m agent bezorger HOUDT HET FRIS Een meester onder de schatzoekers IN SASSENHEIM SPRAK MEN OVER „VRIJHEID IN JE VRIJE TIJD" DONDERDAG 8 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Jongerenappèl Bollenstreek Op de tweede avond van het Jon geren-appèl in het KSA-gebouw te Sassenheim de gisteren plaats vond, was de belangstelling zo mogelijk nog groter dan maandagavond zodat velen met een staanplaats genoegen moesten nemen om te luisteren naar wat de heer W. Schelberg te zeggen had over het wel zeer actuele onder werp „Vrijheid in je vrije tijd". De avond werd geopend door de heer P. Overdevest. De heer Schel berg begon zijn causerie met er op te wijzen, dat in de afgelopen jaren vele begrippen over vrijetijdsbeste ding, vrijetijdsproblemen, recreatie, enz. naar voren komen. Recreatie wordt zelfs tot in hoogste intantie in alle toonaarden bezongen en mil joenen 'guldens worden uitgegeven voor objecten in deze sector. Dit alles heeft de vijfdaagse werk week - enige jaren geleden nog on denkbaar - bewerkt. Ten aanzien van verkorte werkweek merkte spreker op. dat de huismoeders wel het scherpst geconfronteerd worden met de vrije zaterdag. Zeer diep ging spreker in op de arbeidstijden, voor dat prof. Aalberse de 48-urige werk week invoerde. Slapen en werken was het in die tijd en het begrip „vacantie" of zelfs een „snipperdag" was onbekend. De technische revolu tie bracht hierin verandering en een belangrijke stijging van het inkomen was het gevolg. Het gevolg van de welvaartsverhoging was weer de mo gelijkheid om de vrije tijd, verkre gen door de ingevoerde 48-urige werkweek, te gaan gebruiken. Ge lijk hiermede deed de vermaaksin dustrie zijn intrede, die thans een enorme omvang heeft aangenomen. Men kan nu twee wegen bewandelen; men kan zeggen: „ik ben de baas over mijn vrije tyd en kan er mee doen wat ik wil", maar men kan ook een zinvolle creatieve vrijetijd scheppen. De heer Schelberg ging op deze twee kanten van het vraagstuk nader in en na verschillende vormen van vrije tijdsbesteding belicht te hebben kwam spreker aan het slot van zijn inleiding tot de conclusie dat het grote vraagstuk van dit alles is: „zin te geven aan de vrije tijd ter ver volmaking van je zelf om te komen tot volwaardigheid als mens". Hierna volgde een discussie waar bij spreker vele vragen kreeg te be antwoorden. SASSENHEIM Concenrt van de „Lenteklokjes". Onder leiding van de nieuwe diri gent, de heer D. van Vliet, hebben de Sassenheimse „Lenteklokjes", in de Gereformeerde Kerk blijk gegeven van hun kunnen. Onder hun ge hoor bevonden zich, behalve de tal rijke aanwezigen o.a. burgemeester J. Baron van Knobelsdorff en echt genote en de vorige directeur, de heer A. J. Kaarsemaker. Zij allen wer den welkom geheten door de voor zitter, de heer G. Wijntjes. Onder leding van de heer Van Vliet, werd vervolgens een afwisse lend programma van geestelijke kin- der- en folklorische liederen ten ge hore gebracht. NOORD WIJK J. H. A. v. d. Weyden t Gisteren is te zijnen huize op 64- jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden de heer J. H. A. van der Weyden, hoofd van de katholieke v.g.l.o.-school te Noordwijk. De heer Van der Weyden heeft tijdens een werkzaam leven vele functies in het maatschappelijke-charitatieve leven van zijn woonplaats vervuld, o.m. was hij sekretaris van de plaatse lijke afdeling van 't Wit-Gele Kruis. De begrafenis zal a.s. maandag op het r.k. kerkhof aan de Gooweg plaatsvinden. LISSE Huisbroeitentoonstelling. - In het Verenigingsgebouw aan de Beekbrug wordt zaterdag en zondag a.s. de traditionele huisbroeitentoonstelling gehouden. Deze show zal zaterdag middag om half vier officieel wor den geopend door de heer F. Lim