COMMANDO-OVERDRACHT IN DE KOKSSCHOOL TE LEIDEN Burgerlijke Stand DONDERDAG 8 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Kapitein H. Goedhart uit Den Haag heeft vanochtend het comman do over de 423ste compagnie van het regiment Van Heutsz overgenomen van Kan. E. L. R. J Lautenslager. Een défilé dat muzikaal werd opge luisterd door het tamboerscorps van het regiment uit Schoonhoven sym boliseerde dit officiële gebeuren. Twee laar lang heeft kapitein Lau- tenslaeer hef commando in Leiden gevoerd en bij beschouwt het als de prettigste tijd uit zijn militaire car rière. Het hoogtepunt van deze tiid was voor de kapitein de opdracht die hij kreeg om met zijn mannen in janu ari van dit jaar de erewacht voor 't Huis ten Bosch in Den Haag te be trekken. Vooral de verstandhouding met de onderofficieren is altijd bij zonder goed geweest. Voorlopig gaat hij drie maanden naar de cursus die in Den Haag en Harderwijk gegeven wordt. Na afl<#op kwam men biieen in de officiersmess van de Doelen- kazerne, waar o.a. aanwezig waren de commandant van het regiment Van Heutsz, kolonel v. d. Mevden, de vertegenwoordiger van de TBW, majoor Treu uit Den Haag, de terri toriaal commandant Zuid-Holland, kolonel H. J. v- J. Hage en de com mandant van de kokschool, kolonel Wessels. Vanmiddag zullen de gas- Personeelsfeest van Lichtfabrieken Het jaarlijkse feest van de perso- neelverenigmg van de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden is weet ge vierd en afgaande op het vele ap plaus voor het cabaret en de genoe- genjKe stemming tijdens het bal na afloop kan men wel zeggen, dat men kan terugzien op een van a tot z ge slaagd feest. Voor de aanvang van het rijk ge varieerde programma van het thea terbureau „Anova", sprak de heer J. N. Wittenaar, voorzitter van de personeelsvereniging een woord van welkom tot wetnouder A. Jongeleen, directieleden en de aanwezigen, die de Stadsgenoorzaal tot in de uithoe ken bevolkten. Een woord van hulde werd ge wijd aan de jubilarissen van het af gelopen jaar, de heren H. J. van Haastrecht en H. Rijnhart, beiden 25 jaar aan het bedrijf verbonden. Ook degenen, die het bedrijf ver lieten werden bij de aanvangscere- monie niet vergeten: de heren A. Adam, J. van den Berg, A. Brakel, C. Brandt, W. Broers, C. van der Klaauw, P. Masurel, C. Neuteboom, W. van Oosten, J. Rietbergen, A. Ro- zier, J. Sierat, A. Stolk, M. Ver schoor en H. Verveer. Onder aanvoering van Andrè Meurs wiens kwaliteiten door de jaren vol doende bekend zijn in Leiden, werd door het cabaretgezelschap van zeer goede samenstelling tot tegen twaalf uur de aandacht gevraagd van het terecht gul applaudiserend publiek. De aandacht was wel besteed, want van de Nederlandse variété kwamen namen voor het voetlicht als „The Niburco Brothers", wereldkampioe nen manipuleren en dit zegt eigen lijk al voldoende, „The Fouryo's" het close-harmony groepje, dat met de tijds slechts in populariteit schijnt te stijgen, Joe Andy, een onderhoudend jongleur, en als klapstuk van de avond: Johnny Kraaykamp, nog hin kend met zijn been in het gips en „nog riekend naar de lysol van zes maanden logies in het ziekenhuis", maar met een kerngezonde en artis tiek hoogstaande conférence. Voor de muzikale omlijsting zorgde Tonny Bakkenes aan de vleugel. Het showorkest „The Gusonians" met zang van Els Lichtveld, dat ook enkele goed verzorgde bijdragen le verde in het amusementsprogramma voor