Vliegende start voor St. Petruskerk bezorgde kerkganger schrik van zijn leven CKefarine 4 HET HONDENPARADIJS I DINSDAG 13 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Leidse rechter niet mild Onder de tal van zaken, die de kantonrechters, mr. W. de Koning en mr. R. de Bruyn, zowel tijdens de ochtend- als de middagzitting kre gen te berechten en waarin naast een groot aantal lichte eveneens en kele zwaardere straffen werden uit gedeeld, heeft de zaak tegen een 50- jarige chauffeur uit Haarlem, die te recht moest staan wegens het over treden van de jachtwet, wel de meest onprettige indruk achtergelaten. Uit het onderzoek kwam naar vo ren, dat verdachte in de duinen van Noordwijkerhout op heterdaad be trapt was bij het leeghalen van een aantal door hem uitgezette wild strikken. Tot verdachtes en uiter aard in beslaggenomen buit behoor de naast enige konijnen eveneens een koppel fazanten en er was niet veel fantasie voor nodig om na te gaan op welke wijze dit wild de dood had gevonden. Gezien het feit, dat ver dachte, aldus de officier mr. C. Struyk, bij de politie bekend stond als een onverbeterlijke stroper met een zeer lang strafregister, behoefde hij ditmaal bij de magistratuur op geen enkele vorm van clementie te rekenen. Mogelijk daarom liet verdachte maar verstek gaan. Het requisitoir was kort maar krachtig en gezien de recidive eiste de officier ditmaal 2 weken onvoorwaardelijke hechte nis. Daar de kantonrechter eveneens van mening was, dat een vrijheids straf ditmaal de enige juiste waar schuwing uitmaakte, vonniste hij conform. Vrouw achter 't stuur. Het onderwerp „vrouw achter 't stuur" vormt op „gezellige avond jes" wel eens de aanleiding tol een uitwisseling van niet bepaald vlei ende opmerkingen tussen het sterke en het zwakke geslacht. Opmerkin gen van een zelfde strekking werden gisteren op de publieke tribune ge plaatst tijdens de behandeling van de zaak tegen een 30-jarige automo biliste uit Alkemade, die eveneens verstek liet gaan. Op zondag 19 no vember stapte verdachte na de kerk gang in haar nabij de St. Petruskerk geparkeerde auto en reed met een „vliegende start" vol gas linea recta op een verderop geparkeerde auto af. Een niets vermoedende kerkgan ger kreeg de schrik van zijn leven, toen hij achter de geparkeerde auto omlopende plotseling verdachtes au to op zich af zag komen stuiven, zonder dat verdachte ook maar de minste moeite deed de vaart mei het „ho-ijzer" te stuiten. Met grote te genwoordigheid van geest wist de man zich met een „reuzensprong" in veiligheid te brengen en op het zelfde moment, dat zijn voeten het veilige trottoir raakten boorde ver dachtes auto zich in de kofferruim te van de geparkeerde auto. Dank zij genoemde sprong, bleven de ge volgen ditmaal beperkt tot de, overi gens niet geringe, materiele schade aan de beide auto's. Blijkens het- pro ces-verbaal had verdachte destijds verklaard, dat haar voet bij een po ging de auto af te remmen „van de rempedaal naar het gaspedaal was gegleden" met alle gevolgen van dien. Daar de door verdachte ge noemde oorzaak van haar handeling de magistraten als hoogst onwaar schijnlijk voorkwam, gaf de officier uitdrukking aan zijn spijt, dat ver dachte verstek liet gaan. „Dan had ik haar tenminste kun- competitie I D S E SCHAAKBOND De competitie uit de eerste klasse van de LSB tussen LSG 2 en Voorschoten, die bij een 3'/s-4'/* stand voor de Voor- schoten-mensen was afgebroken, is ten slotte in een 4l/2-5>/2 eindscore geëindigd. Door deze fraaie overwinning heeft Voorschoten zijn kansen op handhaving in deze afdeling aanzienlijk