Politie dader(s) op het spoor; arrestatie spoedig verwacht Burgerlijke Stand Jeugdconcert R'd. Philharm. Orkest Luigi Pirandello: „De regels van het spel" DONDERDAG 8 FEBRUARI 1962 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 DE MIJNRAMP Het aantal doden was donderdag middag om half twee gestegen tot 270, aldus is officieel meegedeeld. Er zouden nog 70 mijnwerkers ver mist zijn, maar dit kon nog niet wor den bevestigd. s iéxJf 'y "v -*^ül -- fM' Jfc x >i' r«,,*NL;k De inbraak in het Academisch Ziekenhuis Laatste Berichten Naar „Het Parool" heden bericht heeft de Leidse recherche door middel van het landelijk politie-telexnet aan alle politieposten in het land verzocht te willen uitkijken naar de 51-jarige W. v. W. uit Den Haag, ook wel genoemd „de Marinekraker". De Leidse recherche acht voldoende bezwarend materiaal te hebben tegen v. W., die ervan wordt verdacht in de nacht van 25 op 26 januari j.l. uit het Academisch Ziekenhuis te Leiden een bedrag van ruim 200.000 gulden te hebben ontvreemd. Zoals bekend, betrof het hier de salarissen van het personeel, die de volgende dag uitbetaald zouden worden. Sterke verdenking was gerezen tegen v. W., die enige jaren na de oorlog een grote inbraak in het toenmalige departement van marine in Den Haag op zijn naam bracht, aan welk feit hij de bij naam „de marinekraker" te danken heeft, nadat de politie bij Leidschendam kleding met het wasmerk van v. W. had gevonden. Bovendien werd hier in een sloot een lege zuurstofcilinder gevon den, waarmee men in Leiden gewerkt had. In Voorburg trof men verder nog loonstrookjes aan. De gasflessen zouden in Amsterdam gevuld zijn. Verder zou de Leidse politie in verband met deze zaak ge ïnteresseerd zijn in een andere Haagse „kraker". Benoemingen aan Universiteit Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: Dr F. L. Bastet, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Archaeologie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst; Dr A. Bouhuys, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Inwendige Geneeskunde, be noemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A; J. J. Bunk, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de far macologie, voor het tijdvak van 1 ja nuari 1962 tot 1 januari 1963, weder om in deze funktie benoemd; Dr M. Durieux, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de natuurkunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambte naar in tijdelijke dienst; P. Fuchs, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de Al gemene Zoölogie, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963 wederom in deze funktie benoemd; Mej. A. Gast, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Bibliotheek; A. Haak, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, be noemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst; H. ter Harmsel, benóemd tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelij ke dienst bij de natuurkunde; Mevr. dr J. van Hofvan Duin, hoofdassistente bij de Fysiologie, be noemd tot wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst; A. M. Koppius. wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de algemene dienst voor de scheikunde, voor het tijdvak van 1 februari 1962 tot 1 augustus 1962, wederom in deze funktie benoemd; Mej. H. Koster, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte benoemd tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in vaste dienst; Mej. M. A. Lindenburg, weten schappelijk ambtenaai in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, we derom in deze funktie benoemd; Dr J. A. Los, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de anatomie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; Dr