DONDERDAG 15 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ZILVER VOOR DE HEER H. H. VAN DIJK Chef technische dienst „Endegeest" is als een accu onder voortdurende spanning „De begroting: van „Endegeest" be droeg in de eerste tijd 100.000 gulden per jaar. thans 800.000 gulden, mede als gevolg van vele technische voor zieningen. Wat zou hiervan terecht komen indien hieraan niet met vaart en geladenheid gewerkt werd?" Aldus de econoom van de psychiatri sche inrichtingen „Endegeest", de heer J. Beekman tijdens de huldiging Het woord werd onder meer nog gevoerd door de heer A. H. Labee, namens de dienst gemeentewerken, waarna de heer Van Dijk een harte lijk dankwoord uitsprak. Morgenavond wordt in de cantine nog een intiem feestje gevierd naar aanleiding van dit jubileum en he denmiddag werd voor relaties van 35 uur een receptie gehouden. (Advertentie) Nieuw-Guinea in belangstelling van „De Natuurvriend In de feestzaal van „Endegecst" van de heer H. H. van Dijk. thans chef van de technische dienst, die veertig jaar in dienst is van deze gemeente lijke instelling. Hij beschreef de heer Van Dijk, die vergezeld was van echtgenote en kinderen, als een dy namische figuur, die met ijver en toewijding zijn werk verricht. De heer Van Dijk is als een accu, die altijd onder spanning staat en nooit leeg schijnt te raken". Ook de geneesheer-directeur van Endegeest' dr C. P. J. Stotijn, wees in zijn toe spraak op de voortdurende activiteit van de heer Van Dijk. Bij diens 25- jarig jubileum, vijftien jaar geleden, heeft hij reeds de vele goede eigen schappen van de heer Van Dijk om schreven. In vijftien jaar heeft deze aan werkkracht nog niets ingeboet. Namens de gemeente Leiden over handigde hij een oorkonde die mel ding maakt van veertig jaar trouwe dienst. Voorts ontving de heer Van Dijk de gebruikelijke gratificatie, waarna de heer Beekman het ge schenk van het personeel onder cou vert overhandigde. Wethouder J. G. Hagens, die na mens het gemeentebestuur het woord voerde, memoreerde de zeer geslaag de staat van dienst van de heer Van Dijk, die als volontair hulp-fitter be gonnen is en geregeld promotie maakte. Daarom verheugde het hem mét de dank van de gemeente ook een koninklijke onderscheiding te kunnen brengen: de zilveren medail le verbonden aan de orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding de heer Hagens hem op de borst spelde. Wethouder Hagens speldt de jubi laris de onderscheiding op. „Alhoewel De Natuurvriend geen politiek bedrijft of zal gaan bedrijven staat Nieuw Guinea vanavond toch in onze bijzondere belangstelling", aldus voorzitter C. Borghart van de Leidse Aquariumhoudersver. „De Natuur vriend" in zijn welkomstwoord op de gisteravond gehouden ledenvergade ring. Het bestuur had drs. J. v. As sem van het Zoöl. Laboratorium be reid gevonden om deze avond zijn reisindrukken van zijn 3-jarig ver blijf op dit eiland in woord en beeld weer te geven. Na een vlotte afwer king van de agenda werd de heer M. Barkema, die gedurende meer dan 25 jaar deel uitmaakte van het be stuur en deze avond voor het laatst, eens danig in het zonnetje gezet. Als dank voor het enorm vele werk, dat de heer Barkema, vooral bij tentoon stellingen in het belang van de aqua riumliefhebberij, heeft verricht, stel de voorzitter de vergadering voor de heer M. Barkema te benoemen tot erelid der vereniging. Onder luid ap plaus ging de vergadering hiermede akkoord. Een en ander ging gepaard met een oorkonde, sigaren en voor mevr. Barkema een prachtige plant. De vacante bestuurszetel zal in de toekomst worden bezet door de heer J. Warmerdam. Drs Van Assem, die voor entomo logische onderzoekingen Nieuw Gui- „Neerlandia" en „Kunst na Arbeid" DE AVOND VOOR het