de itde pi Nota over woningbouw 1962 HET HONDENPARADIJS DE ELECTRISCHE AUTO VAN „STUART" Soldaat stookte vuur in zijn cel MAANDAG 12 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 LISSE B. en W. wensen eengezinswoningen in plan Meer en Duin Nu aan de gemeente voor het jaar 1962 een woningbouwcontingent is toegewezen van 30 woningwetwonin gen en 20 zgn. premiewoningen onder voorwaarde dat 17 krotwoningen zullen worden ontruimd, dient op korte termijn te worden bepaald waar dit contingent zal worden ge realiseerd. Het Poelpoldergebied kan dit jaar daartoe nog niet worden aangewend. Derhalve zijn we nog aangewezen op het Meer en Duin-plan. De mogelijk heden aldaar zijn echter zeer beperkt geworden, zulks in aanmerkelijk kortere tijd dan voorheen kon wor den voorzien. Hoewel wij op het prijsnormerings- beleid van het provinciaal bestuur op zichzelf en in het algemeen geen gerechtvaardigde kritiek hebben, heeft een dergelijke stringente bin ding ons in de feitelijke onmogelijk heid gebracht de tot voor kort nog in particulier eigendom van ingezete nen verkerende resterende bouw grond in het Meer en Duin-plan aan te kopen en is deze grond tegen aan merkelijk hogere prijs aangekocht door een bouwonderneming, de fir ma De Heyer, die thans aldaar een groot aantal woningen bouwt in de zogenaamde vrije sector. Een en an der is de raad bekend. Realisering van het bouwéontingent 1962 in het plan Meer en Duin zal móeten betekenen of hoogbouw in aansluiting op de thans in aanbouw' zijnde 99 flatwoningen of bouw van eengezinshuizen op een plaats, welke in het plan niet voor eengezinshui zen of in het algemeen niet voor woningbouw is bestemd, zodat voor uitlopend op de wettelijke wijzigings procedure artikel 20 van de weder- opbouwwet toepassing zal moeten vinden. Tegen voortzetting van hoogbouw hebben B. en W. in dit stadium be zwaren. In de eerste plaats omdat in de, nieuwbouw alsdan binnen het korte tijdsbestek van 2 jaren wel een te grote eenzijdigheid ontstaat. Het college heeft zich nooit tegenstander van hoogbouw verklaard en integen deel daarvoor positief gepleit, echter altijd uitgaande van' de suppositie dat hoogbouw nooit een eenzijdig as pect zou krijgen en dat derhalve hoogbouw zou plaats hebben in een periode, waarin door gelijktijdige bouw van eengezinshuizen voldoen de differentiatie zou zijn gewaar borgd. In de tweede plaats hebben B. en W. in dit stadium bezwaren tegen voortzetting van de hoogbouw, om dat nog geen ervaring is kunnen worden opgedaan betreffende de wij ze, waarop de bevolking op het fei telijk bewonen van flats zal reage ren en ook betreffende de vraag of de gekozen constructie, zowel in technisch opzicht als ook in opzicht van communale voorzieningen (ga lerij etc.) in de praktijk zal blijken te voldoen. Het in het plan Meer en Duin voor. hoogbouw bestemde deel is echter de enige nog als bouwterrein beschik bare grond. B. en W. stellen voor om door toepassing van artikel 20 der wederopbouwwet de aldaar toegela ten aard van bebouwing te wijzigen in bouw van eengezinswoningen. Eventuele hoogbouw kan dan in de toekomst nog plaats vinden in het Poelpolderplan. Het aldus te bestem men en aan te wenden terrein is ge legen tussen de Tasmanstraat, de Van Speykstraat en de Ring var. rt. Hoogbouw in „Meer en Duin". In een onlangs gehouden vergade ring van de commissie vooi de ruim telijke ordening uit de raad ter welke