COMMISSIE ZAL UITLATINGEN VAN RAADSLID ONDERZOEKEN wzebotteljm is zo gezond VROOM EN DREESMANN DONDERDAG 15 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De heer Kraan voelt zich beschuldigd Tijdens de overigens zeer geani meerde raadsvergadering van Wou- brugge, die gisteravond werd gehou den, deed zich het merkwaardige feit voor, dat één der KVP-raadsle- den, de heer Kraan, zich in het open baar door een ander raadslid in casu de heer Bank (onaf. Kath.) van on juiste uitlatingen beshuldigd voelde, zodat hij de voorzitter verzocht, een enquête-commissie uit de raad te be noemen, die deze uitlatingen zal on der zoeken! Bij de goedgekeurde raadsbesluiten waren ondermeer de uitgaven van 15000 gulden voor verbetering van het profiel van de Boddens Hosang- en Vierambachtsweg, 13500 gulden voor de verlichting van de Vrouwen- geestweg en het voorstel, de jaar wedden der wethouders ingaande 1 jan. 1962 tot 1100 gulden te verhogen. Voor de BB is over 1962 een bijdrage van 37 cent per inwoner begroot. Be sloten werd 100 gulden subsidie te verlenen voor de nazorg van een 4- tal BLO-leerlingen. ENQUêTE-COMMISSIE Toen het verzoek van een drietal ingezetenen uit Hoogmade ter tafel kwam, hun auto's voor veevervoer voortaan in Hoogmade regelmatig te mogen reinigen, richtte de heer Kraan zich met bovengenoemd ver zoek tot de voorzitter. Hij betoogde, dat de heer Bank op 10 febr. in het openbaar had beweerd, dat spreker destijds tegen het voorstel had ge stemd inzake de reiniging van de auto's voor veevervoer, terwijl de notulen aanwezen, dat dit voorstel met algemene stemmen was aange nomen. Daarom verlangde hij de ex cuses van dit raadslid. De voorzitter oordeelde, dat de raad dit zo maar niet zonder meer kon bewerkstelli gen. Toen over het verzoek tot instel ling van een enquête-commissie werd gestemd, was de uitslag 5-4 (tegen de heren Den Hertog, Sillevis, Schra- verus en Van Luiing). De heer Bank onthield zich van enig commentaar. De voorzitter zal uit de raad later een drietal leden voor deze commissie benoemen. Voorts besloot de raad, voor drie jaar de fraude-risico verzekering te verlengen. Tevens om B. en W*. te machtigen enkele grasbermen te Hoogmade te verpachten en volks tuintjes aan de Bateweg opnieuw te verhuren. Met 10 van de 11 stemmen werd de heer J. A. M. Poucin te Hoogmade benoemd tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim. Zowel de voorzitter als de heer Schraverus bestreden het standpunt van de heer Van der Wereld, als zou een schoolhoofd niet een geheel ob jectief standpunt in een dergelijke commissie kunnen innemen. De voorzitter deelde mede, dat GS de uitgave voor de naadloze vloerbe dekking in de OL school nader wilde bezien. De R.K. school zal alsnog over de laatste 5-jaarlijkse periode van afrekening een bedrag van 1513,80 ontvangen. De raad ging in principe accoord met de volgende aanvragen: Een bedrag van 225 gul den voor de aanschaf van speelma teriaal en een net over de zandbak van de RK kleuterschool; het verle nen van een voorschot over 1962 van het bedrag per leerling, groot 55,65, op grond van art. 101 der LO-wet 'voor de C.N. school en op grond van art. 72 der LO wet voor deze school de aanschaf van een bordstelling, vier bordverlichtingen en 4 klasse tafels, een en ander na ingewonnen advies van de inspecteur. GRONDAANKOOP Besloten werd, resp. van het R.K. kerkbestuur, de heer Van der We reld en de Erven Van der Voorn, in totaal 150 m2 grond aan te kopen voor drie maal één gulden, gelegen in de Kerkstraat te Hoogmade, ten einde het aldaar geprojecteerde trot toir te kunnen verwezenlijken. Zowel de heer Bank als de heer Van der Wereld vroegen speciale aandacht voor het trottoir bij de kleuterschool, dat mogelijk door auto's vernield kon worden. Het gewijzigde plan tot