Onbezorgde vastenavondviering van kath. Leidse middenstanders MORGEN Candidate voor Laatste Berichten gemeenteraad Onteigening Morssingel op de agenda Burgerlijke Stand IS SCHUTTERSVELD RIJP VOOR WARENHUIS 40.000 voor Klein-Leiden DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De Leidse NRKM, die de geestelijke en stoffelijke belangen van de ka tholieke Leidse middenstand behartigt, is gisteravond in bonte feestelijk heid even uit de band gesprongen. En wie er meesprongen in het St. An- tonius-Clubhuis waren de vele leden, die met familieleden en andere in- troducees er een levendige beneden-Moerdijkse Rozenmaandag hebben gevierd. De heer J. C. J. Lambermont, voorzitter van de Leidse afdeling der NRKM, had niets teveel gezegd, toen hij bij de aanvang der bijeenkomst veel vertier in het vooruitzicht had gesteld. Het begon met een grootse opvoering van een amusante, geheimzinnige thriller „Als de klok waar schuwt" door het hecht ensemble „De Spelers van St. Vincent", die met hun meeslepend akteren de aanwezigen in de zaal tot enthousiasme en dankbare bewondering brachten. Vervolgens kwamen de NRKM-leden en hun gevolg zelf in volle aktie, toen zij met veel gejuich en serpentines Prins Carnaval, Zijne Koninklijke Hoogheid Tienianus I, Heer van Bronckhorst (waarschijnlijk een belangengebied van zijne hoogheid) verwelkomden. aarden bezongen. Er waren maar liefst twee dansorkesten, het dans feest stond onder leiding van de heer Evert Castelein, die zich geheel aan de omstandigheden had aangepast en bij tijd en wijle voor een attraktie zorgde. „We gingen nog lang niet naar huis deelde ons vanmor gen een lang niet uitgeslapen mid- Succesvol toneelspel en gulle Prins Carnaval Het was Prins Tienianus I aan te zien, dat hij volkomen competent ge acht mag worden, aan de vooravond van een tijdperk van geminiseerde versterving en beperking nog even de lof te zingen van het goede en vette dezer aarde. De heer Lamber mont hielp hem in een protocollaire proclamatie op zijn tijdelijke troon. De voorzitter deed dit met het voor lezen van een kunstige oorkonde, waarin Tienianus allerhande kwali teiten en deugden werden toege schreven. Het was niet te verwonde ren, dat in deze oorkonde „beroemde krentebolletjes" een voorname en smakelijke plaats innamen. Prins Tienianus, die zijn entree had gemaakt op de koperen tonen van een canavalesk muziekgezelschap van boertige figuren, liet zich geens zins onbetuigd. Van zijn gulle geba ren profiteerden o.a. twee leden van het Santos-comité - Santos werd ove rigens deze avond ook financieel goed bedacht - die door zijne nar rige hoogheid ieder een uitpuilende krentebol opgeprikt kregen: niet op de „revers" weliswaar, zoals het bij een ordentelijke onderscheiding be tamelijk is, maar voor deze zotte gelegenheid (we mogen het wel even schrijven) op de buik. De lof der zotheid is in alle toon- LEIDSE AGENDA DINSDAG 27 FEBRUARI Ned. Kath. Kapperspatroons, afd. Leiden. Openbare lesavond voor da mes. „In den Vergulden Turk". 8 uur nam. Gen. De Stille Omgang. Vergade ring. 8 uur nam.-Romanuszaal. De Kath. Kapperspatroons, afd Lei den. Openbare leesavond voor dames. In „Den Vergulde Turk". 6-7 u. nam. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Tot en met vrijdag 2 maart 1962: Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Ho- gewoerd 171, Tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. WOENSDAG 28 FEBRUARI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur nam. K O. Lezing prof. Hendrix over „De oude kerk in Rusland". 