vergadering ook aanwezig was de stedebouwkundig adviseur der ge meente, ir. Zandvoort bleken bij meerdere leden bedenkingen te be staan tegen voornoemd voornemen. Deze bedenkingen baseerden zich op de wens om ook in het plan Meer en Duin ruimte te behouden om, na gun stige ervaring, de reeds aangevangen hoogbouw aldaar af te ronden tot 5 blokken, mede omdat zulks in es thetisch aanzien verkieslijk zou zijn. Hoewel wij begrip hebben voor 't standpunt van bedoelde leden heeft nadere overweging daarvan ons niet kunnen overtuigen van de aanvaar- baarheid van het daarbij mede ge noemde alternatief: bebouwing van de noordzijde der Trompstraat met het contigent-1962 eensgezinshuizen. Bezwaren tegen andere oplossing Dit alternatief menen B. en W. te moeten afwijzen op 3-erlei grond: a. het tracé van een toekomstige in valsweg vanuit de Haarlemmermeer is op het uitbreidingsplan ingete kend juist in het midden van de ruimte tussen de Trompstraat en de te bouwen h.b.s. Indien ooit om thans nog niet te voorziene redenen dit wegtracé iets zou moeten verschuiven zou zulks vanwege de noodzakelijke accommo datieruimte om het schoolgebouw slechts kunnen plaats vinden in zuidelijke richting, derhalve naar de Trompstraat Eventueel aan de noord zijde der Trompstraat te stichten wo ningen zouden dan wellicht in ge drang komen en minstens een ongun stige ligging aan de achterzijde krij gen tegen het hoge wegtalud. b. in die omstandigheden temeer, doch in het algemeen ook bij ver werkelijking van het thans ingete kende wegtracé is verbouwing van de noordzijde Trompstraat in esthe tisch opzicht verre van fraai en in bezwaarlijkheid naar onze mening bepaald zwaarder wegen dan de eventueel tegen ons voorstel aan te voeren gedachten bebouwing noordzijde Trpmpstraat zou de mogelijkheid doen vervallen tot verruiming van de voorlopige ge plande sportaccommodaties voor h.b.s. en scholencomplex der Mariaparochie (inclusief r.k. mulo), de wenselijk heid van welke verruimingsmoge lijkheid voorheen is erkend en waar mede in de toekomst naar ons ge voelen terdege rekening moet wor den gehouden. Op bovengenoemde gronden wel ke naar hun overtuiging het gevaar groot maken dat van de zijde van ge deputeerde staten geen medewerking zal worden verkregen, tengevolge waarvan een ontoelaatbare vertra- AUTORIJDEN VOOR 3 CENT PER K.M. Nou, dat is hem dan. Iets derge lijks moeten ze in de Stuart Motor- fabrieken (Michigan) gedacht heb ben, toen ze hun eerste model van een elektrische auto hadden ge bouwd. Indien alle berichten juist zijn, zal' deze auto nog dit jaar in Amerika op de weg komen. Deze auto ontleen 1 zijn kracht aan elek triciteit. Elke huisvader kan de auto voor een rit „laden", door eenvou dig de stekker in het stopkontakt te steken. Na een tijdje haalt hij de stekker er weer uit en hij kan een afstand van circa 60 kilometer rijden met een srielheid van circa 65 km per uur. Dan moet de stekker weer in het stopkontakt, want de batte rijen in de auto moet men weer la den. Deze elektrische auto is bedoeld voor korte tripjes, vooral in de stad. Niettemin kunnen er twee volwas senen en twee of drie kinderen een plaats vinden. Ze zeggen dat het rij den met zo'n elektrische auto circa 3 cent per kilometer kost. Zekerheid is er echter nog niet over. De auto weegt totaal circa 600 kilo. ging voor de woningbouw zou ont staan heeft men alsnog gezocht naar een tweede alternatief