaar stel den. Door de leden waren nog twee candidaten ingediend n.l. de heren P. v. d. Zon en W. v. d. Berg. Na stem ming bleken gekozen te zijn de heren W. van Egmond, C. v. d. Willigen en P. v. d. Zon. De heer W. van Egmond werd door de voorzitter gecompli menteerd met zijn herbenoeming, om dat hij een van de oudste bestuurs leden was en zeer veel voor de groei en bloei van de organisatie heeft ge daan. Hy bracht een woord van dank aan het aftredend bestuurslid, de heer L. Tuijthof, waarbij hij speciaal wees op het vele werk dat deze ge daan heeft voor het Kanunnik van Schaikfonds. De heer Tuijthof bracht de voorzitter dank voor zijn vrien delijke woorden en zeide gaarne be reid te zijn zijn werk voor dit fonds voort te zetten. Na dit officiële gedeelte werd over gegaan tot afsluiting van de kaart- competitie kruisjassen met als eind resultaat, dat de eerste prijs werd toegekend aan de heer S. P. van Rijn, de tweede aan de heer C. van Kem pen en de derde aan de heer D. Ver- sluijs. De KAB kan op een zeer ge slaagd seizoen terug zjen en vooral de kaartavonden hebben zeer veel bijgedragen tot het onderling contact. KATWIJK ORANJE-VERENIGING KATWIJK AAN ZEE OPGAVE DEELNAME BEDRIJFSVOETBAL WEDSTRIJDEN ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin uiterlijk t.m. 30 maart a.s. bij bloemenmagazijn L. Parlevliet, Voorstraat 80, Katwijk a. Zee. HET BESTUUR (Advertentie' Wat lezers schrijven ONZE NIEUW-GUINEA POLITIEK Het Nederlandse Rijkswapen toont ons de Nederlandse leeuw met het zwaard en de pijlenbundel in de klauwen met als onderschrift: „Je Maintiendrai" („Ik zal hand haven"). De spreuk betekent ook: ik zal pal staan voor het recht, het onrecht bestrijden en mijn eens gegeven woord gestand doen, ook al zou het mij zware offers kosten. Soekarno moet eens gezegd hebben: „Ik zal uiteindelijk West-Irian uit Nederlandse handen krijgen door praten en dreigen". Ik hoop, dat hij onze wapenspreuk niet tot een belachelijke leugen ma ken zal! J. M. A. ten Broek, Burggravenlaan 169, Leiden M arklberich ten Katwijk a. d. Rijn, 24 mrt„ groente Waspeen (per kist) Al 18.40-20.40, A2 8.80-11.80, BI 18.40-20.30, B2 5.00- 6 20, Cl 11. 20-11.50, C2 9.30; boeren kool 21.00; spinazie 51.00-53.00; sprui ten A2 66.00-71.00; witlof 1 128-138; idem 2 100-115; uien (per 100 kg.) 25-28; selderie (per 100 bos) 44-74; peterselie( per 100 bos) 52-66. Aan- voor waspeen 83.000 kg. waarvan 54.000 kg. voor export en 5.000 kg. voor de industrie werd verkocht. Leeuwarden, 23 maart, kaas Commissie noteringen: Goudse kaas 1.97-1.98; Edammer kaas 1.86-1.87; Broodkaas 1.86-1.87. Handel redelijk. Rijnsburg, 23 maart, bloemen Anemonen 800-1100 per 100, Am. Anjers: Sim rose 38-47, Tangerina 30-35, Sim Red 28-3400 per stuk. Tulpen: Hollands Glorie 240-245, Apeldoorn 205-225, Cordell Huil 155- 165, Copland 150-170, Campfire 170- 175, Paris 155-160, The Rose 150-155, White Sail 150-155, v, Eerde 145-160, Pax 150-155, Edith Eddy 115-140, Golden Harvest 155, John Gay 145- 150, Lustige Witwe 140-145, Couleur Cardinal 130-135, Maréchal Niell 120- 125, Bullant Star 78-100, Prince de Ligne 115-120, Hyacinten: 90-95, Nar cissen: Unturpassible koude bak 175- 180 Cheerfulness 65-70, Laurens Cos ter 85-90, Carlton koude bak 150-155, Frees'a's: Golden Yellow P5-105, White Swan 90-95, alles per bos. StBonifacius,, 1 komt met primeur voor Nederland „Wiener Café" van Robert Stolz o Het is thans definitief, dat de R.K. Gemengde Zangvere- p X niging „Sint Bonifacius" te y, 8 Alphen a. d. Rijn, voor de laat- 8 8 ste maal onder de artistieke 3 o leiding van de heer Chr. A. y g v. d. Mark, als primeur voor 6 8 Nederland zal introduceren de 3 in het buitenland met veel sue- g g ces vertolkte operette „Wiener o x Café" van Robert Stolz. Van- 3 X wege he> gemis van de nodige 6 toneel-accommodatie zal „St. 3 Bonifacius" zich beperken tot 3 y de uitvoering in concert.vorm. g 8 Aan deze uitvoering, die wel- o 2 licht dit jaar nog zal kunnen X plaatsvinden, heeft „St. Boni- g facius" zich verzekerd van de g g medewerking van enkele uit- g stekende amateur-koren, o.a. X g uit Utrecht, Arnhem en Til- 0 8 burg. Instrumentale medewer- 8 X king verleent het Promenade- 8 8 orkest van Benedict Silbar- mann. g Qrr*mrr*wrr*Y*rrrrrttCrcCCCC£CCXXXXX>XGOKtXXX>XA Casino: Lido: Luxor: Studio: Rex:

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2