Schepen vermist MAANDAG 1.9 FEBRUARI ly«2 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 PAUSELIJKE INTERNUNTIUS OP STUDENTENCONGRES TE LEIDEN Met een gala-bal in de Stadsge hoorzaal zijn gisteren de katholieke studentendagen te Leiden besloten. Ook de laatste dag gaf veel belang rijke stof van bespreking en over peinzing. Een tegenslag moesten de congressisten verwerken: mgr. Jan sen, met griep aan het bed gekluis terd, kon niet de plechtige Hoogmis in de Lodewijkskerk opdragen; was uiteraard ook niet bij de zondagmid dagvergadering van de Unie van Ka tholieke Studentenverenigingen in Nederland, die 's middags in het Aca demiegebouw aan het Rapenburg te Leiden werd gehouden. Wel was hier aanwezig de pauselijke internuntius, Z.H. Exc. Giuseppe Beltrami, alsme de de rector magnificus van de Leid- se universiteit, prof. dr. G. Seven- ster, de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot en wet houder S. H. Menken en voorts was er een keur van verenigingsbesturen, die, als vanouds spitsroede moesten lopen onder kritisch toezicht van de vele bleangstellende studenten. De plechtige H. Mis in de Lode wijkskerk werd opgedragen door pastoor N. J. M. Vendrik, studenten pastoor te Utrecht. Vermelden we nog de voortreffelijke uitvoering van de „Missa Bfevis" door het Alma Materkoor. Spreker in de namiddagvergade ring was de voorzitter van de U.K.S., de heer W. P. Verdegaal, die in een overzicht van recente ontwikkelin gen in de Unie onder meer sprak van de grote „woningnood" onder de studentenverenigingen. Hij wijdde ook aandacht aan de plaats waar de zetel van de Unie gevestigd zal wor den - bekend discussieprobleem - en noemde Amsterdam en Utrecht, die aan elkaar weinig onderdoen wat fa ciliteiten betreft. Zoals eerder ver meld werd in deze vergadering dr. ir. H. J. A. de Goeij. directeur van N.V. „De Spaarnestad", tot erelid van de Katholieke Studenten Unie benoemd. De voorzitter legde de maatstok langs de ver-reikende verdiensten van dr. De Goeij voor de Unie. Hij noemde het erelidmaatschap méér dan verdiend en wees op de vele sti mulerende activiteiten, die het erelid zowel tijdens zijn studententijd als de jaren daarna in het belang van de katholieke studentenverenigingen heeft ondernomen. Nadat hem de on derscheiding van het erelidmaat schap was opgespeld sprak het nieu we erelid een dankwoord, waarin Jiij verklaarde nog „iets op zijn unie- lever te hebben". Een beschrijving van de betekenis van de geünieerde katholieke studentenverenigingen mondde uit in de belijdenis van zijn Dijkgat (60 mtr) op Schiermonnikoog met zandzakken gedicht Met de hulp van honderd militai ren uit Assen en Zuidlaren is men er gisteravond op Schiermonnikoog in geslaagd het 60 meter brede gat in de dijk bij de pier provisorisch met zandzakken te dichten. Als de storm niet weer opsteekt (op 21 februari is er springtij), verwacht men het wa ter buiten te kunnen houden. Het blijkt, dat de 500 meter lange dijk, die honderd jaar geleden met behulp van kruiwagens is aange legd, het op alle plaatsen heeft ge houden, met uitzondering van die dakdelen, waar men de afgelopen zomer gewerkt heeft aan de riole ring en aan de pier. Ook werd de dijk beschadigd op plekken waar Rijkswaterstaat takkenbossen had opgeslagen. Dé Schiermonnikogerdijlc was ove rigens nog steeds niet op Delta-hoog te gebracht. Reeds jaren zijn er plannen om de dijk