middernacht, hield met de heer Alphenaar voornamelijk de jeugdige danslustige Lichtfabriekers actief be zig tot in de kleine uren van don derdag. Tot slot: een feest waar het be stuur van de personeelsvereniging van de Lichtfabrieken eer mee kan inleggen: stijlvolle en verantwoorde leut en optimale gezellighèid. Geboren: Madeion G. A. d.v. H. Ko renhof en L. Visser; Jaqueline A. d.v. A. Feijnenbuik en W. N. van dei- Ster; Jan W. z.v. J. W. van Kuijk en H. V. M. Buijs. Geboren: Okke zn van J. Hoekstra en G. J. G de Haas; Grietje Corne lia dr van H. Uilenberg en A. C. S. van der Mark; Johannes zn van H. Uilenberg en A. C. S. van der Mark; Anne René zn van W Kammenga en J. Scheurwater; Cornelis zn van J. C. Plug en A Laman; Akke Jantina dr van W. Vegter en J ae Vries; Ay Lee dr van K. H. Liem en H. K. N. Teng; Gerrit zn van J. van Dam en C. J. Horsman; Pau,la Desirée dr van K. Tolner en J. van Heerden; Maria Jacoba Helena dr van R. L. Kallen berg en J. C. M. van dei Werf; Eric Cornelis Jacobus zn van J. J. van der Geest en C A. M. van Dam; Ma ria dr van J. J. den Os en C. G. Tijs terman: Gérardine Marie-Josée Lu- icienne Christine dr van N. G. Blonk en W. C. Godschalk; Alfred Nicol zn var C. Moolenaar en T. C. G. de Vries. Ondertrouwd: H. Wolfswinkel en W Vaandering- G. A. van Santen en M J. van der Voort. Gehuwd: C. J. A. van der Meer en J. P. Haneveld; G. J. van der Poel en A. J. M. van der Weijden; A. Th B. Lindeman en A C. Amalia. Overleden: C. J. van Leeuwen, e.v. A. M. Laken. Overleden: J. Baas 77 jaar man; C. H. M. de Wit 4 jaar dochter; E. Mars 64 jaar echtgen. van G. T. J. Prin sen. ten aanwezig zijn bij een cabaret voorstelling te geven door de groep van Frans van Dusschoten. Van avond is er een gemeenschappelijke rijstmaaltijd in de manschappenkan- tine van.de Doelenkazerne. Tot slot volgt een bijeenkomst van de leden van de personeelsvereniging in de Onderofficierskantine, die dan af scheid kunnen nemen van hun oude commandant en de nieuwe kunnen begroeten. Geslaagden van De Watervrienden Maandagavond hebben de jongere leden van de Watervrienden diploma gezwommen. De resultaten waren heel goed. Van de 47 kandidaten zijn er 46 geslaagd. Geslaagd voor diploma A: Jongens: Evert Hanselaar, Henry de Reede, Peter Weeda, Harry v. d. Blom, John Bekooy. Rob van 't Zelf de, Chris Volkers. Robert Menger, Wim Mleremet, Aad Laman, Paul Verhoogt, Jan van Dam, Laurens Cerdijn, Hans v. d. Mee, Robby Bakx Andre Hansen, Henk van Zonneveld, Lec Verhoeven, Albert van Zonne veld, Marti Laman. Peter Nagtegaal, Adri v. d. Berg, Dik Willemse, Wil ly Singerling. Meisjes: Wilma Nollens, Leny Ma- rijt, Ansje v. d. Weyden, Elske Hen zen, Joke Seriier, Carin van Ark, Ka- rinne de Beer, Gerda v. d. Hulst, Hanny Gerla, Enny v. d Zeeuw. Mo- nika v. d. Blom, Willy de l'Ecuse, Willy Rekelhoff, Janny Dein. Ria Taffijn, Els Vermont, Ria Piket, An- ny Piket, Nienke Pina, Hanny Huis man, Anneke Zandvliet, Tineke van Gent. REGISTRATIE NAMEN EN AAN DUIDINGEN VAN POLITIEKE v GROEPERINGEN De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad, brengt ter openbare kennis, dat dit stembureau in zijn vergadering van 6 maart 1962, ingevolge de daartoe strekkende verzoeken van de desbe treffende politieke groeperingen, heeft besloten de volgende namen de zer groeperingen, c.q. met de aandui dingen daarvan, in het door genoemd centraal stembureau ingevolge arti kel G 3, le