en vol ledigheidshalve willen wij ten deze wijzen op de mogelijkheid om eveneens met toepassing van de pro cedure ex art. 20 der wederopbouw wet het bouwcontigent 1962 te re aliseren door inzet van het terrein, gelegen aan de eventueel te verlen gen Gasstraat (thans industrieter rein). Voor dit errein is reeds enige tijd geleden een bouwplan van 41 eenvoudige woningen ontworpen, ge situeerd in strokenbouw. Dit plan hebben wij echter steeds beschouwd als een bijzonder reser veplan, teneinde het bij de instan ties van hoger goedkeuringsbeleid inzake van bouwnijverheid voor te dragen op een moment, waarop, on verwacht en onvoorzien, plotseling enige ruimte voor toewijzing van extra-contingent ontstaat. In het verleden heeft Lisse meer malen van dergelijke momenten kun nen profiteren omdat de gemeente zich tijdig had voorbereid op een slagvaardig inspringen in elke bres, welke, om wat voor redenen dan ook, tijdelijk ontstond in de helaas overi gens zo hechte muur van contingen- tering. Bij dergelijke gelegenheden is het noodzakelijk te beschikken over een technisch reeds met hogere in stanties volledig besproken bouwplan, hetwelk qua grondkosten en struc tuur voldoende en duidelijk aan sprekende mogelijkheden biedt om beneden de curve-prijs voor woning wetwoningen te kunnen worden ge realiseerd. Op grond van het bovenstaande en derhalve na ampel beraad, zijn B. en W. van mening dat hun oorspron kelijke gedachte de voorkeur blijft verdienen. Zij vragen derhalve de instemming van de Raad om het bouwcontigent 1962 te realiseren in de vorm van eensgezinswoningen en daartoe te bestemmen het terrein tussen Tas manstraat, Van Speykstraat en de Ringvaart. Bert Elfering kampioen van de Bollenstreek De Lissenaar Bert Elfering is er zondagmiddag in geslaagd het kam pioenschap van de hoofdklasse libre klein biljart van het district De Bol lenstreek van de KNBB op zijn naam te brengen. De Lissenaar deed dit na een enerverend en sensationeel ver lopen toernooi, waarin slechts twee hoofdklasse-spelers uitkwamen. De ovêrige vijf spelers waren de vijf sterkste eerste klassers, die voor dit toernooi door het districtsbestuur waren uitgenodigd. Ondanks het feit, dat Elfering de titel voor zich opeiste, zal hij het district toch niet vertegenwoordigen bij het geweste lijk kampioenschap. Hiervoor werd aangewezen de hoofdklasser Th. Roest uit Oegstgeest, die in dit toer nooi zijn normale spel niet kon be naderen. Deels zal dit gekomen zijn door het feit, dat het aantal eerste klassers te groot was en het klasse- verschil een te grote hindernis voor de Oegstgeestenaar vormde. De eindstand luidt: L. Elfering 1440 227 81 10 6,34 A. v. Diemen 1362 195 68 8 6,98 J. Vierwinden 1312 233 41 8 5,63 J. Baak 1327 252 43 6 5,27 Th. Roest 1276 209 66 4 6,11 J. Diederoks 1204 209 43 4 5,76 J?. Duivenvoorden 1166 239 69 2 4,88 K.V.P.-CANDIDATEN De adviescommissie van de KVP heeft het volgende advies uitgebracht De groslijst-stemming heeft plaats op 1 april. I. J. P. de Koning, 2. A. J. Mesman, 3. N. Bet, 4. G. v. d. Berg, 5. H.G. Broxterman, 6. N. Mens, 7. P. Beelen, 8. A. J. Paardekoper, 9. C. v. d. Aart- weg, 10. Mevr. van de Meerendonk, II. Jac. van Dijk, 12. B. v. d. Aart, 13. P. v. d. Zwet. 14. J. Schoorl, 15. P. Beek, 16. W. Hoogkamer, 17. P. J. Hagen, 18. H. Vreeburg, 19. W. v. d. Vlugt, 20. N. de Bruin. KORTE GOLF De 53e algemene vergadering van de Ned- bond van