burg uit Sassenheim, hoofd van de keuringsdienst. Er zijn dit jaar 45 deelnemers, die aan de verplichte inzending meedoen, waaraan tevens een wedstrijd is verbonden. Geboren: Bastiaan Johannis, z. v. J. S. van der Linden en T. de Kooker, Kanaalstraat 52; Laurentius Aloysi- us Mari, z.v. T. W. Dofferhoff en M. J. van der Aart, Engelkade 4; Peter, z. v. W. de Jonge en J. de Koeijer, Gladiolenstraat 58; Andries Johan nes, z. v. Avan Duinen en C. M. C. Dijkers, Heereweg 246. LEIDSCHENDAM KVP Bij de opening van de ver gadering deelde de voorzitter, drs. Bakkeren, mede dat de afdeling Leidschendam tot haar spijt niet kan voldoen aan de aandrang van het kringbestuur om de afdracht van de contributie over 1962 te verhogen om dat het bestuur de contributie over 1962 reeds heeft geïnd zodat het niet mogelijk is nu nog een suppletie-con tributie te gaan heffen. Over de a.s. verkiezing voor de ge meenteraad deelde de voorzitter me de, dat verwacht kan worden dat in de nieuwe raad, welke uit 17 leden zal bestaan, voor de KVP daarin 8 of zo mogelijk 9 leden zitting zullen hebben. In o* er leg met de afdeling Stomp wijk zullen drie Stompwijkers op de candidatenlijst plaats krijgen als nummer 3, 4 en 20, zodat in ieder geval Stompwijk kan rekenen op 2 leden in de raad (thans ook twee). De definitieve vaststelling van de candidatenlijst zal geschieden na een groslijststemming, zodat de leden in vloed op de rangorde van de candi datenlijst hebben. De adviescommissie zal gevormd worden door het bestuur, aangevuld met de heren A. G. M. Jacobs, A. M. van der Laan, dr. N. Slot en G. J. Schuyt voor de middenstandsvereni ging. Stopverbod Door b. en w. is in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid van de weg een stopverbod afgekondigd voor beide zijden van de Warmoezenier- straat. Binnen 30 dagen kunnen be langhebbenden tegen dit stopverbod beroep aantekenen bij de Kroon. ZOETERMEER E.H.B.O.- wedstrijd Bij een katho lieke kerk is een volksoploop. Men tracht dichterbij te komen om te zien, wat de oorzaak is van deze toeloop van mensen. Omstanders vertellen, dat een opa met zijn kleinzoontje uit de laatste H. Mis is gekomen. Plotse ling is de man op de grond gevallen en bewusteloos geraakt, de kleine jongen met zich meesleurend. Er is gebeld om een dokter, doch deze is voor een spoedgeval weggeroepen en kan eerst over drie kwartier komen. E.H.B.O'ers komen om de eerste hulp te verlenen. Dat was het ongeval, dat gisteravond door een achttal e.h.b.o- clubs te behandelen viel op de grote e.h.b.o-wedstrijd, die gehouden werd in het parochiehuis te Zoetermeer. De inzet van deze wedstrijd, was de wisselbeker, die door de afdeling Delft ter beschikking was gesteld en die in 1960 in Delft was beland. Aan deze wedstrijd werd deelge nomen door de afdelingen Berkel, Den Hoorn Schipluiden Rotterdam, Schiedam, Overschie, Delft en Zoe termeer. De jury werd gevormd door de doktoren A. A. Suidman, Zoeter meer (voorzitter), dokter Kramer uit Rotterdam en dokter Franken uit Schiedam. Als prijswinnaar kwam uit de bus de afdeling Delft met 269 punten van de 330 punten, die te be halen waren. 2. Rotterdam met 266 punten; 3. Den Hoorn met 265 pun ten; 4. Overschie met 251 punten; Schiedam met 247 punten; 6. Zoe termeer met 231 punten; 7. Schip luiden met 215 punten en 8. Berkel met 168 punten. De afdeling Delft, die nu voor de vijfde maal in het bezit van de be ker kwam, is de definitieve bezitter van deze wisselbeker geworden. Vervolgens werden de uitslagen bekend gemaakt van de commandan tenplaatsen. Nummer één was de commandant van de afdeling Zoe termeer, de heer J. Groenewegen met 26 punten; 2. Delft met 25 punten; 3, 4 en 5 achtereenvolgens