visie teievisie MAANDAG 19 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Drie kinderen in Delft bij brand omgekomen gekomen en de spanning om Katinka van de muzikale Leidenaar Joop Stokkermans was zeker niet gering. Het is anders gelopen dan misschim nog velen in den lande in stilte had den gehoopt, met nog drie andere landen kwam onze coquette Katinka met een levensgrote nul uit de bus. Het heeft naar onze smaak weinig zin er over na te kaarten, ook al wordt dan gesproken van 'n Frans sprekende combi, die zou hebben „sa mengespannen" tegen de overige deelnemers. „Hotel Victoria" Via de Duitse t.v. uit Keulen heeft ons op naam van de Avro een amu- sëmentsshow bereikt, die onder de titel „Hotel Victoria" rijk gestoffeerd was, wat zwaar aangezet en in elk geval kostbaar gemonteerd. Zonder iemand op de tenen te willen trappen zouden we kunnen zeggen, dat gans de uitzending als het ware veredelde Zaterdagavond-accoorden waren met veel „d'r um und d'r an". De grote gangmaker was Vico Torriani; als gasten had hij onder meer Vivi Bach, van het type Conny Froboes, welke laatste men later in Luxemburg zou kunnen zien en ook onze Nederlandse Blue Diamonds, die nochtans in de show minder te doen kregen dan ze wel waard waren. Bij de voorafgaan de quiz van Mies Bouwman hebben we de uitspraak van mevrouw Den Ouden genoteerd, dat zij in Canada een soortgelijk spel in de commer ciële televisie had meegemaakt en dat daar als eerste prijs een bunga low met zwembad werd uitgeloofd. Waar moet dat naar toe? Doordat de avond wegens het schaatsenrijden sterk was uitgelopen, is het litteraire spel „Hou je aan je woord" uitgesteld tot a.s. vrijdag. Prinses Beatrix in Oranjepolder bij Arnemuiden ■1 op V Sjoukje in de bloemen. Voor- en tegenstanders van bepaald amusement zullen elkaar stellig broederlijk aan het t.v. toestel hebben gevonden, toen onze schaatskam pioene Sjoukje Dijkstra moest zwoe gen voor de wereldtitel en die titel tenslotte glansrijk haalde. Dat was een prachtig ogenblik voor de kij kers, die instemden met het enthou siasme, dat uit het stadion van Praag tot in de huiskamers doordrong. We zagen de pretentieloosheid, waarmee Sjoukje naar de overwinning reed, we hoorden het kinderlijke woord dat ze tot commentator Siebe v. d. Zee sprak en we genoten van haar een voud toen ze als eerste op het „scha votje" trad om daar vorstelijk te worden gehuldigd. Onze eigen gezant in Tsjechoslowakije, de vertegen woordigers van de Ned. schaatsen- rijdersbond en van het comité Am stelveen (waar Sjoukje woont) kwa men met huldigende bloemen; er was vlag- en fanfarevertoon. Na Henk van der Grift (die we destijds niet tot de victorie konden zien uitspe len) was er nu Sjoukje Dijkstra, die op de t.v. schermen zichtbaar is ge worden in haar snelle race van het Europese naar het wereldkampioen schap kunstrijden op de schaats. Er viel nadien te genieten van demon straties door de nieuwe wereldkam pioenen en de andere toprijders en -rijdsters. En wie nog niet genoeg had van het wedstrijdelement kon zich op zondagavond gedurende an derhalf uur onderdompelen in het Eurovisie-songfestival te Luxemburg, waar omroepster Mireille Delannoy de finalisten moest voorstellen en ook verder haar woordje moest doen. We zagen, dat dirigent Dolf van der Linden met de Spelbrekers was mee Prinses Beatrix heeft vrijdag een oriëntatiebezoek gebracht aan Walcheren en speciaal aan het terrein in de Oranjepolder bij Arnemuiden in de onmiddellijke omgeving van het Veerse Meer, een van de twee ter reinen die het koninklijk paar de Nederlandse jeugd ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest zal aan bieden. De foto toont de prinses op de dijk in gesprek met de 76-jarige heer Cruck, de enige landbouwer, die in de omgeving van het als jeugdcentrum in te richten gebied woont. Een korte, doch felle brand heeft zaterdagmiddag in Delft het leven gekost van drie kleine kinderen. Door nog onbekende oorzaak brak brand uit in een kleine woning aan de Buitenwatersloot. De bewoners waren weg, doch hun drie kleine kinderen waren thuis. Ondanks de vertwijfelde