JACQUELINE (2) PROF. DUYNSTEE BEDANKT ALS LID VAN DE KVP Leidse zangeres Joke Bousie wint gouden Boys, Leiden, 38.6 p.; 14. The Rocking) beker op finalistenconcours „Crescendo" IN NAASTE TOEKOMST GEEN AANVAL «a» tat d, heer H* VAN INDONESIË OP NED N GUINEA cho,i,oar'een rt weik?mstw°°r.d die nog een te Aken Iwintig miljoen voor een beetle poeder van justitie, heeft vanmorgen in Den flink meisje Weerbericht Het weer in Europa O MAANDAG 26 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 van 't Duo Laros uit Noordwijkerhout, die op de sopraan-saxofoon en de banjo een uitstekende vertolking ga ven van de nummers „St. Philips- street break down" en .„The wild cat blues". Met 40.8 punten behaalde het duo een eervolle 7e plaats. De enige Noordwijkse finalisten waren „De Jo- janties", die op een geslaagd optre den kunnen terugzien. De dames Van der Meer en Droog zongen dat het een lieve lust was en oogstten een ovationeel applaus. Met 40.7 punten werden zij achtste in het eindklasse ment. De succesvolste en ongetwij feld gelukkigste deelnemer van de avond was mejuffrouw Joke Bousie uit Leiden. Prachtig zong zij „Pepito" en „Mexical Rose", waarbij zij door haar band werd begeleid. De jury- waardeerde haar optreden met 44.5 punten, waarmee zij beslag legde op de eerste plaats en tevens op de dooi de heer Hese uitgeloofde gouden be ker. Met slechts 1.1 punt verschil plaatste de tenorzanger H. Tol ui1 TWINTIG KALVEREN VERBRAND Heemstede zich als schitterende Verliest vertrouwen in de partijleiding versagen en aldus ons eergevoel te vergooien". Prof. Duinstee wijst er in zijn brief op, dat dit nu precies Bergstraat in Heesch (NB) zijn van- .„xi.x.u morgen dakloos geworden, doordat Vanmorgen is brand ontstaan in 'n tweede, hun huisje geheel afbrandde. Hun kalverschuur van landbouwer Tijhuis bezittingen gingen ook grotendeels in in Wijhe. Hierbij zijn twintig mest- De totaaluitslag luidt g de vlammen verloren. kalveren verbrand. Het overige vee 1. Joke Bousie and her band, 44 kon worden gered. De boerderij liep pnt.; 2. H. Tol, Heemstede^ 43.4 p.; De sterke wind wakkerde het vuur zware brandschade op, doch kon door 3. Conjunto Alégre, Rotterdam, 43..2 zo fel aan, dat toen de vrijwillige het optreden van de gemeentelijke p.; 4. Johnny and his bell Boys, Lei- brandweer uit Heesch aankwam, de brandweer van Wijhe en de bedrijfs- den, 41.7 p.; 5. Trio Mexico, Noord- de linoleumfabriek wijkerhout, 41.5 p.; 6. The Adlers, waar diegenen in Indonesië, die geen woning reeds vrijwel geheel in as lag. brandweer van overleg, NOORD WIJK heil zien in een weg vox» u,c„cgl - Prof. F. J. F. M Duynstee heeft vrezen. Prof. Duynstee verklaarde brand is geraakt is nog niet bekend, behouden. gisteren in een brief aan het dage- verder te móeten zeggen, dat hij gelijks bestuur van de Katholieke zeifs geen SChijn van verantwoorde- Volkspartij meegedeeld, dat hij be- ijjkheid voor een dergelijke politiek dankt als lid van de partij. Aanlei- wil dragen. Hij is er ook zeer door ding hiertoe, zo deelde prof Duyn- teleurgesteld, dat van de zijde van stee mede, is de redevoering die de de KVP slechts in afwerende zin is voorzitter van de KVP mr. H. W. van gereageerd op de oproep van het Ne- Doorn, op de statendag van de KVP derlandse episcopaat. heeft gehouden. DAKLOOS DOOR BRAND Prof. Duynstee verklaart in zijn brief o.a. het vertrouwen in de da- Vier bewoners van een houten gelijkse partijleiding te hebben ver- noodwoning in de Pater Van loren. Deze immers tracht, aldus Hoe