Wendbaar KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS EEN SPORTPULLOVER DONDERDAG 22 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 BOSKOOP Boskoopse buren en vrienden schonken invalide televisietoestel Mej. Corrie Akerboom, wonende te Laag-Boskoop, werd gisteren ver rast met een geheel nieuw televisietoestel, waarvoor het benodigde bedrag in tijd van één week door de buren (bewoners van Laag- Boskoop en Berkenweg) vrienden en de firma's, die aan Laag-Bos koop hun kantoor hebben, was bijeengebracht. Mej. Akerboom is reeds jaren invalide en kan zich slechts met behulp van een invalide wagentje door de woning begeven. Zij woont samen met haar broer, die gedeeltelijk invalide is. Door haar prettig karakter en goede hu meur heeft zij zich vele vrienden verworven. Door enkele heren werd het idee geopperd voor haar een t.v.-toestel te kopen. Dit vond een zo grote weerklank, dat binnen enkele dagen het benodigde be drag bijeen was. In kleine kring vond gisteren de aanbieding plaats. De heer G. H. Slootjes, als naaste buur, sprak hierbij de wens uit, dat „Corrie", zoals zij door vrijwel iedereen wordt genoemd, nog zeer lang van het geschenk zal mogen genieten. Voorts wees hij erop, dat de heren Fr. van Eijk en W. Weerheim door hun grote aktiviteit deze buren-geste mogelijk hadden gemaakt. Mej. Akerboom dankte zeer ontroerd voor dit fraaie geschenk en zeide, dat zij dit weer eens een bewijs vond van de warme en harte lijke vriendschap, welke zij al zo veel heeft ondervonden. KORTE GOLF Zoals bekend zal het Landbouw- Tijdens 't spelen met 'n vriendje Economisch Instituut in de loop van is gistermiddag de vijfjarige P. Lont de komende maanden een onderzoek /U;i ah, instellen naar het aantal landarbei- blt Winkel <blJ Alkmaar) in een ka ders in de weide- en zeekleigebie- n&al gevallen en verdronken. Het 5- den. In deze gebieden zijn nog veel jarige vriendje heeft er in zijn landarbeiders en zij nemen een be- gchrik niet aan gedacht anderen te langrijke plaats in bij de arbeids- voorziening. waarschuwen, dat zijn speelmakker- Het onderzoek zal zijn: in de ge- tje in het water was gevallen, meenten Koudekerk a. d. Rijn op 26 maart a.s., Zoeterwoude op 27, 29 en In Parijs is woensdag een 33-ja- 30 maart a.s. In deze gemeenten zul- rige schilder, Jean-Pierre Schecroun, len enige functionarissen van het gearresteerd, die meer dan honderd LEI zich met de landarbeiders in werken van vooraanstaande heden- verbinding stellen. daagse schilders heeft gekopieerd en Het LEI doet een beroep om mede- deze vervalsingen als echt liet verko- werking op alle agrariërs, zowel pen. Vijf medeplichtigen, die even werkgevers als arbeiders om 't on- eens zijn gearresteerd, deden de ver- derzoek zo goed mogelijk te doen valsingen in verscheidene West-Euro slagen. pese steden van de hand. TER AAR Jaarvergadering Coöp. Tuinbouwveiling Dit jaar veiling van komkommers en stooktomaten Gisteravond werd in het parochie huis de 30e algemene jaarvergade ring gehouden van de Coöperatieve Tuinbouwveiling Ter Aar en Omstre ken G. A. Het aantal leden dat de vergadering bezocht was aan de ma tige kant. Aanwezig waren o.m. de heer G. J. H. J. Eibers, directeur van de Tuinbouwschool, de heer J. Th. Volgering, vertegenwoordiger van de Boerenleenbank Ter Aar te Nieuw veen, en de heer B. Jonker als lid van de commissie var advies. De voorzitter, de heer C. A. v. d. Hoorn, sprak het