uitbreiding van de begraafplaats te Woubrugge werd algemeen gunstig beoordeeld. De kosten bedragen totaal 94.000 gul den, inclusief grondaankoop, vergro ting auta, aanleg parkeerstrook. De heer Van Luiing achtte dé ver groting van de aula onpraktisch en. onvoldoende en wenste een nieuwe aula, reden waarom hij ook tegen dit onderdeel van het plan stemde. Het aantal plaatsen zal nu met 1340 toe nemen. Dat de sloot tussen het oude en nieuwe gedeelte thans weggelaten is, vond algemene instemming. Een grotere auta is hier zeker niet nodig en'zou ook veel te duur worden, al dus de voorzitter. Zonder meer ging de raad met het voorstel accoord. Besloten werd de bestaande ga rage# aan de Kruisweg tot drie nieuwe, moderne boxen te verbou wen, kosten 4000 gulden, huurop brengst 900 gulden en voorts twee aan de H. de Boerstraat gelegen nieuwe garages voor 3700 gulden p. stuk te verkopen aan nog nader aan te wijzen gegadigden. Bij het punt aanvullende kredieten voor de aanleg van het sportveld te Wougrugge kwam de heer Van Lu iing met een plan en begroting om aan de heer Van Santen een nieuw uitpad te verlenen naar westelijke zijde, via een over de Tocht te bou wen brug naar de Oudendijkseweg. De kosten hiervan raamde hij op 4750 gulden. Daarmede zullen zowel deze landbouwer als de voetbalver, gebaat zijn en tevens bespaart de ge meente zich een extra uitgaaf voor twee extra-dammen en duikers langs de Bateweg. De voetbalvereniging hoeft dan ook geen recht van uitpad te verlenen, terwijl ook de extra af scheiding vervalt. Architect Kuipers deelde desgevraagd mede, dat er een toegangsweg Qp het sportveld is ge projecteerd tot het kleedlokaal van ongeveer 150 meter en een breedte van bijna 5 meter. Met parkeerstrook kost de aanleg 5350 gulden. Tenslotte werd besloten een kre diet te verlenen van 6500 gulden, in clusief dus de aanleg van een brug in westelijke richting, bemesting, af scheiding, beplanting, doch nog zon der wegaanleg op het veld. LANG-PARKEERDERS Langdurige discussie ontstond over de destijds voorgestelde aanvullende bepaling in de politie-verordening tegen de z.g. lang-parkeerders. Met klem betoogde de voorzitter, dat deze bepaling soepel gebruikt zal worden en uitsluitend tegen uitwas sen is gericht. Wethouder Venhuizen wenste de gehele bepaling weer in te trekken en zag liever van gemeente wege de aanleg van openbare par keerterreinen. De suggestie van GS, de bepaling dusdanig te wijzigen, dat zij alleen is gericht tegen voertuigen op vier en meer wielen, werd met 8-3 stemmen aangenomen. Een verzoek van een vijftal vee houders een nieuwe bepaling in de politie-verordening op te nemen, waardoor strenger opgetreden kan worden tegen loslopende honden, die schapen aanvallen, hetgeen onlangs weer is geschied, werd voor nader advies naar B .en W. terugverwezen. De raad ging tenslotte accoord met enkele begrotingswijzigingen o.a. 2000 gulden voor het bijhouden van de registratuur, 1500 gulden voor de feestelijkheden op 30 april, 500 gul den voor het aansluiten van de klok op de Herv. kerk op de straatver lichting (besparing 125 gulden per jaar), 5000 gulden voor de aanschaf van een grasmaaimachine ten be hoeve o.a. van de beide sportvelden en 1000 gulden voor het schoonmaken van de zeer vervuilde sloot langs de Van Poelgeestlaan te Hoogmade. Dit zal geschieden door twee omwonen den in hun vrije tijd. De heer Van Luiing was hier fel tegen gekant en noemde dit beunhazerij. Bij de rondvraag vernam de heer Van Luiing nog, dat het wel in de be doeling ligt t.z.t. de weg door het tuindersplan door te trekken naar de Bateweg. De heer Markx zag graag de sloot langs het Weteringpad schoongemaakt en de heer Van der Wereld wenste de grasmaaimachine niet in onbevoegde handen te zien. NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER (Advertentie) HILLEGOM GEMEENTERAAD De vergadering van de gemeente raad van Hillegom stond onder lei ding van de waarnemend voorzitter, v/ethouder W. F. van Dam, vanwege ziekte van de burgemeester. Het ging echter niet minder vlug en de eerste agendapunten gingen met een ha- mertik voorbij. Bij het voorstel om een vaste ge meentearts te benoemen vroeg de heer Beijersbergen of de kosten ook voor een deel zouden worden ver goed door het instituut (de water leiding) waarvoor de aanstelling van een vaste arts nodig schijnt te zijn. De voorzitter was ook van mening dat hier een bijdrage in de kosten juist zou zijn. Verder vroeg hij of de aan te stellen arts ook een controle rende taak zou krijgen ten opzichte van het gemeentepersoneel. Hij had vernomen dat de hoofden van dienst in deze gemeente over de noodzake lijkheid van controle verschillende meningen hebben. De voorz. zou naar dit laatste onderzoeken en wat het eerste deel van 'de vraag inhield, dacht hij dat de controle van het personeel op de gebruikelijke wijze zal blijven geschieden. Verder wees de voorzitter er op dat dit voorstel in overleg met de gemeentelijke art sen tot stand was gekomen en de oplossing hiervan als een overgangs maatregel moet worden beschouwd. Hij zou er voor zijn om later een ge meentearts aan te stellen en deze een vaste aanstelling te geven. Daarna werd dokter H. F. ten Hoopen met algemene stemmen tot gemeentearts benoemd, voorlopig in tijdelijke dienst. Op voorstel van de directeur van het slachthuis kwamen b. en w. met een voorstel, om ten behoeve van de noodslachtplaats éen aparte ingang daarheen te maken, om te voorko men dat een ziek noodslachtdier ver voerd moet worden door de slacht- ruimte waar het goede vlees is ge borgen. Daarna werd de wijziging van de slachthuisrechten aangenomen. In het vervolg moet voor een varken van minder dan 80 kg. 3.en voor een zwaarder varken 5.25 worden betaald. Op voorstel van b. en w. werden de presentiegelden voor leden van de stembureaux verhoogd van 12.50 op 20.- per zittingsdag. Voor de uitzending van kinderen werd het te verlenen subsidie ver hoogd van 1.50 per dag op 2.— per dag. Dit geldt voor de uitzending van kinderen door de in Hillegom bestaande organisaties. Bij het voorstel tot aankoop van drie panden aan de Vinkenlaan voor een bedrag van 10.000.merkte de heer J. Deegenaars (p.v.d.a.) op dat deze prijs 50% boven de schatting is en daarom naar zijn mening te hoog. Hij wijst op de slechte toestand waarin deze woningen verkeren en nu de gemeente van plan is voorlo pig deze woningen niet te slopen, vreesde de heer Degenaars ook nog grote uitgaven om deze woningen bewoonbaar te maken. De voorz. was het hiermede volkomen eens, maar hij was van mening dat de gemeente deze woningen vroeg of laat toch fcou moeten kopen en dat het daarom nu maar moet gebeuren nu ze te koop werden aangeboden. En de onder houdskosten brengen de kostprijs nog hoger, merkte de heer Degenaars op. De raad besliste daarna eenstem mig tot aankoop van de woningen Vinkenlaan 1, 3 en 5. Parkeren aan één zijde. Aan de heer W. van Dongen werd een perceel grond verkocht aan de Willem de Rijkelaan om dit met het hem reeds toebehorende aangrenzen de terrein te gebruiken voor bebou wing van een vijftal woningen. De koopprijs werd vastgesteld op 12.542.37. De grootte van het per ceel is 450 m2. Naar aanleiding van een verzoek van het raadslid de hêer F. C. van Nierop, hadden b. en w. een onder zoek ingesteld om vast te stellen of er in verband met het verkeer in eni ge straten maatregelen moesten wor den genomen. Zij waren tot de con clusie gekomen dat in sommige stra ten moet worden vastgesteld dat par keren slechts aan een zijde van de rijweg geoorloofd zal zijn. Dat zijn de Prins Hendrikstraat, de Prinses