tijdelijk sluiten van de Gehoorzaal gaven de twee, te goeder naam bekend staan de, Leidse muziekverenigingen een gecombineerd concert, vol van spon taan musiceren, met een prettige sfeer in de zaaL Het accordeonorkest Neerlandia speelde onder leiding van Lauw Boellaard (en wij weten dat deze leiding nauwgezet en muzikaal is), en Louis van Wijngaarden had de leiding over ons Leids Mannen koor „Kunst na Arbeid", en kenner als hij is van de menselijke stem en haar kwaliteiten, wist hij mooie be lichtingen te geven. Neerlandia kwam uit met een Prof. dr G. C. van Niftrik, die he denavond tijdens de contactavond, belegd door de Contact-commissie Kinderbescherming Leiden en Om streken, zou spreken over modern, existentialistisch levensbesef, is he laas verhinderd, deze causerie te hou den. In zijn plaats spreekt thans pa ter dr C. Scharff Oesa uit Culemborg over hetzelfde onderwerp in „Het Gulden Vlies", hedenavond om 8 upr. Een achttienjarige metselaar uit Lei den verleende gisteren met z'n brom fiets op de hoek van de Bernard- kade en de Lusthoflaan geen voor rang aan een bestelauto. Hij werd daardoor gegrepen en liep bij de aanrijding een gebroken rechter- bovenbeen op, benevens een diepe vleeswond aan dit been. Per E.H.D. werd de onfortuinlijke bromfietser naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd Dinsdagavond jl. behaalde de jeug dige 15-jarige stadgenoot, Bart Plu, bij de in Den Haag gehouden juni oren competitie om het kampioen schap van Nederland de le prijs, bij het herenkappen. Voor de Gez. H. Mis van Requiem op zaterdag a.s. te 10 uur in de Hartebrugskerk, wordt assistentie ge vraagd van H.H. Kerkzangers. Burgerlijke Stand Geboren: Michel Gerardus Wilhel mus, z. v. W. G. Weenink en E. J. Westrienen; Amalia Ernestina, dr. v. P. Heijmans en J. J. Verhoeven; Marco René Pieter, z. v. P. de Vogel en T. A. J. E. Delmeer; Erik Maria Gerhardus, z. v. A. H. J. Pont en J. C. Vink; Sebastiaan Johan, z. v. J. E. Edixhoven en E. J. M. van Elzakker; Roeland, z. v. C. J. Hage- man en J. StikkelorumJohanna Ca- tharina, dr. v. J. van Hout en J. C. Bos; Katharina Elisabeth Cornelia, dr. v. J. J. van Giezen en J. H. v. d Geer; Grace, dr. v. S. W. Hicks en H. Meyer; Robert, z. v. C. J. Witsen- burg en M. C. Piket. Overleden A. J. Versteeg 76 j. man. Nul-groep exposeert in Academiegebouw r\E EXTREMISTEN in de kunst kunnen alleen zichzelf behagen. Het zal de buitenstaander weinig de ren of de dadaïsten alle waarden en axioma's loochenen; het kabaal, dat abstrakten kunnen maken, doet even opkijken, maar storen zal het nau welijks. Het vergaand objektivisme van de nulgroep, die sedert gistermiddag in het Leids Academiegebouw exposeert met „Nieuwe tendens in de beelden de kunst" boeit derhalve even wei nig als de extreme stromingen, waar op het wil reageren of waartegen over men iets positiefs wil stellen. Hoogstens de theorie, die aan de nieuwe tendens ten grondslag ligt kan ons boeien. „Om volmaakte rust en bezinking te scheppen," aldus de heer Henk Peeters, een der exposanten, „wordt alles, tot de meest eenvoudige din gen van het leven geaccepteerd en tot kunst verheven. De bewogenheid en het lijfelijk betrokken zijn van de expressionisten wordt vermeden door bewust afstand nemen en het isole ren van het objekt, dat men gekozen heeft. In de grondvormen, bij het nulpunt, vindt men de absolute rust, de onbegrensde en onbeperkte bron van schoonheid." Erkenning en waar dering dus in tegenstelling tot dada en rust tegenover het extreem ex pressionisme. Het is dus verheugend, dat mén positief is ingesteld. IJ ET AANVAARDEN van de meest eenvoudige dingen des levens zich in het vele l'art trouvé, veelal onbenullige - soms ook grappige - dingen, die