het lichtontvlambare huisje in „Krommenie" gedeeltelijk worden Koog aan de Zaan, 41.3 p.; 7. Duo - - Laros, Noordwijkerhout, 40.8 p.; 8. De Jojanties, Noordwijk, 40.7 p.; 9. The Sunstar Combo, Bollenstreek, 40.2 p.; 10. H. van Gerven, Voorhout, 39.9 p.; 11. The Silly Saints, Zaan dijk, 39.7 p.; 12. The Strangers, Lei- Boys, Lisse, 38.5 p.; 15. The Rocking Ritme Boys, Leiden, 37.6 p.; 16. Jopie Lindhout, Vlaardingen, 37.1 punten. Nadat de heer Hooyberg de uit- prof. Duynstee, hardnekkig inzake west Nieuw Guinea een beleidslijn door te zetten, welke haar steriliteit bewees sedert begin 1946 en welke thans moet voeren tot een maximum aan nadelen en tot afwezigheid van positieve resultaten. Prof Duynstee citeert vervolgens in zijn brief aan het KVP-bestuur een uitlating van de partijvoorzitter, gedaan op de Sta tendag, teweten „onze partijleiding heeft nimmer ontkend, dat wij bij een werkelijke overmacht rustig zouden terugtreden, maar niemand mag van ons verwachten, dat wij bereid zou- Na het jubileumconcert van vrijdag- middag kwam er 's avonds aan de den avond en de receptie van zaterdag- festiviteiten rond het 65-jarig bestaan slag bekend gemaakt had, reikte de van „Cresendo" te Noordwijk een ein- heer Choufour aan alle deelnemers, TT- i de met de grootse finale van de door niet uitzondering van de kampioen Persconferentie minister Kennedy: het actiecomité bouwfonds Cresendo van de avond, een prijs uit,J>estaande uit een beker of krans. De hoofd- georganiseerde amateurwedstrijden in 111 nnnuiXJ iv/unuiliui VIUIXIX JUIII l IXU zitter van het comité, de heer J. se. Iedere deelnemers ontving boven. MEVROUW KENNEDY BEZOCHT DEN HAAG De Amerikaanse minister van jus- Toen zij het Kostuummuseum ver liet, liet mevrouw Kennedy zich voor- waarna de voorzitter van de jury, de heer B. C. Hooyberg de namen van De heer Choufour bracht dank aan zijn medeleden bekend maakte. Het iUfy en deelnemers en speciaal aan college werd voor de laatste maal ge- de heer Hese voor diens prachtige stellen aan de twee voor het museum vormd door mevr. G. de Jong-Rijnders medewerking in het welslagen van postende vrouwelijke agenten. en de heren A. de Jong N. van Am- wedstrijden. Verder deelde hij me- Tot verrassing van beide agenten mers, J. Koemans en H. van den Boo- £e comjté ophield te bestaan. - - - - Het nieuwe actie-comite - het bestuur neemt de taak over - tl +1 titie Robert Kennedy heeft maandag speldde mevrouw Kennedy hen een gert. De zestien finalisten hebben een den zijn zonder strikte noodza k persconferentie in de Ameri- broche op de revers, voorstellende de sportieve strijd gestreden en hebben van Crescendo ZOETERWOUDE zegd sterk de indruk te hebben, dat Kennedy in de laatste wereldoorlog gemaakt, hetgeen het beste werd ge- Ue eerstvolgende wedstrijd vindt de Indonesische regering in de naaste door een Japans schip werd overva- demonstreerd door de vaak sterk af- Piaats op o oktober. I I toekomst geen aanval op Nederlands ren. In de broche staat gegraveerd wijkende puntentoekenning. d &P Uiiff IC Nieuw-Guinea beoogt. „Kennedy 60". De spits van het programma werd Indonesië is er weliswaar op uit Tot besluit van haar bezoek aan afgebeten door „The Hawaiien Ritme -a- Nieuw-Guinea onder zijn bestuur te Den Haag begaf zij zich naar de Boys" uit Leiden, die later op de krijgen, maar wenst dit door middel ambassadeur in ons land, waar zij avond nogmaals zouden optreden on- Kath. Vrouwengilde. Voor de van vreedzame onderhandelingen met de echtgenoten van de stafleden