P. Martinez, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de anatomie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; A. R. Miedema, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de natuurkunde voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 ja nuari 1963, wederom in deze funktie benoemd; Dr H. P. Milikowski, wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de kindergeneeskunde, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 ja nuari 1963, wederom in deze funktie benoemd; Mevr. G. W. A. E. Mulder, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Fy siologie; T. J. Sekuur, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst' bij de Theoretische Organische Chemie, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze funktie benoemd; J. W. I. M. Simons, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij de Stralengenetica; G. Kortenbout van der Sluys, we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Geologie, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze funktie benoemd; A. D. Tates, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Stralengenetica; Mej. E. M. A. E. Tholen, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Prentenkabinet voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze funk tie benoemd; J. C. Verstelle, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 ja nuari 1963, wederom in deze funktie benoemd; J. Voogd, wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de neuro- anatomie, voor het tijdvak van 1 ja nuari 1962 tot 1 januari 1963, weder om in deze funktie benoemd; Mr P. L. Wery, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerd heid, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst. LEIDSE UNIVERSITEIT Dies-viering in Leiden De 387ste verjaardag van de Leidse universiteit werd heden herdacht in de Stadsgehoorzaal. Het binnenko men van curatoren en hoogleraren. Zie verder pagina 4) Geslaagd voor het kand. ex. ge schiedenis: mej. Th. J. M. Stijgers te Leiden, en de heer F. Boersma te Den Haag;* voor het kand. ex. kunst geschiedenis: de heer M. L. Wurf- bain te Leiden en mej. G. J. M. Ha- ge te Haarlem. HOOGLERAAR PUBLICEERT MET Z.W.O.-SUBSIDIE WIJSGERIGE STUDIE De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof, dr. R. F. Beerling, hoog leraar in de wijsgerige sociologie aan de rijksuniversiteit te Leiden, een subsidie verleend voor de uitgave van zijn wijsgerige studie „Heden en verleden, denken over geschiede nis". Prof. Beerling schreef dit boek destijds in Indonesië; toen hij daar aan de universiteit van Djakarta hoogleraar in de wijsbegeerte was. Door allerlei omstandigheden bleef het manuscript tot nu toe in porte feuille, maar thans zal het op zijn vroegst begin mei in boekvorm ver schijnen. PROMOTIE H. SCHULTINK (cum laude) Gepromoveerd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift, getiteld: De morfologische valentie van het ongelede adjectief in modern Nederlands, de heer H. Schultink, ge boren te Amsterdam in 1924 en wo nend te 's Gravenhage. De promotie geschiedde cum laude. Promotor was Prof. dr. E. M. Uhlenbeck. In dit proefschrift wordt nagegaan welke afleidingen in modern Neder lands zijn te vormen op basis van adjectieven die zelf noch afgeleid noch samengesteld zijn, en welke re gelmaten zich hierbij voordoen. Be doelde afleidingen zijn zelfs deels ook adjectieven, deels substantieven en verba. Uitgangspunt voor het on derzoek vormt een omvangrijke ver zameling aan hedendaags mondeling en schriftelijk taalgebruik ontleend materiaal. Het boek legt de grond slag voor en .maakt een begin met 't onderzoek van de morfologische d.w.z. vorm-betekenissystematiek der gehele