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuis. Bejaardensociëteit O.L.Vr. Hemel vaart en St. Jozef. 10-jarig bestaan. 9 uur v.m. H. Mis in Herensingelkerk, daarna ontbijt tot 12 uur in zaal Ma ria Gijensteeg. Kath. Vrouwengilde. Bijeenkomst. 8 uur nam. „In den Vergulden Turk". Peek en Cloppenburgh. Huldiging jubilarissen. 7 uur nam. in magazijn Breestraat. LJA en K O. Film voor de jeugd. „De koe en de gevangene". Luxor, Casino, Rex, Studio. 2.30 uur nam. DONDERDAG 1 MAART Mij v. Nijverheid en Handel. Lunch en lezing. 12.30 uur nam. Rest. v. d. Heyden. VRIJDAG 2 MAART KAB-jongeren. Carnavalsavond 8.15 u. nam. in De Grote Vink. Haag- weg. ZATERDAG 3 MAART KAB-jongerenavond. Carnaval. 8.15 uur nam. Ten Katestraat 10. „Nut en vermaak". Carnaval. 8 uur nam. Burchtzaal. BIOSCOPEN De films in de week van 23 febr.- 2 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Trianon: „De kanonnen van Nava- rone", 14 jaar; dgl. 2.00 en 7.30 uur; znd. 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Casino: „Waarover men niet spreekt", 18 jaar; dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; zntj. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: „Zij sneuvelden niet tever geefs", 14 jaar; dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor: ,,'s Nachts kan van alles ge beuren", 14 jaar; dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio Ontraden. Rex: „De dreiging uit hel heelal", 14 jaar; dgl. 2.30, 7.15, 9.15 uur, znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. B. en W. zeggen onderzoek toe naar uitlating minister van justitie DE HEER P. S. HARMSEN: onderzoek gevraagd De heer P. S. Harmsen, lid van de Leidse Raad in de Prot.- Chr. Fractie, heeft b. en w. van Leiden onlangs vragen gesteld over uitlatingen, die gedaan zijn door de officier van jus titie tijdens een rechtzaak te gen een Voorschotense aanne mer. De officier heeft onder meer aangeduid, dat geld „on der de toonbank" werd aange nomen en zijn verwondering uitgesproken over het feit, dat tussentijdse betalingen aan de aannemer plaats vonden. De heer Harmsen krijgt nu bevestigend antwoord van het college van b. en w. op de vol gende door hem gestelde vra gen: 1 Hebben b. en w. kennis ge nomen van het in de dagbladen van 14 februari 1962 opgeno men verslag van een strafzaak tegen een firmant van een aan nemersbedrijf te Voorschoten, volgens werk verslag tijdens genoemde rechtzitting o.m. is gesproken van een „falend be leid van de afdeling gemeente werken van Leiden"? 2 Zijn b. en w. voornemens een onderzoek in te stellen c.q. reeds overgegaan tot het instel len van een onderzoek naar de juistheid van de in punt 1 ge noemde beweringen? 3 Indien vraag 2 bevestigend wordt beantwoord, zijn b. en w. dan bereid de raad zo spoedig mogelijk in te lichten omtrent de resultaten van het onder zoek? denstander geeuwend mee. Het draaien en zwieren en 't joech- hei-en duurde tot twee uur in de morgen. Er waren er bij, die geen pap meer konden zeggen, maar dat is het rechtvaardig loon van hem of haar, die zich onvervaard aan de genoegens van een onbekommerde carnavalsviering overgeeft. „De Spelers van St. Vincent" heb ben zich weer van hun beste kant laten zien. Het stuk is niet geheel onbekend. Het gaat over een gepen sioneerde zeekapitein, die in Fries land een „chateau" heeft gekocht, waarop het zeer geheimzinnig toe gaat. In het verleden zijn er nogal wat doden te betreuren geweest en steeds was het de monumentale klok, die voor de lugubere gebeurtenis waarschuwde. Men verdacht de zon derlinge knecht Sinne van deze mis drijven, maar de man bleek