philatelisten- verenigingen wordt op 27 april a.s. in Arnhem gehouden. Op zaterdag 28 april, de 50e Nederlandse philatellis- tendag, zal in Musis Sacrum in Arn hem een grote" internationale ruildag worden gehouden. Bij het koffiezetten in brand geraakt Terwijl zij bezig was met koffie zetten raakte de uit kunststof ge maakte jurk van de 26-jarige mevr. E. Menke-Vaassen te Rotterdam gis termorgen in brand. Dodelijk ver schrikt rende zij het balkon van de woning op, waardooi haar kleren vlam vatten. Haar man, de 25-jarige monteur H. B. Menke, snélde zijn vrouw onmiddellijk te hulp en tracht te met een tafelkleed de vlammen te doven. Bij deze pogingen werd de man aan rechterarm en beide handen door het vuur gewond. De vrouw kreeg brandwonden over het hele lichaam. Beiden werden naar de Cla- rastichting overgebracht. KIND DOOR TREIN GEGREPEN Op de met automatische knipper lichten beveiligde overweg aan de Zwarte weg bij Gouda is zaterdag middag een kind door de trein van Utrecht-Rotterdam gegrepen en ge dood. De 11-jarige Janna M. Nijholt had staan wachten voor de knipper lichten beveiligde overweg tot een olietreïn gepasseerd was. Vermoede lijk heeft het kind er geen erg in ge had, dat na het passeren van de olie- trein de lichten bleven knipperen ten teken, dat er nog een trein zou komen. Het kind stapte op de fiets en reed de overweg op en werd bij na onmiddellijk gegrepen door de sneltrein uit Utrecht die met hoge snelheid naderde. In liet ziekenhuis in Zeist is gisteren overleden de 47-jarige A. K. M. van de Leen uit Soest. Vrijdag was de heer Van de Leen gewond geraakt bij een aanrijding, 't Slacht offer, timmerman-uitvoerder van be roep, was gehuwd. Tengevolge van grondverschui vingen zijn zaterdag op 75 km ten noordoosten van Manizales in West- Columbia zestien mensen, onder wie zes kinderen, om het leven gekomen en vijf gewond. Volgens de politie worden verscheidene mensen nog vermist. De 19-jarige dienstplichtige soldaat W. N. uit Maastricht heeft in de Fre- derik Hendrik-kaz. te Venlo brand gesticht in een cel, waarin hij we gens krijgstuchtelijk vergrijp zat op gesloten, aldus „De Volkskrant". De soldaat, die niet over lucifers be schikte, gelukte het zaterdagmiddag vuur te krijgen dooi twee voorwer pen met veel moeite langdurig tegen elkaar te wrijven. De knaap had het, zo bleek toen men zijn cel open maakte erg benauwd gekregen. Hij lag met zijn hoofd tegen de celdeur, waar aan de onderkant nog wat fris se lucht naar binnen kwam. De 26-jarige handelsvertegenwoor diger R. J., die dinsdagavond j.l. in Amsterdam werd gearresteerd in verband met een onder de naam van de „O.A.S." gevoerde afpersingszaak is zaterdagmiddag op vrije voeten ge steld. Nadat de officier van justitie, mr. W. Wetzels, hem een laatste ver hoor had afgenomen, achtte de rech- ter-commissaris geen termen aanwe zig de man nog langer vast te hou den. Schoorlers laten zich herinenten tegen pokken In verband met een mogelijk be smettingsgevaar in het kamende toe ristenseizoen hebben ruim 800 inwo ners van Schoorl zich gemeld voor herinenting tegen pokken. Deze mo gelijkheid is door het gemeentebe stuur geschapen. De gemeente heeft entstof besteld voor duizend perso nen, omdat er nog steeds aanmel dingen binnenkomen. (Van onze t.v.