Nederlandse woordenschat. Geboren: Michiel Augustinus zoon van J. P. v. d. Geer en H. A. Rade maker; David Eduardus zoon van H. R. Tegelaar en E. v. d. Lucht; Jaco bus Josephus Antonius zoon van J. C. Borsje en J. C. W. Versteeg; Wil lem Gerardus zoon van J. de Vos en G. van Polanen; Christiaan zoon van W. C. de Roode en A. J. van Oosten; Lucia Maria dochter van R. v. d. Bo gaard en M. J. Rijsdam; Cornelia Ja- coba Antonia dochter van J. M. de Groot en M. P. W. Zandbergen; Wer ner Rudolf zoon van R. van Dalen en G. van Eeden Petersman. Getrouwd: H. Bosman en K. Schou ten. Overleden: R. W. Moonen 6 maan den zoon; C. A. Kortekaas 89 jaar wed. van J. van der Klejj. R.K. BRIDGECLUB S V.A. De uitslagen van de viertallen- wedstrijd van dinsdagavond is als volgt: team v. Leeuwen wint van team Broeken met 6-0; team Jeus- ter van team Weber met 6-0, team v. Abswoude van team Menken met 6-0, team Bik van team Cuppen met 5-1. De stand is nu: team v. Abswoude 25-5, team Bik 23-1, team v. Leeu wen 20-4, team Jeuster 15-9, team Cuppen 13-17, team Menken 9-21, team Weber 6-18, team Wijnen 9-15, team Broeken 0-30. Woensdag speelde SVA tegen de R.K. Bridgeclub „Sion" uit Wasse naar een mitshel-duplicate-wed strijd, waarvan de uitslag was als volgt: In groep rood behaalde „Sion" 255 punten, SVA 252 p.; in groep Zwart behaalde SVA 254 p. en „Si on" 183 p. Diawandeling door de natuur voor Ver. v. Slechthorenden In de maandelijkse bijeenkomsten van de Ver. tot Bevordering der Be langen van Slechthorenden in ge bouw Rehoboth, maken de voortrek kers van de v. d. Werfstam van de Ewout Joppense groep o.l v. oubaas J. W. Buytendorp, zich wel bijzon der verdienstelijk door met hun zendinstallatie met toebehoren de gehele geluidsapparatuur te verzor gen. Jammer, dat de apparatuur van deze verkenners wel ernstig aan al gehele vernieuwing toe is, wat ech ter voor deze groep financieel eeh onmogelijkheid is. Bij de opening memoreerde de vice-presidente, mevr. T. Vermeu- len-Meyer, het vrij grote kastekort der vereniging, dat ontstaan is door de reorganisatie en een betaalde maatschappelijk werkster. Als spreker was uitgenodigd de bioloog, dr. J. D. Ramshorst, die de avond op interessante wijze vulde met de vertoning van een geweldige hoeveelheid kleuren-dia's over het planten- en dierenrijk, speciaal ge arrangeerd met betrekking tot de verhouding met de mens. Bijzonder duidelijk kwam wel uit, dat zelfs in deze tijd van de ultra-moderne tech niek de mens niet buiten de fauna en flora zou kunnen. Voeding, kle ding, geneesmiddelen en industrie zijn voor een groot gedeelte nog steeds afhankelijk van Moeder Na tuur. Met deze dia's, gesynchroni seerd met een bandrecorder, werd voor oog en oor op uitgebreide wijze getoond hoe de natuur ook dienst baar is aan de mensheid. Mevr. Vermeulen-Meyer dankte dr. Ramshorst voor zijn interessante cau serie, die voor de slechthorenden 'n prachtige tocht was geweest in de natuur, waarvan de meesten te wei nig in werkelijkheid kunnen genie ten. WAT LEIDEN VERLOOR Damespolshorloge, dameshand schoenen, autostep, sleutels, boven- gebit, duimstok, ringetje, bedelarm- bandje, herenpolshorloge,, motorwan ten, damesportemonnaie, herenpor- temonnaie, vulpen, bankbiljetten, contactsleuels, tang, kindertasje, ballpoint, rubber laarzen, jaloezie, gasgeyser, herentrui, kolenzakken, broche, rijwieltas, regenjas, sport- broekje, damesportefeuille, foto's, da meshandtas, sjaal, televisie-antenne, cahiel:, ketting, schoolétui, kinder- portemonnaie, damesschoenen, kin derschoenen, actetas, zwanen, hoofd doek, badhanddoek, zwembroekje, gloeilampen, zakmes, étui inh. lip stick, regenpijpen, tas inh. gereed schap, halsketting, boodschappentas- je, overall. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woensdag middag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 8 FEBRUARI Katli. Bond van Bejaarden Ca baretavond. 7.30 St Ant. Clubhuis. K. en O.-film. 7 uur nm. Casino. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd Leiden. Jeugd-EHBO. 7 uur, gebouw GG en GD. VRIJDAG 9 FEBRUARI Diës Universiteit Forum-bijeen komst. Chr. Studentenraad. Gr. Auditorium Academie. VOLA Lezing-avond. Rest. v. d. Heyden. 8 uur nam. Ned. Politiebond, afd. Leiden. Toneelvoorstelling. 8 u. nm., Burcht zaal. ZATERDAG 10 FEBRUARI St. Joseph (bouwvakarbeiders) Feestavond, 8 uur nam. St. Ant. Clubhuis. Districts-opleidingscomm. Boek en Rasterdiepdruk. Diploma-uit reiking, 3 uur nam. In den Vergul den Turk. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedgevallen: apo theek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. TONEELGROEP VAN OUD STUDENTEN Het is een jaarlijks terugkerend toneelevenement als de bekende to neelgroep van Oud-Studenten onder leiding van mr. P. Cleveringa een voorstelling in de Schouwburg komt geven. Om uw herinnering levendig te houden, noemen wij nog eens op, dat deze groep in 1957 speelde „Wel kom thuis", in 1958 „Kwartet in ma jeur", in 1959 „Hoed op hol", in 1960 „Liefdes loze les" en in 1961 „Trico lore". Op 27 februari a.s zullen de oud studenten ten tonele brengen „The Relapse" of „Virtue in Danger" van sir John Vanbrugh, in de Nederland se vertaling van Victor Varangot, onder de titel „Op het Lady kantje af". De voorstelling wordt ditmaal ge geven ten bate van de Vereniging Pro Juventute Rijnland" te Leiden. Een comité van aanbeveling wordt gevormd door: prof. dr. G. Seven- ster (rector magnificus), ir. Th. J. Yzerman (voorz. v. d. Wetensch. Staf, prof. mr. A. v. Oven (voorz. Ver. Pro Juventute Rijnland), mevr. H. v. Traa-v. d. Burg (secr. Ver. Pro Juventute Rijnland). ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 3, 4 en 5 Man poogt op Leidse weekmarkt rivaal met mes te steken Gearresteerd op beschuldiging van poging tot moord Een 38-jarige Leidse tegelperser heeft gistermorgen op de drukke weekmarkt aan de Nieuwe Rijn ge tracht, de 33-jarige platenlegger P. v. d. B., eveneens uit Leiden, met 'n dolkmes te steken. De politie heeft de man gearresteerd op beschuldi ging van poging tot moord. De beide mannen hadden al lang een vete. Begin december hadden zij elkaar al stevig in de haren gevlo gen en de tegelperser delfde toen het onderspit. Ook tóen was er al ge stoken. De tegeiperser zon nu op wraak en hij dacht gistermorgen zijn kans schoon te zien, toen om onge veer half tien de platenlegger v.d. B. op zijn motor op de Nieuwe Rijn reed. Door een verkeersopstopping was v.d B gedwongen met zijn mo tor te stoppen. Plotseling zag hij zijn rivaal op hem afstormen met een dolkmes in de hand. V. d. B. werd van de motor gegooid en zijn aan valler zeggende: „Nu steek ik je kapot"trachte hem met de dolk te steken. Omstanders grepen de onverlaat vast en wisten hem de dolk uit de hand te slaan. De messentrekker kon aan de politie overgeleverd worden. ALPHEN AAN DEN RUN Bejaarde dodelijk aangereden Dinsdagmiddag omstreeks half vier is de 83-jarige heer Jac. Ravensber- gen, inwoner van Koudekerk aan den Rijn, in wijk Hoorn te Alphen aan den Rijn door een personenauto zo ernstig aangereden, dat de man ter plaatse overleed. OEGSTGEEST „Herwonnen Levenskracht" Van 16 t.m. 17 febr. houdt Herwonnen Levenskracht haar jaarlijkse speld- Een stampvolle Gehoorzaal met jonge mensen (waarvan de jongsten op het balcon vooraan wel wat rus tiger mogen zijn) woonden van het veel geliefde Rott. Orkest een mooi programma bij, dat met élan werd uitgevoerd, zodat aller