tenslot te zo onschuldig als een lammetje. De hoofse dochter werd ontmaskerd; een tegenvaller voor de dames, die achter deze charmante medicijnman geen misdadiger gezocht hadden. De dames en heren tonelisten toon den zich bijzonder rolvast. Er werd vlot en kundig gespeeld. Als wij dan enkele namen willen noemen - een zwakke rolbezetting hebben wij niet bespeurd - moeten wij zeggen, dat onze bewondering uitging naar me vrouw Tr. van Dongen-te Nijenhuis, die waarlijk imponeerde en wie (het is reeds vaker gebeurd) woorden in de mond werden gelegd, die een ho merisch gelach veroorzaakte: zo be weerde zij thans in koelen bloede, „dat zij een hekel aan alle doktoren had." Harry Schouten was een bonk van een kapitein, in de loop der ja ren wat verfijnd misschien. Ook de typering van Koos Visser als dokter Van Gendt zal men niet licht ver geten. Jac. Buis speelde Sinne zoals men dat van hem verwachtte: een somber kereltje met uitbarstende nukken. Ook voor de overige speel sters en spelers niets dan lof. Ze mogen werkelijk voor de dag komen. De regie was in handen van pater A. Beekman o.f.m. LAATSTE DAG van de Simca-slioiv in de Stadsgehoorzaal, Leiden SIMCA-1000 bekijken en be rijden. BIERMAN'S Automobielbedrijf Oude Singel 66 Aan de lijst van voorlopige aan gewezen candidaten voor de gros lijststemming van de gemeenteraad te Leiden is door het bestuur toege- gevoegd mej. M. C. J. van Buel. Mej. van Buel is secretaresse van de minister van maatschappelijk werk en van de secretaris-generaal van dit departement. Voorts is zij secre taresse van de Kath. Meisjesbe scherming afdeling Leiden en van de Kath. Meisjesbescherming in het (Advertentie) diocees Rotterdam. MASSALE GRIEP IN BOEDAPEST Volgens een bekendmaking van 't Hongaarse ministerie van Openbare Gezondheid hebben meer dan 220.000 inwoners van Boedapest griep: bij 4.000 patiënten zijn er ernstige complicaties bijgekomen. Ook in Pecs, Debrecen, Szekesfe- hervar en andere plaatsen zou griep heersen. De Marmeren Maandag aanstaande Archipel De raad van de gemeente Leiden vergadert maandag 5 maart a.s. te 2 uur nam. Te behandelen onderwer pen zijn o.m.: Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. C. Bos uit zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare school voor u.l.o. aan de Sumatrastraat. Voorstel inzake het verlenen van voorschotten op de exploitatiever goeding aan de besturen van de bij zondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. voor het jaar 1962. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen en meubilair ten behoeve van de Albert Schweitzerschool (openbare school voor v.g.l.o. aan de Oude Vest). Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs om medewer king voor het aanbrengen van vloer bedekking in de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs Middel stegracht 119 en Van VoÜenhoven- kade 2. Voorstel inzake het verlenen van voorschotten op de exploitatiever goeding aan de besturen van de bij zondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs aan zwakzinnige kin- „Johannes Passion" een Leids evenement Het ,^eids Kamerkoor", dq.t onder leiding staat van Willem Mizee geeft op 6 maart a.s. een uitvoering van Bachs Johannes Passion" in de Zui- derkerk. Willem Mizee heeft zich in de loop der jaren als leider van deze passie muziek een grote reputatie weten te verwerven. Als solisten zullen optreden Heieen Verkley (sopraan), Carla Brunott (alt), Chris van Woerkom (evange list), Simon van der Geest (tenor aria's), Herman Schey (Christus partij), Max van Egmond (bas-aria's), Hans