BINNENKORT GRJTE AUTO-SH01HI bü MATZE WOENDAG 21 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA - Lenteweelde in Stadsgehoorzaal In de stadsgehoorzaal te Leiden de- den gistermiddag vijf charmante mannequins met 'n fleurige en kleur rijke mode-kollektie een lente-zonne tje schijnen. Het damesweekblad „Libelle" is er in geslaagd een kol- lektie samen te stellen van modieuze en draagbare modellen met een flat teuze en aparte lijn, bovendien zijn de modellen van dien aard dat ook minder ervaren naaisters zich er met een gerust hart aan kunnen wagen. Verschillende Haute Couturiers hebben hun medewerking verleend aan het ontwerpen van de modellen voor deze show, zoals o.a. Bob Bug- nand, die de ontwerper is van de garderobe van mevrouw Kennedy en Estérel, die Fara Diba en Brigitte Bardot tot zijn klanten kan rekenen. De gerende lijn in de rokken wint steeds meer terrein. Verder zien we veel garneringen zoals strikjes, ruches kantjes etc.. Denim, het materiaal dat enkele jaren geleden speciaal voor spijkerbroeken etc. werd gebruikt, is tegenwoordig verkrijgbaar in vele gezellige kleuren, streepjes en ook bedrukt. Libelle maakte er leu ke japonnen en verschillende strand- ensembles van. In het toonaangevende Parijs zijn op verschillende shows nachthemden gesignaleerd, dus óók op de Libelle-show. Er waren enkele schattige exemplaren gegarneerd met valenciennes, al dan niet gecombi neerd met duster. De japonlijn is vloeiend, hetgeen slanker doet lijken en veel mooier staat dan wanneer de japon zo strak om het lichaam spant. Dunne, soepele wollen stof en zomer- tweed zijn gebruikt voor costuump- jes en voorjaarsjurkjes, terwijl de zomerjaponnen voor het merendeel van mooie kwaliteiten katoen wer den gemaakt. Zeer chique, doch een voudig van lijn waren de lange avond japonnen. Witte broderie gecombi neerd met satijn vormden het mate riaal voor het bruidstoilet Het strap less jurkje, waarover een jasje werd gedragen, doet het met een kleu rige corsage ook bijzonder goed als avondjapon. E. M. B.-E. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 21 FEBRUARI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk 7 uur nam. K O. Prof. dr. P. Hendrix. „De Oude Ke rk in Rusland", 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuis. Tuiinbouw en Plantkunde, In de Vergulde Turk, 8 uur nam. vergade ring. Kath. Leidse Ouderraad. Forum 8 uur nam. St. Ant. Clubhuis. DONDERDAG 22 FEBR. Huish. en gezinsvoorlichting. Le vendaal 1. Cursus lampekappen ma ken. K O. en LJA. Toneelst. Schouw burg 14.30 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO afö. Leiden. Jeugd EHBO, aanvang 7 uur gebouw GG en GD. APOTHEKERSDIENST VOORSCHOTEN BURGERAVOND De opkomst gisteravond in het Cul tureel Centrum van hen, die zich in juli, augustus en september van het vorig jaar in Voorschoten hebben ge vestigd, vormde andermaal het be wijs, dat de instelling van burger avonden een goede gedachte is ge weest. Representanten van het ker kelijk, cultureel en maatschappelijk leven in Voorschoten waren aanwe zig om - elk op hun eigen terrein - de nieuwkomers eventueel verlangde inlichtingen en uiteenzettingen te verstrekken. Burgemeester De Kool gaf op de van hem bekende vlotte wijze een algemeen overzicht van het gemeentelijk bestuursbeleid. Ook gaf hij een toelichting op de samenstel ling van de bevolking, op de woning bouw, de uitbreidingsplannen en de voordelen, die Voorschoten als woon plaats biedt. Hierna volgde een muzikaal inter mezzo. Hanni Vermet speelde op ver dienstelijke wijze een prelude voor piano van Rachmaninoff en voorts zong zij, begeleid door de heer J. Ro zendaal, twee aria's, resp, uit De bar bier van Sevilla en uit Gianni Schic- chi. Wethouder Schrama gaf vervolgens een voor de nieuwe gemeentenaren interessante toelichting op het ge bied van onderwijszaken, culturele zaken en sociale zaken. Voor de pauze werd nog een programma van kamermuziek uitgevoerd, waaraan medewerkten mevrouw Chr. C. West- zaan-Zijlstra (zang), en de heer W. Rozendaal (viool), beiden met piano begeleiding van mevrouw M. Groot- Kingma en de