verbeterd en het moet vreemd lopen, wil Voorschoten nog voor degradatie in aanmerking ko men. Vooral Philidor 3 is nu in een zeer lastig parket gekomen en het zal don derdag a.s. in Voorschoten moeten win nen om de degradatiedreigingen enigs zins te pareren, maar dat zal niet ge makkelijk zijn nu Voorschoten met de nieuwe aanwinsten zulke goede dingen laat zien. LSG 2-Voorschoten 4'/s-5'/. i.p.v. 3'/t- 4*/a. M. M. Segaar-R. Verstraaten 0-1, dr. J. B. Wilterdink-J. v. Os 1-0. In dezelfde afdeling werd de 7-2 stand bij Alphen 1-Philidor 3 nog vergroot in 8-2 door een arbitrage-overwinning yan W. v. d. Roest tegen ,T. G. Bethe (Phil.). Vooral door hun fraaie bordpunten heb ben de Alphenaren veruit de beste kan sen op het LSB-kampioenschap. In 2A werd de wedstrijd SPW-NZH eindelijk beslist. De profwijkmensen, die reeds een 4-3 voorsprong hadden, won nen de wedstrijd tenslotte met 6-4, heel belangrijke punten voor handhaving in deze klasse. Voor NZH blijft de situatie door de nederlaag zeer precair. Slechts als VTL van SPW wint, houdt NZH nog enige kansen. SPW 1-NZH 6-4 i.p.v. 4-3. Gedetail leerd: J. A. B. A. F. Bonnet-H. Tijster man H. V. Welzen-A. Ravensbergen '/t-'/t, J. v. Oosten-L. J.Goudriaan 1-0. In de derde klasse B nam Philidor 5 voor de nederlaag tegen Voorschoten 3 ongenadig wraak op het arme SPW 2, dat door gelijke spelen tegen de hoog- genoteerde teams van Voorschoten (2 en 3) echt wel wat meer van de ontmoeting verwacht zal hebben. Het is voor Phili dor jammer dat, nu het tiental vrijwel kansloos is, men het nu pas zo sterk is gaan samenstellen, awnt in deze opstel ling spelend met tal van veelbelovende jonge krachten, schijnt Philidor 5 ons een van de allersterkste teams uit de derde klasse toe. SPW 2-Philidor 9 1-9. Gedetailleerd: 1 F. Schmidt (res.)-J. de Rooy 0-1, 2 J. v. Geldrop (res.)-A. J. Bokern 1-0, 3 E. Knegt-J. Ditters (res.) 0-1, 4 C. Visser- H. Verberg 0-1, 5 Ed. Bomhoff-W. de Haas 0-1, 6 N. Zitman-drs. A. C. v. Gin- kel (res.) 0-1, 7 A. v. Lunteren-P. D. Stikkelorum (res.) 0-1, 8 J. v. Bilzen- A. Langezaal 0-1, 9 J- L. v. Tol n.o.- G. M. v. Houten 0-1, 10 C. de Nie-B. Merbis 0-1. De enige hangpartij uit de wedstrijd Boskoop 2-Alphen 4, die bij een 5Vi-3'/; stand was afgebroken, leverde Boskoop eveneens winst zodat de eindstand 6''j- 3'/» werd (J. A. Loef jr-N. v. d. Vaart 1-0). Teleurstelling voor LSG Gelijkspel tegen Spangen reserves De verwachting in LSG-kringen, dat het eerste tiental na de fraaie 6l/t-3'/t zege op Spangen 1 ook het tweede tien tal van dezelfde club zou kunnen ver slaan, is niet uitgekomen, ondanks het feit, dat drie vooruitgespeelde partijen reeds een 3-0 voorsprong hadden opge leverd. Deze drie punten kwamen van dc laatste drie borden (dr. Meilink en de reservespelers T. Blangé en de jeug dige J. C. Kort), welke meestal de zwak ke plek in de LSG-combinatie vormen, maar ditmaal kennelijk de basis voor een stevige zege wilden vormen. Zover is het echter niet gekomen, aangezien de twee topspelers van LSG snel verloren. De Leidse kampioen Westra verloor, evenals de vorige keer trouwens, tegen de Rotterdammer J, L. van Son, die zijn opponent in een koningsaanval geen schijn van kans gaf. Ook Wouters ver loor. Bij een actie op de damevleugel of ferde hij twee pionnen en zag deze niet meer terug. Mr. De Groot kon met zwart, ondanks de uiterste moeite niet door de taaie verdediging van zijn tegenstander heenkomen en moest in remise berusten. Th. v. d. Oord vercombineerde zich en kreeg materieel nadeel, waarvoor hij echter compensatie had en toch nog een remise