te verhogen, maar tot op heden was dit nog steeds niet gebeurd. De dijkdoorbraak heeft Schiermon nikoog volkomen verrast. Een boer die niet in het gevaar geloofde, wei gerde evacuatie van zijn vee. Hij zit nu geheel geïsoleerd door het water op zijn boerderij. Bij de meeste van dc zes boerderijen in de getroffen polder staat het water op enkele me ters afstand van de hoeven. Op som mige weiden en bouwlanden zal waarschijnlijk een flinke laag zand achterblijven. Dit betekent 'n flinke schadepost, ook al, daar opnieuw ge ploegd moet worden. Met man en macht wordt gewerkt aan het herstel van de dijk van de Emmapolder nabij Delfzijl. In de as- faltglooiing zijn een reeks gaten ter grootte van flinke granaattrechters geslagen. Rijkswaterstaat meent dat herstel ongeveer een week in beslag zal nemen. Scheepsberichten Acila (t.) 17 v. Trinidad n. Cura sao, 18 te Curasao; Akkrumdijk 17 te Antwerpen, 17 v. Antwerpen n. Londen; Algenib 17 v. Santos n. La Plata; Algol 17 t.a. Weser n. Bremen; Bengkalis 17 te Longvieuw; Bintang 18 te Aden; Blitar 17 v. Antwerpen n. Amsterdam (aankomst Antwer pen: 16-2); Bussum 17 v. Amuaybay n. San Nicolas, 19 te San Nicolas; Ca- lamares 18 te Puerto Cortez; Esso Rotterdam (t.) 16 v. Brega n. Sidon, 18 te Sidon; Gaasterdijk 17 te Le Havre, 17 v. Le Havre n. Antwerpen; Ganimedes 17 v. Callao n. Matarani, 18 te Matarani; Geeststar 17 te Cork; Keizerswaard 18 te New York; Ken- nemerland 17 v. Porta Alegre n, Rio Grande; Khasiella (t.) 18 te Berre; Kieldrecht 17 v. Genua n. Port Said, pass. 19 Messina; Leiderkerk 19 te Ras te Nura; Lekhaven 19 te Monte video; Lelykerk 17 te Abadan; Maas- lloyd 17 v. Cristobal n. New Orleans. „Credo ut intelligam", „Ik geloof, opdat ik begrijpe". Ruimte Tenslotte hield mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, oud-voorzitter van de St. Adelbert-vereniging in Nederland, een rede onder de titel „Ruimte in Kerk en Wereld voor het waagstuk van geloven". Spr. behan delde hierin een vraagstelling, die hem, gezien vroegere besprekingen, na aan het hart ligt: een nieuwe waardering van de aardse werkelijk heid in het licht van Christus' heils plan. Twee receptie volgden: één van de Unie en een van de voortreffelijke gastvrouw van deze katholieke stu dentendagen: de R.K.S.V. „Sanctus Augustinus" te Leiden. Brand aan boord van „Vechtstroom" De Nederlandse kustvaarder „Vechtstroom" (496 ton) van de N.V. Hollandse Stoombootmaatschappij te Amsterdam, meldde zaterdagavond om tien voor half elf, dat er brand was uitgebroken in een der ruimen van het schip. De Vechtstroom be vond zich op 22 mijl west ten noor den van IJmuiden. De bemanning trachtte het vuur zelf te blussen. De IJmuidense sleepboot „Simson" ver trok om het schip te assisteren. Om elf uur meldde de kapitein van de Vechtstroom dat men de vuur haard had gelokaliseerd en dat men het vuur onder de knie had. Het schip zette koers naar IJmuiden, waar het omstreeks een uur arriveerde. Veel schepen verkeerden in moeilijkheden Tijdens het hevige stormweer, dat vrijdagmiddag tot zaterdagavond met orkaankracht op de Noordzee heeft gewoed, zijn in totaal 15 schepen in ernstige moeilijkheden geraakt en vroegen om redding en sleepbootas- sistentie. Zes schepen lagen in de Duitse Bocht ten noorden van de Nederlandse en Duitse waddeneilan den, waar het stormweer op zijn he vigst is geweest. Onder de Neder landse kust