openingswoord, waarin hij alle aanwezigen verwel komde. De jaarvergadering wordt belegd, aldus de voorzitter, om de leden in kennis te stellen van het wel en wee van het afgelopen jaar en om te over leggen wat in het belang der veiling kan zijn voor het komende jaar. Drie overleden leden werden herdacht nl. de heren A. Hij dra, P. Brugman en A. de Vos. Deze laatste was vele jaren lid van de commissie van con trole en zijn bijzondere verdiensten voor de veiling werden gememo reerd. Na deze herdenking werden enkele ogenblikken van stilte in acht genomen. De voorzitter deelde in zijn in leidend woord o.a. mede, dat dit jaar een proef zal worden genomen met 't veilen van komkommers en stook tomaten. Verder wees spr. op het be lang om de teelt zodanig uit te brei den, dat in de wintermaanden de aanvoer van groenten van meer be tekenis gaat worden. De voorzitter wenste alle leden een goed jaar toe voor gezinnen en bedrijven. Van de heer B. Lemkes, voorzitter van de commissie van advies en van ir. G. W. v. d. Helm, rijkstuinbouw- consulent, was bericht van verhin dering tot bijwoning van deze ver gadering ontvangen. Verder deelde de voorzitter mede, dat het voorlopi ge veilingspercentage is vastgesteld op hetzelfde als het voorgaande jaar. Het jaarverslag van de directeur werd zonder bespreking vastgesteld. (Op dit jaarverslag komen wij mor gen nader terug. Red.). Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuurleden C. A. v. d. Hoorn, D. C. van Harten en G. H. v. d. Hoorn met grote meerderheid van stemmen herkozen. De heer C. A. v. d. Hoorn werd opnieuw tot voorzitter gekozen. De heer C. A. J. Koeleman, aftredend lid van de con trole commissie werd met bijna al gemene stemmen herkozen en in de vacature van het overleden lid dezer commissie, de heer A. de Vos, werd voorzien door de verkiezing van de heer J. de Regt. Zowel de herkoze- nen als de nieuw gekozenen namen allen met een dankwoord hun benoe ming aan. Door aanneming van het bestuurs voorstel tot herbenoeming van de commissie van avies zag dit college haar mandaat opnieuw voor een jaar bevestigd. De heer Jonker nam de herbenoeming namens de commissie aan. Voorts besloot de vergadering op voorstel van het bestuur tot afvoe ring van een aantal namen uit het ledenregister wegens beëindiging van het bedrijf enz. Het verslag dat door de commissie van controle was uitgebracht over hun werkzaamheden en bevindingen werd onder dank vastgesteld. 't Bestuursvoorstel tot goedkeuring van de balans en de verlies- en winstrekening vorderde slechts een korte bespreking over het punt ver koop van een klein stukje grond. De accountantsdienst adviseerde in het rapport tot goedkeuring van de jaar stukken en tot décharge van het be stuur voor zijn beheer gedurende 1961. Eenzelfde advies gaf ook de commissie van controle. De verga dering gaf met algemene stemmen de gevraagde goedkeuring. Zonder vedere bespreking werd door de ver gadering goedkeuring verleend aan 't bestuursvoorstel tot het aangaan van een lopende rekening groot 175.000 bij de Boerenleenbank Ter Aar te Nieuwveen. Op voorstel van het bestuur wer den de presentiegelden van de voor zitter, de secretaris en de leden van het bestuur vastgesteld op dezelfde bedragen. Alleen voor de commissie van controle werd het presentiegeld roet 50 gulden per lid en per jaar verhoogd. Stemrecht Hierna was aan de orde een be stuursvoorstel tot wijziging van art. 15 van de statuten. Tengevolge van een suggestie in vorige vergaderin gen gedaan betreffende de regeling van het stemrecht, was het bestuur nu gekomen met een voorstel om stemrecht te verlener naar omzet. Het voorsteld hield in, dat leden met een omzet tot f 5000.