lid, van de Kieswet aan te leggen register in te schrijven: 1. Communistische Partij van Ne derland; aanduiding C.P.N. 2. Radicaal Democratische Partij; 3. Katholieke Volkspartij; aandui ding K.V.P. 4. Staatkundig Gereformeerde Par tij; aanduiding S.G.P. 5. Pacifistisch Socialistische Partij; aanduiding P.S.P. 6. Partij van de Arbeid; aandui ding P. v. d. A. 7. Protestants-Christelijke Groep: 8. Christelijk-Nationale Volkspartij; 9. Positief Christelijke Nationale Unie; 10. Partij van Vrije Burgers; aan duiding Vrije Burgers. 11. Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie; aanduiding V.V.D. De aandacht wordt erop gevestigd, dat ingevolge het bepaalde artikel G 3, 5e lid, van de kieswet een ieder binnen 14 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving van de genomen beslissing schriftetlijk bij de Kiesraad in beroep kan komen. Leiden, 7 maart 1962. De voorzitter voornoemd, F. H. van Kinschot. (Advertentie). BRIDGECLUB VOG Uitslagen van de 7e en 8e ronde parencompetitie. Zwart: Beyer-Schalks 8 mp.; Schouten- Goedraad 8 mp.; Epskamp-Gans 7 mp.; Nievaart-Jansen 5 mp.; dames Stigter-v. d. Ende 5 mp.; v. Uden- Vlugt 4 mp.; mevr. en hr. Bogaard 4 mp.; mevr. en hr. Raar 4 mp.; mevr. en hr. Smit 4 mp.; den Daas-Grans- kow 3 mp.; Huys-Cancrinus 3 mp.; Tjalkens-Wakka 1 mp.; Slort-Braad- baard 0 mp.; Schilthuizen-Belt 0 mp. Groen: Kooiker-Ammerlaan 8 mp.; Lagas-v. Dijk 8 mp.; Kruizinga-Poldervaart 8 mp.; Westerman-Scheren 6 mp.; me vrouw en hr. Jasper 6 mp.; dames Bosse-Hillegehekken 4 mp.; mevr. en hr. Boom 4 mp.; Wendt-Wagemans 4 mp.; Adama-v. Gelder 0 mp.; mevr. en hr. v. Gelderen 0 mp.; de Tombe- v. Weizen 0 mp.; dames Kooiker- Ammertaan 0 mp.; Barthen-Raar 0 mp. Rood: mej. v. Waas-Galjaard 8 mp.; Ja- cobs-Lut 8 mp.; dames Bosscha-Tuk 6 mp.; Dofferhof-Miggels 5 mp.; da mes Brunee-v. d. Mey 5 mp.; v. Noort -de Nie 4 mp.; mevr. en hr. Raar 4 mp.; Planje-Planje 4 mp.; Versteeg- Versteeg 4 mp.; mevr. en hr. Caro 2 mp.; Kettenis-Swaak 2 mp.; dames Jacobs-Broekhuis 2 mp.; mevr. en hr. Horree 2 mp.; Gottmer-Verhoekx 0 mp. R.K. BRIDGECLUB „SVA" Dinsdagavond werd de laatste van de viertallenwedstrijden gespeeld. Er vielen enkele verrassende uitsla gen en wel als volgt: team Cuppen wint van team Broeken 60, team v. Leeuwen wint van team Abswoude 60, team Weber wint van team Bik 60, team Jeuster wint van team Wijnen 42. De eindstand is als volgt: team Abswoude 3513, team Bik 3414, team v. Leeuwen 33-15, team Jeus ter 3117, team Weber 3018, team Cuppen 2127, team Menken 1929, team Wijnen 1325, team Broeken 0—48. Dinsdag a.s. beginnen de paren wedstrijden. LKIDSE AGENDA DONDERDAG 8 MAART Milieu-lekenmissie. Forumavond. 8 uur nam. Rest. v. d Heyden. Actie loxlo. Feestelijke bijeen komst. 8 uur nam. De Burcht. Lakenhal. Tentoonstelling „Samen op de kiek". Opening 8 uur nam. Jeugd-EHBO Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Jeugd- EHBO. aanvang 7 uur, gebouw G-G. en G.D., Mare. ZATERDAG 10 MAART Stille Omgang. Aanvangend met lof in Hartebrugskerk. 