tussen den Helder en Hoek van Holland kwamen drie sche pen in moeilijkheden, in de noorde lijke Noordzee drie schepen bij de noordpunt van Denemarken en bij Schotland. Doordat de Westduitse zeesleepbo ten niet in staat waren Borkum en Cuxhaven te verlaten en ook de Duitse motorreddingboten niet in staat waren in zee te komen, hebben de meeste schepen zeer lang op as sistentie moeten wachten. De Groningen kustvaarder „Tem- po-D", die sinds vrijdagnacht bij een zware storm bij Norderey in nood verkeerd heeft, is zondag de haven van Delfzijl binnengebracht door zeesleper Titan. De woedende gol ven hadden in de neus van de kust vaarder een paar fikse deuken ge slagen; een dikke ijzeren trap van gangboord naar achterdek werd fi naal vermorzeld door het beukende water en de deklading was wegge spoeld. Niemand van de vijf koppen tellende bemanning liep letsel op. Vol lof was kapitein W. D. Hoek- sema over de hulp, die het Duitse kuststation Norddeich hem verleend heeft. Vanaf het moment dat de Tempo-D vrijdagavond vrijwel stuur loos raakte en de eerste noodsigna len uitzond, heeft Norddeich de kust vaarder eerst via radio-telefonisch contact en later toen de radio-ver binding uitviel, door peilingen voort durend gevolgd. Na de storm van de afgelopen da gen worden nog verschillende sche pen vermist. Eén hiervan is de Duitse kustvaar der „Ute Parchmann" (574 ton) uit Bremen, die van Honfleur op weg was naar Kiel. Sinds woensdag is niets meer van het schip vernomen. Radio-Stavanger meldde, dat het Deense schip „Karma Schroeder" sinds zaterdagmorgen wordt vermist. Het schip moest zich in hetzelfde ge bied ter hoogte van Stavanger, be vinden waarin de Deense Lorenz Nielson" tydens 't stormweer is ge zonken. Een Noors schip heeft ge meld 110 km ten zuiden van de Noorse kust, in de monding van het Skagerrak een wrak te hebben waar genomen. Volgens andere radioberichten wordt ook de 226 ton metende Deen se kustvaarder „Majlith", die van een Britse haven opveg was naar Brunsbüttel, in West-Duitsland' ver mist. Ook de Deense treiler „Toro- vig" is over tijd. Tenslotte zou in de Oostzee de Deense schoener „Wil- la" worden vermist. In Weert is de 24-jarige A. Kamp uit deze plaats als gevolg van een verkeersongeluk om het leven gekomen. Zijn scooter was in de weg rand geslipt, doorgeschoven en geval len, waarbij de jongeman bewuste loos in de sloot viel. Hij lag met het hoofd onder water. NU VIER SLACHTOFFERS AUTO BOTSING IN RAALTE In het ziekenhuis te Raalte is za terdag overleden de 63-jarige heer II. J. Grootentraast uit Diepenveen, die donderdaga\ond zwaar werd ge wond bij de ernstige autobotsing te Raalte. Daarmee is het aantal doden ten gevolge van het ongeluk tot vier gestegen. De toestand van het vijfde slachtoffer, de 67-jarige mevr. Lende rink uit Diepenveen, is nog steeds ernstig. De echtgenote van de heer Grootentraast, mevr. Grootentraast- Regterschot, kwam bij de botsing om het leven. Sport in 't kort Jan „Pipo" Hendriks is alsnog aan gewezen voor de Nederlandse ijshockey- ploeg, die zal deelnemen aan het toer nooi om het wereldkampioenschap in Colorado Springs. Hij vervangt Jan Herreur, die wegens omstandigheden verhinderd is. Het team zal woensdag as. te Antwerpen een wedstrijd spelen tegen België. Het Duitse ijshockeyteam verloor voor 2500 toeschouwers in Fuessen met 14 de landen wedstrijd tegen Italië. De tussenstanden