Schiedam, Overschie en Rotterdam elk met 23 punten; 6- Den Hoorn met 19 punten; 7. Schipluiden met 18 punten en Ber kel met 15 punten. Voor het agentschap Sassenheim vragen wij een nette Geboden wordt ruime verdiensten met hoge provisie voor aanwerving van abonnees, het aanbrengen van advertenties en handelsdrukwerken. Brieven: Abonnementenafdeling bureau Papengracht 32 of telefonisch 01710—20935. De „vuurduivel", die verant woordelijk zou zijn voor een tiental pleegster heeft van de stad New York branden, die zich in de afgelopen een schadevergoeding van 80.000 dol- weken in Westberlijnse scholen heb- lar gekregen. De chirurg van een ge- ben voorgedaan, is gepakt en heeft meentelijk ziekenhuis had bij een bekend. Volgens de mededeling van operatie in 1958 een metalen klem en de politie is het een zeventienjarige een spons in haar lichaam achterge- jongen. laten. Drie maanden later was een nieuwe opratie nodig ter verwijde- Een 35-jarige Newyorkse ver- ring van deze voorwerpen. Een praatje over make-up Op bezoek bij 67 Jarige timmerman „voelt" water en „ruikt" energie Keulen (P. P.) - De koele bron "m de oase is voor de ka ravaan in de woestijn van onschatbare waarde. Moderne fabrieken zouden niet meer kunnen werken zonder het gebruik van water. Snel steeg het verbruik van dit element, dat voor het leven van de mens altijd al onmisbaar was en nog steeds is. Nederland is wat dat betreft bevoorrecht, want in ons land bestaan er weinig problemen rondom de waterwinning. Maar in het buitenland is deze winning dikwijls niet zo eenvoudig. In die landen dan zoeken boorplóegen overal in de bodem op plaatsen waar men water verwacht. Doch hun pogingen worden niet altijd met succes bekroond. Verloopt zo'n onderzoek zonder resultaat, dan betekent dat bij bo ringen tot 50 meter diepte een verlies van zo ongeveer 20.000 gul den en bij grotere diepten zijn de kosten naar verhouding. Bij een diepte van b.v. een 180 meter bedragen de kosten omstreeks 80.000 gulden. Daarom is het niet te verwonderen, dat sommige instel lingen dit risico liever niet nemen en alvorens tot boring over te gaan de eventuele aanwezigheid van water op een voordeliger wijze laten vaststellen. In West-Duitsland bijvoorbeeld heeft menige gemeente en bedrijf daarom voorzichtigheidshalve de thans 67 jaar oude August von Bischoping geëngageerd, die zich met recht de meester onder de schatzoekers mag noemen. Een bizonder instinct WIJ ZITTEN tegenover deze kras se oude baas, die het beroep var wichelroedeloper uitoefent. „Eb- hangt dikwijls rond de wi chelroedelopers een waas van ge heimzinnigheid", merkt hij lachend op, „maar dat i6 onzin. Goed, de wetenschap kan het niet verklaren en daarom wordt er wel aan getwij feld en soms niet ten onrechte. Er zijn maar weinig mensen die deze gave bezatten. Maar zij die het werkelijk kunnen, zijn gaan char latans of bedriegers. Mijn persoon lijke resultaten zijn hiervoor een bewijs. Er trilt iets in mijn vin gers". zegt hij met een glimlach, „maar denk niet dat ik over bo vennatuurlijke gaven beschik. Neen, dat is het volgens mij niet. Ik zou het liever betitelen ads een bijzon der instinkt, dat de mens van na ture dient te bezitten en dat waar schijnlijk de oermensen vrijwel al len bezaten, maar dat in de loop der b esohavingisontwikkeli mggro tendeels verloren is gegaan." Zo gezellig babbelend .net deze in onze ogen wonderlijke man komen we van alles te weten. Bischoping werkt met een meta len staaf, die in zijn hand uitslaat boven onderaardse wateraderen. Hij is zelfs in staat nauwkeurig de plaats en diepte van de vereiste boring te vermelden Cn tevens hoe groot de door hem gevonden schat zal zijn. „Door middel van dit instinkt", zegt