-medewerker). Vastenactie op t.v. In de warme sfeer van een bis schoppelijke werkkamer hebben ca mera en microfoon van de KRO een triest onderwerp geregistreerd. Het nieuwe van deze uitzending was, dat mgr. W. Bekkers, reeds door „Brand punt" vertrouwd met de t.v., als het ware optrad als interviewer, en wel van de befaamde „spekpater Weren- fried van Straaten, grote bevorde raar van de Oostpriesterhulp. Beide priesters zaten tegenover elkaar: de bisschop met een geestig woord zijn gast inleidend, en de pater aan de hand van wereldervaring sprekende over de Vastenactie, als hulpmiddel in de hongerstrijd, waarin twee-der de van de wereldbevolking verkeert. We hebben nauwkeurig opgetekend, dat het hier niet op de eerste plaats een kwestie van geld is, maar van mentaliteit. Toch hebben we ook het gironummer van de bisschoppelijke Vastenactie 1962-Utrecht opgetekend, teneinde dat door te geven: 5850. „Esmoreit", een abel spel. De NCRV gaf zondagavond een abel spel uit de veertiende eeuw, opgevoerd door de werkgroep Haag se Comedie, „Esmoreit". De abele spelen zijn de oudste vier bekende Nederlandse drama's, waarvan het ontstaan nog in de nevelen van de geschiedenis verhuld is. Men neemt aan, dat de abele spelen afkomstig zijn uit Oost-Brabant of Limburg. Het stuk in kwestie is door een groep toegewijde jongeren voor de camera's van Max Douwes gebracht. De spel- regie was van Broes Hartman, die ook de proloog heeft gezegd. Het ver haal was niet al te ingewikkeld en aan het slot heeft men ook nu kun nen ervaren, hoezeer de deugd wordt beloond en de ondeugd gestraft wordt. Dit stuk, in vaak onverstaan baar middel-Nederlands, was iets, ge heel ander dan „de tante van Char ley", dus niet bepaald amusement en zeker niet bedoeld voor de zondag avond. We wijzen verder op de pa rallel van de zondagse muziek bij NCRV en KRO. Geeft laatstgenoem de het Amsterdams Kunstmaandor- kest met een solist, de NCRV brengt de laatste keren het Amsterdams Ka merorkest, eveneens met een gast. We achten zo'n betei*e muzikale toon op zondag niet onwelkom. Tevoren hebben liefhebbers van biljarten bij de NTS iets kunnen meemaken van een Europese kampioenschap in De Efteling te Kaatsheuvel en het acht ste deel van „De bezetting", deze keer over de strijd in Indië, met getui genissen van oud-vlootvoogden uit die droeve dagen. 1.107.530 t.v.-kijkers. Op het scherm is de mededeling verschenen, dat het aantal geregis treerde kijkers is opgelopen tot 1.107.530. Dat houdt in, dat in slechts luttele maanden het aantal kijkers met meer dan honderdduizend is toegenomen. Het gaat dus wel snel in ons land en dan wordt er nog beweerd, dat „er niks aan" is! „Zaterdagavond-akkoorden". Men weet, dat de zaterdagavond akkoorden van de KRO in Treslong te Hillegom behoren tot het algemeen best gewaardeerde amusement. Er was zo al eens een minder opvallen de uitzending, maar in hoofdzaak kijkt men graag en dan neemt men de vaste stijl van Teddy en Henk Scholten daarbij. Wat nu de uitvoe ring van j.l. zaterdag betreft, kan worden opgemerkt, dat het een uit schieter was, fris van opzet en met actuele trekjes, zoals bijvoorbeeld het liedje met levende tulpen, zo ge trokken uit onze eigen bollenstreek. Ook van de gasten was werk ge maakt; denken wij bijvoorbeeld aan Frankie Vaughan en Theo Bruins. Jammer, dat 's avonds tevoren Rudi Carell het er met zijn show minder geslaagd afbracht. Dit programma werd geflankeerd door een deels ele gante show van Joop Simons uit Pa rijs en de epiloog, waarin pater Leo pold Verhagen niet