heer J. Rozendaal. Na de pauze was er voor de nieu we inwoners gelegenheid kennis te maken met het college van b. en w., de raadsleden en representanten op velerlei gebied. Jaarfeest Vrouwengilde Zondag 25 februari a.s. viert het Kath. Vrou wengilde, afd. Voorschoten, zijn jaar feest. De amateur-toneelgroep „De spelers van Sint Vincent" uit Leiden onder regie van pater A. Beekman o.f.m. zullen opvoeren het toneel stuk „Als de Klok waarschuwt", een amusante mysterie in drie bedrijven door R. en C. Feenstra. Ieder lid mag een introducé boven de 16 jaar mee brengen. In de pauze is er een grote verloting. De avond begint om 8 uur in het Bondsgebouw. Aanvulling raadsagenda Op de te houden raadsvergadering op vrij dag 23 februari a.s. zal ook nog in behandeling komen een voorstel van b. en w. tot het beschikbaar stellen van een krediet van 2.800 ten be hoeve van de uitreiking van herden kingsbekers aan de schooljeugd bij gelegenheid van de viering van het 25-jarig huwelijksfeest van het Ko ninklijk paar. Contactorgaan i.v.m. brooddistribu tie De gemeente Voorschoten zal deelnemen in het contactorgaan als bedoeld in de door de bakkers getrof fen regeling bij de brooddistributie. De juridische adviseur van de bak kers, mr. M. J. Broekhuijsen jr, heeft de gemeente medegedeeld, dat van een bevredigende oplossing gespro ken kan worden. Daarom willen b. en w. meewerken aan de totstandkoming van het contactorgaan. Aan de advi seur is een opgave verstrekt van vier personen, waaruit een tweetal personen zal worden aangezocht in het Contactorgaan zitting te willen nemen. Uit de afdeling Voorschoten van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening zal ook 'n vertegenwoordigster worden aange zocht. Deze federatie moet als repre sentatief worden beschouwd voor de Voorschotense huisvrouwen. B. en w. verwachten, dat thans spoedig uit het Contactorgaan de te formeren klach tencommissie haar werkzaamheden zal aanvangen. Postkantoor Aan de Directeur- Generaal van de PTT is een verzoek gericht om het postkantoor ook in de middagpauze voor het puibliek te doen openstellen. Antwoord is nog niet ontvangen. Aanschaffingen brandweer De brandweer te Voorschoten is uitge breid met 11 nieuwe leden. Deze moeten voorzien worden van de ver eiste brandweerkleding. Kosten on geveer ƒ200,per man. Van de ove rige leden zal ook de uitrusting gro tendeels moeten worden vernieuwd. Kosten ongeveer 2300,De nieu we leden zullen door middel van een brandalarminstallatie moeten kun nen worden opgeroepen. De kosten worden begroot op 150,per wo ning. 3 Extra-aansluitingen vergen een bedrag van 850,Voorts dient te worden overgegaan tot aanschaf fing van een kleine motorspuit, zulks voor de suppletie van de watertank van de hoge-drukautospuit. De zo genaamde babyspuit zal met de grote brandweereenheid worden meege voerd. Al met al vragen b. en w. voor de diverse voorzieningen een bedrag van 9000,—. Telefoonverkeer tussen Den Haag, Rotterdam en Utrecht gestoord Het telefoon-, telex- en telegraaf- verkeer tussen Utrecht en Den Haag en Rotterdam plus omringende plaat sen is door 'n kabelstoring bij Utercht ernstig ontwricht. De storingen wer ken ook verder door naar het oosten. De storing trad gisteravond op in de buurt van 't homoepatisch zieken huis in Utrecht. Men neemt aan dat de kabels daar tengevolge van werk zaamheden beschadigd zijn, zodat er water door de loodmantels kon drin gen. De herstelwerkzaamheden kun nen nog wel de gehele dag in beslag nemen. De beschadigde dubbelkabels verbinden Utrecht met Waddinxveen en verzorgen normaliter het gehele telegrafische verkeer van Utrecht en omgeving met de grote steden en om liggende plaatsen in het westen. Tus sen Utrecht en Den Haag liggen 79 en tussen Utrecht en Rotterdam 76 kabels. Hiervan kunnen er resp. nog maar acht en zeven worden gebruikt. De PTT verzoekt het publiek zo wei nig mogelijk op te bellen om het hoogst noodzakelijke verkeer dat pri mair gebruik moet woeden voor in ternationale gesprekken, niet in nog meer moeilijkheden te brengen. De PTT is sinds vannacht druk bezig met de