irriteren door het feit, dat men ze in een vitrine of in de lijst heeft samengevat. Men ziet bij voorbeeld eenvoudige motieven, lij nen en punten, eivormen, die door herhaling hun betekenis verliezen en opgaan in een nieuwe eindeloze, absolute, beweging, schilderijen, die door de wisselende lichtval en ver anderende instelling van de kijker nooit hetzelfde blijven. Het is te con stateren, dat het absolute nulpunt oneindig kan variëren, in zoverre is men geslaagd in het scheppen van de voortdurende beweging. De rust, die beoogt wordt, bereikt men even wel niet, de kijker gaat slechts de grappige vondsten registreren en komt niet tot de ten doel gestelde rust. transcriptie van Rossini's „Die Ita- liener in Algiers". De weelderige toon van de Hohner instrumenten vulde de Gehoorzaal met juiste do sering van geluid. Twee negro-spiri- tuals „Deep xtiver" en „Heav'n", ge- toondzet door de neger-solozanger Eurleigh, werd stilistisch gezongen, melodisch expressief en gesyncopi- eerd. De tonaliteit van het koorlied „Poem" van Joh. Bardewijk Roep- man zal niet gemakkelijk te interpre teren zijn geweest, maar de zangers hadden haar te pakken, 't Is een bon dig kleurrijk gezang en de contra- puntische mogelijkheden werden waardig verklankt. Als composito risch origineel geslaagd werk noe men wij gaarne de Balletsuite van Hans Brehme, die partijvast, tech nisch correct en enthousiast door het orkest gespeeld werd. Van de drie grote a cappella koorwerken, die nu volgden van de hand van Hugo Kaun, Anton Bruckner en het mo tet van Willy Sendt, waarderen wij qua uitvoering ten zeerste Sendt's motetten, het thema opgevoerd tot een grootse achtstemmige Canon, kranig van uitvoering, geleid door de vaste hand van Louis van Wijngaar den. Henk Briër was de solist op deze avond en 't was een aangename er varing hem weer op 't concertpo dium te ontmoeten om zijn Concer tino voor piano, accordeon en slag werk te spelen, dat hij ook voor sym- phonie-orkest geïnstrumenteerd heeft en in uitvoering met het Promena de-orkest opgenomen, onder leiding van Silbermann, binnenkort zal wor den uitgezonden, 't Is een goed ge componeerd, feestelijke modern stuk, dat Briër met veel talent speelt; "n stuk, dat hoge eisen stelt aan de ver tolker en het orkest, dat, naar wij menen, een enkel moment wijfelde. Evenwel de wakkere dirigent en 't toch ook slagvaardige orkest, volde den overigens glansrijk aan wat van hen gevraagd werd. De technisch en muzikaal op niveau staande uitvoe ring kreeg warme hulde tot dank. NA DE PAUZE muziek in ietwat gemakkelijker te begrijpen genre. Ietwat stijfjes in de verf werd „Sé- rénade d'Hiver" van Saint Saëns van kooruitvoering. Rudolf Würthner, die wij hier eenmaal aan 't hoofd van zijn groot en beroemd Hohner orkest hoorden musiceren, was vertegen woordigd in „Schweizerische Rhap- sodie". Het orkest reageerde zeer ac tief evenals in de Caramba van Jos Rixner. Beslist veel werd er genoten en terecht van het boertige, geestige koorwerk met klavier „Het Spook" van Adriaan Vanderbilt. Een aardi ge oud-Hollandse tekst uit het Ne- derl. Volksliederenboek „Uit de oude doos", rake tekstuitbeelding en een schilderende en aanvullende piano partij. welke heel wat meer betekent dan begeleiding. Henk Briër betoon de zich hier de talentvolle, waardige pianist, die karakteristiek speelde, en Van Wijngaarden deelde zijn groot succes voor de koorinterpreta tie met zijn partner aan 't klavier. Nogmaals was het orkest aan de beurt in een Foxtrott van Rauch, en „Springreiter" van Holzschuh; leven dig en in actie. Een interpretatie van „Heimath, Ich grüsze dich" van Curt Mahr, voor koor en orkest, stond onder leiding van Lauw Boellaard met een te waarderen declamator solist