Marijkestraat, de Juliana van Stol- beiglaan. Bij het Kerkplein zal ook iets moeten gebeuren, maar daar is misschien binnenkort een algehele reconstructie .mogelijk. De Wilhel- minalaan is een hopeloos geval zo lang de bewoners hun medewerking niet willen verlenen, aldus de voorz. Er is van het provinciaal bestuur een aanvraag of de gemeente deze weg wil overnemen. Maar het Hillegoms bestuur wil eerst weten wat er te recht komt van de plannen voor de aan te leggen provinciale weg. NOORD WIJK JAARVERGADERING KAB Als sluitstuk van het vergader seizoen had gisteravond in hotel Royal de jaarvergadering plaats van de KAB, waarbij de opkomst goed was. De voorzitter, de heer J. v. Leeuwen, bracht in zijn openings woord in herinnering de waardige viering van het 50-jarig bestaan van de afdeling Noordwijk. Op deze bijeenkomst wilde spreker met nadruk wijzen op de noodzaak, dat de jongeren betrokken worden in het organisatieleven en het de taak is van de ouders hun jongens op te geven voor het lidmaatschap. In het kort wees spr. nog op de plannen voor structuurwijziging van de KAB; er staat nog niets vast, doch mochten er tussentijds afgeronde voorstellen dienaangaande komen, dan zal 't bestuur de leden oproepen voor een bijeenkomst. Ingekomen was een mededeling van de oprich ting van de Stichting Noordwijk voor Kath. Kinderuitzending, waarbij het bestuur rekende op aller medewer king. Van 't comité Bedevaart Lour- des was een schrijven ingekomen waarin werd aangedrongen meerde re bekendmaking te geven aan be devaarten naar Lourdes voor zieken en gezonden. De voorzitter gaf in overweging hiervoor een plaatselijk comité op te richten. Dit plan zal door het bestuur met de plaatselijke afd. van de KAV, Herw. Levens kracht en Mgr. Mutsaetsfonds be sproken worden. Het uitgebreid jaarverslag van de secretaris, de heer J. Mesker, vond aller instemming; het ledental was iets vooruit gegaan en bedraagt thans 836; als g. ad. was afgetreden kap. Hillen, wegens zijn benoeming tot pastoor te Noorden en in diens plaats benoemd kap. v. d. Made. Ingeko men was een jaarverslag van de Landarbeidersbond St. Deus Dedit met 325 leden. Van het actieve comi té Herw. Levenskracht was een over zicht van de werkzaamheden inge komen, ingezameld werd het prach tige bedrag van 3926.55 en uitge geven 3930.58, zodat de reserve werd verminderd met 3.57. Zoals gewoonlijk was het jaarver slag van de oenningmeester de heer W. Schelvis tot in de puntjes ver zorgd, het totale cijfer van zijn be heer gaf aan een bedrag van 4589.28 met als batig saldo 178.08. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren R. Steenvoorden, Jac. Glasberen en J. W. Smit, met als reserves C. Alders en J. W. Vink. De aftredende bestuursleden J. v. Leeuwen, 'C. M. Ruigrok en J. K. Mesker werden herkozen, terwijl met algemene stemmen de heer J. v. Leeuwen werd herbenoemd tot voor zitter. Np de gebruikelijke rondvraag deelde de voorzitter mede, dat de actie „Wij en zij" in Noordwijk ge houden zal worden in de maanden mei en juni a.s. Dank bracht het bestuur aan de fam. Alders en het bediener personeel van Royal voor de medewrking in het afgelopen jaar ondervonden en nadat het be stuur vrij mandaat had gekregen om de lopende zaken in het komende stille seizoen of te wikkelen werd deze prettige bijeenkomst gesloten. Hierna was nog gelegenheid te kaarten om vleesprijzen waarvoor grote belangstelling bestond. De uit slagen: Kruisjassen: J. Warmenhoven 4041 p.; C. van Schooten 3964 p.; H. de Haas 3(15 p.; J. Vink 3836 p.; P. de Haas 3722 p. Klaverjassen: G. v. d. Kant 6082 p.; M. Capers 5737 p.; P. Herman Jz. 5465. p.; Jacq. Kiep 5427 p.; Jac. Zwarts 5425 p.; c. Alders 5294 p.; Antt. Hooeervorst 5156 p.; L. Th. v. d. M'ejj 5124 p.; J. Steenvoorden Lz. 5069 p.; Jac. Glasbergen 4996 