één stem zou den hebben en de leden met een omzet boven 5000.twee stemmen. Over dit voorstel kwamen de tongen los. Er werd gepleit zowel voor als tegen dit voorstel. De stemming, die erover volgde had tot resultaat, dat het voorstel werd verworpen omdat de statutair bepaalde meerderheid van 2/3 der uitgebrachte stemmen lang niet werd gehaald. Evenals vorige jaren verkreeg het bestuur machtiging tot aankoop van witlof pennen. De rondvraag nam nog vrij veel tijd in beslag door de talrijke vra gen, die 'verden gesteld. Het ging over „velerlei zaken, die het veilen en aanvoeren der produkten alsmede de keur golden. Men hoorde o.a. ook klachten, dat de aangevoerde pro dukten door de kooplieden in een onooglijke toestand worden gebracht. Verder werd hét bestuur in overwe ging gegeven proeven te nemen om iets meer te wete^ over de houd baarheid van het witlof als men dit in de koelcel opslaat. Ook werd ge sproken over verruiming van vorst- vrije opslagplaats in de veilinghal. Er werden ook klachten gehoord over gebruik van kisten zowel door tuin ders als kooplieden voor doeleinden, waarvoor de kisten niet bestemd zijn. Ook informeerde men of er veel ani mo is voor het telen van augurken op contract. Op deze laatste vraag werd ontkennend geantwoord. Aan de overige verzoeken en wensen zal door het bestuur de nodige aandacht worden geschonken. Na afhandeling van de puntenr.ijke agenda sprak de voorzitter een slotwoord, waarin hij dankte voor de zakelijke en toch aangename besprekingen op deze vergadering. DAGJE NAAR LONDEN Drie huisvrouwen, mevrouw Diep straten-De Bie uit Leiden, mevrouw De Graaf, Haagweg, Voorschoten en mevrouw Hazenoot uit Noordwijk aan Zee vliegen op 27 maart naar Engeland, waar zij een dagje in Lon den zullen doorbrengen. Genoemde drie dames behoren tot de 88 winnaressen van de landelijke prijsvraag, die door een levensmid delenconcern is uitgeschreven. ZOETERWOUDE-HOGE RIJNDIJK S. Gerse - 40 jaar bij fa. De Boer - met Koninklijk brons onderscheiden Het was gisteren niet alleen voor heugde de burgemeester namens de heer Gerse, maar ook voor het de Koningin de bronzen me- r daille van Oranje Nassau te mogen schildersbedrijf vaii de hereL de Boer uitreiken. Hij huldigde de jubilaris een uitzonderlijke dag, omdat het 40 met deze onderscheiding voor zijn - - o;trouw en werkzaamheid. Nadat het jaren geleden was, dat de heer Simon ere.metaal was opgespeld, dankte de Gerse op. 14-jarige leeftijd in dienst jubilaris voor de belangstelling en de kwam bij het schildersbedrijf W. de Kon- onderscheiding. De heer Th. de Boer dankte de burgemeester voor Boer- zijn attentie voor dit jubileum en voor het bedrijf en besloot met de Deze dag is niet onopgemerkt aanbieding van een passende draag- voorbij gegaan. Om 8.15 werd begon- medaille, nen met een H. Mis van dankbaar heid. Na een feestelijk ontbijt ten Na dit officiële gedeelte bleven huize van de heer de Boer werd de allen nog gezellig bijeen, jubilaris gehuldigd voor zijn trouw en werkkracht gedurende 40 jaren en als blijk van waardering werd aan de jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden. Te 10.30 uur, toen ook het overige *>3- personeel aanwezig