TEM HOEVE S ROGGEBROOD BIJ ELKE MAALTIJD F. B. Bultink - gouden koorzanger - onderscheiden met „Pro Ecclesia" Aanrijding onder invloed verwondde onschuldig slachtoffer levensgevaarlijk Ook „de geest van de blauwe tram" speelde rol voor Leidse rechter AMSTERDAMMER - DOOR LOTING - WINNAAR IN DE ERECROEP Nikita voor de t.v. Ontruimingen bij de muur Pastoor B. Wouterlood t SPORT DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 i een gezonde, smakelijke afwisseling Uw bakker heeft het; altijd vers M EEN VAN ONZE 7 SOORTEN: HAAGS ZOET Bereid van de beste rogge met toevoeging van rietsuikersiroop. Een Haagse rénommé. Alle soorten machinaal gesneden# fe verpakt en gesteriliseerd. KUNSTRIJDEN HILLEGOM Tsjech Karol Divin leidt bij de lieren SMAAKT BIJ ELKE MAALTIJD Hedenmorgen is in Genève een be ging gemaakt met de strijd om de Europese schaatstitels kunstrijden 1962. Het eerste onderdeel van het pro gramma werd gevormd door de ver plichte figuren van de heren. Na 't (Advertentie) eerste figuur heeft de Tsjech Karol Divin de leiding met 170 punten, op de tweede plaats gevolgd door de Fransman Alain Calmat met 164,8 p. Manfred Schnelldorfer (W. Did.) is derde met 155,6 pnt. De magistraten van het Leidse kantongerecht hebben weinig of geen clementie met verkeerszondaars, die het devies „Geen alcohol bij snel verkeer" negeren en min of meer „onder invloed" een vaak ernstige over treding begaan. Dit ondervond wel op een zeer gevoelige wijze gisteren een 29-jarige controleur uit Lis se, die op 5 november j.l. na het gebruik van een niet geringe hoeveelheid alcohol ingenomen tijdens zijn bezoek aan een aantal café's, 's nachts om 2 uur met zijn auto - in gezelschap van zijn echtgenote - de terugtocht aanvaardde. Op de Herenweg te Naord- wijkerhout raakte verdachte in een bocht de controle over zijn auto kwijt kwam op het linkerweggedeelte terecht en vloog daarna boven op een aldaar geparkeerde bakfiets. De eigenaar hiervan, die met zijn broer stond te praten kon nog tijdig opzij springen. Zijn broer werd, evenals de bak fiets, enige meters door de auto meegesleurd en werd dermate ernstig ge wond, dat voor zijn leven werd gevreesd. Volgens een medisch rapport, dat zich in het dossier bevond, zal met het volledig herstel van het slachtoffer nog minstens een jaar gemoeid zijn. te, mijnheer de kantonrechter, die bij de meeste bewoners van ons dorp nog ingeworteld zit". Deze samenspraak tussen kanton rechter en de verdachte, een 32-ja- rige koffietent-houder uit Voorscho ten bezorgde de publieke tribune een vrolijk intermezzo, temeer daar de of ficier nog opmerkte, dat „die arme blauwe tram nu nog de schuld van aanrijdingen ten laste wordt gelegd". Uit het onderzoek bleek dat ver dachte op de Veurseweg met zijn bromfiets tegen een stilstaande auto was opgereden en tevens „een bon" had gekregen omdat zijn bromfiets niet van een deugdelijke bel voorzien was. Dat de klap nogal was aange komen bleek wel uit het feit, dat verdachte vanwege zijn verwordin gen enige dagen in het ziekenhuis moest doorbrengen en de totale ma teriële schade op 240 werd begroot. Daar verdachte even voorbij de stil staande auto rechtsaf de trambaan moest oversteken, had hij aldus zijn bovenvermelde verklaring even ach- Nadat