10.45 uur AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Maandag tot en met vrijdag 9 mrt. Geopend voor spoedeisende gevallen:' Zuider apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zui der apotheek. Werkloosheid niet noemenswaard afgenomen De werkloosheid in het district Lei den is gedurende de maand februari 1962 niet noemenswaardig afgenomen en is dan ook belangrijk hoger dan op het einde van februari 1961 het geval was. De oorzaak van deze ge ringe daling moet worden gezocht in ongunstige weersomstandigheden, waardoor o.m. de plaatsingskansen voor land- en tuinbouwarbeiders, ho telpersoneel en ook voor de losse ar beiders beperkt bleven. De geregistreerde vraag bleef vrij wel even groot. Op het einde van de maand februari waren nl. 598 aan vragen genoteerd, tegen 572 op het einde der vorige maand. Het aanbod van vrouwen is vrij gering nl. 56. De vraag naar vrouwe lijk personeel is echter aanzienlijk. Op het eind van februari waren nl. 259 aanvragen geregistreerd, in hoofd zaak betrekking hebbend op de vraag om werkneemsters voor de confectie- en textielindustrie en voor huishou delijk werk. Lijdensmeditaties in Leiden e.o. St. Lodewijk Vastenoefe- ning, 's zondagsavonds om 7 uur. St. Petrus Kapelaan G. M. F. van Slobbe uit Oegstgeest, 's- zondagsavonds 7 uur. St. Leonardus Pater Gideon v. d. Werf ofm, 's zondags onder alle H. Missen. O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef Kap. Jos. Werner van de Meerbrug, zondag avond (i.v.m. processie) 11 maart om 5 uur. op andere zondagen om half 6. O. L. Vrouw Onbevl. Ontvan gen (Hartebrug) Pater Randulf Renirie ofm, uit Woerden, 's zondagsavond om 6 uur. St. Antonius Pastoor N. J. Commandeur ofm, vrijdags avonds 7 uur. Studentenparochie Maria Zetel der Wijsheid Kapel J. v. d. Klugt uit Oegstgeest, dins dagsavonds half 6. Meerburg-parochie Leiderdorp Zeereerw. heer G. v. d. Poel van het kleinseminarie Noordwijkerhout, 's zondags avond 7 uur. St. Willebrordus Oegstgeest Kap. F. J. M. Pinxter, vrij dagsavonds half 8. St. Laurentius Voorschoten Kap. G. H. W. Mols uit War mond, 's zondagsavonds 7 uur. Maria Middelares (Haagse Schouw) Pater Dismas van Poorten, Conv. uit Amster dam, 's zondagsavonds half 8. Voor het bezorgen van artikelen ten bate van de Bazar St. Antoniuskerk zijn in onze krant enkele adressen opgegeven. Abusievelijk werd daar bij vermeld Boshuizerkade, dit moet zijn Boshuizerlaan 18. Op dit adres zijn alle giften voor de Bazar van harte welkom. STILLE OMGANG-KAARTEN AFHALEN Kaarten voor cte Stille Omgang kunnen vanavond nog worden afge haald uitsluitend in de Romanuszaal (achter de Hartebrugskerk) van 7 tot 8 uur. Er wordt hard gedacht over de stadsgehoorzaal. Men mag het ge meentebestuur met ere nageven, dat het na de opstandige brief van de muziekverenigingen het probleem niet onder de tafel heeft laten ver dwijnen. De verenigingen mogen zich dan in onheuse toon tot het college van B. en W. gericht hebben het probleem bleef Het ziet er naar uit, dat men overweegt zg. praktikabels voor de grote zaal aan te schaffen. Met deze praktikabels we kenden het woord nog niet schijnt men verhoging in de zaal te kunnen maken zond aan het profiel iets blijvends te ver anderen. Het voorlopige voorstel, dat nog in de commissie van Openbare Leids comité viering vorstelijk huwelijksfeest Hierbij wordt u medegedeeld, dat in Leiden een comité van aanbeveling is gevormd^ inzake de viering van het zilveren huwelijksfeest van Koningin en Prins der Nederlanden. De burgemeester zal op don derdag 15 maart 1962 te 17 uur in een korte installatiebijeen komst enige toelichting geven op de plannen tot inzameling van gelden voor een nationaal geschenk, in de Koffiekamer van het Stadhuis. Werken doorgepraat moet worden, houdt in het aanbrengen van ver plaatsbare verhogingen na de eerste twaalf rijen, van rij twaalf tot twin tig worden door middel van prakti kabel en plankier de zitplaatsen der tig centimeter omhoog gebracht. Van rij 20 tot rij 30 gaat men weer der tig centimeter omhoog. Een redelijk zicht op het toneel wordt op deze wijze gewaarborgd. Het mag behel pen zijn, maar het is in elk geval iets. 