hij, „kom ik tot resultaten, diie zeker zo goed zijn als die, welke door middel van moderne wetenschappe lijke methoden worden verkregen". „Voelend" en „ruikend" VAN HUIS UIT is Bischoping timnierman. Zijn bijzondere gave tot het opsporen van schatten met de wichelroede ontdekte hij reeds •to kleine jooseu, Later ondoinentoÉ Thans is hij lid van een Westduits verbond van wichelroedelopers, dat 80 leden telt, waarbij 15 meesters, die deze waardigheid pas verkre gen hebben, nadat zij verscheidene proeven hadden afgelegd. De wichelroede is de naam van het nauwkeurig reagerend „stuk gereedschap" van deze mannen, die zoals algemeen gezegd wordt, water „voelen" en energie „rui/ken". Bischoping werkt voor kleme maar ook voor grote bedrijven, o- verheidsinstanties en steden; hij werkt in heel west-Duitsland, eens echter ook in het buitenland. Zo heeft hij in Spanje bij Ponferrada magneet ijzer erts van "o pet. ont dekt. De lagen strekken zich uit °- ver een afstand van 120 kilometer en de produktie van drie jaar be droeg ruim 700.000 ton. Ook in Zwitserland en Oostenrijk ig Bisho- ping werkzaam geweest. Eens ont dekte hij een onderaards alpen- meer, dat een gevaarlijke aardver schuiving had veroorzaakt. Specialist rn schatten DEZE Westdudtse wichelroedernees- ter kreeg ook aanbiedingen uit A- frika en Zuid-Amerika om al daar zijn talenten ten toon te sprei den. Het ging om niets minder dan goud en diamanten. Hij heeft van deze verre reizen genoten en keerde na het vervullen van zijn opdrachten weer in zijn vaderland terug. Als wichelroedeloper moet Bi schoping volgens een bepaalde koe- tenregeling werken. Ongeveer 400,- is wel het laagste honorarium. Voor het opsporen van waiter vraagt hij het minst. Opdrachten die betrek king hebben op het onderzoek naar ndum, steenkool of aardolie zijn ech ter duurder. Bischoping geldt als eon specialist voor al deze genoem de bodemschatten. Merkwaardig is wel, dat de voor aanstaande Wesbdiuitse aardolie- maatschappijen in weerwil van zijn successen tot nu toe zijn hulp niet inriepen. Hij deeelde deze maat schappijen mede, dat hem aardo- liebronnen bekend waren, waar van de exploitatie zeer de moeite waard zou zijn. Naar aanleiding daarvan wilde men weten, waar de ze bronnen lagen, maar de oude timmerman maakte als een goed zakenman aanspraak op een deel van de exploitatiieopbrengsten. De aardoLiemaatschappijen vonden zijn eisen echter te hoog en zo sprong één en ander af- Bischoping wacht echter rustig af. „Ze komen nog wel eens terug zegt hij met 'n knipoogje. Geologen hadden ongelijk VELE schriftelijke bewijzen van waardering bewijzen, dat demees- ter zich zelden of nooit heeft ver gist. Integendeel, hij kan zelfs ge vallen aanwijzen, waarbij geschoolde geologen, die zijn beweringen in twijfel trokken, in het ongelijk wer den gesteld. Daarbij moet echter worden opgemerkt, dat Bischoping niet alleen vertrouwt op zijn roede, wanneer hij uitvoerige adviezen uit- Reeds in oude tijden trokken mannen ate Bischoping, met de xiay wichelroede er op uit ora water stegen weg voort, te zoeken. - - houten wkkeWoede rmtUVn WK-Viel-M-ck De oude houten wichelroede en de modem* metalen wicbeiroe- werkt. bij maakte zioh in de loop van enige tientallen jaren een we tenschappelijke kennis eigen die 'n zorgvuldige bestudering van de ge ologische faktoren en gedetailleer de inlichtingen ever kwaliteit en dikte van de lagen der vondsten mogelijk maken. Hoofdzaak voor zijn beroep, dat veel ouder is dan het moderne we tenschappelijke onderzoek, blijft echter de wichelroede. Reeds eeuwen, geleden trokken mannen zo als haj door het land roet een gaf felvormige tak, die op de gezochte plaats plotseling naar beneden boog. E«i 