betrokken uit eigen gelederen. Hiermede waren wij weer meer be land in de romantische stijl, maar vocaal alsook instrumentaal was al les goed voorbereid, dus gebaseerd op hecht fundament. Het applaus was meer dan enthou siast als dank voor dit uitmuntend geslaagde concert, dat Neerlandia gaf, geleid door z'n ervaren dirigent, en Kunst na Arbeid met zijn koor leider „de man op de rechte plaats", en aan Henk Briër, de klaviersolist. Een huldebetoon d.w.z.: Mogen wij U allen weerzien bij een volgend op treden! J. KORTMAN. nea heeft doorkruist, heeft de aan wezigen op boeiende wijze laten mee leven met land en volk van dit tro pische eiland. Kleurendia's gaven een prachtig beeld van het bergachtig ge bied aan de noordkust van Nieuw Guinea ten westen van Hollandia, waarbij vooral opviel de imposante vegetatie. Vervolgens gaf de heer v. Assem indrukken van de Wisselmeren in het Centraal bergland, welke meren pas in 1938 werden ontdekt door een ma rinevlieger. Na de pauze nam spreker zijn aan dachtig gehoor mee naar de zuidkust van Nieuw-Guinea in de buurt van Merauke. Al direct viel waar te ne men een geheel gewijzigde planten groei; in het noorden het tropische oerbos, hier in het zuiden treft men overwegend ijl bos, savanne en gras vlakten aan. Tot slot wees de heer v. Assem op de verschillen die er be staan in de dierenwereld. Vinden we in Indonesië een veelzijdige fauna zo als tijgers, olifanten, apen enz. Op Nieuw Guinea komen deze dieren niet voor, maar des te meer buidel dieren en vogelbekdieren. Diergroe- pen, welke specifiek tot de Austra lische fauna behoren. Onderwijzers en onderwij zer essen vergaderden te Leiden In de Stadsgehoorzaal te Leiden is vanmorgen de algemene vergade- dering gehouden van de Vereniging van Onderwijzers en Onderwijzeres sen in de Inspectie Leiden. De heer A. Boogaard, voorzitter, wees in zijn openingswoord op de afnemende be reidheid tot dienstbetoon. Daartegen over stelde hij de noodzakelijkheid, dat van de onderwijzer dienstbetoon in de beste zin mag worden ver wacht. In het bestuur werden gekozen de heren P. M. Kruit en J. Chr. Bartels man, beiden te Leiden. Door de heer P. W. J. Steinz werd vervolgens gesproken over de op voeding tot creatieve persoonlijkheid in de maatschappij van de toekomst. Hij sprak hierbij van een doelbewus te gerichtheid, die er bij het onder wijs voor het „volkskind" moet be staan. Spr. waarschuwde voor de schijn van het wetenschappelijk ex- pertje willen zijn. De onderwijzer die expert is, houdt op pedagoog te zijn. Hij moet zijn een subtiel reageren, uitkijkende persoonlijkheid, die de juiste om gang met het kind spelende vindt. De grote klas. aldus de heer Steinz, is daarbij wel een rem op zijn op dracht, maar de onderwijzer mag zich van die belasting niet afmaken door formeel te gaan doen. Creativiteit is orde bréngen in vrijheid: elke dag opnieuw beginnen, met als een van de principia de „onveiligheid", aldus d? heer Steinz. Vanmiddag heeft de Nieuwe Co- medie voor de vergaderde onderwij zers en onderwijzeressen „Ware-nar" van P. C. Hooft opgevoerd. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proef schrift, getiteld: Schiedam in de tweede helft van de negentiende C. B. Devilee t Suisse Leonarduskerk Geheel onverwacht is gisteravond overleden de heer Cornelis Bernar- dus Devilee. Voor de parochianen van de Leonardusparochie in Leiden was de heer Devilee een vertrouwde persoonlijkheid. Ruim 32 jaar ver vulde de heer Devilee de functie van suisse of was hij kortweg ,de koster'. Niet alleen door de vele jaren, waar in de heer Devilee aan de parochie kerk verbonden was, werd hij een zeer bekende en geziene figuur, maar bovendien door de traditioneel aan suisse eigen functie van