p.; J Eiemerink 4904 p.; P. Vink Az. 4881 p P. Alders 4870 p.; C. Steenvoorden 4801 p. WARMOND Jeugd Natuurwacht De „Jeugd Natuurwacht" Warmond, waarvan 't bestuur eerst kort geleden door de burgemeester werd geinstalleerd, is direct begonnen met de nodige akti- viteiten te ontwikkelen. De leerlin gen van de vierde, vijfde en zesde klas der lagere scholen alhier had den zich met het onderwijzend per soneel verzameld in hotel „de Stad Rome". Ook de burgemeester toon de door zijn aanwezigheid grote be langstelling te hebben voor het doel en streven van de organisatie. De kinderen werden toegesproken door de heer Voorhoeve, directeur van de landelijke stichting Natuur en Jeugd, die wees op het grote belang van een goed functionerende organisatie, die zich ten doel stelt meer belang stelling te kweken voor alles wat groeit en bloeit en van zulk een groot belang is voor een mooie en aange name verpozing in de natuur. Hier wenden door hem twee films ver toond, die de bijzondere belangstel ling der kinderen hadden. Deze films werden door hem van commentaar doorzien Na afloop hiervan deelde hij mede, dat de kinderen die als lid tot de vereniging willen toetre den zich hiervoor kunnen opgeven bij het onderwijzend personeel, waar bij dan aan hen een insigne zal wor den uitgereikt, hetgeen tevens dient als bewijs van lidmaatschap. Het ligt in de bedoeling van de burgemees ter de leden op 4 april te installeren. Gemeenteraadsverkiezingen De P. v. d. A. zal bij de a.s gemeente raadsverkiezingen met de volgende lijst uitkomen: 1. J. van Bladel, 2. H. Scheltens, 3 P. Kaak, 4. P. v. Huis, 5 G. Vellekoop, 6. W Zilvereniant, 7. F. Hoogkamer. Rode Kruis Ter voorziening in de vakature ontstaan door het ver trek naar elders van mevr. B. von Fisenne is als bestuurslid van de afd. Rijnland van het Rode Kruis be noemd mevr. E. M. H. Venker-van Geijtenbeek alhier. WASSENAAR R.K. OPENBARE LEESZAAL WIJZIGT STATUTEN Inleiding tot nauwere samenwerking De R.K. Openbare Leeszaal en Bi bliotheek Wassenaar heeft gister avond een korte vergadering gewijd aan een belangrijk punt, dat enige weken geleden al eerder aan de orde werd gesteld, maar waarover toen geen besluit kon genomen worden: een wijziging in de statuten, die in feite neerkomt oj het wegnemen van enkele beletselen, die een nauwere samenwerking met de Algemene en de Christelijke OLB's in de weg kun nen staan. In feite verandert daardoor niets aan de thans bestaande toestand, die gebaseerd is op de bisschoppelijke richtlijnen. Het bestuur heeft contact opgenomen met de bisschop om over de mogelijkheden van een nauwere samenwerking van gedachten te wis selen. Floraliavereniging reikte 1500 plant jes en 3800 bollen uit Dc Floralia vereniging Wassenaar heeft in het afgelopen jaar aan de Wassenaarse schooljeugd 1429 plantjes en - in sa menwerking met de plaatselijke af deling van „Bloembollencultuur" - 3875 bloembollen uitgereikt, zo blijkt uit het jaarverslag, dat op de dezer dagen gehouden jaarvergadering werd uitgebracht door secretaris A. Vaandrager. Wat de plantjes betreft bleef het aantal ruim 700 beneden het in 1960 bereikte totaal, het aantal bloembol len daarentegen geeft een stijging met ruim 1000 stuks te zien. De oor zaak van de verminderde belangstel ling voor de plantjes zoekt het be stuur in het feit, dat de jeugd een klein assortiment werd geboden. In de loop van dit jaar zal er daarom keuze zijn uit 7 plantensoorten. Voor het eerst werden in 1961 de door de jeugd gekweekte plantjes niet op een tentoonstelling tezamen gebracht, doch beoordeeld op de scholen, zoals ook met de bloembol len pleegt te gebeuren. Het is nog niet bekend of in 1962 een tentoon stelling zal worden georganiseerd; hierover is nog overleg gaande met 'de schoolhoofden. Binnenkort zullen de bestelformu lieren voor de planten via de scholen worden verspreid. Wat de financiën van de vereni ging betreft, het jaar kon worden af gesloten met een bescheiden batig saldo. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering; de heren D. van Barneveld, C. J. van der Ploeg en W. J. Hoogenboom wer den herkozen. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, ge heel onverwacht, ge sterkt door het H. Sa crament der Zieken, mijn zeer geliefde man en onze lieve zeer zorg zame vader, behuwdva- der, broer, behuwd- broer en oom CORNELIS BERNARDUS DEVILEE Echtgenoot van Gerdina Johanna Brokken op de leeftijd van 58 jr. Uit aller naam: G. J. DEVILEE— BROKKEN Leiden, 14 maart 1962 Da Costastraat 50 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op zaterdag 17 maart a.s. in de paro chiekerk van de H. Leo- nardus a P.M. (Haag- weg). te 6.45, 7.25, 8 u. en 9 u. de gelezen H.H. Missen, de plechtig ge zongen H. Mis van Re quiem om 9.30 u.t waar na de bijzetting in het familiegraf vanuit de kerk, om ±11 uur op het r.k. kerkhof (Zijl poort). Rozenkransbidden. donderdagavond om 7.3Q u. in de rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis en vrijdag avond om 8 uur in de kerk. Bezoekuren rouwkapel: 911, 3—4 en 6—7 u. R. Schreuder TANDARTS AFWEZIG tot 9 april Voor event, spoedgevallen zijn de tandartsen De Bruyn, Krul en Van Mens bereid waar te nemen, uit sluitend op hun spreek uren. J. Filippo H.zn TANDARTS AFWEZIG tot 9 april Voor spoedgevallen ne men op het spreekuur waar de tandartsen: J. de Bruyn, E. Krul en A. Rem- mert. Te koop: 40 ton koe- en varkensmest gunstig gelegen voor alle soort vervoer. Te bevr.: bij: J. J. van Benten te Nieuwkoop, tel. 01725-406. Boerderijtje of huisje te koop gevraagd, fraai en vrij aan water ge legen, ev. geschikt te ma ken voor weekend-verblijf Brieven met opgave prijs, ligging en grootte onder no. 7163 bur. v. d. blad. 2* Alle onderdelen voor Berini. Solex. Puch. Rap, HMW. JLO,tSachs, FBM uit voorraad leverbaar. Van Ziip. Haarlemmerstr. 295. 2* Aank. naaisters gevr. Veenendaals borduurin- richting, Haarlemmerstr 2' Wasmachines 135.-; nog enkele dure machines iets beschadigd M55- centrifuge. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3. tel. 24409. WORDT ALUMINIUM JALOEZIEËN VAN LEIDEN ALPHEN i ptodukt van llunter Douylas 21 Afgetobd? Lusteloos? Schietfers bloedwijn maakt energiek. Bij uw apoth. en erk. drogist. Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstop ping? Vetzucht? Natter- mann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1.85 bij elke drogist 2* Te koop: een prachtige salonwagen 1. 12 mtr. bev. gang, keuken, kamer en 3 twee-pers. slaapkamers. W. J. Steentjes. Rijksstr. weg 61, Sassenheim, ach ter De Uiver. 3T Motordienst. Jonge schippersknecht gevraagd. Adres: Lindestraat 4, Lei den, tel. 30228. 2* .Rosine' geeft de hoog- in verlovingsringen gou den, zilveren en verzil verde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16, tel. 26854. 2* Gevraagd een werkster. voor 3 ochtenden p.w. ƒ2.per uur. Mevr. Boef, Papenlaan 41, Voorscho ten, telef. 3003. 2 Gevraagd een kapster; goed kunnende v^atergol- ven en permanenten. Da meskapsalon P. Boef. Schoolstraat 44, Voorscho ten. Aanmelden na 6 uur: Papelaan 41, tel. 3003. 2* Behangen, verven, wit ten? Alle soorten verven. Grootste keus R. en D.-be- hang. 48 kleuren plakplas- tiek, zit muurvast op al les. Prettige voorlichting. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62, telef. 23123. Erkend schilder-behanger. 2* 2e hands BMW-moto ren. Nu kan iedere motor liefhebber BMW rijden, met of zonder garantie, bij Valk a.d. Haagsche Sch., Voorschoten, tel. 01710- 25191. Zatedags tot 13 uur geopend. 2* Gebroken ruiten, glas in lood-rep. worden door mij met spoed hersteld - Glasreparatiebedrijf D. Galjaard. De Sitterlaan 76 tel. 32916. Costuum naar maat v.a. 195.