wensen wel bevredigd werden. In plaats van de gewone dirigent Eduard Flipse trad een bekend Rotterdamse dirigent Kees Stolwijk als orkestleider op en richtte ook het muzikaal gesproken woord tot de vele toehoorders. Een blik op de figuur van een van de meest extravagante romantici uit de le helft van de negentiende eeuw, Hector Berlioz, maakte in elk op zicht duidelijk de betekenis van de Leids universitair toneel accoord TTER GELEGENHEID van de 387ste dies van de Rijksuniversiteit heb ben gisteren het Leidsch Studenten Tooneel en de Tooneelclub van Vrou welijke Studenten te Leiden (onder auspiciën van het Leids Universitair Toneel Accoord) in de Stadsschouw burg een galavoorstelling gegeven van „II giuoco delle parti" (De re gels van het spel), een stuk in drie bedrijven van Luigi Pirandello. Het is (om de inleidende woorden van regisseur Broes Hartman aan te halen) „een zaak geworden, die men niet zonder huivering ter hand neemt. Een toneelschrijver, wiens filosofie zich al te duidelijk aan de toeschou wer opdringt kan in onze tijd niet op algemene waardering rekenen". In derdaad kan de waardering voor dit vaag-filosofische stuk van de cyni cus en zoeker naar schijn en werke lijkheid, die Pirandello was, vrij ver schillend "ijn, dat neemt niet weg, dat „De regels van het spel" het pro bleem nogal gematigd stelt. Aan een goede opvoering daarvan is echter een essentiële voorwaarde verbon den: het moet met vaart worden ge speeld. Het is een stuk van lange dialogen en betrekkelijk weinig ac tie. AAN DEZE VAART ontbrak het soms in ernstige mate, vooral in het eerste bedrijf, waarbij we er ech- er eerlijkheidshalve wel rekening mee moeten houden, dat regisseur Hartman te maken had met ongerou tineerde acteurs. Hoewel de rolvast heid voortreffelijk bleek, waren er toch te veel aarzelingen, men wist niet altijd goed raad met de houding en men zocht soms al te kennelijk naar de juiste plaats. Dat gaf aan 't spel een geforceerd karakter, waar bij nog kwam dat de mimiek van de hoofdrolspeelster wat al te vlak en maskerachtig bleef. De vrouwelijke hoofdrol van Silia Gala, de gescheiden van haar man levende echtgenote van L:one Gala, gespeeld door P. H. Bakker Schut, was in handen van Mara Otten. De rol van de „driehoeksman" Guido Venanza, uiteindelijk slachtoffer van het door Silia geforceerde conflict, werd vertolkt door D. W. Erkelens. De overige dertien rollen van deze tragi-comedie werden door de ac teurs en actrices, al naar hun krach ten: meer of minder sterk gespeeld Het veeltallige publiek, hoofdza kelijk uit academische kring, was enthousiast. Aan het slot volgden de gebruikelijke toespraken met een huldekrans en huldigende woorden naar vele zijden. Rest ons nog te vermelden dat het stuk was vertaald door de studenten Dos Nijgh en G. M. Ursone en dat deze vertaling goed was. WPr. Ouverture „La Carnaval Romain" gedeelte uit de 2e acte van de opera, Benvenuto Cellini, werkte dit rond 1838 om tot een zelfstandig orkest werk. Geestdriftig is de Saltarello gespeeld, die een uitbundige feest stemming oproept en fraai het ro mantische langzame fragment! Even wel alles beschaafd en beheerst. Hierna muziek van geheel andere aard: de Kuhnau variaties van Hen drik Andriessen voor strijkorkest. Kuhnau is een voorloper van Bach (166C-1722) wiens menuet de bewon dering van onze eigentijdse landge noot wekte. Voorgespeeld werd het thema, daarna enkele van de varia ties met haar verschillende eigen schappen en tot besluit van de vijf mooie varianten als kroon op het werk de Fuga. Met aandacht werd er geluisterd. Over het orkestspel niets dan goeds, technisch en muzikaal. Dan weer een beroemd orkestwerk van de Tsjechische componist An- tonin Dvórak