Schouwman (klavecimbel) en Bram Martijn (orgel). De begelei- Tevens zal het „Leids Kamerkoor" een tweetal uitvoeringen van de „Jo hannes Passion" in onze omgeving, n.l. in Wassenaar op 13 maart in de Dorpskerk en in Hazerswoude op 12 maart in de Ned. Herv. Kerk geven. In Wassenaar zullen dezelfde solis ten als in Leiden medewerking ver lenen, in Hazerswoude treden op: Leni Stevens-Ridderhof (sopraan), Belia Keizer (alt), Herman Schey (Christuspartij), Aart de Jong (bas- aria's), Chris van Woerkom (evan gelist), Jan Koot (tenor-aria's) en Bram Martijn (orgel). De belangstelling voor de „Johan nes Passion" is telkenjare groeiende. Ongetwijfeld zal dit ook tijdens de komende uitvoeringen blijken! Geboren: Maria J., d.v. F. Kalsbeek en J. N. Jans; René L., z.v. L. de Bolster en C. E. Koet; Eduard C. W., en Sylvia A. M., z. en d.v. J. A. Prins en M. J. W. T. Montanus; Hermanus, z.v. J. Verkerk en A. J. van Ofwe- gen; Engelbertus N., z.v. N. Bink en en S. Pot; Conchita, d.v. C. de Ko ning en W. F. S. Nachtegeller; Anna Maria, d.v. P. Harland en J. W. Ver- ihorik; Catharina A., d.v. C. Sloos en F. M. Gillissen; Maria, d.v. J. S. Brandt en W. Fasseur; Jansje H. N., d.v. A. van Essen en D. van Wouden berg; Jan W., z.v. J. W. van Kuijk en H. V. M. Buijs; Stan, z.v. J. G. van Egmond en E. C. A. van Sebille; Pe ter, z.v. M. M. Moerkens en H. H. Fielemon; Ewoud, z.v. B. Endlich en J. H. de Koningh; Franciscus, z.v. H. Schouten en W. de Tombe; Ewald, z.v. J. M. Jansen en J. van Zoest, Liselotte A. H., d.v. W. A. Ladoex de Fretes en M. T. B. Lammers Lis- net; Nicoline J., d.v. W. J. van Riet en V. J. Lind; Johannes H. M., z.v. L. M. Steen voorden en M. P. A. A. Meijer; Lambertus F., z.v. L. L. Pe ters en F. v. d. Pluijm; Pieter Ro nald, z.v. C. van Tol en J. Hermans. Getrouwd: G. J. Krap en J. Bink; C. F. A. Blom en D. G. Schruer; C. J. Snelderwaard en J. M. van Deuzen. Overleden: G. C. Redegeld, 49 j„ man; M. Zirkzee, 72 jaar, vrouw; C. J. van Leeuwen, 54 jaar, man; A. Berte- link, 37 j., w.v. H. A. Kranen; J. Wind, 77 j., e.v. G. Russchenberg; C. de Boer, 63 j., e.v. J. J. Sneeboer. Zoals uit het wegenschema blijkt is de gedachte gerezen om het noordelijk gedeelte van het Schuttersveld, gelegen ten noordoosten van het voor de Schouwburg c.a. nodige terrein, te bestemmen voor een bepaalde vorm van winkelcentrum, t.w. een rondgaand winkel circuit, uitsluitend toegankelijk voor voetgangers, een warenhuis, een z.g. supermarket en een aantal winkeleenheden en kleine dagwinkels. Het geheel zou het karakter moeten verkrijgen van de moderne .shop ping-centers", welke op vele plaatsen in ons land zullen verrijzen. Een dergelijk winkelcentrum dient te beschikken over ruime par keergelegenheid, terwijl een ligging nabij belangrijke verkeerswegen gewenst is. In deze opzichten leent het Schuttersveld zich zeer goed voor een zodanig project. Aangezien er een nauwe samenhang en onderlinge beïnvloeding zal bestaan tussen de binnenstad van Leiden - waar bij sanering een verruiming van het winkelareaal mogelijk is - en een nieuw winkel centrum aan de rand van de binnenstad, achten b. en w. het nood zakelijk, dat de faktoren, die bij het nemen van een beslissing terzake een rol kunnen spelen, nader worden onderzocht. Zij willen dit on derzoek opdragen aan het Economisch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland, gevestigd te Rotterdam, dat hiervoor een tijdsduur van twee a drie maanden nodig heeft. De kosten van het onderzoek zullen circa 6.800 bedragen, waarvoor een krediet beschikbaar moet wor den gesteld. Bij