waren 02 12 00. De Nederlandse tennisjunioren zul len in de eerste wedstrijd van het toer nooi om de Galea-beker uitkomen te gen West-Duitsland. Frankrijk heeft de zaalhandbal wedstrijd tegen Zwitserland met 2110 gewonnen. Bij de rust hadden de Franse heren een 10—3 voorsprong. Het Italiaanse bridgeteam is zon dagavond in New York door een 331 305 overwinning op de Verenigde Sta ten wereldkampioen geworden. Het is de vijfde achtereenvolgende maal, dat de Italianen beslag legden op de titel. Het militaire voetbalelftal van Ma rokko heeft zondag in "n wedstrijd voor de voorronden van het intergeallieerde voetbalkampioenschap een 3—0 over winning behaald op de Verenigde Sta ten. Bij der ust van de wedstrijd, die in ten. Bij de rust van de wedstrijd, die in gastheren met 10. TENNIS In het 50-meterbad van Buenos Aires, waar momenteel de 17e Zuid- amerikaanse zwemkampioenschappen worden gehouden, is zondag de Brazi liaan Manuel dos Santos op de 200 meter vrije slag verslagen door de Argentijn Luis Nicolai, die tot dusverre vooral bekendheid had verworven als vlinder slagzwemmer. Zaterdag is in Falkirk een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de amateur- elftallen van Schotland en Noord-Ier- land. De ontmoeting eindigde in een ge lijkspel: 0-0. Eero Mantyranta is de eerste we reldkampioen van de titelstrijd om de Noordse nummers, die in het Poolse Za kopane worden gehouden. De 24-jarigc houthakker uit Finaldn was de stralen de winnaar op de 30 km in 1 uur 50 min. 39.4 sec. voor de Zweed Janne Stefans- son. Wimbledonkampioen Rod Laver (Austr.) en de Spanjaard Manuel San- tana hebben zich geplaatst voor de fi nale van de Panamerikaanse tenniskam pioenschappen, die in Mexico-City wor den gehouden. voor 6500 toeschouwers in Dortmund 'n internationale omnium-wedstrijd gewonr nen. Hij behaalde 28 punten. Onze land genoot Peter Post bezette met 19 punten achter Van Steenbergen (25 punten) en Pfenninger (24 punten) de vierde plaats. die zo zijn eigen stijl volgt. Met de heer V. d. Bogaert uit Breda nam hy in de quiz-auto plaats. Tien Mexicaanse sterren. In lange tijd hadden we niet zulk een voortreffelijk en stijlvol amuse ment te genieten kreeg als zater dag bij de AVRO, toen de tien Mexi caanse jonge broers en zusters Los Hermanos Zavala" te zamen optraden. Het was een zeer artistiek team, vol klank, charme en vaart, dat vele Me xicaanse nummers ten beste gaf Ietwat hinderlijk vonden we de toe lichting van een wat „lollige broek" die nochtans zijn best deed om voor ons verstaanbaar te zijn. De chef van een nachtclub in Brabant werd twee maal winnaar in de quiz van Mies Bouwman „Kom er maar een ach ter"; tweemaal ging hy met veel prijzen naar huis en tweemaal loste hij de rebus op. Het literaire spel „Hou je aan je woord" is wel de moeite waard, maar men zou er even goed aan de raio naar kunnen luis teren. Er vait namelijk weinig aan te kijken, behoudens het veelvuldig heffen van het glas door kennelijk dorstige deelnemers. Aanstaande uitzendingen. Vanavond is de KRO aan de beurt, met het programma „voor elk wat wils". De speelfilm van dinsdag heet „Gervaise", hoofdfiguur in de grote roman van Zola. „De kroeg". Alleen maar kost voor volwassenen en dan nog met voorbehoud. Woensdag biedt de NTS bijna een uur lang interland- goochelen tussen Engelse en Neder landse deelnemers. Cruys Voorberg, veertig jaar