pogingen van een buurman, de heer G. Westdorp, om de kleintjes te redden, mocht hij hierin niet slagen en kon hij slechts de stoffelijke resten bergen. Op de foto zien we de heer Westdorp, de gewonde handen dik in verband, voor het huisje, waar hij zijn moedige, doch vergeefse daad verrichtte. We hebben het op merkelijk gevon den dat de ingezonden-stukken- schrijvers in onze Leidse Courant tegen de Zaterdagavondaccoorden anoniem zijn gebleven, terwijl hij, die vrijdag accoord ging met de „Accoor- den", dit met zijn naam en adres heeft laten weten. Maar daar gaat het nu niet om. We wilden in het algemeen even herinneren aan het geen we zelf enkele weken geleden over de Zaterdagavond-accoorden hebbefl geschreven. We vonden toen, dat men er nu wel wat op uitgekeken raakt, dat dit programma wellicht als een veredelde Piste in Treslong te Hillegom zou kunnen blijven, mits werd gezocht naar iets nieuws voor het zaterdagavond-amusement. De KRO zelf zal er zich t.z.t. wel over uitlaten. Komende uitzendingen Vanavond is de KRO in de lucht. Vijf Italianen en een Griek zullen spelen en zingen en Dick de Vree komt met een nieuwe aflevering Over het verkeer. De dinsdag brengt .niét „Hellzapöppin", een ware kol derfilm met een wat verwarrend verlopend verhaal en nog al luid ruchtig. De NTS zal woensdag onbe kende talenten hun kans geven en bij de Vara komt opnieuw het forum „Welbeschouwd". De KRO geeft donderdag het toneelspel„Herfst in New York" en de op een na laatste aflevering van het Avondcollege Ne derlands. Misuitzending op t.v. Onlangs hebben we de vraag op geworpen, of mén de H. Mis voor de televisie mag brengen. In verband met een ontvangen vraag kunnen we de zaak duidelijker aldus stellen: hoe moeten we de H. Mis zó brengen, dat de goedgestemde kijkers en dat is ten aanzien van de niet-gelo- vige altijd de veronderstelling een duidelijk beeld krijgt van wat we ge loven? En hoe moeten we doen om niet in show te vervallen? Auto botste op mestwagen een dode, drie ztvaar gewonden Zaterdagmiddag heeft zich op de rijksweg Markelo-Goor een ernstig verkeersongeval voorgedaan, dat aan de 19-jarige L. W. Leeftink uit Mar- kelo het leven heeft gekost. Drie andere personen werden gewond. Een „stationcar" kwam door tot nu toe onbekende oorzaak in botsing met een met stalmest geladen wagen. De voerman van deze wagen, de heer Leeftink, werd in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis te Hengelo overgebracht, waar hij overleed. De drie inzittenden van de auto, de 20- jarige bestuurder J. H. G. Menge- rink, de 17-jarige H. Brinks en de 19-jarige A. Jansen, allen uit Goor, werden uit de auto geslingerd en met ernstige verwondingen in het zieken huis te Hengelo opgenomen. Am. matrozen redden jongens Railing onderzeeër hield het niet meer Twee Amerikaanse matrozen van de onderzeeboot ,3ang" zijn zater dagmiddag gekleed in het koude wa ter van de Nieuwe Maas gedoken om enkele Rotterdamse jongens te redden, die tussen schip en een der destroyers in het water waren ge vallen. De jongens waren, met vele ande ren, op bezoek op de Amerikaanse onderzeeër, die sinds donderdag aan de Parkkade ligt en een onderdeel vormt van de task-group „Bravo". Het gedrang aan boord was echter groot, dat de geïmproviseerde leu- ing het begaf en negen jongens in het water terecht kwamen. De meeste van hen konden worden gered met lijnen, netten en ander reddingsmateriaal, maar toch moes ten ook twee leden van de bemanning de 22-jarige Robert E. Sullivan en de 20-jarige Nathan L. Clark, te water springen. De jongens werden vrij snel uit 't water gehaald en aan boord van een der destroyers gebracht, waar hun kleding in de droogkamers ging, en zij zelf in dikke dekens werden ge wikkeld en door een Amerikaanse arts werden onderzocht. Twee kna pen hadden lichte verwondingen aan het hoofd opgelopen, zij gingen ter observatie naar het Dijkzigt zieken huis. Hun fortuinlijker vriendjes werden, nog steeds met de dekens als enig kledingstuk, door wagens van de politie en de koninklijke mar- chaussee naar huis gebracht. AAN BRANDWONDEN BEZWEKEN Het