der de naam „The Rocking Ritme cursus „reparatie in de huishouding", met de Nederlanders. Kennedy wees van de ambassade, de kofie zou ge- Boys". Het in keurige kleding gesto- welke morgenavond half acht aan- er op, dat de Verenigde Staten bruiken. Voor de ambtswoning kreeg ken bandje zal mogelijk met wat meer vangt in het Don Boscohuis kan men In de tot besmet gebied verklaarde vriendschappelijke betrekkingen met zij door de veertienjarige Ellen Te- oefening een hoger muzikaal niveau zich nog aanmelden. Tevens wordt Westduitse stad Aken, waar reeds 63 beide landen onderhouden. gelaar namens de directie van „De bereiken. Ditmaal kwamen zij niet herinnerd aan de laatste kaartavond mensen in quarantaine worden ge- Een vreedzame oplossing van het Keukenhof" een boeket bloemen aan- verder dan de 13e en 15e plaats. op 28 febr. om 8 uur in het parochie- houden omdat men vermoedt, dat zij probleem moet door redelijke men- pokken hebben, is zaterdag een der- sen kunnen worden gevonden. Vol- tienjarige jongen met verschijnselen, gens Kennedy is het probleem in bei die pokken deden vermoeden, in het de landen emotioneel geladen, ziekenhuis opgenomen. Hij bleek Op de vraag wat de Ver. Staten evenwel aan een andere huidziekte te gaan doen als Indonesië wel mocht lijden. aanvallen, antwoordde hij te hopen, Ook in een ziekenhuis bij Mon- dat dat niet zou gebeuren. Mocht het schau is een vermoedelijke pokken- echter wel zover komen dan zullen patiënt opgenomen. Het betreft een de Ver. Staten op dat ogenblik hun 41-jarige vrouw, die in het zieken- besluit nemen. huis werkzaam is. Over zijn bespreking met minister Luns die hij voor de persconferentie had gehad, zei Kennedy, dat de ge- dachtenwisseliing erg nuttig was ge- rp weest en dat een groot aantal onder- 1 l note van de Amerikaanse minister J 1 Haag in de Amerikaanse ambassade De Amerikaanse politie heeft za- een ontmoeting .gehad met vrouwe- terdag in New York een man gear- lijke leden van de staf. resteerd, die 40 kilo zuivere heroine „hierna stond een bezoek aan het vervoerde. Volgens functionarissen Nederlands Kostuummuseum aan de vertegenwoordigde dit op de zwarte Lange^verberg op het programme. geboden. Een openbaring was het optreden huis. markt een waarde van ongeveer 20 miljoen dollar. Hier werd mevrouw Kennedv ont vangen door mr. L. J. F. Wijsenbeek, tf"*i„ov, directeur van de gemeentelijke dienst Vijf rechercheurs van de af g vQor schone kunsten, en door de heer E. P. C. van Vrijberghe de Koningh (beter bekend onder zijn acteurs- naam Cruys Voorbergh), de oprich ter van het museum. verdovende middelen en zes New Yorkse detectives arresteerden de man, toen deze uit een kelder kwam van het flatgebouw, waarin hij woont. Het is de 31-jarige havenar beider Anthony Fuca. Bij het verla ten van de kelder had hij twee zak ken bij zich. Nadat hij overmeesterd was bleken deze heroine te bevat- ten. Sinds zijn arrestatie in januari op beschuldiging van het in bezit heb ben van verdovende middelen, waar bij hij voorlopig in vrijheid werd duwd. Een inspecteur van politie heeft meegedeeld, dat de heroine is bin nengesmokkeld in een auto met Frans nummerbord, die met een Minister waarschuwt gemeentebesturen Voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk overleed, geheel onver wacht maar niet on voorbereid, onze lieve man, vader- en be- huwdvader, behuwd zoon, broer, behuwd- broer en oom JACOBUS LEONARDUS RUIJGROK echtgenoot van Cornelia Maria Westgeest op de leeftijd van 67 jr. Uit aller naam: C. M. RUIJGROK Kinderen en Kleinkinderen Wassenaar, 24 febr. 1962 Oostdorperweg 195. Rozenkransgebed maandagavond te 7.30 uur in de kerk. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden dinsdag 27 febr. a.s. te 10 uur in de parochie kerk van de H. Jozef (Deijlerweg), waarna de begrafenis vanuit de kerk te circa 11.15 uur op de r.k. begraafplaats St. Willibrordus (Kerk straat). Strafvervolging dreigt als gebouwd wordt steld,"Jis "hij 'zonder ophouden gescha- zonder Rijksgoedkeuring De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zal niet aarzelen 2 B.z.a. nette alleenst. een gemeente de haar gegeven be- dame als gezelschapsjuffr. voegdheden tot het verlenen van Ook genegen lichte werk- Frans schip naar Amerika is ver- *3™- SSfeX g^nTd op betrekking hebbende voorschrif- of Oegstgeest. Brieven on ten niet nauwkeurig in acht neemt. Dit heeft de minister in een circu laire aan de gemeentebesturen mee gedeeld. Volgens de wederopbouwwet voerd. blad. no. 6129 bur. van dit j* Aank. aaaisters gevr. 'eenendaals borduurin- Haarlemmerstr. Bij het oversteken is de 54-ja rige heer J. H. Bode uit Asperen, za terdagavond op de provinciale weg voigens ue weuwupuuuwwci »o rirditino- nabij Leersum door een personenauto overtreding van het verbond om be- richting, gegrepen en op slag gedood. trokken te zijn bij het voeren van Premier Ohroesjtsjov is maaJJ" werken zonder de vereiste rijksgoed- dag van zijn verblijf te Sotsji aan de keuring een economisch delict. De 2 Gevraagd 2e of 3e be- Zwarte Zee in Moskou teruggekeerd wet ecBonomjsche delicten is hierbij Op het Venezolaanse eiland van toepassing. Derhalve lopen ook K^aaifDe Margarita is zondagochtend een twee- gemeentebestuurders en de met de Kemnenaerstr. 20 Oeest- motorig vliegtuig van de plaatselijke uitvoering van besluiten belaste amb- eeest 26585. luchtvaarmaatschappij Avesa bij een tenaren het risico van vervolging we- landing verongelukt, waardoor 22 gens deelneming aan een strafbaar mensen negentien passagiers en feit De voorschriften worden niet 2 Bijverdienste-tippen drie leden van de bemanning om aneen overtreden wanneer de ge- voor thuiswerk, folders het leven gekomen. meentelijke bouwvergunning wordt bez- V1.1- Fostbus zi, De gezagvoerder van een Ameri- afgegeven alvorens een rijksgoedkeu- n.i.AmDacni. kaanse bommenwerper is bover. j^g js verleend. Dit is o.m. ook 't ge- Groenland uit een ontsnappingsluik Val als het in de rijksgoedkeuring 2 Een meisje gevraagd gevallen, dat per ongeluk losraakte vermelde verwerkingsbedrag niet voor 2 ochtenden in de toen hij probeerde een defect in de overeenstemt met dat van de bouw- week. Hofdijk 44 Oegst- elektronische apparatuur te verhel- vergunning of wanneer tijdens de uit- geest, tel. zzwu. pen. Hij viel van een hoogte van voering van het werk het in de rijks- 9.500 meter. goedkeuring vermelde verwerkmgs- Dinsdag koopjesdag. Een der voornaamste straten bedrag in belangrijke mate worat p^Jq gr karbonade met een van Key West, Florida, zal „General overschreden, en in beide gevallen klein beentje 1.68: 500 gr. John Glenn street" worden genoemd, geen aanpassing plaatsvindt. Het is varkens rollade f 1.98, 400 De astronaut is luitenant-kolonel, gebleken, dat in een aantal gevallen gr. rund:_en varkens,ge- maar het stadsbestuur rekent op een hieraan niet te hand wordt gehou- hal aanzienlijke promotie. den. „akt 0.98. Slager Gelder- blom, Noordeinae 37. Heden overleed tot onze diepe droefheid, mijn lieve vrouw, onze zuster, behuwdzuster en tante op de leeftijd van 63 jr. Leiden, 24 febr. 1962 Kerksteeg 2a. Thuis geen bezoek De overledene is opge baard in één der rouw kamers Van der Luit, Haagweg 31, Leiden. Bezoek dinsdagavond van 7-8 uur. De begrafenis is be paald op woensdag 28 febr. a.s. om 12.30 uur op „Rhijnhof". J. H. TEEUWEN ARTS Praktijk hervat 2 Per half maart perso neel gevraagd voor bloe misterij, vast werk, mnl. of vrl., eventueel ook los personeel. Th. J. van der Zwet, Noordeinde 153, Roelofarendsveen. 