tonelist, gaat jubileren en komt donderdag als hoofdpersoon in het spel van Hans Ksuls „De rode pullover". De uitzending geschiedt via telerecording door de KRO. Kampioenschappen kunstrijden te Genève. In Genève worden van 28 februari t.m. 3 maart de Europese kampioen schappen kunstrijden op de schaats gehouden. Op al deze dagen worden rechtstreekse eurovisie-reportages aan gewijd, die ook door de NTS worden overgenomen. Alle reportages worden van commentaar voorzien door Siebe van der Zee. Aetlierklanken DINSDAG 20 FEBRUARI 1962 7.00 Nws. 7.15 Pianorecital (gr.). 7 30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klas sieke gram. (gr.). 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Als de dag van gis teren, klankb 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Instrumentaal kwartet met zangsol. 12.50 Act. 13.00 Nws. 1315 Platennws. 13.35 Lichte ork.muz. m. zang. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen, gevar. progr. (herh.). 15.50 Lichte gram. 16.00 V. d. zieken- 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: De PTT in Ned. Nw.-Guinea, door H. J. Stokvis. 18-00 Dansmuz- met zangsol. 18.30 RVU: Van Bach tot Boulez (II), door Hans Citroen. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.00 Jeanne en de rechters, hoorsp. 22.05 Licht progr. 2.25 22.40 Lich te muz. 23-10 Spaanse ork.muz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gram. 7.50 Dagopening. 8 00 Nws- 8.15 Lichte gram. 9.00 Gymnastiek v. d. vrouw. 9.10 De groenteman, praatje. 9.15 Kamermu ziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Lichte gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Hammondorgel en zang. 12.30 Rege ringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 1233 Lichte muz- 13.00 Nws.. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Pro- menade-ork.: Ned. amus.muz. 14.00 Lichte gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, naaicursus. 15.30 Cello en piano. 16.00 Veroor deeld tot de luit en de kosten van het geding, progr. over Multatuli. 16 30 V. d. jeugd. 17.30 Metropole- ork. 17,55 New York calling, praatje. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel. 18.35 Amateursprogr. 19.00 V.d. kleu ters. 19.05 Paris vous parle, praatje. 19.10 Operamuz. (gr-). 20.00 Nws. 2005 Muzikale biografie. 21.00 't Is maar een weet, licht muz. progr. 22.00 Instrumentaal kwintet: moder ne muz. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act- 23.00 Symfonie-ork., koor en sol. (gr.). 23-55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journaal. 20 20 Politie ke lezing VVD. VARA: 20.30 Achter het nieuws. 20.45 Schroot, progr. over de zaak Worms. 21.10 Gervaise, film naar de wereldberoemde roman De Kroeg van Emile Zola. (Van onze t.v.-medewerker). Schaatsenrijden in Moskou. Verschillende malen tijdens het weekeinde heeft de eurovisie flitsen gegeven van de wereldkampioen schappen schaatsen in het Lenin-sta- dion te Moskou. Bepaald geslaagd konden de uitzendingen niet worden genoemd; we zullen maar zeggen, dat het ging over een zo grote af stand. Nu eens viel in de lijn van Helsinki, het beeld uit, dan weer het geluid. Maar om dit laatste euvel tij denlij k op te lossen, takte de NTS de radio-commentaar van Dick van Rijn af. Siebe van der Zee en Arie Kleywegt waren nu beter „in de cij fers" dan onlangs in Oslo en we moesten wel op hen afgaan wegens de