zonder zin heeft gesproken over het onverantwoorde samen-op-vakantie-gaan van jonge mensen. Tot middernacht heeft men in München kunnen kijken naar prachtig ballroomdansen. Het Neder landse danspaar Wim Voeten en Je anne Assman, winnaars van 1961, be haalden de derde prijs. Zou het niet een tweede prijs zijn geworden, als mej. Assman niet aan de enkel was geblesseerd geweest. In elk geval ging het paar met een filmcamera als prijs naar huis: het eerste winnen de paar uit Zuid-Amerika kreeg niet minder dan een sportauto cadeau. BARONESSE ORCZY lijk lang en sterk en onmenselijk mité van Openbare Veiligheid over hoofd gelopen had door zijn alombe- die van de duivel zelfs te boven". handig! En de macht die hij bezit om te geven, dat dan besliste of Madame kende geslepenheid te meten met die „Hij moest maar eens zijn onbe- de persoonlijkheid van een ander aan la Guillotine al of niet het laatste van dat geheimzinige verbond van schaamdheid op mij proberen!" be- te nemen om zich zelfs voor de woord zou hebben over hen. En de spionnen. weerde Bibot met een sneer, „dan het verbond van ogen van de meest scherpzinnige pa- guillotine had bijna altijd het laatste Maar dan was Bibot anders! zal hij gauw merken dat hij niet meer triot van Frankrijk tottaai onherken- woord te zeggen als niet de Rode Hij vreesde noch duivel, noch enige met een Ferney te doen heeft. Neem baar te maken, moet een gave van Pimpernel tussenbeide kwam. Engelsman. Bezat de laatstgenoemde dit van mij aan, burger Marat. dat, Satan zijn! Het ellendige was, dat diezelfde ook de macht van ieder kwaad en de als er een bende aristrocraten uit Maar het Comité van Openbare vervloekte Engelsman van tijd tot kracht van een reus, Bibot stond Parijs zal ontsnappen onder geleide Veiligheid weigerde op Ferney's ver- tijd tussenbeide kwam op een ma- hem. En of! Hij verlangde naar een van die vervloekte Engelsman, dat ze klaringen acht te geven. De Rode nier die bepaald angstaanjagend was. kloppartij en verzocht de comité's dan toch een andere uitgang moeten Pimpernel was slechts een gewoon Zijn onbeschaamdheid ging alle gren- hem een post te geven die hem in zoeken dan de Porte Montmartre". schiedde. De laatste commandant sterfelijk zij het dan ook een zen te buiten. Er waren verhalen staat zou stellen de Rode Pimpernel „Goed gezegd, burger", sprak Ma- daar, burger Ferney, was geguilloti- uiterst handig en slim personage, van zijn durf en koelbloedigheid in en zijn bende te pakken te krijgen, rat. „Maar wees op je hoede van- Een geval over paspoorten neerd, omdat hij een hele bende aris- en begiftigd met overvloedige rijk- omloop, die het sluike haar van elke Bibot's ijver en volharding werden nacht, vooral vannacht. De Rode Pim- tocraten, allen verraders van de Re- dom, welke hem in staat stelde door patriot vanwondering deed krullen, rijkelijk beloond, en nu was hem het pernel staat juist nu in Parijs op zijn Bibot was erg zeker van zich zelf. publiek, door de Porte Montmartre het dunne laagje van patriottisme Er werd zelfs gefluisterd, dit te luid commando aangewezen over de achterste poten". Een beter patriottisch buger van de had laten glippen om zich in veilig- heen te breken, dat de natuurlijke natuurlijk, dat zekere leden van het wacht aan de Porte Montmartre. „Hoezo?" republiek dan burger Bibot van de heid te brengen buiten de muren van laaghartigheid van menig kapitein Comité van