de bakfiets-eigenaar als ge tuige was gehoord en het verloop van het ongeval had geschetst, wist de kantonrechter, mr. W. de Koning, aan de hand van het politie-rapport verdachte nauwkeurig te vertellen hoeveel café's deze had bezocht en hoeveel borrels hij had gedronken alvorens op huis aan te gaan. Uit het onderzoek kwam tevens naar voren, dat verdachte zich niet om zijn slacht offer had bekommerd en rustig in zijn auto was blijven zitten, omdat hij van het standpunt uitging - al dus luidde volgens de getuigen zyn destijds afgelegde verklaring - dat „indien de man dood is„.kan ik hem toch het leven niet teruggeven". Ver dachte voerde tot zijn verdediging aan, dat hij ruim dooi de boch-t ko mende de bakfiets te laat opmerkte en zijn auto door het gladde wegdek al remmende over een grote afstand was doorgegleden. Hij acntte zich des tijds nog bekwaam genoeg zijn auto te besturen hij kon wel tegen een stevig borreltje - en was in zijn auto blijven zitten,;omdatenkele ijlings toegesnelde omwoners, die dachten dat het slachtoffer dood was - een dreigende houding tegen hem aan namen. In zijn requisitoir legde de officier, mr. C. Sluyk er de nadruk op, dat verdachte nog van geluk mocht spre ken, dat hem niet het rijden „onder invloed", doch alleen de aanrijding ten laste was gelegd en dus niet voor de rechtbank was gedaagd. Daar het gebruik van een overmatige hoe veelheid alcohol desniettemin een zeer voorname rol had gespeeld, achtte hij het gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel bij verdachte bijzonder ernstig en eiste als niet geringe cor- rectie naast een geldboete van 100 subs. 1 maand de onvoorwaardelij ke ontzegging van verdachtes rijbe voegdheid voor de tijd van 2 jaar. Verdachte bepleitte t.a.v. zijn rijbe voegdheid uiterste clementie c.q. een voorwaardelijke ontzegging, daar hij voor het uitoefenen van zijn beroep een auto nodig heeft. In zijn vonniswijzing laakte de kan tonrechter, mr. W. de Koning het feit dat verdachte een ware „café-tocht" had gemaakt en zijn auto dus mede benutte om zich aan uitspattingen te buiten te kunnen gaan. Hij achtte verdachtes gemis aan verantwoorde lijkheidsgevoel tegenover zijn mede burgers zeer ernstig. Omdat het al gemeen belang hier prevaleerde bo ven verdachtes particuliere belangen vonniste hij derhalve geheel conform. Toch nog Blauwe Tram. „Ik keek even om of de blauwe tram niet aankwam en zat achterop die auto voor ik het wist". ..De tram reed toch al sinds ge ruime tijd niet meer". „Nog steeds de macht der gewoon- KORTE GOLF Een 29-jarige Nijmeegse ver pleegster is vanmorgen door de rechtbank in Arnhem veroordeeld tot honderd gulden boete of tien dagen hechtenis, conform de eis van de offi cier van justitie. De verpleegster was er van beschuldigd een vergissing te hebben begaan, die de dood van een tweejarig kindje tot gevolg had. Ze zou het kind een te grote dosis chlo- raal-hydraat hebben toegediend. De nationale bank van België is maandag begonnen met de uitgifte van nieuwe bankbiljetten van 1.000 frank, die de bestaande biljetten ge leidelijk zullen vervangen. De nieuwe biljetten dragen de beel tenis van de aardrijkskundige Ge rard de Cremer uit de 16e eeuw. De hoofdkleuren zijn bruin en blauw op de voorzijde, en