de foto: dit zou dan de plaats moeten worden. Voorlopig ziet het Schuttersveld met twee woonwagens en welhaast landelijke rust er nog niet naar uit dat er op superieure wijze gemarkt kan worden. (Foto: De Leidse Courant) deren voor het jaar 1962. Voorstel inzake het verlenen van voorschotten op de exploitatiever goeding aan de besturen van de bij zondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, aan woonwagenkampkinderen en aan slechthorende en spraakgebrek- kinge kinderen voor het jaar 1962. Voorstel inzake voorlopige bepa ling van de bedragen, bedoeld in ar tikel 33, lid 1, van het besluit buiten gewoon lager onderwijs 1949, over het jaar 1960, ten behoeve van het openbaar buitengewoon lager onder wijs aan zwakzinnige kinderen en aan lichamelijk gebrekkige kinderen. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de eerste inrichting met meubilair en leer- en hulpmiddelen van het pedologisch instituut met de daaraan verbonden school. Preadvies op het schrijven van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs voor Leiden en omstreken houdende verzoek de uitbreiding van het leer plan van zijn nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" met de oplei ding kinderverzorgster, nodig te ver klaren. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het houden van een tentoonstelling betreffende de plannen voor sane ring en stadsvernieuwing. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van een aan het Economisch-Technolo gisch Instituut voor Zuid-Holland op te dragen onderzoek naar de wense lijkheid een gedeelte van het Schut tersveld te bestemmen voor een win kelcentrum. Voorstel inzake het onteigenen van percelen, gelegen in het onteige- nihgsplan aan de MorssingelPieter Huibertshof. Niet met alle eigenaren is overeenstemming bereikt. Voorstel inzake wijziging van het besluit van de raad d.d. 7 augustus 1961, no. 250, tot onteigening van eigendommen, welke zijn gelegen ten oosten van de Haarlemmerweg en begrepen in het partiële uitbrei dingsplan „Leiden-Groenoord 1959". Voorstel inzake het aankopen van perceel Oranjegracht 109/109a 4.625.—) Voorstel inzake het aankopen van een perceel tuinland, gelegen aan de Stadsmolensloot, tussen de Kanaal- weg en het verlengde van de Van Vollenhovenkade (ƒ36.900. Voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Rooseveltstraat. Voorstel inzake het ter beschik king van de Stedelijke Fabfieken van Gas en Elektriciteit stellen van een perceel grond, gelegen nabij de Lucas van Leydenstraat ten behoeve van de bouw van een transformator- station. Voorstel inzake het toekennen van voorschotten aan de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen ten behoeve van de verbetering van een 40-tal wonin gen aan Kooilaan, Bankastraat en Bilitonstraat, welke deel uitmaken van het plan van de oude woningen deze vereniging. Voorstel inzake het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1961. Voorstel inzake het aangaan van een geldlening ad 2.400.000. Preadvies op het verzoek van het Verbond voor Veilig Verkeer om een bijdrage in het Verbouwingsfonds. lyiR HENDRIK SCHOLTE is een 1V1 lyrische spreker. Vooral als hij. uitweidt over zijn liefde: Grieken land, ofwel „De Marmeren Archi pel", zoals het rijk van myriaden eilanden ook wel genoemd wordt. Want beter zou men: aldus mr Hen drik Scholte kunnen spreken van de Griekenzee. Als employé van de KLM was hij een geregeld bezoeker van Hellas en zijn kennis van het land, zijn tradi tie en volk werd zo uitgebreid, dat de KLM hem vroeg ook anderen op hun reizen te