lenteprinses Wm& Italiaanse moöekoninqen maken van de vrouw een »**v Wj <*r -<• 'C - 5 /V - •«•f Linksboven: „Antonelli" uit Rome presenteert deze witte kanten japon met rond decolleté en klokrok. Erbij hoort de vlammend-rode zijden cape met splitten aan de zijkant, waar de handen door kunnen worden gestoken, heeft ge strikte lintjes op de schouders. Linksmidden: Delia Biagotti ontwierp deze combinatie van japon met jakje. Hierbij werd zwarte shiffon gebruikt. De mouweinden van het jakje, en de japon zijn afgezet met zwarte organza franje. Linksonder: Van de Florentijnse ontwerper „De Luca" is dit stijlvolle pakje van jersey-wol. Mouwloos met een rech te kraag en een gladde rok is het uiterst simpel te noemen ware het niet, dat de witte strook en de zwarte garnering van het jakje het geheel aanmerkelijk verlevendigt. Het zwart strooien hoedje is van „Venturi". Middenin: Een tailleur van Veneziani, die hiervoor rode wollen stof gebruikte. Het jasje is kort gehouden. Opval lend is vooral het hoedje. Rechtsboven: Een nootbruin linnen namiddagensemble van Veneziani. Het netwerkmotief op de bolero komt ook op de onderzijde van de rok voor. Er wordt een wit bloemhoedje bij gedragen. Rechtsmidden: een elegant pakje van Renato Balestra, die hierbij blauwe sjantoeng verwerkte. De blouse, de mouw einden en het hoedje zijn van witte zijde met blauwe stippen. Rechtsonder: Een enorme strik: dat is het eerste wat op valt bij dit mantelpakje van de Italiaanse ontwerpers „Min- golani Gugenheim" uit Rome. Het materiaal van het mantelpak is heldere groene wol. De blouse is van bedruk te stof in groen, bruin en zwart en is aanmerkelijk langer dan het korte jakje met de halve mouwen. Het geheel wordt gecompleteerd door een wit hoedje.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 6