begra fenisondernemer. De sympathieke bescheiden persoonlijkheid van de heer Devilee was altijd een steun voor de nabestaanden en als zodanig zal hij in veler dankbare herinne ring blijven voortleven. De H. Mis van Requiem voor de overledene is op zaterdag te 9.30 u„ waarna om 11 uur begrafenis op het r.k. kerkhof „De Zijlpoort". eeuw, een onderzoek naar enige as pecten van de economische en soci ale geschiedenis van de stad in de jaren 1850-1890, de heer H. Schmitz, leraar geschiedenis R.K. M. M. S. „Stella Matutina", Rotterdam, geb. te Rotterdam en wonend aldaar. Promotor was Prof. dr. J. H. Kern kamp. Geslaagd voor het Kand. ex. Ge schiedenis de heer H. D. Schneider te Den Haag; voor het doet. ex. Ned. Recht mej. C. Gille te Schiedam. Bij onderscheiden besluiten van Curatoren van de Rijksuniversiteit te Leiden zijn: J. v. Brummelen, benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij het rijksherbarium; Dr. P. Dekking, wetensch. ambte naar le kl. in vaste dienst bij de na tuurkunde, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar; C. E. Gischler, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le kl. in tij delijke dienst bij de geologie; Dr. J. Iloftijzer, benoemd tot we tenschappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte; Mej. W. Huisman, wetenschappe lijk ambtenaar le kl. in vaste dienst bij de bibliotheek, benoemd tot we tensch. ambtenaar le kl. met 4/5 dagtaak; R. H. C. Janssen, benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar (3/5 dag taak) in tijdelijke dienst bij de con- flictpsychologie; J. Middelhoek, benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij de fysische chemie; J. P. Teuns, wetensch. hoofdambte naar in tijdelijke dienst bij de kin dergeneeskunde, voor het tijdvak van 1 oktober 1961 tot 1 oktober 1962 wederom in deze functie benoemd. R.K. BRIDGECLUB SVA Dinsdagavond werd begonnen met de parenwedstrijd. De uitslag was als volgt: Groep zwart: 1. dames Bik 125 p.; 2. mej. v. Loon-Hoekstra 123 p.; 3. en 4. hr en mevr. v. d. Drift en mevr. Werter-Bik 107 p.; 5. v. d. Ruit-Mid- delbeek 104 p.; 6. hr. en mevr. Cup pen 96 p.; 7. en 8. Dieben-v. Wijk en Katli. Vrouwengilde (Oegstgeest) nam afscheid van pastoor Looyaard Op 31 december van het vorig jaar telde het gilde 318 leden in de afd. (Eén minder dan het voorafgaande jaar). Nadat de presidente de sekreta- resse mevr. Hendrikse voor haar prachtige jaarverslag had bedankt herdacht zij het overleden lid mevr. Freizer en nierbij betrok zij tevens haar echtgenoot, waarbij zij voorging in een kort gebed. Uit het financieel verslag bleek dat de afdeling beschikt over een be hoorlijk batig saldo dat men echter hard van node heeft in verband met het komende lustrumfeest. De kas- commissie sprak bij monde van mevr. Juffermans haar vertrouwen uit in de penningmeesteresse mevr. P. de Wil de. De nieuwe kascommissie zal be staan uit de leden mevr. Juffermans mevr. van Wijck-Meijer en mevrouw Bourgogne. De rondvraag leverde niets op en daarom besloot men maar direct over te gaan tot het agendapunt: koffie. Na de pauze vertoonde de heer van Beek, enthousiast filmer, de opnamen welke hij gemaakt had van het Gou den Priesterfeest van I astoor Looy aard. Een film die met talrijke open doekjes werd beloond. Daarna maakte de filmprojector plaats voor de dia projector van de presidente, die de dames nog geruime tijd geboeid hield met haar reiservaringen welke zij in 1960 in Hongarije had opgedaan. Behalve vele indrukwekkende kleu rendia's had zij ook nog een paar poppen, gestoken in Hongaarse kle derdracht, uit haar verzameling me degenomen. Aan 't slot van de avond woorden van dank van Pastoor Looyaard en applaus van de aanwe zigen voor het