6edert tientallen j®**» twijfelen vele wetenschapsmensen aan deze „toverij met de wichelroede", waar voor tegenwoordig meestal gebogen elastische metalen draden worden gebruikt. Zij kunnen dit wonder niet verklaren en laten zich zelfs niet o- vertuigen door de duidelijke bewij zen, zoals die ven Bischoping, wel ke op een naéaurldjke gave beroet. Deoe gave is sèeehrts -weinig men sen toebedeeld. Biechopiag laat zaeh ecèrtec met weerhouden. Hag gaat op de iage- iMTitipntiffiririTir^ i De meisjes van onder de duizend weken willen er graag leuk en aan trekkelijk uitzien. Dat is begrijpelijk en niemand mag ons dat kwalijk ne men. Gelukkig leven wij in een mo derne tijd die ons hiertoe vele moge lijkheden biedt. Wij hebben het voor deel boven ons moeders en groot moeders, dat de mode-industrie ons ontdekt heeft. Vroeger was dit niet het geval en vielen de tienersonder de kleinste damesmaten of onder de grootste kindermaten, net naar het uitkwam met onze lichaamslengte. Zij leken meer op kleine oude dametjes. Maar tegenwoordig is dat anders. Men heeft ondekt, dat wij een belangrijke markt zijn, waar het goed zakendoen is. Het gevolg hiervan is, dat we een geheel eigen mode gekregen hebben, een mode die wat vorm en stijl be treft geheel op onze leeftijd is afge stemd. Hiervan kunnen we een dank baar gebruik maken en wanneer je smaak hebt en je weet wat je staat, dan kun je er heel leuk uitzien. Er zijn velen onder ons, die dit om een of andere reden niet genoeg is. Zij zien hoe oudere vrouwen door ge bruikmaking van make-up ook hun gezicht en door nagellak en speciale crêmebehandelingen hun handen fraaier weten te maken en zij krijgen de neiging ook deze middelen aan te wenden, want dan zie je er nog mooi er uit! Dat deze meisjes dat denken en graag willen is begrijpelijk, want ieder mens en zeker een vrouw wil er zo mooi mogelijk uitzen. Twee groepen. Wanneer we onze ogen niet in de zak hebben, dan zien we ook, dat de dames die van dergelijke middelen gebruik maken, in twee categorieën te verdelen zijn. Er is ten eerste de groep die inderdaad een juist gebruik van deze hulpmiddelen weet te ma ken en er keurig verzorgd en correct uitziet, maar er is ook een tweede groep, die er géén juist gebruik van maakt en er bijzonder opvallend uit ziet, doch zo, dat ze eigenlijk voor spot loopt. Het goed gebruiken van schoon heidsmiddelen is een ware kunst, die je beslist niet aanwaait, dat moet je leren. Slechts een enkeling is het aangeboren. In negen van de tien gevallen zul je, wanneer je zo iets voor het eerst gebruikt, voor spot lo pen, dat is het gevaar dat er in schuilt. We doen er goed aan, het wezen van deze schoonheidsmiddelen eens onder de loupe te nemen. Waartoe dienen ze? Het antwoord luidt: „ter verhoging van 't vrouwelijk schoon." Tweede vraag is: voor wie zyn ze bestemd? Natuurlijk voor de vrou wen die een dergelijke aanvulling nodig hebben. En hier komen we aan de kern. Als het nodig is. Oudere dames gebruiken dergelijke crèmes, poeders en wat al niet meer om hun ouder wordende huid, hun rimpeltjes en dergelijke te verber gen, kortom om er jonger uit te zien, want jonger betekent aantrekkelij ker. En hieruit volgt automatisch, dat jonge vrouwen deze middellen eigenlijk niet nodig hebben, want zij zijn mooi van zich zelf. Onze huid is glad en gaaf, wij hebben geen last van rimpeltjes; wij hebben precies die jeugd en die frisheid, die oudere dames ons zo benijden en die zij trachten terug te krijgen door het ge bruik van cosmetica. Laten we verstandig zijn en onze jonge onbedorven huid niet te vroeg bloot stellen aan de inwerking van crème en poeder, want het gevolg zal zijn, dat die huid eerder oud wordt en dus eerder werkelijk