en öit parijs DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 WT avondjapon van Marc Mohan (Dior). Van de linkerschouder is de stof aan de rugzijde benedenwaarts gedrapeerd. De onderstof is wazig groen. Op de foto wor den diamanten sieraden gedragen. „Biarritz", een avondjapon op knie hoogte van Jean Patou. Als materiaal is witte grove katoen gebruikt, bedrukt met marineblauw. De schouders zijn afgezet met fluwelen strikken, eveneens in ma rineblauw. „Pervenche", een deux-pieces in he melsblauwe wol van Jacques Heim. Het korte jakje heeft driekwart mouwen. Het hoedje is van Heim-Svend. „Cafe de Flore", een deux-pieces van Mare Bohan (Dior). De rok is van grijze flanel. De blouson is zwart, wit en grijs geruit. Ook hier weer de lage taille, Het strohoedje is groen. [japon in cerise De rok geeft lampion. Op de iten halsketting Foto's boven van links naar rechts: Een mantel van fuchsia rode wol van Pierre Cardin. De mouwen zijn zeer kort en de kraag ontbreekt. Opvallend is de grote gespsluiting. „Kiosque", een namiddag-tailleur van geranium-rode wol van Jean Patou. Op vallend is vooral het rechte voorstuk van de korte rok. De mouwen zijn driekwart gehouden. De stro-klok-hoed is eveneens geranium-rood. Een namiddagensemble van Yves Saint Laurent, die hiervoor blauw en groen bedrukte keper gebruikte. De japon is uitgevoerd in de eenvoudige prinses lijn. Mantel en tulbandhoed zijn van dezelfde stof. „Corisandre", een korte avondjapon in witte tule met broderie van LanvinCas tillo. De hoge taille wordt gemarkeerd door een abrikoos satijnen strikceintuur. De schouders zijn afgezet met parels. Hiernaast: „Normandië", een namiddag mantel van Pierre Balmain. Als stof is effen blauwe wol gebruikt. De kleppen van de zakken worden dichtgehouden door knopen. De mouwlengte is ongeveer 7/8. Witte schoenen en handschoenen wordt aanbevolen.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10