gebodene. Tijdens de jaarvergadering van 't K.V.G. gisteravond gehouden in de Jozefzaal van het Willibrordusge- bouw te Oegstgeest, konden de aan wezige leden kennis nemen van het bijzonder grote aantal aktiviteiten welke het gilde het afgelopen jaar ontplooid heeft. Resultaten waar men terecht trots op kan zyn. De presidente, mevr. J. Staal-van Santvliet, opende de avond, welke tevens in het teken stond van het na derende afscheid van Pastoor Looy aard, met het gebed voor de Vasten. Zij prees in haar openingswoord de dames die de sneeuw en de glad heid getrotseerd hadden en heette vervolgens in het bijzonder de g.a. Pastoor Looyaard van harte wel kom. „Namens het gilde willen wij U een afscheidscadeau aanbieden", aldus de presidente, „een cadeau naar Uw keuze nl. een blaadje met 2 ampullen waarvan wij weten dat het straks zal dienst zal doen in Uw huis kapel". Zij overhandigde het aan z.e. mede als dank voor de bijna vijf tien jaar dat hij g.a. van de afd. is geweest. „Helaas", zo vervolgde de presidente, kunnen wij U niet benoe men tot ere-geestelijk adviseur daar dit niet bestaat, evenmin, en dat spijt ons, kunnen wij U ere-lid ma ken van het vrouwengilde". Nadat het applaus verklonken was werd medegedeeld, dat 20 maart a.s. een zestiental leden naar Amsterdam zal vertrekken tot het houden van de Stille Omgang. Des middags zal men het Anne-Frankhuis met een bezoek vereren. Medio april zal dr. Reterink, arts alhier, een causerie houden over het onderwerp „Geneeskunde vroe ger en nu". Ook deelde de presi dente mede, dat er een daguitstapje op het programpia staat in de maand juni. En wel naar het „eiland" Wal cheren met bezoeken aan Goes en Middelburg waar samen met een gids de oude stadswijken en het stadhuis zullen worden bezocht. De sekretaresse las het jaarverslag en bracht daarin alle aktiviteiten van het afgelopen jaar nog eens naar voren, zoals lezingen, films en dia avonden en niet te vergeten de ex cursies welke gemaakt zijn. Bestuurs leden bezochten niet minder dan 15 gelukkige moeders van nieuwe we reldburgers en verrasten hen met 'n alleraardigst presentje nl. zelf ver vaardigde babykleding. Er waren zelfs twee tweelingen bij! Ook de bij bel- en de studiegroep mochten zich op een toenemende mate van inte resse verheugen OEGSTGEEST Geboren: Jolanda dochter van Van Delft, Gijsbertus Cornelis en van: Van Egmond, Neeltje. Ondertrouwd: Van 't Noordende, Joost Marinus 22 jaar en Van der Wiel, Klazina Anthonia 21 jaar; Pie, Hendrik 31 jaar en Louis, Rosa 23 jr; Delleman, Willem Johan 50 jaar en Van Diemen de Jel, Marijke Elsje 28 jaar. Getrouwd: Bast, Tjjmen Jan, 26 jr en Fasting, Oliva Augusta Johanna 24 jaar. Overleden: Tuinstra Anna wed. v. Werkhoven, Jan; Dros, Maria Elisa beth w. v. Broers, Frans Jacob. Smits-Weber 93 p.; 9. v. Haasteren- Abswoude 77 p.; 10. hr .en mevr. Bernsen 75 p. Groep rood: 1. Jeuster-Winkelmo len 92 p.; 2. dames v. Noort-Bisschop 84 p.; 3. en 4. dames Menken-de Clerk en dames Smit en partner 79 p.; 5. en 6. hr. en mevr. de Ridder en mevr. Bouzie-Wijnen 71 p.; 7. hr. en mevr. v. Leeuwen 66 p.; 8. Brocken- Bertels 58 p. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 15 MAART Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Vervolgcursus, 8 uur, geb. G.G en G.D. Contact-commissie kinderbescher ming Bijeenkomst. 8 uur nam. Gulden Vlies. Spreker: pater dr C. Scharff o.e.s.a. St. Christoffel (Handelsreizigers etc.) 8 uur nam. Schuttershof. VEBO Vergadering, Gulden Vlies, 8 uur nam. Kapperspersoneel (gezamenlijke bonden) Openbare vergadering, 8 uur nam. In den Vergulden Turk. K. en O. Toneel „De getatoueer- de roos". 