was, kwam bur- gemeester Detmers en de gem. secre- taris, de' heer Friebel, de jubilaris HET IS JAMMER het te moeten zeggen, maar in ons landje is vrijwel iedere vrouw verplicht in haar gar derobe te beschikken over truien, pullovers en vesten, want ons klimaat is dermate grillig en plaatst ons regel matig voor zulke onaange name verrassingen, dat wij wel op alles moeten zijn voorbereid. Nu is het gelukkig zo, dat deze sportieve kleding ons ook zekere mogelijkhe den biedt om er leuk in uit te zien. Zelfs de oudere da mes. die zich de weelde van een heerlijke warme spor tieve trui of een pullover niet kunnen permitteren in verband met hun leeftijd, redden zich met heerlijke, leuke vesten. De Jongere vrouwen heb ben het wat makkelijker. Voor hen ligt het hele ar senaal van mogelijkheden open en ze peuren er uit naar hartelust. De fabrikan ten weten wat er van hen verwacht wordt en zij zorgen er voor, dat er voldoend* keus is. Wat denkt u bijvoor beeld van zo'n heerlijk war me, leuke sportpuilover die het model op ons plaatje toont Deze is vervaardigd van 100% Orlon Acrylvezel, heeft een mouw die van boven wijd naar onderen gesloten toeloopt, voorts een V-hals, en toont een leuk dessin van lijnen in de breedte in vrolijke kleuren op een witte ondergrond. In de V-hals kan een mooi effen sjaaltje gedragen worden, hetgeen een leuk cachet geeft. Zo'n pullover zit heerlijk warm, kan tegen een stootje, is gemakkelijk te wassen, hetgeen juist bij een pulloveT van zo'n lichte kleur van belang is, kortom het is een prettig kledingstuk dat vooral jongeren bijzonder zal trekken. (Nadruk verboden). ELLY MARTINS. Aank. naaisters gevr. lenendaals borduurin- Haarlemmerstr Rijwielkoopjes. Sport- 85.-; supersport ka- Motorrijder uit Voorschoten Alles in staat van nieuw Rijwielhandel Sjouke, Ho- gewoerd 9. •ST Aangeboden: Opel be stel '55, in zeer goede staat t.e.a.b. C. Hoogenboom, dodelijk verongelukt tdef.d0Ï713—308.RAVeen' 5? Costuum naar maat u.a 195.-. Betaling te regelen v.a. 15.- p.mnd. Schrijf on der no. 6344 bur. v. d. bl. i coupeur bezoekt U illectie. Ook suède Een ernstige frontale botsing, ^gis- teravand op de Voorschoterweg tus sen de Churchill-laan en de grens van Voorschoten, heeft het leven ge kost aan de 28-jarige motorrijder A. naPPa v- d- en h- Vermeulen uit Voorschoten. Aanzijn zware verwondingen is de heer Ver meulen vannacht overleden in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Het ongeluk gebeurde gisteravond om ongeveer 10 minuten over zes, toen de personenauto, die in de rich ting van Leiden reed, een autobus inhaalde. Juist op dit moment wilde de motorrijder, die naar Voorschoten reed, een motorbakfiets passeren. Bij de botsing werd de bestuurder van de motor van zijn voertuig geslin gerd. Zijn linkerbeen werd afgerukt en zijn bekken op acht plaatsen ge broken; bovendien liep de heer V. een zware hersenschudding op. In zorgwekkende toestand werd hij naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd, waar hij vannacht is overle den. 3? Verhuur zonder borg! Van meer dan 1000 dub- beldakstenten, luchtbed den, slaapzakken, kook- toestellen, enz. Kampeer- paradijs v. Delft, Steen straat 45. Jg* Wordt uw bed slecht? Laat dit dan overtrek ken met een nieuwe da mast. In één dag klaar! 1- ?ers. v.a. 26.50; 1-pers v.a. 9.50. De Kleine ^ïnst, Haarlemmerstraat 51 tel 24958. 5T Nu een nieuwe lamp uit de lichthal. De groot ste sortering. De laagste prijzen. De Lichth?1. Haar- lemmerstr. 