scoorde. Demmendal verloor op nieuw, ditmaal uit een gewonnen stel ling door een vreselijke blunder, die de koningin kostte. Van Steenis maakte in betrekkelijk korte tijd de traditionele re mise, evenals W. H. v. d. Nat, die echter lange tijd minder prettig stond. De uitslag zal zeker een teleurstelling voor de LSG-ers zijn, ook als men be denkt, dat twee van de beste spelers, drs C. B. v. d. Berg en drs. H. Th. Weiland niet van de partij waren. Erg belangrijk is het echter niet meer, aangezien er vrijwel geen degradatiegevaar meer be staat en ook de kampioensaspiraties wel verdwenen zullen zijn. Spangen 2 (R'dam)-Leids Schaakge nootschap 1. Gedetailleerd: 1 J. L. v. Son-R. D. Westra 1-0, 2 E. L. Janssens- J. J. Wouters 1-0, 3 J. B. Bollerman-mr. A. de Groot V^'/r, 4 G. Lodewijk-Th. v. d. Oord jr '/i5 L. Kerkhof (res.)- W. G. Demmendal 1-0, 6 G. Brons-J. v. Steenis sr. Vr»V». 7 H. Vijgeboom-W. H. v. d. Nat V2-V2, 8 C. Luyendijk-J. C. Kort (res.) 0-1, 9 J. Hofman (res.)-T. Blangé (res.) 0-1, 10 J. P. Rozenheek (res.)- dr. J. B. Meilink 0-1. Totaal 5-5. INTERZONALE TOERNOOI IN STOCKHOLM Voor het interzonale toernooi van de FIDE zijn gisteren in Stockholm de af gebroken partijen uit de negende en tiende ronde uitgespeeld. De uitslagen luiden: Negende ronde: Fischer (VS)-Pomar (Sp.) Vi-'/t, Aaron (India-Cuellar (Col.) Vt-Vs, Bracza (Hong.)-Schweber (Arg.) Vi-Vs, German (Braz.)-Portisch (Hong.) 1-0, Yanofski (Can.)-Bilek (Hong.) 0-1. Tiende ronde: Teschner (W.-Dld)-Pe- trosian (Rusl.) 0-1, Gelier (Rusl.)-Uhl- mann (O.-Dld) 1-0, Korchnoi (Rusl.)- Bertok (Z.-Sl.) 1-0, Ynofski-Bracza op nieuw afg., Stein(Rusl.)-Benkoe (VS) Vs-i/s.Flscher-Gligoric (Z.-Sl.) opnieuw afg.. De stand luidt nu: 1 Uhlmann 7 pnt, 2 Fischer 6>/s pnt plus 1 afg., 3 Filip 6»/a pnt, 4, 5 en 6 Petrosian, Benkoe en Por- tisch 6 pnt, 7, 8 en 9 Geiler, Korchnoi en Bliek 5'/j pnt, 10 en 11 Bolbochan en Pomar 5 pnt. nen vragen welke maat en model van schoen zij toen aanhad", aldus lichtte hij nader toe. In zijn requisi toir noemde hij verdachtes wijze van rijden op z'n zachtst uitgedrukt „bij zonder gevaarlijk" en luidde zijn eis 40 boete subs. 8 dagen. Bij zijn vonniswijzing bleek, dat de kanton rechter de gestelde eis veel te mild vond. Hoewel hij ditmaal de rijbe voegdheid nog niet in het geding wil de brengen, achtte hij een gevoelige straf terdege nodig en vonniste der halve met 80 boete subs. 16 dagen. „Als de man even had geaarzeld had hij minstens een paar verbrijzel de benen opgelopen", aldus de toe lichting bij dit bepaald niet milde vonnis. Carambool. Op 22 november werden meerdere omwonenden op de hoek Zeemanlaan - Van 't Hoffstraat door twee snel opeenvolgende klappen midden in de nacht uit hun slaap opgeschrikt Bij nader onderzoek bleek, dat een 23-jarige kantoorbediende uit Lei den per scooter de rechterbocht van wege zijn hoge snelheid te ruim had genomen via een ter plaatse gepar keerde auto dwars over de weg te gen een tweede auto op was geca ramboleerd om uiteindelijk tegen de trottoirband tot stilstand te komen. Behoudens een vernielde scooter kwam de kantoorbediende met de schrik vrij, en het behoeft geen na der betoog, dat de beide eigenaars van de beschadigde auto's allesbe halve vriendelijk tegemoet traden. Verdfxhte liet verstek gaan doch dit vormde voor de officier geen belet sel om, gezien de ernst van het feit - een onverantwoorde hoge snelheid - niet minder dan 75 boete subs. 15 dagen tegen hem te eisen. Daar de kantonrechter het hiermede vol komen eens was, vonniste hij con form. Ware Jacob. „Ik had pas een bekeuring gekre