8 uur nam. Schouwburg. VRIJDAG 16 MAART Gem. Werkplaatsen 25-jarig be staan blindeninrichting. Receptie 14.4516 uur nam. Ver. Koninginnedag Vergade ring. Turk, 8 uur nam. Selskip „Fryslan" 8 uur nam Rest. v. d. Heyden. Leidse Kunstkring voor Allen. Concert. 8 uur nam. Zuiderkerk. ZATERDAG 17 MAART Uno Sumus Animo. Uitvoering Leidse Schouwburg. 19.30 uur nam. ZONDAG 18 MAART Genootschap der Stille Omgang Hoogmis in de Hartebrugskerk. 10.15 uur, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der Stille Omgang. BIOSCOPEN TE LEIDEN De films in de week van 916 maart zijn door de Kath. Centrale als volgt gekeurd: Trianon. „Don Camillo op de barricade", alle leeftijden, dgl. 2.30, ,7, 9.15 uur; znd. 2.15, 4.30, 7, 9.15 uur Casino. „Salome, prinses van Galilea", volwassenen dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. Lido. „Eddie slaat zich er door", 14' jaar. dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur Luxor. Afgekeurd. Studio. Afgekeurd. Rex. „Zes zwarte ruiters", 14 jaar. dgl. 2.30, 7.15, 9.15 uur; znd- 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. Greenway (Voorschoten). ,.N\ ver so few", 18 jr. Donderdag 8.15 i TWINTIG JAAR IN DE MOORDZAAK-SPHANG-KAPELLE De rechtbank in 's Hertogenbosch heeft de 26-jarige kantoorbediende M. van der S. uit Sprang-Kapelle conform de eis van de officier van justitie wegens een dubbele moord veroordeeld tot twintig jaar gevange nisstraf met aftrek van het voorar rest en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering. Hij stond op 1 maart terecht we gens het feit, dat hij op 1 september van het vorige jaar de bejaarde land bouwers A. en H. van Zeist met een stuk ijzer om 't leven heeft gebracht. Marktberich ten GOUDA, 15-3. Kaas Aangevoerd 10 partijen kaas, prijs per kg 2-10- 2.22. De handel was kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 14-3. Vee - Aanvoer 5940 stuks; runderen 2302, graskalveren 559, vette kalveren 1142, nuchtere kalveren 934, schapen 262, lammeren 15, geiten 8, slacht- runderen 667. Prijzen: melk- en kalf- koeien 625-1230, guste koeien 600- 975, graskalveren 285-450, kalfvaar- zen 800-1200, klamvaarzen 725-900, guste vaarzen 625-830. pinken 449- 635, nuchtere kalveren (fok of mes- terij) 60-160, weideschapen 65-100, ooien met. lammeren 110-160, slacht- runderen extra Jew. 3.40-3-55, id. le kw. 3.15-3.35, id. 2e kw. 2 80-3.00, id. 3e kw. 2.60-2 70, vette stieren 3.05- 3.35, worstkoeien 2.40-2.55, vette kal. veren le kw- 2.25-2.40. id. 2e kw. 2.00-2.20, id. 3e kw. 1.75-1 95, nuch tere slachtkalveren 1.15-140, vette schapen L0-140. Melk- en kalfkosi- en, aanvoer ruimer, handel moei zaam, prijzen niet gehandhaafd; gus te koeien, groter, gedrukt, minder vast; jongvee, normaal, kalm, staan de; vette kalveren, ruim, stil. dalen de; nuchtere slachtkaiveren, groot, rustiger, aflopende; sch-ipen en lam meren, normaal, redelijk, vast; slachtvee, normaal, vast, gedrukt. BARNEVELD, 15 maart - Eieren: Co-op. Veluwse Eierveiling. Week- aanvoer circa 1.300.000 stuks, waar van 448.180 in veiling werden ge bracht. Handel traag, (prijzen per 100 stuks): eieren van 3945 gram 5,40—6.03; van 47—53 gr: 7.02—8.04; van 53—59 gram 8.31—9.05; van 59— 65 gram 9.119.55; van 6570 gram 9,77—10.88. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 562.489 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 4044 gram 5,51 6.01; van 5460 gram 8.629.21; van 60—65 gram 9.23—9.69; eenden eieren van 65—69 gram 8.008.50; van 69—73 gram 8.53—8.84. Eiermarkt Aanvoer 1.950.000 st. Handel kalm. Prijzen (per 100 stuks) van 57—65 gram 9.00—10.25; algem. prijs 9.45 kiloprijs; 1.54 op basis QV/2 gram. Pluimveemarkt Aanvoer plm. 4800 stuks, handel redelijk; prijzen (per kg): slachlkippen 1,301,40; en slachtkuikens 1,701,85.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2