bruin, groen en oranje op de achterzijde. Volgens een Oostduits blad is er in Oost-Duitsland een groot tekort aan luiers als gevolg van het feit, dat de vrouwen er hoofddoeken en gordijnen van maken. Luiers zijn nu alleen te koop voor vrouwen die kunnen bewijzen dat zy kleine kin- deren hebben. terom gekeken of er geen tram aan kwam. Toen hij even later nog ter loops opmerkte, dat de chauffeur van de ambulance, die hem later weer naar huis vervoerde, ook nog even stopte om te zien of er geen tram aankwam alvorens hij de trambaan opreed, steeg de vrolijkheid ten top en kon de officier eerst na een korte „lach-pauze" requireren. Na de eis van 15 subs. 3 dagen (aanrijding) en 5 subs. 1 dag voor de ondeugde lijke bel (verdachte: Die gebruik ik toch niet) luidde het vonnis resp. 10 subs. 2 dagen en 2.50 subs. 1 Direct vonnis. Hoewel het veelal de gewoonte is om in zaken, waarin geen getuigen zijn opgeroepen en de verdachte ver stek laat gaan, eerst later schrifte lijk vonnis wordt gewezen, komt het zo nu en dan wel eens voor, dat de kantonrechter gezien de aard en de ernst van het ten laste gelegde feit direct vonnis wijst en wel met het oog op de preventieve werking die hier vanuit gaat. Zo ook in de vol gende zaak, waarin de verdachte een 36-jarige grossier bij verstek werd berecht, omdat hij aan een 15-jarige jongen tijdschriften met pornografi sche foto's en tekst had verstrekt. Een en ander, aldus bleek o.m. uit het politie-rapport, had een zeer na delige invloed op de jongeman uit geoefend. Verdachte had destijds verklaard, dat genoemde tijdschriften voor de vader van de jongen bestemd waren en hij de jongen „de bestelling van zijn vader" had meegegeven. Achter af bleek echter, dat deze verklaring op een aperte onwaarheid berustte. Het requisitoir was kort maar bij zonder krachtig en hield, gezien de ernst van het feit de eis van 75 boete subs. 15 dagen in. Het vonnis luidde conform. MET GRATIS CHOCOLADE. (Ad Zondagmorgen werd de heer F. B. Bultink in hotel Flora gehuldigd als gouden koorzanger. Daartoe was de zaal versierd en op het podium stond het zangkoor van de St. Martinus- kerk opgesteld. Nadat de heer Bul tink en zijn echtgenote hun plaatsen hadden ingenomen sprak de voorzit ter van het feestcomité, de heer J. van Roode, een woord van welkom, in het bijzonder tot pastoor H. J. M. van Houten en de leden van 't kerk bestuur. Het zangkoor zong daarna onder leiding van de heer W. N. A. van der Steen, met begeleiding aan de piano door de heer G. v. d. Steen, 't Ave Verum van Mozart en Ecce Domine van J. Peet. Pastoor Van Houten vond het ver heugend dat er wederom een ver dienstelijk mens gehuldigd kon wor den. Deze jubilaris had zijn stem in dienst gesteld om God lof te zingen en dit altijd met veel devotie gedaan. De jubilaris was ook de irtentie) grondlegger van het St. Cecilia- Ook ons personeel wil gaarne een vrije zaterdag Wilt u deze week dus nog KOLEN IN HUIS dan uiterlijk WOENSDAG BESTELLEN De Noteboonnvedstrijden van LSG In de laatste ronde van de traditionele Noteboomwedstrijden heeft zich in de eregroep nog een verrassing voorgedaan. De sterke Utrechtse speler Van Geet, die zijn eerste twee partijen met grote overmacht had gewonnen, verloor zijn laatste partij tegen zijn