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen. o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef. 34403. 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. 2 Gelmok. het beste op het gebied van lederen kleding. Alléénverkoop: Gebr. Huisman, Hoge- woerd 6668. 2 Mooie blauw-witte kin derwagen aangeb Frans model in prima staat. Te gen elk aann. bod. Woon ark De Kleine Wereld, J. Steenlaan 9, Warmond. 2 Vulcona kolenhaard voor kolen no. 3 aangeb. tegen elk aann. bod. Woon ark „Ki-tty" Jan Steenlaan 9, Warmond, tel. 884. Enkele zo goed als nw. bromfietsen o.a. Batavus Super, Berinie, Magneet. Financiering mogelijk. V. d. Meij, Middelweg 29, Lei den, Gevraagd ervaren BROODBAKKER Bakkerij DIJSSELBLOEM Hogewoerd 128, tel. 20331 GEVRAAGD een voor de huishouding voor de gehele dag. Meerdere hulp aanwezig. Aanmelden K. J. Nagte- gaal, Cobetstraat 87 tel. 23964. 2* Postzegels. Verzame laars, ontvangt u reeds ons gratis maandbericht? Vraagt er even om. Te koop gevraagd, verzame lingen, partijen en restan ten postzegels. Gaarne aanbied»ng. Van Leeuwens postzegelhandel, Lokhorst straat (Pieterskerkgr.). 2 Ficus te koop, lang 1.80 m. Te bevragen Maredijk 2 Carnaval? feesthoeden; feestneuzen; waaiers; feeststokken; snorren; guirlanden; lam pions; knalerwten: serpen- tinebommen, tambourains; sambaballen; serpentines; confetti; scherts-, goochel en fopartikelen, koopt U voordelig bij: Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 2 Wasmachines 135.-; nog enkele dure machines iets beschadigd 155.-, centrifuge. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. 2 Afgetobd? Lusteloos? Schieffers bloedwijn maakt energiek. Bij uw apoth. en erk. drogist. 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine 1960. Erkende bonds-autorij school „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52. Woubrugge tel. 286; Leiden, tel. 26753. 2 Te koop aangeboden 2 geobileerde herenfau- teuils, prijs ƒ60. 3e Poel laan 14. Lisse. 2 Eet nu weer kalfsvlees 500 gr. kalfslapjes f 1.! 500 gr. kalfsfricandeaulap pen 2.08, 500 gr. kalfsfri candeau 2.28. Slager Gel derblom, Noordeinde 37. 2 Te koop wegens ver trek Zündapp Bella scoo ter 200 cc met passend zij span in goede toestand Steib t.e.a.b. Tel. 30491. H Baljet, Gerrit Kasteinstr. 80, Leiden Z.-W, ALBERT HEIJN vraagt Joiigettuin ter opleiding in het levens- middelenbedrijf, 15-18 jr. Wij bieden u een prettige werkkring met gunstige arbeidsvoorwaarden o.a. naast de wekelijkse vrije middag één extra vrije dag per 14 dagen, afwis selend op maandag ei zaterdag bedrijfskleding 'in bruik leen vergoeding van even tuele reiskosten. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de bedrijfsleider van ons fi liaal Kempenaerstraat te Oegstgeest. 2 Versleten boorden? Nieuwe boorden l iet ste vige voering op elk over hemd 2.95; aannaai-bojr- den 2.-. Herenmode War- necke, Haarlemmerstraat 158, Leiden. 2 Hardnekkige hoest? Prikkel- en kramhoest? Nacht- en rokershoest? bronchicum Elixir helot snel en zeker. Flacon 2.