't Is een compromis, dat ook aan de gymnastiekverenigingen, de dans-enthousiasten en de auto-dea lers recht doet wedervaren. OEGSTGEEST Geboren: Corelis Pieter z.v. J. H. Stieding en M. P. v. Vliet; Maarten Peter z.v. P. Kalsbeek en H. C. Ver- spuij: Jacob Michiel z.v. D- d. Waaij en H. M. Visser; Maria Elisa beth d.v. Th. J. Wijsman en J. A. Th. Rijsbergen; Johanna Corelia d. van N. Bouwman en N. J. v. Klave ren. Ondertrouwd: Wilhelm A. Fix 26 j., Voorschoten, en Johanna M. Ver haar 22 j-; toek. adr.: Prof. Asser laan 9, Voorschoten. Getrouwd: Robert L. Levin 29 j., Leiden, en Catharina H. A. den Hoed 20 jtoek. adr.: New York (USA). VOORSCHOTEN Vrouwenwereldgebedsdag De wereldvrouwengebedsdag wordt van af 1929 in Nederland gehouden. Voor de eerste keer zullen nu ook de ka tholieke vrouwen met deze gebeds dag meedoen. In Voorschoten wordt deze gebedsdag gehouden op vrijdag 9 maart a.s., de eerste vrijdag in de vasten, 's Avonds om 8 uur is er in de Ned. Herv. Kerk een bijeenkomst waar alle christenvrouwen van ver schillende kerkgenootschappen ruim 1 uur met elkaar zullen bidden voor de noden der wereld Beurtelings zul len mevrouw Jonker van de Ned. Herv. kerk en mevrouw Schuurman (r.k.) het gebed leiden Opbrengst dansavond actie 10x10 De dansavond, georganiseerd in het kader van de actie 10x10, en ge houden op zaterdag j.l. heeft opge bracht de somma van f 150,De zaal was door de gemeente gratis ter beschikking gesteld. Geboren: Colette A. d.v. H. J. Koree P. J. Tervooren; Dirk R. z.v. D. Mul der en R. Plakke; Fredericus Th. M. z.v. P. Cornelisse en E. van der Meer; Elisabeth d.v. L. van der Zwan en A. J. Braggaar. ZOETERWOUDE Vrouwenbidstond Bij de opwek king tot bijwonen van de gezamen lijke vrouwenbidstond in Zoeterwou- de in „Ons Huis" is gisteren wegens een misverstand in onze editie be richt, dat de bidstond om acht uur zou beginnen. Dit moet zijn: vrijdag avond a.s. om half acht. LISSE VERHOGING SUBSIDIE AAN MUZIEKVERENIGINGEN Het bestuur van de muziekvereni ging „Canite Tuba" heeft zich tot b. en w. gericht met het verzoek de helpende hand te willen bieden bij het oplossen van de financiële moei lijkheden, waarmede het korps heeft te kampen als gevolg van de aanwer ving en opleiding van jeugdleden, waarmede begin 1960 een aanvang is gemaakt. Een in verband hiermede inge steld onderzoek heeft b. en w. tot de conclusie gebracht, dat het ge wenst is een speciale subsidie-regeling in het leven te roepen, op grond waarvan de muziekverenigingen van gemeentewege subsidie kunnen ont vangen in de kosten, welke ter op leiding van jeugdleden dienen te worden gemaakt. Bij het eerder genoemde onderzoek is b. en w. echter reeds gebleken dat het subsidie, waarop de harmo nie- en fanfarekorpsen ingevolge* de hier bestaande subsidie-regeling aan spraak maken, in vergelijking met dat in andere omliggende gemeen ten aan de lage kant is, soms zelfs belangrijk lager. Na ampel beraad hebben b. en w. aanleiding gevonden om los van de hierboven aangekondigde subsidie regeling voor de opleiding van jeugd leden, voor te