gen voor het rijden zonder licht en daar ik de boete zelf van mijn zak centen moet betalen, probeerde ik er ditmaal onderuit te komen". „U heeft heel dom gehandeld want nu kost het u belangrijk meer". Aldus de samenspraak tussen de verdachte, een 18-jarige electricien uit Leiden en de officier naar aan leiding van het feit, dat verdachte toen hij „op de bon ging", omdat hij op het Stationsplein per rijwiel de rijbaan i.p.v. het rijwielpad had gevolgd, een valse naam had opge geven. Het rekende daarbij echter „buiten de waard" c.q. de speurzin van de Leidse politie, die reeds spoe dig „de ware Jacob" had gevonden. T.a.v. het volgen van de rijbaan eis te de officier 5 subs 1 dag en dat verdachtes kosten inderdaad door ei gen toedoen belangrijk waren geste gen, bleek wel uit de eis van 25 boete subs. 5 dagen voor zijn ver geefse poging „er onderuit te ko men". Zichtbaar geschrokken vroeg de jongeman uiterste clementie. De kantonrechter bleek hiertoe echter niet bereid te zijn en vonniste der halve conform. „Ik koop, dat u een goede les heeft gehad". Verdachte knikte bevestigend. Haagse rechtbank Hogere eis in hoger beroep „Dat is nu juist het erge, dat u niet voelt zich op de weg te hebben misdragen" constateerde., de presi dent der Haagse rechtbank. Een 55- jarige tuinder uit Boskoop, die te recht stond, maakte juist bezwaren tegen dat verwijt. De president pro beerde hem duidelijk te maken, dat het draaien op een verkeersweg zon der voldoende te letten op de veilig heid voor het overige verkeer, als „misdragen" wordt aangemerkt. Verdachte was nl. op de Hooge- veenseweg met zijn motorrijwiel ge keerd op het moment, dat een stu- Vier middelen ie zamen werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I De vier middelen van Chefarine „4" werken niet alleen krachtiger bij de bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één ervan zorgt dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 labletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 (Advertentie i dent met een vaart van 110 km in diens auto naderde. Er volgde een botsing, waarbij verdachte vrij ern stig werd gewond. „U hebt de weg niet vrijgelaten voor het verkeer", zo constateerde de president, doch verdachte was van oordeel, dat de student ook wel had kunnen stoppen. „Maar als u keert op een weg, moet u in de eer ste plaats opletten," zo betoogde de president. Het werd een hele discus sie tussen verdachte en de student waaraan de president een einde maakte met de opmerking „Nu jon gens, het is wel gezellig zo'n praatje, maar we komen er niet verder mee". Want verdachte hield zijn onschuld vol. „Hem moet duidelijker aan het verstand worden gebracht hoezeer hij fout was", constateerde de offi cier en de boete van 40, door de kantonrechter opgelegd, werd onvol doende geacht daartoe, hoewel er ook nog een schade van 1.700 was aangericht. De officier eiste thans 75,- boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak op 23 febr. IN CONFLICT MET LEERPLICHT WET Een arbeider uit Hazerswoude had tweemaal de Leerplichtwet overtre den, toen hij zijn kinderen te vroeg van school haalde. Na de 8 leerja ren te hebben volgemaakt, was een dochtertje van school genomen, doch inmiddels was het cursusjaar ver legd van april naar september. Daar had verdachte geen rekening mee gehouden. De kantonrechter had voor dat feit 2x/50 boete opgelegd en in hoger beroep zag de officier nu wel reden om die boete terug te brengen tot 2 x 25. De rechtbank zal op 23 febr. uitspraak doen. ILSY géén sensatie Het hoofdbestuur van de KNVVL heeft aan de gemeenteraden