onverstaanbaarheid van het Rus sisch en de duisternis vol sneeuw jachten die over het immensen sta dion voor 90.000 toeschouwers scheen te liggen. Toch hebben we onze deel nemende landgenoten kunnen onder scheiden. Henk van der Grift moge gelukkig zijn geweest met zijn ver loofde in de nabije schaduw. Voor de uitslagen verwijzen wij naar de sport- rubriek in dit nummer. Amusement uit grootvaders tijd. De VPRO bracht zondagavond een uit Engeland overgekomen amuse mentsprogramma, dat men tegen woordig weinig zal aantreffen. Het was namelijk een collectie uit de tijd van koningin Victoria, zoals de Londenaren die elke avond kunnen zien in Players Theatre. In 19e eeuw- se sfeer werd als het ware het thea terleven uit de Victoriaanse jaren gefixeerd en het „God bless the queen" gold dan ook de koningin, die zich na de dood van haar echtgenoot zozeer uit het openbare leven had teruggetrokken. Er kwamen heel wat medewerksters aan de uitzending te pas; zelfs waren ze in de productie van Wim lbo binnengedrongen. Ove rigens was alleen de t.v.-regie in Ne derlandse hand, namelyk van Joes Odufré. Jonge mensen zullen wel licht iets anders hebben verlangd, maar voor de ouderen viel er toch te genieten. Beide partijen .samen kwamen vooraf aan hun trekken, in het cabaret-programma van Annie Schmid „Op visite". Een van de me dewerkenden was Mieke Verstraete, die uit het vraag- en antwoordspel „Toer-is-me" was teruggetrokken en nu vervangen door Dick de Vilder, (0 LEIDEN ALPHEN Een fraai voorbeeld uit onze vermaarde buitenlandse kollektie bruidstoiletten. Deze Engelse japon van ragfijne kant in kom. binatie met batisten roos en strikgarnering, heeft een bijzondere charme. Kort. model 119,- Larig model 139,- Bruidskroontje met parelgarnering 12,50 Tasje 6,90 Handschoenen 3,90 2* Credieten t.m. 3000.- (voor iedereen en zonder borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel, di reet van fabriek leverbaar uiterst soepele betalings regeling, strikte geheim houding. Vraagt vrijblij vend inlichtingen of fol ders. Postbus 538, Den Haag. 2* Voorschoten. Voor snel le en goede opleiding rij bewijs. Autorijschool De Krim". Rijlessen in nieu we auto. Gratis halen en brengen. L. v. d. Heden. Krimkade 2. tel. 2646 (01717). 'Te koop Wolseley 6/90 1955, kleur zwart met rood lederen bekleding. In goe de staat. Prijs f 1850,-. Te bezichtigen V. d. Putten, Rhijngeesterstraatweg 163 Oegstgeest, tel. 01710 30686. 2* Verhuur van nieuw" luxe automobielen. o.a Mercedes, Opc Simca, V.W. en D.A F Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef. 34403. 2* Autostalling. Bij de 5- Meilaan stalling aangebo den voor kleine auto. zoals Fiat 500, Austin seven. Goggomob. a 15 - p.m. Br. onder no. 2639 bur. v. d. blad. 2* Aank. naaisters gevr. Veenendaals borduurin- richting, Haarlemmerstr. 63. 2* De uitzoekboekjes m postzegels voor jeugdige verzamelaars vliegen dc- deur uit. Komen jullie eens inlichtingen vragen om ook boekjes thuis te krygen. Van Leeuwens postzegelhandel, Lok- norststraat (Pieterskerk gracht). 2" P. v. d. Kamp. Noord- einde 84, Roelofarends- veen vraagt jong mnl. of vrl. personeel. 2* Wij schrijven nog steeds nieuwe leden in voor onze consumenten in kooporganisatie. Voordeel: ca. 10% korting op alle aankopen, op ieder merk. 40 Aangesloten winkels, 50 Meubeltoonkamers. Lin- kanto, postbus 158, Leiden. 