stellen de subsidie men van de bestaande regeling te verhogen. Huns inziens verdient het aanbe veling het in de verordening bepaal de vaste bedrag van 200 te ver hogen tot 400 terwijl het subsidie per lid kan worden verhoogd van 2.50 tot 5. Deze verhoging werkt ook door een in de subsidienorm voor optreden in uniform, welke 50% bedraagt van het totaal van het vaste subsidie en het subsidie per lid. Bij 40 leden betekent dit een ver hoging van het jaarlijks subsidie met 450, bij 60 leden een verho ging van 525. SPANNENDE WEDSTRIJD OP DE HOMETRAINER HAARLEMSE CLUB WINNAAR Woensdagavond werd in de Oud- Hollandse zaal van de Witte Zwaan te Lisse een hometrainer en forum avond gehouden, georganiseerd door de Ren- en Tourvereniging „De Bol lenstreek". Er werd een tweekamp geleverd op de nieuwe home-trainer van de „Bollenstreek" door „De Kampioen" var. Haarlem en de „Bol lenstreek". Op deze dubbelvoudige trainer werden spannende momen ten beleefd door renners en toe schouwers. Voor „De Kampioen" tra den in het strijdperk B. Gieske, E. Riethof, A Straver en H. Kiexens; voor de „Bollenstreek" waren dit: C. Weijers, C. Stroombergen, C. Boot en S. van Lierop. Eerst werd de 500 meter verreden. Van „De Kampioen" bleek hier de snelste te zijn B. Gieske (kampioen van Haarlem) met 500 meter in 18 seconden, terwijl Stroombergen van de „Bollenstreek" tot 19,1 sec kwam. In totaal werden op de 500 meter door de „Kampioen" door 4 renners 79,3 sec. gereden tegen 80.8 door de 4 renners van de „Bollenstreek". De 1000 meter was zeer spannend. Daarin was wederom Gieske de baas met een snelheid van 1000 meter in 36,3 sec. C. Weijers moest het tegen hem afleggen met een snelheid van 38,1 sec. Aan het einde van de 500 en 1000 meter was de Haarlemse club over winnaar met in totaal van 236,4 sec. tegen 247,6 van de „Bollenstreek", terwijl het individuele klassement er als volgt uit zag: 1 Gieske 54.3 seconden; 2 C. Weijers 57,3, 3 C. Stroombergen 60,-; 4 C. Boot 60,1; 5 H. Kiekens 60,6; 6 Straver 60,7; 7 Riethof 60,8; 8 van Lierop 70.2. Na de pauze werd een forum ge houden waarbij vooraanstaande fi guren als Rooseboom de Vries, Haar lem; J. van Slooten, Haarlem; W. Metz, Haarlem: P Peters, Iiaarlem en J. van Dijk, Lisse, de vraagstel lers goed gefundeeide antwoorden gaven. Het pleit verd o.m. gevoerd voor een landelijk wielersportorgaan, waaraan grote behoefte bestaat naar het algemeen oordeel. Egbert van 't Oever Onze plaats genoot Egbert van 't Oever zal za terdag 10 maart a.s. deelnemen aan de schaatswedstrijden op de Jaap Eden Kunstijsbaan te Amsterdam voor het kampioenschap voor Neder land. Van 't Oever moet om 11 uur starten. Solexcub „Bollenstreek" In de Witte Zwaan te Lisse heeft de Solex club „Bollenstreek" een gezellige jaarvergadering gehouden waarin mevr. S. Beijk hartelijk gehuldigd is bij haar aftreden als bestuurslid, welke functie zij vanaf de oprichting vervulde. De heer J. van Duynhoven open de deze jaarvergadering, in hr bij zonder de dames toeroepende. Uit het jaarverslag van de secre taris. de heer S. Beiik welk verslag geheel in geestige stijl gesteld was, mochten we nog weer eens even be leven wat de club in de afgelopen tijd heeft beleefd. Hierna gaf de penning meester. de heer Jac. Schaap een overzicht van de finantiën, welke er niet slecht voor staan. Bij de bestuursverkiezing werd dp heer S. Beijk herkozen, terwijl in de vacatures van mevr. S. Beijk