vroegere stadgenoot Vlagsma en daar de Amsterdammer Crabbendam met zwart Bekker versloeg, eindigden Crabbendam, Van Geet en Vlagsma met ieder twee punten. Aangezien er geen tijd voor beslissingspartijen was moest de loting beslissen en hier bij was Crabbendam de gelukkigste, al vond hij het zelf onbevredigend. (Advertentie) Wal lezers schrijven WIPKORENMOLENS MET STELLING Wassenaar, 25 februari. Naar aanleiding van het artikel in uw blad van 23 februari 1962, waarin het verslag over de aankoop van de enigste wipkorenmolen met stelling, ter wereld, meen ik te mo gen opmerken dat dit niet juist is. Er zijn n.l. nog 2 wipkorenmolens met stelling in ons land. Het „Haan tje" te Weesp, en te Persingen bij Nijmegen. Mej. A. C. P. V. D. HAM Amerika en de Sowjet-Unie zijn van plan televisieprogramma's uit te wisselen, waarbij Kennedy en Chroesjtsjov de sprekers zijn. Dit is door zegslieden in Washington mee gedeeld. De programma's zouden ge lijktijdig worden uitgezonden aan het eind van de volgende maand. Van elke toespraak zal in het eigen land een opname worden gemaakt, die dan naar het andere land wordt overgestuurd. De perschef van het Witte Huis, Salinger, heeft op de vraag wat er van het bericht waar is, geantwoord, dat er nog geen regeling voor derge lijke programma's is getroffen. Oostduitse autoriteiten hebben maandag voor het eerst in drie maan den weer mensen gedwongen hun woningen dichtbij de grens met W. Berlijn te ontruimen, aldus heeft de Westberlijnse politie meegedeeld. Ongeveer zestig Oostduitse politie agenten en werklieden verschenen bij een aantal huizen te Gartenstadt in Oost-D.uitsland nabij de Ameri kaanse sector van West-Be"1 :in. De bewoners namen plaats in vracht auto's en werden weggereden. Werk lieden laadden hun meubels en an dere bezittingen in andere vracht auto's. Daarna begonnen arbeiders met het slopen van enkele kleine hui zen. In Frankrijk plotseling overleden In de leeftijd van 54 jaren is plot seling te Cuzorn in Zuid-Frankrijk overleden de zeereerw. heer B. W. J. Wouterlood, pastoor aldaar. Bernard Willem Joseph Wouter lood werd geboren te Leiden, zoon van de heer en mevrouw W. A. Wou- terlood-Grijpink. Na eerst op „Ha- gcveld" gestudeerd te hebben, zette hij zijn studies voort bij de Salesia- nen te Turijn. Zich geroepen voe lend de priesternood in Frankrijk persoonlijk te leningen, begaf hij zich naar het bisdom Agen, waar hij het groot-seminaria bezocht en op 29 juni 1942 p.iester werd gewijd. Na korte tijd kapelaan te zijn ge weest in de bisschopsstad, werd hij benoemd tot pastoor te Dolmayrac en vervolgens te Cuzorn, waar hij reeds vele jaren werkzaam was. Pastoor Wouterlood was zondag morgen bezig zich in de sacristie voor te bereiden op het H. Offer, nadat hij eerst het altaar gereed had gemaakt (er is geen koster), toen hy plotse ling is overleden. Weliswaar voelde de pastoor zich de laatste tijd wat vermoeid, duch er was geen enkele aanwijzing voor een plotseling ver scheiden. Gedurende twintig jaren heeft pastoor Wouterlood een leven van zelf-opoffering en gebed geleid, on verdroten zijn apostolische taak uit oefenend, zonder veel medewerking of financiële hulp. Behalve van het dorp Cuzorn was hij ook verzorger van enige wyd - rondom - liggende