Openbare Veiligheid hun Een post van buitengewoon groot „De vroegere hertog en hertogin de Stadswacht, was er nooit geweest en Parijs. van de Stadswacht bedekte, maar on- krachten gemeten hadden met de gewicht, zoals reeds gezegd is; zo Montreux en hun gehele gebroedsel, zou er nooit zijn. Ferney pleite ter zijner verdedi- danks dit alles was hy toch een ge- Engelsman en uit dat conflict ver- zelfs dat niemand minder dan bur- zusters, broers, twee of drie kinde; n, ging dat deze verraders vlak onder woon mens! En niemand die de Re- slagen en vernederd te voorschijn ger Jean Paul Marat Bibot persoon- een priester, en een stuk of wat be- En daar zijn patriottisme zo wel" zijn ogen als het ware als geesten publiek werkelijk liefhad zou toe- waren gekomen, wraak zwerend, die lijk kwam spreken op de derde dag dienden, een rond dozijntje bij el- bekend was bij de leden van het Co- 0pge]0st waren door tussenkomst staan dat bijgelovige angst of heb- evenwel heel lang op zich scheen te van Nivose in het jaar I der Repu- kaar zijn ter dood veroordeeld. Mor- mité van Openbare Veiligheid en zijn van de duivel, want natuurlijk moest zucht hem zou beletten om zijn plich- zullen laten wachten. bliek, om hem nogmaals de noodza- gen bij 't aanbreken van de dag wacht afkeer en haat tegen de aristo s hoog het die bemoeizieke Engelsman, die ten na te komen, welke aan de Porte Burger Chauvelin, een van de kelijkheid op het hart te drukken hen de guillotine! Had het vannacht gewaardeerd werden, was aan bur- zijn tjjd zoek bracht met aristocra- Montmartre bestonden in iedereen meest hardvochtige en halsstarrige toch vooral de ogen goed open te nog maar gekund", voegde Marat er ger Bibot de meest belangrijke post tische verraders uit de armen van gevangen te nemen, aristrocraat, leden van het Comité, was er bekend houden en eidere man. vrouw en aan toe, terwijl een demonische grijns in de stad Parijs toegewezen. Madame la Guillotine te verlossen, vreemdeling, of andere verraders om, dat hij overweldigende vemede- kind te verdenken, totdat ze bewe- zijn gelaat misvormde waarvan elke Hij had het commando bij de Porte of de duivel zelf zijn of een van zijn van de Republiek, allen die geen vol- ringen had ondergaan van de zijde zen hadden goede patriotten te zijn. porie reeds bloeddorst ademde. „Had Montmartre wat wel in staat is te machtigste trawanten. doende redenen konden opgeven, van die bende, waarvan de zogenaam- „Laat niemand je door de vinge-s het vannacht maar gekund. Maar de bewijzen hoe zeer hij in aanzien was, „Nom de Dieu!" denk alleen aan waarom zy Parijs wilden verlaten, de Rode Pimpernel de gevolmachtig- glippen, burger Bibot", zei Marat guillotine heeft het druk gehad; wa^ inderdaad ging meer verraad zijn naam! De Rode Pimpernel noe- Als hij zulke personen gevangen ge- de leider was. Sommigen beweerden met strenge ernst. „Die verwenste over de vijfhonderd executies van- in en uit de Porte Montmartre dan men ze hem! Niemand kent hem bij nomen had, dan was het volgende dat Chauvelin voorgoed zijn prestige Engelsman is glad en zelfs onuitput- daag, en de zondaarskarren zijn vol in enige andere buurt van Parijs ge- een andere naam! En hü is onnatuur- werk van de patriot ze aan het Co- verloren had en zelfs gevaar voor zijn telijk, en zijn onbeschaamdheid gaat de plaatsen van te voren besproken!

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5