en de heer K. Hooiimeijer, die zich niet meer herkiesbaar konden stellen, werden gekozen mevr Kozijn en de heer P. Schaap. Met hartelijke woor den bedankte de voorzitter mevr Beijk voor de trouw waarmede zij de Solexclub vanaf de oprichting als bestuurslid gediend heeft. Daarvoor alle-waardering, hetgeen de voorzit ter tastbaar wilde u'tdrukken in het aanbieden van een fraai uitgevoerd schemerlampje. Er werden weer plannen gemaakt voor het komende seizoen. Op stapel staan ritten naar het Dierenpark Wassenaar, de Vechtstreek, Monni kendam, Bloemencorso Aalsmeer enz. Na een woord van dank door voor de vlotte afwerking der zakelijke aangelegenheden ging men over tot het feestelijk gedeelte van de avond met gezellig Kienen om mooie prij zen. Afschaffing havengelden B. en w. stellen voor de haven- en kade geiden af te schaffen, omdat de kos ten van inning niet in verhouding staan tot de geringe opbrengst (vo rig jaar ƒ591.52). Geboren: Jan Will°m zn van C. Moolenaar. en H. de Kooij, Tulpen straat 11; Jan Gerard zn van S. Baaij en G. Kuipers, Pr. Hendrikstraat 10; Irene dr van A. Kuipers en E. Schalk Wagenstraat 12. Getrouwd: P. W. N. Baars en W. A. C. Lieverse; P. J. Bsrgmeijer en H. Verbeek; B. L. J. van Schie en J. H. M. van der Hulst. Overleden: Janna de Vries, wed. van J. H. Belkers, oud 83 jaar; Anna Maria Catharina Feldmann, weduwe van C. van Stein, oud 93 jaar; Pau lina Maria Reichwein. weduwe van M. Wassenaar oud 64 jaar. SASSENHEIM K.A.J. Op vrijdag 9 maart-a.s. organiseert de KAJ haar eerste kla- verjasavond van dit seizoen in de bovenzaal van het KSA-gebouw. Al le belangstellenden, ook dames, zijn van harte welkom. Er zal worden gekaart om aantrek kelijke prijzen o.a. sigaren en siga retten enz. Aanvang 8 uur. „NAVARRA" NOG STEEDS KETTINGGANGER De Argentijnse vrachtvaarder „Na- varra", een Liberty-schip van plm. 7000 brt., ligt nog steeds in Rotterdam aan de dubbele ketting: een ketting op de boei, het schip ligt op stroom, en aan een ketting van de schuld eisers. Het schip werd op 11 januari in Vlissingen opgehouden wegens de schuldenlast, die de rederij drukt. Nu ligt het schip te Rotterdam op stroom in afwachting van wat er kan gaan gebeuren. Er is een rege ling getroffen voor de voeding en verzorging van de bemanning. De kans is niet uitgesloten, dat tot open baar verkoop zal worden overgegaan. VRIJSPRAAK IN DE ZAAK DER VALSE EL GRECOS De rechtbank te Amsterdam heeft de 57-jarige kunstcriticus F. H. uit de hoofdstad vrijgesproken van de hem ten laste gelegde medeplichtig heid aan oplichting - door het afge ven van certificaten van echtheid voor valse schilderijen van El Gre co - en valsheid in geschrifte meer malen gepleegd. De officier van justitie, mr. H. G. van Everdingen, die zes maanden gevangenisstraf waarvan drie voor waardelijk had geëist, met als bij zondere voorwaarde, dat H. zich zal onthouden van het afgeven van ver klaringen of expertisen over schilde rijen, heft tegen het vonnis appèl aangetekend. Naar de mening van de officier is het afgeven van verkla ringen van echtheid, door een des kundige die weet dat het schilde rijen vals zijn en dat deze verklarin gen in de handel gebruikt worden, valsheid in geschrifte. Bij een botsing tussen een auto bus en een auto in de toeristenplaats Cuernavaca, tachtig kilometer ten zuiden van de stad Mexico, zijn 21 mensen omgekomen en zestien ge wond, aldus heeft de Mexicaanse pers