- bij elke drogist. 2 Gebioken ruiten, gla? in lood-rep. worden dooi mij met spoeo hersteld Glasreparatiebedi ijf D Galjaard. De Sitterlaan 76 tel. 32916. 2 Koelkast 135 liter prijs inclusief groentelade f min 10% korting, voor iedereen die lid wordt van onze Consumentenorgani satie. Postbus 158. Leiden. helpt prompt, geeft lucht 1.45 per tube by uw apoth en erk. drogist. 2 Credieten t.m. 3000 (voor iedereen en zonder borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel di rect van fabriek leverbaar, uiterst soepele betalingsre geling, strikte geheimhou ding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen of folders Postbus 538 Den Haa^ 2 Te koop Bedford '53 caravan, bedford '56 bestel schuifdeuren. Noordwijk tel. 2680. ingi witten! Wonderverf verven klaar is Kees. Ho- ge glans, enorme dekking. Irootste keus R. en D. be hang voor elke beurs. L koopt prettig en rustig. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62 tel. 23123. Erkend schilder - behanger. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt 11.15 uur). WEINIG VERANDERING Overdrijvende wolkenvelden met plaatselijk wat lichte sneeuw. Matige tot krachtige, i langs de Wadden tijdelijk harde 5 oostelijke wind. Overwegend lichte vorst. HELSINKI geh. bew. -4 -9 STOCKHOLM sneeuw -1 -4 OSLO onbew. -3 -6 KOPENHAGEN zw. bew. -1 -3 ABERDEEN zw. bew. 5 0 LONDEN sneeuw 3 -3 AMSTERDAM sneeuw -1 -4 BRUSSEL onbew. -1 -6 LUXEMBURG zw. bew. -2 -7 PARIJS onbew. 2 -6 BORDEAUX geh. bew. 8 3 GRENOBLE sneeuw 4 -0 NICE regen 8 4 BERLIJN sneeuw -3 -5 FRANKFORT geh. bew. -1 -5 MüNCHEN geh. bew. -2 -7 ZURICH zw. bew. -1 -4 GENèVE sneeuw 2 -3 LOCARNO sneeuw 3 -1 WENEN zw. bew. -3 -6 ATHENE h. bew. AJACCIO 1. regen 12 9 MADRID 1. bew. 9 4 MALLORCA h. bew. 15 10 LISSABON h. bew. 14 8 PAUZE Paus Jan heeft een lelijke streep gehaald door de rekening van hen. die in de liturgie het Latijn dachten te vervangen door de landstaal. De „apostolische constitutie" laat nau welijks een uitvlucht open. Zij zal ongetwijfeld terleurstelling brengen bij de velen, die voorstander zijn van een „nationalisering" van de li turgie. De paus bekijkt deze zaak precies andersom. Hij bekijkt haar als wereldherder. Daarvoor is hij dan ook paus! Hij wenst juist de interna tionalisering te bevorderen. Dat is moderner in deze veranderende sta- ten-gemeenschap. De Wereldkerk heeft meer dan ooit behoefte aan een gemeenschappelijke taal, een soort Esperanto. En niet alleen als voer taal, maar ook in de liturgie. Natio nalisering van de liturgie kan tot grote moeilijkheden leiden in meer talige landen zoals België, Zwitser land, Afrika, Amerika. En in Neder land de Friezen niet te vergeten! Maar aan het gebruik van het Latijn zijn ook bezwaren verbonden. Daar over morgen meer. PUZZEL No. 525. Hor. 1. vaartuig, 8. voor voegsel, 9. vermoeid, 10. voorzetsel, 11. hoenderachtige vogel, 13. lengte maat (afk.), 14. dolmakende gift plant, 16. water in Limb., 17. zee engte tussen Seeland en Zweden, 18. jaargetijde, 20. water in N. Brab., 22. ontkenning (spreekt.), 23. mount (afk.), 24. voedsel om te lokken, 26. steen, 27. beperking, begrenzing. Vert. 1. ruwe grondstof, 2. tel woord (Eng.), 3. geheel de uwe (afk. Lat.), 4. spoorrichel, 5. voorzetsel, 6. tevens, 7. kwelling, 11. graan ,12. deel van het circus, 14. duinvallei, 15. rund, 19. broedplaats v. vogels, 21. streling, 23. maand van het jaar, 25. stapelmeter (afk.), 26. karaat (afk.). Oplossing morgenavond. PUNT

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3