van: Den Haag, Delft, Rijswijk, Voorburg, Leidschendam en Pijnacker een adres gezonden naar aanleiding van het feit dat de gemeenteraad van Nootdorp de genoemde raden in ken nis heeft gesteld van bezwaren die in de raad van Nootdorp zijn geuit tegen de zevende „Internationale Luchtvaart show Ypenburg". In het adres aan de genoemde ra den worden o.a. inlichtingen gegeven Zwerver koos weloverwogen zijn logies bij politie „Waar kun je beter schuilen dan in het politiebureau", moet gisteravond een 32-jarige zwer ver zonder vaste woon- of ver blijfplaats gedacht hebben, toen hij in de storm en regen op de Rotterdamse Lijnbaan met een steen de ruit van een juweliers- zaak ingooide. De schamel ge klede man bleef rustig bij het ontstane gat, waardoor de ju welen gemakkelijk voor het grijpen lagen, wachten totdat de politie kwam. Met veel ple zier liet hij zich gevankelijk wegvoeren naar het gastvrije en droge bureau. „Iets" over Koker juffers (of schietmotten) Van de zomer zal het derde uit circa 240 pagina's be staande deel van de grote catalogus over de kokerjuffers of schietmotten verschijnen, die door de Rotterdamse ento moloog de heer F. C. J. Fischer werd samengesteld. Dit naslag werk is een uitgave van de Nederlandse Entomologische Vereniging en zal in totaal vijftien delen met plus minus 3500 bladzijden omvatten. De heer Fischer hoopt, dat het vijftiende deel in 1972 van de pers zal komen. In het eerste deel behandelt de heer Fischer drie families van de orde dezer insecten, waarvan twee zijn uitgestor ven. Ook in het tweede en der de deel zijn telkens een paar families van de kokerjuffers besproken. Deze catalogus is het grootste naslagwerk op dit gebied dat ooit door één ento moloog werd samengesteld en de heer Fischer heeft er niet minder dan dertig jaar aan gewerkt. Voor de samenstelling van de catalogus is de entomoloog onder meer drie weken aan het speuren geweest in het Brits Museum in Londen. Ver der schafte de heer Fischer zich, vrijwel alle boeken aan, die over de kokerjuffers han delen. Ook in de tijdschriften verschenen publikaties werden niet vergeten, zodat de biblio theek van deze insectenkundi- ge thans tussen de drie- en vierduizend verhandelingen over de kokerjuffer telt. over doel en aard van de Ilsy. Er wordt met nadruk gesteld dat de KNVVL wars is van sensatie in het programma van het vliegfeest dat, naar de mening der vereniging, „volkomen normale verantwoorde demonstraties te zien zal geven, enerzijds gericht op de ontwikkeling der techniek, anderzijds om aan te tonen welk een graad van vliegvaar- digheid vliegers met de meest uit eenlopende toestellen kunnen berei ken". In het adres wordt opgemerkt dat het van weinig achting voor de smaak van een groot deel der bevol king getuigt, wanneer men sugge reert dat deze belangstelling bij de meesten een ongezonde inslag zou hebben en zou voortspruiten uit zucht naar sensatie. Rotterdam wil tijdschriften uitgeven KOSTEN EEN TON Het dagelijks bestuur van de ge- mjente Rotterdam wil 'n tweetal tijd schriften gaan uitgeven, waarvan één een algemeen karakter zal dragen en het andere in het bijzonder zal gewijd zijn aan de Rotterdamse haven en wat daar omheen hangt. Er zullen geen advertenties in worden opgenomen en men denkt aan een verschijning om de drie maanden. Het ligt in ce bedoeling van b. en w. de bladen te doen redi geren in het Nederlands, Engels en Duits en in een oplage van duizend exemplaren te verspreiden. De kos ten worden geraamd op honderddui zend gulden. In de vergadering van de gemeen teraad. die donderdag zal worden ge