kerken, zodat hij iedere zondagmor gen van dorp naar dorp reed - eerst op een bromfiets, later op medisch voorschrift in een autootje - om de H. Mis op te dragen. Gedurende de week werd hy herhaaldelijk her en derwaarts geroepen. Maar hy bleef onverstoord een man van blijmoedige vroomheid. Andere Nederlandse priesters in bisdom Agen zullen morgen een plechtige uitvaart aan hun sympathie ke collega geven. In zijn geboorteplaats Leiden zal tegelijkertijd een H. Mis van ziele- rust worden opgedragen, in de St. Lo- dewykskerk, morgenochtend te half 10. Gelijk geëindigd met V. Geet en Vlagsma Jammer voor v. Geet, wiens spel op ons de sterkste indruk maakte, maar het zij de sympathieke Crabbendam beslist gegund. De oorzaak van v. Geets nederlaag lag in de ongezonde, maar scherpe openings- taktiek. die hij volgde: Hollands Zukert- ortgambiet! Vlagsma verdedigde zich koelbloedig en won op den duur een vol stuk, hetgeen uiteraard ruim voldoende was. Bekker verloor opnieuw. De openings experimenten. die deze oud-LSG'er zich veroorlofde, bedierven de indruk van zijn spel totaal. Zo ook tegen Crabben dam. Een pionoffer van Bekker werd door zijn opponent rustig geaccepteerd en na zorgvuldige verdediging kon deze zijn materiaalvoordeel in winst omzetten. Eindstand: le prijs F. Crabbendam (VAS. A'dam). drs. v. Geet (Utrecht) en Chr. Vlagsma (Spangen. R'dam) elk 2 pnt, dr. B. V. Bekker (ASC. A'dam) Overige vierkampen Bij een meerderheid van deelnemers uit de Leidse Schaakbond kon het niet anders of velen zouden in de priizen vallen. Zo zien we in groep I twee Lei- denaren op de eerste twee plaatsen Jeugdkamnioen Kort was de gelukkigste met de loting. I: Uitslagen: R. A. G. de Graaff (Phi- lidor, Leiden)-A. B. R. Hampel (Den Haag) 1-0, J. C. Kort (LSG. Leiden)- A. Rotteveel (Amsterdam) 1-0. Eind stand: le prijs: J. C. Kort, 2e prijs R. A G. de Graaff. elk 2, A. B. R. Hampel en A. Rottveel elk 1. In groep n moest C. C. Berg van zijn plaatsgenoot v. d. Spek winnen om met de Hagenaar Cnossen gelijk te eindigen Hij deed dit inderdaad, maar moest bij loting met de tweede prijs eenoesen ne men. Uitslag: C. C. Berg (Philidor, Lei den)-H. P. A. J. v d. Soek (LSG. Lei den) 1-0; F. Cnossen (Den Haag) wint reglementair van A. Smit. Eindstand: le prijs Cnossen. 2e prijs Berg elk 2»/t pnt. v. d. Spek 1. Smit 0. Ook in groep m moest de Leidse deel nemer, v. Oosten, bij loting de eerste keuze aan een Hagenaar laten Uitslagen: A. E. J. Modderman (Den Haag)-A. v. Oosten (Leiden, LSG) 0-1, drs. F. Knut tel (Den Haag)-C. Toonen (Den Haag) 0-1. Eindstand: le prys Toonen, 2e prijs v. Oosten elk 2, Knuttel 1*/*, Midderman Vs p. In groep IV was Barendergt bij de lo ting gelukkiger dan zijn stadgenoten Uitslagen: mevr. R. Timmer (Den Haag), -C. v. Dijk (Wassenaar) 1-0, L. G. Ba- rendregt (LSG Leiden)-W. v. Beek (Bo degraven) 1-0. Eindstand: le prijs Ba- rendregt, 2e prijs mevr. Timmer elk 2«/» pnt. v. Beek 1, v. Dijk 0. In groep V speelde dr. Wilterdink niet erg gelukkig en viel net buiten de prij zen. Ir. G. Cool zorgde voor een Leidse overwinning. Uitslagen: Ir. Cool (LSG. Leiden)-dr. J. B. Wilterdink (LSG, Oegstgeest) (/»-'/», J. Roos (Haarlem)- F. M. Abrahams (R'dam) 0-1. Eindstand: le prjjs ir. Cool 2 pnt, 2e prijs