2 Benedenwoning, goede stand, bev.: huisk., slaap kamer port., kelder keu ken, W.C., plaats met ach terom en schuur. Ru len voor iets derg. of heel huis je. Ook in randgem. van Leiden. Br. onder no. 2642 bur. van dit blad. 3? Wie wil wonen aan de Loosterweg. Voorhout. Huis te koop met tuin in ruil voor huurwoning 10-12 gulden in kom van ge meente Voorhout. Sassen- heim of L'sse. Br. onder 5666 van dit blad. 2* Autorijden leren? Frans Goodijn erkende rijschool, geeft les in nieu we Opel Snelle dus voor delige opleiding, ook theo rielessen. Maaoerastr 29 Garenmarkt 5, Leiden, tel 34430. *2* Wasmachines 4135.-; nog enkele dure machines iets beschadigd ƒ155.-. centrifuge. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3, tel. 24409 2T Meisje z.z.g. geplaatst als benzinepomp bedien- ster voor 3 middagen. Br onder no. 5658 bur. v.d. bl. 2" Slapte na ziekte? Af gemat? Schieffer's bloed- wyn helpt snel. Bij uw apoth. en Erk. Drogist 2* BLiverdienste-tipoen voor thuiswerk, folders bez. enz InL Postbus 21. H.I.Ambacht TE KOOP AANGEBODEN salontafel, 5 fauteuils, eikenhouten schoorsteen- klok, bijzettafeltje. Te bezichtigen: maandag-, dinsdag- en woensdag avond 78 uur. Hoofd straat 205, Leiderdorp. „Het Frnitpaleis" Profiteert deze week van goedkoop fruit Prijzen alles per 21U kg. Golden Delicious extra 2.10 Golden Delicious 1ste 2.00 Golden Delicious klein 1.40 Present van Engeland 1.80 2.40 1.90 1.40 2.20 1.80 1.60 Jonathans extra Jonathans 1ste Jonathans klein Goudreinetten extra Goudreinetten 1ste Goudreinetten moes St. Remy stoofpeer 1ste 1.60 St. Remv stoofpeer klein 1.20 Valencia sinaasappelen Jaffa's sinaasappelen 1.80 Extra weekreclame Dadels zonder pit per pond 50 cent Walnoten (klein) per p. 90 cent Sperciebonen per liter bl. 72 cent 5 blikken voor 3.50 J. W. DIRKSE Haarlemmerstraat 75 2* Aangeboden Eiken slaapkamer ameubelement mét bed. Tel. 26714. 2" Brommer merk Sparta aangeboden 150. Rijn dijk 260. Voorschoten. 2* Gevraagd een net meis je voor alle voorkomende werkzaamheden. Ook ge negen in de winkel te hel pen. Bakkerij Hugo de Groot, de Kempenaerstr. Ill, Oegstgeest, Tel. 22425. 2" Jonge werkster gevr. boven de 17 jaar, hoog loon. Mare 41. 2 Woningruil: gevraagd: heel huis met tenminste 5 kamers. Ook genegen te kopen Aangeboden: 3 of 4 kamerflat met douchecel, tuin voor en achter, ste nen schuur. Br. onder nr. 2643 van dit blad. 2" Goggomobiel - Izar 700 van juli 1960, eerste eige naar, vouwdak. 33.000 km, in prima staat. Hooigracht 67. Leiden, tel. 20920, 19— 20 uur. 2' Koelkast 135 liter prijs inclusief groentelade f 398 min 10% korting, voor iedereen die lid wordt van onze Consumentenorgani satie. Postbus 158, Leiden. 2* Knap de boel eens op! Alle materialen voor schil der-, behang- en witwerk. Wij hebben 35-jarige er varing. dus de iu'ste voor lichting. Rich. J. Blok. Ho- gewoerd 62. tel. 23123. Er kend schilder-behanger. "7 Spaden, schoffels, har ken, sLngen. bloem- en tuinzaden, graven, kippen gaas. harm. gaas. volière gaas, tuinnetten. tuinban ken. tuinstoelen en alles voor uw tuin. Hartwiik. Nwe Beestenmarkt 7-9-4, Leiden, tel 26627. Gebroken rniten, glas in lood-rep. worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebedriif D Galjaard. De Sitterlaan 76 tel. 32916. 2* Gelmok, het beste op het gebied van lederen kleding. Alléénverkoop: Gebr. Huisman, Hoge- woerd 66-68.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5