-. Betaling te regelen v.a. 15.- p.mna. Schrijf on der no. 6344 bur. v. d. bi» en coupeur bezoekt U m. collectie. Ook suède en nappa v. d. en h. Bij het r.k. ziekenhuis St. Antoniushove te Voor burg (ZH) is plaats voor een leerling röntgenlaborante Vereist: tenminste diploma Mulo B. Sollicitaties te richten aan de directrice. ^PFFT Elke week tot f 10.000 aan prijzen in het Koop Denkspel Safe. Zonder risico. Uw SAFE-kaart blijft één gulden ^AFF «Tiïfe ■vaar(L o/vrni wAJ? inlichtingen Safe Denkspel, Bar- toklaan 21, Utrecht, tel. 030-36731 Uitslag serie: «PP BS: 1-3-2-3-3-3-1-1-3-1-2-2 BT: 3-2-1-2-2-1-3-2-3-1-1-2 2* Een nieuwe woning? Voor ai uw lampen. De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de f 20.Haarlemmerstraat 293 2 Leerlingen en aank. naaisters gevraagd. Meis jes die 15 jaar zijn en van school komen kunnen zich nu reeds opgeven; 5-daag se werkweek; reisgeld wordt vergoed. Aanmel den; Herengracht 84, Lei den, tel. 30268. 2* Welk net r.k. meisje van 25 jaar wil kennis maken met r.k. iongeman van 27 jaar. Br., liefst met foto, op e. r., onder no. 2844 bur. v. d. blad. <2 Nu een nieuwe lamp uit de lichthal. De groot ste sortering. De laagste prijzen. De Lichtha'. Haar lemmerstr. 293, t.o. De Overdekte. 2' Gebruikte Bromfietsen. Steeds grote sortering, prima gebruikte bromfiet sen door inruil verkregen. Door vakmensen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295. 2 2 mod. clubfauteuils met 4 stoelen, spotkoopje 95.-; dressoirs; kloosterta fels: rijwielen; bedstellen; ledikanten; kinderbox; ba bycommode; baby taf el- stoel; vloerkleden; wrin gers; schuiftafels; ronde tafels; theemeubel; 6 pr. stoelen; 2 clubfauteuils. Nieuwenburg, Hooigr. 55 (geen winkel). 2 10 Rijlessen a 60 min. voor 47.50 in fonkelnieuwe Ford Anglia. Erk. bonds- autorijschool „Joop Groe nendijk", Morsweg 135 Leiden, tel. 31283; Zand- voortsestraat 9, Noordwijk tel. 3599. 2* Nieuwe scooters? Valk kan ze U leveren, Moto Guzzi Haantje. Puch, Heinkel, Lambretta en an deren. Dus ook voor aan koop van uw scooter. Valk a. d. H. Schouw, Voorscho ten. Zaterdags tot 13 uur geopend. 3? Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste 1961 modellen o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagens Anglia Consul, Volkswa genbusjes met open dak. Garage Werkhoven, Mare- dijk 34a. teL 22300—32735 *5* Net r.k. meisje te Lei den, 18 jr, zoekt kennism. met meisje van dezelfde leeftijd; enigszins ontwik keld om eventueel mee op vakantie te gaan. Br. on der no. 7164 bur v. d. bl. 21 Controleuse gevraagd voor spoedige indiensttre ding bij sportkledingfa- briek; 5-daagse werkweek; goed loon. reisgeld wordt vergoed. Aanmelden: He rengracht 84, Leiden, tel. 30268. 2* Te huur gevraagd: zo- mershuisje in Noordw ij kerhout, geen Langeveld; door klein gezin (2 kind.); eind augustus. Br. onder no. 2847 bur. v. d. blad. *2 Eet nu stokvis 1.25 pd; schol; schelvis; tong; ka beljauw; stoof- en bakpa- ling; zoute vis; zoute oren 1.00 kilo; kelen en lippen 90 ct pd; warm gebakken vis v.a. 35 ct; fijne haring 25 ct; makreel, v. Wijk's Vishandel. Janvossensteeg 54. tel. 20169. '.x* Slagerij Pieterse. Deze week: carbonade 1.98; ver se worst 1.38; gehakt half om 1.40; doorregen run derlappen 2.10; rookworst 1.25, alles per 500 gram. 3 Slavinl.en 0.98. Voor de boterham: 150 gram ham 0.78. Herenstraat 29. 3? N.V. Drukkerij- en Uitgevers Mij v/h L. H. Becherer, Steenschuur 5. Leiden, zoekt een nette werkster, voor één mor gen of middag per week. 2* Plasticzakken. zakken, f riteszakjes, frites vorkjes, papieren gebaksdozen, touw, elastiek, enz. Pa pierhandel Dane, Haar lemmerstraat 27, tel. 26631 Plaatst een Telefoontje!

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5