herstelwerkzaamheden. Een van de twee beschadigde dub belkabels tussen Utrecht en Wad dinxveen kon vanmorgen te kwart over elf weer in gebruik worden ge nomen. Dit betekent, dat momenteel ongeveer de helft van het normale aantal verbindingen tussen het tele foondistrict Utrecht, Rotterdam en Den Haag met omliggende plaatsen mogelijk is. De tweede kabel zou waarschijnlijk om ongeveer drie uur vanmiddag gerepareerd zijn. Ook in de verbindingen tussen Utrecht, Breda en Goes deden zich stagnaties voor, omdat enkele lijnen door de beschadigde kabel lopen. Het zelfde geldt voor het verkeer tussen Den Haag en Rotterdam enerzijds met Groningen, Zwolle, Deventer, Hengelo, Arnhem, Nijmegen en om liggende plaatsen anderzijds. 150 gr. verpakte GOUDTRUFFELS voor 35 et., Tutti Frutti per Vs pond 0.55 Pruimen, p. Vi pond 0.49 Blanke appelen, per 100 gram 0.50, 0.55 Abrikozen. per Vï pond 0.69 Appelmoes, per literblik 0.75 Gemengde nootjes, per blik 0.98 Ananas, per literblik 1.29 Abrikozen, per literblik 1.19 Koffie, per Vï pond 0.65, 0.98, 1.25 Bij elk V» pond koffie Vi pond KOEK voor 35 ct. Taaie bitterkoek, per Vï pondszak 0.65 Kermisbiskwie, per Vï pond 0.35 Grote walkoek 0.59 Appelstroop, per beker 0.49 Pruimenjam, per pot 0.55 Pindakaas, per pot 0.55 Nu voor 1 gulden! 2 literblikken Spinazie 1. 2 literblikken Erwten-wortelen 1. 2 potten Wortelen 1. 2 potten Bruine bonen 1. 2 literblikken Bruine bonen 2 literblikken Kapucijners 3 halve literblikken Doperwten 8 blikken Tomatenpuree 3 halve liter Erwten-wortelen Morsstraat 50 Hoge woerd 115 Z* Gevraagd: voor het a.s. bollenseizoen en voor vast: enige flinke meisjes en werksters. Ook voor week ends, enige dagen p.w. of avonduren. Hotel-rest. De Nachtegaal, Lisse. 1.— 1.— 1.— 1.— 1.— Adverteren doet verkopen 'Z Gevraagd: prima werk- ster voor de morgenuren. Loon 1.75 per uur. Br. on der no. 2672 bur. v. d. bl. £5? Hulp gevraagd: 1 och tend of middag per week. Jan Lievenstraat 35, Lei den. Gevr. eerlijke nette werkster: ma., woe., vrijd. van 912 uur. Zoeter- woudsesingel 13 2* Gevraagd: smidsknecht bekend met hoefbeslag en landbouwwerktuigen; bij: G. Wieman, Zuideinde 1, Zevenhoven. 3T Actieve jongeman zoekt bijverdiensten voor de avonduren of voor de zaterdag (in bezit zijnde van rijbewijs B-E). Br. on der no. 2663 bur. v. d. bl. 2? Flinke werkster gevr. voor 6 uur per week. Tij den zelf te regelen. Scham- Eer, Hugo de Grootstr. 17, eiaen. 2* Huish. hulp gevraagd Zelfst. kunnende werken, voor 4 of 5 ochtenden per week. Goed loon. Geen winkelwerk. Warnecke, Stationsweg 22. Aanmel den na 18.30 uur. 5? Gevr.: net meisje 15 a 16 jaar, voor de morgen uren, van dinsdag tot vrij dag. De 3 Eenen, Haarlem merstraat 111, Leiden Nette huishoudelijke hulp gevraagd voor 3 of 4 uur per week bij 2 perso nen. Schelpenkade 51a Typistes en administr. krachten gevr. voor tijde lijk, gehuwd geen bezwaar goede beloning. Soli. Tyoe bureau Leiden, tel. 33576. 2" Carnaval? Maskers; feesthoeden; brillen; feestneuzen; parasols; waaiers; feeststokken; snorren; guirlanden; lam pions; knalerwten; serpen tines; confetti; scherts-, goochel- en fcpartikelen, koopt U voordelig bij: Paddenburg, Nieuwe Rijn 2T Gevr.: vrijstaand huis met tuin, minstens 4 slaap kamers, hoge huur geen bezwaar. In ruil voor zeer mooie flat; 5 kamers, blij vend vrij uitzicht. Huur 70.- per maand Br. onder no. 5814 bur. v. d. blad. Verkouden? Verstopte neus? Pini-olin neuszalf helot prompt, geeft lucht 1.45 per tube bij uw apoth. en erk. drogist. 2» Woningruil: aangebo den te Sassenheim 6-ka- merwoning, nieuwbouw. Gevraagd: o- of 6-kamer- woning te Leiden, Leider dorp, Roelofarendsveen of Oude Wetering. Br. onder no. 2670 bur. v. d. blad. 2* Enkele goedkope hand naaimachines, m prima st., compl. met kap 35.-: mo derne handnaaimachines, in koffer, als nieuw 75.-, 95.-. Verkoop met garan tie. Herenstraat 23. Leiden telef. 32027 Voor 3lauwd*ukwe%k ROUWCIRCULAIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS- KAARTEN BIDPRENTJES FOTO-BIDPRENTJES N. V De Leidsche Courant PAPcNGRACHl 32 L=lL>tN

Leidse Courant | 1962 | | pagina 6