m.n. het Largo uit de 5e Symphonie, welke de naam „Aus der Neuen Welt" heeft gekregen en suggestief gespeeld werd. Weemoedig is het coloriet van de althobo (de Engelshoorn) als een schildering van de melancholie door eenzaam heid en verlangen, waar even een lichtstraaltje doorheen breekt. Er werd expressief en met toewijding Tot besluit nog eens een orkest werk van een Tsjech: Bedrich (Fre- derik) Smétana: het Symphonisch gedicht „Die Moldau", geïnspireerd op het landschap van Bohemen: het ontspringen van de rivier uit twee bronnen, getypeerd door fluitmotief- jes, het voortdurend kabbelende wa ter, het voortstromen, breder en rui mer vloeiend, stroomversnellingen, een bruiloft in een boerendorp aan de rivier, maneschijn, waarin heel poëtisch een elfendans is verwerkt, een jachttafereel met hoornfanfares op de achtergrond, en aan het groot se eind verrijst de burcht Vijsehrad. Maar de Moldau stroomt verder, waar te nemen in de thematische voortgang van de muziek. Het vol ledig ingespeelde orkest, straalde ty perende klankkleur. Mede door de gesproken voorlichting is er in de zaal veel genoten van de mooie mu ziek welke door het orkest expres sief en met beproefde scholing werd uitgevoerd. J. Kortmann. Het zou én voor onze patiënten én voor onze medewerk st)ers een gro te voldoening zijn, wanneer deze speldjesdag een groot succes werd en zelfs boven de voorafgaande jaren zou uitsteken. ZOETER WOUDE DOS kruisjassen Zaterdagavond 8 uur worden alle kruisjassers weer in het Don Boscohuis verwacht. De opkomst is nog steeds stijgende. Het gaat bij DOS niet om het gewin maar voor het gezin, want u hebt 'n gezellige avond en uw kinderen kun nen door uw komst weer meer doen. Dus: Komt allen!! Marktberichten GOUDA, 8 febr., Kaas Op de kaasmarkt te Gouda zijn vandaag 10 partijen kaas aangevoerd. Eerste kwaliteit noteerde 2.15 tot 2.20 en tweede kwaliteit 2.05 tot 2.14, alles per kg. De handel was matig. 'S HERTOGENBOSCH, 7 febr., Vee Aanvoer 4593; runderen 1260; graskalveren 419; vette kalv. 1121; nuchtere kalv. 925; schapen 156; gei ten 14; sl.runderen 698. Melk- en kalfkoeien 6751260; guiste koeien 580925, graskalveren 275—425; kalf vaarzen 850—1200; klam vaarzen 690885; guiste vaar- 625825; pinken 465—670; nuchtere kalveren 65185; weideschapen 65 100 drachtige ooien 110150; sl.run deren extra 3.303.50; idem I 3.15 3.25, idem II 2.85—3 05; idem III 2.60 2.80; vette stieren 3 103.30; worst koeien 2.352.55; vette kalveren I 2 55—2.70; idem 11 2.30—2.50; idem III 1.80—2.10; nuchtere kalveren 115—1.40. Melk- en kalfkoeien: ruim, flauw, prijsh.; guiste koeien redelijk, lang zaam, prijsh.; jongvee: groter, vlot ter, stijver; vette kalveren: groot, flauwer, moeilijk te handh.; nuchte re sl.kalveren; ruimer, trager, min- dei vast; schapen en lammeren: min der, lui, duur; slachtvee: groter, stroef, aflopend. BARNEVELD, 8 febr., Eieren Coöp. Veluwse Eierveiling. Week- aanvoer 1.500.030 stuks, waarvan 495.880 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 st.) eieren van 46 tot 54 gram 7.017.94; 54 tot 62 gr. 8.01—8.92; 62 tot 69 gr. 9 03—10.85. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 281.565 stuks, handel redelijk. Prijzen (per 100 st.): eieren van 42 tot 45 gram 5.996.50; 53 tot 59 gr. 8.05—8.28; 59 tot 64 gr. 8.319 46; eendeneieren van 68 tot 70 gr. 9.10—9.38; 72 tot 73 gram 9.11. Eiermarkt. Aanvoer 2.100.000 st., handel redelijk. Prijzen (per 100 st.) eieren van 54 tot 65 gram 8.00—10.00 alg. prijs 8.95, kiloprijs 1.48 basis 60.5 gram. Pluimveemarkt. Aanvoer 53.000 st. handel kippen redelijk, kuikens vlug Prijzen (per kg.) slachtkippen 1.35— 1.45; slachtkuikens 1.751.95.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2