Abrahams n.l.m. dr. Wilterdink elk IV», Roos 1 pnt. In groep VI «en complete victorie voor Let Nederlandse damesschaakl Uitslagen: mej. mr. P. C. de Klerk (Den Haag) Giesbergen (Alphen) 1-0, R. W. v. d. Waall (LSG. Leiden)-J: Lindner (Den Haag) 0-1. Eindstand: 1 mej. De Klerk 3 pnt, Lindner l«/«. v. d. Waal 1, Gies- bergen V». De LSB-leden Wat betreft de LSB-leden vinden we in de overige groepen als prijswinnaars, in groep VIII P. de Wekker (LSG) le prijs: groep IX Kleiweg (Alphen) er, Th. v. d. Oord sr (LSG) resp. le en 2e prijs. In X een verdienstelijke le prijs voor de 14-jarige Jan Kijne (LSG) en een tweede voor mr. v. Vught (Oegst geest). In groep XI le prijs voor F. v. d, Kaay (Philidor). In XII een le prijs voor J. A. F. Planjer (Leithen). In XIII een complete zege voor W. M. Rosdorff (Phi lidor) en in groep XV een le prijs voor Kardol (Alphen) en een tweede prijs voor W. de Haas (Philidor. Uitslagen en standen: VII: J. Hansen (Den Haag)-ds. P. J Mackaay (LSG, Leiden) Vi-Vt, H. v Baren (Utrecht)-A. Zweers (Alphen) 1-0. Eindstand: Hansen 2«/s, v. Baren 2. Mackaay l'/ï, Zweers 0. VIII: P. de Wekker (LSG)-J. J. A. ter Haar (Wassenaar, Philidor) 1-0. mevr. Beelaerts v. Blokland (Den Haag)-P. L. Wagenaar (Alphen) 1-0. Eindstand: De Wekker n.l.m. mevr. Meelaerts elk 2. Ter Haar 1«/-, Wagenaar IX: H. Kleiweg (Alphen)-dr. R. C. Bakhuyzen-v. d. Brink (Philidor. Lei den) 1-0, Th. v. d. Oord sr (LSG. Lei den)-^ v. Oosterom (Den Haag) 1-0. Stand: 1 Kleiweg 2Vs, v. d. Oord 2, v Oosterom 1, Bakhuyzen v. d. Brink V*. X: J. Kijne (LSG, Leiden)-W. D. Wie bes (idem) 1-0: J. v. Harten (Alphen>- rm. W. v. Vught (Oegstgeest) 0-1. Stand: 1 Kijne 2, v. Vught n.l.m. Wiebes elk lVt, v. Harten 1. XI: F. v. d. Kaay (Philidor. Lelden- G. P. Sluyts (idem) 1-0. mevr v. d. Klift (Den Haag)-C. v. d. Hoeven <LSG. Lei den) 1-0. Stand: v. d. Kaay n.l.m. mevr v. d. Klift elk 2, Sluyts en v. d. Toeven 1. XII: J. A. F. Planjer (Leithen)-J. Melse (Philidro) 1-0, J. A. G. Verkeuy (SPW)- J. M. Post (Haarlem) Vs-1/». Stand: Plan jer 2Vs, Post n.l.m. Melse elk IV», Ver- kuyl V«. XIII: W. M. Rosdorff (Philidor. Lei- den)-L. Segaar (Haarlem) 1-0, C. Cle ment (Lisse)-C. J. de Jongh (LSG, Lei den) 1-0. Stand: Rosdorff 3, Segaar 2. Clement 1, De Jongh 0. XIV: H. W. Markus (Den Haag)-A. J Bokern (Philidor, Leiden) Vi-Vs, mevr, v Zijl-Geenen (R'dam)-J. Nijenhuis (Den Haag) 0-1. Stand: Nijenhuis n.l.m. Mar kus elk 2, Bokern en mevr. v. Zijl 1. XV: A. D. Kardol (Alphen)-W. de Haas (Philidor, Leiden) 1-0, G. Bouw meester (Oude-Wetering)-G. Szirmai (LSG, Leiden) 1-0. Stand: Kardol 3. De Haas n.l.m. Bouwmeester elk IV», Szir mai 0. Na afloop van de partijen kon de voor zitter van het Leids Schaakgenootschap, ds. P. J. Mackaay, de Daniël Noteboom- wisselbeker uitreiken benevens de an dere prijzen overhandigen. Namens de deelnemers sprak het oud LSG-lid A. E. J. Modderman een dankwoord tot het LSG-bestuur. zangkoor. Toen het er bijna niet meer was heeft hij er zijn schouders onder gezet, zijn vrije tijd ter beschikking gesteld en gewerkt aan de opbouw van het koor. Daarvoor was de pastoor dankbaar en het verheugde hem dat hij de ju bilaris als blijk van waardering de onderscheiding kon overhandigen Pro Ecclesia et