293. t.o. De Overdekte. 3? Wasmachines 135.-; nog enkele dure machines iets beschadigd M55,- centrifuge. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3 tel. 24409. 2? Prima sportfietsen ge heel compleet met lamp, slot. jasbeschermer. zwart of groen. Priis slechts f 133.-. Van Zijp. Haar lemmerstraat 295. Kore- vaarstraat 6. 3? Alle onderdelen voor Berini. Solex, Puch. Rap, HMW. JLO. Sachs. FBM uit voorraad leverbaar. Van Ziip. Haarlemmerstr. 295. 3? Een nieuwe woning? Voor al uw lampen. De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de f 20.Haarlemmerstraat 293 2e hands BMW-ïnoto^ ren. Nu kan iedere motor liefhebber BMW rijden, met of zonder garantie, bij Valk a.d. Haagsch^ Sch., Voorschoten, tel. <>1710- 25191. Zatedags tot 13 uur geopend. S" Schoonmaaktijd! Wit zelf met Geco-natuurkalk. In één keer hagelwit. Per pak 65 ct. voor ca. 10 m2. Fles, Hooigracht 24: De Jong. Hogewoerd 75; Ver- ra. Ooslhavenstraat 2. 5? Overgaugsleeftijd? Mi- fraine? Ongezonde teint? eugdpuistjes? Verstop ping? Vetzucht? Natter- mann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1.85 bij elke drogist. Ouderwets maar radi caal. Met hoogst geconcen treerde Piniol-verkoud- heidszalf wrijft U w kou weg. 2.per pot bij uw apoth. en erk. drogist. f* Gebruikte Bromfietsen. teéds grote sortering, prima gebruikte bromfiet sen door inruil verkregen. Dóór vakmensen nagezien. Van Zijp. Haarlemmerstr. het gaat om goede reclame SCHIP IN IJS Hoe mooi dichtgevroren ri vieren en kanalen ook mogen zijn, ze zijn ook uitermate kostbaar. Vooral voor de fa brieken die wachten op de ton nen grondstoffen aan boord van schepen die stil liggen tot het eens gaat dooien. Of tot een jjsbreker de wa terwegen weer bevaarbaar maakt, wat op zichzelf al een dure bezigheid is. En kan men hier nog de hoop koesteren dat de vorst maar een enkele win ter veel last kan geven, in Ca nada kan men er zeker van zijn dat ieder jaar een maand of wat de kanalen dicht zitten. Men heeft er. dagr wat op gevonden. Op de bodem van een aantal belangrijke kanalen heeft men plastic buizen ge legd, die zo lek zijn als een mandje. Begint het er naar uit te zien dat het kanaal dicht vriest, dan jaagt men perslucht door die leidingen en overal borelen de luchtbelltejes op. Die klutsen het water flink door elkaar, zodat warmer wa ter van de bodem naar de op pervlakte wordt gebracht. Het bewegen van het water zelf en het naar boven komen van dat warmere water maken het voor de ijskoude winden moeilijk een ijskorst cp de vaargeul te leggen. Deze methoden om rieveren ijsvrij te houden is niet nieuw. Voor het* eerst werd ze al in be scheiden omvang toegepast om de haven van Vateras in Zwe den ijsvrij te houden. Het probleem was alleen ge perforeerde buizen te maken die sterk genoeg zijn en die men van een rol makkelijk kan leggen, Plastic, liet manusje van alles, bracht de oplossing. Wie wilt u met uw advertenties bereiken? De Zeeuiven? De Twentenaren? De arbeidende bevolking?Dagbladen nemen! De dagbladen die door die groepen worden gelezen. Met dag bladen kunt u uw reclame richten. Geografisch en sociaal. Dagbladen: wendbaar medium. Dagbladen: actueel. Dag bladen: overal thuis. Dagbladen: snel op .de juiste plaats. Dagbladen: u hebt ze nodig voor uw reclame. de kunt U niet missen - geen dag! r>? Publicatie van het CEBUCO, Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7