houden. zullen b. en w. een desbe treffende voorstel ter tafel brengen. Twee gedetineerden uit Veenhuizen ontsnapt Zondagavond zyn uit de strafge- Me?r parkeergelegenheid zal in stichten te Veenhuizen twee gedeti- Schevenmgen komen door een be- neerden ontsnapt. Het zijn de 28-ja- langrijke uitbreiding van het par- rige E. R. H. uit Den Haag en de 34- keerlerrein aan de Zwolsestraat. De jarige H. J. B. uit Utrecht. Beiden Haagse raad heeft hieiwoor gister- waren veroordeeld wegens praktij- rniddag een krediet van f 450.000 be ken als souteneur. Ze hebben kans schikbaar gesteld gezien, een tralie door te zagen. Met een buiten op hen wachtende auto zijn ze gevlucht. De politie is hen nog niet op het spoor. De gedetineerden ontsnapten via n raampje van een der toiletten op de begane grond. Het staat nog niet vast, hoe zij aan het gereedschap zijn gekomen om de tralie te kunnen forceren. Wel heeft een van de twee mannen zondagmiddag bezoek ont vangen; vermoedelijk is bij dit be zoek een zaagje overhandigd. Aetlierklanken WOENSDAG 14 FEBRUARI 1962 HILVERSUM I, 402 m 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Lichte gram. 730 Gewijde muz. (gr.). 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Idem. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 V. d. vtouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Operamuz. (gr.). 11.10 Samenzang, met begeleiding van orgel en trom pet. 11.35 Wachtend op de duif, hoor- Van 19 februari tot en met 9 maart pel-. 12-<» P°""lai.ref^J"0 voert het Nederlandse Bybelgenoot- Land" e?tfuinb.m^ed 12^3JP°tpour- schap samen met de kath. bijbel- (j van Nederl. volksliederen 12. stichting „St. Willibrord" een bijbel- 1300 N colportage-actie in een groot deel van "*j Rotterdam. Interkerk, bijbelactie in Rotterdam Twee „rijdende bijbelhuizen" be mand met vaste colporteurs en een Amus.muz. 13.45 Filharmonisch ork. (gr.). 14.15 Orkestmuz. (gr.). 15.00 Wie luistert mee?, muziekcursus. 15.30 Gewijde muz. 16.00 V. d. jeugd. groot aantal vrijwilligers zullen 17.20 Romantische gram. 17-40 Beurs- daartoe de stad doorkruisen. Huis aan 17.45 Metropole-ork, 18.10 Ra- huis zal de bijbel ten verkoop wor- diokoor. 18.30 Het Spektrum, lezin- den aangeboden. gen. 18.45 Lichte gram. 19.00 Nws. Gedreven door de gemeenschappe- en weerber. 19.10 Op de man af, lijke roeping de bijbel onder het volk praatje. 19.15 Leger des Heilskwar- te brengen is een zeer brede inter- tier. 19.30 Radiokrant. 19_50 kerkelijke samenwerking tot stand machtkapel (gr). 20.00 Radio-Filn. gekomen. ork. en sol. 21-00 De ontwikkeling De colportage-actie wordt vooraf- van enkele sociaal-geneeskundige gegaan door een gezamenlijke bij- voorzieningen, lezing. 21.25 Pianore- eenkomst van katholieke en protes- cital. 21.50 Hobo en klavecimbel (gr.) tanten in de Koninginnekerk aan de 22.00 Kanttekeningen bij de voorpa- Boezemsingel op 14 februari, waar gina. 22.10 Musette-ensemble (gr.), 'n door pater A. J. Dijkzeul MSC ge- 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking, schreven bijbels declamatorium zal 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws worden voorgedragen door acteurs van het Rotterdams Toneel. HILVERSUM II, 298 m- 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. TWENTSE BANK 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 1961 is voor het bedrijf van de ,T Twentse Bank n.v. een voorspoedig 7.00 Nws. 7..0 Ochtendgymnastiek. jaar geweest. Blijkens de gecombi- 7 30 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 - neerde verlies- en winstrekening van te gram- (O*1™ a Got de Twentse Bank en geaffileerde praatje). 