crème en poeder nodig heeft om weer jong en fris te lijken. Moeten wij onze lippen stiften? Neen, want die zijn al vol en rood van zich zelf omdat we jong zjjn. Moeten wij onze nagels lakken? Neen, zelfs al zijn ze misschien niet zo fraai als we zouden wensen, maar dan moeten we ze beter onderhouden. De vorm van onze nagels wordt er niet beter op wanneer we ze lakken, ze krijgen er alleen maar een niet natuurlijke kleur door en het is die kleur die ons eigenlijk niet staat, omdat bij onze jeugd alleen 't echt natuurlijke hoort. Wanneer wel?. Zo zouden we kunnen doorgaan! jonge meisjes van vijftien, zestien, zeventien en achtien jaar doen er dom aan, gebruik van dergelijke mid delen te maken. Velen beseffen dat niet, maar het is echt waar dat ze er veel aantrekkelijker uitzien, indien ze zich niet zo opmaken. 4 ether klanken VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 7.00 Nws. en SOS-berichten. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. (gr.), 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Rad'okrant. 8.35 Volkslie deren met instrumentale begeleiding (gr.). 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d huisvrouw. 10.10 Sopraan en piano (gr.) 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 10.55 Pianorecital. 11.15 V. d. oudere luisteraars. 12.00 Amus.- muziek. 12-30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet. 1253 Gram., eventueel act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 13.45 Volksliedjes (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Noordelijk Filharm. ork. en so liste. 15.55 Berlijns Promenade-ork. (gr.). 16.15 Duizendschoon: Kamer planten, lezing. 16.30 Alt en piano. 17.00 Voordracht. 17.20 Vocaal en semble. 17.40 Beursberichten. 17.45 Musette-ensemble (gr.). 18.00 Har- monie-ork. 18.20 De hangmat, licht progr. 18.50 Regeringsuitz.: Uitz. v. d. middenstand. 1900 Nws. en weerbe richten. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Bariton en piano (gr.) .19.30 Radiokrant. 19.50 Geestelijke liede ren. 20.20 Prisma, gevar. progr. 21.30 Militair ork. 22.00 Orgelconcert. 22 30 Nws- 22.40 Wijd als de wereld, le zing. 23.00 Kamerork. en solist. 23.40 Viool en piano (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 1930 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 Lich te gram- 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke muz. (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10-05 Morgenwijding. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Kamerkoor. 11.30 Orgel en zang. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. v. d. landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport. 12.50 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Ti- roolse muz. 14.00 Saxofoonkwartet. 14.20 Voordracht. 14.40 Orgelrecital. 15.00 De „Asser"' koerier: licht pro gramma. 16.00 Grepen uit de mu ziekgeschiedenis, muz. lezing. 16.30 V. d. zieken. 17-00 Lichte gram. v. d. jeugd. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, lezing. 19.00 V. d. kinderen. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Volksmuz. 19.50 Daarom, le zing. 20.00 Nws. 20.05 De afloop van het koloniale tijdperk, lezing (II). 20.20 Op zoek naar Zuid-Amerika, documentaire. 20.50 Wereld in bewe ging, gesprek- 21.00 Amus.muz. 21.30 Europoort, Nederl. polder in de Noordzee, klankbeeld-reportage. 22.00 Lichte muz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22-30 Nws. 22.40 Het kinderloze hu welijk, gesprek. 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS* 20.00 Journ. en weeroverz. 20-20 Espresso. 21.00 De Rudi Carrell Show. 21.45 Actualiteiten op kunst gebied.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 11