woensdag gemeld. Twaalf van de slachtoffers zijn kin deren die terugkeerden van een car navalsviering in een plaats in de om geving. BODEGRAVEN Joy-riding. De 18-jarige D. de O. haalde zonder toestemming en zon der' rijbewijs een grote vrachtauto uit de garage van het expeditiebe drijf Van Aalst. Hij reed er mee de Prins Bernhardstraat in en wilde halverwege rechtsomkeer maken Hij reed hiertoe de wagen achteruit en kwam tegen de muur van Keilers Keukenfabriek aan. De gevolgen ble ven niet uit. De buitenmuur en de spouwmuur werden zodanig bescha digd dat ze ten dele zullen moeten worden afgebroken en vernieuwd. Het pand is eigendom van Je heer A. Versloot. De schade loopt in de duizenden guldens. M arktberich ten BARNEVELD, 8-3. Eieren Eier- veiling SBE: aanvoer 537.163 stuks. Handel redelijk .Prijzen per 100 st.: eieren van 42-44 g 5.73-6.00, 52-57 g 8.16-8.42, 57-62 g 8.61-9.17, 62-66 g 9.20-9.89, eendeieren van 65-69 g 8.10- 8.62, 67-72 g 8.75-9.00. Pluimveemarkt: aanvoer 44-000 st. Handel redelijk. Prijzen per kg: slachtkippen 1.25-1 35, slachtkuikens 1.70-1.85. GOUDA, 8-3. Kaas Aanvoer 7 partijen. Notering: 2.10-2.24 p. kg. Handel matig. 's-HERTOGENBOSCH, 7-3. Vee Aanvoer 5665 stuks; runderen 1979. graskalveren 651, vette kalveren 1211, nuchtere kalveren 933, schapen 165, lammeren 20, geiten 15, slachtrunde- ren 691. Prijzen: melk- en kalfkoei- en 640-1250. guste koeien 610-975, graskalveren 270 425. kalfvaarzen 830-1210, klamvaarzen 700-900, guste vaarzen 635-850, pinken 450-650, nuchtere kalveren voor fok of mes- terij 65-170, weideschapen 60-100, ooien m. lammeren (drachtige ooien) 100-145, slachtrunderen extra kw- 335-3.50. id. le kw. 3.15-3.30, id. 2e kw. 2.80-3.00, id. 3e kw. 2.60-2.75. vette stieren 3.10-3.35. worstkoeien 2.35-2.55, vette kalveren le kw. 2-35- 2.50, id. 2e kw. 2.20-2.35, id. 3e kw. 185-2.10, nuchtere sl achtkal veren 1.20-1.45, vette schapen 100-135 Melk- en kalfkoeien, aanvoer als vo rige week, handel rustig, prijzen op gelijk niveau; guste koeien, ruim, •kalm, gehandhaafd- jongvee, ruim, flauw, prijshoudend; vette kalveren, groot, slecht, lager; nuchtere slacht- kalveren, groot, trager, mihder vast; schapen en lammeren, kleiner, lui, duur: slachtvee, redelijk, vast, vast. TER AAR, 7-3. Groente Witlof 1 1.16-1.35. id. 2 89-1.16, id- stek 20-94. prei 1.21-1.34. glasandijvie 1.22-1.24, kroten 33, rode kool 36 alles per kg. sla 21-25, id. B 13. knolselderij 24-32. id. B 11-16 alles per stuk, radijs 25- 31, raapstelen 13 per bos, stoofsla 1.40-2.30 p kist. UTRECHT. 8-3. Vee Aanvoer 2817 stuks; runderen 1039. vette kal veren 158, graskalveren 40. nuchte re kalveren 1344. schapen 201. bok ken en geiten 30 Prijzen: melk- en kalfkoeien 920-1260 kalfvaarzen 870. 1220, vare koeien 780-940. pinken 400- 560, stieren 530-740. graskalveren 270-430, nuchtere kalveren 27-45, schapen 100-130. lammeren 90-120, bokken en geiten 10-40, vette koeien le kw. 3 00-3.35. id. 2e kw- 2.70-3.00. id. 3e kw. 2.50-2.70. vette kalveren le kw. 2.40-2.60. id. 2e-kw 2 20-2 40, id. 3e kw. 2 00-2.20, nuchtere kalve ren 1.15-135. Melk- en kalfkoeien, aanvoer rustig, prijzen als vorige week; vette koeien, flauw, prijshou dend; vrae koeien, *raag, priishou dend; vare koeien, traag, priishou- graskalveren. matig, prijshoudend; nuchtere kalveren, stug, ager; scha pen en lammeren, rustig, prijshou dend.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2