9.M Ochtendgymnastiek binnenlandse handelsbanken is de y-d- vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9. bruto winst ten opzichte van 1960 Moderne muz. (gr.). 10.00 Schoolra- „in verheugende mate" gestegen, al- dio. 10.20 V. d. huisvr. 11.00 n Avon - dus het jaarverslag van de directie. Jf: thuis, gevar. progr. (herh- v. g - Daartoe droegen naast de rentewinst deelen v. h. progr- van jl. zater ook de provisiebaten bij. avond). 12.10 Hammondorgelspel De baten uit provisie namen toe 12-30 Meded. t.b.v. land- an van 13,35 tot 14,56 miljoen, de winst 12 33 V._h. platteland. 12-33L effectenbedrijf steeg van f 11.74 tot gram. 13 00 Nws. 13.1o Salonorkest 12,04 miljoen. De baten uit de rente an sol. (harh. v. zondag ]U. 13.4o en wissels verbeterden van 38,39 tot Gesproken portret 14.00 Jang 42,57 miljoen. De onkosten namen Gitaarrecital. H.^ Volksliedjes en toe van 11,43 tot 11,85 miljoen. Voor -dansen. 15.00 Op bezoek beJ®! belastingen werd gereserveerd 12,5 den, lezing. 15.10 V. d. jeugd. 1. miljoen (v.j. 11 miljoen). De winst- Orgelspel 17-20 Dansmuz.17.50 Re en verliesrekening wijst een saldo geringsuitz.: Nw-Gumea, d winst aan van 8,94 miljoen (v.j. mr- dr- J1* J' 7.57 miljoen), nadat o.a. 4,50 milj. commentaar. 18.21 AicL 18.30 P:rome- (v.j. 4,05 miljoen) voor afschrijving nade-ork. 19.00 V-d .kinder en reservering was bestemd. Vara-yana en lichte gram. 19.20 Ro- Zoals gemeld wordt voorgesteld V\e dringt op. toespr 19.30 V. j over het kapitaal van 55 miljoen 20.00 Nws. 20.05 (v.j. 49 miljoen) twaalf procent -°rk- en "iigsol. 20.35 Zesltig jar le- dividend in contanten uit te keren yenservaring, lezing (19). 20.50 Don (v.j. twaalf procent naar keuze in £«1°^ opera (le t m. 5e tafereel) j j. i i j 99 ra ure 95 HO T-Tart. on np tons. act. aandelen ten laste van de agioreser- ve). Het reserve fonds wordt gebracht van 40 miljoen op 41 miljoen. Het beperkte revaluatieverlies door de bank in 1961 geleden is in de cijfers verwerkt. De ontwikkeling in dit bij uitstek loonintensief bedrijf gaat in de richting van steeds snellere elek- 22.50 Nws. 23.00 Hart op de tong, act. problemen. 23.15 Jazzmuz. 23.40 Lich te gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 13.45 Eurovisie: Rechtstreek se reportage van de wedstrijden om het wereldkamp. skiën te Chamonix. tronische hulpmiddelen. Het aantal 14.55-16.45 Voetbal Europa Cup: di- personeelsleden was niet voortdurend recte reportage van de wedstrijd in voldoende, doordat niet steeds tijdig de kwartfinale tussen Dukla Praha nieuwe medewerkers konden worden en Tottenham Hotspur in het Dyna- aangesteld m0 Stadion te Praag. VARA: 17.00 V. d. kinderen. NTS: 17 35-17.45 Int. Tijdens een gezamenlijke bijeen- jeugdjourn. 20.00 Journ. en weer komst van de Nationale Padvinders- overz. NCRV: 20-20 Memo. NTS: raad en de Raad van Beheer van de 20.30 Eurovisie: Filmoverz. v. d. be- Scout Shop is de hoogste onderschei- langrijkste gedeelten uit de wedstr. ding in de Padvinders- en Verken- om het wereldkamp. skiën van van- nersbeweging. de Zilveren Vlaamse daag te Chamonix. NCRV: 20.45 Pas Gaai, uitgereikt aan de heer J. Tee- geperst. 21.15 Beter benijd, dan be- mann, beheerder van de Scout Shop. wonderd, momenten uit de loopbaan Deze onderscheiding is hem toege- van een anonieme heilsofficier. 21.50 kend vanwege aan de Beweging be- Barokconc. m.m.v. ballet. 22.20 Do- wezen diensten van uitzonderlijk ka- cumentaire film (deel 8). 22.45-22-50 rakter. Voordracht van gedichten.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9