Pontifice'*. Mevr. A. C. J. Bultink-Ruygrok werd ver zocht bij haar man de onderscheiding op te spelden. De heer J. van Rooden feliciteerde de jubilaris met de verleende onder scheiding en bood ook de gelukwen sen aan van het zangkoor. Namens de leden bood hij de jubilaris een fraaie hanglamp en aan mevrouw Bultink een boeket anjers, aan. De heer P. Turkenburg, secretaris van het zangkoor had gedurende 30 jaar de jubilaris gadegeslagen. Met hem had hij al die jaren de trap naar de zangzolder beklommen en het was met grote waardering, dat hij van de trouw en vasthoudendheid van de ju bilaris kon getuigen. Velen zijn ge komen en gegaan maar Bultink bleef. Vanaf het begin was hij bestuurslid, Er waren 30 jaar geleden nog 4 le den, waarvan nog twee als organist, verbonden aan het zangkoor van de St. Martinuskerk, toen de jubilaris zijn taak begon aan de wederopbouw van het zangkoor. Hoe hij daarin is geslaagd kunnen we nu vaststellen. Maar niet als bibliothecaris of pen ningmeester, hetgeen hij ook jaren is geweest of vice-voorzitter liet hij zich gelden, voor alles was hij de ge wone koorzanger. Hij feliciteerde de jubilaris met de onderscheiding en ook mevrouw Bultink en tenslotte ook het koor, dat mee-glorieert bij de onderscheiding van een van zijn le den. De heer J. Versteege, de nestor van het zangkoor, bracht de jubilaris hulde voor de vriendschap tegenover hem zelf en de andere leden. De heer Bultink dankte daarna, mede namens zijn echtgenote, voor de hem verleende onderscheiding, de hulde hem gebracht en het cadeau van het zangkoor. Verdienstelijk was het werk feitelijk niet, want reeds vanaf zijn 12de jaar kende hij de noten be ter dan zijn catechismus en de zang was zijn hobby. Dat hij altijd aanwe zig was bij de kerkelijke plechtighe den was eigen belang, want zijn kin deren hadden opgemerkt dat hoe meer vader ging zingen, het aantal orders steeds groter werd merkte hij onder grote hilariteit op. Niettemin was hij groots op de pau selijke onderscheiding en daarvoor zeer erkentelijk, Hij beantwoordde de heren Turkenburg en Versteege als twee getrouwe vrienden en collega's. Voorts werd er koffie en gebak aangeboden en werden de aanwezi gen in de gelegenheid gesteld de heer en mevrouw Bultink-Ruygrok te feli citeren. DUIVENSPORT Verschuiving van wedvluchten naar de zaterdagmiddag Evenals in ons land zijn er ook in België kentekenen, dat deze sport zal worden overgeschakeld op zaterdag. Er zijn n.l. reeds enige kampioen schappen en verkopingen op zaterdag gehouden en het ziet er naar uit, dat in verband met de vijfdaagse werk week, de zaterdag zal gebruikt wor den voor bijzondere gebeurtenissen in de Belgische duivensport-wereld. Of dit betekent, dat ook het spel meer op zaterdag zal worden gehou den, blijft echter nog een open vraag. In ons land zijn bij de grote Ned. Alg. Bond van Postduiven en de Rotter damse Bond al verschillende vluch ten boven Parijs gepland op zaterdag. Het zal daarom heus zo lang niet meer duren of de gehele duivensport schakelt over naar de zaterdag, of schoon er nog wel degelijk rekening dient te worden gehouden met de ne ringdoende liefhebber en met hen, die hun arbeid nog belangrijk op za terdag moeten verrichten.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 11