kordate optreden van mej. de Lange, die vrijdagmorgen tijdens 'n brand in de woonkamer boven een filiaal van Bussink's koekfabriek aan de Brink te Deventer, de 83-jarige bewoonster in brandende kleding aantrof, in een tapijt wikkelde en uit de kamer wist te brengen, heeft niet mogen baten. In de loop van zaterdag is het slachtoffer, mej. M. Meilink, in het Sint Geertruiden-ziekenhuis overleden. Een vrachtauto heeft zaterdag de zevenjarige Jan Vertelman nabij zijn ouderlijke woning te Groote broek overreden, waardoor 't knaap je werd gedood. Het jongetje was op de vrachtauto geklommen. De chauf feur zei het jongetje van de auto af te gaan. Dit gehoorzaamde, doch liep voor de wagen langs, juist op het moment, dat deze wegreed. Tweede Omgang in Amsterdam INCIDENT MET DRONKEN HONGAREN In de nacht van zaterdag op zon dag is in Amsterdam de tweede stille omgang gehouden, waaraan wederom ruim twintigduizend katho lieke mannen uit heel Nederland hebben deelgenomen. Bij de deelne mers uit Utrecht was de hulpbisschop mgr. Th. Hendriks. Tweeduizend deelnemers waren op de fiets naar de hoofdstad gekomen. Mgr. Hendriks droeg in de Mozes en Aaronkerk een H. Mis op. De grootste groepen kwa men uit Amsterdam (5000), Eindho ven (1000) en Limburg (1500). De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft zon dagnacht in het Bagijnhof een mis opgedragen. Volgende week zondag wordt de laatste stille omgang gehou den. Opmerkelijk is, dat het aantal jeugdige deelnemers en het aantal losse groepen, dat per auto en zelfs per taxi arriveert, steeds toeneemt. Incident Twee Amsterdamse politiemannen zijn in de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks drie uur tijdens de stille omgang buiten gevecht gesteld door twee dronken Hongaren, die de rust tijdens de omgang trachtten te verstoren. Luid schreeuwend renden zij langs de stoet, nadat twee agen ten de beide mannen opdracht had den gegeven zich via de Sint Lucien- steeg buiten de route van de stille omgang te begeven. De Hongaren stoorden zich niet aan dit bevel, waarop de agenten van hun gummi stok gebruik maakten. Agent De Vries van het bureau Singel werd op eens door een van de Hongaren aan gevallen. Deze sloeg een met jenever gevulde fles op het hoofd van de agent stuk. De agent raakte versuft en moest door deelnemers aan de omgang op de been worden gehou den. Zijn collega kreeg jenever en glassplinters in hèt gelaat en was ook even buiten gevecht, waardoor de Hongaren kans zagen zich uit de voeten te maken. Zij konden nog niet worden achterhaald. Beide agenten zijn na behandeling in het Wilhelmi- na gasthuis naar huis teruggekeerd. Agent De Vries mag nog geen dienst doen. Hij heeft een lichte hersen schudding. Behang, verf, glas. le materialen worden eerst door ons gekeurd. U koopt vol vertrouwen. Onze 35-jarige ervaring staat daar achter. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62, telef. 23123. Erkend schilder-be hanger. '2T Ter ruiling aangeb.: heel hoekhuis Oranjestr. Gevraagd: kleiner bene denhuis. Br. onder no. 2875 bur. v. d. blad. S* Wasmachines 135.-; nog enkele dure machines iets beschadigd ƒ155.- centrifuge. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 tel. 24409. 3? Verkouden? Verstopte r.eus? Pir.i-olin neuszalf helpt prompt, geeft lucht 1.45 per tube bij uw apoth en erk. drogist. 2? Overspannen? Over vermoeid? ^ohieffers bloedwijn verkwikt - geeft rust Bij uw apoth en erk. drogist. Kamneerparadijs Van Delft is een begrip voor de kampeerder. fS" Postzegelverzamelaars. Profiteert ook reeds van ons koopje van de maand? Wij" geven elke maand een ander koopje voor zeer la ge prijs. Van Leeuwens postzegelhandel, Lokhorst- straat (Pieterskerkgr 2* Gelmok, het beste op net geb:ed van lederen kleding. Alléén/erkoop: Gebr. .buisman, Hoge woerd 6668. 5? Aank. naaisters gevr. Veenendaals borduurin- richting, Haarlemmerstr. <2* Flink zelfst. meisje ge vraagd in gezin m. school gaande kinderen, voor 5 ochtenden per week. Aan melden: Hofbrouckerlaan 9, Oegstgeest, of telefo nisch 30888.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 6