begeleiden. Gisteravond heeft hij in een goed gevulde kleine zaal van de Stads gehoorzaal, leden van K O van zijn kennis mee laten genieten. Hij beschreef Griekenland in zijn merkwaardige en helder licht dat het voorbestemd deed zijn beeldhou wers voort te brengen. Met zijn lui steraars doorkliefde hij de blauwe wateren rond legendarische eilanden als Paros en Maxos, Kalemnos enz. eilanden waarvan alleen de namen al beelden oproepen van schoonheid en Odysseïsche reisavonturen. Daar bij leerden wij, dat de naam Niko- laas, patroonheilige ook v an de Griekse vissers, terug te voeren is tot Nikolaos, hetgeen de overwin naar betekent en waarschijnlijk tot diep in de traditie van Griekenland is geworteld. Het eiland Mikalos heeft naar spreker meedeelde, voor elke Heili ge van het jaar een kerk. De schat van kerken over geheel Griekenland verspreid, was ook deels het onder werp van de prachtige Griekse kleu renfilm, die na de pauze werd ge toond. Aan de hand van vele ver gelijkende beelden trachtten de ci neasten in dit filmwerk te bewij zen, dat er tussen de oude Griekse kunst en de Byzantijnse relatie be staat, en dat in de Byzantijne mid deleeuwen van Griekenland de erfe nis van de klassieken goed bewaard i gebleven. Anders had ook de op bloei der klassieken in de renaissan- ceniet z» duidelijk kunnen plaats vinden. FA. VLASVELD BOUWT GARAGE MET BOVENWONING AAN DE ROOSEVELTSTRAAT In verband met de voorgenomen bouw ter plaatse van een garage met bovenwoning, heeft de heer H. Vlas veld, alhier, verzocht van de gemeen te te mogen kopen een perceel bouw terrein, groot 190 m2, gelegen aan de Rooseveltstraat. Zoals de wethouder al heeft aangekondigd krijgt Leiden z'n tentoonstelling van wegen en saneringsplannen in de periode van half juni tot half juli in het Waaggebouw. De expositie zal o.m. omvat ten een grote maquette van 't saneringsplan op schaal 1 1000, omringd door maquettes van stadsdelen, foto's dia's wand borden en ander materiaal. Hierdoor zal op aantrekkelijke wijze een overzicht kunnen worden verkregen van de hui dige en toekomstige situatie op vele punten. Een voorlopige opzet voor de inrichting der tentoonstelling is reeds gereed gemaakt. Blijkens een globale raming zullen de totale kosten, inclusief die van het vervaardigen van het ook in de toekomst te gebruiken ex positiemateriaal, ƒ40.000,be dragen. Marktberichten BODEGRAVEN, 27 febr. Kaas Aanvoer 11 partijen. Notering: 2.16 2.34. Handel kalm. ROTTERDAG, 27 febr. Vee To tale aanvoer 3734; weekaanvoer 4895; vette koeien en ossen 275; gebruiks- vee 757; vette kalveren 430; graskal veren 211; nuchtere kalveren 1914; paarden 49; veulens 2; schapen of lammeren 82; bokken of geiten 14; vette koeien 300-330, 270-295. 250-270; vette kalveren 270-285. 255-270, 230- 255; graskalveren 440, 340. 240; nuchtere kalveren 170, 140, 130; sl. paarden 280, 250, 235; schapen 135, 100, 90; lammeren 135, 100, 85; kalf- en melkkoeien 1250, 1100, 950; vare koeien 830, 700, 600; vaarzen 920, 720, 620; pinken 600, 500, 425; vette koeien iets minder, kalm, als vorige week; vette kalveren iets groter, goed, niet geheel prijshoudend, prima's boven notering; graskalveren even ruimer, traag, vooral niet hoger in prijs; nuchtere kalveren als vorige week, kalm, ongewijzigd; sl. paarden ge woon, redelijk, ruim prijshoudend; schapen en lammeren klein, goed, iets stijver, kalf en melkkoeien even gro ter, tamelijk, onveranderd; vare koeien als vorige week, stroef, iets gedrukt; vaarzen en pinken gewoon, stug, iets gedrukt.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2